Results 1 to 4 of 4

Thread: Papagaji!?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default Papagaji!?

    Poshto vidim sve o machkama i psima, evo neka bude i topic vezano za sve ptice.

    Vjerovatno mnogi od vas imaju ili su imali ljubimca "pernate prirode" u kucu .
    Ja nikad nisam imao priliku da u "stan" drzim nekog kucnog ljubimca (to jednostavno nije bilo moguce),
    pa zvanichno od danas imam Nimfu po prvi put u zivotu tako da bi mi savjeti dobrodoshli i slushajuci razna iskustva mozda nesto i nauchim.

    Toliko koliko su mi poneki rekli o papagajima uopshte ne chini se da je neki zahtjevan Ljubimac ali ne moze da shkodi.
    Pozdrav
    Last edited by N-I-K-O; 23-07-08 at 21:57.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od svih kućnih ljubimaca, najgore moguće mi se čini držati pticu zatvorenom. Pas ili mačka imaju bar 5-6 m2.
    kako se ko rodi

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    I meni se to chini isto, pa sam uzeo najveci moguci kavez i opet mi je nekako malo ali oni vele AAAAJJJDE JADAN TO JE NAJVECI KAVEZ STO POSTOJI,
    TO JE NJOJ HOTEL SA 5 ZVJEZDICA NE SPRDAJ SE

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Isti smo problem imali ahhaha, ja sam imao do sada 3 nimfe. Od njih mi je zanimljivija samo tigrica.

    Jako se brzo pripitome I znaju da uzvrate svaki sekund paznje koji im posvetis, samo joj dozvoli da te upozna I da se oslobodi u prisustvu ljudi. Bitno je da uzmes sto mladju nimfu, nadam se da ti nisu uvalili neku stariju. U pocetku je teze sa mladjima ali je dokazano (iz sopstvenog iskustva), da se bolje pripitome I da su prvrzenije ukucanima. One su svastojedi mali, naravno da meso nece da jede samo ga neobavezno gricka ali Koko je jeo sve I svasta od kuvanog krompira I jaja, jabuke I kospica od jabuke, kruske, lubenice, grozdje, hleb je obozavao, listove fikusa je redovno grickao I na kraju je mrvio novine. Obavezno svjezu vodu cak I dva puta dnevno mu stavljaj I posto se kupi ona zelena plijesan u posudi za vodu, redovno je peri. Od njegove hrane, imas namjensku hranu za njih I obavezno neka mu stoji sipina kost da je gricka iz dosade.

    U principu, prvih 10 dana ne bi trebao da je pustas iz kaveza ali budi uvijek u blizini. Neka se navikne na tvoje prisustvo. U tom periodu stavljaj joj jako malo hrane ali cim to pojede uspi jos malo pa tako cesce puta tokom dana. To je vid dresure I nacin da se ptica oslobodi straha od ljudi da stekne povjerenje, na taj nacin je pripitomljavas. Poslije 10ak dana joj otvori vrata od kaveza ali je ne tjeraj vani, neka sama izadje. To zna da se produzi na 15dana ali nebitno je 5 dana gore dolje. Imaces muke da je vratis prvih nekoliko puta u kavez ali je tu bitno da je ne hranis kad izadje iz kaveza- prvih par puta, ona zna da je hrana ceka u kavezu I sama ce se vratiti (naravno, tu si da pomognes da nadje put do kaveza ali bez nasilnih metoda tipa hvatanje po kuci sa peskirima I sl).

    Poslije mjesec dana ce biti da se prica pripitomila I da se ponasa mnogo slobodnije. Tu pocinje tvoje uzivanje jer ces tada da otkrijes kakvo zadovoljstvo pruza ta pticica. Nece te biti srecnijega kad pocne da kresti kad cuje da se primices ulaznim vratima, kad ti sleti na glavu I pocjne da biste kosu kao svoje perije, kad ti sleti na rame I pocne blago da gricka uvo kao da te mazi, kad pocne da kroz cvrkut ponavlja neke tvoje rijeci. Kazem ti, ima da zavolis tu pticurinu kao da je clan tvoje porodice a sto je najbolje on ace ti uzvratiti svaku paznju na sebi svojstven nacin.

    Ako te sta jos zanima slobodno reci, imam dosta iskustva sa nimfama.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Papagaji
    By Corwin in forum Kućni ljubimci
    Replies: 23
    Last Post: 28-08-08, 14:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •