Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 223

Thread: Zasto Satanizam ?

  1. #126
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Budizam je religija, četvrta po brojnosti iza: Hrišćanstva, Islama i Hinduizma.
    Доста се говорило о Будизму,Хиндуизму,тако да се данас у религијским круговима наводи питање да ли је Будизам Религија или Философија?
    Дошло се до закључка да је то више Философија самог Живота него Религија као што су то Хришћанство и Ислам.
    Како се може сматрати нешто спасавајућом религијом када је оснивач будизма Гуатама Буда рекао "да иде да Спасава Богове".Жалосна је ситуација народа у којој су се могле чути овакве ријечи.

  2. #127
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Crkva uopshte ne treba da postoji... sam je hrist rekao:

    "Kraljevstvo Božije je u tebi i svuda oko tebe.
    Ne u zgradama od drveta i kamena.
    Rascijepi komad drveta i tu sam.
    Podigni kamen i naći ćeš me."


    Није Христ него Христос.Пиши великим словима,барем толико можеш,мада добро и овако се разумијемо.
    Ово што си горе написао,јесте тачно,али не изврћи ријечи Господње.
    У Светом Писму, Црква се више пута назива Телом Христовим.
    „Сада се радујем (Павле) у свом страдању за вас, и довршујем недостатак невоља Христових на телу свом за Тело Његово, које је Црква“ (Кол. 1:13), пише Свети Апостол Павле о себи.[/FONT]
    Апостоли, Пророци, Еванђелисти, Пастири и Учитељи, каже он, дани су од Христа... за дело службе, на сазидање Тела Христовог (Еф. 4:11-12)


    У сито време, хлеб и вино се претварају у Тело и Крв Христову за време Божанске Литургије, и верни узимају учешће. Сам Христос је то заповедио, у обраћању Својим Апостолима на Тајној Вечери, речима: „Узмите, једите: ово је Тело Моје...Пијте из ње сви; јер је ово Крв Моја Новога Завета“ (Мат. 26:26-28)

    Ово говори Син Божији :

    "Који једе Моје Тело и пије Моју Крв стоји у Мени и Ја у њему.“ (Јован 6:56)

    Црква је Стуб и Тврђава Истине - Громогласно узвикује Апостол Павле."Који једе Моје Тело и пије Моју Крв стоји у Мени и Ја у њему.“ Гдје ћеш се причестити без у Цркви гдје се нон-стоп уздижу молитве највећем Сејачу?
    Гдје?


    Hriscanstvo je bilo sekta dok su se isus i njegovi sledbenici skupljali po kojekakvim pecinama... Rimljani su ih smatrali sektom, imash o tome dosta i da prochitash i da pogledash, mislim da je o tome i National Geographic radio emisiju ako se ne varam...

    Римљани су у то вријеме били Пагани,многобошци,жалосни су били јер нису знали да је БОГ ЈЕДАН.И онда су све око себе називали јеретицима,спаљивали су Хришћане,мучили их до смрти,јер су им Хришћани изгледали јадно да вјерују у ЈЕДНОГ БОГА,мислили су да су сиромашни јер имају само Једног Бога Живога,а Хришћани су чудили колико Богова имају Римљани а у ствари немају ништа.

  3. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Budizam je, po svim definicijama koje sam našao, filozofija i religija.

    Jedna od: "Buddhism is a dharmic, non-theistic religion, which is also a philosophy and a system of psychology."

    Ne znam u kakvim religijskim krugovima se o ovome diskutovalo, niti ko je donio zaključak - ali to nije ni bitno. Takođe - ne znam po čemu je žalosna situacija naroda i iskaz da: "Buda ide da spašava Bogove."

    Takva je filozofija/religija, pa ako se nekome dopada - taj biva sljedbenik, a ako ne - nikom ništa.

    A što se pomenutog iskaza tiče - šteta što Hrišćani nijesu takođe imali svog aktivistu za spašavanje Bogova jer, koliko znam, Hrišćani su sopstvenog Boga razapeli na krst. Zar to nije još tužnije?

  4. #129
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ustvari hriscanstvo je trebalo bit potpuno isto kao budizam to jest par pravila da ti olaksaju zivot. Ali... sinak se pojavio u nezgodno vrijeme medju nezgodne ljude. Mozda je isus jedan od buda? Cini mi se da ima 12-13 buda (u smislu rijeci buda).

  5. #130
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo me podsjeti na jednu knjigu o Isusovim "izgubljenim godinama" pisao je neki Rus nedje 18 ili 19 vijeku. On tvrdi da je putujuci u jedan od Budustickih manastira-hramova naisao na spise o Isusu koji je tu boravio prije nego sto je zapoceo svoje propovjedanje ....
    Je li iko upoznat sa ovom knjigom ? On tvrdi da je Isus u svojim dvadesetim god. putovao po azijskim zem. i proucavao drevne budisticke spise ...
    Last edited by davitelj; 29-06-08 at 04:05.
    THE HUNTER MUST HUNT . THE MOMENT HE STOPS HE BECOMES THE HUNTED!

  6. #131
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Davitelj
    Strucnjak, imam jedno pitanje za tebe! Nikako mi nesto nije jasno. Koliko sam shvatila Satanizam se okrece individui, u centru svega si ti koji tezis da zadovoljis svoje potrebe bez obzira na druge (cime se automatski tvoja sloboda ne ogranicava bez obzira na to da li ugrozava slobodu drugih, ali to je vec neko drugo pitanje). Ako je to tako i ako ti zivis svoj zivot osluskujuci sebe, ne bi li ga ispunio sto vise raznim uzivanjima, jer posle toga slijedi smrt, a smrt je kraj, cemu onda osnivanje sekti, okupljanje radi sirenja te ideologije, oltari, obredi itd? I da covjek pronadje neku simboliku u svemu tome, zar vi niste preveliki individualci za to? A i te gole zene na oltaru nisu neki razlog, jeftinije mozes proci u obliznjoj javnoj kuci i to ne samo da gledas
    Last edited by Charlie; 29-06-08 at 15:13.

  7. #132
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Draga Charlie uvijek je lijepo druziti se sa istomisljenicima ,slazes se?
    (odgovor na tvoje pitanje)
    Sjecam se jedne lijepe cure iz javne kuce sa starog aerodroma -(100e. za sat vremena -pa i nije tako skupo) .Meni nije mogao da se digne pa sam trazio da mi vrate pare i vratili su ---posteno od njih.

    Budi dobra...
    THE HUNTER MUST HUNT . THE MOMENT HE STOPS HE BECOMES THE HUNTED!

  8. #133
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi Davitelj,
    Mozda ce te ovo iznenaditi, ali nismo istomisljenici. Samo sam pokusavala da shvatim vas koncept obozavanja Satane i izgleda da jesam. Za razliku od vas za mene je Satana daleko od simbolike. I to ti govori bivsi ateista i skeptik.

    A problem sa dizanjem i djevojkom, cijenim da je bio u nedostatku malja

  9. #134
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari Krisna hvala na brisanju mojih postova, jos jedan dokaz one moje price koje si obrisao.

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @dokaz_stvaranja - drugim riječima - veliš da je ovaj forum "Sodoma i Gomora" ?

    --

    Mogu li Ti reći da griješiš? Ne pamtim da sam na ovim stranicama pročitao kakvu uvredu na bilo čiji stav, religiju, ideologiju, doktrinu. Ne pamtim da sam vidio kakvu ilustraciju koja bi komično predstavila ovo ili ono božanstvo. Ne vidim na koji način se to "huli" na "Duha Svetoga" ne-vjerovanjem u taj oblik/božanstva?

    Ako je to slučaj - onda Ti moram reći da si i ti ateista koliko i svi mi ovdje! Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u drevne bogove kao npr. starogrčke bogove na čelu sa Zevs-om? Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u egipatske bogove na čelu sa bogom sunca (Amon-Ra, ako se ne varam)? Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u božanstva istočnjačkih religija: Kali, Sita, Radha, Mahavidya, Brahma, Vishnu, Shiva, Rama, Krishna itd. itd?

    Ateista si, dakle, za VEĆINU božanstava koja su se obožavala kroz istoriju ovog Svijeta? Ako je tako - onda si i Ti naš brat ateista, s' izuzetkom što su neki od nas na tu golemu listu ne-vjerovanja dodali još jedno božanstvo.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Niko te odje silom ne drzi i ne moras 15 puta najavljaviti da odlazis jer je neozbiljnije od opisivanja ostalih forumasa.

  12. #137
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    @dokaz_stvaranja - drugim riječima - veliš da je ovaj forum "Sodoma i Gomora" ?
    pa ne bih rekao da je Sodoma i Gomora jer vjerujem da ima dosta dobrih ljudi i vjernika koji dolaze ovdje, a i da jedan je samo vjernik ne bi bio Sodom i Gomora

    kad kazem vjernik mislim na vjernika koji vjeruje u Biblijskog Boga

    Quote Originally Posted by Djoks
    Mogu li Ti reći da griješiš? Ne pamtim da sam na ovim stranicama pročitao kakvu uvredu na bilo čiji stav, religiju, ideologiju, doktrinu. Ne pamtim da sam vidio kakvu ilustraciju koja bi komično predstavila ovo ili ono božanstvo. Ne vidim na koji način se to "huli" na "Duha Svetoga" ne-vjerovanjem u taj oblik/božanstva?
    Mozes da mi reces sto god oces ali prije nego sto reces trebao bi da se postavis u poziciju vjernika hriscanske religije pa da vidis o kakvim pricama je ovdje rijec. Dovedi bilo kog popa nek procita sta se ovdje pise pa nek ti on rece ima li ovdje 'uvreda', blago receno.



    Quote Originally Posted by Djoks
    Ako je to slučaj - onda Ti moram reći da si i ti ateista koliko i svi mi ovdje! Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u drevne bogove kao npr. starogrčke bogove na čelu sa Zevs-om? Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u egipatske bogove na čelu sa bogom sunca (Amon-Ra, ako se ne varam)? Ateista si u pogledu ne-vjerovanja u božanstva istočnjačkih religija: Kali, Sita, Radha, Mahavidya, Brahma, Vishnu, Shiva, Rama, Krishna itd. itd?

    Ateista si, dakle, za VEĆINU božanstava koja su se obožavala kroz istoriju ovog Svijeta? Ako je tako - onda si i Ti naš brat ateista, s' izuzetkom što su neki od nas na tu golemu listu ne-vjerovanja dodali još jedno božanstvo.
    Ja vjerujem u jednog Boga i znam kojeg, sve ostalo je nevalidno za mene, tebi svaka cast sto poistovjecujes sve religije, ja ne razmisljam na takav nacin, tako da tvoje tvrdjenje da sam ateista pada u vodu, a pada u vodu i da vjerujem u nekog drugog Boga.

  13. #138
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Charlie View Post
    Dragi Davitelj,
    Mozda ce te ovo iznenaditi, ali nismo istomisljenici. Samo sam pokusavala da shvatim vas koncept obozavanja Satane i izgleda da jesam. Za razliku od vas za mene je Satana daleko od simbolike. I to ti govori bivsi ateista i skeptik.

    A problem sa dizanjem i djevojkom, cijenim da je bio u nedostatku malja
    Kazes bivsi ateista- zasto si promjenila misljenje , nesto se desilo ???


    Da cura nije bila po mom ukusu,doduse slatka ali...
    THE HUNTER MUST HUNT . THE MOMENT HE STOPS HE BECOMES THE HUNTED!

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    kad kazem vjernik mislim na vjernika koji vjeruje u Biblijskog Boga
    Hoćeš da kažeš da su oni koji vjeruju u ne-Biblijskog Boga, odnosno ne-vjeruju u Biblijskog Boga - pagani (nevjernici)?

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    Mozes da mi reces sto god oces ali prije nego sto reces trebao bi da se postavis u poziciju vjernika hriscanske religije pa da vidis o kakvim pricama je ovdje rijec. Dovedi bilo kog popa nek procita sta se ovdje pise pa nek ti on rece ima li ovdje 'uvreda', blago receno.
    Ako treba pop ovo detaljno da analizira da bi zaključio vrvi li od uvreda ili ne - onda priznajem - moguće da sam vrijeđao, no to su onda mikroskopske uvrede iz neznanja. Ja se ne mogu staviti u poziciju vjernika, jer nijesam vjernik, kao što se Ti ne možeš staviti u poziciju ateiste, jer nijesi ateista. Ne možeš se staviti u poziciju naučnika, jer nijesi naučnik. Ne možeš se staviti u poziciju filozofa, jer nijesi filozof. To je jasno kao dan.

    Ako Ti možeš nazivati ateiste - komunistima, proglasiti ih odgovornim za širenje satanizma (imajući pri tome na umu da ateisti i ne vjeruju u satanu) - onda i ja sebi mogu dozvoliti da MAKAR ne vjerujem u to što Ti vjeruješ i propagiraš, pa ako je to hula - onda sam ja hulnik, a Tebi neka bude oprošteno to što vrijeđaš ateizam.

    ---

    S' druge strane - ako nekome nešto želiš da dokažeš, i ako želiš da diskutuješ o religiji, filozofiji itd. (kao što tema foruma kaže) - budi spreman da čuješ i drugačije mišljenje, a ne da bježiš od njega.

  15. #140
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Hoćeš da kažeš da su oni koji vjeruju u ne-Biblijskog Boga, odnosno ne-vjeruju u Biblijskog Boga - pagani (nevjernici)?
    tako je, stim sto ima religija slicnih hriscanskih kao sto je islam, oni prihvataju Bibliju pa za njih ne mozemo reci da su pagani


    Quote Originally Posted by Djoks
    Ako treba pop ovo detaljno da analizira da bi zaključio vrvi li od uvreda ili ne - onda priznajem - moguće da sam vrijeđao, no to su onda mikroskopske uvrede iz neznanja. Ja se ne mogu staviti u poziciju vjernika, jer nijesam vjernik, kao što se Ti ne možeš staviti u poziciju ateiste, jer nijesi ateista. Ne možeš se staviti u poziciju naučnika, jer nijesi naučnik. Ne možeš se staviti u poziciju filozofa, jer nijesi filozof. To je jasno kao dan.
    e ali pazi ovo ja jesam vjernik ali daleko od idealnog i znam da grijesim i pokusavam biti bolji, a i nevjernici mogu da citaju Bibliju i postanu vjernik ali nece da kazu sebi ja sam gresnik
    svako od nas moze da bude i naucnik i filozof samo neka cita odredjenu literaturu
    dakle svako moze i da postane vjernik


    Quote Originally Posted by Djoks
    Ako Ti možeš nazivati ateiste - komunistima, proglasiti ih odgovornim za širenje satanizma (imajući pri tome na umu da ateisti i ne vjeruju u satanu) - onda i ja sebi mogu dozvoliti da MAKAR ne vjerujem u to što Ti vjeruješ i propagiraš, pa ako je to hula - onda sam ja hulnik, a Tebi neka bude oprošteno to što vrijeđaš ateizam.
    Znas kako je Vladika Nikolaj nazivao komuniste - ateiste, to je 'guba naroda'.
    Nisam ja rekao da su ateisti zasluzni za sirenje satanizma ali da rade slicne stvari kao i satanisti.
    Ja vjerujem u Boga u kojeg vjeruje dosta ljudi sa ove planete, i zivi i mrtvi (po tijelu), dakle nisam ja sam.
    Ja tebe licno nisam napao da si hulio na Duha Svetoga zato sto si ateista. I ateisti mogu da imaju savjest za koju vjerujem da im je data od Boga.


    Quote Originally Posted by Djoks
    S' druge strane - ako nekome nešto želiš da dokažeš, i ako želiš da diskutuješ o religiji, filozofiji itd. (kao što tema foruma kaže) - budi spreman da čuješ i drugačije mišljenje, a ne da bježiš od njega.
    Kao sto vidis ne bjezim ja od nikog ali kao sto u Bibliji pise 'mudrost je sklanjati se od zla'. Isto kao i to sto ti prihvatas nepostojanje Boga i to prihvatas vjerujem ozbiljno, tako i ja prihvatam postojanje Boga vrlo ozbiljno i sve sto pise u Bibliji prihvatam kao 100% istinu i sve sto tamo pise nastojim postovati.
    Zato sam i rekao da vjernicima ovdje nije mjesto da se mijesaju sa onima koji to nisu. Ima dosta jeresi.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bi neko bio naučnik - mora se baviti naukom, nije dovoljno da čita naučnu literaturu. Isto se odnosi i na filozofiju, ali to sam napisao s' ciljem da ukažem na kontradiktornost koju si jedan post poviše iznio, pa si kasnije - sam sebe demantovao.

    Vladika Nikolaj kaže da su ateisti/komunisti "guba naroda"? I to njegovo mišljenje bi sad trebalo da me potrese?

    A evo što Albert Anštajn kaže za Boga: "Bog za mene ne predstavlja ništa više nego izraz ljudske slabosti, a Biblija kolekcija primitivnih legendi koje su sasvim izvjesno - djetinjaste."

    Dodaje: "Za mene, Jevrejska religija, kao i sve ostale religije, jest' inkarnacija praznovjerja." itd. itd.

    Mogu ići i dalje, pa navoditi redom mišljenja najvećih umova istorije na temu religije i postojanja boga, ali nema svrhe (jer tebe to istinski i ne interesuje), niti je ova tema mjesto za to.

    Jedino te pozivam da, prilikom iznošenja svojih teza, ne budeš AROGANTAN gajeći stav kako je tvoje mišljenje - apsolutno ispravno, i tvoje vjerovanje - istinsko. Istinsko je u onoj mjeri u kojoj ga je moguće dokazati (što je - ravno nemogućem).

  17. #142
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slusaj Djoks, cini mi se da sam u postu koji mi je obrisan odmah na pocetku rekao kome se obracam. Dakle bas iz ovih razloga diskusije sa neznaboscima i mnogoboscima necu da govorim sa vama. To radim u slucaju samo kad to neko oce.
    Dakle nisi trebao da mi se obracas kad te vec toliko opterecujem sa svojim demantovanjem, inace volio bih da mi ukazes dje se to demantujem.
    Ja koliko znam Albert Anastajn je vjerovao u neku vecu Bozju silu . Njegov je problem sto nije uocio neke stvari u Bibliji.
    Kad su vec svi naucnici toliko bili pametni sto ne rijesise problem smrti koja mori ovu planetu eo vec od kad je svijeta i vijeka.

    A ja cu tebe da pozovem da mi se ne obracas ako te ne prozovem jer na ovom forumu ima dosta onih koji napadaju vjernike pa bih zbog toga trebao poput tebe da odgovaram svima njima ali to ne radim vec nastojim da se ne sablaznjujem. Jedino pozivam svoju bracu da se maknu odavde.

    Toliko o mojoj arogantnosti a ti vidji kolika je tvoja.

  18. #143
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos nesto, ti meni kazes da ja necu da prihvatim tudje misljenje nego samo svoje a pogledaj sebe kako si reagovao na mudre rijeci Vladike Nikolaja.

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Baš sam se sad isplakao zbog toga što nećeš da diskutuješ sa nama. :?

  20. #145
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davitelj View Post
    Kazes bivsi ateista- zasto si promjenila misljenje , nesto se desilo ???


    Da cura nije bila po mom ukusu,doduse slatka ali...
    Desilo se to da sam prestala da nekim stvarima u zivotu prilazim povrsno, prestala sam biti nezainteresovana. Postavljala sam pitanja kod kojih mi nauka nije dala zadovoljavajuce odgovore. Koncept majke prirode, slucajnosti i neke 'vise sile' mi vise nije bio dovoljan.

    Tako sam otkrila Boga

  21. #146
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    Nisam ja rekao da su ateisti zasluzni za sirenje satanizma ali da rade slicne stvari kao i satanisti.
    Zasto bi i imao razloga da kazes tako nesto? To jest, mozda imas razloga, ali dokaze za to bi malo teze pribavio.

    Svi ti novonastali fanaticni pokreti su nastali zaslugama hriscanstva. Stavise, hriscanstvo i ti pokreti su medjuzavisni - jedni drugima pomazu da opstanu. Jedino oni rijetki pojedinci koji sam ateizam dozivljavaju kao neki vid religije (sto je apsurd, ali takvih primjera ima) se cesto poistovjecuju sa nekim od tih pokreta tipa satanizma.

    Sve u svemu, racionalne i zdravorazumne osobe se drze podalje od slicnih gluposti i nemaju nikakve veze sa istima.
    Last edited by MadGod; 06-07-08 at 04:09.

  22. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neće on da debatuje o tome, MadGod, ali pokušavam da se sjetim ijedne stvari koju ateisti rade poput satanista... Ne uspijeva mi, i ne shvatam kakve uopšte veze ima ateizam sa satanizmom, osim u očima samih "vjernika" poput dokaza_stvaranja koji smatraju da sve što nije Pravoslavno Hrišćanstvo - jest' od satane, pa čak možda i drugi ogranak iste Pravoslavne Crkve u CG kojem ovaj dokaz_stvaranja ne pripada (Mitropolija Crnogorsko-Primorska, odnosno Crnogorska Pravoslavna Crkva).

    Dakle - slažem se. Tu racionalnost, razum i pragmatičnost ne igraju ulogu. Razmišljanje svojom glavom - nije dopušteno, i jedini izbor jest': fanatično slijediti idejnog vođu u postupcima i rezonima ili "biti prepušten tamnim satanskim silama sopstvenog mišljenja, drugačijeg mišljenja ili negiranja tačnosti njegove opcije."

    Imajući to u vidu - jasno je zašto ljudi poput dokaza_stvaranja sve neistomišljenike nazivaju satanistima, bez obzira da li oni bili religiozni ili sekularni, vjerovali uopšte u satanu ili ne.

  23. #148
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bas sve tako kao sto ti govoris Djoks, a ako cete primjer kakvi su ateisti a najbolje je da uzmemo prost primjer abortusa. Ne kazem da svi ateisti to rade ali to sigurno ne rade oni pravi vjernici. Po nekoj savjesti lakse je to uraditi ateistima. Medicina ih u tome ne sputava, jer naravno vecina danasnjih skola i fakulteta je ateistickog opredeljenja.

    Nadalje, satanizmom se moze smatrati sve sto negira Bibliju i ono sto u njoj pise. Kad neko kaze recimo da je Isus samo radio prevare i izmisljao to je opasna hula na Boga (ovo je napisao neki forumas na drugoj temi).
    Zna se ko je prvi poceo da siri lazi u Bibliji i taj neko je dobio ime Satan, koji prevrce , laze...zato ja sa punim pravom mogu da tvrdim ko god negira Bibliju i njoj se ruga i huli, mogu ga nazvati satanistom.
    O tome sa mnom dalje price nema.
    Last edited by dokaz_stvaranja; 06-07-08 at 20:27.

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dokaz_stvaranja View Post
    Nije bas sve tako kao sto ti govoris Djoks, a ako cete primjer kakvi su ateisti a najbolje je da uzmemo prost primjer abortusa. Ne kazem da svi ateisti to rade ali to sigurno ne rade oni pravi vjernici. Po nekoj savjesti lakse je to uraditi ateistima. Medicina ih u tome ne sputava, jer naravno vecina danasnjih skola i fakulteta je ateistickog opredeljenja.
    Kakve veze ima abortus sa ateizmom?! Baš bih volio da vidim ijedno istraživanje koje pokazuje vezu između ateiste, vjernika i abortusa. Možda jedino činjenica da ateisti manje zanemaruju pravo pojedinca (žene) da odluči o svojem organizmu onako kako misli da je najbolje (u zakonskim osnovama, naravno). Zato se abortus u sekularnim državama vrši u regularnim bolnicama, dok se abortus u državama koje zabranjuju abortus - on vrši ilegalno, u ništa manjem broju.

    Ono što bih pri tome dodao, a da ne ulazim u ogromnu raspravu (jer je naslov teme drugačiji, a mi smo je "skrenuli"):

    JEŽIM se i GADIM se pojedinih grupacija "pravih vjernika" (posebno onih koji protestvuju protiv abortusa i propagiraju patrijarhalnost) - onih koji su formirali čitavu istoriju moralne izopačenosti, brutalnosti i perverznosti redom: opštenjem sa suprotnim i istim polom (iako su se obavezali na celibat), potom rađanjem i najzad ubijanjem i mučenjem tek-rođene djece. Ovu praksu su, kroz istoriju, činili kako sveštenici, časne sestre - sve do samih Božjih poslanika - Papa!

    I sad bi isti ti Božji poslanici trebali da mi govore o moralu, kao da su oni, samim time što pripadaju određenoj crkvenoj instituciji i nose mantiju - trebali po automatizmu da budu moralniji od mene?! Trebalo bi o moralu da slušam od Pahomija i njemu sličnih?

    Ja ne vjerujem u taj moral, i ne vjerujem tim ljudima i ne vjerujem da su Božji poslanici!

    Crkva nije nosilac moralnih načela, niti učestvuje u formiranju opštih moralnih principa. To pokazuju istorijski fakti, a ima i mnogo materijala na Internetu koji govore o tome. Ti principi su rezultat nekih drugih uticaja, i mijenjaju se tokom vremena.

  25. #150
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    pokušavam da se sjetim ijedne stvari koju ateisti rade poput satanista... Ne uspijeva mi, i ne shvatam kakve uopšte veze ima ateizam sa satanizmom

    Moderni satanizam (na individualnom nivou) je ateisticka religija, satanisti ne vjeruju u Boga, i negiraju Satanu. Satana je samo uzet kao simbol njihove filozofije koja se zasniva na otporu prema religijama (posebno hriscanskoj), protiv su anarhije i nasilja, vjeruju samo u sebe i nihilisticki su nastrojeni. Postoji i drugi stariji tradicionalni satanizam (organizovana religija) koji praktikuje i rituale poput crnih misa, crni sabat, prizivanja i slavljenja Lucifera, zrtvovanja djece, djevojaka itd. Vjeruju u prisustvo Satane, crnu magiju, pribjegavaju nasilju i anarhiji,bave se okultizmom itd.
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satanizam
    By Night_Blade in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 22-07-07, 07:02
  2. zasto ne Podgorica???
    By podgoricanka in forum Centralni
    Replies: 93
    Last Post: 07-03-06, 08:52
  3. zasto Bosanci moraju izbjegavati herceg Novi
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 21-02-05, 20:36
  4. Zasto smo tu dje smo?
    By Nije bitno... in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 12-02-04, 13:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •