Results 1 to 5 of 5

Thread: Pitanje

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    NK - PG
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pitanje

    Znam da ovo nije politika, ali pošto sam poprilično siguran da ne postoji mjesto na CdM-u gdje bih ovo pitanje mogao postaviti, ovaj dio foruma mi izgleda kao najvjerovatniji da mi neko da odgovor na sledeće pitanja koje je inače pravne prirode, oblast drumski saobraćaj:

    Ako se krećem magistralnim putem, na kojem postoji znak za ograničenje brzine od 60 km/h, i nakon toga naiđem na raskrsnicu gdje se ukršta put manje važnosti (znate onaj znak upozorenja sa crnom debljom linijom-strelicom po sredini i tanjom sa strane), zapravo tri takve raskrsnice, mada njihov broj ne bi smio da utiče, da li to ograničenje i dalje važi poslije te raskrsnice?

    Moje mišljenje je da ne bi smio, jer ako bih se ja uključio sa sporednog puta, ja ne bih mogao da vidim taj znak ograničenja, te za mene ne bi moglo važiti to ograničenje. Inača kad sam ovo pomenuo policajcu odgovor je bio, to je tvoj problem. Nadam se da će mi odgovoriti neki pravnik, a i ako znate kakvog saobraćajnog vještaka pitajte ga, mislim da je dobro pitanje.

    Izvinjavam se moderatorima što sam ovdje postavio pitanje, ali opet kao što sam rekao ne znam gdje bi drugo mogao da ga postavim. Ako ima podobnije mjesto premjestite ga tamo.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    U slucaju da nema saobracajnog znaka brzina je regulisana zakonom.

    Za magistralni put ona je 80 km/h.

    Poslije raskrsnice vazi to pravilo, pa makar raskrsica bila i kao gore opisana.

    Nekada, kada se radilo po propisima, poslije svake raskrsnice stojao je znak za ogranicenje brzine ukoliko je ista manja od one koju je zakon propisao za odredjenu kategoriju puta.

    Ako je uporan neka pise prijavu koju naravno obaras

    A to: ,,to je tvoj problem'' je zapravo nivo kulture nase narodne milicije....

    Pitanje ide u Automobilizam

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    NK - PG
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa prijava je napisana, a ja sam namjerno isao iznad 60 da vidim šta će oni reći.

    A automobilizam mi nije pao na pamet jer sam sport odmah preskočio bez zagledanja šta sve ima, mada bi pretpostavljam moglo i tamo.

    E sad, da li ti ovo zasigurno znaš, ili samo razmišljaš logično, kao što sam i ja uradio.

  4. #4
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne sekiraj se, ja već dvije godine čekam da mi stigne prijava....

    kada stigne pozvat ću se na zastarijelost predmeta,
    NE SIJEĆAM se više kad i šta je to bilo...

    to je brzina našega sudstva
    Serbien Uber Ales!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by requiem_nk View Post
    Znam da ovo nije politika, ali pošto sam poprilično siguran da ne postoji mjesto na CdM-u gdje bih ovo pitanje mogao postaviti, ovaj dio foruma mi izgleda kao najvjerovatniji da mi neko da odgovor na sledeće pitanja koje je inače pravne prirode, oblast drumski saobraćaj:

    Ako se krećem magistralnim putem, na kojem postoji znak za ograničenje brzine od 60 km/h, i nakon toga naiđem na raskrsnicu gdje se ukršta put manje važnosti (znate onaj znak upozorenja sa crnom debljom linijom-strelicom po sredini i tanjom sa strane), zapravo tri takve raskrsnice, mada njihov broj ne bi smio da utiče, da li to ograničenje i dalje važi poslije te raskrsnice?

    Moje mišljenje je da ne bi smio, jer ako bih se ja uključio sa sporednog puta, ja ne bih mogao da vidim taj znak ograničenja, te za mene ne bi moglo važiti to ograničenje. Inača kad sam ovo pomenuo policajcu odgovor je bio, to je tvoj problem. Nadam se da će mi odgovoriti neki pravnik, a i ako znate kakvog saobraćajnog vještaka pitajte ga, mislim da je dobro pitanje.

    Izvinjavam se moderatorima što sam ovdje postavio pitanje, ali opet kao što sam rekao ne znam gdje bi drugo mogao da ga postavim. Ako ima podobnije mjesto premjestite ga tamo.
    To je ovo sto ti je wulfy odgovorio.
    Ako nijesi znak vidio od kad si se ukljucio na put, magistralom mozes da vozis 80
    Pa neka je znak prije ukljucenja na put.
    Ja sam imao takvu raspravu kad sam se ukljucio sa Barutane i krenuo ka PG.
    Nije mi pisao prijavu stvarno, nego mi je rekao da se podrazumijeva da svi znamo da je prije Barutane ogranicenje 60 (ja sam isao 80). E to sto oni podrazumijevaju je vec druga, krajnje apstraktna stvar
    Sad se vec ne sjecam, morao bih procitat zakon o sabracaju, mislim da vaznost ogranicenja brzine prestaje nakon 10km ili tako nesto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitanje
    By Smirnoff_ice in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 17-05-05, 20:12
  2. Opera 8.00 Final - progres bar pitanje
    By Ben Dover in forum Software
    Replies: 56
    Last Post: 09-05-05, 01:43
  3. Pitanje
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 22-03-05, 13:24
  4. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49
  5. Medojevic -"KAPOV" dug vektri je pitanje buducnos
    By Milos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 31-01-04, 18:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •