Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Posječeni stari platani

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Posječeni stari platani

    Posječeni stari platani

    POČELA NAJAVLJENA REKONSTRUKCIJA NJEGOŠEVE ULICE

    Nekoliko platana, starih decenijama, zbog rekonstrukcije Njegoševe ulice, na dijelu od Bulevara svetog Petra do Vučedolske, juče je posječeno.
    Mještani te ulice su nezadovoljni što su uklonjeni platani, koji su kako su istakli bili ukras tog dijela grada, a pružali su i zaštitu od sunca.
    Oko tridesetak stabala platana biće uklonjeno rekonstrukcijom oko 200 metara Njegoševe ulice.
    http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=276808

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Posto li ce biti metar drva? Treba mi da spremim za zimu!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ipak je Njegoševa za klasu bolja, ljepša, ulica od Hercegovačke od kad pobiše ona stabla prije neku godinu. Nadam se da nećemo opet imat još jednu pustinju usred pjace čiji žaropek ubija. Nijesu mi jasno uopšte kako misle na taj način...

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beztebezove View Post
    Pa ipak je Njegoševa za klasu bolja, ljepša, ulica od Hercegovačke od kad pobiše ona stabla prije neku godinu. Nadam se da nećemo opet imat još jednu pustinju usred pjace čiji žaropek ubija. Nijesu mi jasno uopšte kako misle na taj način...
    Njegoševa mi je najmilija podgorička ulica. Vraća me u neko lijepo vrijeme...


  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    60 godina su rasliiii..sad ce da predju na karadjordjevu...piiih - cigani...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A vala su bila neka stabla. Pogotovo s jeseni kad opane ono lisce i prodjes autom kao da se klizas na klizalistu.
    Ne kazem da treba posjec svako drvo, ali posteno govoreci i nijesu neka posebna bila.
    Mozda grijesim ali to mi je pogled na to
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    rece Mugi da ce posadit veca i ljepsa i zdravija...a bogme i mladja...isto mi ih je zao! Meni je nesto uvijek Njegoseva bila najmilij aulica u gradu i obozavala sam da se prosecem njom. Sad ce vele bit pjesacka zona i bice lijepa sigurno, ali mi je isto nesto zao
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Što je žalite? Kao da će je neko ponijet? Njegoševa će i dalje biti tamo, i još ljepša za šetnju. Možda žalite što više nećete moći da se šminkerišete kolima kroz nju i usporite ispred kafića, ovo - ono....

    Čuš žale ulicu, kao da je bombardovana

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka doćeruju što se može doćerat, ne znam što će nam sokaci ka u doba Turaka.
    Da je ostave onako - bilo bi: a što ne naprave centar grada, kakva je Njegoševa, no grade zgrade i jade? Kad prave nešto - opet se narodu ne sviđa, pate za raskopanim džadama koje ni na šta ne liče. Nikad udovoljit...
    Never Complain, Never Explain

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam , mene srce boli zbog toga,valjda sto sam tu odrastao 18 godina , i sto dolazim cesto kod staraca u posjetu, i sto su ta drva davala neku dusu ulici, al eto sto cete nije fensi drvo, ako sadnica ne kosta preko 1000 eura i ne treba da postoji u pg to drvo , ;p krivo mi je mrvu sto ovaj grad gubi identite , al dobro sta je tu je, moderracija, prilagoditi se i uzivati , uvijek cu mrzjeti i voljeti pg iz dna duse i to je tako, cmok pg, cmok platani, cmok novo fensi rastinje, cmok pininfarinasijalice, pjesacka zono, zgrade , eloksirana bravairjo i nikolina
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto imas ti protiv Pininfarine, i Nikoline.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Taman malo boje da dobijemo!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ja ne razmujeh dobro oce li ono da pretvore u pjesacku zonu sve do opstine? kako li vec? il ce to iz dvije faze? il ce kola pa da se zatvara kao trg...
    f6

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ne znam , mene srce boli zbog toga,valjda sto sam tu odrastao 18 godina , i sto dolazim cesto kod staraca u posjetu, i sto su ta drva davala neku dusu ulici, al eto sto cete nije fensi drvo, ako sadnica ne kosta preko 1000 eura i ne treba da postoji u pg to drvo , ;p krivo mi je mrvu sto ovaj grad gubi identite , al dobro sta je tu je, moderracija, prilagoditi se i uzivati , uvijek cu mrzjeti i voljeti pg iz dna duse i to je tako, cmok pg, cmok platani, cmok novo fensi rastinje, cmok pininfarinasijalice, pjesacka zono, zgrade , eloksirana bravairjo i nikolina
    Meni zadnjoj cmok??? Posle bravarije , drveća, itd. Cccc...:mad:
    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Sto imas ti protiv Pininfarine, i Nikoline.
    On cijeli život ima nešto protiv mene, tako da me tu ništa ne čudi. A zašto je protiv renoviranja ulice u centru grada - to ne znam.
    Never Complain, Never Explain

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to sam zadnje obrazlozio, vjerovatno sentimentalna vezanost za te platane i odrastanje pod njima ;p uf kako sam ja osjetljiva dusa , a tebe zadnjoj kao slag na torti ,i on ide zadnji jel da ;p i nije zbog toga nista manje vazan od nicega ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A vala su bila neka stabla. Pogotovo s jeseni kad opane ono lisce i prodjes autom kao da se klizas na klizalistu.
    Ne kazem da treba posjec svako drvo, ali posteno govoreci i nijesu neka posebna bila.
    Mozda grijesim ali to mi je pogled na to
    Hercules,ta su stabla bila dusha te ulice,koja je bila najljepsa u gradu.

    No svakako osjecaj ne moze biti isti u onih koji su tuda prolazili i onih koji su se podizali tu
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neka ga bice mu ova nova sdusna ka u ul slobode super, pa kad sjedne na kafu a ono siba smog na sve strane prasina vrucina nema lada pi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    5 stepeni vise za nas
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nostalgičan sam i ja normalno. No nijesam protivnik promjene, progresa, modernizacije, infrastrukture, urbanizma, itd. Prihvatam da se stvari mijenjaju i da će bit nekih novih Njegoševih ulica... i da ne možemo bit i grad i kasaba i pjaca i selo. Možda dijelovi grada...

    Problem je što je Podgorica bila furuna i igralište za gospodina sjevera dok nijesu posadili onolika stabla. Ne vidim svrhu kidanja platana a u isto vrijeme nema precizne alternative. Zašto od svega stvarat beton? Pa zar ovo nije 2008? Čuju li podgorički oci o čemu se zbori u ovom svijetu danas, kako svako pokušava bit agilniji u zaštiti flore i faune. Podgorica je grad sa dosta zelenila. To ne treba bit poziv da se otme od toga jer dosta zelenila imamo. Ljepše je sa drvećem, zdravije je sa drvećem, sve velje metropole imaju itekako stare ulice i drvorede i aleje i parkove i igrališta... Lakše se podnose makine, čelopek, urbani džumbus...

    Žao mi je gledat kako nema ni e od ekologije u pristupu urbanizacije Crne Gore i njenih gradova.

    Preporučujem knjigu ECO-LOGICAL LAB MONTENEGRO ili bijaše ECO-LOGIC MONTENEGRO LAB. Praštajte ali sjećanje nije najbolje. Knjiga se bavi tematikom urbanizma, umjetnosti, arhitekture... kulture...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Hercules,ta su stabla bila dusha te ulice,koja je bila najljepsa u gradu.

    No svakako osjecaj ne moze biti isti u onih koji su tuda prolazili i onih koji su se podizali tu
    Moguce, ja nijesam tamo odrastao, pamtim samo lisce s jeseni koje pocne da pada sa njih.
    A sto ako nas Mugi iznenadi pa bude bolje nego prije :mrgreen:
    Znas ono, ljepsi i stariji Dubrovnik ce napravit i tako ta ubjedjenja

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    neka ga bice mu ova nova sdusna ka u ul slobode super, pa kad sjedne na kafu a ono siba smog na sve strane prasina vrucina nema lada pi
    A ne ne, ti znash da se ja i ti shminkerishemo samo preko Morache kad idemo na kafe :P
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nova stabla u Njegoševoj

    nadam se da će bit ovako...
    ------------------------------
    Stara stabla platana u Njegoševoj ulici biće zamijenjena sa pedeset jednim stablom lovora i magnolije visine šest metara. Kako nam je rekao Srđan Mugoša, direktor JP "Zelenilo", zimzelena stabla će biti postavljena kako bi se izbjegli problemi, koje su stara stabla uzrokovala ugrožavajući atmosfersku i vodovodnu kanalizaciju začepljavanjem velikom lisnom masom. Prema njegovim riječima, radnici JP "Zelenilo" će tokom narednog mjeseca intenzivirati radove na uređivanju Tološke šume. Suva, oboljela i izvaljena stabla biće potkresana, uklanjaće se smeće i šuma će biti detaljno očišćena da bi, kako je Mugoša naveo, tamo bio uspostavljen komunalni red. Podsjećanja radi, nedavno je najavljeno da će u narednom periodu i Tološka šuma dobiti sportsko - rekreativni sadržaj.
    http://www.pobjeda.co.me/

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jeeee lovor , jeeeeeeeee , ja sam srecan, vazda cu zacinjen pasulj imati doma
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I nema vise najmilije stare ulice u PG! Ja sam nostalgicar za straim izgledom PG-a, tj stari duh kaoji je imala Podgorica od prije 15 g. Sad bih potpisao da se vrati stari izgled, umjesto ovog trga onaj parking, da nema ovih zgrada gdje 90% dominira inox, da nema Milenijuma i td. Ova danasnja Podgorica je u k.... Valjda to ide zajedno ruku pod ruku, dolaze pridoslice iz svakakvih vukojebina tj, novi ljudi - novi izgled. Kakvi su ljudi, takav je i grad !

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    rece Mugi da ce posadit veca i ljepsa i zdravija...a bogme i mladja...isto mi ih je zao! Meni je nesto uvijek Njegoseva bila najmilij aulica u gradu i obozavala sam da se prosecem njom. Sad ce vele bit pjesacka zona i bice lijepa sigurno, ali mi je isto nesto zao
    Slazem se skroz, zvoncice. Vazda mi je bila najmilija ulica i osjetila sam tugu u srce kada sam procitala da su posjekli stabla. Nadam se zaista da ce ih zamijeniti sa nekim ljepim drvecem kao sto su rekli. Vidjecemo, bilo bi steta da ostane onako pusta kao sto je Hercegovacka. Sam plocnik i nista drugo...

    A to sto ce postati pjesacka zona je odlicna ideja, vakat je...
    Last edited by Shiney; 03-08-08 at 20:18.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    to je grijeh sto su uradili sad izgleda sablasno. Dje je Mugi vidio te magnolije pa su mu se svidjele. E pih nisu je trebali dirat bez da poprave asfalt i trotoare..... NAGRDILI SU JE.
    Ko je nekad vidio da se po ulicama u Podgoricu sade lovorike i magnolije.???!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ARHEOLOGIJA CRNE GORE
    By G R A D in forum Nauka generalno
    Replies: 191
    Last Post: 25-02-15, 00:32
  2. irc.cg.yu biseri
    By Stetni in forum #montecafe
    Replies: 996
    Last Post: 21-02-11, 23:10
  3. Dobri stari crtani i VHS
    By Girl_from_Tomici in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 10-04-08, 23:23
  4. Stari opanjot...
    By Dragone in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-05, 16:28
  5. Koliko su Crnogorci stari...
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 02-05-05, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •