Page 110 of 189 FirstFirst ... 1060100106107108109110111112113114120160 ... LastLast
Results 2,726 to 2,750 of 4723

Thread: PayPal

  1. #2726
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    525
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jednostavno ne razumijem.
    Ranije sam ukazivao da kad bilo što sa ebay-a trgujem i kad me prebaca na paypal da platim uvjek stoji u adresi Serbia & Montenegro i to prolazi bez problema. A i kod ebay i paypala sam stavio samo Montenegro.
    Postavljao sam upit na forumu ebay-a i neki znalci su se saglasili da je to problem do ebay-a jr su tamo u nekoj formi (memo) zaboravili da maknu Serbia & Montenegro iako u podesavanjima adrese postavite Montenegro.

    Ovima sa ovog sajta sam tražio da mi pošalju invoice na paypal, valjda će tako proći.
    I meni se ovo desilo ali mi je prodavac poslao nalog za plaćanje na paypal i tako je prošlo.

  2. #2727
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Kompletna usluga Pejpala 8.10.
    Kompletna usluga Pejpala biće dostupna u Srbiji osmog oktobra, potvrđeno je za B92 u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija.
    Pomoćnik ministra trgovine i telekomunikacija Rasima Ljajić, Sava Savić rekao je da se očekuje da osmog oktobra bude dostupna i opcija "prijem" preko Pejpala "Pejpal nas je stavio na listu, to znači da su ispunjeni svi uslovi da se i usluga "prijem" uključi. Ministarstvo trgovine i telekomunikacija u saradnji sa Ministarstvom finansija i Narodnom bankom Srbije otklonilo je sve zakonske preduslove da omogućimo stručnjacima, ili našim građanima iz Srbije prodaju usluga i dobara, a samim tim prijem novca, putem Pejpala", rekao je Sava Savić. Pejpal je stavio Srbiju na listu za uključivanje komplatne usluge za osmi oktobar, Savić ipak dodaje da taj datum može biti korigovan u skladu sa poslovnim odlukama kompanije ali, kako je istakao, kompanija Pejpal je veoma precizna kada je reč o rokovima. "Otkako je Pejpal dostupan u Srbiji već 200.000 građana je koristilu uslugu slanja novca, tako da mislim da je kompanija veoma zainteresovana za naše tržište i da će ispoštavati taj rok", dodaj eSavić. Savić objašnjava da će zahvaljujući opciji "prijem" naša mala i srednja preduzeća moći da prodaju svoju robu na stranim tržištima i da tu robu naplate. "Uključivanjem i ove opcije očekujemo veći izlazak na strana tržišta naših malih i srednjih preduzeća, ali sa druge strane i veći priliv svežeg novca u našu državu", kaže Savić i dodaje da je Pejpal sistem jedan od najboljih i najbezbednijih načina kada je reč transakciji novca. Savić objašnjava da je preduslov korišćenja ovog sistema da klijenti poseduju računar i internet konekciju, da otvore svoj nalog, kao i da povežu svoju platnu karticu sa Pejpalom. Građanima Srbije u aprilu ovo godine je omogućeno da otvore naloge na najvećem onlajn servisu za slanje novca i plaćanje preko interneta. Tada je najavljeno da će se servis puštati u nekoliko faza. U početku je bilo moguće jedino kupovanje i slanje novca. Putem svojih Pajpal naloga stanovnici Srbije moći će da: - primaju/šalju novac na ime prodaje robe ili pružanja usluga - primaju/šalju novac na ime “Request Payment” usluge - primaju/šalju novac od strane kompanija, profitnih i neprofitnih organizacija. Provuzija koja se tom prilikom naplaćuje od strane PayPala zavisi od zemlje iz koje korisnik šalje novac.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #2728
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Kompletna usluga Pejpala 8.10.
    Kompletna usluga Pejpala biće dostupna u Srbiji osmog oktobra, potvrđeno je za B92 u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija.
    Pomoćnik ministra trgovine i telekomunikacija Rasima Ljajić, Sava Savić rekao je da se očekuje da osmog oktobra bude dostupna i opcija "prijem" preko Pejpala "Pejpal nas je stavio na listu, to znači da su ispunjeni svi uslovi da se i usluga "prijem" uključi. Ministarstvo trgovine i telekomunikacija u saradnji sa Ministarstvom finansija i Narodnom bankom Srbije otklonilo je sve zakonske preduslove da omogućimo stručnjacima, ili našim građanima iz Srbije prodaju usluga i dobara, a samim tim prijem novca, putem Pejpala", rekao je Sava Savić. Pejpal je stavio Srbiju na listu za uključivanje komplatne usluge za osmi oktobar, Savić ipak dodaje da taj datum može biti korigovan u skladu sa poslovnim odlukama kompanije ali, kako je istakao, kompanija Pejpal je veoma precizna kada je reč o rokovima. "Otkako je Pejpal dostupan u Srbiji već 200.000 građana je koristilu uslugu slanja novca, tako da mislim da je kompanija veoma zainteresovana za naše tržište i da će ispoštavati taj rok", dodaj eSavić. Savić objašnjava da će zahvaljujući opciji "prijem" naša mala i srednja preduzeća moći da prodaju svoju robu na stranim tržištima i da tu robu naplate. "Uključivanjem i ove opcije očekujemo veći izlazak na strana tržišta naših malih i srednjih preduzeća, ali sa druge strane i veći priliv svežeg novca u našu državu", kaže Savić i dodaje da je Pejpal sistem jedan od najboljih i najbezbednijih načina kada je reč transakciji novca. Savić objašnjava da je preduslov korišćenja ovog sistema da klijenti poseduju računar i internet konekciju, da otvore svoj nalog, kao i da povežu svoju platnu karticu sa Pejpalom. Građanima Srbije u aprilu ovo godine je omogućeno da otvore naloge na najvećem onlajn servisu za slanje novca i plaćanje preko interneta. Tada je najavljeno da će se servis puštati u nekoliko faza. U početku je bilo moguće jedino kupovanje i slanje novca. Putem svojih Pajpal naloga stanovnici Srbije moći će da: - primaju/šalju novac na ime prodaje robe ili pružanja usluga - primaju/šalju novac na ime “Request Payment” usluge - primaju/šalju novac od strane kompanija, profitnih i neprofitnih organizacija. Provuzija koja se tom prilikom naplaćuje od strane PayPala zavisi od zemlje iz koje korisnik šalje novac.
    A kad ce kod nas?

  4. #2729
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ne znam, to niko nije pominja, ali ne bi trebali da puno zaostajemo za njima, mozda u okviru od nekih godinu dana...
    Forever young, i want to be forever young

  5. #2730
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zadnje 15 satranica procitah, jel ima neko koji dobar sajt da pratim ovaj tracking number sto mi dadose, prvi put sam porucio

  6. #2731
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    17track.net
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  7. #2732
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukinuto primanje novca u Srbiji...nakon tri dana.

    http://startit.rs/cudo-od-3-dana-pay...latu-u-srbiji/

  8. #2733
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Mi ovih problema necemo imati jer koristimo EURO Jedino mozda ne mozemo primati dolare i ostale valute.. Ali EUR je dovoljno Samo ko zna kad ce ga kod nas uvest.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #2734
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pej Pal obustavio naplatu u Srbiji posle samo tri dana!

    Plaćanjem Pej Palom u Srbiji nije moguće u devizama između rezidenata i to može da bude razlog zašto je Pej Pal obustavio plaćanja.

    Samo tri dana nakon što je Pej Pal postao dostupan u Srbiji, njihova korisnička funkcija je povučena.

    Kako prenosi sajt startit.rs u odgovoru koji su dobili od korisničke službe da su morali da povuku opciju “primanje novca” usled konflikta sa zakonima u Srbiji:

    - Nažalost, moramo da vas obavestimo da usled nepredviđenog problema, opcija za primanje novca više neće biti dostupna. Budite uvereni da već radimo na rešavanju ovih problema. Za sada, kroz svoj Pej Pal nalog nećete biti u mogućnosti da primite naplatu zbog finansijskih regulativa vaše zemlje koje moramo da poštujemo.
    Iako je zakonski okvir uglavnom regulisan što se tiče elektronskog poslovanja, pretpostavlja se da je problem u tome što Republika Srbija ne dozvoljava prijem novca u stranim valutama između rezidenata.
    Plaćanje i naplata po osnovu kupoprodaje roba i usluga između rezidenata u Republici Srbiji (između preduzeća, preduzetnika i građana) ne spada u platni promet sa inostranstvom i plaćanja se vrše u dinarima, pošto je Ustavom utvrđeno da je dinar zakonsko sredstvo plaćanja u Srbiji.
    Ukoliko bi Pej Pal stavio dinar na svoju listu valuta sa kojima posluje, kao što je to svojevremeno učinio sa ruskom rubljom, češkom krunom, mađarskom forintom, malezijskim ringitom, poljskim zlotom, turskom lirom, filipinskim pezosom itd. ovaj problem bi bio verovatno rešen, ali ova odluka zavisi isključivo od Pej Pala i njegove procene poslovnih interesa u Srbiji, kaže startit.rs
    Druga opcija je da Narodna banka Srbije prilagodi zakon o deviznom poslovanju i omogući devizno plaćanje među rezidentima.

  10. #2735
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako onda ja na švedskom paypal računu mogu da primim i pošaljem svaku živu valutu?

  11. #2736
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Švedski zakon? U Srbiji je problem da građani Srbije ne mogu jedni drugima da prebacuju eure, nego moraju dinare.

  12. #2737
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisu mi jasni ovi naši ekonomsko-politički magovi

  13. #2738
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    To je zakon iz SFRJ koji štiti domaću valutu. Prevaziđen je u modernom vremenu, naročito ako se juri u EU

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #2739
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Mnogo bi ovdje uveli dinar vrlo rado
    f6

  15. #2740
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dojc marka zakon! Cuvena Klara (100 makara)

  16. #2741
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    A dobro mi smo nezakonito uveli Euro pa nikome nista.
    Nezakonito smo uveli marku, a euro je samo posledica te nezakonitosti..
    Inače moram priznati bolju odluku DPS nije mogao donijeti, da je ostao dinar imao bi nas SPS u šaci.

    On topic, sa nama paypal nema problema u zakonodavstvu ali očigledno nas vidi kao prevarante

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #2742
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuješ ti ovog Bugija, kakvi prevaranti, pa mi smo to trebali dobiti prvi, jer smo lideri u regionu!

  18. #2743
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Drugari,

    koristio sam PayPal davno i to jednom, al su mi ubrzo zatvorili jer su trazili papire da se provjeri da li sam drzavljanin Slovenije jer sam isao na tu foru. E sada bih ponovo da pokrenem, pa ako iko moze da mi pomogne bio bih mu mnogo zahvalan.
    Svoj PP je i dalje ziv al trebam da ga povratim i namjestim da je mjesto u kojem zivim CG. Kako to da uradim?
    I interesuje me da li i dalje moramo da se vracemo na onaj EntroPay?

    Bio bih Vam mnogo zahvalan za pomoc oko ponovnog vracanja i osposobljabanja PP.

  19. #2744
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default Paypal?

    Regularno otvori novi nalog po drugoj email adresi. Nema vise entropay

  20. #2745
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Regularno otvori novi nalog po drugoj email adresi. Nema vise entropay
    Uhhh havala Bogu oa nema EP. Znaci sada se direkno veze kartica sa PP?

    A znaci ne bih mogao na ovoj mojoj glavnoj email adresi da namjestim PP?


    Ili barem jel moguce da ugasim PP na sadasnjoj email adresi pa ponovo da aktiviram? Kako?

    P.S. Evo nasao sam na google kako da ga ugasim. Nadam se da cu uspjeti. Jel moze objasnjnje kako da sad kad ponovo otvorim PP povezem s karticom i ostalo?


    P.S.S. Ne mogu ga ugasiti, ali zato mogu promjeniti email adresu. Da li je moguce otvoriti novi nalog PP a da je na isto ime korisnika i licnu kartu itd…?

    ----------------------------------------------------------


    Nista odustajem. Ne mogu ni da promjenim email. Moze li bar iko da mi objasni sta radim posle registracije novog naloga? Kako da povezem PP sa Atals karticom?
    Last edited by Wave; 19-10-14 at 12:40.

  21. #2746
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Čuješ ti ovog Bugija, kakvi prevaranti, pa mi smo to trebali dobiti prvi, jer smo lideri u regionu!
    Pa zapravo smo mi i Makedonija trebali davno dobiti PayPal (prvi smo ispunili uslove) ali su u pitanju mala tržišta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #2747
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ne računa se što smo faktor stabilnosti?
    Pi

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #2748
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne računa se što smo faktor stabilnosti?
    Pi

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Moš bit' "faktor stabilnosti" Afrike ali ako imaš do 100.000 ljudi koji imaju kreditnu karticu niko te ne 'ebe ni 2%
    Last edited by Rakun; 19-10-14 at 20:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2749
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ništa ako se na svakoj strani ne prečešlja ''visoka politika''...

    Ubrzo će i kod nas dvosmjeran protok novca na PayPalu...

  25. #2750
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ubrzo?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 110 of 189 FirstFirst ... 1060100106107108109110111112113114120160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 19:18
  2. paypal
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-09, 11:48
  3. Replies: 21
    Last Post: 21-08-08, 09:22
  4. PayPal
    By Exter.wx in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-07, 07:27
  5. Potpisite peticiju za paypal u SCG
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 30-10-07, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •