Results 1 to 20 of 20

Thread: Dizajn Audija B7!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Dizajn Audija B7 i B8!

    http://www.redlineblog.com/autos/wp-...2007-front.jpg

    http://www.redlineblog.com/autos/wp-...-2007-side.jpg

    http://www.redlineblog.com/autos/wp-...-2007-rear.jpg



    Eto, to je dizajn novog A4. Znaci, naprijed su stavili farove sa...A5, bocna linija je ful ista, pozadi ima najvise promjena ali opet, sve je copy/paste Audi A5. I to je breakthrough u Audi dizajnu? Mozda je to bio Nuvolari, 2003-ce.






    Onda, pocetak prodaje, 2 benzinska motora. 1.8 TFSI sa 160 a sljedeci benzinac je 3.0 FSI sa 265 konja. Onda idu 3 dizla, 3.0, 2.7 i 2.0 TDI. 1.8TFSI, 2.7 i 2.0 TDI NE MOGU imati Quattro pogon. Najveca novost je MLP platforma i motor nije vise tamo gdje je bio, u branik.





    Unutrasnjost je OK (ne svidja mi se dizajn maske), ima dosta dugmadi, sve je tamo gdje treba da bude, MMI je bolji....alki da bi bilo tako A4 mora bit u fulu, a to znaci jos 25 000 eura dodatne opreme.

    VRH!


    Aj sad, Balsa, PUCAJ!
    Last edited by Fabia_Elegance!; 19-08-08 at 15:00.
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije no sto Balsa pocne da puca samo da kazem da vecina danasnjih ''novih'' modela, prije svega mislim na Audi i VW se svodi na promjenu stopova i neznatno skoro ni malo linija karoserije !
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ah sto je ovo....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Prije no sto Balsa pocne da puca samo da kazem da vecina danasnjih ''novih'' modela, prije svega mislim na Audi i VW se svodi na promjenu stopova i neznatno skoro ni malo linija karoserije !


    Ne bih se slozio za druge modele. Pogledaj novi i stari Accord, novu i staru Mazdu 6, novi i stari Mondeo, novi i stari BMW 3, novi i stari BMW 5, BMW 7, sve modele Lexusa, Acure, Nissane, Mercedes....svi su promjenjeni od A do Z. Kod VWa toga nema. Nova Skoda Fabia i Ibiza koriste iste motore i platformu kao stara (malo je modifikovana), Passat koristi modifikovanu platformu Golfa V, Golf VI je isti kao Golf V (osim izlgeda)......novi Polo (koji stize sljedece godine) takodje....svaka generacija Lexusa je stigla sa novim motorima. Koriste se za jednu seriju i nova serija mora da ima nove motore. U VW-u ne, 1.6 se koristi od 1995-e, i sad ga imaju novi modeli, cak daje isti broj konja ali da bi prosao neke testove mora imat SAP pumpu. Tuzno ali istinito!

    No dobro, pustimo te stvari. Mi ovdje pricamo o dizajnu i izgledu auta. I samo sam htio da kazem da izlged novog A4 nije nov, nego je mjesavina TTa, A3, A5 i starog A4. Najvise ima starog A4.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 19-08-08 at 12:50.
    TAKUMI

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ne bih se slozio za druge modele. Pogledaj novi i stari Accord, novu i staru Mazdu 6, novi i stari Mondeo, novi i stari BMW 3, novi i stari BMW 5, BMW 7, sve modele Lexusa, Acure, Nissane, Mercedes....svi su promjenjeni od A do Z. Kod VWa toga nema. Nova Skoda Fabia i Ibiza koriste iste motore i platformu kao stara (malo je modifikovana), Passat koristi modifikovanu platformu Golfa V, Golf VI je isti kao Golf V (osim izlgeda)......novi Polo (koji stize sljedece godine) takodje....svaka generacija Lexusa je stigla sa novim motorima. Koriste se za jednu seriju i nova serija mora da ima nove motore. U VW-u ne, 1.6 se koristi od 1995-e, i sad ga imaju novi modeli, cak daje isti broj konja ali da bi prosao neke testove mora imat SAP pumpu. Tuzno ali istinito!

    No dobro, pustimo te stvari. Mi ovdje pricamo o dizajnu i izgledu auta. I samo sam htio da kazem da izlged novog A4 nije nov, nego je mjesavina TTa, A3, A5 i starog A4. Najvise ima starog A4.
    Pa pominjah li ja dje ista osim VW i audija. I upravo ja iskljucivo govorim o izgledu, ono sto mogu da vidim, o ostalom nisam govorio !
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja cu samo reci da mu je izgled JEB*ACKI

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ada totalno je drugaciji....ovaj ima konVick style glistice u farovima....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    auto je perverzno skroz! prije bi ovo vozio(suvi) no novi BMW 7 !!!
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema potrebe da pucam. Sljedece godine u ovo vrijeme cu da postavim podatke o prodaji i poredim ih sa BMW-om Ah kako cu da vam se smijem, po ko zna koji put

    Vili, jesi li ok?

    Napisao sam da je B7 bio breakthrough u AUDI dizajnu, i zato je kratko i trajao. Takva je politika audija i ochigledno se dobro pokazala. B7 je najavio nove linije i dizajn.

    B8 je jednostavno... LUTKA
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema potrebe da pucam. Sljedece godine u ovo vrijeme cu da postavim podatke o prodaji i poredim ih sa BMW-om Ah kako cu da vam se smijem, po ko zna koji put
    ....blah....ljudi danas svasta kupuju....svjetlece zube, plasticne djelove tijela
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    U zadnjih 50 godina,od italije su dosla samo dva velika zla po ovaj narod,okupacija `41 i alfa romeo
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto, ispravih subject.

    Unutrasnjost Audija B7 je OK, ali B8 ima katastrofa unutrasnjost. Nikad ne bih mogao da vidim sebe za volanom takve katastrofe. Vozio sam A6 3.2 nekoliko dana i taj grave dizajn je toliko dosadan i staromodan da sam jedva cekao da sjedim u ES330. A tek socijalni CD player...

    Sto najvise cijenim kod Audija A4 B8? Preciznost izrade i kvalitetne plastike unutra. I platformu.

    A tek cijena? Bas citam prije neki dan, 2.0 TDI u HR 51 000 eura (u totalnom fulu)....ali 51 000 eura!!!






    Idemo dalje, konkurencija. Dobro, BMW 3 nit smrdi nit mirise, on je van klase....ali sto nudi drugi?

    Za 33 100 eura dobijes Lexus IS220, 177 konja, filter cadje, ful opremu, bulletproof kvalitetu, 3 godine garancije....

    Za 33 900 eura dobijes Audi A4 2.0 TDI, sa 143 konja koji vise pije ulja nego nafte, bez koze, kvalitetu pod znakom pitanja, 1 godinu garamcije. Ako cemo da imamo istu opremu kao u baznom Lexusu, onda treba da dodamo jos 7-8 000 eura.


    Pogledajte dizajn 3-4 godine starog Lexusa, a pogledajte dizajn novog Audija.



    http://gizmodo.com/assets/resources/...xus-is-s5b.jpg

    http://www.audiworld.com/news/07/b8-...ok/header2.jpg



    Last edited by Fabia_Elegance!; 19-08-08 at 15:22.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    ....blah....ljudi danas svasta kupuju....svjetlece zube, plasticne djelove tijela
    E, e. Ispade ti imash najbolji ukus na svijetu

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    U zadnjih 50 godina,od italije su dosla samo dva velika zla po ovaj narod,okupacija `41 i alfa romeo
    Tako nekako Imali smo par alfi... pa znam

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Eto, ispravih subject.

    Unutrasnjost Audija B7 je OK, ali B8 ima katastrofa unutrasnjost. Nikad ne bih mogao da vidim sebe za volanom takve katastrofe. Vozio sam A6 3.2 nekoliko dana i taj grave dizajn je toliko dosadan i staromodan da sam jedva cekao da sjedim u ES330. A tek socijalni CD player...

    Sto najvise cijenim kod Audija A4 B8? Preciznost izrade i kvalitetne plastike unutra. I platformu.

    A tek cijena? Bas citam prije neki dan, 2.0 TDI u HR 51 000 eura (u totalnom fulu)....ali 51 000 eura!!!






    Idemo dalje, konkurencija. Dobro, BMW 3 nit smrdi nit mirise, on je van klase....ali sto nudi drugi?

    Za 33 100 eura dobijes Lexus IS220, 177 konja, filter cadje, ful opremu, bulletproof kvalitetu, 3 godine garancije....

    Za 33 900 eura dobijes Audi A4 2.0 TDI, sa 143 konja koji vise pije ulja nego nafte, bez koze, kvalitetu pod znakom pitanja, 1 godinu garamcije. Ako cemo da imamo istu opremu kao u baznom Lexusu, onda treba da dodamo jos 7-8 000 eura.


    Pogledajte dizajn 3-4 godine starog Lexusa, a pogledajte dizajn novog Audija.



    http://gizmodo.com/assets/resources/...xus-is-s5b.jpg

    http://www.audiworld.com/news/07/b8-...ok/header2.jpg



    Stvar je u ukusima. To shto se tebi svidja vishe lexus, to je ok. Poshtujem.

    Sljedece godine cemo da poredimo prodaju lexusa, audija i BMW-a i da vidimo ko je napravio bolji dizajn. Kad govorimo o boljem dizajnu ne mozhemo gledati nishta bez statistiku.

    I glupo je kad tako ponizno prichash o nekoj tako jakoj marki. Nekako mi je bzvz da ti uopshte odgovaram na post. Popni se stepenicu vishe ako mislish da nastavimo diskusiju.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OK, kakvu statistiku? Statistiku prodaje?
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Fabia uporedjujes USA/Euro cijene

    Znaci Fabia taj Audi A4 od 51000E ce da kosta u USA 75000$ hehehehe

    Te 33k eura za Lexus su preko 50000$ za taj Lexus ovdje u USA sa ful opremom sto je tacno ali ni A4 nije vise od 50000$ bazna cijena mu je 32000$

    Alfi je dizajn za medalju, 156 od kad se pocela proizvoditi nije se mijenjala spolja ka no li oni sporeti Smederevci,samo je s vremena na vrijeme bivala zaobljena ,mogli su mene za glavnog dizajnera angazovat ,umio bi i ja dvije linije po indigu povuc.
    Unutrasnjost je prica za sebe,znaci gora nego u Fiat-ovim modelima
    Jeb*ite mi oca ako znam sto je ono unutra,na cem ono lici

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Fabia uporedjujes USA/Euro cijene

    Znaci Fabia taj Audi A4 od 51000E ce da kosta u USA 75000$ hehehehe

    Te 33k eura za Lexus su preko 50000$ za taj Lexus ovdje u USA sa ful opremom sto je tacno ali ni A4 nije vise od 50000$ bazna cijena mu je 32000$


    Ne ne, uporedjujem balkanske cijene.

    U USA stvar stoji ovako:

    Bazni A4 kosta: $32 600 - bazni A4 3.2 kosta: $39 000
    Bazni IS kosta: $32 025 - bazni IS350 kosta: $36 305


    Dodatna oprema:

    Audi:

    17 nch Alloy Wheels
    18 Inch Alloy Wheels
    18 Inch Painted Alloy Wheels
    AM/FM Audio System
    AM/FM/MP3 Audio System
    Alloy and Leather Dash Trim
    Alloy and Leather Door Trim
    Audio Steering Wheel Controls
    Automatic On/Off Headlights
    Bluetooth
    Electrochromatic Exterior Mirror(s)
    Electrochromatic Rear View Mirror
    Front and Rear Side Airbags
    Headlight Cleaners
    Heated Driver Seat
    Heated Passenger Seat
    Leather Seats
    Leather and Alloy Steering Wheel Trim
    Leather and Wood Center Console Trim
    Leather and Wood Dash Trim
    Leather and Wood Door Trim
    Leather and Wood Steering Wheel Trim
    Navigation System
    Power Folding Exterior Mirrors
    Power Front Passenger Seat
    Rain Sensing Windshield Wipers
    Rear Ski Bag
    Remote Multi-CD Changer
    Satellite Radio System
    Self-Leveling Headlight
    Universal Remote Transmitter
    Wood Shift Knob Trim
    Xenon High Intensity Discharge Headlights




    Lexus:

    18 Inch Alloy Wheels
    AM/FM/CD-DVD Changer Audio System
    Bluetooth
    Driver Seat Memory
    Front and Rear Parking Sensors
    Headlight Cleaners
    Heated seats
    Mark Levinson Audio
    Navigation System
    Passenger Seat Memory
    Phone Controls On Steering Wheel
    Power Rear Sunshade
    Rain Sensing Windshield Wipers
    Rear Spoiler
    Rear View Camera
    Satellite Radio System
    Ventilated Front Seats
    Xenon High Intensity Discharge Headlights
    Last edited by Fabia_Elegance!; 19-08-08 at 17:14.
    TAKUMI

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Nema potrebe da pucam. Sljedece godine u ovo vrijeme cu da postavim podatke o prodaji i poredim ih sa BMW-om Ah kako cu da vam se smijem, po ko zna koji put
    Neznam kome cesh se smijat, vjeruj mi da je meni to najsmjeshnije, znash li da je PINK najgledanija TV kod nas, da su Svet najcitanije novine... mora da su dobri cim ih "narod" tako kupuje....

    Inace Balsa, koju Alfu si ti imao i kad?

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Najljepshe od svega je, shto je vecini (alfista & ljubiltelja japanaca) najjachi argument VW je narodno auto, i najvishe je zastupljen kod nas.
    AKo idemo tom logikom, Nokia ne valja nishta, pi to jesmece od telefona, jer ga ima 60% populacije u CG.
    Italijani se isto nadju uvrijedjeni kako neko pored alfe mozhe da kupi novog audi-a.
    Pfff vrlo lako.

    Poshto ne volimo VW, evo ja vozim ochevog VW-a i ne svidja mi se nikako, pretvrda sau auta, Audi mi se itekako svidja.
    Mnogo udobniji, elegenatniji, ljepshi dizajn. Stradaju li mu trapovi - stradaju. Nevolja je na ovakve puteve. I svi znamo da je jedan tochak 250eura minimum da mu se trap zamijeni.
    Samo mi josh recite da su alfe, lexusi, BMW i ostala vasha cheda imuna na ove nashe puteve i da se ne kvare?
    Nego dobro, brojke govore same za sebe. FIAT je bio pred stechajem, da nije dobio otpremninu od GM-a a to se opet mozhe zahvalit Luki Di Montezemolu, a VW i Audi, tachnije svi su pod Porsche concernom, biljezi rekordne rezultate iz godine u godinu.
    Pa CEO Porschea ima odakle sebi da izdvoji vishe od 10 miliona za platu godisnje

    Ah taj a la konyck look audija je izgleda bolji od vecine prelijepo dizajniranih Alfi i beskurpuloznih Lexusa i BMW-a.

    Cak su i debilni amerikacni prepoznali shto je auto pa za limuzinu godine izabrali Audi A8L.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Uživo su B7 i B8 neuporedivi, naravno u korist B8. B7 je neuspjeli redizajn B6 sa tim da unutrašnjost nije ni mijenjana i bio je tu da preguraju do izlaska B8. A Fabijin ukus niko ne smije da dira, sjećam se sa koliko je žara branio Škodu Fabiu belu.
    a interijer je izmislio svijet za taj Lexus
    http://lh3.ggpht.com/_eNM8tN6I1U8/R5...i+A4+-+059.JPG
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,115
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    B6 je i dalje naj.
    A sto se tice vw-a,ima jedan zanimljiv tekst o golfu 6 u danasnje vijesti.
    niujedne mi gace lastike nema

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najbolji crnogorski dizajn
    By acer in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 14-10-08, 01:19
  2. Replies: 3
    Last Post: 26-10-07, 19:31
  3. Dizajn
    By Nera in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-07, 15:15
  4. Converse Dizajn Konkurs
    By underwater love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-06, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •