Page 27 of 31 FirstFirst ... 17232425262728293031 LastLast
Results 651 to 675 of 773

Thread: Ginekolog

  1. #651
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ne rasiri se posto je rok trajanja 10g mislim, logicno. @tigrovo_oko: ti to u isto vrijeme kad kuvas pastu hahaha xD
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  2. #652
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za ovo cula negdje na nekoj emisiji, tipa ono Dr Oz ili tako nesto ali mi nesto ovo zigleda naucna fantastika za koristit
    dva i dva su tri

  3. #653
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo zbog ovoga bi non stop bila u drugom stanju!!! Blaženo li je kad ne dobijaš!!!


    Сент фром мај ајФон!

  4. #654
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Krv je podloga i to odlicna za razvoj bakterija tako d aje ne bih zadrzavala u sebi. Ipak niti bih koristila tampone niti obicne uloske vec one medicinske jer svaki ozbiljan ginekolog ce ti reci da su oni najbolji i najcistiji u tim uslovima.

  5. #655
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nego, žene, kad smo već kod ginekologa tj ginekoloških ordinacija ja bih konkretno da se osvrnem na jednu...to je naša ambulanta u KBC-u na poliklinici,gore na spratu...koliko ja znam, tu ordiniraju bolnički ginekolozi i takođe, koliko znam, i izabrani ginekolozi iz domova zdravlja na tu adresu šalju pacijentkinje kojima je neophodna biopsija ili neki slični zahvat kao i neka dodatna opservacija i mišljenje...naravno, čujem da tu često dolaze žene na obične preglede jer očekuju da su ginekolozi iz KBC-a ipak malo "stručniji" od ovih ostalih, ako ništa drugo, imaju svakako više iskustva kao uostalom i svi ljekari koji rade u Kliničkom centru.

    E sad, što mene zanima...ako među vama ima neka koja je išla tamo na pregled, molim vas da mi kažete kakvo je vaše mišljenje o toj ambulanti i o odnosu prema nama pacijentkinjama?

    Ja sam jednom bila sa uputom mog izabranog gin. da radim biopsiju kod dr Jokmanovića...ok, on je to vrlo korektno i mogu slobodno reći potpuno bezbolno uradio (ja čak nijesam ni znala da mi je uzeo isječak, tek kad mi je rekao kakva je procedura nakon intervencije sam shvatila) međutim, šokirana sam bila onim što sam tamo zatekla...ok gužva pa gužva, toga ne fali u KBC ni inače, ali tamo je hiljadu žena koje ulaze u grupama po pet-šest u jednu sobicu, gdje se kolektivno "razgaćuju" i pripremaju za pregled, čekaju svoj red gole, pri tome, ka doktoru koji nema vremena da se jednoj posveti duže od par minuta idu gole kroz jednu ogromnu ordinaciju koja uzgred budi rečeno ima ogromne prozore i kad legneš na ginekološki sto, taman lijep prizor sobama (ili šta li je već) prekoputa, neke u kratkim majčicama, neke krvare, neke u normalnim košuljama, rijetke sa suknjom koju su taj dan obukle zbog pregleda, obavezno kad ti priđeš stolu tamo je još uvijek "raščepljena" prethodna pacijentkinja, koja pred tobom sirota ustaje, skuplja noge, bježi, ustupa mjesto tebi, a kad ona stigne u onu sobicu za presvlačenje, sledeća kao na znak kreće ka stolu na koji si ti već raširila noge...čitavom akcijom koordinira medicinska sestra koja samo što te ne bije ako se slučajno pobuniš zbog tretmana koji svakoj normalnoj ženi treba da bude ponižavajuć....

    Je li moguće da nije izvodljivo da se malo dostojanstvenije odnose prema ženama tamo? Realno, samo malo da me pušte da te trenutke dijelim samo sa ginekologom, sa kojim ne bih da ne moram, ali tako je kako je, a ne i sa deset žena plus, vrata od ordinacije na koja u svakom trenutku SVAKO može da ukrka u ordinaciju dok pacijentkinja leži spremna za pregled...nikakvog paravana, a samo jedan mali paravančić koji bi bio blizu gin.stola bi riješio problem...da pacijentkinja može sama sa sobom da se skine, namjesti na sto i tek kad ona odatle siđe, da se druga žena pojavi....

    Ja se raspisah, ali sam zbog ovog iskustva odbila ponovo tamo da idem i po cijenu zdravlja (tj radije ću platiti privatno ali što da rade žene koje ne mogu da plate) nego me juče prijateljica podsjeti jer je ona tamo morala na pregled kao "rizična" trudnica i prvorotka i potpuno je šokirana došla.... Je li koja od vas bila i kako ste doživjeli to iskustvo, možemo li se izboriti barem za jedan dostojanstven pregled u KBC? Ne znam...kome da se obratimo, da li da pravimo neku peticiju ili bi bilo dovoljno da se obratimo zaštitniku prava pacijenata? nemam pojma, samo znam da tamo teško da bih više pošla....a moraćemo svaka jednom...
    morah se osvrnuh na tvoj post.

    ako je neko bio kod dr. jeremića, imam iskustvo drugarice, ima li još neko?


  6. #656
    Join Date
    May 2013
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kljakic u Bar.

  7. #657
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    srbia
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jovanovic blok 5 pg:excitement:

  8. #658
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice, bila sam ja u kbc- niko mi nije ulazio, cekao se red. A da je bolelo- jeste. A sto se tice Luke Andjelica kojeg ishvalih i koga svi hvale, u Codri- vise ne znam sta da kazem...


    Svaka seksualno aktivna žena trebala bi barem jednom u životu napraviti 4 ciljana ginekološka brisa i to:

    - bris na klamidiju
    - bris na HPV
    - bris na ureaplazmu
    - bris na mikroplazmu
    Last edited by Oljce; 04-09-14 at 12:48.

  9. #659
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    šta bi sa Andjelićem? Što se bolnice tiče, daj bože da su nešto promijenili...trudnica o čijem iskustvu sam govorila u postu je bila na pregledu u martu, a ja sam bila dvije godina prije toga i bilo je kao što sam ti rekla...nije niko ulazio, ako misliš spolja, ali su se žene kao na traci smjenjivale a ginekološkom stolu...ako je to promijenjeno, ja ću biti srećna, jer za bilo koji ozbiljniji problem dobijaš uput za tamo iz domova zdravlja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #660
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskustva sa dr Natalic?
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  11. #661
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    šta bi sa Andjelićem? Što se bolnice tiče, daj bože da su nešto promijenili...trudnica o čijem iskustvu sam govorila u postu je bila na pregledu u martu, a ja sam bila dvije godina prije toga i bilo je kao što sam ti rekla...nije niko ulazio, ako misliš spolja, ali su se žene kao na traci smjenjivale a ginekološkom stolu...ako je to promijenjeno, ja ću biti srećna, jer za bilo koji ozbiljniji problem dobijaš uput za tamo iz domova zdravlja
    Iskustvo odlicno ali izgleda da moram opet kod njega. Zadnjih godinu dana sam barem 10 puta isla kod raznih ginekologa i sa svima je odnos bio odlican pri cemu je jedan bio iz Doma zdravlja u jednom gradu, drugi privatni i treci KBC, cetvrti Andjelic i stvarno nemam primedbe ni na jednog. Prilikom jednog od odlazaka u KBC su bili djaci na praksi i zamolila sam doktoricu da izadju i nije bilo problema.
    Last edited by Oljce; 13-09-14 at 08:24.

  12. #662
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Meni se učinjelo da si htjela reći da si se u Anđelića nešto razočarala.Super onda.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #663
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    pa i ja sam to razumjela pa zato priupitah, ako ima neko negativno iskustvo, puajte, nećemo ih štedjet, nijesu nam iz oka izašli
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #664
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesam se malo razocarala ali ne toliko da bih ga javno kudila dok ne saznam tacno zasto se desilo sta se desilo...a iskustvo je odlicno sto se tice saradnje i razumevanja , davanja odgovora i opustanja pacijentice. Inace njega nema ko ne hvali od ginekologa do pacijenata.
    Last edited by Oljce; 13-09-14 at 08:27.

  15. #665
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa dobro, ti javi kad to saznaš pa da te bolje razumijemo.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #666
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I mene interesuje vase misljenje o dr Andjelicu jer mi je preporucen kao jedan od dr kod kojeg bih mogla uraditi histeroskopiju polipa.
    dva i dva su tri

  17. #667
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Nemam mišljenje odnosno iskustva sa njim, srećom ni problema te prirode, ali mislim da te nema čega biti strah to su rutinske operacije, tehnika je toliko napredovala da bi slobodno i ja mogla da ti skinem to samo da imam aparaturu šalu na stranu....

  18. #668
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Tigrovo oko nemam bas strah nego kupim iskustva, jer mi je preporucen ili Andjelic ili dr Montrenko u Bd, pa ne znam kome da se obratim od njih dvoje
    dva i dva su tri

  19. #669
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    E onda ti ja preporučujem Tanju Motrenko, trenutno medju naj stručnjacima u CG, sa puno iskustva i Žena koja je za svog života napravila više beba no pola crnogoraca zajednio :-) šteta za državu koja ne prepoznaje i ne cijeni kvalitet, ali ništa novo u zemlji punoglavaca...

  20. #670
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ja dr Luku Andjelica.

    Pa ti vidi. :P

  21. #671
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heheheh ma samo me strah kako da uknapiram Andjelica da je u Pg kad je meni 8,9 dan ciklusa
    dva i dva su tri

  22. #672
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Preporuka na osnovu čega? :-p činjenice, dokazi, praksa, ništa ccccccc

    Plus ovo je još jedna rodno diskriminatorska tema, onda većina žena ide kod muških ginekologa (wtf), i što nema teme urolog/ica da vidimo kakve probleme imaju forumaši - šta kao sve im cvjeta, how yes no....

  23. #673
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Andjelic ti dolazi dva puta mesecno i to vikendom. Zovni i pitaj kad dolazi.

  24. #674
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zna dobrica da je post upucen samo njoj.

    A znace i detalje.

    Oko, nisam znala da si tako radoznala. Daj da sjednemo neki dan, da se ispricamo, recu ti ja sta te zanima. :P

  25. #675
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Pa kad već ovdje otvoreno pričamo u kratkim crtamo može se koji pridjev nabosti, što je greda, svako svog konja hvali
    Ne dam ja muškim ginekolozima da mi pridju, mogu samo da mi pregledaju sike xaxaxa :-D

    P.s. kafu slabo pijem, ali čaj može ;-)

Page 27 of 31 FirstFirst ... 17232425262728293031 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ginekolog
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 03-06-05, 09:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •