Page 194 of 627 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast
Results 4,826 to 4,850 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #4826
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sta je ovo 330 eur za 4oro za deset dana. To dodje 33 eur dnevno ili 8 eur po osobi. Cijene po kaficima variraju, i toga je uvijek bilo.

    Na Milocersku plazu je godinama 75 eur cijena, ne znam sto se dize frka oko toga. Jbg, imaju svoje goste, nece paradajz turisti da im dolaze tamo. Eno su i onu malu plaizicu pored milocerske zatvorili, kao grade neki hotelcic ili spa ili ko zna sta..

    Ovo za Djokovica su ga ugasili, znam da je bila prica kad je bio junior ili tako nesto, kad je trazio sponzorstvo ili sta vec kod nasih iz saveza da ga je gosp. V. Barovic dok je bio tamo odbio nesto na pricu - imamo mi takvih kolko oces.
    sent from tabure

  2. #4827
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,333
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default

    Evo npr sad sam sa Jaz-a.

    Krajem avgusta trosoban apartman 30 eur, parking, lezeljke i suncobran. Udaljen si od plaze 7 koraka i imas prelijepi pogled na more.



    Restoran ispod nudi dnevni meni za 4.5 eur. Npr. Corba, gulas, salata.

    Pivo toceno 0.33 1.5 eur
    Cijedjeni sok od vise vrsta voca 2.9
    Jela sa rostilja od 6-8
    Slane palacinke 4 eur (ogromna porcija)
    Pica mala (sasvim dovoljno za prosjecnog covjeka) na drva 4 eur , velika 6


    Ja u Grcku ovo nisam nasao.


    P.s.
    Izgleda da su inspekcije dobro radile posao posto su meni makar svaki racun izdali.

    P.s 2

    E sad ima i parce pice za 2,5-3.5 eur ali to su po mom misljenju pocetnicke greske jednog turiste jer jede na pjesacku zonu dje prolazi milion ljudi i tu uglavnom gruvaju sa cijenama.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Last edited by GaD; 19-07-14 at 12:15.

  3. #4828
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Jel i dalje vise 5% turista nego lani ?
    Moje misljenje da ce sve gore i gore da bude radice samo veliki hoteli i to je to a privatni smjestaj ga je ugasio ukoliko se sto ne promijeni. A sto se ove sezone tice Budva u 2ipo 3 uvece pusta to je dosta dobar pokazatelj ...

  4. #4829
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Tivat Budva sat i 10 min, 25 km ima.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #4830
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Što će reći da je sezona (u onom smislu u kojem se zadnjih dvadesetak godina smatra sezona) počela juče i trajaće mjesec dana. Dakle, svake godine sve kraće ...

  6. #4831
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Samo da se oce zavrsit da ova guzva prodje. Od paradajzovaca se disat ne moze.

  7. #4832
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    zar ih ima u dubai? (paradajz turista)
    look right through me

  8. #4833
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crnoj Gori je uvijek neko kriv kad zapadne u problem. Prvo nam nisu valjali Srbijanci pa smo ih otjerali visokim cijenama i neljubaznoscu, a prigrlili Ruse. Uzeli para koliko se moglo pa nam sad ni oni ne valjaju. Svako malo cujem od primoraca da im smeta ovaj i onaj.

    A ne vide sebe...

    Ova sezona je odlicna kakve ce naredne biti.

    Kad napravimo plan kakav turizam zelimo, i u skladu sa tim i uslugu, moci cemo nesto da ocekujemo. Ovako je dead end. Prodavacica u pekari i radnji ne umije da kaze ''Dobro jutro, dan...''...turizam? How yes no.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  9. #4834
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Samo da se oce zavrsit da ova guzva prodje. Od paradajzovaca se disat ne moze.
    A kakav bi ti to profil turista zelio, ako mozes malo objasniti, da ne bude samo trolovanje?
    Davor

  10. #4835
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Obocno kuka onaj koji ne umije i kome je svako kriv, a ne vide sebe ako sto rece. Problem je sto se ti najvise i cuju... srecom ima i drugih, tako da se ovi prvi moraju obrazovati ili ce izumrijeti

    Sent from fixni
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  11. #4836
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    treba rtcg da saceka neki udes na cetinje i onda trk snime onu kolonu i izbace na dnevnik
    f6

  12. #4837
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,410
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Sestru zovu neki turisti da rezervisu sobu. Soba je trokrevetna, oni traze dvokrevetnu, ajde kaze moze da im da za dvokrevetnu i toliko naplati, jer nije bilo jos guzve. A oni: Eto nas je cetvoro, pa necemo koristiti taj treci krevet, spavacemo u dva. Hahaha.
    Mislim, ne zelim nikoga potcjenjivati, ali ima bisera....

  13. #4838
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Koja bruka i to u sred turističke sezone ovakve stvari da se rade nevezano ko je u pravu 60 turista u hotelu koji su platili odmor a ne mogu ući u svoje sobe.

    http://www.cdm.me/ekonomija/turistic...otel-zapecacen
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #4839
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A zašto je zatvoren?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #4840
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Formalno, odlukom ministarstva turizma, hotel nema dozvolu za rad od pocetka sezone 2013., pa je, na osnovu rijesenja inspekcije, trebalo da bude zapecacen (inspekcija je vec dva puta pokusavala da ga zapecati, prosle i ove godine). Zakupac, Merkur, i zakupodavac, Budvanska rivijera, vode nekoliko sporova - na sudu i preko medija - a iskustvo, odnosno obicajno pravo crnogorskog preduzetnistva i kvalitet crnogorskog pravosudja, nas upucuje na to da se iza glavne price vjerovatno krije jos nekoliko slojeva mulja od kojih ne mozemo da vidimo sta se, stvarno, desava.

    Sapunica koja je morala da se pauzira u vrijeme trajanja sezone, medjutim, samo je potvrdila da smo sposobni da u kontinuitetu nadmasujemo rekorde gluposti koje smo prethodno sami postavili.

  16. #4841
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Vozimo se danas za Pg-BP i nazad, gledam putare koji i po suncu i po kiši (za smiješne pare, znam provjereno) skupljaju smeće duž magistrale, i stavljaju plave kese uz put da bi kolege to pokupile, turisti stranih tablica prolaze, slikaju se, puni restorani usputnih istih što na piš pauzu što na kafu.... I čudom se čudim našim građanima (naših reg tabli) koji ne mogu da se strpe do grada, nemaju kesu u kolima, nego spuste prozor i zafrljče otpatke - trip valjda, vole vjetar u ruci ili nevaspitanje... Pozdrav za Maju, ovo apropo njene priče čežnjivih roditelja iz bg koji poštuju CG... Mi, nažalost, ne cijenimo...

  17. #4842
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio sam juce u BD naroda koliko sam vidio na plazama ima dosta,ali glavni problem su cijene zato vecina ne posjecuje restorane i kafice...jer su cijene stvarno previsoke.
    In God We Trust


  18. #4843
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Prodaju se i suveniri-drvorezi usput, vijenac suvih smokava, med, propolis, ulja, domaće voće i povrće, dimi se slaninica i pršuta uza put kod Kolašina u ona zemljana igla (valjda je to to,neka me isprave stručniji lokalci ), tara divne zelene boje, djelimično zagađena smećem, put zakrpljen na par mjesta, postavljene nove žičane mreže na nekim dionicama (nakon nezgoda i tužbi nauče olala), najduž tunel u kanjonu - mrkli mrak, prokišnjava, šleperi prave kolone, ne mogu se mimoići... Zaista nam je neophodan autoput... Ne zbog kolona, koliko zbog činjenice da se koristi put koji bi trebao da je zatvoren za saobraćaj jer nema upotrebnu dozvolu.
    Na sopstvenu odgovornost - ruski rulet i sreća...

    Policija neka na terenu, neka u kafani...

  19. #4844
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Ja jos ne vjerujem da su ovo napravili s Mogrenom u sred turisticke sezone. Koja smo mi bagra od naroda jbt, jesi li moga Marovicu sacekat da prodje sezona prije nego li pocnes da skupljas harac, pih. Mogu samo da zamislim kako ce uticat ovo na sezonu, masu slika koje su vec obisle region, uzas.

  20. #4845
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jal Cargo hvala
    mene zanima jel se namjerno trude da unište turizam. Ina dovoljno otkaza zbog vremena da nam ne moraju pomagati još oni.
    mada izgleda da nam je država isuviše lijepa pa ih ne mogu pocerati tako lako , ali do kad će taki biti??
    Last edited by lepetanac; 23-07-14 at 19:27.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #4846
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Hotelska Grupa Budvanska Rivijera ima sledeće hotele:
    - Turističko naselje Slovenska plaža
    - Aleksandar
    - Palas
    - Castellastva
    - Sveti Stefan (dat u zakup)
    - Miločer (dat u zakup)
    - Mogren (dat u zakup) i
    - Piva

    Valjda je ovaj zakupac Mogrena problematičan, ostali izmiruju obaveze, ili ... Komšijska ,,Avala'' još ne dobi upotrebnu dozvolu, a ,,Astoria'' čitav sparta napravi divlje u starom gradu ... Da li je pravda zaista pravda ako je selektivna?

  22. #4847
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Oće Sveto zlatnu koku nazad pod svoje okrilje svi znaju koliko je taj hotel profitabilan ljeti zbog one bašte na idealnoj lokaciji
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  23. #4848
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,410
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Placaju li zakupci Svetog Stefana i Milocera svoje obaveze?
    Smiju li njima ovako sa interventnom ulecet?
    Po hiljaditi put se pokazalo ko je unistitelj Crne Gore i kome su kicni interesi iznad drzavnih.
    A narod ce to opet aminovat na izborima....a ovamo kuku lele.

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  24. #4849
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije sve tako crno. Treba da iskoristimo situaciju i da izreklamiramo Mogren kao tematski park u kojem se simuliraju posledice latinoamerickih revolucija i drzavnih udara iz 50', 60' i 70-ih godina proslog vijeka. Npr. ponedjeljak-petak: Budva=Santiago, policija=Karabinjerosi, radnici=urbana gerila, Mogren=La Moneda, vegetacija i klima odgovaraju... Imamo i Pinocea, pribliznog staza.
    Ponuda parka vikendom moze se programski prosiriti organizovanjem taksi tura od Budve do Becica, uz specijalni popust za grupna putovanja, ili voznji krovom kroz Platije. Ili voznji na prednji tocak aviona Montenegro airlinesa, kad je crveno slovo.

    Potrebno je da znamo sta zelimo. A, kad odredimo cilj, moramo biti spremni i za poraze na putu sazrijevanja.

  25. #4850
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,619
    Thanked in
    2,432 Posts

    Default

    Sto se tice guzvi... mi smo nesposobni da ista uradimo povodom istih...

    Apsolutno necu da ulazim u to koliko se miliona eura ulaze na najvece gluposti u cilju 'poboljsanja turizma' i inace ali zar je tolika investicija i toliki problem napravit' recimo one pjesacke mostove na mjestima gdje se stvara najveca guzva iskljucivo zbog pjesaka koji idu na more i vracaju se kuci? Ovo pitanje me muci godinama (da ne kazem da je i decenija prosla) i stalno se 'nadam' da ce se neko ovoga sjetit'...

    Pocevsi od Bara, glavna guzva nastaje u Susanj gdje mnogi prelaze ulicu cak i na pjesackom prelazu a opet se stvaraju poprilicne guzve. A da ne pominjem one koji prelaze ulicu van njega pa sve to postaje mnogo gore. Onda sve do Sutomora uglavnom nema problema a tamo nas opet ceka jedna od vecih guzvi u tom dijelu gdje stotine pjesaka prelaze ulicu onamo blizu autobuske pa onda u preko puta Voli-ja. Ponekad je tu i saobracajaj koji obicno od guzve napravi jos vecu guzvu. Kad se prodje to krizno 'sezonsko Sutomore' uglavnom stanje nije lose sve do prilaza Budvi. Mislim da se negdje kod Becica opet prave guzve pa onda dolazimo do Budve gdje je mozda i najveca guzva u CG. I ovo pominjem magistralni put da ne ulazim u haos koji nas ocekuje ako krenemo gradom. Poslije Budve obicno nema vecih problema i to je to sto se tice makar primorja koje je i glavna turisticka atrakcija ljeti, jel' te.

    Znaci to je mozda 3-4 'kljucna mjesta' gdje se prave poprilicne guzve, zavisno od vremena i satnice ali to traje, kao sto rekoh, godinama i godinama unazad. Kad bi se postavili oni pjesacki mostovi guzve bi se, makar u tom pogledu pjesaka i prelaza ulice, sveo na minimum. Zar je to toliko tesko/skupo/komplikovano za postavit'? Ove stvari postoje i u mnogo nerazvijenijim drzavama od CG ali mi uvijek imamo nekih vaznijih prioriteta tokom sezone kao sto je bilo rasturanje puteva u cik sezone (zadnjih godina, ne ove) i ostalih 'bisera' nasih 'upravitelja'. Ne pricam ja o nekim 100-milionskim ulaganjima kao onim po Americi, Kini, Hong Kong-u itd. vec obicnom mostu koji bi isao preko puta na mjestima gdje se stvaraju najvece guzve i preko kojih bi pjesaci bili obavezni da prelaze sto bi svakako znacilo ZABRANA prelaza ulice preko magistrale blizu tih mjesta.

    Koliko je ovo realno ne znam ali morao sam da izdusim nedje povodom ovoga.

    Eto tako.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 194 of 627 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •