Page 25 of 54 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 601 to 625 of 1340

Thread: Slavko Perovic

  1. #601
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Mene je takav horoskop,
    uvijek navijam za ljude koji su poljubili patos,
    da se dignu na noge lagane i uzvrate udarce....itd,....
    ... Dobro,...hvala što sam zavrijedio tvoj i to ovako prilično opširan odgovor. Ti si to učinio u svom prepoznatljivom stilu koji će uvijek biti većini u prostijem narodu atraktivniji i pristupačniji za razumijevanje od onog što moja malenkost napiše. To je tvoj originalni, šarmantni a pitki stil kojim se pojednostavljuju stvari i život slika u 2-3 boje. Crnoj i bijeloj uglavnom. Kod tebe, a koga zaista neizmjerno cijenim i sve ću učiniti da ne izgubim kao prijatelja, postoje sva je prilika samo dobri i loši momci. A oni nisu stalni na svojim pozicijama u tim tvojim timovima već ih ti prebacuješ iz jednog u drugi, i to u zavisnosti od toga koliko su tog dana glasni, drčni i voljni da se s više đubreta bace na ovu vlast.
    Mene opet takvi ne zanimaju. Vjeruj mi to uopšte nije teško. To što čine ti nazovi oponenti režimu može svaka baba s kakvog starog plota na kom uzme pa se posadi. To urlanje ne učini da prolaznici zastanu da čuju babu već da što brže prođu tim dijelom sokaka, vodeći računa da ludu babu čime ne iziritiraju kako se ona ne bi počela tu raskubat s njima.
    Vidiš Milovane ja ne cijenim naročito te koji čitavog života isključivo drže govore te završe u očima drugih taman ko ta baba, no za razliku od nje oni svojim sve drastičnijim porazima oduzimaju šansu drugima da se pojave, pa bili oni i u njihovim partijama. Ja ne navijam za sportiste koji ulaze u trku s motom "važno je učestvovati". Ne! Ja hoću da svoje vrijeme trošim na one u opoziciji koji će reći "meni je jedino važno - pobijediti! i ako ne uspijem silazim da drugi dobije šansu". E to je politika dragi prijatelju... Zar ne vidiš da se 20 godina u opoziciji vrte 5-6 likova koji su betonirali ovu vlast svojom nesposobnošću.
    Možda ćeš reći "narod je problem". Ako jeste, pa u čije ime onda treba nova vlast? Da bi usrećila mene i tebe? Ne starino dična, nije u narodu problem i nikada ne može biti... Oni kojima narod nije dobar zalutali su u politiku.
    Nego da pomenemo Slavka, no će bit da mu se štuca i to najviše od nas dvojice ovih dana... Ima jedna stara mudrost (pravilo) - ako ti je premisa(polazište) pogrešno i zaključak će biti takav. Hoćeš li sebe makar prisjetiti ako nećeš nas - ko je to od opozicionih intelektualaca tokom svih ovih 20 godina "udarao" po Slavku pa je on, grehote, trpio stravičnu šikanu i maltretiranje? Ko je to njega uništio od onih koje je otjerao od sebe? Ko??? Je li Mirko Kovač, pjesnik Vešović, novinar Vukmanović, Vukić Pulević, je li Radosav Rotković,..da ne nabrajam sad 150 imena... Ko?? Ko se to ostrvio na Slavka Perovića i nije mu dao živjet? Ko je to njega prognao u Prag s porodicom? Pa nije on tamo otišao '92., kad mu je stvarno život bio ugrožen (i to od režima) već 2005., kad je Slavko već bio politički marginalna ličnost koju niko mnogo nije ni pominjao u javnosti taman ko ni ovih 5 godina koliko ga nije bilo... Nema ih Milovane! Ako i postoji neki njegov je potez bio bezvrijedan da bi Slavko zbog toga mora bježat nekud i gurat ključ u bravu LSCG-u...Istina je sasvim drugačija. Slavko je u maniru koji nalikuje samo fašistima i komunistima, te odomaćen u samo totalitarnim društvima postavio načelo "ili si s nama (čitaj. sa mnom) ili si ološ, udbaš, ništarija, otpad,..ama usluga je čovječanstvu ukloniti te s lica zemlje i zatrijeti svaki pomen da si postojao"... E to nisu Slavkove riječi s početaka LSCG. Nije to bila deviza partije nikada dok je Slavko nije odveo u ambis pričom kako su "nas izdali braća, kumovi, prijatelji i ko zna ko"... Koga to "nas"? Ko smo to "mi" van ovog naroda? Neki od Boga predodređeni da usrećimo taj narod jer on nije u stanju da misli vlastitom glavom?... Mene žmarci prođu od tih likova koji bi "usrećivali" narod jer je narod maloljetan pa mu treba tutor koji će ga usrećit.
    Znaš,.. ti si najstariji i zato ti ovo govorim (jer svima nama služiš za pozitivan primjer i treba da to budeš i ubuduće) kad kažeš "Bravo Slavko" ti si rekao time da je sve što je napisao za preko 150, u većini časnih ljudi a bivših istaknutih liberala, (nečijih očeva, muževa, braće...) - istina! Je'l moguće da prihvataš tako olako bilo čiji prijeki sud, eto onako vjeruješ Slavku na riječ, bez želje da čuješ drugu stranu ili išta znaš o njoj? Je li moguće da to isto misliš i o Darku Šukoviću kome često (na moju i radost slušalaca) gostuješ ako si već sve druge zaboravio?
    Koliko god ti prezirao ovu vlast lijepo bi bilo da kao najugledniji ovdje kažeš: "vala momci, da znate da i mene kopka od čega živi Slavko Perović u Pragu"... Ostavimo se mi mafije! Svi smo utvrdili i složili se ko su oni i što su, no bi valjda smisao bio da dovedemo mjesto njih nekoga koga ćemo moć da pitamo za sve pa i za to od čega živi u jednom od najskupljih gradova Evrope a zvanično ništa ne radi...Pa nije valjda smisao "sjaši Kurta da uzjaše Murta" no da stvaramo bolje društvo od postojećeg...
    Možda se mi zaista ozbiljnije razlikujemo... Mene ne interesuje pojedinac, jer pojedinac nije bitan ko god on bio. Mene interesuje ideja. A ta ideja (kojoj uzgred Slavko nije autor iako se ovđe iz petnih žila želi to tako predstaviti) je mnogo, mnogo veća od njega samog...Ulagati u njega i usmjeravati pažnju javnosti na Slavka Perovića znači okrenuti leđa mnogim neafirmisanim pojedincima koji bi uistinu mogli nešto napravit. U svakoj zemlji stari politički vukovi bukvalno bištu i oči upiru ne bi li uočili među mlađim kadrovima nekog ko može, umije i kome pripada budućnost. Samo u CG smo se svezali ko hipnotisani za par isluženih političara čiji je zenit davno prošao.
    Dragi prijatelju, ja znam da si željan da vidiš nekoga ko nosi nadu i da je tvojim godinama to nestrpljenje još veće, ali dijamantom niko ne proglašava sve što zasvetluca, samo zato što je naokolo puno pomračine. Mene prošlost bilo čija i nekadašnja a danas izblijeđela slava ne interesuju, već budućnost i ja ću na taj dragi kamen čekati pa makar ga nikad ne ugledao. A ko želi gubiti vrijeme i u nedostatku đevojaka babe proglašavat za vile i djevice ja mu zaista ne mislim pravit društvo. Može ta zabava i bez mene.

    Prijateljski pozdrav.
    Last edited by El Re; 13-09-10 at 12:30.

  2. #602
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto nekima MIRISHE,
    drugima SMRDI i shtipa za ochi,
    nikome nikad nijesam podnosio RAPORT, niti se odaziva na APORT,
    nikad nijesam bio pristalica ni jednog LIKA&DJELA,
    od TITA do danas,
    uvijek BORAC protiv AUTORETETA,
    za ljude na ravnoj nozi,
    uvijek HORIZONTALNA KOMUNIKACIJA I pogotovu sa Dankinjama,
    kada nece, da je donja, nek me jashe kao konja.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #603
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Shto nekima MIRISHE,
    drugima SMRDI i shtipa za ochi,
    nikome nikad nijesam podnosio RAPORT, niti se odaziva na APORT,
    nikad nijesam bio pristalica ni jednog LIKA&DJELA,
    od TITA do danas,
    uvijek BORAC protiv AUTORETETA,
    za ljude na ravnoj nozi,
    uvijek HORIZONTALNA KOMUNIKACIJA I pogotovu sa Dankinjama,
    kada nece, da je donja, nek me jashe kao konja.
    Ovo je jedan od onih rijetkih momenata kad zaista nisam razumio što si htio reći? Kakve ovo ima veze sa onim što sam ja napisao? Ja te zaista nisam htio silom na sramotu tjerat ni na razgovor, a kamoli zvati na APORT i RAPORT? Ako ja nisam pokazao poštovanje prema tebi - nije niko. No odmah prihvatam da nisam razumio tvoj odgovor zato što sam ja intelektualno limitiran, a ne nikako zato što je (daleko bilo!) tvoj post neadekvatan. Sve što sam htio bila je izgleda moja ambiciozna nada da eto možda razmisliš makar na trenutak o napisanom... Ako ti to nije inspirativno da čitaš i razmišljaš - nikakav problem...Moje poštovanje za tebe neće nestati i rado ću čitati što napišeš i ubuduće...

    Pozdrav,
    El Re

  4. #604
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pored onog "kisjelo je grozdje" oko mirisa (moze biti i alergija - zdravstvena nestabilnost), ili sto bi nash poznati profesor u PG gimnaziji znao da nam objasni slikovitije: "Djeco, kako razlikujete provincijalca od gradjanina? E pa date provincijalcu cokoladu, provincijalac vidi sjajnu foliju, bljestavilo ga opije- foliju Ije a cokoladu baca". E to je internacionalno.
    Ja - pa ja... Niko ka' ja itd... Chush svi na ravnoj nozi, pored stiklica, krsne visine itd... Ta komunistichka i religijsko - sektashka jednakost .. Teshko JA da prihvati da razlike postoje i neminovno ce postojati. Da li deviza "JA pa svi ostali jednaki" odgovara onoj indijanskoj - "U zemlji gdje je vise poglavica od razumnih neispamecenih indijanaca... kauboji kolo vode", ne znam, moze biti.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-09-10 at 12:50.

  5. #605
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dragi prijatelju, ja znam da si željan da vidiš nekoga ko nosi nadu i da je tvojim godinama to nestrpljenje još veće, ali dijamantom niko ne proglašava sve što zasvetluca, samo zato što je naokolo puno pomračine. Mene prošlost bilo čija i nekadašnja a danas izblijeđela slava ne interesuju, već budućnost i ja ću na taj dragi kamen čekati pa makar ga nikad ne ugledao. A ko želi gubiti vrijeme i u nedostatku đevojaka babe proglašavat za vile i djevice ja mu zaista ne mislim pravit društvo. Može ta zabava i bez mene.
    E necu ja bez tebe ziv,
    ni bez Mishka Perovica, ni bez Lukovca, ni bez Sherba Rastodera, ni bez Lekica, ni bez Medojevica, ni bez Bonea i Maje, niti bez mnogih likova sa ovog foruma,
    ja sam stoja i uz sve njih na DNMNu, i niko nije prosuo splachine po meni lichno u OSINJEM GNJIJEZDU LIBERALA.

    Sa svima sam bio u boljim odnosima od Slavka,
    dok smo se borili za CGu,
    i nikad nijesam podcijenio njihov pojedinachni doprinos za CGu.

    Slavku zamjeram shto ide na igracha, otvoreno na njegovom FBu,
    ali ga podrzavam u borbi protiv MAFIJE.

    Ovo nije nishta LICHNO,
    bez tebe , Bonea, Harija i ostalih bi bio pola Milovana.

    Mislim da Slavko zivi od DONATORA, ja nijesam jedan od njih,
    moje donacije nikad nijesu bile usmjerene prema AUTORITATIVNIM LIDERIMA,
    kad postanu LIDERI, prestaju donacije,
    a zbog nedostatka UNUTARPARTIJSKE DEMOKRATIJE,
    LSCGe nije bio poshtedjen od moje kritike i zajebancije na rachun "MALOG KOMBINETA".
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #606
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ovo je jedan od onih rijetkih momenata kad zaista nisam razumio što si htio reći? Kakve ovo ima veze sa onim što sam ja napisao? Ja te zaista nisam htio silom na sramotu tjerat ni na razgovor, a kamoli zvati na APORT i RAPORT? Ako ja nisam pokazao poštovanje prema tebi - nije niko. No odmah prihvatam da nisam razumio tvoj odgovor zato što sam ja intelektualno limitiran, a ne nikako zato što je (daleko bilo!) tvoj post neadekvatan. Sve što sam htio bila je izgleda moja ambiciozna nada da eto možda razmisliš makar na trenutak o napisanom... Ako ti to nije inspirativno da čitaš i razmišljaš - nikakav problem...Moje poštovanje za tebe neće nestati i rado ću čitati što napišeš i ubuduće...

    Pozdrav,
    El Re
    Nesporazum PRIJATELJU sa velikim slovima,
    odgovor je upucen Maji,
    na PARFEME I MIRISE u CGi.

    Mene je iskreno zao,
    shto si bar trenutno pomislio da sam izdao PRIJATELJA,
    volim i ja tebe, shto reche Zlobo.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #607
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa jeste, treba imati zeludac i biti placen za svaku prolivenu zuch koju placenici lijece suzdrzavajuci se od reakcije. Treba im to naplatiti dobro. Ali ne shvatam chemu zavidnost na tim "mukama". Koliko ja primjecujem u CG vecina ima nekog gazdu. Jedni amo, drugi tamo, a vecina na aport. E sad sto svi kazu da je to bez interesa nego iz ideoloshkog postenja, emocija itd..e to je za mali deca. Svako ocekuje gladjenje po glavi i nagradu sad ili poslije. E sad, sto jedni dobijaju sad "gladjenje", a drugi chekaju na "obveznice" tj. strpljivu nagradu za neka druga vremena, pa gube zivce jer im vrijeme neumitno odlazi.. E to je priroda... Sta se moze.

    Mi "posmatrachi" koji nemamo blage interesne veze sa tim timovima mozemo samo da zakljuchujemo po nasem... Eto..

    A da mirise po CG od najskupljih parfema (minimalne plate vrijedni minimum) a mirise zaista..






    Hvala Lepo


    Za mog dragog PRIJATELJA El Rea,
    ovaj post me nacera, te PRECERA.
    Last edited by milovan; 13-09-10 at 13:06.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #608
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Razumijem ja vas, nego se vi ne razumijete. Nesporazum tamo, nesporazum ovamo... Lijepo se sporazumijevamo.

    Hvala Lepo

  9. #609
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Nesporazum PRIJATELJU sa velikim slovima,
    Ok, stari prijatelju...Razumjeli smo se...
    Naljutiće se možda Hari na mene, ali ja ću reći ono što sam neđe i Darku Šukoviću kad si bio u ljutini uzeo "kraću" pauzu - kad bi kojim slučajem napuštio ovaj forum i Darkovu emisiju "Radio veza" - pola bi (kvaliteta) foruma i emisije ponio sa sobom.
    Možda ima onih koji ne misle tako, ali ja da...
    Sasvim je svejedno hoćemo li se oko nekog pitanja slagati ili ne. Davno sam neđe ustvrdio da si ti od onih ljudi s kojima je čast i ne složiti se.

  10. #610
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Icarus View Post
    10. septembra 2010. gost Antene M i IN televizije bio je gospodin Radoslav Rotkovic, covjek koga sam uvijek osobito postovao i cijenio njegov naucni rad...
    Ono sto me zabrinulo je izjava dr Rotkovica da Crna Gora ima samo dva problema, problem jezika i crkve, a da su sva druga pitanja svakodnevna, koja imaju i svi (i USA i drugi).

    Plase me slicne izjve akademskog krema (ili naski "kajmaka") ove drzave, jesu i jezik i crkva "problem", ali ima i vecih, kako to ljudi ne osjecaju???

    Mozda je ipak gospodin Perovic i po pitanju dr Rotkovica bio bar dijelom u pravu.
    Vidio sam ovaj post ranije i neću da napravim pauzu prije nego što i javno pozdravim svačiji stav koji jeste potpuno zdravorazumsko rasuđivanje.
    Suvišno je reći koliko cijenim akademika Rotkovića ali ovu izjavu (ako je ovakva) želim kao pojedinac, koji ga često hvali, da javno osudim.
    Intervju sa R. Rotkovićem sam gledao tek od pola i ovo je moguće rekao u prvoj polovini intervjua koju nisam otpratio.
    Ovo što pominje akademik Rotković jesu, po meni, dva velika i značajna crnogorska problema, ali prvi i osnovni problem CG je - organizovani kriminal tolerisan, koordinisan i kontrolisan od strane par pojedinaca u državnom vrhu, čime se smanjuje kredibilitet i kapaciteti države i institucija da riješe preostale probleme na putu pune afirmacije države i njenog državotvornog naroda.
    Eto, tek da nema nesporazuma što o tome mislim i ja kao običan građanin.

  11. #611
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemoj da ponovo kvasim tastaturu,
    od ovih PRIJATELJA i ljudi, koje sam stekao zadnjih dvije decenije,
    ni jednog jedinog se ne odrichem,
    neke prijatelje sam izgubio u pochetkom devedesitih,
    njih nikad imenom ne pominjem, a nije da nijesu poznati crnogoskoj javnosti, moji odluku sam njima saopshtio u chetiri oka.

    Da imamo SELEKTORA kao KRANJCHARA,
    da ne bira po BABU&STRICHEVIMA,
    nego po PRAVDI BOGA ISTINOGA, profesore i struchnjake iz CGe,
    koji su AFIRMISANI U SVIJETU, nebi gledali RECIKLIRANE POLITICHKE LIKOVE po cipancijeli dan i noc, koji su dosadili i BOGU&NARODU,
    nego UGLEDNE LJUDE SA SVJETSKIH UNIVERZITETA SA PRAKSOM I ZNANJEM I JEZIKA I NOVIH TEHNOLOGIJA,
    do daljnjega moramo zivjet sa SELEKTORIMA MILOM&RANKOV,
    a kakve TIMOVE IZVODE NA TEREN,
    i KAKVE REZULTATE POSTIZU, to i slijepci vide.

    Nebi CGa bila PRIKOVANA za JEVROPSKO DNO DNA U SVIM OBLASTIMA,
    nego bi bili RAVNOPRAVNI BORCI I IGRACHI,
    kao u vaterpolu, kosharci, nogometu, rukometu, a BOGUMI i tenisu, jer su ono nashe gore listovi, shto AFIRMISHU SESTRU SRBIJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #612
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja se cesto rasplacem ali od smijeha... Sta cu - smisao za humor.
    To sto Vi g. Jankovicu zelite da u CG dodju poznati struchnjaci tj. crnogorski listovi, i to je jedna iluzija. Istina je da opozicija i pozicija vrlo rado kontaktiraju uspjesne Crnogorce iz inostranstva, pozovu ih na razgovore, uvaze, i saslusaju njihove ideje, a onda ih isprate i oni sami pokusavaju da improvizuju te tudje ideje i da sprovedu u "djelo" prodajuci projekte za EU donacije i kredite ili politichke kratkotrajne poene. Sa tom taktikom je vecina upoznata, iako mnoge lichnosti iskoriste i "prospu" u medijima.
    Nista tu nije novo. Tako se radilo u vrijeme teshkog partijskog komunizma u ex YU i u vremenu samoupravljachkog socijalizma, i u vremenu raspada YU i toboze "promjena" itd itd..
    I kako normalna osoba da se ne nasmije i njima i ovima a bogami i idealistima?
    Kao pragmatichaR razumijem i shvatam, a cesto zbog toga i upozorim mnoge nase ljude da ne ulaze u trip.
    Kako mi nismo ni braca ni sestre od tetaka od ujaka od striceva, ni kumovi ni .. a ne ide da se radi za drzavu za stan od 230 kvadrata u kompenzaciji, niti za koverte, niti za bonuse - tamo nekad kad na vrbi okace grozdje.. Mogu sa jedne strane da se iskreno nasmjesim Vasem poetskom bezazlenom izrazavanju, a sa druge strane da ozbiljno i objektivno vidim sta je sta i onda u smijeh.
    Ne zamjerite mi zbog toga.
    Mozda je identichno i sa ovim intervjuom, i sa sagledavanjem nepolitichkog stava g. Perovica koji je govorio na nacin da nikada ne postigne ono sto bi htio. Zasto?
    G. Perovic je x puta naglasio da je nepogresiv, ok, da uzmemo da je tako.. Zasto bi nepogresiva osoba u politici prozvala za neprijatelja USA i CIA-e, zasto bi kompletan region sve sa politichkim "formacijama" na chelu drzava koje su demokratskim izborom dosle na vlast optuzio da su mafijaske, a uz to u nastavku identichno naveo i za ppremijera CG i kompletnu Vladu, uz dodatak narodu i pojedincima iz vodecih medija u CG - ovakvice, onakvice?
    To je gospodine Jankovicu u prevodu, kad se radi o nepogresivom koji ne zeli da ikada vise udje u politiku: " Reka' sam vam, sto ste i ko ste, spasio sam dusu, i sad se svi nosite i radite sta hocete, ali pamticete sto sam Vam rekao."
    Ukoliko se radi o obichnom pogresivom covjeku, to znaci.. Znate vec.


    Hvala Lepo

  13. #613
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ovo je pomalo čudno, osim ako ne misliš na to da poštuješ svačije pravo da drugačije misli, a to je barem elementarna stvar koju i ne treba posebno isticati.
    Ne znam čemu čuđenje. Iznio si stav vrlo kulturno i branio ga argumentima. Ima ljudi na ovom forumu čiji stav ne da ne cijenim već prezirem. Nije to ono ‘’svako ima pravo na svoje mišljenje’’ jer bih onda valjda poštovao i stavove Adolfa Hitlera pa ih ne poštujem. Mislim da je suvišno da dalje objašnjavam jer vjerujem da si ti mene shvatio i prvi put.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Uzrok nastajanja neke pojave u političkom i društvenom životu uopšte nije nikada jedan, pa tako ni stvaranje Narodne sloge. Izborni zakon je bio direktni stvarni poticaj za nastanak Narodne sloge, ali bez volje lidera opozicije i volje njihovih manje-više u to vrijeme poslušnih saradnika i pored te činjenice da je izborni zakon bio lopovski koalicija se ne bi desila. Osim toga, svaki izborni zakon je naklonjen vlastima, jer je svaki pisala i sprovodila vlast, a to sigurno nije na njihovu štetu. Priča o demokratskim promjenama jeste bila rezultat bez obzira koliko su u to neki vjerovali u nju, jer sama činjenica da bi se našla koalicija na vlasti i da bi bila uklonjena višedecenijska apsolutna vlast jedne partije predstavlja demokratsku promjenu. Kakvi bi bili ostali efekti takve nove vlasti u praktičnom smislu nije jednostavno predvidjeti, ali sama smjena apsolutne vlasti jeste elementarni demokratski iskorak koji se u CG još nije desio.
    Nemam što da dodam onom što sam već nekoliko puta rekao. Ukratrko, po mom skromnom mišljenju, niti je Narodna Sloga bila loša niti je treba dizati u nebo. Istina je, vjerovatno, negdje između.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    I Kilibardina NS i Perovićev LSCG su imali snažno nacionalno obilježje. Nema veze što se LSCG programom deklarisala kao građanska partija, jer se dobro znalo i zna da su u njoj našli različiti desničarski procrnogorski nastrojeni članovi. To su oni koji su smtarali da sa prosrpskim partijama ne treba ulaziti u saveze, a jedini motiv im je bio nacionalistički, šovinistički itd. Jedan dio tih članova LSCG danas se nalazi u dukljanskoj ideologiji koja jeste nacionalistička i šovinistička, pogotovo kada su u pitanju Srbi. Među nekadašnjim pripadnicima LSCG ima po nacionalnosti Crnogoraca, Bošnjaka-Muslimana, Hrvata, a i Albanaca. Uglavnom, kada si već pomenuo da je među članovima Narodne sloge bilo pojedinaca koji su nacionalisti, šovinisti i fašisti, onda se to nije odnosilo na stranačke programe već na pojedince, a takvih je bilo ne samo u NS već i u LSCG.
    Takva namjerna zamjena teza može možda proći kod nekoga ko ima 18 do 25 godina ali ja sam 1990 imao dovoljno godina da sad ne zaboravim neke stvari. Nije niko iz LSCG-a išao u Bosnu i Hercegovinu da govori na mitinzima Karadžićeve SDS već su to bili Novak Kilibarda & Co. A plod te politke je preko 100 000 mrtvih. Sjećam se kad je prije Kilibarda 1990. rekao da je za mir ali i ako padne koja kap krvi ništa strašno. Pa onda za Dubrovnik da ne pominjemo. Liberalni Savez nikada nije podržavao rat već je, naprotiv, uvijek bio protiv njega i organizovao antiratne mitinge dok je sa druge strane bio kontramiting ratobornih pristalica ponajviše Narodne Stranke. Stavljati LSCG I NS u isti koš i govoriti kako je i među jednim i drugim bilo nacionalista, šovinista i fašista je kao da ja sad kažem da su u Aušvicu stradali pripadnici raznih konfesija među kojima ima i Jevreja i Njemaca. A mislim da to nije pošteno tumačenje.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Uvijek i svugdje ima onih koji ne poštuju državu u kojoj žive, u onome smislu u kojem sa njom ne slažu. Poštovanje države u modernom smislu znači poštovanje njenih zakona, a njih se može poštovati ukoliko zadovoljavaju elementarne uslove demokratskog političkog života. Državne simbole sa kojima se ne slažemo ne moramo poštovati, pa tako nećemo ustati na himnu ili je nećemo pjevati, nećemo ljubiti zastavu, niti mahati njome i sl. Ali to ne znači da se zastava treba spaljivati ili da se na himnu treba zviždati i sl. Većina negativnih odnosa prema državnim simbolima u CG je proizvod neslaganja sa partijom koja je te simbole nametnula, a ne sa državom kao takvom. Na referendumu bi za CG nezavisnost glasalo više od 70% glasača da DPS nije od toga napravio svoj politički program. Inače, već sama činjenica da u političkom životu, npr. izborima učestvuju i oni koji ne poštuju državne obilježja, govori da se ne ignoriše država. Ono što se stalno miješa jeste da poštovati državu ne znači poštovati ono što od nje čini jedna partija, već pravo na državnost koje negira veoma mali broj pripadnika opozicije. Pitanje je bilo da li se državnost treba ispoljiti u obliku potpune nezavisnosti i samostalnosti ili u nekoj zajednici sa drugim državama? Iako mislim da je nezavisnost i samostalnost bolje rješenje od federacije ne mislim da se to treba postići prema volji i potrebi partije koja ima apsolutnu vlast.
    Što se tiče sadašnjih opozicionih lidera ne vidim da su oni napravili bilo šta loše po CG, dok DPS jeste mnogo toga, a razlog što opstaje na vlasti nije u nekim njenim demokratskim kapacitetima, već baš suprotno, u autokratskim i totalitarnim.
    Vrlo je teško sa ovim polemisati jer mi je teško povjerovati da misliš da je sjedjenje dok se intonira himna potpuno normalno u demokratskim društvima dok je zviždanje već opasan prestup. Poštovanje državnih simbola je stvar elementarnog kućnog a ne političkog vaspitanja. I što je najgore čak ni iz opozicije ne spore da himna treba da bude ona koja je i sada bez ‘’spornih stihova’’. Takođe ne spore ni da državna zastava treba da ostane postojeća već bi htjeli da se uvede još jedna. I kad oni sa takvim razmišljanjem ne poštuju ni jedno ni drugo kako očekuju da recimo dobiju glas onih za koje je to dvoje svetinja? Nikako. Baš bih volio da vidim u njemačkom parlamentu nekog ko sjedi dok se intonira državna himna. To bi bio prvorazredni skandal a ovđe se o tome priča par dana i ništa. A zašto bi vlast pričala o tome jer njoj odgovara takva opozicija u potpunosti. Ovdje se moram ograditi i reći da PzP nikad nije radio takve stvari ali je nevješto pokušavao da odbrani opozicione kolege pričom da je to nebitna stvar. To je elementarna stvar. O ovoj temi bih imao još puno toga za reći ali bih onda žestoko ušao u offtopic a i ovako sam pa se izvinjavam svima.
    Last edited by amnesiac; 13-09-10 at 16:07.
    Dick Laurent is dead!

  14. #614
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za Maju,
    da ne bude nesporazuma,

    Samo Vi uzivajte i pucajte od SMIJEHA,
    ja ovako BEZAZLEN volim da zabavljam publiku,
    BRSKUTSKI SELJAK VESELJAK i provincijalac koji jede polirani aluminijum a bacha chokoladu, jer mi shecer udari u glavu,
    dok ja od VAS uchim pametne stvari i slusham dobronamjerne savjete,
    sprdnja na moj rachun mi nimalo ne smeta, samo da ovaj forum sachuva LIKOVE VASHEG FORMATA.

    Ja sam se pochetkom osamdesetih poslije decenije PECHALBARSKE, vratio u CGi i podigao 6000 m2, solarnih uredjaja sa ELASTIKOM od Ulcinja do Porecha, spushta sam se ja na nashe uze, umalo se uze ne PRETRZE,
    pa sam pokupio familiju i kupio kartu u jednom pravcu KRALJEVINU DANSKU.

    Ja i dalje VJERUJEM,
    da ako CGa, angazuje JADRANKU,
    da bi napunila SPUZ, ka`Jadranka Remetinac,
    i BERLINSKI ZID u CGi, bi bio SRUSHEN,
    TAJKUNSKI KARTELI BI ZAUZELI SVOJE CELIJE, a upraznjena MINISTARSKA MJESTA bi pripala PRAVIM PROFESIONALNIM IGRACHIMA,
    do smjene SELEKTORA MILA&RANKA,
    mogu samo da ZASMIJAVAM VAS I NJIH koji su partiJskim zaslugama zasheli na FOTELJE.

    Hvala lijepa
    Last edited by milovan; 13-09-10 at 14:36.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #615
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Takva namjerna zamjena teza može možda proći kod nekoga ko ima 18 do 25 godina ali ja sam 1990 imao dovoljno godina da sad ne zaboravim neke stvari. Nije niko iz LSCG-a išao u Bosnu i Hercegovinu da govori na mitinzima Karadžićeve SDS već su to bili Novak Kilibarda & Co. A plod te politke je preko 100 000 mrtvih. Sjećam se kad je prije Kilibarda 1990. rekao da je za mir ali i ako padne koja kap krvi ništa strašno. Pa onda za Dubrovnik da ne pominjemo. Liberalni Savez nikada nije podržavao rat već je, naprotiv, uvijek bio protiv njega i organizovao antiratne mitinge dok je sa druge strane bio kontramiting ratobornih pristalica ponajviše Narodne Stranke. Stavljati LSCG I NS u isti koš i govoriti kako je i među jednim i drugim bilo nacionalista, šovinista i fašista je kao da ja sad kažem da su u Aušvicu stradali pripadnici raznih konfesija među kojima ima i Jevreja i Njemaca. A mislim da to nije pošteno tumačenje.
    Kakva zamjena teza? Da li je veliki broj članova LSCG i pored građanske orijentacije pripadao crnogorskim nacionalistima? Da li neki od tih nacionalista koji su kasnije napustili LSCG danas nosioci dukljanske ideologije u kojoj je glavna smjernica negiranje Srba u CG i svake bliskosti Crnogoraca i Srba? Da li su takve ideje šovinističke? Očigledno jesu. Sam LSCG se deklarisao kao građanska partija, ali je značajan dio aktivnosti same partije bio nacionalno obojen. NS je bila nacionalna partija Srba u CG i glavnina njenih aktivnosti je bila nacionalna, kao i većina njenih članova. Imaš i na jednoj i na drugoj strani nacionaliste i po tom pitanju nije moglo biti saglasnosti među njima. No, po pitanju zajedničke borbe protiv aspolutne vlasti našli su zajednički jezik i to je bio potez kojim se pokazivalo da problem nije u različitim nacionalnim pripadnostima i nacionalnim ciljevima, već u nepostojanju demokratske vlasti u CG, što je i danas problem. Uglavnom, LSCG je bila prepoznatljivija kao nacionalna crnogorska partija, nego kao liberalno demokratska građanska partija. Osnovni sukob koji se javio u LSCG bio je da li CG treba biti demokratska država ili nacionalna država Crnogoraca. Kao građanska partija LSCG se morao zalagati za CG kao demokratsku građansku državu, a ne nacionalnu državu. Oni koji su napustili LSCG i prešli u DPS tabor su zapravo izdali ideju CG kao demokratske države u korist nacionalne države. DPS je nacionalnim sukobima konstantno manipulisao onako kako je to radila i SKCG i uopšte socijalistička vlast u SFRJ. DPS živi od potpaljivanja sukoba između nacionalnih zajednica u CG, prije svega izmešu Srba i Crnogoraca, a bivši članovi LSCG koji su danas okupljeni oko dukljanske ideologije služe toj instrumentalizaciji nacionalnog pripadništva. Slavko Perović je upravo od tih nacionalističkih snaga koje su se dobrovoljno instrumentalizuju od strane DPS najcrnje satanizovan, više nego od srpskih nacionalista ikada.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #616
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Vidio sam ovaj post ranije i neću da napravim pauzu prije nego što i javno pozdravim svačiji stav koji jeste potpuno zdravorazumsko rasuđivanje.
    Suvišno je reći koliko cijenim akademika Rotkovića ali ovu izjavu (ako je ovakva) želim kao pojedinac, koji ga često hvali, da javno osudim.
    Intervju sa R. Rotkovićem sam gledao tek od pola i ovo je moguće rekao u prvoj polovini intervjua koju nisam otpratio.
    Ovo što pominje akademik Rotković jesu, po meni, dva velika i značajna crnogorska problema, ali prvi i osnovni problem CG je - organizovani kriminal tolerisan, koordinisan i kontrolisan od strane par pojedinaca u državnom vrhu, čime se smanjuje kredibilitet i kapaciteti države i institucija da riješe preostale probleme na putu pune afirmacije države i njenog državotvornog naroda.
    Eto, tek da nema nesporazuma što o tome mislim i ja kao običan građanin.
    Dr Rotković je 2001. napustio LSCG zbog poznatih stvari. Ipak, poslije toga on se svrstao uz vlast. Ako se dobro sjećam bio je član Građanske Partije (bio je u svakom slučaju prisutan na tribinama koalicije Za Evropsku Crnu Goru - Milo Đukanović). Nikad nijesam više kod njega vidio ni trunku kritike prema ovoj vlasti za razliku od Krsta Pavićevića koji je odmah poslije referenduma 2006. počeo da je kritikuje. Zadnji Rotkovićev potez je učlanjenje u SDP što je bila kap u prepunoj čaši. Otud i ne čudi ova izjava da postoje dva glavna problema a to su jezik i crkva. Ovu bih priču stavio u istu ravan sa onom opozicije da je glavni problem organizovani kriminal i korupcija a da su identitetska pitanja (znamo kakav je njihov odnos prema njima) sporedna. Dakle, svako priča onu priču koja mu odgovara odnosno potencira probleme koji mu idu na ruku a one koje mu ne ide u prilog zataškava.
    Dick Laurent is dead!

  17. #617
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Vrlo je teško sa ovim polemisati jer mi je teško povjerovati da misliš da je sjedjenje dok se intonira himna potpuno normalno u demokratskim društvima dok je zviždanje već opasan prestup. Poštovanje državnih simbola je stvar elementarnog kućnog a ne političkog vaspitanja. I što je najgore čak ni iz opozicije ne spore da himna treba da bude ona koja je i sada bez ‘’spornih stihova’’. Takođe ne spore ni da državna zastava treba da ostane postojeća već bi htjeli da se uvede još jedna. I kad oni sa takvim razmišljanjem ne poštuju ni jedno ni drugo kako očekuju da recimo dobiju glas onih za koje je to dvoje svetinja? Nikako. Baš bih volio da vidim u njemačkom parlamentu nekog ko sjedi dok se intonira državna himna. To bi bio prvorazredni skandal a ovđe se o tome priča par dana i ništa. A zašto bi vlast pričala o tome jer njoj odgovara takva opozicija u potpunosti. Ovdje se moram ograditi i reći da PzP nikad nije radio takve stvari ali je nevješto pokušavao da odbrani opozicione kolege pričom da je to nebitna stvar. To je elementarna stvar. O ovoj temi bih imao još puno toga za reći ali bih onda žestoko ušao u offtopic a i ovako sam pa se izvinjavam svima.
    Šta je primarno, država ili čovjek? Liberali nemaju sumnje. Čovjek. Čovjekova sloboda i pravo je da bira šta će i kako da poštuje. Ono što se ne može poštovati jeste nasilje. Ako ti neko nameće svoju himnu, svoje simbole, svoje zakone itd., a da pri tom ne uvaži ništa tvoje, onda se tu ne radi o demokratiji i poštovati takvo nametanje je isto što i poštovati siledžije. Do državnih simbola i ciljeva mora se doći konsenzusom, a ne nametanjem svoje partijske volje. ... Civilizacijski iskorak je bio kada je neko umjesto šamara drugome uputio psovku, a danas je to kada umjesto psovke ignorišemo ono sa čime se ne slažemo. Nije isto kada ti neko okrene glavu umjesto da te pozdravi, i kada ti neko fizički napadne. Takva je razlika između neustajanja na himnu i zviždanja na himnu. Zviždanje je nasilje. Neustajanje je oblik protesta. Ignorisanje zastave je oblik protesta, izraz neslaganja, a njeno spaljivanje poziv na nasilje. ... Ova objašnjenja jesu offtopic, jednim dijelom, ali za razumijevanje uloge LSCG i Slavaka Perovića u političkom životu CG potrebni su takvi iskoraci. Narodna sloga je Perovićeva ideja, njegov politički podvig u vremenima u kojima je nacionalizam dominirao.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #618
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default 15. 09. 2010.

    SLAVKO PEROVIĆ, OSNIVAČ I LIDER LIBERALNOG SAVEZA CRNE GORE U INTERVJUU ZA "DAN"



    Milo nije otac nacije, nego mafije


    Jedino ko u Crnoj Gori može dovesti do promjena je univerzitet, odnosno ruku pod ruku zagrljeni profesori sa studentima u čiji bi front bili intelektualci, novinari, nevladin sektor, opozicija i čitavi narod, ocjenjuje u intervjuu za "Dan" Slavko Perović, osnivač i lider Liberalnog saveza Crne Gore. Nažalost, ističe Perović, to nije slučaj iako se vlast DPS-a na čelu sa Milom Đukanovićem može promijeniti samo putem demonstracija i narodne pobune izlaskom na ulice i dolaskom pred Vladu i Skupštinu.
    ~Vaše najnovije ocjene o stanju u Crnoj Gori tumače se kao Vaš povratak na političku scenu. Da li se vraćate?
    - Ja se sa političke scene nijesam ni micao, zaključavanje LSCG 24. marta 2005. bio je čin protesta LSCG protiv stanja u Crnoj Gori i njegova poruka domaćoj i svjetskoj javnosti da u Crnoj Gori ne postoje ni najosnovniji uslovi za bavljenje politikom i njenim demokratskim razvojem. Nikoga to nije tangiralo, ali je ovaj sjajan potez razumio, u najboljem smislu te riječi, ogroman dio naroda. Naravno, Zapad je ostao nijem kao Đukanovićeva riba za tovljenje. Tim činom smo i spasili kompletno sjajnu političku baštinu LSCG jer je LSCG sigurno najljepša i najkvalitetnija politička priča koja se Crnoj Gori desila u kompletnom dvadesetom vijeku. Taj ko dođe jednog dana da fundamentalno mijenja Crnu Goru mora stati na taj mermerni, sjajni stepenik koji je Crnoj Gori i svakom njenom građaninu izgradio LSCG, i sa njega viknuti iz sveg glasa: dolje mafija, živjela Crna Gora!
    ~Među čelnicima parlamentarnih opozicionih snaga Vaša ideja o bojkotu institucija i građanskoj pobuni u demokratskim okvirima nije naišla na odgovor. Zašto mislite da se opozicioni lideri nijesu oglasili?
    - Postoji tu više razloga, a glavni je sljedeći - vođstva opozicionih stranaka, svjesno ili nesvjesno, sarađuju sa režimom i da se razumijemo, jedna je stvar oštro govoriti u parlamentu, a druga je stvar kada te oštre govore prati i oštra politička akcija. Činjenica je da te snažne opozicione akcije nema, a da oštra opoziciona priča u parlamentu daje legitimitet Đukanovićevom režimu i obezbjeđuje mu kreiranje kradenih izbora o čemu je već bilo riječi. Samo jedna stvar ruši ovaj, inače odavno truli režim, a ta akcija je bojkot režima na svakom mjestu, na svakom koraku i pripremanje opšte narodne pobune pod čim podrazumijevam sveopšti izlazak naroda na ulice, u prvom redu podgoričke, i narodni zagon na Skupštinu i Vladu Republike Crne Gore. Vođstva opozicije to ne žele da urade jer smatraju da tako ljuljaju svoje lične političke pozicije i njihov suštinski isplativi odnos s vlašću. Zapravo, ovakva opozicija, pri čemu izražavam poštovanje prema običnim članovima i glasačima opozicionih stranaka, ali i veliko podozrenje prema njenim vođstvima, suštinski govori o stanju u opoziciji. Đukanoviću ne treba bolje lopte koja ide na njegov volej od zahtjeva nekih opozicionih stranaka za preispitivanje državno-pravnog statusa Crne Gore, jer tako Đukanovića smještaju u branioca države i nacije, a to je njegovo osnovno lažno pogonsko gorivo. Znaju to i čelništva stranaka, ali se ponašaju u tom smislu, kao po narudžbi samog Đukanovića. O bojkotu i narodnoj pobuni se ćuti jer su bojkot i pobuna jedini način da se iz postojeće situacije izađe. Ovdje je sad zasoljena i naručena rasprava o jeziku i još nekim stvarima, a Đukanović trlja ruke od zadovoljstva. Da li opozicija to zna? Zna naravno i radi sve kako Đukanović želi. Ćute i zbog još jedne stvari, napad opozicije na mene doveo bi kod njih do pobune značajnog broja birača i članova protiv njih samih, to vam je to.
    ~Koje snage mogu izazvati promjene u Crnoj Gori?
    - Da je sreće i normalne situacije, u prvom redu tu bi bio univerzitet, ruku pod ruku zagrljeni profesori sa studentima. Tu bi trebalo da budu intelektualci, novinari, nevladin sektor, opozicija i čitavi narod. Sami zaključite da li je to tako, a ja vam kažem da, nažalost, nije. Da se stanje u narodu mijenja, mijenja se, ali narod nema ko da povede. Udba, a reći ću vam da skoro nema crnogorske familije u kojoj jedan član nije udbaš ili kosovac, radi svoj posao uz sve ostale pomagače. Crnogorske kičme su savijene, na njih jaše mafija, i to je tako, ali se duboko mijenja narod, dosadilo mu je i ogorčen je, ja to osjećam na svakom koraku. Istorijska odgovornost nije na Đukanoviću, nego na opoziciji. Ako ne kažu juriš, narode, biće čitani kao dio ove sramotne vlasti!

  19. #619
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default .........

    ~Milo Đukanović i DPS dvadeset godina su na vlasti. Prelomni momenat dogodio se 1997. godine kada ste Vi i LSCG stali na njegovu stranu birajući, kako ste naveli, "manje zlo". Osjećate li krivicu što ste pomogli Đukanoviću da ostane na vlasti i da li se može reći da ste i Vi svjesno, kao i mnogi političari i glasači, postali, uslovno rečeno, Đukanovićev rob jer za sistem u Crnoj Gori od 1995. godine kažete da je robovlasnički?
    - Tu Vas moram krupno ispraviti. Dvadeset godina nije na vlasti politička stranka nego mafija koja je postavljena voljom, parama i organizacijom Slobodana Miloševića. Milo Đukanović nije, sem po lažnom obličju i spektakularno ružnom glumatanju političara političar, nego šef crnogorske mafije koja je, kao što podsjećate, pukla na dva dijela 1997. godine. Uzrok sukoba Bulatović–Đukanović nije bila sudbina Crne Gore ili one rugobne i krvave Milošević-Bulatović– Marović-Đukanovićeve lažne države koju su bolno, zločinački, lažno i krvavo stvorili i lažno nazivali Jugoslavijom, a sastojala se samo od Crne Gore i Srbije dok je okolo njih bijesnio krvavi, zločinački i bratoubilački rat kojeg su vodili Milošević i crnogorski trio: Bulatović, Đukanović i Marović, čuvajući svoje krvave i krvavim mafijaškim parama podložene fotelje, šaljući svom snagom svojih teških i neoprostivih laži druge ljude u zločin, pljačku i u smrt. Pamti se da su liberali 1977. tek u drugom krugu na predsjedničkim izborima podržali Đukanovića kao manje zlo u odnosu na Bulatovića, ali se uvijek preskače činjenica da je Zapad, u prvom redu SAD i Velika Britanija, ali i ostatak Evrope listom stao iza Đukanovića i da smo mi, svojim potezom glasanja za Đukanovića stali iza Zapada, a ne iza Đukanovića. To nam, kao što je poznato, nije pomoglo da Zapad navedemo da treba dati punu podršku jednoj liberalno-demokratskoj stranci kakav je bio i ostao LSCG. Ne. Oni su dali neviđenu i više nego sramnu i otvorenu podršku jednoj organizovanoj mafiji koju vodi Đukanović, a koja se lažno predstavlja kao politička stranka. Takođe, zaboravlja se da su liberali zbog odnosa manje-veće zlo 1992. u dvoboju Bulatović - Branko Kostić, dali podršku Bulatoviću, ali se uporno prećutkuje i suva istina da LSCG nikad nije prihvatio da postane dio mafije kao što je to uradila na primjer, sramna SDP. Liberali nigdje i nikad nijesu napravili ni jednu jedinu političku grešku, naprotiv, vukli su promišljene i sjajne političke poteze. Upravo sjajnost i besprekornost tih poteza je dovela do poznatog broja izdaja Liberalnog saveza režiranih od strane Đukanovićeve Udbe i bježanje izdajnika iz LSCG u zagrljaj i pare mafije! Ja nemam čega da se kajem, naprotiv, sa svime se ponosim. Crna je Gora robovlasničko društvo na čelu sa tragikomično i sramno istaknutim Milom Đukanovićem, inače najvećim pljačkašem Crne Gore i njenim uništiteljem.
    ~Kako danas u najkraćem opisujete Mila Đukanovića i njegovu partiju DPS kao glavnu političku ličnost Crne Gore i vladajuću stranku sa režimskim stažom od 20 godina?
    - Pazite, da je Đukanović stvarno bio političar, a ne mafijaš, da je DPS bio politička stranka, a ne mafijaška organizacija koja glasovima drži mafiju na vlasti, da je Đukanović bio u politici genije, a ne zločinac i u mafiji goli pljačkaš, da je, kojim slučajem, Đukanović sve u Crnoj Gori posuo brilijantima i zlatom, da je usrećio narod i učinio ne znam kakva vrhunska ljudska i politička djela, dvadeset godina bi bio preogroman period za održavanje na vlasti. Narod bi mu jednog dana rekao - volimo te, ali si dosadio, idi. Ova stravična činjenica posebno dolazi do izražaja kad se shvati ko je Đukanović i koja su sva njegova ratnohuškačka, ratna, kriminalna i mafijaška nedjela. Pored ostalog, on je ubica stvarnog političkog života u Crnoj Gori, a tvorac lažnog, on je glavni medijski cenzor, on je ekonomski pljačkaš, on je privatni vlasnik skoro čitave Crne Gore, on je vlasnik svakog ljudskog bića u Crnoj Gori, on je narodu vezao ruke lisicama sopstvenih laži i lancem straha goli i polugladni i gladni narodni vrat, a sve se obezbjeđuje projektovanim, kupljenim i kradenim izborima, ali i otvorenom podrškom Zapada, u prvom redu SAD i Velike Britanije, sramne podrške jednom otvorenom, drskom, potpuno nemoralnom i zaslijepljenom diktatoru.
    ~Na koje ste teške i krvave zločine mislili kada ste za njih optužili Mila Đukanovića?
    - Ja sam ih upravo i uopšteno pobrojio, one najkrupnije. Ali pazite, jednoga dana, a taj dan će sigurno doći, pisaće se čitavi tomovi knjiga o Đukanovićevim zločinima i kao takav će Đukanović, na jedini pravedan način, otići u crnogorsku istoriju. On jeste dio crnogorske istorije, to je neosporno, ali dio njenih najsramnijih i krvavih, te parama krvavim navatiranih stranica. To što je Đukanović sa Svetozarom Marovićem i Filipom Vujanovićem učinio Crnoj Gori, to Crnoj Gori nikada nije uradio ni najgori okupator. Ako neko na ove tvrdnje kaže: "pa on je obnovio državu", ja na to odgovaram: "ne nikako, on je samo u novoj državnoj lažnoj formi potvrdio svoju stvarnu mafijašku ulogu i funkciju". On nije otac ni države, a još manje otac nacije, on je stvarni otac crnogorske mafije. To je kao kad bi ste u prekrasnu porculansku bocu, a što jeste Crna Gora, umjesto vina sipali otrov i nudili ga na svaki ćošak potpuno sluđenim ljudima! Da ih svjesno trujete, naravno!

    Đukanović me lično mrzi

    ~Šta mislite o današnjim ultra Crnogorcima i ljudima koji su se preorjentisali i od zagovornika zajednice sa Srbijom postali, odnosno predstavili se kao veći zagovornici nezavisnosti Crne Gore od Vas i LSCG?
    - Ta činjenica vam govori o snazi Đukanovićeve argumentacije koja je u osnovi šuštećeg karaktera, a to znači da su u pitanju Đukanovićeve krvave i zle pare, ali takođe i druge vrste benefita koje je mafija ponudila, od zaposlenja žene, muža, sina, kćeri, dobijanja kredita, stanova, stipendija, uvlačenja u mafijaški takozvani biznis, ali i u političke strukture, i tako redom. Napasti LSCG predstavlja jedan od uslova za dobijanje nabrojanog, jer kad se LSCG napada, Đukanoviću je lakše oko srca. Đukanović mrzi mene lično i LSCG cijelim svojim tragikomičnim bićem, mržnja je njegov primitivni odgovor na naše nebrojene, istinite argumente. Napasti liberale, teško lagati o njima u prisustvu Mila Đukanovića opštu atmosferu čini veselijom. Naravno, sve ovo nam govori o suštinskom (ne)karakteru kod velikog broja Crnogoraca i crnogorskih Srba.

    Nije ovo nezavisna država, nego kreatura

    Jeste li zadovoljni današnjom Crnom Gorom koja je nezavisna, odnosno ima državni status za koji su se liberali zalagali?

    - Nikako! Sa ovom mafijaškom kreaturom koja se lažno predstavlja kao država, mogu da budu zadovoljni i jesu zadovoljni samo njeni mafijaški tvorci. Normalan i prosječno obrazovan čovjek u Crnoj Gori se osjeća kao u živom zatvoru čiji je vlasnik Milo Đukanović. Ovo je zemlja teških poniženja i svakovrsne vrste opšteg raspada na svakom životnom i prirodnom polju. Ovo je zemlja u kojoj je zvanje mafijaša postalo plemićka titula, ovo je zemlja koju vode mafijaški ajvani, ovo je zemlja koja je ostala slijepa i pored širom otvorenih očiju, ovo je zemlja koja se fizički i duhovno svakodnevno uništava. Pogledajte što je sve, samo u arhitektonskom i prostornom smislu urađeno u Crnoj Gori, pogledajte njenu, nekad krasnu obalu koja se pretvorila u prostornog i arhitektonskog monstruma, pogledajte, na primjer, samo budvansku Zavalu Svetozara Marovića. Tvrdim da u Crnoj Gori za zadnjih dvadeset godina nije podignut ni jedan jedini objekat na kojem se vaš pogled može zaustaviti i odmoriti na isti način kad se zaustavi i odmori na ljepoti, ljepote, izgrađene ljudskom rukom i ljudskim znanjem, u Crnoj Gori nema. Kako će je biti kada se sve gradi mafijaškim parama od nakaznih mafijaških duša. To vam je najkraća istina o Crnoj Gori.

    Duško hrabrost platio životom

    ~Kako komentarišete to što ni nakon skoro šest i po godina nije rasvijetljeno ubistvo Duška Jovanovića?
    - To samo gvori o političkoj i mafijaškoj snazi onih koji su ga sramno i zločinački ubili, ali i o suštini države u kojoj se to mučko ubistvo desilo. Duško Jovanović je bio hrabar i hrabro uređivao novine i to je platio životom. Ponosim se tim što sam bio jedan od organizatora onih čuvenih protestnih šetnji. Pokoj Duškovoj duši, a jednoga dana ubica će se naći, ali i naručioci ubistva, siguran sam u to!


    Rajka RAIČEVIĆ

    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...tum=2010-09-15

  20. #620
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  21. #621
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Slavko Perovic "Nijesmo postali režimske tranje, ni potrošna roba stranaca, odoljeli smo, ostali smo ljudi. I najvažnije, sačuvali smo ideju. Za demokratsku Crnu Goru nema drugog puta, nego proći klancem kojim je išao LSCG. Nazovite taj klanac Termopilskim, ako hoćete, ili nevidio, ako vam je milije. On čeka vas, vašu djecu, ne daj Bože, vaše unuke. Drugog načina nema. Sve drugo je gubitak vremena, bježanje od odgovornosti, trice i kučine. Samo Slobodan Čovjek zna da se Sloboda ne može zamijeniti zlatom. Lanci su lanci, pa makar bili zlatni. Ovi crnogorski su rđa od rđe.
    Vele, nekad ih Crnogorci nijesu ljubili…"
    Last edited by nixon; 18-09-10 at 22:45.

  22. #622
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo kingston!!!! Mozes slicno napraviti, ali sa navedenim: 'Ustaj crnogorski narode!'
    Last edited by PGboy88; 18-09-10 at 22:46.
    C R N A G O R A

  23. #623
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije no sto umrem ja želja mi je ta, sahranite me u dres Čelika...

  24. #624
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok to. Nego sam mislio, posto imas program, da napravis slicno onoj slici gore, samo sa ovim rijecima...Ustaj crnogorski narode....
    PS. Posto sam, na zalost, laik za komp. programe, a imam namjeru da nesto naucim,makar najpotrebnije, koji mi je program potreban da bih pravio klipove na youtube-u? I program za ono sto si gore sa Slavkom napravio? Nadam se odg.
    C R N A G O R A

  25. #625
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    21.09.2010.g. Posted by: Slavko Perovic | September 21, 2010

    Evo i jutros krasnog cetinjskog jutra! Kada ustanem imam tu čast i privilegiju da mogu ravno pogledati Lovćenu u oči, u Njegoša kojeg Lovćen čuva u svojim svetim grudima, a to nije samo pogled u tu crnogorsku Svetu Planinu i Njegoša nego je to moja molitva za Crnu Goru koja ima i stih: Njegoše i Lovćene hvala vam na svemu, hvala Vam što Crnogorcima Put otvoriste iako se oni, glumeći lisice, prave da ga ne vide, ali ja i mnogi drugi ne samo da sveti Put vidimo nego se njime napajamo i njime hodamo, jer znamo da bez njega Crnogorcima Sreće nema, svaki drugi «put» vodi ih u propast koju nose u sebi i vide oko sebe, ali bez obzira na crne činjenice koje osjećaju duboko na svojoj koži i potpuno upravljaju njihovim robovskim sudbinama, snažno i dalje koračaju đavolskim putem laganja i prevare da bi što prije zaronili u totalnu propast u kojoj se već nalaze, ali je tretiraju kao bistru vodu koju žedno piju i tako se bespovratno truju! I umiru, naravno, ostavljajući iza sebe đecu koja ih u navedenom smislu uglavnom nasljeđuju…

    Prošlo je izvjesno vrijeme od mojeg pojavljivanja na televiziji «Vijesti» kojom gazduje don Druge familije i vjerna ruka crnogorske Mafije Miodrag Perović Profiter, zapravo ključni ubica mnogih progresivnih stvari u Crnoj Gori, posebno slobodnog istraživačkog novinarstva, a sve u korist Mafije, naravno… Postoji samo jedan jedini razlog zašto mi je taj intervju uopšte ponuđen, s obzirom na činjenicu da već punih pet godina nijesam imao nikakvu šansu da se pojavim pred crnogorskom javnošću, a podsjetiću vas , kontinuiteta radi, da sam, kao politički lider LSCG, na ondašnjoj «državno»-Mafijinoj crnogorskoj televiziji dobio prvi intervju tek 1997-me godine! Razlog o kojem sam govorio o dibijanju pomenutog intervjua TV ”Vijesti” bilo je udbaško nadanje da ću, zahvaljujući pitanjima koja su mi postavljana u intervjuu TV «Vijesti», eksplodirati, šikanirati novinara i napustiti studijo i tako, svakom naivnom gledaocu, potvrditi lažne vještičje «medicinske» «tvrdnje» o mom zdrtavstvenom stanju, «tvrdnje» one grohotom ismijane i strahom golim srozane udbaške četvorke koja je naišla, umjesto priželjkivane podrške za svoje laži, na okean prezira i otvorenih prijetnji: Iva Dujova Martinovića (Don Manuel, pismen, podlac) i Deja Dujova Martinovića (nepismen, podlac), rođene braće iz Londona, Saše Jovičinoga Markovića iz Budve (podlac fuj sorte!) i Aleksandra-Saše Jovoga i Mirinoga Aleksića ( iz Cetinja sa boravkom u Beogradu, uništitelja Dejli njuz of Montenegro DNM, osoba bljaaaak sorte). Međutim, pred očima Crne Gore, a intervju je sa oduševljenjem pratila skoro sva Crna Gora, stvari su se kretale samo u jednom smjeru, u onom smjeru kojim se kreće Istina. Čak ovu udbašku bagru za koju je radilo još petnaest udbaša, među njima i dvije žene, nijesam ni pomenuo, ali sam rekao sve golu istinu počev od one da Đukanović nije otac ni nacije ni države, nego otac Mafije u Crnoj Gori i uništitelj Crne Gore, pa sve do one istine da su tri najcrnje i najkobnije osobe rođene u Crnoj Gori, a koje je sam Sotona povezao, kako slijedi: Milo Đukanović, Miodrag Perović Profiter i Amfilohije Radović, sve ostalo su njihovi goli crni pioni u crnoj, đavolskoj partiji šaha kojom zamajavaju, svađaju i mađijaju ovaj narod, a svoje džepove i bankarske račune pune neviđenim zlim parama, dok Sotona oduševljeno aplaudira svojim lažnim i podlim šahistima-lutkama povezanim crnom đavolskom pređom! Novinar je morao da podmetne kao kukavičko ono “jaje” kada su Liberali (LSCG, ne nikako ona smrad-stranka Tvora od Kotora) tek u drugom izbornom krugu, jer je u prvom Đukanović poražen od Bulatovića, glasali, sa osjećanjem povraćanja, za Đukanovića, a suštinski glasali su za Zapad koji je listom stao iza Đukanovića određujući ga kao Miloševićevog protivnika i omogućavajući mu, za uzvrat, puni razmah mafijaške djelatnosti. Liberali nijesu glasali ni za Đukanovića, ni za Mafiju, nego za odluku Zapada da slomi Miloševića, a da je to tako potvrđuje istina o užasnoj krađi nad LSCG koji će uslijediti na parlamentarnim izborima iduće 1998-me godine kada im je Đukanović odredio onih 6,3 posto, potvrđujući time, ko zna koju po redu, bezočnu krađu parlamentarnih «izbora» u Crnoj Gori. Stvar sa kojom se najviše ponosim u intervjuu jeste moje saopštavanje istine da DPS nije, baš kao ni SDP, politička stranka nego da su to gole mafijaške organizacije koje su zgrabile Crnu Goru u crne i krvave njihove ruke i utisnule je u smradne vreće njihovih golih materijalnih interesa koji se ostvaruju – pljačkom!

    A koji je motiv one udbaške funjarske četvorke da se ponaša funjarski prema meni, i to nikad ne zaboravite, u trenucima teške nesreće koju sam preživio i iz nje izašao ne samo živ nego i kompletno zdrav, one četvorke koja je, lažući funjarski, ustajalo i ološki, podmetala, između ostalog, kako sam seksualno vezan za svoju snahu Zoranu ( tako im Gospod sve vratio, a hoće) i za sestričnu moje supruge Drašku ( tako im Gospod još jednom sve vratio, a hoće) što sve govori da se radi o osobama koje kao svoju kuću i domovinu jedino osjećaju najniži sloj nikad očišćene septičke jame i u njemu plivaju kao u najkrasnijem bazenu, a septičke jame duboke, toliko duboke da joj se dno uopšte ne nazire, e to je to dragi moji Crnogorci! A đe je suština? Samo i tome da su Ivo Dujov Martinović i Saša Jovičin Marković finansirali izgradnju velelepne rustikalne vile u Budvi koju ne mogu za pet miliona eura da prodaju već godinama. Udba im je poručila: nećete je ni prodati ako sad ne slomite Slavka Perovića! Međutim, Perović je slomio njih, i to u kompletu, a suštnski se radi o sljedećem: Istina je ponovo skršila laž i napravila od nje gole splačine i pokazala ih čitavom narodu poručujući mu: ovako vam izgledaju crnogorske fekalije u finalnom izdanju!

    Dao sam intervju i listu «Dan»!

    Oba ova intervjua ostavila su dubok i pozitivan utisak i trag kod ogromne mase ljudi koja ih je gledala i čitala, na primjer Sveto Cetinje slavi! Jednostavno Crne je Gora, poput španske gitare, ponovo pozitivno, a to znači liberalno, zabrujala! Đe sam se god pojavio, a obišao sam puno Crne Gore, svuda sam primljen sa simpatijama, naklonošću i poštovanjem. Ali, zapitajmo se: kakav je odgovor pozicije i opozicije, ali i medija na sve ovo? «Odgovor» se svodi na samo jednu riječ: opšti muk, osim Đukanovićevog podlog blebetanja! Zašto? Zato što Mafija ne želi da mi otvori više ni milimetar javnog prostora, jer su shvata da narod, kao najžedniji čovjek, sa oduševljenjem pije čistu Istinu koju mu saopštavam, a osnovna je: prestanite da se pretvarate, a istinu znate, prestanite da vjerujete DPSDP Mafiji i «opozicionim» vođstvima koja sa njom sarađuju i finansijski maste brkove! Vi, Crnogorci i crnogorski Srbi nijeste ovce za šišanje i za klanje, nijeste za to da vam šćerke postaju sponzoruše, a sinovi i šćerke postaju vezani za drogu i kriminal, nijeste od onih koji podržavate tamničare vas samih i vađe đece! Vi ste ljudi, uspravite se i lupite šakom o sto, a drugom pravo u lice protivniku i viknite i pođite u boj za svoju Slobodu, slobodu svoje đece i ljudski život, viknite do neba: dolje Mafija, Živjela Crna Gora i njena Sloboda!

    Za Pravo, Čast i Slobodu Crne Gore, NEGO ŠTO!!!


Page 25 of 54 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li pjesmu/text ?
    By Fidel Castro in forum Muzika
    Replies: 8958
    Last Post: 12-09-23, 11:32
  2. Slavko Perovic- kandidat za predsjednika RCG?
    By zdraljevovatz in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 12-06-07, 10:01
  3. Slavko Mrdovic, josh jedna donacija
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 14-09-05, 13:35
  4. U CRNOJ GORI, VEDRI I OBLACI TAJNA POLICIJA - MAFIJ
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-04, 10:41
  5. Misko Perovic (Monitor)je go
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •