Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 116

Thread: Uzasni ETF,ni ostali ne zaostaju

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ogradjujem se za ove koji studiraju po starom ,a ove shto su upisali po novom sistemu samo studiranja
    --->Nemate vi pojma koliko su vama bolji uslovi i koliko vam je olakshano gradivo (dodushe manji broj rokova ...)i kukate tu a niste ni pocheli da studirate
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  2. #77
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogomi ima i stari sistem masu prednosti...mogao si da kulirash po godine, da se sprdash..pa 15dana umiresh do 3h ujutro uchenje i gotovo.
    A odje te cimaju svako 5 dana, te domaci, te laboratorija, te prisustvo, te testovi na prepad. Ne dodjesh samo gubish poene.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  3. #78
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ne radi se o tome, nemojmo pogresne zakljucke donositi, nikome nije krivo da neko postane visoko obrazovan i strucan i pametan i sve, ali sta ce nekome da je visokoobrazovan a da ne radi posao u struci? jer ga nema
    Drzva treba da uradi projekcije i te strategije koliko je i kakvih visokoobrazovanih profila potrebno a ne da se upisuje na tone studenata a da se ne zna jesu li potrebni.
    To jeste,danas manje vise se u narodu zna da su neka zanimanja trenutno popunjena ,misleci pritom na ekonomicare i pravnike,toga ima mali milion vec na trzistu (i svake godine na tv pricaju o tome),ali niko ne tjera da ljudi i dalje upisuju to,normalno da je mnogo isplativije zavrsit nesto sto je trenutno trazeno...Ali opet ne moze te drzava sprijecit da ti upises Pravo (navodim primjer),jer ne zna se oces li ti sa tim fakultetom bas u CG da trazis posao. Npr imas skolu unutrasnjih posloava u DG,tamo kad nema potrebe za jos policajaca,onda jednostavno te godine nema upisa...ali to zato sto sa tom skolom nema tebi posla u policiju njemacke,to je samo za nasu drzavu.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    bogomi ima i stari sistem masu prednosti...mogao si da kulirash po godine, da se sprdash..pa 15dana umiresh do 3h ujutro uchenje i gotovo.
    A odje te cimaju svako 5 dana, te domaci, te laboratorija, te prisustvo, te testovi na prepad. Ne dodjesh samo gubish poene.
    Zivota mi,znaci dodjoh na predavanje,profesor prica a predavanje smorno jer inace taj covjek ne prica razgovjetno,bas ga je ali bas tesko razumjet,i taman kad sam krenuo kuci razumjeh recenicu sto rece "Ja cu voditi evidnciju o prisustvu,nece to biti prvi cas,zadnji cas,vec cu ja sam procijenit kad da vas popises,i ko se u taj tren ne nadje u amfiteatar nece bit na spisak" ,e tad me kap ubila...

  5. #80
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran_m_pg View Post
    Kome smeta sto je previse studenata i previse obrazovanih taj neka se fino ispise sa faxa...nekome je krivo sto komsija do njega studira fax,svako ima priliku da pokusa da se oproba kao student,islo to ili ne,nema sta kome da bude krivo zbog toga...
    Broj studenata je obrnuto proporcionalan broju "previse obrazovanih". Sto vise imas studenata, garantovano ces imati manje dovoljno dobro obrazovanih svrsenih studenata, sto je u Crnoj Gori i vise nego ocigledno.

    I odakle ti uopste ideja da bi svako trebao da ima priliku da se oproba kao student? Imao je pravo da se oproba kao osnovnoskolac, pa kao srednjoskolac, i ako je u ta dva prethodna stepena zadovoljio odredjene kriterijume, pa polozi prijemni ispit na fakultetu (ili plati par desetina hiljada godisnje skolarine) - e onda moze da kaze da ima pravo da se oproba kao student, sto je naredni stepen.

    To sto se neko z*ebavao prvih 18 godina zivota, pa se onda sjetio da "baci dokumenta" na neki fakultet i zavrsi za inzinjera. Kako da ne. Zbog takvih se danas moraju placat privatni fakulteti dje bar postoji neki nivo i red.

    Quote Originally Posted by B-A-N-E
    --->Nemate vi pojma koliko su vama bolji uslovi i koliko vam je olakshano gradivo (dodushe manji broj rokova ...)i kukate tu a niste ni pocheli da studirate
    Ti "bolji uslovi", laksi upis i prije svega olaksano gradivo i jesu razlog za "kukanje". Bar ozbiljnih ljudi, no danas svakakvi idu na fakultet i normalno je da se oni nece zalit i da im je sad odlicno.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Broj studenata je obrnuto proporcionalan broju "previse obrazovanih". Sto vise imas studenata, garantovano ces imati manje dovoljno dobro obrazovanih svrsenih studenata, sto je u Crnoj Gori i vise nego ocigledno.

    I odakle ti uopste ideja da bi svako trebao da ima priliku da se oproba kao student? Imao je pravo da se oproba kao osnovnoskolac, pa kao srednjoskolac, i ako je u ta dva prethodna stepena zadovoljio odredjene kriterijume, pa polozi prijemni ispit na fakultetu (ili plati par desetina hiljada godisnje skolarine) - e onda moze da kaze da ima pravo da se oproba kao student, sto je naredni stepen.

    To sto se neko z*ebavao prvih 18 godina zivota, pa se onda sjetio da "baci dokumenta" na neki fakultet i zavrsi za inzinjera. Kako da ne. Zbog takvih se danas moraju placat privatni fakulteti dje bar postoji neki nivo i red.



    Ti "bolji uslovi", laksi upis i prije svega olaksano gradivo i jesu razlog za "kukanje". Bar ozbiljnih ljudi, no danas svakakvi idu na fakultet i normalno je da se oni nece zalit i da im je sad odlicno.
    Oprosti,zaboravio sam da samo ti smijes da budes student...

  7. #82
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Problem nije u tome sto nema studenstkog grada ili nesto sto lici na kampus nego u tome sto je teritorija previse mala za broj studenata. Fakulteti bi trebalo da primaju najvise po 10 studenata po generaciji po fakultetu. A ostali neka kopaju kanale ili neka krece.

  8. #83
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran_m_pg View Post
    Oprosti,zaboravio sam da samo ti smijes da budes student...
    Od kad sam to ja tema?

    Ako se ne slazes da treba da postoje kriterijumi, onda to i reci, da se razumijemo.

    Quote Originally Posted by rapsod
    Problem nije u tome sto nema studenstkog grada ili nesto sto lici na kampus nego u tome sto je teritorija previse mala za broj studenata.
    U stvari, broj studenata-u-pokusaju je previse velik za teritoriju. Nema tih sredstava koja ce u Crnoj Gori ovolikom broju takozvanih studenata obezbijediti minimalne uslove. Pocevsi od onih osnovnih - svjez vazduh i dovoljno kiseonika za sve u prostoriji tokom predavanja, na primjer. Nedostatak kiseonika negativno utice na koncentraciju. Neklimatizovana prostorija takodje.
    Last edited by MadGod; 06-09-08 at 21:30.

  9. #84
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    To sto se neko z*ebavao prvih 18 godina zivota, pa se onda sjetio da "baci dokumenta" na neki fakultet i zavrsi za inzinjera. Kako da ne. Zbog takvih se danas moraju placat privatni fakulteti dje bar postoji neki nivo i red.
    \
    cekaj, ako sam se ja zajebavao u osnovnoj i u srednjoj, ne zasluzujem da studiram, no odma u....... kanal?

    ljudi koji su bili odlicni u srednjoj, bice sigurno nagradjeni, odredjenim stipendijama ili tako sto ce im biti omoguceno da studiraju iz budzeta, a ostali se upisuju na samofinansiranje (ako ima mjesta) ili na privatne fakultete.

    Ne kapiram o kakvom nivou i redu pricas, mozes li malo da pojasnis?

  10. #85
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    cekaj, ako sam se ja zajebavao u osnovnoj i u srednjoj, ne zasluzujem da studiram, no odma u....... kanal?
    To zavisi od toga koliko si se tacno zajebavao.

    Postoje i radna mjesta za tehnicare (sa zavrsenom strucnom srednjom skolom sa razumnim uspjehom), i niz (dobro placenih) radnih mjesta za SSS, tako da kanal ne bi bio jedina opcija.

    Ali eto, da bi bilo posteno, mozemo da vratimo i prijemne ispite (ali ozbiljne prijemne ispite), i neka svako ima sansu - jednaku sansu sto se mene tice. Ali da polozi prijemni, a ne da se besposleno mota po fakultetu 2-3 godine.
    Last edited by MadGod; 06-09-08 at 22:33.

  11. #86
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    slazem se za prijemni, jer zbog toga nisam mogao da se upisem normalno na fax, od silnih luca sirom CG. Ali da se ne lazemo najvise ih je bilo sa sjevera uglavnom super bi bilo sa prijemnim, jer od tih 50ak odlicnih, 10oro max je dalo redovno godinu... ovako bi ih otpisali odma na pocetku, jer nebi dozvolio upis onima koji ne poloze prijemni, bez obzira na na uspjeh.
    ali sumnjam da ce bit prijemnog jer vise studenata => vise $$

  12. #87
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje tacno pricaju ljudi koji su bubali citavi zivot,i u osnovnu i u srednju,pa im sad krivo sto nisu bile tacne price njihovih starih "uci sine da se mozes upisat na fax,a ko ne uci on ce u kanale" i sto se neko za to vrijeme provodio,fatao dobre ribe,bio izbacan sa nastave,ucio tek toliko da prodje razred,i nikad nije izgovorio recenicu "ne mogu,moram da ucim"...

    Ovaj MadDog bi nas sve u kanal smjestio samo da bi njegov ego bio zadovoljen. Ja ne kazem,dosta ljudi danas upise fax,ali dosta njih i odustane kad vidi da je to tesko za njih,a neki dio bude istrajan i polozi sve , a neko od njih se mozda "zajebavao" u srednjoj,pa zar nije grijeh da ako neko moze da zavrsi fax da ga i ne upise

  13. #88
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran_m_pg View Post
    Ovdje tacno pricaju ljudi koji su bubali citavi zivot,i u osnovnu i u srednju,pa im sad krivo sto nisu bile tacne price njihovih starih "uci sine da se mozes upisat na fax,a ko ne uci on ce u kanale" i sto se neko za to vrijeme provodio,fatao dobre ribe,bio izbacan sa nastave,ucio tek toliko da prodje razred,i nikad nije izgovorio recenicu "ne mogu,moram da ucim"...
    Heh, heh. Ne bih ti preporucio da studiras psihologiju.

    Quote Originally Posted by Goran_m_pg View Post
    Ovaj MadDog bi nas sve u kanal smjestio samo da bi njegov ego bio zadovoljen. Ja ne kazem,dosta ljudi danas upise fax,ali dosta njih i odustane kad vidi da je to tesko za njih,a neki dio bude istrajan i polozi sve , a neko od njih se mozda "zajebavao" u srednjoj,pa zar nije grijeh da ako neko moze da zavrsi fax da ga i ne upise
    Ako moze da zavrsi fax, moze i taj prijemni da polozi, zar ne?

    Ako neko veze nema sa zivotom kad upisuje fax, sanse se tokom studiranja moze dovoljno popraviti da zavrsi fax su minimalne, odnosno nepostojece, osim ako:
    1) profesori nisu popustljivi, sto je cest slucaj
    2) gradivo nije prelagano i neozbiljno prve 2 godine, sto je takodje izrazeno na nekim fakultetima
    3) provjere znanja nisu dovoljno rigorozne, sto je opet cest slucaj

    Nije mi cilj da zadovoljim svoj ego (mada nije da nema toga ), jer sam ja tu fazu zivota i onako zavrsio. Cilj je da studenti koji imaju potencijala imaju, ako nista drugo, a ono bar dovoljno kiseonika i mjesta da se okrenu u prostoriji u kojoj provode 6-7 sati dnevno.

    Sem toga, zavrsiti bar ove 3 godine je prilicno jednostavno (bar na fakultetima o kojima sam ja informisan) - ako se naviknes da trpis guzvu i tretman koji je takav kakav je od strane zaposljenih na fakultetima (zbog cega ova tema i jeste otvorena), malo kome ce bit problem da isprepisuje i provuce se kroz te 3 godine, poslije cega ce dobit diplomu za koju garantovano nije kvalifikovan. I onda ce istu guzvu da pravi gurajuci se za radna mjesta sa onima koji jesu kvalifikovani.
    Last edited by MadGod; 07-09-08 at 09:18.

  14. #89
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    To što si ti diplomiraš sa 10-kom ne mora da znači da si kvalifikovan...
    A neko ko diplomira sa 6-com može biti više kvalifikovan nego ti...
    Ali da se razumijemo ti tek kad počneš da radiš, počneš i da učiš kako se taj posao radi
    Većina današnjih fakulteta te uopšte ne priprema za budući posao...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  15. #90
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    To što si ti diplomiraš sa 10-kom ne mora da znači da si kvalifikovan...
    A neko ko diplomira sa 6-com može biti više kvalifikovan nego ti...
    Kolika je vjerovatnoca za tako nesto (predpostavimo da je ocjenjivanje objektivno)?

    Ne bas velika.

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Većina današnjih fakulteta te uopšte ne priprema za budući posao...
    Nego se na fakultet ide zabave radi?

  16. #91
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    To što si ti diplomiraš sa 10-kom ne mora da znači da si kvalifikovan...
    A neko ko diplomira sa 6-com može biti više kvalifikovan nego ti...
    Ali da se razumijemo ti tek kad počneš da radiš, počneš i da učiš kako se taj posao radi
    Većina današnjih fakulteta te uopšte ne priprema za budući posao...
    praksa praksa praksa... znaci prakticni dio je najvazniji.... prica mu citavi semestar o glavi HDD-a i on sjutra kad ga rastavi ne za da pokaze sto je to...
    the World's leading dance event
    Sensation


  17. #92
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Kolika je vjerovatnoca za tako nesto (predpostavimo da je ocjenjivanje objektivno)?

    Ne bas velika.



    Nego se na fakultet ide zabave radi?
    Uzmimo pomorski fakultet u Kotoru - brodomašinstvo
    Završi ga sa svim desetkama, pojma nećeš imat kad odeš na brod da radiš, recimo kad te strpaju u onu makinu, na mašinu koja je veličine kamiona

    Koja je vjerovatnoća za ocjenjivanja... može biti neko sposobniji od tebe 10 puta ali neće da se trudi, samo će završit fakultet i posle može bolje i više napredovat od tebe koji si imo sve desetke.
    Znam najmanje 6,7 ljudi koji su se tako provlačili a sad mnooogo dobri u svojoj struci...

    Ovo ti sve pričam iz iskustva, kako mog tako i dr. ljudi
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  18. #93
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Uzmimo pomorski fakultet u Kotoru - brodomašinstvo
    Završi ga sa svim desetkama, pojma nećeš imat kad odeš na brod da radiš, recimo kad te strpaju u onu makinu, na mašinu koja je veličine kamiona
    Nisam nesto previse upoznat sa tom profesijom, ali ako su se na fakultetu dotakli te masine i rada u njoj, i ako je odradjena nekakva praksa, onda mi objasni kako to da svrseni student koji je polozio (dakle znao) odgovarajuce ispite "pojma nece imat"?

    E sad ako se na fakultetu to nije ni spominjalo, i nije bilo nikakve prakse u toj oblasti, onda je to problem fakulteta, a ne neka univerzalna filozofija, zar ne?

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Znam najmanje 6,7 ljudi koji su se tako provlačili a sad mnooogo dobri u svojoj struci...

    Ovo ti sve pričam iz iskustva, kako mog tako i dr. ljudi
    Moguce, ali ovdje pricamo o vjerovatnoci i procentima, ne o izuzecima (koji svuda postoje). Na svakoga ko se tako provlacio a sad je odlican strucnjak ide mnogo vise onih koji su se provlacili pa odustali 2-3 godine, ili onih koji su se provukli do kraja pa danas prave svakakve gluposti na poslu. Recimo u gradjevniarstvu na nasem primorju danas ima i previse takvih, ima dosta posla i mnogo ljudi dobije priliku - a moja iskustva su mnogo drugacija od tvojih po pitanju njihove strucnosti.

  19. #94
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pa ja sam ti i reko da većina fakulteta ne priprema ljude na budući posao


    Nego pročitah i ono što si ti reko da bi svakog u kanal ili za molera ko nije učio u srednju. Samo ti kažem da ti imaš predrasude po tom pitanju.
    Jedan moj prijatelj je bio jedva dobar u prvi razred, u drugi su ga izbačili, treći i četvrti je opet nekako prošo sa procentom jedva 3.
    Kad je otišo na fakultet nisi mu mogo naći jedne ocjene ispod 9 - doduše imo je možda dvije osmice.
    Ja samo pričam za ljude koji su u mom okruženju i stavrno ne vodim evidencije svih osoba u crnoj gori.
    Svakom treba pružiti priliku...
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koji fakultet je upisao?

    btw moj dalji rodjak je pao jedan razred u srednjoj skoli pa je prosle godine pobedio na srpskom kvizu "slagalica"
    /

  21. #96
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Uzmimo pomorski fakultet u Kotoru - brodomašinstvo
    Završi ga sa svim desetkama, pojma nećeš imat kad odeš na brod da radiš, recimo kad te strpaju u onu makinu, na mašinu koja je veličine kamiona

    Koja je vjerovatnoća za ocjenjivanja... može biti neko sposobniji od tebe 10 puta ali neće da se trudi, samo će završit fakultet i posle može bolje i više napredovat od tebe koji si imo sve desetke.
    Znam najmanje 6,7 ljudi koji su se tako provlačili a sad mnooogo dobri u svojoj struci...

    Ovo ti sve pričam iz iskustva, kako mog tako i dr. ljudi
    O ovome ja i pricam!
    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Svakom treba pružiti priliku...
    Upravo tako,sad ako taj neko nije neka pamet,on ni nece zavrsit fax,a ako jeste,bogami bi bilo greota da mu se ne pruzi ta sansa...

  22. #97
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ima itekako istine u ovome sto rece Ras Al gul.
    Al to je izgleda samo svojstveno za CG kao i dosta drugih stvari.
    Ja imam iskustva u skolovanju prvo elektrotehnicka skola pa etf. Moze svasta da se kaze.
    Al ajde da navedem jedan primjer koji mi je prvi pri ruci i gledam ga a ima veze sa skolovanjem na ETF i sa jakim firmama u CG.
    'Cuveni ISDN Santis komunikator i Telekom odnosno danas T-Com'
    Svi znaju za tu sprnju. Zamislite, kupite TV i svako malo morate da ga gasite iz struje da bi proradio a firma gdje ste ga kupili nema drugo rjesenje za to bez da vam da novi koji je isti takav sa istim problemom.
    Zna se da dosta svrsenih elektroinzinjera sa ETF-a ode da radi u ovu veliku kompaniju. Pa i onih sa 10tkama.
    Medjutim to ne znaci da ce ta velika firma sa takvim visokoobrazovnim ljudstvom uvjek biti spremna da rijesi probleme i totalno zadovolji svoje korisnike sto se tehnicke strane tice.

    Ajde bre ja radim u ovlasceni servis jednog brenda (od velikog broja brendova) za IT opremu pa se i najmanji problem rijesi brzo i efikasno, a oni kao velika firma za 5 godina ne mogase rijesiti probleme sa Siemens Santis komunikatorom.
    Last edited by autodijagnostika; 07-09-08 at 13:31.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @MadGod

    vidi se da josh nisi shvatio koja je svrha studiranja kod nas(ovo nije neka razvijena evropska zemlja pa da bi o tome razgovarali - sve je vishe manje uopshteno) i danas ako je covjek uporan i nesto ga interesuje moze sam da nachi dosta toga - jeli bog da tu je internet pa malo procachkash pa ako ti neshto nije jasno ti podjes kod profesora pa ga pitas ... ne mogu sad odje da pishem ...muka me

    Samo cu ti citirat rijechi jednog og po meni boljih profesora na ETF - "Ja vas ne mogu nauchit svemu shto treba da znate,ja se sam trudim da sjutra kad vam neshto zatreba znate dje to mozhete da nadjete i prochitate"... a ti izvuci pouku iz ovoga ,ako mislish da je ima..
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  24. #99
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    agreed, ako profesor vidi da oces/mozes/zelis vishe, sigurno ce ti izaci u susret...Chak mozda dobijesh ponudu za posao na fakultetu, ili te preporuchi kod nekog kao valjanog inzinjera i sl...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  25. #100
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja opet tvrdim da je drzava premala a broj studenata preveliki. Zamisli kad bi oni svake generacije izbacili po 20 dipl. ing elektronike. Gdje zaposlit te ljude? Gdje ja da radim kad sve izgleda kao zaustavljeno u 70te godine? A i pravim konkurenciju nekim profesorima koji zive od elektronike pa nije u njihovom interesu da stvore dobre ing. To mi se desilo i u srednju skolu. Mentalitet!?

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •