Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: 130 ks i u VW Polo!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default 130 ks i u VW Polo!





    Nakon Fabije i Ibize, i VW Polo je dobio svoju sportsku izvedbu pokretanu istim 1.9 TDI motorom. Čitav koncern kao da je zaboravio na postojanje benzinskih motora, pa u sve sportske izvedbe ugrađuju dizelske agregate. Polo GT razvija 130 KS i 310 Nm. Kao i kod Fabije i Ibize, Polo ubrzava za 9,3 sekundi te razvija 206 km/h, uz uzornu potrošnju od svega 5,6 litara.

    Užitak vožnje očito je stavljen u drugi plan, pa su VW-ovci zaigrali na kartu štedljivosti i ekonomičnosti. Takav pristup izradi sportskih automobila očito je upalio, pa je i Polo dobio zasluženi agregat.

    GT izvedbu karakteriziraju i 16 colni naplaci sa gumama profila 205/45. Podvozje je dodatno ukrućeno te sniženo za 15 mm. I to su uglavnom sva vanjska obilježja GT verzije.

    Unutrašnjost je opremljena profiliranijim sjedalima te ukrasima koji imitiraju aluminij.

    Cijena ovakve igračke nije mala – 14.900 eura, no začuđujuće, Polo je od Ibize 1.9 TDI jeftiniji 1000 a od Fabije RS koju pokreće isti motor čak 3000 eura.
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    fino fino nego previse su poceli sa ovim dizelima u ove sportske varijante....

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Boze bolestine, u najsportskije verzije redom stavljaju dizel...ama moze da ima i 160ks, ali nije to to...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da su ga stavili u Lupo pa i nekako al ovako... :roll:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ubrzanje mu je vise nego dobro, a nije ni preskup definitivno.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    nema izgleda bez vektre opc nista sto se tice dizela

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    1.9 CTTDI sa 212 ks!!!!!!!!!!
    Svakih 1000 km generalna!
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    1.9 CTTDI sa 212 ks!!!!!!!!!!
    Svakih 1000 km generalna!
    Hahahahaahahahahaha

    Sto jes jes .

    Ljudi , to su nabukani motori . Ne moze to da dugo traje .

    Pljuni me ako ikoji predje preko 120.000 bez otkaza .

    Pa neka je VW veliki

    :wink:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    120 000 bez otkaza, ne moj choveche, ni 50 000!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ******...novi Polo sa 130 konja motorom treba mu preko 9 do stotke, moj 15-godisnji Accord 125 konja ce ubrzati ispod 9, a zbog manje tezine i pokidati ga na svakom putu/stazi bez problema.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma nemoj!
    I ako Honda proizvodi najbolje i najbrzhe motore na svijetu sa najvecom specigfichnom snagom, taj Polo mozhe da te pere na svaki test!
    On ima 320 Nm, 130 ks, nije tezhak....
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ma dzaba prica, TDi nikad nece biti dobar za sport kao benzinac...ako nista zbog zvuka, a i kod bilo kog TDi-a se do 1900rpm nista ne desava, tek oko 2000rpm auto pocne da ubrzava kako treba, dok se kod benzinca snaga spontanije oslobadja. Niko ne kupuje dizel zbog uzitka u voznji, jer dizel nikad nece moci da stvori uzivanje u voznji kao benzinac, vec zato sto je ekonomicniji...ko ima para - trosi benzin, i uziva...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nikad necesh nac isti uzitak u benzincu kao u dizelu, 320 Nm!!!!!!!!!!
    Taj motor snazhno vuche od 1600 o/min a ne u 2000, u 2000 on puca od snage!
    I svi znaju da uzhitak pruzha samo dizelash!
    TAKUMI

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Pa jes, najveci ti je uzitak vozit Ferrari, Lamborghini, Porcshe...sve sami dizeli, a? Ili neku sportsku Hondu dizel, mozda? Fabia, dizel je uzitak jedino kad je novcanik u pitanju, sa sportskom voznjom dizel nema veze, pa vozio sam TDi-ja, majka mu stara, kad stisnes gas do kraja - motor kao da se razmislja sekund sta da radi, pa tek onda povuce. A i zvuk im je na nivou...kao IMT traktor...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam vozio mnogo automobila, do 120-130 ks nema bez dizela, vozio sam 1.9 TDI sa 130 ks i nema bez njega.
    I znash shto, fabrike ne znaju, nemaju pojma za to stave dizelashe!
    Vido ovo, V10 TDI u Maserati Quattroporte i u Cayenne ali nece imat manje od 400 ks i 1000 Nm a u VW ima 313 ks i 750 Nm!
    Polako ali dolaze i u SAD, VW to ima od prije 3 godine a u NAIAS su predstavili E320 CDI, najveci je problem je to shto nafta je kao u Albaniji, nechista ali dolazi 2006 kao u EU!
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Dizel u sportskim verzijama forsira samo VAG koncern, i tu i tamo poneki koncept. Ja ne kazem da je TDi los, samo su dizel motor i sport dva svijeta. Jesu li BMW M modeli pogonjeni dizelima? Mozda najjace verzije Mercedes AMG-a? Honde sportske? Alfa Romeo top-modeli na dizel? U pravu si, ne znaju fabrike...

    A kolko ja znam, nece skoro dizel motor u Porsche ulazit, a i zasto bi stavljali dizel od 400ks, kad vec ima benzinac od 450?! Da vlasnik Porschea ustedi na gorivu?!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za dizelash u Porscheu znaju svi, provjeri u Porsche News.
    Jesi chuo za 330cd, C30 CDi AMG!?????????????!??!?!?!?!??!?!??!?!?
    C30 CDI Amg je prvi dizelash u AMG a iz 3 litre su izvukli 255 ks a potroshnja je 6-7 litara.
    I Alfa ima dosta dizelasha, 2.4 JTD pa Multi Jet...
    I Honda se vraca dizelima, 2.2 i-CTDI sa 140 ks i 1.9 CTDI sa 100 ks!!!!!
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    I Honda se vraca dizelima, 2.2 i-CTDI sa 140 ks i 1.9 CTDI sa 100 ks!!!!!
    Objasni mi ovo vraca, kad su oni to proizvodili dizele prije?!? A i ove CTDi masine ko zna cije su, to je cisto da bi se zadovoljilo trziste i ubralo jos par procenata.

    Sto se tice tezine zbog preteskog motora i transmisije i svih ojacanja mislim da ovaj Polo ima preko 1100 kg(moj Accord ima toliko), a to za obrtni moment ostavi nekom drugom(samo ti se cini da je brzo), ako ne znas da mijenjas brzine uzmi automatic i fino kickdown

    Na kraju ja cu stavit plin u Accord, trosicemo isto i opet cu da ga derem, a mjesta ima mnogo vise u Accordu(2 klase vise covjece).

    I nemoj uporedjivati atmosferski benzinac i turbo dizel, uzmi turbo-turbo ili NA-NA, sta ti s tvojom Fabiom mozes se trkati sa Zastavom 1.100 kubika odrala bi te
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    I Honda se vraca dizelima, 2.2 i-CTDI sa 140 ks i 1.9 CTDI sa 100 ks!!!!!
    Objasni mi ovo vraca, kad su oni to proizvodili dizele prije?!? A i ove CTDi masine ko zna cije su, to je cisto da bi se zadovoljilo trziste i ubralo jos par procenata.

    Sto se tice tezine zbog preteskog motora i transmisije i svih ojacanja mislim da ovaj Polo ima preko 1100 kg(moj Accord ima toliko), a to za obrtni moment ostavi nekom drugom(samo ti se cini da je brzo), ako ne znas da mijenjas brzine uzmi automatic i fino kickdown

    Na kraju ja cu stavit plin u Accord, trosicemo isto i opet cu da ga derem, a mjesta ima mnogo vise u Accordu(2 klase vise covjece).

    I nemoj uporedjivati atmosferski benzinac i turbo dizel, uzmi turbo-turbo ili NA-NA, sta ti s tvojom Fabiom mozes se trkati sa Zastavom 1.100 kubika odrala bi te

    1997 u Accord su stavili jedan dizelash koji je razvijen u saradnji sa najvecem proizvodjachem motora na svijetu a to je ISUZU.
    Taj motor nije ispunio uslove. CTDI mashine razvija Honda, sama Honda i mogu da kazhem da je najbolji dizelash na svijetu zajedno sa 1.3 Multi Jet-om. Polo ima oko 1150 kg sa 1.9 motorom.
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Ma dzaba prica, TDi nikad nece biti dobar za sport kao benzinac...ako nista zbog zvuka, a i kod bilo kog TDi-a se do 1900rpm nista ne desava, tek oko 2000rpm auto pocne da ubrzava kako treba, dok se kod benzinca snaga spontanije oslobadja. Niko ne kupuje dizel zbog uzitka u voznji, jer dizel nikad nece moci da stvori uzivanje u voznji kao benzinac, vec zato sto je ekonomicniji...ko ima para - trosi benzin, i uziva...
    Za tvoju informaciju dizeli imaju mnogo veci obrtni moment i zbog toga vuku bolje na nizim obrtajima od benzinaca. Uz iste perfomanse taj Polo ima vise nego upola smanjene troskove goriva i to mu je glavni plus posto je ruzan namrtvo. Svi proizvodjaci idu sa benzincima koji imaju oko 2L zapremine motora i koji su potrosaci poveci. A ovi gledajuna skrte ljude koji bi da imaju dobro ubrzanje

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Sve ekspert do eksperta, pa se gadjaju obrtnim momentima. Ako je obrtni momenat veci, to ne znaci da auto brze vuce, vec to odrazava kao subjektivni dojam snage kod vozaca. Znaci, sa vecim obrtnim momentom, imas utisak kao da auto "snaznije" vuce, ali ne vuce brze.

    Da postavis dva auta iste tezine, oblika, i ostalih karakterisitka nevezanih za motor, a da je jedan TDi npr 2000ccm sa 140ks i veoma visokim obrtnim momentom, a drugi benzinac 1.8 turbo sa 150ks, i nesto manje Njutn-metara - opet ce ga benzinac opuvat, i to lagano. Znaci, za brzinu i ubrzanje je najvaznija snaga motora, dok obrtni momenat pokazuje koliko motor snazno i postojano vuce, ali ima malo uticaja na "stotinke koje zivot znace". To je opste poznata stvar, ali me nista ne cudi od ljudi koji tvrde da je dizel bolji za sport od benzinca. Dizel je samo dobar za dzep.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znate li vi sta je okr. moment???
    Veci okr. moment bolja ubrzanja. Ako maximalni okr. moment razvija se u 3500 o/min maksimalna brzina nece bit velika ali ako okr. moment razvija se do 4000 okr/min i maximalna brzina bice veca za 500 okretaja.

    Juche sam prochitao test Golf 2.0 TDI i Mazda 3 1.6i. Golf ima duploveci okr. moment, Golf u chetvrtoj brzini od 60 - 100 ide za 6 sek a Mazda za 11.6 sek.
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    A koliko idu u drugoj i trecoj brzini 60-100?!?

    Ja cu ti reci koliko idu, Golf ne moze drugom ni 80 a Mazda mozda i prebaci 100, druga stvar je sto turbina radi od 1.600-2.000 obrtaja a ispod je truba, od 40-60 km/h ja cu da razbijem C30 CDI AMG u zadnjoj brzini, jer je njemu na 40 sestom 600 obrtaja(i tu ima mozda 100 Nm) a meni petom 1.100 rpm i otprilike isto 100 Nm, ali meni je duplo kraci prenos pa cu duplo brze da ubrzam(to sto je tezi 400kg necu da racunam) :!:
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    A koliko idu u drugoj i trecoj brzini 60-100?!?

    Ja cu ti reci koliko idu, Golf ne moze drugom ni 80 a Mazda mozda i prebaci 100, druga stvar je sto turbina radi od 1.600-2.000 obrtaja a ispod je truba, od 40-60 km/h ja cu da razbijem C30 CDI AMG u zadnjoj brzini, jer je njemu na 40 sestom 600 obrtaja(i tu ima mozda 100 Nm) a meni petom 1.100 rpm i otprilike isto 100 Nm, ali meni je duplo kraci prenos pa cu duplo brze da ubrzam(to sto je tezi 400kg necu da racunam) :!:
    Ne moj molim te, molim te nemoj!!!!!!!!!!!!!
    Golf mozhe drugom 87 km/h.
    U VW-nu turbina radi od 800 rpm, full time.
    Ne moj molim te da razbijesh AMG!????
    Ti njega vidish u start i u finish! On ima 535 Nm pri 1600-3900 rpm pa ti tu nemash shto trazhit!
    TAKUMI

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Posto imas toliko casopisa nadji neke sa grafikonima nasviranih turbodizel motora i vidi koliko imaju ispod 1.000 rpm i iznad 4.500 pa se javi
    She is only here to annoy herself!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •