View Poll Results: Ko ce, po Vasem misljenju, osvojiti titulu Prvaka Crne Gore u fudbalu u sezoni 08/09?

Voters
180. You may not vote on this poll
  • Grbalj

    6 3.33%
  • Kom

    3 1.67%
  • Jedinstvo

    5 2.78%
  • Decic

    1 0.56%
  • Lovcen

    14 7.78%
  • Jezero

    8 4.44%
  • Buducnost

    83 46.11%
  • Rudar

    5 2.78%
  • Sutjeska

    10 5.56%
  • Petrovac

    4 2.22%
  • Mogren

    35 19.44%
  • Zeta

    6 3.33%
Page 76 of 117 FirstFirst ... 266672737475767778798086 ... LastLast
Results 1,876 to 1,900 of 2910

Thread: Prva Crnogorska Liga 2008/2009

  1. #1876
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Vidimo se sjutra...neka bolji pobijedi....
    Slazem se.

  2. #1877
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fino je vidjeti , kad pobjede protiv Buducnosti u drugim gradovima se oznacavaju kao praznici

    A sjutra pravi i JEDINI cg derbi ... !!! Ocekujem naravno pobjedu ... nekih 2-0
    F.C.F.

  3. #1878
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Fino je vidjeti , kad pobjede protiv Buducnosti u drugim gradovima se oznacavaju kao praznici

    A sjutra pravi i JEDINI cg derbi ... !!! Ocekujem naravno pobjedu ... nekih 2-0
    ocekujem 0-1 , nego ima li intresovanja varvara za ovu utakmicu ?? ( vise nego obicno)

  4. #1879
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Fino je vidjeti , kad pobjede protiv Buducnosti u drugim gradovima se oznacavaju kao praznici

    A sjutra pravi i JEDINI cg derbi ... !!! Ocekujem naravno pobjedu ... nekih 2-0
    drago mi je da nisam jedini da to mislim.....kakav mogren, kakva zeta i ostali bakraci ... BUD-SUT pravi derbi CG fudbala
    AJMO CRNA GORO !!!

  5. #1880
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Burzanović preskače Sutjesku?

    Igor Burzanović preskočio je jučerašnji trening zbog bola u mišiću, pa je neizvjestan njegov nastup u sjutrašnjem derbiju protiv Sutjeske (20 sati).
    Tek će se danas, međutim, pokazati da li je u pitanju zamor ili povreda, te da li će najbolji stijelac „plavih” u drugom dijelu sezone (sedam golova) moći da pomogne saigračima.
    Trener Miodrag Ješić za meč protiv Sutjeske neće moći da računa na Petra Vukčevića, koji ima četiri žuta kartona.
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  6. #1881
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    drago mi je da nisam jedini da to mislim.....kakav mogren, kakva zeta i ostali bakraci ... BUD-SUT pravi derbi CG fudbala
    O derbiju možemo pričat kad se na terenu bude imalo što vidjet, s obzirom da su dueli Budućnosti i Sutjeske dosadni do zla boga.

    Mogren - Budućnost je bio jedan od boljih mečeva odigranih izmedju crnogorskih ekipa. Inače su mečevi Budućnosti protiv Mogrena i Grblja dosta kvalitetni, a te ekipe su zadnje dvije, odnosno tri godine u vrhu crnogorskog fudbala i po kvalitetu i po rezultatima - za razliku od Sutjeske.

    Ako si ciljao na to da imate navijača koji će se medjusobno iživljavat jedni na druge dok se fudbaleri budu iživljavali po terenu, onda da, biće derbi.

  7. #1882
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    O derbiju možemo pričat kad se na terenu bude imalo što vidjet, s obzirom da su dueli Budućnosti i Sutjeske dosadni do zla boga.
    pa sutjeska je dosad bila na dnu tabele i normalno je bilo da utakmice budu dosadne , a sad sutjeska je napravila dobru ekipu i ocekuje se dobra utakmica .. A i sve da je sutjeska zadnja na tabeli to ce biti najveci CG derbi ... jer sutjeska i buducnost su institucije za sve crnogorske klubove ....

  8. #1883
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PubertetBoy*Bigo View Post
    pa sutjeska je dosad bila na dnu tabele i normalno je bilo da utakmice budu dosadne , a sad sutjeska je napravila dobru ekipu i ocekuje se dobra utakmica .. A i sve da je sutjeska zadnja na tabeli to ce biti najveci CG derbi ... jer sutjeska i buducnost su institucije za sve crnogorske klubove ....
    Institucije, jel? Viljareal je seoski klub kojeg danas i par godina unazad gleda cio svijet, dok ljudima puca ona stvar za nekakav Deportivo, pa i Valensiju za koju ne znamo oće li preteć do sjutradan.

    Ako su institucije, neka se bave društveno korisnim radom. Ono što je bitno u svijetu fudbala su kvalitet i rezultati. Odigraš nekoliko sezona ispod nivoa, i vidimo se... Narednih 3-4 sezone, ako Sutjeska bude na nivou, borila se za trofeje, imala kvalitetan tim, ekstra pojedince i zapažene izlete u Evropu, možda će i povratit rejting iz S(F)RJ lige i igrati derbije sa Budućnosti (Budućnošću? Što je gramatički pravilno? ).

    Inače, i za "institucije" postoje neki uslovi osim statističkih podataka iz prošlosti - profesionalizam u upravi, stručnost u klubu i osoblju, ozbiljan rad na promociji fudbala i razvoju mladih fudbalera (da ne pričamo sad o nekakvim tamo akademijama...), stabilna finansijska struktura, i što je najbitnije - kult kluba (ali ne samo medju organizovanim navijačima). Tako da na tu kartu ne bih igrao, pa čak ni u slučaju Budućnosti, koja zadovoljava sve ostale kriterijume.
    Last edited by MadGod; 17-04-09 at 23:00.

  9. #1884
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Havana, Titograd
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Burzo ne igra protiv Sutjeske. Mislim ne počinje 99%. Možda na klupi

    Nije dobar znak...

  10. #1885
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crem@tor View Post
    Sutjeska je bila i bice jedna od dvije najpoznatije ekipe sa CG prostora
    Najpoznatije... za koga?

    Ne znam na čemu baziraš to mišljenje, ali recimo da je za Grbalj skorije čula javnost u Rumuniji i Turskoj i da su igrali pred punim stadionima u tim zemljama. Ljudi koji detaljnije prate evropska takmičenja ili su aktivni kladioničari su takodje primijetili klub zvani "Grbalj".

    A čisto sumnjam da je neko van granica bivših nam zajedničkih država primijetio da Sutjeska postoji. Bez ako se koji Finac prošle godine nije sjetio da je prije nekoliko godina Tampere već navraćao u Crnu Goru da igra sa nekim "kako se zvaše" timom...

  11. #1886
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Loshe mi je svaki put od ove priche,kad igraju BUD-SUT,..

    ..kako je to derbi epskih razmjera,ni da igraju Boka - River.

    Dobro velish MadGod,jedino Buducnost-Mogren su u potonje vrijeme imali utakmice,da ne zhalish shto si ih gledao 90minuta (i vishe)
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  12. #1887
    Join Date
    May 2006
    Location
    Budva
    Posts
    2,836
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by crem@tor View Post
    Ja nijesam rekao da nema jos derbija u nasoj ligi, ali po svemu je ovaj sjutrasnji derbi izmedju Buducnosti i Sutjeske najveci u nasoj ligi.
    Mozda jeste najstariji (ne znam), ali nije najveci.. Ja bih nazvao Buducnost - Zeta najvecim derbijem u nasoj ligi..

  13. #1888
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Kad već pomenu Zetu, sad se sjetih jednog interesantnog primjera za ovu priču. Na jednom stranom forumu čiji sam član prije nekih godinu dana jedan simpatizer Seltika iz Irske jednog fana kluba sa one grdje strane Glazgova podsjeća kako je Zeta dominirala na Ibrox-u.

    Tako da... klubovi koji osvajaju trofeje, izlaze na evropsku scenu, igraju mečeve na strani, bivaju primijećeni, to su klubovi koji ostaju koliko-toliko prepoznatljivi široj fudbalskoj javnosti.

    Nemam ništa protiv Sutjeske, ali Sutjeska je danas "poznat klub" tu nedje do Beograda. Najbolji igrač im je grijao klupu u "malom" Mogrenu i nakon povrede Tiodorovića. Takav klub ne igra "velike derbije"... bar ne još uvijek. Takav klub se tek bori za izlazak na veću scenu.

  14. #1889
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DERBIJE ne cini samo dobra utakmica. Bas su zanimljive utakmice zvijezde-partizana , hajduka-dinama... derbije cine TRADICIJA , grobari , delije , torcida , bbb, ili u nasem slucaju varvari i vojvode , I da mnogo vise ljudi je culo za SUTJESKU preko MIRKA VUCINICA..nego za grbalj koji je odigrao jednu utakmicu u turskoj ...

  15. #1890
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo ajde svi u napad, jedva cekam, adrovic 16' 0-1, zvicer 59' 0-2...

    AJMO CRNA GORO !!!

  16. #1891
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    ajmo ajde svi u napad, jedva cekam, adrovic 16' 0-1, zvicer 59' 0-2...

    Ugasi Sony :mrgreen:
    F.C.F.

  17. #1892
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Havana, Titograd
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bokee View Post
    Mozda jeste najstariji (ne znam), ali nije najveci.. Ja bih nazvao Buducnost - Zeta najvecim derbijem u nasoj ligi..
    NIKAD ali NIKAD ! To su mediji samo napumpali i nista vise :mad:

    Vi nemate pojma sta znači riječ DERBI. To je nešto što postoji decenijama. A mečevi između Budućnosti i Sutjeske postoje pa skoro 50 godina. Nije bitan kvalitet bitna je TRADICIJA !!!

    Večeras svi na stadion, uz Budućnost do pobjede !

    VOLIM BUDUĆNOST !

  18. #1893
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Havana, Titograd
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Kad već pomenu Zetu, sad se sjetih jednog interesantnog primjera za ovu priču. Na jednom stranom forumu čiji sam član prije nekih godinu dana jedan simpatizer Seltika iz Irske jednog fana kluba sa one grdje strane Glazgova podsjeća kako je Zeta dominirala na Ibrox-u.

    Tako da... klubovi koji osvajaju trofeje, izlaze na evropsku scenu, igraju mečeve na strani, bivaju primijećeni, to su klubovi koji ostaju koliko-toliko prepoznatljivi široj fudbalskoj javnosti.

    Nemam ništa protiv Sutjeske, ali Sutjeska je danas "poznat klub" tu nedje do Beograda. Najbolji igrač im je grijao klupu u "malom" Mogrenu i nakon povrede Tiodorovića. Takav klub ne igra "velike derbije"... bar ne još uvijek. Takav klub se tek bori za izlazak na veću scenu.

    TI NEMAS BLAGE VEZE o FUDBALU !!! UŽAS !!!

  19. #1894
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je mega derbi, El klasiko. Zeta i Grbalj su zajebancije.
    umuntu ngumuntu ngabantu

  20. #1895
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crem@tor View Post
    To mora da se zasluzi, a ja mislim da je to zbog tradicije ta dva kluba, njihovog vijeka postojanja i samog ambijenta koji stvaraju navijaci ta dva kluba tokom utakmice.
    Onda Lovćen ima malo duži vijek postojanja.

    Sve u svemu ostaju samo navijači, i činjenica da ti klubovi imaju po jedan normalan stadion, što je luksuz koji većina klubova u Crnoj Gori nema.

    Quote Originally Posted by El_Pibe
    Vi nemate pojma sta znači riječ DERBI. To je nešto što postoji decenijama. A mečevi između Budućnosti i Sutjeske postoje pa skoro 50 godina. Nije bitan kvalitet bitna je TRADICIJA !!!
    Koliko je to neka "tradicija" dovoljno govori činjenica da na taj duel do prekjuče niko nije ni obraćao pažnju (već godinama). Pročitali bi rezultat u "Vijesti", vidjeli 0-0, i slegli ramenima.

    TRADICIJA je nešto više od statističkih podataka, trajanja klubova i brojanja medjusobnih susreta. Kad je Budućnost igrala sa Zetom, za to je tih par godina znala čitava Crna Gora i pratio se meč, na stadionu je čini mi se bilo više od 10000. To nije bio derbi, ali je zato derbi meč sa Sutjeskom za koji većina običnih Podgoričana, odnosno Nikšićana koji bi trebali da čine većinu publike na stadionu vjerovatno NEMA POJMA da se igra danas.

    Za derbi jeste potreban kvalitet. Možda bi trebao da se zapitaš zbog čega su mediji "napumpavali" mečeve sa Zetom, zbog čega se mnogo više pričalo o mečevima sa Mogrenom, i zbog čega je odjek tih derbija bio mnogo veći nego što će bit odjek današnje utakmice...

    Ne odlučuje šaka navijača o tome što je derbi (čuš El Klasiko, briljantno ), to se vidi po tome koliko je meč bitan i privlači pažnju javnosti. U ovom slučaju se stvarno nema što vidjet.
    Last edited by MadGod; 18-04-09 at 10:33.

  21. #1896
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    River je prosle godine u argentini bio poslednji ili pretposlednji al je opet mec sa bokom pratila cijela argentina i dobar dio svijeta.Nedaj boze da ja sa tim mecem uporedjujem buducnost-sutjeska ali se derbiji stvaraju navijackom strascu,rivalitetom,tradicijom ne samo kvalitetom na terenu.Pogledaj koliko se u italiji prica o npr. sijena-fiorentina,genova-samp,palermo-catania.Jesu li to derbiji po kvalitetu?Ne bih rekao.

  22. #1897
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne stvaraju se samo kvalitetom na terenu, ali isto tako se ne stvaraju ni samo time što je neko prekjuče odlučio da to bude crnogorski "el klasiko".

    Da nije možda u mečevima sa Zetom bilo manje navijačke strasti i rivaliteta nego protiv Sutjeske? Ili je možda bilo više? Meni se čini da je bilo mnogo više naboja uopšte.

    Pogledaj koliko se o mečevima sa Sutjeskom pričalo prošle godine, ili godinu-dvije ranije, ili čak u zajedničkoj ligi. Sad je Sutjeska valjda četvrta ili tako nešto, da kiksaju 2-3 meča bili bi isto toliko pozicija niže i odma bi se zaboravilo na "el klasiko".

  23. #1898
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ne stvaraju se samo kvalitetom na terenu, ali isto tako se ne stvaraju ni samo time što je neko prekjuče odlučio da to bude crnogorski "el klasiko".
    to nije prekjuce odluceno nego u vrijeme kad su jedino sutjeska i buducnost igrali sa partizanom,zvijezdom...kad su jedino oni branili cast crnogorskog fudbala toliko godina , i dje su bili tad ta velika ZETA,MOGREN ili GRBALJ ???

  24. #1899
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ja mislim da je mnogo važnije pitanje dje je ta Sutjeska SAD, no dje su ostali klubovi bili prije 20 godina. Za 20 godina se izgubi i zaboravi mnogo stvari. I ta država je propala prije 20 godina, a ne što drugo.

    Sem toga, što ja da ti pričam - neki od ovih istih navijača Budućnosti na forumu što danas pričaju o "el klasiku" su se na ovom istom forumu do prije godinu - godinu ipo sprdali sa Sutjeskom i njihovim navijačima (i to ne u smislu navijačkog rivaliteta). Imaš još teme, pa pogledaj.

    Sad kad je Zeta pukla, a Mogren igra na livadi, pa treba "napravit" neki derbi, e sad im je Sutjeska odjednom postala "rival".
    Last edited by MadGod; 18-04-09 at 12:02.

  25. #1900
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ja mislim da je mnogo važnije pitanje dje je ta Sutjeska SAD, no dje su ostali klubovi bili prije 20 godina. Za 20 godina se izgubi i zaboravi mnogo stvari. I ta država je propala prije 20 godina, a ne što drugo.

    Sem toga, što ja da ti pričam - neki od ovih istih navijača Budućnosti na forumu što danas pričaju o "el klasiku" su se na ovom istom forumu do prije godinu - godinu ipo sprdali sa Sutjeskom i njihovim navijačima (i to ne u smislu navijačkog rivaliteta). Imaš još teme, pa pogledaj.

    Sad kad je Zeta pukla, a Mogren igra na livadi, pa treba "napravit" neki derbi, e sad im je Sutjeska odjednom postala "rival".
    Mislim da ti je momak objasnio ZASTO je OVO derbi a ne utakmice sa Zetom i Mogrenom tako da si vjesto skrenuo na SAD....to kroz sta je prolazila Sutjeska prosli su skoro svi klubovi u sfrj i naravno da ce se protivnicki navijaci uvjek sprdat ali sprdao se ili ne to ne moze promijenit cinjenice!

Page 76 of 117 FirstFirst ... 266672737475767778798086 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva Crnogorska Liga 2007/2008
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 1763
    Last Post: 18-07-12, 21:08
  2. Druga i Treca crnogorska liga 2007/08
    By MonterO in forum Ostali sportovi
    Replies: 81
    Last Post: 05-11-07, 22:21
  3. Prva Crnogorska Liga - Sezona 2006/2007
    By hercules in forum Ostali sportovi
    Replies: 817
    Last Post: 31-07-07, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •