View Poll Results: Da li Crba Gora, nezavisno od toga da li je u zajednici sa Srbijom ili ne, uopste treba da se priklj

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Da, treba da postanemo dio EU

    19 51.35%
  • Ne treba da postanemo dio EU

    18 48.65%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: 'Ocemo li u Jevropu, Crnogorci?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 'Ocemo li u Jevropu, Crnogorci?

    Ajde da vidimo kako stvari stoje na forumu. GZP tvrdi da u CG, medju stanovnistvom, uopste nema konsenzusa za pristupanje EU

    Grupa za promjene: Crna Gora nema konsenzus o pristupanju EU | 15:06 -> 15:31 | Izvor: Beta

    Podgorica -- Nevladina "Grupa za promjene" ocenila je u sredu da bi studija izvodljivosti o pristupanju Evropskoj uniji bila negativna i u slučaju da je Crna Gora nezavisna država. Crna Gora nema postignut opštedruštveni konsenzus o pristupanju EU, nije definisala nacionalne strategije razvoja i pridruživanja i nije pripremila ni jedan strateški, pozicioni dokument kojim se definiše njena pozicija u procesu pridruživanja", naveo je na konferenciji za novinare član Upravnog odbora Grupe Srdjan Brajović. On je osporio ocene crnogorskih zvaničnika da dešavanja u Srbiji usporavaju put Crne Gore ka EU, ukazujući da su vlasti u Beogradu za razliku od onih u Podgorici "uspele kvalitetno da se pripreme za zaključivanje sporazuma o stabilizaciji i asocijaciji" i pored političkih dešavanja u Srbiji.

    Članovi Grupe su predstavili rezultate istraživanja koji ukazuje da "samo" 36 odsto gradjana Crne Gore vidi ličnu korist od eventulanog učlanjenja Crne Gore u EU. Član Upravnog odbora Grupe Vladimir Savković je kazao da podaci dobijeni istraživanjem ukazuju na "potrebu da se što hitnije organizuje kampanja edukacije i animacije crnogorskih gradjana o putu Crne Gore u EU". Anketa je pokazala da je 75 odsto gradjana nezadovoljno aktivnostima crnogorske vlade i drugih državnih organa na približavanju Crne Gore EU, kao da je isti toliki procenat ispitanika nezadovoljan kvalitetom životnog standrada u Republici.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba,treba

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne treba, ne treba.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto dalje od serbije :lolblue: :lolblue: i posto smo u Evropi onda bi trebalo (kad otkacimo prikolicu) zajedno sa svima srecnima zemljama i mi dati doprinos !
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Joooj,

    Evropa će vam biti večno zahvalna... Tu vam uslugu neće zaboravit.


    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Evropa će vam biti večno zahvalna... Tu vam uslugu neće zaboravit.
    O nasoj presvijetloj se radi, ne o supkanju bilo kome i ulizistvu. :mad:

    Svi ostali oko nas se ubijaju da udju, mozemo li mi sebi da priustimo luksuz da ostanemo van EU? Kako to mislis da funkcionisemo i kako to izgleda nasa buducnost ako ostanemo po strani?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bicemo za jedno 10 godina... :roll:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I vishe ...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka mi neko da jedan valjan razlog zasto bi samostalna Crna Gora htjela biti u EU?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasao si koga ces da pitas... nese niko od "separatista" da da neki valjani razlog zasto CG treba da bude sa EU.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Neka meni neko kaze zasto Crna Gora treba da ostane van EU, a sa Srbijom? Bez "mi smo isti narod" i "ko ce da nam dolazi na more", molim!

  12. #12
    Goyathlay Guest

    Default

    Lista je duga, a mi na kraju. Stici cemo makar i poslednji. Ma gde mi da budemo poslednji, bicemo u "Jevropi" pre Iraka bre.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ja znam zasto serbalji nece :lolblue: niko ih ne zove :burp: ma mi ocemo bozja vi vjera ito sto prije ! Dosta smo cupkali za serbijom i vidjesmo nema ljeba :blah: e sad fino mi ojdosmo a vi ostanite u serbiju i spasavajte " pravoslavlje od cijeloga svijeta" :lolblue: :lolblue: I planirajte kako cete jednoga dana bit veliki ito "preko Tokija pa Zelanda do Avganistana" :ass: :ass: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka mi neko da valjan razlog zašto ovaj "cetinjanin" poodavno još nije zaglavio u nekom sanatorijumu za duševno poremećene :lolblue:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ja jos ne dobih ni jedan odgovor koje su benificije ostanka van EU, i do kad uopste Srbi misle da ce ih neko pustit da ostanu crna rupa na karti Evrope?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Beta

    ...

    Funkcioneri u EU nisu hteli zvanicno da se izjasnjavaju o izjavama celnika u Podgorici
    ...
    Naglasili su, medjutim, da je "kratkovida politika koja, ako je to slucaj, u nekom duzem nazadovanju u Srbiji vidi sansu i smatra da ide u prilog cilju odvajanja Crne Gore od drzavne zajednice."

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    ...
    Đe to piše da su Crnogorci listom za ulazak u EU? Ili su oni oduvijek bili moderno orijentisani

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Ja jos ne dobih ni jedan odgovor koje su benificije ostanka van EU, i do kad uopste Srbi misle da ce ih neko pustit da ostanu crna rupa na karti Evrope?
    Ne izvodi, casti ti. Ocas li uprije prstom u Srbe. Pitanje koje je postavljeno je forumulisano tako da iskljuci pricu o Srbiji, fino pise "nezavisno od toga da li je u zajednici sa Srbijom ili ne", ma mora on svoje guslanje o Srbima da isturi u prvi plan.

    Uostalom, ovdje je ocigledno da protivnika ulaska u EU ima i medju Srbima i medju ovom "24-karatnom" novocrnogorskom druzinom.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Izvinjavam se na pominjanju i pokazivanju prstom na Srbe, nego da preformulisem: Sta moze neko imati protiv ulaska u EU?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze tako, Nijebitno, ja sam prvi postavio pitanje da se da jedan valjan razlog za ulazak u EU

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd,centar sveta i obliznjih planeta
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Одгов&

    Треба ући у ЕУ свакако...у ствари ми немамо ни избора.
    По мени је аргумент за улазак велико тржиште (око 600 000 000 људи),наиме познато је да земља(е) са већим тржиштем имају веће шансе за брз развитак,зато Кина има привредни раст од по 10% годишње,Русија(200 000 000)7% а и Индија се сада помаља полако.

    Аргументи против су то што нас исто то велико тржиште може и уништити.Ми смо захваљујући туђману ,Милошевићу и Алији пали на тек 20% наше некадашње привредне моћи и то нас у условима какве има велико тржиште оставља веома рањивима.Ово се наравно односи на заједницу СЦГ,а можете онда замислити како би тек ствари биле лоше да се ЦГ одцепи,па ми са 600 тисућица душа и овако бедном економијом(туризам 40% прихода) за трен били "освојени" ,а како би се у "освајању" највише потрудили Италијани и Ватиканци то би ЦГ постала једна марионетска државица под стварном влашћу Италије,а садашња ЦПЦ(коју већ данас финансира папа) би се полако претварала у барску надбискупију(ако уопште будемо имали среће да добијемо оно " над" )

    Моје је мишљење да СЦГ треба да чека колико је потребно да се довољно опорави па кад нам привреда буде у стању да се носи са џиновима попут Лореала,Раифаизен банке,Мерцедеса исл. онда да уђемо...нараво заједно,ЈЕР СМО СРБИ БРЕ.
    Дај боже да се Срби сложе...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Neka mi neko da valjan razlog zašto ovaj "cetinjanin" poodavno još nije zaglavio u nekom sanatorijumu za duševno poremećene :lolblue:


    Evo debilni retardirani izbjeglico kosovska ja cu ti rec zasto. Jer ne zasluzujem ,a sto ti mozgu s tvojim "bajalicama ka zle babe " zaradis za godinu ja potrosim za sat ! :ass: :lolblue: :lolblue: :lolblue: I onaj konj na braniku od mojega auta valja vise no ti i tvoja bajalicka diploma (koja je kupljena na kosovo za 270 dinara) :lolblue: :lolblue: :lolblue: e aj sad ubi dzadu !!!
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HA, HA, HA, HA :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    Evo debilni retardirani izbjeglico švedska taj ti argument na MLOGO BRE staklenim nogama. .:lolblue: Pogrešna adresa brale :?

    JERBO to što ti zaradiš za mesec dana ja zaradim ovde u svojoj kući udobno zavaljen pored kompjutera za jedno 15-20 dana. Šveđani i Danci su mi među boljim klijentima.
    A imajući u vidu ovdašnje i ondašnje cene ona ti ovde vredi duplo. Šparaj burazeru da bi mogao da je trošiš ovde. :shock:
    Ti u švedskoj polovinu svoje plate samo izdvojiš za stan. :cry:

    Daklem, ja lično nemam razloga da idem u EU. Jerbo ona redovno dolazi kod mene na konsultacije


    :ass: :ass: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ministar svih vjestica karma ja u Svecku posjedujem dva stana od ukupno 200 kvadrata , firmu Städ & Rivning ,(da ne zaboravim :lolblue: ) ciji sam ja vlasnik ! vozim dva auta od kojih jedan ima neki *ebeni znak necesovijega konja sive boje drugi je audi (znas oni majusni ka autobus :lolblue: ) imam trosoban stan u Budvu Kod trznoga, imam stan trosobni na Cetinje , pamtis li ti ovo a :lolblue: imam kucu u Golubovcima ( Podgorica) , da nastavim :lolblue: :lolblue: ovo ti kazem samo da znas roke....FELERU ! Nebili me prepozna neko iz tijeh gradova pa tio reka da su te te tvoje pockane zvijezde i (po kozna koji put ) zaje*ale . :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:


    ps. vrijeme je da predjes na onaj novi sistem " pasulj na patos pa sto kaze ".
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaboravih drzali smo restoran u Budvu i tu ja upozna buducu zenu i otisao za njom u swe. tako da teorija o paruljinama, :lolblue: u vodu s njom hahaha.
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •