Page 112 of 627 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212612 ... LastLast
Results 2,776 to 2,800 of 15671

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #2776
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto pomenu patrole po CG, pola Srbije sam prosao prosle sedmice i samo sam jednu patrolu vidio, kako sam se vratio ovamo momentalno mi je iz nekog sljivika u Zaostru ili ne znam ni kako se zove vec policajac uletio klizeci pred auto, da se covjeku smuci.

  2. #2777
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne idite u Grčku da se grčite ,dođite u Prčanj da se prčite

  3. #2778
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evidentni napredak u nasem turizmu je sto se moze skoro svuda platiti karticom. Vjerovali ili ne na najpoznatijem mjestu u Splitu to nije moguce.
    Neka turista skace i trazi bankomate, ali moze samo kes. Na Vucju se bacili na ljetni turizam pa ugostili i Nenada Canka a ne treba naglasavati koja je porcija na moru a koja na Vucju dje rekose da svi poznaju Milicu i da se nidje niko ne izrazbija na skijanju ka ona.
    Radi Zvoncice i njene posebne ljubavi prema papagajima i slika probiraca papagaja ali u prirodnom perju nesto ne mogu da stavim
    Na Dane pastrmke u Pivi bogomi malo dobre ribe, ali zato na Miris lipe i meda na Cetinju nije bilo najmedenije djevojke. Sve se obrnulo naopacke pa i Savnik trideset stepeni vrucine.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	vucje.jpg 
Views:	283 
Size:	61.8 KB 
ID:	61289   Click image for larger version. 

Name:	porcija na moru.jpg 
Views:	69 
Size:	56.2 KB 
ID:	61290   Click image for larger version. 

Name:	porcija vucje.jpg 
Views:	276 
Size:	67.0 KB 
ID:	61291   Click image for larger version. 

Name:	probirac.jpg 
Views:	71 
Size:	54.4 KB 
ID:	61292   Click image for larger version. 

Name:	split1.jpg 
Views:	72 
Size:	76.2 KB 
ID:	61293  

    Last edited by Hari Krisna; 22-07-11 at 15:14.

  4. #2779
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ne idite u Grčku da se grčite ,dođite u Prčanj da se prčite
    Glasam za ovo :P

  5. #2780
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default



    Bogomi bih ja pošao do dalmacije pa nema veze što nemaju bankomat
    deuscroix

  6. #2781
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Čeha,Slovaka,Mađara,Poljaka ima kao u priči.
    Skandinavci troše kune kao ludi.Za cijene uopče ne pitaju,samo uzimaju.
    Bio sam i jedan dan u Splitu,a tamo tri kruzera u luci i najmanje 20 onih drvenih brodova za krstarenje na kojim ima po mojoj procijeni 20 do 30 ljudi.Nitko od tih turista nije stariji od 30 g.
    Kažu mi da je to novi hit,plove od grada do grada ili otoka i tulumare,a na njima samo amerikanci,australci i ostali u tom stilu.
    Evo jedan citat sa HR Jadrana. Ima li šta slično kod nas?

  7. #2782
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Evo jedan citat sa HR Jadrana. Ima li šta slično kod nas?
    Ponekad pomislim da su Hrvati bili malo ogorčeni na nas jer je dobar dio njihovih bivših gostiju u nemogućnosti da kupe parče HR obale otišli u CG dje je sve na prodaju i kupili to što ih je zanimalo ali više nemaju nikakvog razloga za tim!!!Oni imaju sad svoje more (za razliku od nas) i svaki gost troši neuporedivo više a i ponašanje samih gostiju je bolje jer nemaju tu dodatnu dozu osjećaja kao da su kod svoje kuće pa se tako se i ponašaju...ne bačaju djecu sa balkona ili ne terorišu osoblje nacionalne avio kompanije...
    ps: 23 jula u Split dolazi Barselona a kod nas dolaze samo neki muzičari a specijalitet kuće je gostovanje nekog dj jer je to prilika da se proda odredjena količina narkotika iz državnog trezora ...
    deuscroix

  8. #2783
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juče je dnevna uplata u budzet Budve bila 315 000 €

  9. #2784
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Juče je dnevna uplata u budzet Budve bila 315 000 €
    Sve mi se čini da će uprava za sprječavanje pranja novca i finansiranja terorizma imati pune ruke posla
    deuscroix

  10. #2785
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ponekad pomislim da su Hrvati bili malo ogorčeni na nas jer je dobar dio njihovih bivših gostiju u nemogućnosti da kupe parče HR obale otišli u CG dje je sve na prodaju i kupili to što ih je zanimalo ali više nemaju nikakvog razloga za tim!!!Oni imaju sad svoje more (za razliku od nas) i svaki gost troši neuporedivo više a i ponašanje samih gostiju je bolje jer nemaju tu dodatnu dozu osjećaja kao da su kod svoje kuće pa se tako se i ponašaju...ne bačaju djecu sa balkona ili ne terorišu osoblje nacionalne avio kompanije...
    ps: 23 jula u Split dolazi Barselona a kod nas dolaze samo neki muzičari a specijalitet kuće je gostovanje nekog dj jer je to prilika da se proda odredjena količina narkotika iz državnog trezora ...
    Jebiga,ima Split Keruma da plati Isusa na Marjan najvećeg na svijet ,a Barselona košta tričavih 2 miliona eura

  11. #2786
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Jebiga,ima Split Keruma da plati Isusa na Marjan najvećeg na svijet ,a Barselona košta tričavih 2 miliona eura
    Moj Minjo i ja se smijo kad sam čuo koliko će platit Barcelonu. Sad se više ne smijem. Isplatit će se to barem uduplo.

  12. #2787
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previše je 2 miliona eura,s obzirom da je Brazl došao na Poljud 2005 za milion dolara.,nego,kad je fudbal,pare nijesu problem
    Last edited by minjo; 15-07-11 at 15:24.

  13. #2788
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Minjo, pa dje si covjece.
    Savjet za sve koji idu na relaciji HN-Pg, da koriste put Lipci-Nk, jer je rasterecen, put nov, 15km duzi ali mnogo se brze stigne na ove vrucine. Osim kratkog zadrzavanja na raskrsnici za Dng, nema semafora, pjesackih i slicno (Budva-nikad pasat od istog).
    Pazite se radara na onu ravnicu u Dragalj.
    Ao, kako sam se lijepo iskupala

  14. #2789
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ponekad pomislim da su Hrvati bili malo ogorčeni na nas jer je dobar dio njihovih bivših gostiju u nemogućnosti da kupe parče HR obale otišli u CG dje je sve na prodaju i kupili to što ih je zanimalo ali više nemaju nikakvog razloga za tim!!!Oni imaju sad svoje more (za razliku od nas) i svaki gost troši neuporedivo više a i ponašanje samih gostiju je bolje jer nemaju tu dodatnu dozu osjećaja kao da su kod svoje kuće pa se tako se i ponašaju...ne bačaju djecu sa balkona ili ne terorišu osoblje nacionalne avio kompanije...
    Uradili ste ono sto ste uradili. Prodali ste ono sto ste prodali. Stvorili ste ambijent u kojem uzivaju samo oni koji u njemu mogu uzivat. Nitko vas nije natjerao puskom, zar ne? O cemu je sad prica?
    PS Ako si zapoceo govorit o gostima koji bacaju djecu s balkona i ne trose dovolno po tvom mislenju ... zar tebi nikad nije palo na pamet da su ti gosti jedini kojih CG u trenutku zasluzuje s ovakvim "servisom", "cistocom" i "javnim poretkom"?
    PPS Ona je prica s bacanjem djeca zaista uzasna ali uopce nije toliko jednostavna kako se pisalo u tisku, vjeruj mi. I meni se stvarno ne svidja da neki gosti dolaze u CG samo za se alkoholizirat i nepristojno ponasat, ali nazalost takva je reputacija koju imate u nekim zemljama
    Last edited by A+A; 15-07-11 at 19:08.

  15. #2790
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i nekog mog iskustva sa par mjesta u zadnjih mjesec dana....

    Najprije Vučje...put do tamo, sačuvaj Bože serpentine put Kotora su smiješne pri tome. Nije za nekoga ko nema strpljenja da vozi 40 na sat. A gore sve vrhunskih, priroda, poniji s čudnom frizurom , 1450 metara, parking, sve kako valja.

    Bez vlasnici i klasično crnogorsko sitničarenje...Kafa je .80 eu, ili 1, sokovi po 1.5-2, sve u svemu znatno skuplje nego što bi trebalo za taj komfor i uslugu. Hrana, blago rečeno- nikakva, ali baš slaba. No ajde sad, to je možda bilo samo taj dan.

    Scena druga...najpopularnije ostrvo za izlazak na Jadranu, cijene baš fine (5-6 eu pivo, 10-15 kokteli, 20-30 ulaz u klub) tako da se prosječno crnogorsko čeljade fino istroši za 5-6 dana tulumarenja, ali vrijedi svaku paru! Auto put perfektan, 130 km ograničenje, svuđe se može 140-150, domaćini strašno ljubazni i ono što mi je bilo zanimljivo vrlo pozitivno iznenađeni što su viđeli Crnogorce.

    Scena treća..Budva od prije neku noć. Apartman napravljen ove godine, odlično uređen sa cijenom od 40 eu za noć može izać na crtu bilo kojem sličnom objektu u Hr ili Ita. Popunjeno sve do zadnjeg (ima ih 12 u kući) tako da gospođa što je vlasnica vraće uloženo vrlo brzo. Veli da joj je bilo gostiju od maja pa naovamo. I naravno da se skoro sve završava preko interneta što je veliki plus za CG ove godine. Ko nije bio nek ide obavezno u Casper, strašan ugođaj naveče. Ko voli dobar provod na Top Hill, ulaz oko 10-15, piće 4-5 (izaberite Coronu, iaonako vam neće vratit taj euro)...

    Evo toliko za sad, prvi put u dugo godina na današnji dan 100.000 registrovanih gostiju, tako da će možda i bit nešto od ove sezone...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  16. #2791
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Scena treća..Budva od prije neku noć. Apartman napravljen ove godine, odlično uređen sa cijenom od 40 eu za noć može izać na crtu bilo kojem sličnom objektu u Hr ili Ita. Popunjeno sve do zadnjeg (ima ih 12 u kući) tako da gospođa što je vlasnica vraće uloženo vrlo brzo.
    aj nek je puna popunjenost 3 mjeseca godisnje to je 90x12x40 oko 45.000 godisnje ne racunajuci troskove (struja komunalije odrzavanje itd.)

    nova kuca sa 12 apartmana u BD sigurno nije ispod 800-900.000 pa ne vidim da je to bas toliko brzo..
    She is only here to annoy herself!

  17. #2792
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    aj nek je puna popunjenost 3 mjeseca godisnje to je 90x12x40 oko 45.000 godisnje ne racunajuci troskove (struja komunalije odrzavanje itd.)

    nova kuca sa 12 apartmana u BD sigurno nije ispod 800-900.000 pa ne vidim da je to bas toliko brzo..
    A nema šanse da se može danas prodat ta kuća toliko, mislim da vrijedi jedno pola miliona objektivno., Ali će ako ovako nastavi da radi bit puna oa i više od 3 mjeseca, jer su odlični uslovi, ja sam već posla par drugova dolje...tako da može lagano dolazit do 60-70.000 godišnje za par godina, što je ogromni novac za naše uslove, a da proda ovo i za 900.000 brzo bi se te pare potrošile.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  18. #2793
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    90x12x40 je vrlo optimisticno, ne traje visoka sezona 90 dana, 60x12x40 + 30x12x30 je manje vise realno, tj 39.600 - 20% (voda, struja, porez na nekretninu, takse, troskovi odrzavanja i porez na dobit ako radi na bijelo ) = 31680. Zaokruzimo na 30.000. Ako je kupila (?) za 800.000, povratak investicija tek za 26 i po godina. Nema smisla u biznisu! Ako je sagradila, onda, recimo po 500 za m2, zgrada najverovatnije ima oko 500 m2, znaci 250.000 plus oprema recimo jos 50.000 (maksimalno), ispada 300.000, u ovom slucaju povratak investicija za 10 godina, sto nije lose.

  19. #2794
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je vlasnica od prije tako da nema ulaganja bez u sređivanje, TV od 400 eu, kreveti od 400, kupatila za po 1000 i tako redom. Mislim da joj se ovo više nego isplati, no u njenu glavu i ako nije. Naravno, uredno smo prijavljeni bili, tako da izgleda plaća i boravišnu taxu.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  20. #2795
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Scena druga...najpopularnije ostrvo za izlazak na Jadranu, cijene baš fine (5-6 eu pivo, 10-15 kokteli, 20-30 ulaz u klub) tako da se prosječno crnogorsko čeljade fino istroši za 5-6 dana tulumarenja, ali vrijedi svaku paru! Auto put perfektan, 130 km ograničenje, svuđe se može 140-150, domaćini strašno ljubazni i ono što mi je bilo zanimljivo vrlo pozitivno iznenađeni što su viđeli Crnogorce.
    Pričaš li o Hvaru ili...?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #2796
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    off topic,ako imate milion eura,a cijeni se milion i dvijesto,vlasnik će je odmah prenijeti na vaše ime,jer godinama ne može prodati
    http://www.imobilia.net/gradska_kafana.html

  22. #2797
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Pričaš li o Hvaru ili...?
    I mene zanima Osim Hvara mislim da mogu biti jos dva mjesta samo:

    1. Plaža Zrće blizu Novalje na Pagu
    2. Bol na Brachu (Brac uzasno gori evo dva dana)

  23. #2798
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I mene zanima
    Pitam jer mi se ovaj dio o autoputu ne uklapa u opis, budući da na Hvaru a i do Hvara postoji samo obična cesta - sem ako nije dolazio iz pravca Zagreba na Split.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. #2799
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zrće na Pagu...smještaj u Novalji.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  25. #2800
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Zrće na Pagu...smještaj u Novalji.
    Tacno sam znala
    Dako te najdemo dje po ovim fotkama sa zurki.

Page 112 of 627 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114115116122162212612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •