Page 197 of 627 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297 ... LastLast
Results 4,901 to 4,925 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #4901
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Malo cu objasnjenje da dam.

    Ukoliko si vec bio u Turskoj - Grckoj - Italiji - Francuskoj - Spaniji a bi da probas nesto novo Balkan ti je prva opcija. Onda ces pogledati cijene po hrvatskoj malo komentara koliko je sve u krv i reci ces nijesam lud. Onda ces pogledati po CG i vidjeti da za 10 puta goru turisticku infrastrukturu placas skoro pa isto kao u djelovima hrvatske. A onda ces provjeriti Albaniju pogledati malo slicica i onda se oduseviti sto su cijene bar 2 puta nize nego u CG i naravno poci ces tamo.
    Zbog cega kod nas nema tog gap-a nego se cekaju Srbi i domaci turisti da nam spase sezonu?
    One Ring to Rule them all...

  2. #4902
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/495...u-Nevidio-FOTO


    Posaljem ja juce nekih 5 belgijanaca u Nevidio, kad me zove vodic oko 10 i govori ne mozemo uci voda je prevelika necemo rizikovati vracam ti ih. Govori jos ima neka grupa Srba bice da ih vadimo nocas. Tako je i bilo.
    Ove godine sam poslao preko 200 ljudi u Nevidio, sa vodicima koji znaju sta je i kako je i koji nece nekoga povesti da se povrijedi ili u smrt da bi zaradili 50e.
    Crnogorski vodici Nevidio naplacuju 100-120e dok vodici iz Srbije koji NIKADA nijesu prosli kanjon organizuju grupe po Srbiji za 5000 dinara. Isto tako djecurlija iz CG kupe 3-4 neoprenska odijela i odmah su profesionalci. Ovo je peti incident ove godine. Ne zna se ko pije a ko placa, gosti nijesu osigurani, drzava/opstina Savnik od kanjona nema nikakav prihod jer se ne naplacuje nikakva taksa. Ista je stvar sa Scepan poljem i raftingom. Svakakvi idioti kupe camac 600e i onda vode ljude bez opreme ili ikakvog znanja(misle ako su prosli rijeku 2 puta da mogu biti skiperi) sto je dovelo do 2 smrtna slucaja prosle godine. Obaraju jedni drugima cijene tako da se na Scepan polju kod "divljaka" moze naci rafting sa ruckom za 30e. Na Zabljaku je to uredjenije posto svi moraju da plate 5e po camcu i 13.5e po gostu na camcu a to donosi nacionalnom parku znacajne prihode, u full sezoni se spusti do 1000 ljudi dnevno sto ce reci samo od takse prihoduje se nekih 13 500 dnevno dok od Scepan polja prihoduje se 0 jer 90% ljudi radi na crno i ne placaju cak ni porez a ne sta drugo.

    Ministarstvo turizma, finansijska inspekcija ili ko je vec nadlezan mora nesto pod hitno odraditi, kako bi se sprijecila devastacija nacionalnih turistickih resursa...
    One Ring to Rule them all...

  3. #4903
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    polako, treba neko da pogine prvo. onda ce da se digne uzbuna, inspekcija ce da napravi akciju, ministarstvo izjavu, policija hapsenje, a onda mu jos sudis bas ne znas na osnovu cega.
    f6

  4. #4904
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.pk-radnicki.in.rs/index.p...8-nevideo-0914

    Evo degenerika koji je poveo ljude u smrt juce. Znaci 60e sa prevozom da se udje u Nevidio. I onda se covjek zapita sto je to tako jeftino...
    One Ring to Rule them all...

  5. #4905
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://www.pk-radnicki.in.rs/index.p...8-nevideo-0914

    Evo degenerika koji je poveo ljude u smrt juce. Znaci 60e sa prevozom da se udje u Nevidio. I onda se covjek zapita sto je to tako jeftino...

    Sto ti potenciras toliko tu cijenu nije mi jasno. Nije u ovoj cijeloj prici bitno sto taj tip i drugi slicni njemu idu dole sa cijenom, bitno je da je nestrucan u obavljanju svoga posla. Mogao je i on da naplacuje €120, pa opet da ubije ljude zato sto nije strucan bez obzira koliko naplacuje. Ni tebi ne pise na celu da si strucan, iako jesi, bez obzira sto naplacujes €120 ili koliko vec. Problem je sto nema inspekcije ili odgovarajuceg organa koji ce izdavati dozvole ljudima koji zele da se bave tim poslom i iste testirati na recimo godisnjem nivou, a one sto to rade illegalno, adekvatno kaznjavati. Umjesto toga, neko od nadleznih uzme mito od tih ljudi, i onda oni rade sta hoce i kako hoce, a neduzni turisti stradaju.
    Davor

  6. #4906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo razjasnicu ti zbog cega potenciram cijenu.

    Profesionalci vode nevidio na taj nacin sto na svakih 5-6 gostiju dodje po 1 vodic. Znaci 19 ljudi 4 vodica. Vodica moras da platis 100e to znaci da je radio kako se radi platio bi 400e vodica.

    Onda moras imati debela neoprenska odijela (vidjeh ovamo da su ulazili sa tankim i sa odjelima kratkih rukava).

    Posle toga ide osiguranje sto je u zavisnosti od osiguravajuce kuce od 15-20e po osobi.

    I onda dodje lik koji uvodi ljude sam (alo to je ogromna grupa 19ljudi), bez osiguranja, i bez odgovarajuce opreme i naplatim im 60e sa prevozom sto ce reci 1140e.

    Da se radilo kako treba:

    Vodici - 400e
    Osiguranje - 285

    + da ne racunamo sad odgovarajuca odijela, prevoz i ostale troskove. Znaci po ovoj cijeni on ih OTALJAVA ne radi kao pravi profesionalac i desilo se to sto se desilo.
    Cijena mora biti presudna. Da im je naplatio po 100e mozda ne bi niko dosao, ali bi sigurno ispunio sve ljudske i profesionalne parametre a ne vodio ljude u smrt da bi zaradio koju stotinu eura.
    One Ring to Rule them all...

  7. #4907
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    polako, treba neko da pogine prvo. onda ce da se digne uzbuna, inspekcija ce da napravi akciju, ministarstvo izjavu, policija hapsenje, a onda mu jos sudis bas ne znas na osnovu cega.
    Improvizacija i neodgovornost u svemu i svacemu dovela je do toga da se kod nas ne zna ni ko pije ni ko plaća dok neko ne plati zivotom. U drzavama koje zive od turizma nijedna agencija ne moze imati svog vodica kroz muzeje ili nacionalne parkove, a kod nas to moze raditi kome se svrcne cak i tamo dje moze biti ugrozen zivot turista. Da se nesto tako desilo na primjer u Slovackoj zestoko bi se od muke ceskao organizator kad bi mu fakturisali troskove spasavanja, a kod nas sve će se to platiti od poreza koji plaćaju oni koji posteno i odgovorno organizuje takve ture.

  8. #4908
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    i dobro zašto se ne riješi to, đe je zapelo?
    She is only here to annoy herself!

  9. #4909
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Znaš li ti koliko je teško stavit jednog čoeka da tih 2 mjeseca, ili manje koliko traje sezona, kontroliše može li se taj dan ući ili ne... Troškovi nenormalni...
    #fakenews

  10. #4910
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pricam sa mojim vodicem koji je ujedno u GSS i prica mi covjek a ja ne mogu da vjerujem. Govori vodio je ovaj tip ljude umjesto sa goretex carapama sa !!! vunenim carapama !!! nekim curama dao gumene cizme koje su po sebi hladne a + ti udje jedno 2l vode i onda ne mozes nogu da pomjeris, rudarske slemove a neko nije ni imao slem. Kaze u 7ipo su jutros kuci dosli ne znaju dje udaraju...


    Ko je bio u kanjonu znace kako je hladno tamo i kako jedva cekas da prodjes to 3-4 sata i to sa kvalitetnom opremom. Znaci haos, tacno cekaju da se nesto desi pa onda da krenu da uredjuju i da sredjuju.

    Evo primjera kako bi moglo da se odradi.

    - GSS bi izdavao licencu vodicima. Da bi dobili tu licencu vodici bi morali da prodju prvu pomoc, snalazenje u kriznim situacijama, prolazak kanjona vise puta, osnove penjanja, osnove ronjenja itd.
    Ta licenca bi trebala biti kao i za rafting - 500-750e ako ne i skuplja.
    - Vodici koji nemaju licencu ne bi mogli da vode. Sto ce reci da agencije, samozvani vodici i planinarska drustva iz Srbije, CG ili ostalih zemalja ne bi mogli da vode goste u kanjon i na taj nacin iznose novce iz zemlje.
    - Svi vodici obavezni su imati opremu koja je odobrena od strane GSS i testirana u ekstremnim uslovima.
    - Svaki vodic je obavezan raditi za firmu/kompaniju specijalizovanu za extreme ture. Sto znaci da je ta ista kompanija obavezna osigurati svakog ko ulazi u kanjon.
    - Opstina Savnik je obavezna postaviti radnike na rampi koja bi se napravila blizu vodopada skakavac i iza te rampe napraviti auto kamp/logor.
    - Opstina Savnik je obavezna naplacivati taksu od 20e po osobi (Ako uzmemo da je ove godine bar 5000 ljudi proslo kroz kanjon dolazimo do cifre od 100 000 eura, budzet Opstine je 1.5mil eura)


    To su neke opste stvari, nije ih tesko sprovesti u djelo ali treba 2grama mozga i malo volje...


    Moglo bi se tu dodati jos stogod ali ovo bi rijesilo dosta problema
    One Ring to Rule them all...

  11. #4911
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto ce reci da agencije, samozvani vodici i planinarska drustva iz Srbije, CG ili ostalih zemalja ne bi mogli da vode goste u kanjon i na taj nacin iznose novce iz zemlje.
    Već je ovo dovoljno da se čovjek zapita što se to kod vas događa ako je stranim vodičima dozvoljeno da vode turiste po vašoj zemlji.

  12. #4912
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Već je ovo dovoljno da se čovjek zapita što se to kod vas događa ako je stranim vodičima dozvoljeno da vode turiste po vašoj zemlji.
    Problem je sto uopste nije uredjeno zakonom i "rukovodioce" ne zanima. Da neko pogine prebacala bi se odgovornost sa jednog na drugog do kraja svijeta i niko ne bi bio odgovoran.


    Evo jos jedan primjer sa sjevera. Na Djurdjevica Tara mostu imaju 2 zip line-a . Jedan napravljen sigurno itd a drugi je izliven betonski stub i bukvalno svezan kabal do madraca i to je to. I jedni i drugi rade ne staju. Ni jedni ni drugi ne izdaju nikakve racune, ni jedni ni drugi nemaju firmu. Samo bucaju dok neko ne pogine, to je nevjerovatno...

    Evo jos malo informacija od sinoc :


    "Vijestima" je potvrđeno da je grupu vodio Tihomir Vojnović, koji je i početkom avgusta imao sličnu “ekskurziju”.
    Vojnović je na sajtu PK Radnički iz Beograda imao za juče najavljenu turu prolaska kroz kanjon. Zboge njega je i 8. avgusta 20-člana grupa turista iz Srbije umalo glavom platila prolazak kroz kanjon.
    Oni su ga tada, u pismu, upućenom GSS-u optužili da ih je ostavio u kanjonu, da su bili prepušteni sami sebi i da se jedan član grupe umalo utopio. On je tada negirao njihove optužbe.
    Last edited by Gandalf_White; 14-09-14 at 17:05.
    One Ring to Rule them all...

  13. #4913
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ništa neka dođe opet slobodno
    She is only here to annoy herself!

  14. #4914
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    i oće! No što će! A što i ne bi kad mu može bit kad odje nema države da mu zabrani da radi što oće po našoj kući!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #4915
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi nesto ovako cojek ispricao na ozbiljno mjesto proglasili bi ga u najmanju ruku mitomanom da ne kazem lazovom, a kod nas sve normalno. Bog nam svega dao samo na pamet zaboravio

  16. #4916
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default Turizam-što se to dešava!

    Najveci je problem jer kad se to desi niko nece zapamtiti "vodio neki lik iz beograda neke turiste iz srbije", vec ce to ici na nasu stetu i stetu GSS kao neorganizovanih lica, jer se moze desiti da ne stignu na vrijeme. Ali ko o tome razmislja. Dobijes 100e od covjeka i gledas na drugu stranu

  17. #4917
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tacno za ne povjerovati
    U ovom slučaju tužilac je oslobodio čovjeka koji je vodio grupu koju smo spasili, jer smatra da nema osnove za krivičnu prijavu...obrazloženje je bilo da niko nije tjerao ljude da idu s njim u kanjon
    Cijeli tekst LONCOVIĆ: Hitno uvesti licence za vodiče za kanjoning, a dobro je da imamo takve tuzioce jer niko ne tjera ljude da se vozi autobusom kad je sofer pijan, niko ne tjera ljude da se lijece kod raznih sarlatana... a u sustini sta će kome skola, znanje, licencije, kad je sve dobra volja i niko ne tjera ljude.
    Ne znam zasto sluze ovakve organizacije ali mozda tamo silom na sramotu tjeraju ljude pa zbog toga.

  18. #4918
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad smo se dohvatili tog planinskog turizma. Ove godine 6-7 puta su kupili ljude sa helikopterom sa Durmitora.

    Podje vodja izvidjaca iz Belgije (inace dijete od 20 godina) da penje Bobotov kuk i pokliza se dijete 14 godina i slomi nogu. Sto je najgore od svega i na Sedlo i na pola puta do Bobota stalno su rendzeri ali njih zanima samo da naplate 3e ulaznicu za NP i to je to. Sledeci slucaj madjar od 65 godina odvoji se od grupe i zove upomoc sa vrha planine jer se UMORIO, i njega pokupili. Posle toga familija iz Slovenije krene na Prutash i zovnu molim lijepo, dodjite da nas pokupite mi ne mozemo da sidjemo sa planine, slabe su vam markacije mi smo se izgubili.

    Svaki put kad zrakomlat poleti to kosta narod CG par hiljada eura.

    Kad bilo koga sta pitam na sjeveru odgovor je uvijek " Ne znam ti ja nista. Ja odje samo primam platu."...

    U Svajcarskoj npr. ukoliko nemas osiguranje za evakuaciju koje je nekih 30CHF placas 8000CHF ako ti se nesto desi pa te moraju dizati choperom. Nego vidi mene luda, ja poredim CG dje se svakome *ebe za sve sa Shvicarskom...
    One Ring to Rule them all...

  19. #4919
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja mislim da si kod mrdze treba jednu aroniju da naruce da popiju dobra je kod sjekirancije
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #4920
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/spasil...00-eura-796032

    Sta treba komentarisati na ovo?

    Momak koji je sa svojim burazerom jedan od rijetkih u CG koji znaju kanjon u prste.
    Momak koji je snosio i mrtve i zive sa planine. Koji je samo ove godine 8 puta ucestvovao u vadjenju turista iz kanjona.
    Momak koji ce ukoliko se ikada uredi kanjoning u CG biti jedan od onih kod kojih ce se vaditi licence.
    Momak koji je vise napravio za CG turizam i promociju CG nego cijelo ministarstvo turizma i NTO zadnjih 20 godina.


    Glodara iz Srbije koji je u 2 navrata zivotno ugrozio 40 ljudi, koje je on spasavao pustili su da ide kuci jer "nije bilo osnova da se goni", a njega su juce sacekali i rabnuli ga 400e.
    Ja sam zbunjen i tuzan i ne znam kako da se osjecam.
    One Ring to Rule them all...

  21. #4921
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Onaj osjećaj kada nemaš osjećaj...
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  22. #4922
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ipak mislim da su ga trebali uhapsit, za primjer drugima koji pokušavaju da urade nešto dobro u Crnoj Gori.

  23. #4923
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    @remark

    Nijesu ga mogli uhapsiti jer nijesu imali zakonskog osnova. A nije se jos toliko pomamila CG da zatvara ljude ka' u Sjevernoj Korei za nista. Ali su ocigledno su nasli osnov da rabnu Bleku 400e. Ja i dalje vjerovati ne mogu. Ma mene da su dosli da izmasakriraju sa kaznama ne bi mi zao bilo... Lika poznajem licno i garantujem da od njega i njegovog brata boljih momaka nema.
    One Ring to Rule them all...

  24. #4924
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    a zašto ovi novinari ne kontaktiraju nekog od tih nadležnih?
    a taj procenat što ti inspektori dobijaju za svaku kaznu za ljekove koristili.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #4925
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    @remark

    Nijesu ga mogli uhapsiti jer nijesu imali zakonskog osnova. A nije se jos toliko pomamila CG da zatvara ljude ka' u Sjevernoj Korei za nista. Ali su ocigledno su nasli osnov da rabnu Bleku 400e. Ja i dalje vjerovati ne mogu. Ma mene da su dosli da izmasakriraju sa kaznama ne bi mi zao bilo... Lika poznajem licno i garantujem da od njega i njegovog brata boljih momaka nema.
    Mislio sam da uhapse ovog našeg, a i da mu bubrege odvale, on je naša ljude da spašava i promoviše prirodne ljepote Crne Gore.

    Sarkazam!!!

Page 197 of 627 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •