Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 112

Thread: ulaz na plazu

  1. #76
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Uredba je donešena još prije par godina. Jaz se smatra kamping prostorom i naplaćuje se ulaz, tu se slažem, kao i na Crvenoj Glavici.
    Ne prosipam ja filozofiju, nego ti prosipaš dezinformacije.

    Što se tiče poštovanja zakona to je individualna stvar, neko poštuje, neko ne poštuje, zato postoje nadležne službe da sankcionišu ove koji ne poštuju.

    Mislim da je frapantno da jedan stanovnik primorja, turistički radnik, izjavi ono što si ti izjavila.

    Kao prvo nijesam turistički radnik. A ti lelemudiš sada tu nešto o zakonu i kako je dolje kako nije. Ti se evo praviš veći katolik od pape.

    Postoji zakon, nijesam znala. U pravu si. Ali ako si već dolje valjda mnogo dobro znaš da se zakon ne poštuje i ne postoje službe koje će malo o tome da povedu računa. Postoje one u fizičkom smislu ali zašto neko za 200 eura plate da se zamijera tim "veleposjednicima". Mislim da i ja i ti i mnogi znamo vrlo dobro to.
    Na Slovenskoj plaži, tačnije na "novom bulevaru", koji povezuje "City" i Poštu sa Sajmom su parking prostori koji se ne plaćaju. Ima mjesta.
    To što na drugim plažama ne naplaćuju ulaz je zato što je sezona propala pa su vjerovatno vidjeli da su sve skoro naši ljudi tu, i ko vele "bolje vrabac u ruci nego golub na grani".
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  2. #77
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Uredba je donešena još prije par godina.


    U službenom listu Crne Gore br. 20 objavljenom 20 marta 2008 na 50 strani možeš pronaći Pravilnik o uslovima, koje moraju ispunjavati uređena i izgrađena kupališta.

    U članu 11 jasno piše:
    Na kupalištu NE MOGU se vršiti radnje i aktivnosti, koje se odnose na:
    1. naplaćivanje ulaza
    2. uslovljavanje obaveznim korišćenjem plažnog mobilijara
    3. izdavanje skutera i drugih plovnih objekata na motorni pogon
    i tako dalje.....



    Jesi li ovo ti rekao ili neko drugi????????
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    A ti lelemudiš sada tu nešto o zakonu...
    Kad nesto ne znas a cutis onda se moze misliti da ne znas samo jednu stvar. Kad se pogresno objasnjava onda se pokaze da se ne znaju bar dvije stvari.
    "lelemudis" nista ne znaci a lelemudas opet nesto drugo znaci

  4. #79
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Makice, stvarno mi nije želja da se raspravljam s tobom ali prosto me ćeraš na to.

    To što si citirala moj post sa datumom iz 2008 iz Službenog lista ne znači da si u pravu, taj zakon oko zabranjivanja naplate ulaza na plažu je star makar 5 godina. Nisu svi članovi iz tog službenog lista novi, većina ih je prepisana od prethodnih godina i prethodnih izdanja. Novine se odnose na hotelska kupališta koja od ove godine nisu obavezna da oslobađaju 50% plaže od mobilijara. Ali su uz tu novu stavku, morali da prepišu i ostale koje se nisu mijenjale.
    I da, nisam ja to rekao, to je rekao naš uvaženi ministar turizma Nenezić, objavljeno je u Službenom Listu, a moja malenkost je to samo citirala.

    Samo sve više sebi skačeš u drobove, što se ono veli.

    Ulaz na plažu se ne naplaćuje, niti bi se naplaćivao bez obzira na uspješnost sezone. Jedino ko to krši je Mogren, ne znam kako, to treba pitati gospodina Vučekovića.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,380
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    poJenta je da zakonski ne moze imat kucu uz more...a izbjec se zakon moze...ko moze...a moze ih dosta...ima mali milion kuca kod nas koje imaju "svoj" izlaz na more...
    Ti si napisao ovo
    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    plaza ne moze biti privatna (bukvalno....mozemo je mi zvati kako ocemo) jer je 30m od mora vlasnistvo JP Morsko Dobro....zakup plaze je nesto drugo...
    A ja ti kažem da može bit. Niko nije pominjao kuće u more.
    Ja ti pričam o privatnoj plaži, privatnoj marini za svoju barku i sve u sred Bokokotorskog zaliva nedaleko od Kotora.

    Može bit da ne sKvatam
    Last edited by hercules; 17-07-08 at 14:40.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #81
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je bas stalo da saznam ko je od vas dvojice kriv za nerazumijevanje
    Kako Vaša bolest ?

  7. #82
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj neka mi neko sazna naplaćuje li se ulaz na Kraljevu / Kraljičinu plažu, i koliko tačno... Je li i dalje obavezno uzimanje plažnog mobilijara od 25€?

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,380
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Meni je bas stalo da saznam ko je od vas dvojice kriv za nerazumijevanje
    Načekaćeš se.
    Quote Originally Posted by Rasho View Post
    Aj neka mi neko sazna naplaćuje li se ulaz na Kraljevu / Kraljičinu plažu, i koliko tačno... Je li i dalje obavezno uzimanje plažnog mobilijara od 25€?
    Ja ne znam može li se tamo uopšte od glavara uć...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rasho View Post
    Aj neka mi neko sazna naplaćuje li se ulaz na Kraljevu / Kraljičinu plažu, i koliko tačno... Je li i dalje obavezno uzimanje plažnog mobilijara od 25€?
    Ulaz se ne naplaćuje.
    Korišćenje plažnog mobilijara je obavezno, ta plaža ima status hotelskog kupališta.
    Sad će neko reći: nije g.ovno no se pas p.osra, ali da vas pitam ovako, dođete vi u hotel, platite 150 eura noćenje s doručkom, oćete da odete na plažu a tamo nema mjesta ili ti neko prostre peškir iznad glave.

    Hotelska kupališta cijenom mobilijara pokušavaju da regulišu da imaju dovoljno mjesta za goste hotela i za one lokalne s dubljim džepom.

    Nije ni realno da se svi kupamo u Miločer i Pržno. Znam da ovo grubo zvuči, ali moramo razumjeti u hotelijere kojima je ovo jedino rješenje.

  10. #85
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ti pričam o privatnoj plaži, privatnoj marini za svoju barku i sve u sred Bokokotorskog zaliva nedaleko od Kotora.
    Legalno ?? po zakonu ?

    isto kao da neko kaze ja mogu da gradim fabriku u nacionalnom parku....zakonski ne ali....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #86
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Ulaz se ne naplaćuje.
    Korišćenje plažnog mobilijara je obavezno, ta plaža ima status hotelskog kupališta.
    Sad će neko reći: nije g.ovno no se pas p.osra, ali da vas pitam ovako, dođete vi u hotel, platite 150 eura noćenje s doručkom, oćete da odete na plažu a tamo nema mjesta ili ti neko prostre peškir iznad glave.

    Hotelska kupališta cijenom mobilijara pokušavaju da regulišu da imaju dovoljno mjesta za goste hotela i za one lokalne s dubljim džepom.

    Nije ni realno da se svi kupamo u Miločer i Pržno. Znam da ovo grubo zvuči, ali moramo razumjeti u hotelijere kojima je ovo jedino rješenje.
    Na koju se to plažu odnosi? Tj. Jesu li i Kraljeva i Kraljičina hotelska kupališta?
    A kakvo je stanje na Svetom Stefanu? Je li i dalje jedno "krilo" slobodno?

  12. #87
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rasho View Post
    Na koju se to plažu odnosi? Tj. Jesu li i Kraljeva i Kraljičina hotelska kupališta?
    A kakvo je stanje na Svetom Stefanu? Je li i dalje jedno "krilo" slobodno?
    Jesu. Zakupio ih je Aman Resort u paketu sa hotelima, prošle godine je uredio plaže zbog žalbi građana da se pretvaraju u smetlišta. Od tada se naplaćuje mobilijar.

    Plaža na Sv. Stefanu, lijevo od ostrva je "slobodna"

  13. #88
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala puno
    Znači, sad je i Kraljičina otvorena? Pošto se prošlog ljeta nije moglo ni prići, htio ti da platiš ili ne... I samo još jedno pitanje - koliko se tačno plaća plažni mobilijar i šta je tu uračunato, tj. za koliko osoba se plaća?

  14. #89
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rasho View Post
    Hvala puno
    Znači, sad je i Kraljičina otvorena? Pošto se prošlog ljeta nije moglo ni prići, htio ti da platiš ili ne... I samo još jedno pitanje - koliko se tačno plaća plažni mobilijar i šta je tu uračunato, tj. za koliko osoba se plaća?
    Nije.
    Kraljičina je zatvorena, nema ni mobilijara.
    Na Miločerskoj ima svega 24 ležaljke i da bi došao moraš da platiš ležaljku, cijena je 30 eura za komplet 2 ležaljke i suncobran.
    Na Svetom Stefanu je cijena za komplet 22 eura i tamo ne fali ležaljka.

    U Maestralu je komplet 35 eura i vjeruj mi ljepše je nego na gore pomenutim plažama, makar imaš uslugu i čisto je.

  15. #90
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Okej.. A nema besplatne plaže u samom Miločeru? Čini mi se da sam se tamo kupao prošle godine za dž

  16. #91
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rasho View Post
    Okej.. A nema besplatne plaže u samom Miločeru? Čini mi se da sam se tamo kupao prošle godine za dž
    Ako ćeš jeftiniju varijantu pođi na Crvenu Glavicu, parking je 2 eura, ima malo da hodaš dok se spustiš do plaže, prostreš peškir i uživaš. Restoran je skup.
    Lijepo je i na Drobni Pijesak ali ako nemaš brdsko planinsku vožnju u malom prstu nemoj kretat.

    Ako opet više voliš fenseraj pođi u Pržno, onaj dio plaže pored Maestrala nije cijeli pokriven mobilijarom.

    Sumnjam da si se u Miločeru prošle godine kupao za dž, biće prije da je to bilo pretprošle.

  17. #92
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa hvala, sad već mogu da počnem da planiram trip

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,380
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Legalno ?? po zakonu ?

    isto kao da neko kaze ja mogu da gradim fabriku u nacionalnom parku....zakonski ne ali....
    Jedino da te vodim kod covjeka, drugacije ti ne mogu objasnit.
    Nego ne bih sad da otkrivam, ko sto i kako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aoo....imam ja podosta prijatelja/rodjaka koji imaju svoju plazu, ogradjenu bla bla...i kucu koja nije van 30m od mora ili bez nje nije ni vazno.....nije to nista novo....cak su nekima i rusili u vise navrata objekte i na kraju se uvati veza i "svi zadovoljni"....

    ....i na Bojanu su dolazili ljudi boli po 4 kolca da ograde "svoje" imanje.....malo po malo na to itgradili restorane.....smlatili OGROMNE pare a nikome centa nisu dali nikad...i jos se sad bune kako se blizi zakup kompletnog podrucja posto ce im sve porusit taj ko kupi(mada i to je pitanje....)...mene je sad zao sto sam ima priliku da tako uradim a nisam
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako je na toj crvenoj glavici, jeli pjescana plaza i ima li kakve hladovine?

    jos nesto, kako je sa cijenama mobiljara na drobnom ove godine i jesu li i dalje one drvene fine lezaljke?

  21. #96
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Matador View Post
    kako je na toj crvenoj glavici, jeli pjescana plaza i ima li kakve hladovine?

    jos nesto, kako je sa cijenama mobiljara na drobnom ove godine i jesu li i dalje one drvene fine lezaljke?
    Crveni pijesak, plaža je dosta uska, ima prirodne hladovine ispod stijena prema SV. Stefanu. Super je tamo. Imaš malo više da potegneš noge dok se spuštiš ali nije strašno.

    Na Drobnom pijesku ne koristim ležaljke jer je udobniji pijesak od onih drvenih ležaljki, a onaj dušek koji stavljaju na njih izgleda kao izvor zaraze. Tako da mi je pijesak mnogo miliji.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Što se tiče parkinga, mislim da je najskuplji na Kamenovu - 3 eura
    Skočilo gorivo, pa digoše na 5 heroja!!

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Kamenovo 5 eura? Ahahahahaaa, smEhota... :burp:



    Mademoiselle.

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,890
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,847
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    cas je 3 cas 5.kako kad. dok onome ne slomis KOLENA pa nece naplacivat vise. ja prosli put produzih pa stavih onamo kod onoga restorana posle kamenova i spustih se dolje
    f6

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ma mjesto se vazda može nać, a da se ne plati.
    Momci koji drže parking (i kafanu), što je najgore, imaju sve papire i daju fiskalne račune. Ostaje nada da će Ubović dobit i ostalih 1/3 plaže do godine, zajedno sa parking prostorom koji neće naplaćivat.

    A oko cijene parkinga:

    5 eura cijeli dan
    3 eura od 15h

    I ne odgovorajaju za eventualnu štetu na auto.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Navijaci!!!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 11732
    Last Post: 16-10-13, 22:54
  2. Replies: 35
    Last Post: 16-04-07, 18:10
  3. Replies: 78
    Last Post: 19-03-07, 10:05
  4. KOLIKO KOSTA ULAZ NA METALLICIN KONCERT?
    By Innuendo in forum Muzika
    Replies: 25
    Last Post: 03-06-04, 16:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •