Results 1 to 10 of 10

Thread: Sibirski Haski

  1. #1
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sibirski Haski

    Pobegulja
    Haski nije pas koga drži mesto, tako da ih prati glas da vole da pobegnu, pa ih zbog toga uvek treba držati na povodcu uvek kada nisu u obezbeđenom prostoru. Retko se zaustavljaju kada su slobodni i to nekada može dovesti do toga da ih udare kola i da ih zauvek izgubite.

    Kopanje
    Sibirski Haski voli da kopa i da stalno nešto žvace, tako da se ne razlikuju od štenaca ostale rase. Ove njihove osobine će se videti u vašem dvorištu, na kauču, cipelama i ne samo tu, već na svim mestima do kojih imaju prilaz.

    Velika pažnja
    Haski mora da ima ograđeno dvorište, pošto vole da istražuju sve što vide, čuju ili namirišu.Veoma su aktivna životinja, a iako su se pokazali kao dobri u stanovima, moraju imati bar neko dvorište, makar srednje veličine, za igru. Veoma vole društvo tako da iako nisu za stan, mogu ga lepo podneti ako im se posvećuje velika pažnja.

    Bez drugih životinja
    Sibirski Haski obožava decu, ali nisu obožavaoci “malih” životinja (morskog praseta, mačke, zeca, ptice..). Imaju lovački instinkt, pa i pored toga što nemaju nameru da ubiju neku životinju, ščepaće je i tako joj napraviti ozbiljne povrede. Zapamtite da osnovno ponašanje kada imate kuče u kući mora da se ispoštuje i sa Haskijem. Ne bi ga trebalo ostavljati sa bebom (ili baš malim detetom) samog i to nema nikakve veze sa vrstom pasa. Haskiji mogu da žive sa mačkom ako su kao štenci odrasli uz nju, ali ni tad ih nije mudro ostavljati same i ne bi im nikad trebalo verovati kada su mačke u pitanju.

    Nije čuvar
    Haski nikako nije pas za čuvanje, posebno zato što ne laje. Oni će uvek radosno dočekati novog prijatelja/uljeza i mahajući repom ga odvesti do plena. Oni će “pričati” sa vama, ali nikako neće lajati na drugu osobu ili na decu koja se igraju u vašem dvorištu.

    Zavijanje
    Ako ste imali Haskija u komšiliku onda znate kako ponekad može da počne da zavija... Kad je sam, pa bilo to i u sred noći, njegovo zajivanje može vas dovesti u konflikt sa celim komšilukom. To je jednostavno tako, i nema pravila kako sprečiti zavijanje.. Pa ako razmišljate o štenetu, spremite se i na ovo.

    Pored svega što smo nabrojali, Haski je jedan neodoljiv pas i retko ko može ostati ravnodušan pored njegove lepote, umiljatosti i inteligencije. Zato vam i preporučujemo ovu rasu, ali budite spremni i na navedene mane.



    Zivim na moru i planiram da nabavim jednog...mnogi mi savjetuju da bi za njega bilo samo mucenje u ljetnjem periodu...
    Koliko je sve ovo istina u praksi ???
    Last edited by oops2; 10-06-08 at 02:21.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Obozhavam haskije!
    vjerovatno cu dobiti jednog na jesen..
    samo ne znam koliko je stan dobra solucija za takvog ljubimca...
    nedostajalo bi mu ovo kopanje isl ,tako da mi je ovaj text malo 'olabavio' ..

    :/


  3. #3
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam jednu djevojku u blizini koja ga je drzala dok je bas bilo stene...sada s preselila...ima i vise prostora ...tacnije oko kuce ima za hasija mjesta...a da su najljepsi jesu bez dileme !!!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    eh...




    pogledaj film 'Eight Below ' ,kad vec volish haskije


  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uzmi ga i ne brini za vrucinu, to nema veze, oni su extremno izdrzljivi, ja u pg imam malamuta pa nema problema sa vrucinom vise se izlinja , ocetkas i miran si, bitno je da ima da drzi stomak u ladno i lezi u ladno i ne sjekiraj se
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokusacu ...ali sada bas nemam previse vremena zbog posla...nadam se da cu ga uskoro nabaviti bez obzira na sve...
    reci mi samo koliko mu treba dvoriste ???

  7. #7
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoj to da radis ni slucajno to je maltretiranje psa a i sebe zasto kad vec ima 100 kratkodlakih rasa nabavljati dugodlaku sa kojom ces imati muke oko svega,kupanje ,prljanje,cesljanje ,mnogo dlake po kuci ,mnogo unistenog namjestaja u kuci,mnogo tvrdoglavog psa koji ce uvijek pokusavati da pobjegne,kojeg ces u ljetnjim periodu morati da rashladjujes.
    zamisli samo kolko je tebi vruce na 40 stepeni ,pa zamisli kako bi ti bilo da si citav prekriven dlakom dalmatinca koja je veoma kratka ,pa umro bi a tek da imas dlaku od haskija,a jos zamisli da se pas ne znoji kao ljudi.ima stalno da dahce po citav dan ,da bali po litar vode dnevno preko usta,da pije 3 litra vode dnevno da stalno urinira.da se razboli mnogo prije nego neki drugi pas.da slabo jede bude iscrpljen da ga nemozes setati u toku dana samo uvece i rano ujutru,da ces ga cesljati sat vremene dnevno.
    druga stvar to je previse aktivan pas kojem treba dnevno bar 10km da pretrci ne da se seta na povodcu, a to ljeti ne mozes da izvedes nikako po vrucini.jedino ako imas bas veliko dvoriste pa da stoji stalno pusten,najbolje da odes kod nekog ko vec ima haskija i drzi ga u stanu pa da popricas sa njim.
    inace to je odlican pas i sve polarne rase su specificne i potpuno drugacije od drugih pasa,vole vlasnika vise od svega ali ne vole boks oce da vladaju prostorom.
    konkretno sta se meni desavalo sa mojim samojedom,setam ga bez povodca jedno 4 sata i citavo vrijeme je pusten i trckara,i posle tolike setnje krenem kuci dodje do ulaza u dvoriste zalaje dva puta okrene se i ode o dodje posle 6-7 sati,nekada je znao i da se nevrati pa moram ja da idem po njega,
    a kazu da ako ti pobjegne copor haskija da se nikad nece vratiti.inace vole da tamane kokoske.
    nadam se da sam kolko tolko pomogao
    Last edited by Nemanja_91; 10-01-09 at 05:26.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nisi ni najmanje, tema je svakako stara, a ja se sa tobom apsolutno ne slazem , i stabvise apsolutno mi se ne svidja sto tako pricas i obeshrabrujes ljude, ima i primjeraka koji su odgojeni fino i nemaju takvih problema, sve je od vlasnika i volje vlasnika , a ako cemo iskreno recimo vucjak dva puta i vise gore podnosi vrucinu, i jos mnogo drugih pasa, tako da neka ga uzme ako do sada nije i svi srecni, ljubav moze sve da prebrodi ka tom psu ) cheers ,

    p.s. ja mog namjerno pustam non stop i uvijek al uvijek se vrati , i da za gazdom su ludi nacisto
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok nisam vidio da je tema dosta stara,to je moje misljenje ,mislim da je bolje uzeti neku rasu sa kratkom dlakom kad ih vec ima toliko,jedino ako si zaljublenik u rasu,
    I sta je biln na kraju jel nabavio haskija

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to moz i sam vidjet , niko ne zna ;p hehhehehehe
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Haski sud? Ko je ovdje lud?
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 12-07-04, 21:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •