Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 92

Thread: Euro 2008 Panini album za sličice

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Pg
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Euro 2008 Panini album za sličice

    Primijetih po foruma susjednih nam zemalja da ljudi masovno bez obzira na pol i godine skupljaju ove sličice. Ima li i ovđe ko da skuplja ili možda onih što bi hćeli no ih je sramota?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Golem View Post
    Primijetih po foruma susjednih nam zemalja da ljudi masovno bez obzira na pol i godine skupljaju ove sličice. Ima li i ovđe ko da skuplja ili možda onih što bi hćeli no ih je sramota?

    zadnji album koji sam pravila je bio album nekog fudbalskog prvenstva kada sam bila u 5 - 6 osnovne skole

    p.s. rado bih igrala pola/cijelo


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    skupljam ja, i imam duplikata za razmjenu
    ...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ja pocheh neshto malo pa stadoh, aktiviracu se tamo pred evropsko...
    #fakenews

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja isto počeo, imam oko 200 u albumu, ali sam smanjio doživljaj kad sam shvatio da niko to ne skuplja...
    Ako stvarno ovdje bude ljudi zainteresovanih, mogla bi neka razmjena da padne, ima vremena...
    Do tad čuvajte duplikate

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    mijenjam klinsmana za gulita...ima li ko?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahah e sad me sjeti zadnji koji sam skuplja je Italia '90. plavi cuveni ako ima ko da proda u dobrom stanju zainteresovan sam da kupim

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Pg
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam ja Italia '90, al ne bih ga mogao prodat.
    Što se Euro 2008 tiče, stigao sam do nekih 350 komada, a duplikata imam isto dosta, pa ako neko bi da se mijenja, tu sam...

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li ko da je zainteresovan pola-cijelo, slika-bijelo, poklapala i daljenja tu sam haha

  10. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soft View Post
    ima li ko da je zainteresovan pola-cijelo, slika-bijelo, poklapala i daljenja tu sam haha
    E kad se sjetim po cio dan smo nekad igrali pola cijelo...Ha,gubilo se a i dobijalo...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  11. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je izgleda nisam najstariji odjenake

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja sam najvise volio one kartonske. Pa imale zlate, sto se presijavaju itd itd

    Ih koliko sam toga imaoooooooooooooooooooo

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja tek poceo. onaj sa proslog svetskog na kraju nisam ispunio, falilo mi 10ak.

    no, evo jednog sjajnog txta o tome,.



    Imaš slajbe za menjažu?

    Ima li Svetsko fudbalsko prvenstvo smisla bez albuma i sličica? Ne. Ko nema nameru da ih kupi, neka ovo ne čita. Ko ih ne popuni, neka ne gleda Mundijal.

    piše: Jovan Đorđević

    Sve je isto kao pre 32 godine. Sa Črvenom u ruci žuriš do trafike i kažeš: “Dajte mi album i sličice. Za sve pare!” Nikada nisam kupio celu kutiju, svih 100 kesica. Tada zbog toga što je jedna užina manje značila samo 3 kesice više, a u međuvremenu sam skapirao da bih među tih 500 sličica dobio bar 150 duplikata. Iskustvo je majka - najviše po 10 kesica sa najprometnijih trafika iz raznih delova grada - jedini način da izbegneš levo krilo Angole i golmana Paragvaja koje možeš da staviš samo kao talon za tapke. Mada, cela kutija... Uh. Ove godine, za soma sam dobio album i 38 kesica, 190 sličica i - nijedan duplikat. Jako.

    On je Ricardo Cabanas, vezni red Švajcarske, broj 482. Prva sličica koju je izvukao moj sin - nešto mlađi nego ja '74. kada sam lepio Tipa i Tapa, sa žarom i euforijom koju može imati samo klinac koji baš i ne zna šta skuplja, ali kapira da je to zabava koja neće trajati samo jedno popopdne i zbog toga je neizmerno srećan. Keva je preduhitrila ćaleta - kupila je album i nekoliko kesica, ali kako bi žene mogle znati naše male tajne? “Ovo je PANINI” – ponosno sam stavio najvažniji sportski bukvar na sto. Sa blještavih korica ponosno se šepurio dvadesetčetvorokaratni mali vitez iz Modene sa dugačkim kopljem. “OVAJ ćemo da lepimo i da čuvamo, TAJ mamin album nosi u vrtić.” Vidim da mu Panini ne znači baš koliko i Marsupilami, ali presudila je hrpa rasutih kesica. 38 za početak, malo li je?

    Pažljivo smo seckali kesice - računam, biće opet neki majmun Vali ili komplet knjiga “Taj čudesni svet životinja” na poklon svima nama koji pošaljemo 100 praznih kesica u Gornji Milanovac - ali, avaj. Taj lepi običaj se izgubio negde od Mundijala u Meksiku '86. Na unutrašnjim koricama ništa od šargarepe za kolekcionare. A nema ni onih meni tako egzotičnih crno-belih fotki i plakata sa prethodnih šampionata. Hi-tech je učinio svoje - svi smo jurili samo efektne grbove reprezentacija sa hologramom koji izgledaju trodimenzionalno. Nije bitno da li si dečak od 6 ili dečak od 39 godina – euforija potpuno predvidiva. “Jo vidi! Izvuk'o sam zlatnu!”. Iako je zlatna zapravo bila srebrna. Ko ima grb, taj prilikom džoranja vredi bar 5, ako znaš da trguješ. Klinac mi je uredno grbove štekovao na stranu, a ove “obične” davao da lepim. A onda je na Cartoonu krenuo “Samuraj Jek” i mali mi je saopštio da ima pametnija posla. Bar dok ovaj mačetom ne istranžira zlikovce...

    Tapke i “crno-belo”

    U moje vreme je bio samo jedan crtać u 7:15 pre dnevnika. I da pevaš ako nisu vitez Koja ili Mariolino. Ako zbrzaš domaći, imaš celo popodne za fudbal, trule kobile ili odbitke. Ili naravno, okršaj na bojnom polju za tapke, na Vimbldonu – tako smo zvali malo parče betona između žute kule i osnovne škole. Znati igrati tapke – bilo je pitanje prestiža. Ako izgubiš partiju klikera na okiš ne boli, ali ako te oderu na tapkama... bolje ne dolazi sutra u školu. Ako si mudar, prvo kibicuješ, i izbegavaš okršaje sa starijima i kradeš im fazone. Ako imaju prvi potez, kad slože sličice na talon “stariji” uvek im palcem vešto malo saviju krajeve i udare tačno tamo kako bi se što veći broj sličica preokrenuo. Prilikom slaganja ove nove tek izvučene i ravne stave naravno na vrh jer ih tako samo blagi udarac dlanom odmah okrene na poleđinu.

    Dakle, vežba... Prvo vežbaš sam, a onda sa pitomim drugarima. Ako od njih pukneš, onda nemoj ni da sanjaš Ligu šampiona, a ako ih oguliš, onda hrabro na matore! Ako te pobede, zezaće te par dana za vreme velikog odmora, pa to prođe. A ako ti njih slučajno pobediš... dobićeš dve macole malim prstom, ali status heroja koji ćeš sutra imati u redu za viršle sa senfom vredi sve dange koje ćeš popiti u drugom polugodištu. A ni devojčicama iz razreda neće biti baš svejedno. Neko će kredom napisati tvoje i njeno ime na tabli. Ali sada to ona neće obrisati, već će samo istrčati iz učionice na partiju lastiša. Tebi ne preostaje ništa drugo nego da krckaš jumbo blok i ponosno gledaš u veeeliko srce između dva zadatka iz poznavanja prirode i društva...

    Ako si amater ili si baš mnogo mali, tu je drugorazredna zabava – “crno-belo”. Crno je prednja strana, a belo poleđina sličica. Staviš manji štos, za početak od 5 do 10 na prst. Onda tvoj protivnik s identičnim brojem sličica na ruci te udari po vrhovima sličica – tvoje padaju a i on pušta svoje – pa kol'ko dobiješ. Tu je savijanje sličica strogo zabranjeno, i imaš pravo da proveriš da li konkurent igra u duhu fer pleja. Dogovoriš, naravno, unapred ko će crno a ko belo, a i pažljivo se sračunaš ako ti je štos duplikata previše tanak da ostaneš u igri bar do pauze između četvrtog i petog časa. Ako stasaš i postaneš glavni dasa u razredu i skupiš bar 10 sklapova, proces inicijacije je uspeo. Izvol'te na Vimbldon.
    Menjaža

    Tapke rešavaju snaga i veština, a menjažu mudrost. Nemoj nikada da pokazuješ ceo štos duplikata, jer ako ga vide shvatiće da ti je ostalo još vrlo malo da popuniš album i tražiće ti deset za jednu. Nije problem da daš toliko, ali će se pročuti po kraju i posle ti namerno neće dati nijednu za ceo štos koji imaš, samo da bi popunili album pre tebe. Trudi se da ne praviš spisak, jer po njemu takođe mogu da zaključe koliko ti je ostalo. Ako ti fali manje od trideset, dokaži tu peticu iz matematike i nauči sve napamet, tako niko ne može da te provali. Najbolje je da prvo odeš u drugi kraj, i da se tamo sa njihovim klincima džoraš. Nemoj nikako da ideš sam, jer ako naletiš na mangupe, olešiće te od batina i uzeti sve sličice. A to je već popriličan blam. Ni grupa ne garantuje bezbednost. Najbolji je dozirani rizik u vidu jednog osmaka koji će ti biti sasvim dovoljan bodyguard. Šta su dve koka kole i lepa reč za njega kod drugarice iz klupe u odnosu na mogućnost da brojiš sitno.

    Ako na veliki odmor dođu velike čike sa tebi nikad dostupnim ooogromnim štosom duplikata, ne pitaj za cenu. Trči odmah do njih i budi prvi u redu jer je najveća mogućnost da će upravo oni imati to što ti fali. Čike su mudre i malo pokvarene, jer se za razliku od tebe nikada neće ofirati koliko im je bitno to što imaš, ali ti nemaš izbora. Izdžorao si se svima iz škole, već ste potrošili pare za hladišu i šarenka, pa ako ti i traže više od onog što ti daju – daj. Druge šanse nema, a i odrukaće te pred njim one šmizle iz petog jedan.
    Argentina 1978

    Da bih popunio Argentinu '78 falila mi je još samo jedna sličica. Aleksandru Satmareanu, njega smo izbacili u legendaranoj pobedi u Bukureštu 6:4, pa su Rumuni zaslužili magareću klupu u albumu među onim reprezentacijama koje se nisu kvalifikovale na prvenstvo. Na žalost, i mi smo tu završili par meseci kasnije, jer smo na odlučujućoj utakmici na Marakani malo promašili temu. Španci su zabili gol, a mi samo Huanitu razbili glavu. Čuo sam od drugara da jedan mali iz trećeg razreda ima sličicu koja mi treba. Trk na odmor među klince koji su igrali školice.

    “Ti imaš onog Rumuna?”
    “Imam.”
    “Aj se menjamo.”
    “Ne smem. Rekli su mi da ti ne dam.”
    “Ko ti je to rekao?”
    “Pera iz petog.”
    “Glupi Pera? Ne sme ti on ništa. Ja ću da te štitim. 20?”
    “Neću.”
    “30?”
    “Neću.”
    “Mali, evo ti sve. Ako nećeš ja ću da te mlatim!”

    Preventivna najava sile onemogućila je pokvarenjaka da skupi album pre mene. Svima dobro – meni pun album, malom štos duplikata, Peri šipak.
    Trikovi

    Kad porasteš, tada se služiš trikovima u skladu sa godinama koje imaš. Zapravo, kako ko. Čini mi se da su od Italije '90 distributeri uveli mogućnost da kupiš sličice koje ti fale. Ej, da kupiš! Pa, to ne bih uradio makar ne popunio album! Pazi, da kupiš! Čemu onda sva ona muka, gušt, radost kad nabaviš ono što ti fali, ako nemaš petlju za još tih nekoliko komada? Sa takvima ne menjam ništa. Gnjidice.
    Saldo

    Francusku '98. sam gotovo popunio. Nedostajala mi je cela selekcija Irana (što mi je bilo jasno), i tri Engleza – Toni Adams, Robi Fauler i Les Ferdinand (što me je nerviralo). Nema, pa nema! Niko ko ga znam nije ih imao. Kapiram ja te fore da namerno štampaju neke reprezentacije i neke igrače u manjem broju, ali da ih baš niko ne izvuče, malo je previše. Besan napišem e-mail Paniniju bez ikakve namere i želje da dobijem bilo kakav odgovor – kad ono, gle! Gospodin Davide Marchesi se silno izvinjava u ime svoje kuće obrazlažući odsustvo Irana nepostizanjem dogovora sa njihovom federacijom, a trojice Engleza jer još nisu sklopljeni ugovori sa njihovim menadžerima; usput kaže da će mi, čim se to realizuje, poslati sličice na kućnu adresu! Tako i bi. Uredno adresirano, stiže upakovano 3 Engleza u po pet primeraka. Da se ima. Grazie Davide! Ako ove godine nekoga volšebno nema, znate koga da startujete...

    Samuraj Džek se završio, a klinac mi i dalje ne da grbove. Ima pravo. Te zlatne su najbolje. Kao i ono što čeka njegovu generaciju – pravljenje sopstvenih albuma. Nakačite se na http://www.mypanini.com i shvatite koliko smo matori.

    Ovo mi je deveto svetsko prvenstvo koje skupljam. Imam sve albume, popunjene. Osim Meksika '86, jer sam tada u Sarajevu služio narodu. Mogao si da nađeš mostarsku Drinu sa papirom za Marlboro, ali za Panini nisu čuli. Bedak. Loži me drugar već 20 godina da će da mi ga pokloni. Čini mi se da mi je još jedino ostalo da primenim metode iz petog osnovne. Ja ću lako – prebiću i oteću, ali šta da radi moj kum kome od svih albuma i dan danas fale SAMO 2 sličice, takođe iz '86. Ima neko Petra Petrova i Iliju Valova?
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Josh uvijek imam Euro 2000 . Chesi su neprikosnoveni shampioni u ruznoci . Mogao bi samo da im parira Turchin Sergen Yalcin ili , van granica Evrope , tadashni golman nigerijske reprezentacije Peter Rufai . Chovjeche , na shta je ono lichilo ...
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jedini shto sam popunio skroz bijashe neki NBA u osnovnoj, od francuza '98 koji je po meni najbolji do sad shto sam gledao mi ih je ostalo jedno 30-ak, vidjecemo kako ce proci ovaj za evropsko...


    Edit : @me_myself... Mnogo dobar text...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne mogu prežalit što sam izgubio onaj lijepi album s Eura 96...
    Sad sam se divio ujakovom albumu sa SP u Njemačkoj '74. godine...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE
    Jedini shto sam popunio skroz bijashe neki NBA u osnovnoj, od francuza '98 koji je po meni najbolji do sad shto sam gledao mi ih je ostalo jedno 30-ak, vidjecemo kako ce proci ovaj za evropsko...
    Tu smo nedje.

    Moja "kolekcija" se sastoji od NBA '95, i Francuske '98, oba polovicno naravno (imam nezgodnu naviku da mi vecina stvari brzo dosadi ). Sad mi se cini da je ovaj posljednji imao poprilicno gresaka u sastavima reprezentacija i imenima igraca. Imam ih jos u podrumu, negdje.
    Last edited by MadGod; 02-05-08 at 01:57.

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je dosao album gratis uz Mens Helth, i 6 slicica. Ono sto sam primjetio jeste da je kvalitet mnogo losiji nego prije!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Album je stvarno losheg kvaliteta, bolje da su naplaciveli po euro,dva a da su ga napravili kao francuze 98, nego ovako da morash paziti kako okrecesh stranicu da se ne izbuca...
    #fakenews

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je voljan da se mijenja za duple, nek se javi.
    Never Complain, Never Explain

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesam ja :P samo moram vidjet koje mi fale ::P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ko je voljan da se mijenja za duple, nek se javi.
    I ti kupis? Ozbiljno?

    Ja imam album iz Francuske 98', Euro 2000 i starijih. Problem je da sam neke iscijepao iz ljutnosce kada smo gubili 3-2 i 6-1. :mrgreen:

    Sada se pokajam toj akciji. Mada nisam jedini bio. Jedan je kuci pocjepao orginal dres.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Pg
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zezaš? Pa ajde i dres i sve, ali đe album da pocijepaš? Meni je žao što ih nisam bolje čuvao, e su u nikakvom stanju.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Hahahahah e sad me sjeti zadnji koji sam skuplja je Italia '90. plavi cuveni ako ima ko da proda u dobrom stanju zainteresovan sam da kupim
    zadnji sto sam skuplja i koji sam popunio skroz je bio "Pas moj prijatelj", negdje 80-ih... 500 slicica, 500 rasa pasa..... bas sam bio ponosan na taj album...
    a prije njega sam popunjao i Zagor i Tarzan, ali nisam uspio skroz...

  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Golem View Post
    Zezaš? Pa ajde i dres i sve, ali đe album da pocijepaš? Meni je žao što ih nisam bolje čuvao, e su u nikakvom stanju.
    Ne zezam se. kada smo izgubili 6-1 od Holandije iz cijele desavine i ljutnje sam pocijepao album EP2000 godine. A moji drugovi koji su tamo isli da gledaju su pred krajem otisli, pa jedan bacio dres a drugi pocijepao.

    Meni je naravno kasnije bilo zao sto sam ga pocijepao a pogotovo zbog tih para koje sam ulozavao u taj album i druge albume.

    Ostale jos imam ali kao i ti u ne bas tako sjajnom stanju.

    SP98 mi je pravi trofej. :devil: Kupovao sam po 25 pakovanja od 6 slicica (tako mi se cini) po dva ili tri puta nedeljno, a samo vec sa takvom kupovinom sam skupio i drugi album i poklonio drugu rvatu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Calcio - Seria A & Seria B 06/07
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 1998
    Last Post: 18-01-11, 17:02
  2. Uefa EURO 2008 ps2
    By night_silence in forum Game Server CG
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-08, 21:07
  3. Euro 2008
    By Vukasin Micunovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-07, 12:53
  4. Colonia-Do Kraja!Novi album!!!!!!
    By pa$a milet in forum Muzika
    Replies: 14
    Last Post: 22-02-07, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •