Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 223

Thread: Zasto Satanizam ?

  1. #151
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    je ateisticka religija
    Ofsajd.

    Quote Originally Posted by ortodox
    i negiraju Satanu. Satana je samo uzet kao simbol...
    Znaci ipak ga ne negiraju. S obzirom da su simboli od kljucnog znacaja za religije, reci da je nesto "samo" simbol je omalovazavanje jednog vrlo bitnog aspekta.

    Ateizam, koliko ja znam, nema prepoznatljivih simbola.

    Quote Originally Posted by ortodox
    ...simbol njihove filozofije
    Znaci ateisticka religija je odjednom i filozofija? Ubitacna kombinacija, nema sta.

    Quote Originally Posted by ortodox
    Postoji i drugi stariji tradicionalni satanizam (organizovana religija) koji praktikuje i rituale poput crnih misa, crni sabat, prizivanja i slavljenja Lucifera.
    Koliko nas je davitelj ljubazno uputio, i ova druga "ateisticka religija sa filozofijom" praktikuje ovakve rituale. Naravno u cast necega sto je "samo" simbol.

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja
    Ateizam kaze Boga nema
    Kap prvo, ateizam ne kaze ama bas nista, pa sasvim sigurno ne kaze ni to. To je zato sto ateizam uopste ne prica. Ateizam je samo drustvena etiketa, a ne organizovana ideologija.

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja
    dakle ne moras postovati Bozje zapovijesti i time se skida odmah moralna krivica za cin ubistva neduznog covjekovog bica
    Ovo je obicna glupost i to dobro znas (ako zivis u istom stvarnom svijetu u kojem i ja).

    Vecina bozijih zapovijesti, odnosno moralnih normi uopste su u stvarnom svijetu prevedene u nesto sto se zove zakon, koji se postuje nezavisno od sopstvenih ubjedjenja. A i u najprimitivnijim drustvima cin ubistva se smatra zlocinom.

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja
    Pusti crkvu i internet, uzmi Bibliju, uzmi Isusa, uzmi ucenja Svetih Otaca pa dodji da pricamo o moralu.
    Da te informisem - moral je postojao i prije Biblije, i prije Isusa, a o cuvenim "Ocima" da ni ne pocinjem (njihove veze sa moralom su u krajnjem slucaju komicne, no o tome smo vec vise puta raspravljali).

    Nigdje ne pise da su Biblija i hriscanstvo neprevazidjeni autoriteti po pitanju morala. Osim u samoj Bibliji, ali isto tako i ja mogu sam sebe nazvati moralnim paragonom.
    Last edited by MadGod; 06-07-08 at 21:42.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    Moderni satanizam (na individualnom nivou) je ateisticka religija, satanisti ne vjeruju u Boga, i negiraju Satanu. Satana je samo uzet kao simbol njihove filozofije koja se zasniva na otporu prema religijama (posebno hriscanskoj), protiv su anarhije i nasilja, vjeruju samo u sebe i nihilisticki su nastrojeni. ....
    Sprdas li se ti? Kakav je katolicizam na individualnom nivou, pravoslavlje na individualnom nivou ili bilo koja religija na individualnom nivou?

  3. #153
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Da, i to mi je promaklo. I ja prosljedjujem ovo Harijevo pitanje.

  4. #154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ortodox View Post
    Moderni satanizam (na individualnom nivou) je ateisticka religija, satanisti ne vjeruju u Boga, i negiraju Satanu. Satana je samo uzet kao simbol njihove filozofije koja se zasniva na otporu prema religijama (posebno hriscanskoj), protiv su anarhije i nasilja, vjeruju samo u sebe i nihilisticki su nastrojeni. Postoji i drugi stariji tradicionalni satanizam (organizovana religija) koji praktikuje i rituale poput crnih misa, crni sabat, prizivanja i slavljenja Lucifera, zrtvovanja djece, djevojaka itd. Vjeruju u prisustvo Satane, crnu magiju, pribjegavaju nasilju i anarhiji,bave se okultizmom itd.
    Generalizuješ, a radi se o maloj skupini tzv. LaVeyan satanista, čiji "vrhovni sveštenik" Peter H. Gilmore tvrdi kako: "Satanizam počiva na ateizmu", i Laveyan satanisti ne vjeruju da je Satana - nešto što egzistira nalik Hrišćanskom opisu Satane.

    Ipak, desio se razdor čak i unutar te male zajednice - gdje je jedna skupina tvrdila da je Satana - realan, dok je druga skupina tvrdila da je Satana - personifikacija, fikcija.

  5. #155
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Ovo je obicna glupost i to dobro znas (ako zivis u istom stvarnom svijetu u kojem i ja).
    Ajde molim te objasni sto je tu glupost.




    Quote Originally Posted by MadGod
    Da te informisem - moral je postojao i prije Biblije, i prije Isusa, a o cuvenim "Ocima" da ni ne pocinjem (njihove veze sa moralom su u krajnjem slucaju komicne, no o tome smo vec vise puta raspravljali).

    Nigdje ne pise da su Biblija i hriscanstvo neprevazidjeni autoriteti po pitanju morala. Osim u samoj Bibliji, ali isto tako i ja mogu sam sebe nazvati moralnim paragonom.
    Naravno da je postojao prije Biblije, tacnije prije pisanja Biblije. Biblija nije postojala prije stvaranja svijeta i ljudi u njemu al to ne znaci da recimo Noje nije imao morala, naravno da je znao sta je ispravno a sta ne. I to je idealno znao i postovao zato ga je Bog izabrao.
    A da vidimo koji je to stariji dokument od Biblije u kojem se govori o moralu, ajde daj da diskutujemo.

  6. #156
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni nikako neide u glavu to kako ljudi mogu vjerovat u boga koji je izbacio adama i evu iz raja, trazo ljudsko zrtvovanje, ubio ko zna koliko egipatske djece a poslije par vjekova poslao je sina da prica o prastanju i miru. Ma jebo vas taj bog nakazne i glupe. Odin je jedini pravi bog!!! Ustvari nordiski bogovi su neka vrsta superheroja a ne pravih bogova. Ja cu radije vjerovat u njega nego u nekog jehovu i satanu zajedno.


    Nevjerujem da je isus iso do azije ali je mogo nalecet na neki arapski prevod budistickih knjiga. Evo tema za knjigu aleksandar makedonski, isus i buda: ko ima veca muda?

  7. #157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dokaz_stvaranja - sama Biblija je kontradiktorna po pitanju morala; prvih 5 knjiga starog zavjeta štrče u odnosu na ostatak starog zavjeta, da bi novi zavjet potpuno odskakao od starog zavjeta. Nešto od onoga što je pisano u Bibliji - Tvoji crkveni oci su dopunili, nešto su izmijenili, dodali, zamijenili - i niko ne može biti siguran što uopšte Biblija nalaže svojim vjernicima niti da li je ona očuvana u svom izvornom obliku.

    Kada bih se držao isključivo moralnih načela u Bibliji kakva mi je dostupna, ne bih bio siguran - kakvu hranu mogu jesti, koji dan svjetkovati, mogu li spavati sa sopstvenom sestrom i imati djecu, trebam li ubiti čovjeka zbog laži, mogu li držati robove itd. (a da ne ulazimo u običaje koje su uvele religije: slavljenje slava, paljenje svijeća, ispovjedanje itd. itd.).

    Nešto o moralu i Bibliji u jednom interesantnom intervjuu Prof. R. Dawkinsa (naučnika, biologa, profesora na Oksfordu): (ako nekoga interesuje što na to kaže jedan ateista).

  8. #158
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako, postoji dosta tipova satanizma,odje raspravljamo o dva najkarkteristicnija, ovaj sto je stvorio Lavej - satanizam (pardon ne religiju) organizaciju ateista, i drugi tradicionalni satanizam ciji pripadnici vjeruju u egzistenciju ovog momka zvanog Satana. Postoji i satanizam koji je stvorio Alister Krouli (otac satanizma u najnovijem ruhu), koji je baziran na okultizmu i crnoj magiji, koji nije privrzen slavljenju ovog Sotone, nego na prizivanju demona, i pospjesivanju negativne energije koju covjek moze da izaziva svojim umom, tijelom, akcijama itd.
    Ovaj moderni satanizam se bavi izucavanjem unutrasnjih tajni i filozofijom nihilizma, i njihovi sljedbenici negiraju postojanje satane, uzet je kao simbol otpora prema hriscanstvu, i neizmjerne mrznje prema ovoj religiji. Tradicionalni satanizam je jedan oblik primitivne religije uz vrsenje svakojakih obreda koji velicaju lik i djelo Satane. Za pripadnika modernog satanizma, obredi i rituali koji neki satanisti upraznjavaju izazivaju podsmjeh i cinizam. Mnogi od njih su protivnici bilo kakvog anarhizma, kriminala, zrtvovanja, bilo kakvog udruzivanja, stvaranja organizacija, pokreta i slicno sto je slucaj recimo kod ovih drugih satanista koji zrtvuju, bajaju, lome i prevrcu, tako da ostro osudjuju bilo kakvo pristupanje ma o kakvom tipu satanisticke organizacije da se radi. Evo momak sa foruma, izvjesni davitelj, nek kaze sto znaci "organizovani satanizam" u cijoj je on zadruzi, i sto je "satanizam na nivou individue"?
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  9. #159
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    Ajde molim te objasni sto je tu glupost.
    Objasnio sam ti odmah u recenici ispod, nije mi jasno kako ti je mogla promaci. Inace, da te podsjetim, glupost je ovo:

    Ateizam kaze Boga nema dakle ne moras postovati Bozje zapovijesti i time se skida odmah moralna krivica za cin ubistva neduznog covjekovog bica
    Mislim, ocigledna je sama po sebi, ali eto, potrazi objasnjenje u proslom postu ako ti je stvarno potrebno.

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    A da vidimo koji je to stariji dokument od Biblije u kojem se govori o moralu, ajde daj da diskutujemo.
    O moralu su raspravljali skoro svi grcki filozofi, Rim (u doba republike) je bilo drustvo strogo bazirano na moralnim normama. Postoje primjeri u svakoj antickoj civilizaciji uopste (jer bez moralnih normi nema civilizacije). Stvarno ne vidim o cemu bi ti tu diskutovao.

    Quote Originally Posted by rapsod
    Odin je jedini pravi bog!!! Ustvari nordiski bogovi su neka vrsta superheroja a ne pravih bogova.
    Ovaj forum vec ozbiljno pocinje da narusava moje zivce :cry:
    Last edited by MadGod; 07-07-08 at 01:07.

  10. #160
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Generalizuješ, a radi se o maloj skupini tzv. LaVeyan satanista, čiji "vrhovni sveštenik" Peter H. Gilmore tvrdi kako: "Satanizam počiva na ateizmu", i Laveyan satanisti ne vjeruju da je Satana - nešto što egzistira nalik Hrišćanskom opisu Satane.

    Ipak, desio se razdor čak i unutar te male zajednice - gdje je jedna skupina tvrdila da je Satana - realan, dok je druga skupina tvrdila da je Satana - personifikacija, fikcija.
    Tacno tako jedna grupa se odvojila i stvorili su "Temple of Set" (egipatski bog -zla) . Postoje i danas sa sredistem u San Francisku .
    Brate , ta nekad mala zajednica danas broji milione clanova i jos vise simpatizera ..
    THE HUNTER MUST HUNT . THE MOMENT HE STOPS HE BECOMES THE HUNTED!

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako možeš reći da religiozni oci nijesu mijenjali i dopunjavali načela religije?! Pa uslijed te prakse danas postoje hiljade i hiljade religija koje se sve, gle čuda, 100% baziraju na Bibliji?!

    Da poštuješ Mojsijeve knjige nešto više nego što ih poštuješ - bio bi Musliman, ili Židov. Možda bi se držao principa da treba kamenovati ženu do smrti ukoliko na prvoj bračnoj noći otkriješ da nije djevica (takvo pravilo stoji u Bibliji, ne piše nigdje: ovo pravilo više ne važi, bar ne u Bibliji).

    Takođe - kada bi bilo po Bibliji - vjerovatno bi za ne-poštovanje subote bio takođe kamenovan do smrti. Znamo da je dan-svetkovanja "izmješten" od strane ljudi, pa je i to predmet spora među Hrišćanima/Jevrejima.

    Što se tiče "čiste"/"nečiste" hrane - nije tačno da po Bibliji ne treba jesti meso i životinjske proizvode, pročitaj malo bolje o tome (obrati pažnju na viziju koju je Ap. Pavle imao po tom pitanju, u Novom Zavjetu). Pa čak je i sam Isus Hristos jeo meso i svojim rukama umnožavao ribu da bi nahranio hiljade ljudi (tako, makar, veli Biblija).

    ---

    Uglavnom - svi vele da se baziraju na Bibliji, i da je uvažavaju 100%, ali zapravo svaka Hrišćanska religija ručno bira ono što će poštovati iz te knjige, i tome daju različit prioritet (Mojsijevi zakoni i načela Starog zavjeta, Sv. Trojstvo, čista i nečista hrana, dan svetkovanja, spašavanje djelima ili vjerom, novčani prilozi crkvi itd. itd. itd.).

    I svak' veli da je njegova religija - apsolutno po Biblijski, a u polemici sa drugačijim vjernikom - nema zaključka bez posezanja za duhovnim spisima drugih Crkvenih Otaca, apokrifa itd. Da Biblija nije kontradiktorna (a mogu ti navesti barem 100 stihova koji su međusobno kontradiktorni), ne bi postojala potreba za dopunom, Božjim prorocima, različitim medijatorima i "rukovodiocima procesa spasenja". Bilo bi dovoljno da prosječan pojedinac pročita Bibliju - i da mu bude dovoljno jasno da vjerom prihvati ono što je pročitao i slijedi to do kraja svog života znajući da je "na pravom putu".

    Ipak - to nije slučaj, jer će prosječan pojedinac najčešće biti potpuno zbunjen nakon što prvi put (pa i mnogo narednih puta) pročita Bibliju, i onda ostaje samo pitanje izbora kome će se obratiti (Katoličkom popu, Pravoslavnom popu CPC, Pravoslavnom popu Mitropolije CP, protestantskom popu, satanističkom svješteniku i td.) kako bi mu rastumačio ono što je pročitao. E - time se otvara ogroman prostor za manipulaciju zbog koga i postoji ovaj i milion drugih foruma na Internetu...

  12. #162
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rapsod View Post
    Meni nikako neide u glavu to kako ljudi mogu vjerovat u boga koji je izbacio adama i evu iz raja, trazo ljudsko zrtvovanje, ubio ko zna koliko egipatske djece a poslije par vjekova poslao je sina da prica o prastanju i miru. Ma jebo vas taj bog nakazne i glupe. Odin je jedini pravi bog!!! Ustvari nordiski bogovi su neka vrsta superheroja a ne pravih bogova. Ja cu radije vjerovat u njega nego u nekog jehovu i satanu zajedno.


    Nevjerujem da je isus iso do azije ali je mogo nalecet na neki arapski prevod budistickih knjiga. Evo tema za knjigu aleksandar makedonski, isus i buda: ko ima veca muda?
    ODINEEE haha,goood

    A ima ih ih koji su rekli tipa,adje bree,zivim u realnom svijetu ,kakva satana, ja sam hriscanin haha...To su oni koji redovno idu na kafu s andjelima i sigurno ih gledaju svaki dan,ubjedjeni da postoje jer ih vide,jel tako?
    Inace ako ih ne bi vidjeli onda bi i oni bili u nerealnom svijetu kao satanisti,mislim ko moze vjerovati u satanu,kad on nije realan,kad je on produkt samog hriscanstva,kad nije opipljiv...hahaha,dok je hriscanstvo opipljivo ,sve je to istinito i realno...naravno...
    Ma glasam za odina i ja...volim te paganske bogove,imao si za sve sto ti treba po jednog,nema da nema breee :P
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  13. #163
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slava Odinu i Svarogu praocu svih bogova!!! slava Cernobogu da zlo usmjeri prema
    dolje navedenim ljudima.

    Stari bogovi su zakon. Njih je tesko stavit u potpuno dobre ili potpuno lose bogove.
    Svi su u neke nijanse sive. Nema kod njih zapovjesti tipa ne ubij, ne kradi i slicno.
    Sve se svodi na licni sistem vrijednosti.

    Ma jehova i satana su ti nesto kao andrija i milo. Prije i poslije seru jedan po drugome
    a onda na mladu prasetinu u neku zabit da ih niko ne vidi. Poslije objeda dijele pare.
    Pa onda sve iznova. "Zato njihovi potomci veselo zive. Nerade nista a imaju sve. Cist
    kokain i ruke od svile i tudje gladne godine."

  14. #164
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Kad citam sve ovo ne mogu da vjerujem kakvih vjerskih fanatika ima ovdje tipa "dokaz_stvaranja"

    Lik je stvarno ubijedjen da postoji bog kao osoba na nebu. Onda moj ujak pilot poznaje Isusa licno.

    Inace sto se tice moralnih nacela i "grijehova". Ubit nekog je bilo nemoralno i najcesce se osudjivalo smrcu hiljadama godina prije Hrista. A sad ispada da su se ljudi ubijali iz razonode dok Isus nije dosao i rekao da to ne valja.

    Pa kad razmislis...Hriscanstvo nikad nije imalo neki problem sa ubistvom. Ne bas. Vise ljudi je ubijeno u ime boga nego iz bilo kog drugog razloga. I sto su vise posveceni to vise shvataju ubistvo kao nesto o cemu moze da se pregovara. Zavisi od toga ko ubija a koga ubijaju...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #165
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan
    Inace sto se tice moralnih nacela i "grijehova". Ubit nekog je bilo nemoralno i najcesce se osudjivalo smrcu hiljadama godina prije Hrista.
    Imali smo vec temu ranije konkretno o ovome - vecina moralnih normi je proizasla iz covjekove potrebe za stvaranjem slozenih i stalnih drustvenih zajednica.

    Te drustvene zajednice ne bi mogle prezivjeti u uredjenju gdje vlada primitivni oblik zakona jaceg jer je bilo neophodno da svi clanovi zajednice svojevoljno saradjuju i doprinose drustvu. Tako se razvijaju osnovna pravila tipa da je pogresno ubiti suplemenika (jer se time umanjuje snaga plemena), krasti i otimati jedni od drugih (jer se time unosi razdor i narusava zajednistvo), i slicno. U sustini, tako se razvijaju i prvobitna vjerovanja u natprirodno, kao metod za jacanje autoriteta drustvenih normi - jer pravila koja su propisana od strane natprirodnih bica imaju vecu tezinu nego ona propisana od strane covjeka.

    I sve ovo je postojalo kod prvobitnih oblika ljudskih zajednica, desetinu i vise hiljada godina prije Mojsija npr.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Onda moj ujak pilot poznaje Isusa licno.
    Oli mi nabavit jedan autogram kad budes moga?
    Last edited by MadGod; 11-07-08 at 14:54.

  16. #166
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ako znas citat Hebrejski......
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #167
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije će biti da je aramejski...

    mada nisam siguran kolika je razlika

  18. #168
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Vjerovatno ka crnogorski, srpski i hrvatski
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #169
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svako ko nije pronasao Boga, trazice ga citavog zivota. sad zvisi od njega koliko ce to trazenje uspjesno bit. ukoliko se trudi da radi dobra djela i od svakog izbora koje mu se postavi odabere vece dobro, ocijenjeno po nekim univerzalnim idejama i standardima, vjecnim i iskonskim istinama, tek tada ce ga Bog postavit na svoj stron da ovaj ipak shvati da mu nije dorastao. sve ostalo je igra strahova i to onog najveceg, od smrti. kada shvatis da dobijas ono sto zasluzujes i da se sve desava iz nekog veceg razloga, koji ti nisi u stanju da pojmis, prepustices svoj zzivot bogu i svojoj slobodnoj volji, a sve do tada ces zivjet u strahovima koji ce te kontrolisati.

  20. #170
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova tema je okupila znacajan broj ludaka,madjionicara,pajaca,prodavaca 'duhovnog voca' i sljedbenika New Age-a.
    A sta mu to dodje New Age?
    New Age je supa.Znate kako vasa baba to radi.
    Krtola,kost,mrkva,spagete,vegeta,malo persuna,sve to skuvas i eto ti je supa.
    Elem,nadam se da je vecem broju vas u stvari dosadno.Kao i meni.
    Odin,Svarog,Ptah i Perun,Satana,Asmodeus,Lilith i Indijanska Mistika,divlje Budisticke Banane i zuc od medjeda poskropljena sa dva deci ateizma i dodate kasicicu licnosti u taj buckuris,dobijete New Age Religion.
    Koji proistice iz ljudske potrebe da vjeruje u nesto,ali mu to ne ide bas najbolje.Pa onda vjeruje u svasta.Odjednom.
    Posljedica toga je da svako ima svoju religiju.
    A dalja posljedica je ovakav thread,koji je stvarno uzivanje,jer mozes bas svasta da cujes.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  21. #171
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    New age religion religije starije i od hriscanstva? Ma daj. U ovu drzavu komunizam je bio religija.

  22. #172
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rapsod View Post
    Ustvari nordiski bogovi su neka vrsta superheroja a ne pravih bogova.
    Ma Betmen je majka.
    Last edited by Čika Džo; 11-08-08 at 00:02.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #173
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ma Betmen je majka.
    I Cak Noris :P
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  24. #174
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    Nije bas sve tako kao sto ti govoris Djoks, a ako cete primjer kakvi su ateisti a najbolje je da uzmemo prost primjer abortusa. Ne kazem da svi ateisti to rade ali to sigurno ne rade oni pravi vjernici. Po nekoj savjesti lakse je to uraditi ateistima. Medicina ih u tome ne sputava, jer naravno vecina danasnjih skola i fakulteta je ateistickog opredeljenja.
    jesi li ti zavrshio shkolu? studirash li?
    ako da, prema ovoj tvojoj prichi ti si veeeeeliki nevjernik brale Ateista !!
    ili 'pak, nisi shkolovan jer si isuvishe zadovoljan pamecu koju ti je svemocni Bogo dao?
    a ovo u vezi abortusa
    $ediiiii...$edi chasti ti, nidje veze ni sa chim
    pravi vjernici ne vrshe abortuse?
    cho'eche okle si ti ispa' ...

  25. #175
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije promaklo,ali nije ni vrijedno pomena.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satanizam
    By Night_Blade in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 22-07-07, 07:02
  2. zasto ne Podgorica???
    By podgoricanka in forum Centralni
    Replies: 93
    Last Post: 07-03-06, 08:52
  3. zasto Bosanci moraju izbjegavati herceg Novi
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 21-02-05, 20:36
  4. Zasto smo tu dje smo?
    By Nije bitno... in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 12-02-04, 13:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •