Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: DPS: Odvajanje, savez ili referendum

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DPS: Odvajanje, savez ili referendum

    Podgorica -- Funkcioner DPS Miodrag Vuković kaže da će vlasti Crne Gore u septembru vlastima Srbiji predložiti razgovore.

    "Više je nego sigurno da će posle pojedinačnih istupa u septembru biti formalizovan crnogorski državni predlog o sastanku rukovodstava Srbije i Crne Gore. Predložićemo razdruživanje”, rekao je Vuković.

    “Druga varijanta je savez međunarodno priznatih država, a treća, ako predstavnici Srbije ne prihvate prve dve, da ostanemo u državnoj zajednici dok joj ne istekne rok, a onda idemo na referendum", rekao je funkcioner Demokratske partije socijalista.

    Vuković je dodao da bi, u međuvremenu, dve Vlade trebalo da rade na samostalnim integracijama u Evropsku uniju.

    Beograd -- Potpredsednik Vlade Srbije kaže da će razgovori o budućnosti Srbije i Crne Gore morati da budu obavljeni najesen.

    Miroljub Labus je ponovio da zajednička država Srbije i Crne Gore ne funkcioniše, i da je došlo vreme za razgovor sa Podgoricom: "Sasvim sigurno ove jeseni moramo da sednemo za okrugli sto, pre svega, u okviru komisije državne zajednice za priključivanje EU i da otvoreno razgovaramo šta dalje da radimo."

    "Postoji potpuna blokada pridruživanja EU, nema harmonizacije dva tržišta, nema volje u Crnoj Gori da se ujednače dva tržišta niti dva monetarna, trgovinska i finansijska sistema. Vlada Srbije mora da prihvati tu činjenicu bez obzira na to što ta činjenica ovog momenta vrlo loše deluje", rekao je Labus.

    Labus je dodao i da Brisel traži da SCG postignu dogovor o budućnosti državne zajednice jer postoji uverenje da Crna Gora ne može opstati kao samostalna država. Ministar finansija Mlađan Dinkić je rekao je da je rešenje za razdruživanje model Češke i Slovačke i ocenio da će to i dogoditi
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Al' ste aktuelni, nema šta 8)

    A Labus, taj nije vredan pomena...
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da su konacno najavljeni neki konkretni koraci ka raspletu...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Carski!
    Nista ti nece pomoc ta tvoja obavijest Srpskim zvanicnicima, C.gora je vec otcijepljena i odvojilase svakog dana sve vise i vise, ovi razgovori u septembru toje samo pred konacan rasplet.
    No ti Carski nemoj se sjekirat,nedamo mi tebe, tisi nas padasi vas od ..... ipak si nas, no jacu se potrudit dati pronadjem jos koji telefon pa zovi do mile volje. :oops:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravi naslov bi trebao biti :


    DPS, REFERENDUM,SAVEZ,ODVAJANJE,FEDERACIJA,KONFEDERACIJ A I UNIJA...

    jer ova smrdljiva stranka zagovara od svega pomalo ...


    a.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvjerovatnije je da ce srbijanske vlasti ignorisati prve dvije mogucnosti, to jest ignorisace ih ako vlast i dalje bude otelotvorena u DSS-u, stranci koja i dalje dozvoljava sebi da se predstavlja kao kompletna srbijanska vlast, iako su na prethodnim izborima dobili povjerenje 18% birackog tijela(a sada im je podrska bar za trecinu manja).

    Medjutim, to je dobar pocetak da se konacno iscrpe sve mogucnosti prije referenduma. Ako kakvim slucajem Srbija prihvati neku od prve dvije mogucnosti - tim bolje. Po meni bi najbolja varijanta bila stepen zajednistva kao u EU, a sa dva medjunarodna subjektiviteta. Znaci, zakonodavstvo, carine, i sve ostalo bi se harmonizovalo na nivou Evropske unije, sto bi ujedno harmonizovalo odnose izmedju dvije nezavisne drzave(koje bi kao takve sasvim sigurno bile funkcionalnije resenje nego ovo danas), i priblizilo i Srbiju i Crnu Goru Evropskoj uniji.

    Bilo kako bilo, ovo je korak ka konacnom raspletu, i treba ga pozdraviti...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    A Labus, taj nije vredan pomena...
    Bas me zanima da li bi, da se kojim slucajem sada raspisu izbori u Srbiji, vise glasova dobio Labus i njegova G17+ ili Kostunica, covjek cija je najveca zasluga i najveci argument da nije uradio nista(valjda to sto su drugi krali a on nije radio nista treba da ga cini najboljim izborom Srbije), a u koga pristalice zajednicke drzave iz Crne Gore polazu sve nade...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Bilo kako bilo, ovo je korak ka konacnom raspletu, i treba ga pozdraviti...
    Kakav je to Srbija agresor kad od teritorije koju najlakse moze drzati pod svoje zeli da se otcijepi, a od Kosova ne zeli?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by Carski
    A Labus, taj nije vredan pomena...
    Bas me zanima da li bi, da se kojim slucajem sada raspisu izbori u Srbiji, vise glasova dobio Labus i njegova G17+ ili Kostunica, covjek cija je najveca zasluga i najveci argument da nije uradio nista(valjda to sto su drugi krali a on nije radio nista treba da ga cini najboljim izborom Srbije), a u koga pristalice zajednicke drzave iz Crne Gore polazu sve nade...
    Koštunica bi dobio više glasova.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by Carski
    A Labus, taj nije vredan pomena...
    Bas me zanima da li bi, da se kojim slucajem sada raspisu izbori u Srbiji, vise glasova dobio Labus i njegova G17+ ili Kostunica, covjek cija je najveca zasluga i najveci argument da nije uradio nista(valjda to sto su drugi krali a on nije radio nista treba da ga cini najboljim izborom Srbije), a u koga pristalice zajednicke drzave iz Crne Gore polazu sve nade...

    PA jedine dvije partije koje u Srbiji ne zagovaraju zajednicku drzavu su Baticev DHSS na koje ne treba trositi dah i respiratorne organe i Labusov G17+ kome je rejting u zadnje vrijeme toliko pao da su u realnoj opasnosti da na sledecim izborima ne predju cenzus.

    I DSS-u je osjetno pao rejting ali ne toliko kao G17+. Sada se kao glavna snaga ponovo namece DS, a oni su cvrsto za zajednicku drzavu, tako da starno ne znam o cemu ti trabunjas.

    Labus (inace potpisnik Beogradskog sporazuma) i Dinkic malo koriste svoje visoke drzavne pozicije da preko Vladine govornice sire stranacki program cija je realna podrska medju narodom Srbije mizerna, slicno kao sto to Krivkapic radi u CG.

    A sve to je ionako samo igranje politike jer ce biti onako kako hoce Brisel, cije ce otjelotvorenje biti u vidu nekog polovnog cinovnika tipa Solana koji ce vrlo brzo poceti da neposlusnu CG klepa po usima.

    Jedva cekam da ponovo cujem verbalne vratolomije Mila i Lepog dok potpisuju novu zajednicku drzavu, a narod ubjedjuju kako su dosljedni svom programu.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mirkoislavko
    Snila baba stoje rada. Sve bi uradili samo Milo vam smeta ali Milo ima dupla muda i nece da ojde sa vlasti dogod ne postane C.gora samostalna, a tocese dogodit vjerujte vrlo brzo.
    Nemojte vjerovati evropi , jer oni samo daju pogresne informacije, medjutim drugo misle, ali akovamje satisfakcija,da tako mislite onda ok,ali ja znam to sve drugacije, uostalom sacekajte jos mjesec dana i bicevam sve jasnije,,, pa cete se setiti mene. :wink:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mirkoislavko
    Snila baba stoje rada. Sve bi uradili samo Milo vam smeta ali Milo ima dupla muda i nece da ojde sa vlasti dogod ne postane C.gora samostalna, a tocese dogodit vjerujte vrlo brzo.
    Nemojte vjerovati evropi , jer oni samo daju pogresne informacije, medjutim drugo misle, ali akovamje satisfakcija,da tako mislite onda ok,ali ja znam to sve drugacije, uostalom sacekajte jos mjesec dana i bicevam sve jasnije,,, pa cete se setiti mene.

    Drugacije misle, a? well, do tell.
    Jel ti Solana nesto reka kad ste otisli na fuka na Picadilly. 'Zajebajem ja Brzi ovu Srbadiju, no da tebi recem sto stvarno mislim.'



    elem, ima i nastavak na Glibusov danasnji nastup

    sa B92

    Imajući, međutim, u vidu stavove DSS-a, koji odbacuje svaku priču o razdruživanju Srbije i Crne Gore, nije jasno na koji način potpredsednik Vlade Srbije Miroljub Labus namerava da sprovede svoju inicijativu. Šef poslaničkog kluba DSS-a u skupštini Srbije, Miloš Aligrudić, kaže da unutar vladajuće koalicije nije bilo razgovora o razdruživanju: "Izjave koje smo dali u ime stranaka odražavaju određene razlike koje su očigledno postojale i ranije. Za nas je važno da će Vlada Srbije konačno zauzeti stav o svim dopisima, ukoliko ikada i eventualno budu stigli tom organu, pa će se onda na taj način razgovarati. Stav DSS-a je po tom pitanju veoma jasan, to je poštovanje Ustavne povelje, poštovanje Beogradskog sporazuma, svih rokova i svih radnji koje u tim rokovima treba da se obave."

    Sa druge strane, Evropska unija u više navrata nedvosmisleno je poručila da u proces pridruživanja može da uđe samo zajednička država Srbije i Crne Gore. Jelica Minić, iz Evropskog pokreta u Srbiji izražava skepsu u istinitost argumenata da su ekonomski sistemi Srbije i Crne Gore do te mere različiti, pa ih je zbog toga nemoguće harmonizovati u jedinstven sistem: "Imajući u vidu da smo potpisali sporazum o slobodnoj trgovini sa susedima, da stvaramo zajedničko tržište električne energije u regionu, da imamo zajednički master-plan za razvoj transportne infrastrukture u regionu, da ulazimo u fazu nakon studije o izvodljivosti, koju bi u nekom doglednom vremenu trebalo da dobijemo, gde moramo ubrzano da se prilagođavamo i harmonizujemo sa propisima EU, ja ne vidim nepremostive teškoće da se to isto uradi u relaciji Srbije i Crne Gore."

    Jelica Minić ukazuje i na jednu pravilnost, koja se, kako kaže, ponavlja u prilikom svih dosadašnjih obnavljanja priče o razdruživanju Srbije i Crne Gore: "Imajući u vidu da vlade u obe republike imaju druge, mnogo ozbiljnije, probleme, onda se uvek poteže pitanje razdruživanja, pa se potiskuju oni pravi problemi sa kojima se ove dve vlade nose, manje ili više uspešno."

    Dodajmo i da je Evropska komisija još ranije najavsila da od Beograda i Podgorice u septembru očekuje konkretne rezultate oko harmonizacije ekonomskih sistema, trgovinske politike i zajedničke carine.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi ne znam kako vise mozete da trpite da vam mazu oci
    iste price oko referenduma i govana traju jos od 1998 godine..
    smijesni su i oni a i vi koji raspravljate oko toga
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evropska administracija voljela da Srbija i Crna Gora nastupaju u zajednici, ali da bi prihvatili šta god da se dvije države članice dogovore.

    8)
    Io ci credo!

    Welcome



  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjecate li se sto je dogovoreno jos krajem 2000 znaci prakticno 2001 kad je pao neonacisticki rezim u BGD?

    Crna GORA ce dobiti nezavisnost u roku od 4 godine.Dakle tajming je tacan-sad je 2004 a ocijepljenje 2005!

    Kao sto vec rekoh cetnicima/masnim gibanicarima s foruma prerusenim sad u "demokrate" (V.Majstor,Carski i sl.) interesi svijetskih sila suprotni su necivilizacijsko-talibanskim veljesrbaljskim!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Drago mi je da su konacno najavljeni neki konkretni koraci ka raspletu...
    ...što će reći da je hvataju zadnji voz pre neposrednih izbora za savezni parlament.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Sjecate li se sto je dogovoreno jos krajem 2000 znaci prakticno 2001 kad je pao neonacisticki rezim u BGD?

    Crna GORA ce dobiti nezavisnost u roku od 4 godine.Dakle tajming je tacan-sad je 2004 a ocijepljenje 2005!

    Kao sto vec rekoh cetnicima/masnim gibanicarima s foruma prerusenim sad u "demokrate" (V.Majstor,Carski i sl.) interesi svijetskih sila suprotni su necivilizacijsko-talibanskim veljesrbaljskim!

    momcino, ili naostri dobro zube i pripremi grlo jer ti predstoji duuuuug period guslanja o nezavisnoj cg i deranja protiv 'veljesrbalja'.

    ili se sto prije trgni iz tog tripa. sto prije to uradis, to ce biti bezbolnije, ali bolice kako god da okrenes.

    dosad je evropa na vama koristila samo sargarepu, a vrlo uskoro ce da pocnu i sa stapom. nadam se samo njihovoj preciznosti, da ne bude previse kolateralne stete.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj DPS izgleda niko ne jebe ni pod razno

    TADIĆ: SCG NAJFUNKCIONALNIJE REŠENJE | 08:48 | Izvor: Večernje novosti

    Beograd -- Predsednik Srbije ocenjuje da je državna zajednica SCG "najfunkcionalnije rešenje za obe članice i njene građane".

    Predsednik Tadić je najavio da će "pokrenuti niz političkih projekata i akcija koje bi pomogle, pre svega, usvajanju celovite nacionalno-državne strategije". "Skupština, Vlada i predsednik moraju da definišu koji su naši legitimni i nacionalni-državni ciljevi u novim političkim okolnostima globalizacije i izmenjenim odnosima snaga u svetu", rekao je on.

    U intervjuu “Večernjim novostima” od petka, predsednik Srbije je kazao da "nacionalni ciljevi, nacionalna politika i strategija moraju biti prihvaćeni i na međunarodnom planu".

  19. #19
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgorica -- Razdruživanje Srbije i Crne Gore stvar je njihovih vlada, a tek onda međunarodne zajednice, ocenio je Roman Jakič.

    Jakič, predsednik spoljnopolitičkog odbora Parlamentarne skupštine Saveta Evrope, rekao je da se ne slaže sa stavom da ni srpska ni crnogorska vlada nisu nadležne da raspravljaju o eventualnom razdruživanju Srbije i Crne Gore.

    "One jedino i mogu da raspravljaju o tome. O Srbiji i Crnoj Gori moraju raspravljati ljudi koji su demokratski izabrani da ih predstavljaju i u krajnjem slučaju, da pitaju građane Crne Gore ili Srbije, šta misle o odlukama koje će da donesu. Razdruživanje je prvenstveno stvar Srbije i Crne Gore, a tek onda međunarodne zajednice", rekao je Jakič Radiju Slobodna Evropa, a prenosi današnja Pobjeda.

    "Srbija i Crna Gora su dva demokratska entiteta i za razdruživanje su neophodni određeni postupci. U Beogradskom sporazumu stoji da će nakon tri godine obje države provjeriti da li zajednica funkcioniše, a ukoliko se ustanovi da ne funkcionise i da neko želi imati referendum o samostalnosti, to na demokratski način i sprovede", kazao je Jakič.

    U svakom slucaju, prvo treba analizirati funkcionisanje federacije, rekao je on.
    "Međunarodna zajednica bi najviše željela da državna zajednica funkcioniše i opstane, ali će poštovati svaku odluku koja se donese na demokratski nacin", zaključio je Jakič.
    Sto se Srbije tice - vlada Srbije moze, ali i ne mora ozbiljno da razmotri inicijativu Podgorice za razdruzivanje, medjutim to je samo pitanje da li ce referenduma biti ili ne. Prve dvije varijante bi bile dobre, ali nisu bas izvjesne. Za trecu nam ne treba ni dozvola ni dobra volja Srbije. Ako srbijanska vlada ne podrzi neki od prva dva predloga, onda s njima nema potrebe dalje razgovarati o tome, vec se ide direktno na pripremu referenduma, i nadalje je potpuno nebitno sta kazu Kostunica, Labus ili Tadic. Oni za mene, i za bilo kog Crnogorca, nisu nikakav autoritet ili neko cije misljenje treba uvaziti kad je buducnost Crne Gore u pitanju. Sto se mene tice, ova inicijativa vlasti iz Podgorice je samo znak da se stvari polako pokrecu kako se priblizavamo isteku roka od tri godine.
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta cvilite, održite jednom taj referendum i dosta priče!

    Ako ste sigurni u vašu pobedu, čemu onda diskusije? Ja se pak nadam u zajedničku državu, ali u vezi Crne Gore to moraju sami Crnogorci da odluče.
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... i hocemo a to ce biti dobro i vama srbocetnicima iz SERBIJE (V.MAJSTOR.CARSKI,hoMOLJAC...) da ne akate vrijeme ovdje nego da idete da gledate nesto drugo na netu!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    ... i hocemo a to ce biti dobro i vama srbocetnicima iz SERBIJE (V.MAJSTOR.CARSKI,hoMOLJAC...) da ne akate vrijeme ovdje nego da idete da gledate nesto drugo na netu!
    Zar zaista misliš da sa referendumom prestaje priča? Tek onda krećemo u akciju! :mrgreen:
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crna Gora nezavisna biti MORA !!!!!
    ...............I N D E P E N D E N T ...... S T A T E ...... O F .... M O N T E N E G R O ..... ! ! ! ! !


  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  25. #25
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Mind
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mrzim dps !
    Ja pa onda oni !

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •