Page 90 of 91 FirstFirst ... 4080868788899091 LastLast
Results 2,226 to 2,250 of 2270

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #2226
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Cus blizu 8e.. za 10 kapsula?

    E zamisli taj bezobrazluk.


    Moji su najzadovoljniji sa onim 'Caffe Veronesi', obicno 'Rosso' i 'Oro' iako je i njima skocila cijena pa sad dodje jedno 4e za 10 kapsula. (sto je izgleda jos i jeftino u poredjenju sa ostalima.. lol)





    Svidja mi se sto je i svaka kapsula individualno zapakovana. Znam da me Greta mrzi ali ovako se mnogo bolje suvaju i svjezije su duze vremena.
    E ja uzimam 50 komada ove za 18€ i ona mi je skroz okej..

  2. #2227
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja od kad sam probao Lavazza Ristretto Napoli Style https://voli.me/proizvod/1957
    ne uzimam nikakve druge. Dobar balans cijene, kvaliteta i brzine na običnom Dolce Gusto Krups aparatu, može da se i doda malo mlijeka za dojč varijantu.

  3. #2228
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    2 Posts

    Default Caffè Kafa Café

    Pozdrav za sve ljubitelje kafe, imam pitanje, da ne zna neko slucajno ko da nema u ovu CG pisljivu (mislim na to kako nista nemamo) da se kupi dobar espreso aparat? Prije svega iz E61 grupe, tipa Lelit, ECM, Rocket itd itd.
    Imam Gaggiu, prezadovoljan sam, ali bih da to dignem na veci nivo?

  4. #2229
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Niko7aPG View Post
    Pozdrav za sve ljubitelje kafe, imam pitanje, da ne zna neko slucajno ko da nema u ovu CG pisljivu (mislim na to kako nista nemamo) da se kupi dobar espreso aparat? Prije svega iz E61 grupe, tipa Lelit, ECM, Rocket itd itd.
    Imam Gaggiu, prezadovoljan sam, ali bih da to dignem na veci nivo?
    Nema.

    Jedino da se snadjes i doneses iz okruzenja. Preporucio bi HR kao najbolje trziste kako za kafe aparate tako i za samu kafu.

    Meni je brat uzeo 'Rocket' tamo.





    Izgleda i radi brutalno ali je meni licno 'overkill' i ja sam sa svojom mod-ovanom Gadjom (GCP) sasvim zadovoljan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  6. #2230
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    2 Posts

    Default Caffè Kafa Café

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nema.

    Jedino da se snadjes i doneses iz okruzenja. Preporucio bi HR kao najbolje trziste kako za kafe aparate tako i za samu kafu.

    Meni je brat uzeo 'Rocket' tamo.





    Izgleda i radi brutalno ali je meni licno 'overkill' i ja sam sa svojom mod-ovanom Gadjom (GCP) sasvim zadovoljan.
    A ovo je savrsenstvo, Rocket mi je zelja, ali poslije Lelit Biance. Koliko je kostala?

    A moja nije modovana, uzeo sam Evo Pro prije mozda pola godine, ali sam svakako prezadovoljan, jos kad covjek nauci te fore s njom. Zato sam smatrao da ne moram da je modujem, uz dobar mlin i svjezu kafu, espreso je fantazija, ali opet, bih u vecu ligu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2231
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Ne sjecam se... oko tisucu eura ja mislim, sa gomilom dodataka i cuda.

    Meni je Gaggia Pro Classic odlicna... mod-ovao sam skoro sve sto sam planirao... taman danas/sjutra treba on/off switch da mod-ujem, kako bi mogao da je stavim na 'smart plug', da se sama pali ujutru prije nego se dignem i to je to.

    Ostaje onda isprobavanje/istrazivanje iole kvalitetne kafe kod nas (jako ograniceno trziste sa prilicno nenormalnim cijenama).

    Danas narucujem jos jedan basket + puck screen ne zato sto mi treba nego zato sto sam bole'san, vjerovatno

    Ovaj DEX (Deep Extraction) sa 872 rupice, koji bi trebao da bude bolji i od IMS-a koji imam trenutno...




    I ovaj 'puck screen' koji je od titanijuma, 0.8mm debljine... Upitno je koliko je efektivno bolji ali ajde, da se proba.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #2232
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne sjecam se... oko tisucu eura ja mislim, sa gomilom dodataka i cuda.

    Meni je Gaggia Pro Classic odlicna... mod-ovao sam skoro sve sto sam planirao... taman danas/sjutra treba on/off switch da mod-ujem, kako bi mogao da je stavim na 'smart plug', da se sama pali ujutru prije nego se dignem i to je to.

    Ostaje onda isprobavanje/istrazivanje iole kvalitetne kafe kod nas (jako ograniceno trziste sa prilicno nenormalnim cijenama).

    Danas narucujem jos jedan basket + puck screen ne zato sto mi treba nego zato sto sam bole'san, vjerovatno

    Ovaj DEX (Deep Extraction) sa 872 rupice, koji bi trebao da bude bolji i od IMS-a koji imam trenutno...




    I ovaj 'puck screen' koji je od titanijuma, 0.8mm debljine... Upitno je koliko je efektivno bolji ali ajde, da se proba.
    Sve od njih uzimam, upravo sam porucio i DEX basket i BEP od MHW-3Bomber, pa da probam i to.
    Puck screen vec imam njihov, wdt tool, tamper, distribution tool, cetkice, skoro sve od njih, fenomenalni su, nema greske s njima stvarno.

    Bottomless portafilter mi je neki los, nije mi cvrst, pa se dvoumim da li da uzmem od normcore, ili Ikapeov.

    A kafa, ja imam srece, brat mi je menadzer u jednom lokalu, pa mi on nabavi na kilo, koju i oni koriste, a uvjek je svjeza, a poznajem i par likova koji rade sa kafama. Isto tako, nekad uzmem i u Caffeine, imaju one javine kafe, oni imaju od 200 gr, pa i na kilo, ali sam siguran da si to vec probao.

    Znaci nagovaras me da je modujem

  9. #2233
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Niko7aPG View Post
    Sve od njih uzimam, upravo sam porucio i DEX basket i BEP od MHW-3Bomber, pa da probam i to.
    Puck screen vec imam njihov, wdt tool, tamper, distribution tool, cetkice, skoro sve od njih, fenomenalni su, nema greske s njima stvarno.

    Bottomless portafilter mi je neki los, nije mi cvrst, pa se dvoumim da li da uzmem od normcore, ili Ikapeov.

    A kafa, ja imam srece, brat mi je menadzer u jednom lokalu, pa mi on nabavi na kilo, koju i oni koriste, a uvjek je svjeza, a poznajem i par likova koji rade sa kafama. Isto tako, nekad uzmem i u Caffeine, imaju one javine kafe, oni imaju od 200 gr, pa i na kilo, ali sam siguran da si to vec probao.

    Znaci nagovaras me da je modujem
    Imam i ja dosta toga do njih... skoro sve stvari su mi ili 'Shades of Coffee' iz UK ili 'MHW-3BOMBER' sa Ali-ja. ('bottomless' je recimo SoC iz UK)

    Ne nagovaram ja nikoga ni na sta ali vjerujem da nije mala razlika izmedju Gaggia Classic 'stock' i mod-ovane. I 'stock' je sasvim solidan aparat za 350-400e, mislim da je ubjdljiv 'best buy' za te pare ili cak priblizno taj budzet. Ali sa 'mod'-ovanjem moze da se dovode do jos boljeg aparata.. Ako nisi, OPV (over-pressure valve) moras da mod-ujes. To je najjeftinija i najlaksa promjena koju mozes da napravis. A onda dalje vidi koliko ces da 'udjes' jer je to, kao i mnogo hobija, rupa bez dna

    Ja sam recimo aparat platio jedno 350e a na mod-ovanje o dodatnu opremu dao vjerovatno jos toliko

    Najskuplji pojedinacni dio je bio PID koji je kostao nekih 120e + postarina + PDV. Onda 'bottomless', 'drip tray', 'basket', 'puck screen', 'tamper', 'WDT' itd. itd.

    Sto se kafe tice, ovog momenta sam preuzeo od nekog Ukrajinca svjezu Brazil kafu pa cemo vidjet' kakva je...



    250gr je 10e, ja uzeh 1kg koji je 30e.

    S' obzirom da su mi u PG prodavali 100gr za 14e.. ovo je i odlicna cijena.

    Pa ako bude bilo potrebno, javicu i tebi za dobavljanje malo kafe preko tvojih 'kanala'
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #2234
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    @Fidel, javi bas utiske Kairosa, to je dobar roast datum, optimalan... Nadam se da ga nedje "znalacki" peku... Ne znam koliko trosis kafe dnevno, ali ako ti kilo traje preko mjesec dana, preporucio bih da jedno polovinu zamrznes odmah da sacuvas svjezinu... Isto javi i utiske za 0.8mm puck screen, iz mog iskustva na "nasim" budget aparatima bolje srede stvari oni debeli od 1.8 ili 2mm...

    Kolega @Niko7aPG dobro dosao na topic!
    Skuplji aparat ti nece donijeti odmah bolji rezultat... Apsolutno sam siguran da nece.
    Kao sto ti je Fidel rekao, najvise ces za najmanje para dobiti ako malo modujes Gaggiu.
    Prvo investiraj u sto bolji mlin koji mozes za svoj budzet, bilo da je manuelni ili profi...
    Onda u svoj "puck prep" combo (precision basket, puck screen, WDT, leveler, tamper), ali evo tu si izgleda vec pokriven pod uslovom da si tehniku usavrsio...
    Onda je kvalitetna sirovina vrlo bitna (mozes nam podijeliti koju kafu koristis trenutno), sva ova budzenja i skuplji aparati se isplate uglavnom kod svjetlije przenih zrna (light i medium), jer je tu ekstrakcija komplikovanija da se izvuce balansirana soljica kafe... Za komercijalne dark roast kafe (kao kod klasicnog Italijanskog espressa) neces osjetiti mnoge benefite jer se dosta lako ekstrakuju i sa losijim aparatima i mlinovima (a i nema se puno tu cega ekstrakovati)...
    Na kraju, prije nadogradnje aparata bih pomenuo jos i recept za vodu koju koristis... Ako koristis flasiranu vodu, drugaciji recept za vodu ce dati osjetne rezultate...
    Uglavnom, uzivaj u hobiju, u istom smo problemu
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  12. #2235
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    2 Posts

    Default Caffè Kafa Café

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    @Fidel, javi bas utiske Kairosa, to je dobar roast datum, optimalan... Nadam se da ga nedje "znalacki" peku... Ne znam koliko trosis kafe dnevno, ali ako ti kilo traje preko mjesec dana, preporucio bih da jedno polovinu zamrznes odmah da sacuvas svjezinu... Isto javi i utiske za 0.8mm puck screen, iz mog iskustva na "nasim" budget aparatima bolje srede stvari oni debeli od 1.8 ili 2mm...

    Kolega @Niko7aPG dobro dosao na topic!
    Skuplji aparat ti nece donijeti odmah bolji rezultat... Apsolutno sam siguran da nece.
    Kao sto ti je Fidel rekao, najvise ces za najmanje para dobiti ako malo modujes Gaggiu.
    Prvo investiraj u sto bolji mlin koji mozes za svoj budzet, bilo da je manuelni ili profi...
    Onda u svoj "puck prep" combo (precision basket, puck screen, WDT, leveler, tamper), ali evo tu si izgleda vec pokriven pod uslovom da si tehniku usavrsio...
    Onda je kvalitetna sirovina vrlo bitna (mozes nam podijeliti koju kafu koristis trenutno), sva ova budzenja i skuplji aparati se isplate uglavnom kod svjetlije przenih zrna (light i medium), jer je tu ekstrakcija komplikovanija da se izvuce balansirana soljica kafe... Za komercijalne dark roast kafe (kao kod klasicnog Italijanskog espressa) neces osjetiti mnoge benefite jer se dosta lako ekstrakuju i sa losijim aparatima i mlinovima (a i nema se puno tu cega ekstrakovati)...
    Na kraju, prije nadogradnje aparata bih pomenuo jos i recept za vodu koju koristis... Ako koristis flasiranu vodu, drugaciji recept za vodu ce dati osjetne rezultate...
    Uglavnom, uzivaj u hobiju, u istom smo problemu
    Hvala! Bolje vas nasao

    A kako ne, vec preko godinu sam u “ovome”. Dobio sam na poklon za pocetak DeLonghi Stilosu, simpatican aparat od nekih 150ak €. Za “beginnere” savrsen.
    Usavrsavao se na tome, pa sam prije pola godine uzeo GCP Evo, koja je fenomenalna, 2 svijeta zaista, tako da sam itekako svjestan o cemu pricas.
    Znam da svi kazu, da je modovana Gadja druga prica, a moracu izgleda uc u to, kad vec kod nas nema ovih mojih zeljenih (koju cu kad tad uzeti)


    Trenutno ovu koristim, koja se koristi u lokalima, fenomenalna je, oko 25,6€ je 1kg, a meni traje tacno oko mjesec dana.



    A ovo je moj neki skromni setup, uz puck screen i latijeru koje su mi u masinu za pranje. Evo sad sam krenuo da spremim cappuccino za dobro jutro.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Niko7aPG For This Useful Post:


  14. #2236
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    @Fidel, javi bas utiske Kairosa, to je dobar roast datum, optimalan... Nadam se da ga nedje "znalacki" peku... Ne znam koliko trosis kafe dnevno, ali ako ti kilo traje preko mjesec dana, preporucio bih da jedno polovinu zamrznes odmah da sacuvas svjezinu... Isto javi i utiske za 0.8mm puck screen, iz mog iskustva na "nasim" budget aparatima bolje srede stvari oni debeli od 1.8 ili 2mm...
    Evo samo da potrosim ovu 'kubanku' sto imam (jos dan/dva) pa cu probat' i tu Brazilku.

    Castio me momak i 36gr Kenije, da probam 2 shot-a...



    Pa u prosjeku pijem jedno dvije kafe na dan, ujutru obavezna a onda popodne opciona.

    To dodje taman jedno mjesec dana za 1kg kafe.

    Imam one fine vakum posude koje dosta dobro cuvaju kafu, pa i poslije tih par nedelja. Od kad njih koristim, nemam potrebu da zamrzavam a to sam prije obavezno radio kad bi kupio 1kg kafe.

    Znam da je svjeza i poslije mjesec dana jer se i onda lijepi po mlinu a znam od prije da cim malo ostari pocne manje da se lijepi i gubi taj 'staticki elektricitet'.

    Inace imam ja i deblje a i tanje 'puck screen'-ove i cesce koristim tanje od debljih...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #2237
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Probah ovu Brazilku, definitivno drugi svijet.

    Iako je ovo kao vise ka cokoladi i kostunjavom vocu, svjetlije je dosta nego sto sam mislio. I svakako svjetlije zrno nego bilo koje kupovno koje sam ikad uzimao.

    Pored toga je i znatno manje, rekao bih duplo manje zrno od vecine koje sam do sad imao.

    Jos uvijek treba da se izbirikam sa mljevenjem, da dodjem do idealnog za to konkretno zrno ali je definitivno ukus kompleksniji i bolji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  17. #2238
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moze li neki kontakt toga lika ?

    I ja sam u zadnje vrijeme presao sa A Modo Mio kapsula na ozbiljniju kucnu varijantu. Gaggia Classic modovana, 1Zpresso J-max S i jos neke propratne opreme... Probao sam nekoliko blendova dostupnih kod nas od kojih mi je za sada Bazzara Gusto Italiano favorit. Po malo treniram i latte art mada licno espresso pijem bez dodataka (mlijeka).





    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  18. The Following 3 Users Say Thank You to stefan123 For This Useful Post:


  19. #2239
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Moze li neki kontakt toga lika ?

    Ako mislis na ovog UKR lika kod kojeg uzeh Brazliku... https://www.instagram.com/kairos_mne/

    On se vise bavi ovim 'spoarijim' metodama tipa 'pour over' pa shodno tome ima i veci izbor kafe namjenjeno za tu 'tehniku'.

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    I ja sam u zadnje vrijeme presao sa A Modo Mio kapsula na ozbiljniju kucnu varijantu. Gaggia Classic modovana, 1Zpresso J-max S i jos neke propratne opreme... Probao sam nekoliko blendova dostupnih kod nas od kojih mi je za sada Bazzara Gusto Italiano favorit. Po malo treniram i latte art mada licno espresso pijem bez dodataka (mlijeka).
    Pa slicnu opremu imamo.. Ne vidim kompletnu Gadju na fotkama pa da vidim sto je mod-ovano i koliko ali i ja imam 1Zpresso rucni i dosta nekih dodataka oko toga. Sa tim WDT-om (vjerujem da je sa Ali-ja za 5-6 dolara) nisam nikako bio zadovoljan i zamjenio sam ga drugim koji je bio jos gori a onda nedavno uzeo od Bomber-a koji kosta znatno vise ali ga zato necu mjenjat' jer je odlican.


    P.S. Uzeh "Battista" kapsule od onih "Pro Caffe" iz Ulcinja.

    E pa ne moze voda proc' kroz njih, trika nema. A najgore je sto sam vec uzimao od njih, iste te kapsule i nije bilo problema nikakvih. Probao sam i na drugom aparatu i apsolutno ista stvar - krene par kapi i skroz zaustavi aparat pa moram 3-4 puta da stistam dugme i cekam da bi jedva iscurio skraceno espresso.

    Pored toga, izgledaju skoro identicne onim 'Veronesi', sa vrha ove strane ali ocigledno postoji neka minimalna razlika u konstrukciji koja pravi problem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #2240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Kad spomenu ove iz UL, 3x sam uzimao kod njih bez problema da bi mi jedan drug nedavno javio da je uzeo i da ima taj problem isto kao i ti, na dolce gusto kapsulama...
    Prilično čudno...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  22. #2241
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Kad spomenu ove iz UL, 3x sam uzimao kod njih bez problema da bi mi jedan drug nedavno javio da je uzeo i da ima taj problem isto kao i ti, na dolce gusto kapsulama...
    Prilično čudno...
    Ja sam mu prijavio problem, da zna. Ne sto ocu da mi refundira ili sto god nego da zna da ima problem i da zbog toga vise narucivat' necu sigurno.

    On mi odgovori da mu se do sad niko nije zalio u sto nisam vjerovao a eto i potvrde da se nesto desilo sa tim kapsulama.

    Inace, koliko me pamcenje sluzi, prije su bile individualno zapakovane, jedna po jedna (kao one 'Veronsi') a sad ih dodje po 10 'slobodnih' u pakovanju. To je najmanje bitno kod ovoga ali jeste znak da se mozda nesto promijenilo i da sad kapsule imaju neke problem/defekt zbog kojeg voda ne protice kako bi trebalo.

    Kao sto rekoh gore, dizajn te dvije kapsule izgleda identican ali ocigledno postoji neki problem ili je sama kafa unutra drugacija (bilo da je jace presovana, sitnije mljevena ili nesto trece).

    Evo i snimka gdje je ova sa srebrnom folijom 'Battista' a ova sa crvenom je ona 'Veronesi Rosso'.

    https://streamable.com/eacx9m


    Inace ni ova 'Veronesi' nije idealna, da se razumijemo. Ali makar je prihvatljiva dok ova 'Battista' trenutno NIJE.

    Iz mog iskustva, kapsule koje najmanje problema prave (najprirodnije protice voda), pored originalnih Nespresso kapsula, su ostale kapsule koje su metalne i koje najvise lice bas na originalne. 'Starbucks' mi recimo pada na pamet iako ih ima dosta.

    Ove plasticne i koje 'izmisljaju novi dizajn' obicno prave problema sa aparatima za Nespresso (a moguce da je to slucaj i sa drugim aparatima poput onih za 'Dolce Gusto') dok one papirne obicno budu ok za koriscenje ali iz mog iskustva najgore kafa, tj. zbog samog materijala kafa tu prirodno najkrace traje pa i vrlo brzo bude losa.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #2242
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Fidel Castro
    Na to sam mislio, hvala.

    Za sad sam regulisao pritisak. Sklopicu i kontrolu s arduinom ali nisam za to jos nasao vremena...
    Nakon sto sam kupio aparat, porucio sam sa Cremashop.eu mlin i masu drugih "sitnica" i pritom dodao nekoliko vrste kafe u zrnu za probu (nekih 30-40e vrijednosti kafe) ne znajuci da ce me radi toga nasi eksperti o jadu jadnome zabavit. Tu sam glavu zamotao jedno mjesec dana da bih na kraju morao platit povratak kompletne posiljke nazad itd...pakao. Kamo srece da sam u prevodu napisao da je kokain visoke cistoce

    Sto se wdt-a tice, mislis na ovu "cackalicu" ? To jeste neki few bucks aliexpress shit ali nemam neku zamjerku, nisam tome mnogo pridavao znacaja. Cini mi se da je ekstrakcija dobra, nisam primjetio nikada neko kanalisanje ili prskanje sto bi trebalo znaciti i da je priprema dobra.

    Jedino sto me nekada smara je hvatanje samljevene kafe za zidove mlina....valjda staticki elektricitet.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  24. #2243
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Jedino sto me nekada smara je hvatanje samljevene kafe za zidove mlina....valjda staticki elektricitet.
    Da, staticki elektricitet.

    Prsni zrna kafe par puta (najbolje sprejerom ali moze cak i par kapi 'iz ruke'), blago promijesas zrna i onda melji. Neces imat' taj problem (ili ce bit' znatno smanjen) a i tehnicki nema nikakvih negativnih posledica a moguce da ima i jos nekih drugih 'boljitaka'.

    Dzejms ima jedan bas tehnicki 'elaborat' na tu temu pa ga ostavljam ovdje, samo ukoliko si bas zainteresovan za to. U protivnom moze da zamara bez potrebe.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  26. #2244
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Moje konzumiranje kafe se svodi na jutarnji ritual znaci jedna doza a vikendom tri dnevno jer se i zena prikljuci. Al volim popiti taj jedan od meraka. imam philips 2200 koji je odradio svoje.
    Jel mi bolja varijanta da kupim Gaggia evo pro pa da je upgradeujem rucno mlin itd ili breville barista express koji isto mjerkam?
    Last edited by Caesar; 17-02-24 at 13:53.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. #2245
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moje konzumiranje kafe se svodi na jutarnji ritual znaci jedna doza a vikendom tri dnevno jer se i zena prikljuci. Al volim popiti taj jedan od meraka. imam philips 2200 koji je odradio svoje.
    Jel mi bolja varijanta da kupim Gaggia evo pro pa da je upgradeujem rucno mlin itd ili breville barista express koji isto mjerkam?
    Po mom misljenju je Breville laksa opcija. Lakse se i brze dodje do soljice kafe koja ce bit' sasvim korektna.

    Gaggia zahtjeva znatno vise vremena oko samog 'ucenja' pravljenja te soljice kafe preko dosta 'mod'-ovanja (znaci i novca) a zahtjeva i mlin(ac) kafe koji da valja kosta od nekih 100-150e za rucni do najmanje 2-3 puta toliko za elektricni. A onda kad se 'izbirikas' mozes doc' do toga da napravis bolju soljicu kafe nego sto je Breville ikad mogao. Vecini normalnih ljudi se to 'ne isplati'. Ovakvim bolesnicima poput par nas se to itekako isplati, kako sam 'put spoznaje kafe' (nije filozofska misao nego mi doslo), tako i do te soljice do koje dolazimo tim 'trnovitim putem' (opet bez filozofije).

    U ENG jeziku se Breville Express Pro smatra 'coffee appliance' a Gaggia Classic se smatra 'coffee machine'. Ta razlika je malo 'gruba' ali ne i beznacajna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  29. #2246
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Presao sam sa Dolce Gusto aparata na Lavacin Modo Mio, i primijetio brzo da je dosta bolji espreso. Ukus, struktura kafe, ako sam se dobro izrazio Kremastija je... I vidjeh da DG pravi jednu rupu gore i dolje kroz jednu izlazi kafa, a Modo Mio ih 15ak napravi, isto dosta sa donje strane, vjerovatno je to jedan od razloga što je bolja kafa. Za mene amatera ovdje otkrovenje

    Last edited by R.S.; 17-02-24 at 18:32.

  30. The Following User Says Thank You to R.S. For This Useful Post:


  31. #2247
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Nisam znao da DG pravi jednu rupu gore i jednu dolje, nisam to nikad vidio (doduse nisam DG nikad koristio) na nijednom drugom sistemu.

    Skoro sve kapsule se gore 'buse' vecom kolicinom rupa a dolje obicno nekoliko, najcesce neke 4 rupe, po rubovima.

    Zaista je cudno sto gore busi jednu rupu koja nije ni centrirana.


    Inace mi se cini da je taj 'A modo mio' sistem svakako povoljniji. Ako se ne varam, onaj kompaktni aparat je bio po 60-70e redovno na akciji, i sad je u tom rangu.

    Ne znam za kapsule i dijazapon ponude kod nas ali DG mi je svakako uvijek precijenjen bio. Pogotovo sa njihovim izmisljanjem 'tople vode' gdje ti recimo trebaju po dvije kapsule da bi napravio kafu (ala kapucino ili sto vec) sto ti indirektno odma ispadne 2x skuplje.


    Inace evo i snimka koji pokazuje problem onih 'Battista' kapsula u poredjenju sa 'Veronesi', iako izgledaju istog dizajna.



    Jos nisam provalio u cemu je problem. Pokusacu malo da se 'igram' sa njima da vidim mogu li da ubrzam ekstrakciju (brzinu protoka vode kroz nju) ali ako je do kafe (sitnije mljeveno ili nabijenija) onda necu moc' nista napravit'.

    U svakom slucaju, strogi savjet da se ove 'Battista' kapsule trenutno NE uzimaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  32. #2248
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Kupih kapsule Cortado da probam i to mi je ono - taman. Nisam imala pojma da to postoji. Mi to nemamo u ponudi u kafićima ili imamo? Zašto ne? Ako da, kako zovemo to? Hvala unaprijed.
    "I shut my mouth and hold the light"

  33. #2249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Kupih kapsule Cortado da probam i to mi je ono - taman. Nisam imala pojma da to postoji. Mi to nemamo u ponudi u kafićima ili imamo? Zašto ne? Ako da, kako zovemo to? Hvala unaprijed.
    A ono kao, to bi trebalo da je espreso i toplo mlijeko, popa pola, ako se ne varam...
    Ili makijato sa malo više mlijeka...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  34. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  35. #2250
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Makijato mi je dva srka obično i naručim espreso ili dupli sa malo mlijeka sa strane al ovo mi je super blend.
    "I shut my mouth and hold the light"

Page 90 of 91 FirstFirst ... 4080868788899091 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 08:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 02-12-13, 23:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 15:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 12:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 11:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •