Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: Poliranje

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default Poliranje

    Trebao bih da ispoliram auto, dobilo je onu mat boju na pojedinim mjestima. Zna li ko gdje to mogu da kvalitetno obavim i koliko bi to kostalo.

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ti broj momka u spuzu kojoi ce ti to oslicno uraditi pa ti vidi koliko ce ti uzeti Darko-067503558

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Kako dobilo mat boju, ovo pitam posto je meni po krovu nesto kao matiralo, ali kao da se boja "istrosila" u dva kraka...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    da vama nije lak skinut?!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Pa meni ce prije bit to nego da mu treba poliranje No rekoh mozda ja ne znam pa da pitam

    No meni to ne smeta kad pomislim da za lakiranje moram cekat 15 dana i dan 150 eura

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Dupli Post - Brisati

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    uzmesh polir pastu,jedan vikend lijepog vremena,dobro operesh auto,namazesh pastu,pushtish malo da odstoji,i onda vunenom charapom drljash dok ima zhivota u tebe,ili josh bolje uzmesh brusilicu i stavish onaj sundjerasati brus na nju i onda sa tim opushteno za 2 sata gotovo
    (uradi sam)
    Slazem se.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sad mi jedan lik kaze da je poliranje oko 100€. Za moj pojam previše. :mad:

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro poliranje te mora izac 50-100€...

    Matiralo....preko farbe postoji lak....taj lak se vremenom "trosi" i dobija drugaciju refleksiju samim tim i boja ti drugacije izgleda...kad se skroz makne onda zaebi poliranje...Ja sam davno prije radio na golfu 2 crvenom koji je izblijedjeo malo...posle poliranja (masinskog) je vrnuo boju vrh....nisam placao jer je kod prijatelja radjeno...

    ....prije neki dan rucno polirao auto...doduse meni nije ni izblijedjelo ni nista....nego je bilo par sitnica od irvasa s parkinga....posle poliranja ka staklo...koriscen Turtle Wax za crvenu metalik boju i poslije njega vosak....
    Da...KAKVE VUNJENE CARAPE ??? Treba sto meksa pamucna krpa i da ne ostavlja dlake....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    ako je neko novije auto i bolje u pitanju a pogotovo ako je metalik boja onda ga vodi kod profesionalca nemoj se ti igrati da ga ne nagrdish


    ja sam svoje auto do sad polirao dva puta, prvi put rucno a drugi put mashinski razlika prije i poslije poliranja je ogromna i meni je bila boja malo matirala ali je poliranje vratilo vrhunski sjaj


    ps. vunjenom carapom je dobro oprati auto prije poliranja jer je gruba i dobro skida prljavstinu a za poliranje ima da se kupi posebna krpa ( ja mislim da je jedna oko 5e )
    Last edited by Stivi; 16-07-08 at 16:57.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eo par slika mog poliranja (rucnog...)...vidi se i koja je polir pasta koristena i koji vosak itd...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ako je neko novije auto i bolje u pitanju a pogotovo ako je metalik boja onda ga vodi kod profesionalca nemoj se ti igrati da ga ne nagrdish


    ja sam svoje auto do sad polirao dva puta, prvi put rucno a drugi put mashinski razlika prije i poslije poliranja je ogromna i meni je bila boja malo matirala ali je poliranje vratilo vrhunski sjaj


    ps. vunjenom carapom je dobro oprati auto prije poliranja jer je gruba i dobro skida prljavstinu a za poliranje imada se kupi posebna krpa ( ja mislim da je jedna oko 5e )
    Sve to shto si napisao je dobra stvar!!!Nema bez mashine nishta ali treba znati kako!!!Ako ti je sundjer slab onda mozesh da se kajesh chitav zivot kad ti metal odere boju :lolblue::lolblue::lolblue:

    Jednom sam drugu pomagao oko slona i sve je bilo super samo...istroshili smo mu akomulator na muziku pa je gurke kuci :twist::twist::twist:
    deuscroix

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za poliranje 3m pasta preko puta katastra u boje i lakove sa zutim cepom za ruchno poliranje,crveni cep za masinsko . 1litar oko 15 eura..
    polira se cist suv auto ( po pranju izduvati kompresorom oko kederea i sl. ) u dubokom hladu,pamucnom krpom ili sundjerom kruznim pokretima nanositi pastu dio po dio*npr vrata ,pa blatobran ), a potom nakon kratkog susenja skidati cistom pamucnom krpom(majcom)..krpu oktretati - mijenjati kada se zasiti pastom...moze se prije poliranja zastititi kederi i kvake ,lajsne od plastike *ako nisu u boji auta) trakom samolepljivom....
    poliranje masinom zahtijeva masinu za poliranje i pastu za masinsko poliranje u razlicitim granulacijama.Masina za poliranje nije isto sto i brusilica sa sundjerom ( isprobano u praksi pooodavno hehehe)...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    masinsko poliranje je glupost ako boja auta nije u qrcu jer skida poprilican sloj laka (skine i rucno ali ne ni priblizno) a to nije potrebno....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  15. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    pa kada se radi pravo poliranje koriste se 2-3 paste ( gruba, meka i top finish za zavrshni sjaj) jedna tuba malo bolje paste je od 10e pa na vishe, isto tako se i koriste 2-3 razlicita sundjera i vuneni aplikator za sjaj zato je poliranje skupo , ali zato je posle poliranja auto kao da je lakirano

    evo par slika aplikatora i pasti od proizvodjaca Farecla
    http://www.farecla.com/index2.asp?id...licators&set=2

    http://www.farecla.com/index2.asp?id...licators&set=2

    http://farecla.com.ua/images/prod.jpg
    Last edited by Stivi; 16-07-08 at 17:19.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tacno je to...ali poliranje nije lakiranje vec skidanje odredjenog sloja lak-a...sto svakako da skodi....pogotovo ako se nakon poliranja ne zastiti voskom...naravno, pricam o malo novijim autima, metalik bojama itd...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sad bas da je glupost...ne bih se bas slozio..masinsko poliranje je zakon covece breee..raspitaj se malo

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    istina je da poliranje skida lak ali u vrlo malim kolichinama a i na nova kola sloj tj. slojevi farbe i laka uopste nisu tanki nego fabricko lakiranje se nanosi chak i u 5-6 slojeva zato nikad ne moze biti fabricka boja ista kao kad ti ga neki nash lakirer prefrca 1-2 puta pistoljem i ostavi da se sushi onako umjesto nekoliko puta pa onda u komore na sushenje

    ps. a i sve jedno to se ne radi toliko chesto i ne valja ali jednom u dvije-tri godine je preporucljivo jer sama pasta i vosak ti stiti farbu od kishe,uv zraka, slane kishe i sl.

    vjerovartno ste primijetili da poslije poliranja sigurno 6 mjeseci voda jednostavno klizi sa povrshine a ne razliva se i ne zadrzava
    Last edited by Stivi; 16-07-08 at 17:39.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa sad bas da je glupost...ne bih se bas slozio..masinsko poliranje je zakon covece breee..raspitaj se malo
    Nemam se sto raspitivat....kao sto sam gore napisao....prije dok sam imao golf 2 u porodici polirao se masinski i izvukla se boja ali to na Alfu koju sad imam nikad ne bih uradio (eno gore slike i zasto....)....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  20. #20
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Nemam se sto raspitivat....kao sto sam gore napisao....prije dok sam imao golf 2 u porodici polirao se masinski i izvukla se boja ali to na Alfu koju sad imam nikad ne bih uradio (eno gore slike i zasto....)....
    pa normalno da nebi jer ima perfektan sjaj i nema potrebe, to se radi jedino ako nisi zadovoljan sa sjajem farbe i ako imash neke fleke na auto
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma momci ne polira se auto masinom na nedeljnoj bazi pa da se bojis za boju/lak....uostalom evo pa pogledajte ,jes da nije alfa ali opet ga poliraju masinom.............strasno)
    http://www.detailingworld.co.uk/foru...ad.php?t=70652

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nice job...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ali obratite paznju na ovu recenicu : "So 3 days and 47 hours work latter we have this "

    Jeste da je Lambo....ali sto je mnogo mnogo je.

    Ali nema price ne da se vidi razlika no je drasticna

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mnogo kad je rezultat ovakav !!! Uopste nje mnogo ,vjeruj mi na rijec!
    morah da editujem ..covece bozi ja po nedjelju dana radim na auto za prodaju od 4 i kusur hiljada eura a ne na svoj auto i to jos da je priblizno ovakav..ne grijesite se..
    Last edited by Max Mozley; 16-07-08 at 21:14.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja svaki put kad perem auto (3-4 puta mjesecno) potrosim najmanje 4 sata....drugacije ga nemos oprat da valja...


    pogledajte ovo
    http://www.detailingworld.co.uk/foru...ght=alfa+romeo

    eeehhhh samo mogu da sanjam pristup ovakvoj opremi....u CG ce pocet da je prodaju kad pocnu da se voze auta na prsutu...
    Last edited by stefan123; 16-07-08 at 21:55.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. poliranje coolera :)
    By pahuljasti_dvometrash in forum Hardware
    Replies: 56
    Last Post: 12-09-05, 22:01
  2. Poliranje ekrana
    By NightSeeker in forum #montecafe
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-04, 20:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •