Results 1 to 5 of 5

Thread: Zastava i himna: Pogresan potez u pogresno vrijeme.

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zastava i himna: Pogresan potez u pogresno vrijeme.

    Vec kraj vikenda, tj. perioda gdje se imalo vremena u smirenom ambijentu "prozvakat" prethodni period, moram vam saopstit do kojih sam zakljucaka dosao u vezi sa zastavom i himnom i Vladinim izborom da ih izaberu za nacionalne.

    Prvo, izabrana je pogresna zastava[/b]. Evo sto je Igor Luksic govorio 2001. godine:

    "Igor Luksic, portparol DPS-a: Istorijsko utemeljenje

    U Demokratskoj partiji socijalista jos nijesmo razmotrili prijedlog Socijaldemokratske partije vezan za drzavne simbole i himnu. To ce, vjerujem, biti jedna od tema na nekoj od narednih sjednica novoformiranog Savjeta Glavnog odbora DPS-a za politicki sistem. Tako cemo stici do zvanicnog stava povodom prijedloga SDP-a.

    Licno mislim da je zrelo vrijeme i za ovakav zakonski projekat, posebno imajuci u vidu okolnosti koje su dovele do usvajanja postojecih drzavnih simbola Crne Gore. Drzavni simboli i himna bi svakako morali imati istinsko istorijsko utemeljenje, zasnivati se na tradiciji i uvazavati danasnje potrebe Crne Gore. Mislim da bi postojecu zastavu trebalo oplemeniti starim crnogorskim grbom, a sto se tice himne, ipak mislim da je stara crnogorska himna "Ubavoj nam Crnoj Gori", koja je kao himna i pisana, bolje rjesenje."


    Zasto su odustali od ove zastave? SDP?

    Drugo, promasena taktika. Ako su htjeli da se izaberu zastavu koja ce se svidjet najvecem broju, trebali su zadrzat prethodnu jer niko, osim par marginalaca, nije osporavalo tu zastavu, koja je bila republickog karaktera, koja nije imala religijozna obelezja, dovoljno bliska ali ipak razlicita od srpske zastave. Ugodna zastava, za sve - rekao bih.

    Znaci, izabrali su zastavu, oko koje se samo okuplja ono malo Liberala oko Cetinja, koji je inace - da nacinimo situaciju komicnijom - danas ne priznaju. Naljutise m/Muslimane, titoiste, cetnike. Sa himnom dokrajcise, te naljutise i Arbanase (te sad moraju da pjevaju: majko nasa Crna Goro, naljutise Srbe opasno e su uzeli stih od Pavelicevog saradnika (a toliko drugih narodnih su imali; bolje bi bilo da su uzeli onaj popularni stih: "tko ne voli Crnogorca, ocina mu ***** oca" e bi Srbijamcima navirale suze na oci od muke, dok bi je pjevali, a nikako ne bi mogli da protestvuju e su Crnogorci ka najbolji Srbi - a i Marko Miljanov je koristio "tko".

    No, nazalost, napravljena na ovaj nacin - himna i zastava postaju partijska obelezja. U 19. vijeku bi ta zastava naznacavala ratni barjak nekog feudaliste, ka i sto jeste bio - alaj barjak.

    Vladi losa ocjena zbog ovog poteza. Jedinicu iz "Taktike".

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Zastava i himna: Pogresan potez u pogrijesno vrijeme.

    Quote Originally Posted by Beranac
    Znaci, izabrali su zastavu, oko koje se samo okuplja ono malo Liberala oko Cetinja, koji je inace - da nacinimo situaciju komicnijom - danas ne priznaju.
    Samo oko ovoga zelim da te ispravim , ne zeleci uopste da se raspravljam s tobom.

    Liberali su na svijetlo dana i iznijeli sva crnogorska znamenja kad o istima niko nije mogao skupit hrabrosti i da misli , a ne progovori. Liberali su srcem i dusom vezani za ono sto simbolizuju crnogorske zastave i znamenja i prema njima imaju samo postovanje i divljenje.

    Isto tako, svjesni su Liberali , da crnogorska zastava nije izglasana sad zato sto su u dpsdp shvatili da tako treba , nego da se cak i to zloupotrebljava u cisto politicke svrhe.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thomas_O_Malley! Istina je dasu Liberali,prvi od svih bili za ove simbole, noje takodje istina dasu ti isti Liberali pogazili sve sto ide u pravcu, Nezavisne C.Gore. ito sve zbog Mila Djukanovica :oops: .
    Pa zar prodati dostojanstvo u zelji zaonim usto vjerujes, e tosu tvoji Liberali ucinili i pored moje velike simpatije prema njima,i prisli pro Srpskom bloku i seseljovcima, i to sve opet zbog bivseg partnera,DPS iSDP Nevjerovatno, a da to nijesu ucinili danas bi C,Gora vec bila nezavisna drzava, zasigurno. :oops: :oops: :oops:.ALi dace bog i bez Liberala postace suverena i medjunarodno priznata.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vasilj
    Nijesam mislijo nikog da vrijedja na forumu, jer svi imaju svoja misljenja kako ce i sta danapisu i kako ce da reaguju.
    Ali koji je razlog za tvoje omalovazanje, jeli to iz pakosti sto mozda uvrijedi istinom liberale, ili mozda nesvidja tise moj avatar. Kao prvo zasigurno bolje sam pleme od pipera, drugo sigurno sam,mladji, sposobniji, i u drustvu omiljeniji. Tisi samo jedan hipokrita i ajvan, i pazi kakose odsada obracas prema meni. :twisted: :twisted: :twisted:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Е вала, Беранац, свака ти част за коментар на тему заставе и химне! И коначно да се ја и ти у (у бечему) сложимо!
    Главу дајем крајину не дајем ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •