Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: prodavnicE muzičke opreme u Pg/kupujem gitaru

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool prodavnicE muzičke opreme u Pg/kupujem gitaru

    Htio sam da kupim električnu gitaru, pa me zanima koje su prodavnice muzičke opreme u pg, znam samo 2 - onu kod stadiona i onu iza promontea

    e sad pošto nijesam poznavalac gitara mislio sam kupit jednu gibsonku ili stratocaster sa double-coilom odnosno humbuckerom zbog toga što ih najviše muzičara koristi a sviđa mi se onaj klasični rock zvuk koji se postiže humbuckerom (ee... Wikipedia je ČUDO!)
    doduše i ESP dobro zvuči
    Ali nijesam mislio potrošit više od 100e pa bi dobro došla i POLOVNA za početak ako ima đe takva prodavnica u pg ili ako neko prodaje

    Kao što piše u naslovu - nabačajte ovdje preporuke za prodavnice/ponude ako prodajete polovnu gitaru pa da vidimo oće li se što pazarit :hardrock:
    Do you boys have any money for this expedition?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default !

    Odma da te razocaram za 100 ne mozes nista kupit a kamoli gibsona
    Sto se tice prodavnica to je to samo te dvije.najprije ces u ove oglase nac nesto,vidio sam u tender par puta neke fine ponude pa trazi

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Odma da te razocaram za 100 ne mozes nista kupit a kamoli gibsona
    Sto se tice prodavnica to je to samo te dvije.najprije ces u ove oglase nac nesto,vidio sam u tender par puta neke fine ponude pa trazi
    da da u tender sam vidio da ih ima za 70-80e
    pa znam da ne mogu nishta nac za 100e ali moze i polovna, mislim da ce se moc nac neshto za 70-100
    recimo esp sam chuo da pravi jeftine a kvalitetne gitare a slusham jedan bend koji iskljuchivo njih koristi i zaljubio sam se u taj zvuk

    Ako neko prodaje gitaru dajte ponude
    Do you boys have any money for this expedition?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podjes u Yamahu ili Muzicki Magazin pa probas neku, ona ti se svidi pa trazis polovnu

  5. #5
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ser Ex Miteser View Post
    Podjes u Yamahu ili Muzicki Magazin pa probas neku, ona ti se svidi pa trazis polovnu
    Yaay! To je to! To je pravi komentar!
    Ali ja znam shto ocu samo da mi neko da ponudu
    Znachi: gibson, fender ili esp, ali obavezno sa humbuckerom
    Last edited by Wlad87; 27-08-08 at 00:11.
    Do you boys have any money for this expedition?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wlad87 View Post
    Znachi: gibson, fender ili esp, ali obavezno sa humbuckerom
    Zao mi je sto cu i ja morati da te razocaram, ali Gibson, Fender, i ESP ne mogu se ni pomenuti u cjenovnom rangu do 100 eura.
    Taj ko ti je rekao da ESP pravi "dobre jeftine gitare" lupio je takvu glupost da je cudo kako je ostao ziv. (Pobogu, Mustaine je svirao ESP-a!)

    Da li tek pocinjes da sviras? Ako da, onda nemoj gledati ima li gitara hambakere ili singlove. Gledaj da ti odgovara debljina vrata, da je gitara dobre izrade, i ako je polovnu kupujes gledaj da je dobro ocuvana.
    Hambakeri, singlovi i ostale "gluposti" sad ostavi po strani, koncentrisi se na ovo sto sam ti rekao. A ako ti gitara odgovara, ona ce te motivisat da je deres po cijeli dan kao da nece bit sjutra. A samo sviranjem ces kasnije saznat sto volis, hambakere, singlove, zice 10-ke, zice 9-ke, tanke trzalice, debele itd...

    Ako mi padne na pamet neki "pametan predlog za gitaru ja cu rec, ali za sada ti preporucujem da ustadis jos 50-ak eura i kupis sebi neku kopiju Strata (Career, SX...).
    A odlicno bi ti bilo kada bi se nekako skrpio (mislim oko 300e) i kupio Pacificu 112 sa Hambakerom u Bridge-u i dva singla. Ta gitara bi te drzala dugo vremena.

    Pozdrav!
    Last edited by Andrija.; 27-08-08 at 01:22.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    modernique
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wlad87 View Post
    Znachi: gibson, fender ili esp, ali obavezno sa humbuckerom
    Za 100eura? Mozda ali sa polomljenim vratom

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo par mojih predloga i zapazanja:

    1. Ako kupujes prvu gitaru, kupi novu koja po mogucnosti nije dno dna. Ukoliko se ipak odlucis da kupis najlosiji model velike su sanse da ti se sviranje brzo ogadi iz sledecih razloga: gitara lose zvuci, brzo se rastimava, sijece ti prste, elektronika u njoj brzo korodira, vrat se krivi, ne mozes je pravilno intonirati, zice zvrndaju, veliki sum na pojacalu....

    2. Firme kao sto su Gibson, Fender, ESP, PRS i sl. spadaju u red visokokvalitetnih proizvodjaca i cijene u Evropi su 500 evra pa navise.
    Pojedine firme imaju u vlasnistvu "cerke firme" koje prave tzv downmarket proizvode jako dobrog kvaliteta ali za plici dzep. Gibson ima Epiphone i Slammer, Fender ima Squier, ESP ima ESP LTD...

    3. Yamaha u Podgorici drzi SJAJNE gitare po IZUZETNIM cijenama (cijene kao svuda po Evropi, pokusaj da se dogovoris za popust na kes). Moja preporuka je Yamaha Pacifica 112, mislim da je nesto oko 200 evra ili malo jace, nisam siguran. Muzicki magazin drzi SX i poneki Ibanez, ali su cijene sumnjive. A i Yamaha je zadnjih godina u velikom naletu (kvalitet + cijene su odlicni)

    4. Zlatno pravilo: Koliko para das za gitaru toliko ili vise daj i za pojacalo. Pojacalo ne smije biti usko grlo za zvuk.

    5. Poslije kupovine gitare obavezno kupi i stimer ili procesor (oni vec imaju ugradjen stimer). Jeftinije gitare se rastimuju dok kazes "keks" i bez stimera bi i Betovena zaboljela glava.

    Poenta: Gitara 200e + Pojacalo 150-200e + Proccesor 50-150e.
    Polovno minus 30%-50%.

    Eto...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St Germain View Post
    Za 100eura? Mozda ali sa polomljenim vratom
    ne hejtuj decka jevreju
    this is pointless

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post

    5. Poslije kupovine gitare obavezno kupi i stimer ili procesor (oni vec imaju ugradjen stimer). Jeftinije gitare se rastimuju dok kazes "keks" i bez stimera bi i Betovena zaboljela glava.

    Poenta: Gitara 200e + Pojacalo 150-200e + Proccesor 50-150e.
    Polovno minus 30%-50%.

    Eto...
    Covjece, napises mu sve fino i onda mu, kao budzet resenje preporucis pojacalo za 200e?! Stimer? PROCESOR?! Apsolutno nepotrebne stvari za nekoga ko pocinje da svira.

    Pojacalo: Roland Micro Cube (oko 80e) ili Vox DA5 i NA KONJU SI!
    Stimer: Mali desktop mikrofon i program AP Guitar Tuner.
    Procesor: Ako pocinjes da sviras, a pritom i nemas bas mnogo para na raspolaganju - zaboravi ovu rijec!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Andrija. View Post
    Zao mi je sto cu i ja morati da te razocaram, ali Gibson, Fender, i ESP ne mogu se ni pomenuti u cjenovnom rangu do 100 eura.
    Taj ko ti je rekao da ESP pravi "dobre jeftine gitare" lupio je takvu glupost da je cudo kako je ostao ziv. (Pobogu, Mustaine je svirao ESP-a!)

    Da li tek pocinjes da sviras? Ako da, onda nemoj gledati ima li gitara hambakere ili singlove. Gledaj da ti odgovara debljina vrata, da je gitara dobre izrade, i ako je polovnu kupujes gledaj da je dobro ocuvana.
    Hambakeri, singlovi i ostale "gluposti" sad ostavi po strani, koncentrisi se na ovo sto sam ti rekao. A ako ti gitara odgovara, ona ce te motivisat da je deres po cijeli dan kao da nece bit sjutra. A samo sviranjem ces kasnije saznat sto volis, hambakere, singlove, zice 10-ke, zice 9-ke, tanke trzalice, debele itd...

    Ako mi padne na pamet neki "pametan predlog za gitaru ja cu rec, ali za sada ti preporucujem da ustadis jos 50-ak eura i kupis sebi neku kopiju Strata (Career, SX...).
    A odlicno bi ti bilo kada bi se nekako skrpio (mislim oko 300e) i kupio Pacificu 112 sa Hambakerom u Bridge-u i dva singla. Ta gitara bi te drzala dugo vremena.

    Pozdrav!
    THX for the advice!
    To za esp sam baš pročitao u jednom review-u gitara na sajtu firme koja se bavi internet trgovinom muz.instrumenata ne sjećam se sad koja

    Da, tek počinjem, doduše mislio sam da se uskoro počnem malo ozbiljnije bavit muzikom, ali nikad nijesam svirao na gitari...
    ali to su sad izgleda samo snovi :mad:
    koji sam ja n00b

    @ PatakDacha
    1. pa ni ja ne bih neko dno među gitarama da uzmem ali kao i svako svakako želim da prođem najbolje sa svojim novcem

    2. vidio sam preko google-a i e-bay-a te gitare za 80-100 dolara (60-80e)
    ali dok ih dovezem ovamo propljuvaću krv i potrošit više para

    3. pa.. ostaje mi ili prodavnica ili tender i da sa nadam popustu

    + pojačalo, ostalo poslje

    @ Andrija. THX
    softverska rješenja su uvijek jeftinija


    @ Primarius ko je dečko


    THX svima
    Last edited by Wlad87; 27-08-08 at 16:38.
    Do you boys have any money for this expedition?

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Da, tek počinjem, doduše mislio sam da se uskoro počnem malo ozbiljnije bavit muzikom, ali nikad nijesam svirao na gitari...

    Bolje se muzikom bavit `neozbiljno` jedino tako mozes uzivat .ako ces da se obogatis uzmi sintisajzer i nadji neku obdarenu drugaricu i pichi.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam da obavim jedan fast-education-course pa da pičim sam, nego sviđa mi se i tvoja ideja
    Što se ozbiljnosti tiče, ima tu nešto, najvjerovatnije si u pravu
    ako si na to mislio većina izvođača izgubi edge i prekinu biti zanimljivi kad se uozbilje
    Do you boys have any money for this expedition?

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsolutno idi na Pacificu 112. MIslim da na kes dobijas 15% popusta tako da ne bi trebalo da bude skupo...

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    ako ces da se obogatis uzmi sintisajzer i nadji neku obdarenu drugaricu i pichi.
    Najbolji savjet na ovoj temi

  15. #15
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je probamo pa ako mi se svidi uzimam
    Do you boys have any money for this expedition?

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chujem ovaj wlad oce u Rammstein da upadne, pa da malo povrati staru koordinaciju... :hardrock:
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  17. #17
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    chujem ovaj wlad oce u Rammstein da upadne, pa da malo povrati staru koordinaciju... :hardrock:
    Ada ti znaš! pretendujem na mjesto pratećeg gitariste, on je malo star višee
    imaš pm, spameru stari
    Last edited by Wlad87; 27-08-08 at 17:26.
    Do you boys have any money for this expedition?

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sredicu ti ulogu udaranja glavom u mirkofon na koncert, ok?
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #19
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Sredicu ti ulogu udaranja glavom u mirkofon na koncert, ok?
    aaa bio bi ti neizmjerno zahvalan <3, u tome sam profi
    Do you boys have any money for this expedition?

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    100e? Možda, ako uplatiš tiket sa tih 100e, i nekom srećom dobiješ 2000e, tad bi mogao da se kupi dobar Gibson

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo sto ja ne bi tolike pare na Gibsona dao, dodas jos malo i uzmes fino PRS Custom 24 i znas da si gazda.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bogami, nijesam lud, toliko daju samo svjetski muzičari sa sve custom urađenim izgledom i zvukom


    @ [kinetic] LoL
    Do you boys have any money for this expedition?

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Floodland/Pg
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kako mi se čini završiću ja sa nekim njesra modelom osim ako se ne prikupe pare :-?
    a poslije ovih od 2-3 hiljade eura bilo koja gitara od 100e se čini bijednom i izlišnom kupovinom
    E vala prikupiće se neke pare ili ću kupit neki polovni synth da se osevapim

    A da ne otvaram novi topic - koliko se kreću cijene klavijatura po pg
    Do you boys have any money for this expedition?

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Andrija. View Post
    Covjece, napises mu sve fino i onda mu, kao budzet resenje preporucis pojacalo za 200e?! Stimer? PROCESOR?! Apsolutno nepotrebne stvari za nekoga ko pocinje da svira.

    Pojacalo: Roland Micro Cube (oko 80e) ili Vox DA5 i NA KONJU SI!
    Stimer: Mali desktop mikrofon i program AP Guitar Tuner.
    Procesor: Ako pocinjes da sviras, a pritom i nemas bas mnogo para na raspolaganju - zaboravi ovu rijec!
    Dakle, na pocetku sam napisao da je to moje misljenje. Ti pretpostavljas da covjek treba da pali komp svaki put kada zeli da svirucka 10-15 min i da mu gitara bude ustekana u isti, pa jos da ima desktop mikrofon? Ok, moze i tako, ali imas i procesore sa svim bitnijim efektima (chorus, delay, flanger, hrpa distorzija itd itd za 50evra). Mislim ako vec kupujes elektricnu giaru trebalo bi za pocetak i da se upoznas sa osnovnim zvukovima koji su se na njoj proizveli ovih 60ak godina.

    Gitara + komp + software = ne preporucujem. Jednostavno to je kao bezalkoholno pivo, diet koka kola ili duvan bez nikotina...

    Pojacalo od 80e? To tek ne preporucujem. Bolje kupi procesor + dobre slusalice. Moj izbor je Marshal 15cdr minimum. Oko 150 e.

    Ti bi za 2000 evra radije PRS Custom 24 od Gibsona. Od kog Gibsona? Mozda bi trebalo da provjeris jos jednom. PRS Custom 24 je u US preko 3000$, a u Evropi znatno skuplji. Za te pare ima opakih Gibsona, vjeruj mi.
    Last edited by PatakDacha; 27-08-08 at 19:52.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za PRS-a sam rekao, dodao bi' "malo".

    Ok, moze i tako, ali imas i procesore sa svim bitnijim efektima (chorus, delay, flanger, hrpa distorzija itd itd za 50evra
    Ahahahaha skoro nesto smjesnije ne procitah, molim te nemoj zasmijavat ljude koji se iole razumiju u materiju (a ne vjerujem da ih ima mnogo odje). sa procesorom od 50 evra samo mogu svi ti efekti da ti se zgade.

    Pojacalo od 80e? To tek ne preporucujem. Bolje kupi procesor + dobre slusalice. Moj izbor je Marshal 15cdr minimum. Oko 150 e.
    Jesi li IKAD probao pomenutog Rolanda ili VOX-a? Ne mogu da vjerujem covjece pa ti gledas kvalitet pojacala po tvojim nekim predrasudama zasnovanim na cijeni. I povrh svega preporucio si mu jedno od najgorih malih pojacala ikad napravljenih. Marshalle iz MG serije treba izbjegavati, otvoren sam ako neko zeli da me ubijedi u suprotno.
    Last edited by Andrija.; 27-08-08 at 20:26.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •