Results 1 to 16 of 16

Thread: Prevara ASUS-ovog servisa

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Angry Prevara ASUS-ovog servisa

    Slucaj 1: Pokvarila se slika na monitoru Asusovog lap topa (pod garancijom). Vratimo ga u firmu gdje smo ga kupili, oni ga odnesu u Asusov servis, elem, nazovu nas i kazu da je to ne spada u garanciju, jer smo Mi pokvarili monitor naslanjajuci se na lijevu i desnu stranu tatsature (koja je sirine 1,5-2cm). Ne vidim ni jedan slucaj da bi neko mogao da se nasloni na ivice tastature lap topa. Poslije malo raspravljanja, kvar je ipak usao u garanciju, mada sumnjam da su zamijenili ekran, ali nemam mogucnosti to nigdje da provjerim.

    Slucaj 2: Prije par dana, prijateljici se pokvario lap top, Asusov takodje. Hard disk je zabudalio, fali mu jedan dll file. Ponese ga u firmu gdje ga je kupila. Oni ustanove da je pored toga procurela baterija i odnesu ga u Asusuov servis. Tamo ustanove da taj kvar ne spada pod garanciju, jer je ona UMOCILA bateriju u NESTO, tako da ce joj naplatiti i bateriju i reinstalaciju HDD-a sa cuvanjem podataka. Je li moguce da stavim lap top u kome su mi svi vazni podaci u lokvu i da radim na njega??? Mozda se oslanjaju na onaj 1%. Trazicu i pokvarenu bateriju nazad.

    Interesuje me, da li negdje drugo mogu da provjerim sta je bilo sa baterijom?
    Da li se ovakvi slucajevi mogu prijaviti trzisnoj inspekciji ili nekoj drugoj instituciji?
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nije vrtjela zelju baterijom?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teško tu može tržišna nešto učiniti. ASUS kroji pravila kako im odgovara, a lokalni dileri pokušavaju da izmuzu koliko god mogu (i od ASUS-a i od samog korisnika) ...

    Slično je i sa ostalima. Ja sam moj HP laptop odnosio u PG gdje su konstatovali otkaz matične ploče i, tobože, trebalo je čekati sedmicu i više dana da stigne nova iz inostranstva pa da se ugradi itd. itd. Kada sam donio računar doma - reko' vjerovatno će trebati ponovo rekonfigurisati Wireless Access point za novu MAC adresu mrežne kartice (s' obzirom na promjenu ploče i zaštitu u podešavanjima AP-a) - kad ono - ista adresa, što znači da ploču uopšte nijesu ni mijenjali, iako su u dokumentaciji naveli da su je mijenjali.

    Ko zna što čine po tim servisima, i ko zna da li su te odgovore zaista dali iz ASUS-a ili je ovaj servis riješio da naplati bez obzira što to ulazi u garanciju i što bi to ASUS trebalo da snosi. Oni od ASUS-a dobiju nove dijelove i refundaciju troškova, a ti im još dodatno platiš.

    Čist bezobrazluk i fukarluk lokalnih servisa!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zakon o zastiti potrosaca
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    I ja sam imao problema sa Asusom... pi

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    a finu u novine da ima srece pa jedan tekst..
    f6

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...ne vjerujem da je bash do asusa...ovo je malo tržište a dileri se snalaze kako god mogu, skraćuju i ograničavaju garancije na sve načine...
    Odavno je u svijetu praksa da se na kvalitetne proizvode ima dugačka garancije, na mnoge memorije je bila 10god, ovih dana se izdaju i doživotne (da lifetime!)...Slično se radi i kad su u pitanju grafičke i tako to...
    Medjutim kod nas za to ne čuh...najduže što se može izkamčit je 3god na monitor, ili 2god na neke njihove sklepane "konfiguracije" ...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Kada sam donio računar doma - reko' vjerovatno će trebati ponovo rekonfigurisati Wireless Access point za novu MAC adresu mrežne kartice (s' obzirom na promjenu ploče i zaštitu u podešavanjima AP-a) - kad ono - ista adresa, što znači da ploču uopšte nijesu ni mijenjali, iako su u dokumentaciji naveli da su je mijenjali.
    nemora da znaci. Vecina wifi kartica ovih dana je mini-PCI ili neki drugi fazon tako da nije na ploci nego je poseban uredjaj.

    Inace ja kad god nesto vracam fino flomasterom malu tacku napravim negdje, tako da kad mi dodje nazad provjerim jesu li mi dali isti dio ili su promjenili.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može biti, ali i ne mora.

    Inače - ne bih otvarao računar (laptop) nikada da bih u njega stavio tačku. Iz razloga što serviser odmah može provjeriti jesam li otvarao laptop ili ne, jesam li ubo šrafciger u šarafe ili nijesam. Tako da - ako je u garanciji - pravac servis, bez čačkanja po utrobi.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Može biti, ali i ne mora.

    Inače - ne bih otvarao računar (laptop) nikada da bih u njega stavio tačku. Iz razloga što serviser odmah može provjeriti jesam li otvarao laptop ili ne, jesam li ubo šrafciger u šarafe ili nijesam. Tako da - ako je u garanciji - pravac servis, bez čačkanja po utrobi.
    netrebas otvarati. Stavis tacku na USB Port ili nesto sto znas da se nemoze skinuti sa ploce.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    space:\earth\europe\montenegro\bar
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking xexexe

    pazite dje kupujete racunare i procitajte ugovor o garancije ne pravite se pametni tako shto odma potpisete!

    i naravno zavisi gdje kupujete racunar, ako je mala firma oni nemaju dobre kontakte sa ovlascenim servisom vec to ide iz ruke u ruku. ali ako racunar uzmete u nekoj ozbiljnoj firmi koja vam pored garancije proizvodjaca garantuje za kupljeni uredjaj onda ne bi trebali da bude problema!

    ja sma lap top kupio u jednoj jakoj firmi u pg!
    kada mi se desio problem,odnio sam ga toj firmi, servis u ovlacenom hp servisu je bio odradjen za 2h.
    cak su me i nazvali iz hp servisa da mi se izvine zbog fabricke greske koja je bila na ploci i pitali me da li zelim novi lap top ili zamjenu ploce.
    i da ne zaboravim dopisali su mi novu garanciju na tu plocu!
    What Goes Around...Comes Around! o_O !!@#$%^&*()_+
    <>?:"{}|00

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    netrebas otvarati. Stavis tacku na USB Port ili nesto sto znas da se nemoze skinuti sa ploce.
    To je dobra ideja! Da sam znao - to bih učinio, no ajd' sad... Nadam se da neće biti prilike za takvo što.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Niggor View Post
    pazite dje kupujete racunare i procitajte ugovor o garancije ne pravite se pametni tako shto odma potpisete!

    i naravno zavisi gdje kupujete racunar, ako je mala firma oni nemaju dobre kontakte sa ovlascenim servisom vec to ide iz ruke u ruku. ali ako racunar uzmete u nekoj ozbiljnoj firmi koja vam pored garancije proizvodjaca garantuje za kupljeni uredjaj onda ne bi trebali da bude problema!...
    Prvi je kupljen u srednjoj a drugi u jakoj firmi, tako da mi se cini da je to do ovlastenog servisa, jer bi me cudilo da druga firma oce da ucari. Mislim da im ne treba negativan publicitet. Razmisljao sam o novinama, ali volim da kupujem u ovoj firmi pa se nadam da nije problem do njih. Poci cu da popricamo. Nelogicno mi je da kazu: Garancija ne vazi jer izgleda KAO da ste umocili bateriju u nesto a ne kao da je procurela. >izgleda kao< i >provjerili smo da je tako, evo pogledajte otvorenu bateriju< nisu nikako isti pogledi.Svi znamo kako izgleda kad procuri baterija.
    Moze li neko da mi navede primjer kako umociti lap top u NESTO, tako da se to nesto skorcha na predjelu baterije?!
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Moze li neko da mi navede primjer kako umociti lap top u NESTO, tako da se to nesto skorcha na predjelu baterije?!
    mozda ako prospes nesto na tasturu. Samo u tom slucaju bi trebalo da ga drzis dugo da procuri do baterije, jer baterija je uglavnom na dnu kompjutera i dok dodje donje sjebalo bi ti plocu, procesor, itd.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    a i vidjelo bi se da je nesto prosuto po ostalim djelovima ne moze vala direktno do baterije doc i samo nju ostetit
    f6

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    baterija je bas bas zatvorena i upakovana tako da ta prica ne pije vodu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By challenger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 744
    Last Post: 11-03-21, 22:34
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 18:22
  3. Crnogorski mora da se zna !!!
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 62
    Last Post: 21-03-08, 16:43
  4. Replies: 25
    Last Post: 11-07-05, 16:30
  5. SEX - prevara ili potreba?!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 45
    Last Post: 28-06-04, 23:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •