Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Робна кућа?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Бар
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Робна кућа?

    Старо питање, али не чух ништа званично о томе, па рекох да видим зна ли ко шта тачно поводом тога... Елем, рушење Робне куће. Је ли истина? Кад? Шта се гради уместо, има ли каквих скица, 3Д рендера.. било шта?

    Какав је ваш став? Чини ми се да је Робна један од симбола града, кад видиш у медијима печуркице/фесове није било дилеме о којем се граду ради... Стварно ћу жалити ако је сруше, некако не могу да замислим свој град без ње.

    Надам се само да ће је заменити нека је*ено импресивна и уникатна грађевина..
    Немам потпис...

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by RaideR View Post
    Старо питање, али не чух ништа званично о томе, па рекох да видим зна ли ко шта тачно поводом тога... Елем, рушење Робне куће. Је ли истина? Кад? Шта се гради уместо, има ли каквих скица, 3Д рендера.. било шта?

    Какав је ваш став? Чини ми се да је Робна један од симбола града, кад видиш у медијима печуркице/фесове није било дилеме о којем се граду ради... Стварно ћу жалити ако је сруше, некако не могу да замислим свој град без ње.

    Надам се само да ће је заменити нека је*ено импресивна и уникатна грађевина..
    OKTOBAR OVE GODINE KAZHU..
    Kad malobolje pogledash..svaka ikad znana razglednica u zadnjih 30 godina postojanja novog grada Bara, u vecni slucajeva ne zaobilazi sliku glavnog trga.. BTW koje je ime trga zna li ko?
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Drago mi je što se još ništa ne radi povodom ovoga
    Bolje da naprave dobru deponiju, a ne da nam ruše napravljeno
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bas nesto i ne bih voljela da ruse robnu kucu.. ipak je to simbol Bara na neki nacin
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka je sruše. Ajde more, ruše hiljade zgrada po svijetu da bi napravili bolje. A i milo mi je radi države. Gdje da idemo sa ovom skalamerijom u Evropu. Ili možda i nećemo u Evropu?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RaideR View Post
    Старо питање, али не чух ништа званично о томе, па рекох да видим зна ли ко шта тачно поводом тога... Елем, рушење Робне куће. Је ли истина? Кад? Шта се гради уместо, има ли каквих скица, 3Д рендера.. било шта?

    Какав је ваш став? Чини ми се да је Робна један од симбола града, кад видиш у медијима печуркице/фесове није било дилеме о којем се граду ради... Стварно ћу жалити ако је сруше, некако не могу да замислим свој град без ње.

    Надам се само да ће је заменити нека је*ено импресивна и уникатна грађевина..
    Нисам из Бара,али сам нон-стоп доље.Нека је руше,оно је масивна грађевина,комунистичке како јих зову,а и јесте,јер су се такве грађевине радиле само у том периоду.Бар као највећи лучки град,би требао да се лиши таквих скаламерија.Она симболично представља неке пирамиде или шта већ.Није то никакав СИМБОЛ града,нови Симбол града ће бити Црква Светог Владимира која не знам кад би требала да почне да се гради,не знам какво је стање са њиховим фондовима,колико се пара прикупило,да ли је завршена та пројектна документација...Углавном подржавам идеју,РУШИ.Ако неко није задовољан нека се покрене нека невладина организација,па направи неку анкету које ЗА а ко ПРОТИВ!Иако то много неће утицати на коначно решење.Била је у Дворцу Краља Николе,постављена 3 урбанистичка решења,на тендеру...и која су наравно усвојена,и натим решењима је увелико измијењен изглед Бара.Рецимо МУП неће бити више на истом мјесту,као и пар околних зграда које су претрпјеле земљотресе не баш тако давне 1979 године - Међутим одмах се намеће друго питање,шта планира да се ради ту?Ко ће то да ради?

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Ne bih volio da sruse glavni simbol Bara...

    I bas me zanima sta planiraju da naprave tu... Neki veliki trzni centar kojih ima vec preko glave? Ili neki LUX hotel za okupljanje glavara i pranje para?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    15 -ospratnicu bi praivli na mjestu robne kuće. A na mjestu MUP -a neki tržni centar. Oće Rusi da imaju pogled na more.

    Architect00
    Kažeš komunistička gradjevina? kakve to veze ima, i putevi su nam iz doba komunista, i željeznica čak nam je i vlada takva, pa je ne rušimo. A tebi smeta nešto što je simbol. Kažeš neke piramide? Pa reci mi kada vidiš ovu gradevinu na nekoj razglednici, odmah znaš da je to Bar, isto kao što vidiš Ajfelovu kulu ili statuu Slobode ili kineski zid. Najbolje da Kinezi poruše svoj zid, jer je on zaboga iz dobra kraljevine (a oni su to davno ukinuli).
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ko će ih zaustaviti da ne ruše? Ti Bugi? Pa rade po Crnoj Gori što im je volja, a ne da ne srše robnu kuću. Tražili ste - Gledajte!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja ne mogu, ali mi možemo.
    Kažem da ukoliko bude neke peticije protiv rušenja ili glasanje, znam đe će moj glas ići. Pa neka se prave nebpderi pud željezničke...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam ja upucena ruse je a valjda Barovic sa jos nekim investitorima gradi neki sportski kompleks. Ne sumnjam da ce lijepo izgledat, al jeste robna kuca nekako obiljezje Bara

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Vidim ima svakakvih mišljenja, vidim da ste malo nostalgični Ja lično ne bih mogao da zamislim ništa na njeno mjesto, zamislite nešto kao tc Palada na njeno mjesto, jeste vrh al' je malo glupčasto...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A Palada bi i prošla, ali neboder od 15 spratova je malo glup...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neboder nece bit sigurno, pa cio Bar je uradjen zgradama sa manjim brojem spratova, sem par solitera van uzeg centra

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    neka rushe ta tri fesa vishe,nista gore od starudija,em je nefunkcionalna,em zauzima masu prostora,neka je sruse i naprave nesto bolje umjesto toga

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Бар
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Што ти је размишљање, у пм... Има сасвим довољно простора за грађење, уместо да шире град, да не живимо више у четири улице, они руше центар. Поента је то што ће се неко добро опарити од овога посла, ипак је то најатрактивнија локација у граду. Катастрофа...

    А да не помињем што ће нам урбани (боље да кажем урбанизовани) део града изгубити и ово мало препознатљивости коју је имао.
    Немам потпис...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    evo i moje misljenje. ako nam je ovaj montazni objekat "slika grada" i to u strogom centru...onda stvarno ni ne zasluzujemo nista bolje. slazem se da je taj objekat bio prepoznatljiv...ali ...vrijeme ga je pregazilo. da ne pricam da je sve propalo,oronulo,...kiceraj. kada ste zadnji put usli tamo? i koji to grad u svom centru ima kao prepoznatljiv obijekat jednu montaznu zgradu?

  18. #18
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sutomore
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 1

    Quote Originally Posted by Boyanna View Post
    Ja bas nesto i ne bih voljela da ruse robnu kucu.. ipak je to simbol Bara na neki nacin
    Jel to mislis na Fratello?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh ne na fratello, daleko bilo
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja ne mogu, ali mi možemo.
    Kažem da ukoliko bude neke peticije protiv rušenja ili glasanje, znam đe će moj glas ići. Pa neka se prave nebpderi pud željezničke...
    Bugi, sve to sto ti pricas je fino ali nazalost dosta NAIVNO [u najmanju ruku]

    Za sta se to kod nas pitaju gradjani? Ako im se bude gradilo tursko kupatilo izgradice ga i pored mene i pored tebe i pored sviju nas...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fidel, nije to prica bez pokrica. I zgrada Maxima u Pg je trebala da bude na dr mjestu pa su gradjani pisali peticije, kampovali tamo, nissu dali da bageri dodju i na kraju su promijenili plan rada Cak i Mugi

  22. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nisam toliko cesto u Baru ali
    Jeli simbol grada, jeste,
    Jeli stara, jeste.
    Po meni ako ce vec da je ruse, zasto se nebi uradio neki lijepi trg, sa fontanama, sa spomenicima i slicno. A zgrade i neboderi neka se rada malo dalje.
    Ne sumnjam da ce biti nesto lijepo, iz razloga sto je Bar jedini radjen po urbanistickom planu. Tacno se zna gdje su zgrade, gdje su parkovi i ne nice zgrada odmah jedna uz drugu kao u Budvi. Po meni je Bar jedan od najljepsih primorskih gradova.
    Ja bih glasao za neki trg prepun fontana, ali ne ovih klasicnih kao sto je u PG-u na trgu, vec fontane spomenici. Moze mnogo dobro da se uredi taj dio Bara.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja glasam za jednu kantu jupola i jednu četku
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bar
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Nisam toliko cesto u Baru ali
    Jeli simbol grada, jeste,
    Jeli stara, jeste.
    Po meni ako ce vec da je ruse, zasto se nebi uradio neki lijepi trg, sa fontanama, sa spomenicima i slicno. A zgrade i neboderi neka se rada malo dalje.
    Ne sumnjam da ce biti nesto lijepo, iz razloga sto je Bar jedini radjen po urbanistickom planu. Tacno se zna gdje su zgrade, gdje su parkovi i ne nice zgrada odmah jedna uz drugu kao u Budvi. Po meni je Bar jedan od najljepsih primorskih gradova.
    Ja bih glasao za neki trg prepun fontana, ali ne ovih klasicnih kao sto je u PG-u na trgu, vec fontane spomenici. Moze mnogo dobro da se uredi taj dio Bara.
    Ti prijatelju kao da živiš u Švajcarskoj. Pa to je najbolja lokacija u Baru. I da je urede fontanama? Pa ljudi jeste li vi normalni? Sve uzeše. Počeli su i nebuloze da pričaju oko Formule 1.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ma to će Žare zgradurine pa da prodaje kao lud...'će on da misli na nas mlade....koja fontana, kakav trg
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Shkija Gjarperi?
    By Jeronim9 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 66
    Last Post: 31-03-04, 19:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •