Page 21 of 54 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 501 to 525 of 1340

Thread: Slavko Perovic

  1. #501
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post

    Dragi prijatelju,

    kad je ljubav inspiracija i motiv za razmishljanje,
    onaj mulj koji je slagan milionima godina na dnu Skadarskog jezera se transportuje na ta brda tvrda i sade shume oraha, ljeshnika, shljiva, jabuka, vode sa Verushe napajaju zednu stoku, shume i chobane,
    i slavine se montiraju na svaku bijelu kucu i vode do pashnjaka dhje bijela stada pasu na plodnoj ravnici, dje nekad ni divokoza nije mogla savladat TEREN, ni pod ruchnom, odrzivi razvoj sa danashnjom tehnologijom,
    braca Hrvati pretvaraju KAMENJAR u maslinjake i vinograde,
    pogledajmo shto drugi rade, Izraelci skinu 18 puta,
    vishe OFRUTA,
    sa jednog kvadratnog metra, mjere vlaznost vazduha, insolaciju, hranjive materije na returu i gaje raznu kulturu, u Leskovcu Kinezi postali konkurencija u gajenju paprika, a nasha zemlja je velika,
    i ima VELIKIH LJUDI , koji predaju na univerzitetima SHIROM SVIJETA, bilo im je usko u CRNOJ GORI.

    Gospodin LUKOVAC je demobilisan iz DIPLOMATIJE, za Gospodina Lekica iz RIMA nema radnog mjesta, Radulovic je poslat u Njemachku,
    a Gospodin Rocen nas vodi iz svijetle proshlosti u sviJetliju BUDUCNOST.

    Vidim ja i doprinos kontraverznih biZmismena u osvajanju SLOBODE ZA CGu, ali se ne mirim sa chinjenicom, da vishe nijesu sposobni da nastave RAZVOJ drushtvene zajednice CGe, da vishe od 90% imovine koju oni posjeduju , je umrtvljeno, jer ti i takvi ljudi, nemaju kvalifikacija niti ideja shto da rade sa tolikim bogastvom, svi vaucherski FONDOVI su umrtvili sve posjede, i samo shpekulativnim poslovima grabe korist za SEBE LICHNO,
    ne vodeci rachuna o interesima DRZAVE CGe, i onih koji su ulaganjem svojih vauchera ukazali njima povjerenje da ih OPLODE.

    GLOBALIZACIJA zahtijeva DRUZENJE I UDRUZIVANJE,
    CGa je pola opshtine Kopenhagen,
    bez zajednichkog nastupa na sviJetsko trzishte i debele podrshke drzave, da se osposobe kadrovi i ti karteli nadju zajednichki interes, da izlazu svoje proizvode i nastupaju skupa na sajmovima shirom zemljine kugle.

    Ovako razjedinjeni, po svim parametrima, vjerski, ideoloshki, klasno, socijalno i nacionalno CGa nema shanse, da stane na svoje noge,
    i uskladi PRIHODE I RAZHODE,
    da zivi od svog rada i rezultata tog rada.

    I POZICIJA I OPOZICIJA su toga svjesne,
    ali partiski interesi, liderske sujete, sitni shicardzije brinu o svom PUPKU&SHUPKU, njima je CGa i njeni gradjani, zadnja rupa na svirali.

    IZVOR sa kojega pijem vodu i gajim nadu u bolju CGu,
    je ovaj pdforum CdMa , ovo je ta CGa o kojoj sanjam, sa ljudima koji se snagom argumenata bore za svoje STAVOVE, i koji brinu i o onoj dhjeci koja ce se radjati poslije nas, da sve ne prodamo i potroshimo, da ne ostavljamo repove i dugove na nejaka ledja nashih buducih pokoljena, nego plantaze, maslinjake, chiste plaze i ekosela, chistu vodu i izvore zelene energije, vode, vjetra i sunca.
    Da te nema-TREBALO BI TE IZMISLITI!

    Dboko sam ubijedjen da ces imati jos jednu sansu da nas poducis kao stariji savjetnik nekoga u novoj vlasti i da ces ovoga puta imati vise srece nego sa solarnim generatorima.

    Voli te i mnogo postuje tvoj prijatelj....Iako i drugi rekli, da i ja da ponovim po stoti put: za sve sto ne valja JESI GILJOTINA, ali nikada nisi pogrijesio u konstataciji, nego samo u mogucnosti naglih promjena u ovom okruzenju....jer stvari moraju da sazru U NASIM GLAVAMA pa tek se onda mogu materijalizovati....a mi smo ti Bogme jos zaostali debelo u nekim oblastima, pa ne moze do polako i pomalo felericno...JER SE FAKTICKI PRESKACU STOLJECA!

    POzdrav prijetelju,
    Last edited by Old Bone; 11-09-10 at 11:27.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #502
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post

    Uostalom, siguran sam da će vam moje opažanje značiti isto onoliko koliko i meni vaš snishodljiv ton.
    Varaš se... Pročitam s pažnjom sve što napišeš. Cijenim to što makar ne sumjaš u naše dobre namjere. To je vrijedno makar mog poštovanja. Mada mi se ne dopada tvoja tvrdnja da smo mi ovakvi "opasniji" za razliku od drugih... Ja vjerujem da je svakom Bog dao dovoljno mozga i sav problem je u tome da li je neko voljan da ga koristi ili ne.
    Nećeš niđe vidjeti da je El Re zalijepio ijedan post tamo đe dolaze isključivo neki istomišljenici. Bilo koje sorte... Nikada nisam za sebe tvrdio da sam sasvim sigurno u pravu... Nikada! Ipak u sve ono što sam napisao duboko vjerujem sve dok me neko argumentima ne razuvjeri.
    Dobro je da postoji razgovor i forumi tome i služe. I oni koji misle kao ti i oni koji misle kao ja, svi smo mi Crna Gora i svakome treba pružiti priliku da kaže što misli sve dok ne vrijeđa i ne zagovara nasilje.
    Eto,.. to je tako... I život ide dalje... I Bog će se postarati da Sunce izađe i sjutra... Možda oni koje ti podržavaš i smatraš spasiocima budu sjutra izgledali privlačnije... Danas je tako kako jeste i vjeruj da s onim što napiše nekoliko nas nisu krivi, sve i kad bi htjeli, za njihov stepen popularnosti...
    Last edited by El Re; 11-09-10 at 11:35.

  3. #503
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prejako mi je kad na ovaj podforum prochitam "dragi moj", "s iskrenom ljubavlju" itd...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #504
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Da te nema-TREBALO BI TE IZMISLITI!

    Dboko sam ubijedjen da ces imati jos jednu sansu da nas poducis kao stariji savjetnik nekoga u novoj vlasti i da ces ovoga puta imati vise srece nego sa solarnim generatorima.

    Voli te i mnogo postuje tvoj prijatelj....Iako i drugi rekli, da i ja da ponovim po stoti put: za sve sto ne valja JESI GILJOTINA, ali nikada nisi pogrijesio u konstataciji, nego samo u mogucnosti naglih promjena u ovom okruzenju....jer stvari moraju da sazru U NASIM GLAVAMA pa tek se onda mogu materijalizovati....a mi smo ti Bogme jos zaostali debelo u nekim oblastima, pa ne moze do polako i pomalo felericno...JER SE FAKTICKI PRESKACU STOLJECA!

    POzdrav prijetelju,
    Dragi moj Bone,

    Ovo je moja Bojna Njiva, ovo je moj Grahovac&Mojkovac, ovo je moj SKADAR, dok budem KADAR da kljucam po tastaturi, da shirim ljubav&toleranciju, da ne raspirujem MRZNJU&PODJELE, da ne vrijedjam nikoga LICHNO&PERSONALNO, da ja ne SUDIM LJUDIMA, nego Gospodja Medenica, koja za to dobija NOVAC, da inspirishem ljude na poduzetnishtvo i da ukazujem na bracu Hrvate, kad pune zatvor sa REMETINAC sa bivshim ministrima i kad od KAMENJARA prave VINOGRADE I MASLINJAKE, da uvide da ni POZICIJA NI OPOZICIJA ne brinu o CGi,
    nego o svojoj PARTIJI i lichnom rejtingu, da su to NARCISI puni SEBE I SVOGA LIKA&DJELA, zaslijepljeni naglim skokom lichnog standarda i SANDALICAMA svoje shcerke i supruge, koje su skinule opanke sa zitkim baljegama i objesile SHTRUGLJU na klinac, a traze tvrdi q.rac,
    a za nishte nude ili palamOOde,
    zastavu u tri boje i mOOdo moje, himnu BOZE PRAVDE, sad ga stave, pa ga VADE, JEZIK od pola metra, i dvije vrece CIMENTAi koncert dhje pjeva SHAKO POLUMENTA, ili TELEviziju i ZUTI, shto pjeva nedjeljno po STO PUTI, a korov ufatio NJIVE I RAVNICU,
    svi shtrajkuju i shjede na Gosopdsku Guzicu,
    unishtili SINDIKATE,
    da TAJKUNI BOLJE KLATE I LOVU MLATE,
    a DOKTOR SOCIJALE CGe MALE,
    VESELIN VUKOTIC,
    od VELJEGA KOMUNISTE, sve shto mrda i radi TREBA DA POCHISTE,
    i da dovede GLOBALISTE SA TRKACHKE PISTE,
    da CGa ima ima DVIJE BERZE, jer se tako lakshe DISHE I S`NARODOM MANIPULISHE, sve pare iz SLAMARICE, potroshishe DPSDPovske JEDINICE,
    Prvoj Banci fali DVJESTA,
    skochio je LUKSHIC smjsta,
    i eno ga ka`mlada NEVJESTA,
    u POBJEDU od RIJECHI,
    sa desetak MIljEONA,
    Lukshic LIJECHI,
    da nam SVITA NOVINARA,
    prije VAKTA NE OSTARA,
    ima PARA, o svemu se MILO STARA,
    a TUTORE MMFa,
    savladamo sa dva BLEFA,
    i FAKTURU ugradimo u KULTURU,
    da tih DVJESTA,
    potroshila je NEVJESTA,
    TRISTA za potomke KOMUNISTA,
    guzice za sandalice,
    oboje mOOdi za AUDI.

    Pa se narod mene chudi,
    shto Milonan ne IZLUDI.

    Srdachan pozdrav,
    i ako si pravi PRIJATELJ , kao shto jesi,
    nikad me ne guraj u naruchje REZIMA ILI VLASTI,
    gledaj da sachuvam DVA GRAMA POSHTENJA&CHASTI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #505
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Prejako mi je kad na ovaj podforum prochitam "dragi moj", "s iskrenom ljubavlju" itd...
    Ako chovjek iskreno osjeca LJUBAV prema nekim likovima,
    koji otvorenog SRCA iznose svoje STAVOVE, sa kojima se lichno ne slazem, ali osjecam toplinu, ISKRENOST I DOBRE NAMJERE,
    ja ne smatram PREJAKIM, da moje emocije JAVNO SAOPSHTIM,
    ukusi su razlichiti,
    i o tome necu raspravljat.

    pozdrav,
    hvala lijepa
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #506
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Dragi moj Bone,

    Ovo je moja Bojna Njiva, ovo je moj Grahovac&Mojkovac, ovo je moj SKADAR, dok budem KADAR da kljucam po tastaturi, da shirim ljubav&toleranciju, da ne raspirujem MRZNJU&PODJELE, da ne vrijedjam nikoga LICHNO&PERSONALNO, da ja ne SUDIM LJUDIMA, nego Gospodja Medenica, koja za to dobija NOVAC, da inspirishem ljude na poduzetnishtvo i da ukazujem na bracu Hrvate, kad pune zatvor sa REMETINAC sa bivshim ministrima i kad od KAMENJARA prave VINOGRADE I MASLINJAKE, da uvide da ni POZICIJA NI OPOZICIJA ne brinu o CGi,
    nego o svojoj PARTIJI i lichnom rejtingu, da su to NARCISI puni SEBE I SVOGA LIKA&DJELA, zaslijepljeni naglim skokom lichnog standarda i SANDALICAMA svoje shcerke i supruge, koje su skinule opanke sa zitkim baljegama i objesile SHTRUGLJU na klinac, a traze tvrdi q.rac,
    a za nishte nude ili palamOOde,
    zastavu u tri boje i mOOdo moje, himnu BOZE PRAVDE, sad ga stave, pa ga VADE, JEZIK od pola metra, i dvije vrece CIMENTAi koncert dhje pjeva SHAKO POLUMENTA, ili TELEviziju i ZUTI, shto pjeva nedjeljno po STO PUTI, a korov ufatio NJIVE I RAVNICU,
    svi shtrajkuju i shjede na Gosopdsku Guzicu,
    unishtili SINDIKATE,
    da TAJKUNI BOLJE KLATE I LOVU MLATE,
    a DOKTOR SOCIJALE CGe MALE,
    VESELIN VUKOTIC,
    od VELJEGA KOMUNISTE, sve shto mrda i radi TREBA DA POCHISTE,
    i da dovede GLOBALISTE SA TRKACHKE PISTE,
    da CGa ima ima DVIJE BERZE, jer se tako lakshe DISHE I S`NARODOM MANIPULISHE, sve pare iz SLAMARICE, potroshishe DPSDPovske JEDINICE,
    Prvoj Banci fali DVJESTA,
    skochio je LUKSHIC smjsta,
    i eno ga ka`mlada NEVJESTA,
    u POBJEDU od RIJECHI,
    sa desetak MIljEONA,
    Lukshic LIJECHI,
    da nam SVITA NOVINARA,
    prije VAKTA NE OSTARA,
    ima PARA, o svemu se MILO STARA,
    a TUTORE MMFa,
    savladamo sa dva BLEFA,
    i FAKTURU ugradimo u KULTURU,
    da tih DVJESTA,
    potroshila je NEVJESTA,
    TRISTA za potomke KOMUNISTA,
    guzice za sandalice,
    oboje mOOdi za AUDI.

    Pa se narod mene chudi,
    shto Milonan ne IZLUDI.

    Srdachan pozdrav,
    i ako si pravi PRIJATELJ , kao shto jesi,
    nikad me ne guraj u naruchje REZIMA ILI VLASTI,
    gledaj da sachuvam DVA GRAMA POSHTENJA&CHASTI.
    Dobro je Bone to kratko sažeo u - da te nema valjalo bi te izmislit...

  7. #507
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Odličan post zaista... Poslije prvih rečenica jasno mi je bilo da ga piše neko stariji i ko je zaista pratio tadašnja dešavanja.
    Naravno i dalje stojim pri stavu da je ulazak LSCG (po instrukciji Slavka Perovića, a koga bi drugo...) u Vladu CG 1993. bila izrazito štetna i kompromitantna odluka a sam LSCG je dobio svega 2 ministarstva i to krajnje marginalna: urbanizma (arh. Miodrag Burzan) i ekologije (dr. Vukić Pulević) koji su se u toj Vladi pitali manje od vladinih šofera. Ulaskom u tada baš klasičnu mafijašku Vladu (valjda s namjerom da popravlja Mafiju) Slavko je liberalima napravio stravičnu štetu koja eto ni do danas nije zaboravljena.
    Što se tiče Bošnjaka/Muslimana daleko od toga da je LSCG bio u poziciji da ih spašava i niko to iz LSCG nikad nije pomislio tvrditi pa ni Slavko Perović. Represija prema Muslimanima stala je prosto zato što nije ni bila ideološki inicirana iz CG. Svaka "visoka politika" u CG (tipa etnička čišćenja, progoni i sl...) samo je prihvatana od strane crnogorske Mafije (čitaj: vrh DPS-a) kao način da se i oni pokažu lojalni Voždu u Beogradu. Čim to Vožd nije više očekivao, Mafija je to prestala raditi jer ju je uvijek interesovao samo novac, a progon vlastitih građana i nestabilnost u državi je "štetan za biznis". Bilo je naravno početkom '90-ih par veljeSrba u Vladi DPS-a ali su oni malo pomalo (zaslugom Đukanovića koji je držao Vladu za svoj zabran) uklanjani ili slati na savezni nivo što je bilo zapravo drugo Miloševićevo i srpsko igralište u kojem je on uređivao direktno pravila ponašanja. VeljeSrbi u DPS-u kao partiji dugo su bili nezadovoljni Đukanovićem ali su svi tu ostajali zbog privilegija i naravno činjenice da je Momir Bulatović bio zadužen za ideologiju partije (šta god to bilo) u čemu su se oni mogli pronalaziti. 1997. gotovo svi do jednog su pošli za Momirom i ostala je za kormilom partije samo Mafija ali sada sa novom ideologijom koja ju je učinila snažnijom nego ikad a sve njihove prljavštine i kriminal maestralno prekrila. Ostalo je istorija...
    Što se tiče NS i ovih srpskih kombi stranaka tokom prve polovine '90-ih, one nisu imale nikakav uticaj na rad i ponašanje vlasti DPS-a, a NS je tek 1998. (kada je Peco počeo nositi hekler da se brani od Srba i dojučerašnjih birača) dobila simboličan udio u vlasti.
    Uzgred, drago mi je da se slažeš da je Narodna Sloga bila makar kontroverzna rabota. Ja opet mislim da je bila potpuna katastrofa i da je poslužila da se Narodnoj stranci pere biografija isto kao što mislim da je udio naših (glasova LSCG) bio najmanje u obratnom omjeru (60-40%) ali u korist liberala a ne one ratnoprofiterske partije. Narodna Sloga je ionako disala duhom Liberalnog Saveza a i sam Božidar Bojović je kasnije govorio koliko ih je pravih pristalica napuštilo tada zbog toga što nisu htjeli u masu među liberale. Posebno im je teško padalo što je od njih traženo da ne nose srpske zastave, kokarde i pjevaju četničke pjesme...
    El Re, pravo je zadovoljstvo čitati tvoje postove i da nije bilo ove teme sigurno da ne bih saznao za njih. Samo da me ne zapališ i ja da budem redovan na temi ''Politika'' jer za to nemam živaca. Nevjerovatno je koliko nam se mišljenja podudaraju i rekao bih preko 97 %. Ono malo procenata što se ne slažemo govori samo da mislimo svojom glavom a ne kao ja do 2001. glavom jednog političara.

    Dobro, što se tiče ulaska LSCG-a u vladu 1993. se nećemo složiti i to nije ništa strašno. Ostajem pri tvrdnji da je hajka na liberale makar malo splasnula tim potezom a i sam si napisao da su to bila marginalna ministarstva koja nijesu mogla uticati na bilo što bitno. I sam Slavko Perović je rekao kad je pristao da LSCG uđe u vladu (iako taj ulazak nije zaslužen izbornim rezultatom) da su mu nuđena i jača ministarstva što je on odbio govoreći kako to treba da pripadne DPS-u. Bilo kako bilo, ako je razlog spašavanje golog života onda je sve oprošteno. A i ako se ne složimo oko toga nikakva šteta.

    Opet oko Narodne Sloge. Nijesam, vjeruj mi, slučajno napisao da je udio od 75 000 glasova Narodne Sloge bio oko 60 % (gruba procjena) u korist narodnjaka iako bih volio da si ti u pravu. Podsjetiću da je broj glasova otprilike bio na nivou zbira broja glasova LSCG-a i NS-a sa izbora 1992. Juče sam tražio ima li na internetu đe tih rezultata po opštinama kao i rezultata 1992. Ukoliko ih neđe nađeš molim te da ih uporediš. Ja sam se, sjećam se, zaprepastio kad sam ih vidio. Naime, jedna od glavnih uporišta glasača LSCG-a 1992 su bila Bar, Bijelo Polje, Plav, Tuzi, Rožaje pa i Ulcinj. Osim Cetinja, naravno. Dakle, glavni glasači su bili Bošnjaci/ Muslimani kao i Albanci. Ovim (da se ogradim) ne želim da prebrojavam glasače po nacionalnosti već samo analiziram rezultate izbora. Naprotiv, to je bila ogromna prednost LSCG-a koji je okupio oko sebe manjinske narode kao prava građanska stranka i ti glasači su bili ponos LSCG-a dok su u to u vrijeme njihovi sunarodnici bukvalno masakrirani u Zvorniku, Foči i drugim gradovima Istočne Bosne. Kad se pogledaju rezultati izbora 1996. vidjećeš da je Narodna Sloga na tim mjestima dobila minoran broj glasova tako da je DPS prvi put došao na vlast u Baru poslije 2 poraza 1990. i 1992. Inače Narodna Sloga je u sjeveroistočnom dijelu Crne Gore najgore prošla. Ni dan danas mi neće biti jasno kako je DPS dobio veliki procenat (možda i najveći) u Rožajama godinu dana poslije masakra u Srebrenici. I ko je mogao tada glasati za Hasana Kurtagića? Vjerovatno je tu bilo krađe ali kažem ti nemoguće baš toliko. Tvoje razmišljanje je vjerovatno takvo zato što si iz Podgorice kao i ja đe ja ne sporim da je LSCG bio Jači od NS-a. Bio je to i 1992. i sigurno je makar 55 % glasova osvojenih 1996. bilo glasova LSCG-a. Ali u Podgorici je Narodna Sloga debelo poražena jer je to bila posebna izborna jedinica u tom lopovskom izbornom sistemu i odnos u mandatima je bio 12 prema 5 u korist DPS-a. Narodna Sloga je donekle parirala u Pljevljima i Herceg Novom što dovoljno govori čiji su glasovi tu presudili. Ubjedljivo najbolji rezultat je ostvaren u Nikšiću đe ću se usuditi da kažem da je sigurno Narodna Sloga bez izborne krađe odnijela pobjedu. Ta izborna jedinica je nosila 9 mandata i tu je bio odmjer samo 5 prema 4 u korist DPS-a. Pozabaviću se malo rezultatima u izbornoj jedinici Nikšić. Naime, opet ću se osloniti na pamćenje jer mi je dusa da tražim rezultate izbora 1992. DPS je tada osvojio blizu 10 puta više glasova od LSCG-a a NS oko duplo. Dobro, računajmo da je u periodu 1992-1996 LSCG dosta napredovao u podršci ali ćemo se složiti da su liberali uvijek imali glavnu podršku u gradskim jezgrima dok je na periferiji ta podrška bila zanemarljiva. Upravo u Nikšiću je na moje zaprepašćenje DPS dobio na svim gradskim izbornim mjestima dok je Narodna Sloga trijumfovala u prigradskim i seoskim. To nam govori čiji su to glasovi zapravo bili. Ako zapravo izuzmemo Cetinje i ne u tako velikom procentu Podgoricu uz sav napredak koji je LSCG u periodu 1992-1996 kod glasača napravio ne treba zaboraviti da je izgubio oko trećinu bivših glasača (manjinski narodi) većina glasača Narodne Sloge bila, nažalost, od strane podržavaoca nekadašnjeg DPS proizvoda zvanog Narodna Stranka. Kasnije je Božidar Bojović rekao da je 50 000 bilo glasova Narodne Stranke. Nije toliko, ali je dosta. Srećom, kažem, i pored toga što je većina glasova kasnije pošla Bulatoviću u Podgorici znam mnoge koji su kroz Narodnu Slogu napravili transfer iz NS u LSCG što bi ranije bilo nezamislivo. To je većina današnjih ''liberala od prvog dana''
    Dick Laurent is dead!

  8. #508
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    @ Amnesiac..lijepo je pročitati mišljenje nekog ko 1992 godine nije bio u tečnom stanju, nego mogao dovatit daljinski i zapamptiti kako izgleda politička scena.
    Po meni je propast LSCG-a započet upravo koalicijom sa NS-om jer je tada mnogo ljudi "iskuliralo" izbore 1996. Sjećam se jadnom mitinga na Cetinju, po nekoj kiši kad se viđelo da ovi drugi momci u koaliciji nemaju podršku ni za tu tehničku vladu. A u prve redove Šoć, Stanić, Bakrač, Dubak, Kadić.

    Tad je LSCG propuštio šansu da formiranje 2 bloka smijeni DPS i pored Bulatovićevog sistema. Prvi blok bi činili LSCG (35.000), SDP (16.500), SDA (10.000) DS-DUA (8.000) + apscinenti, pa bi samo ta koalicija uzela skoro koliko Narodna sloga. Drugi bi činili NS (40.000) SRS (12.000) i još par manjih prosrpskih stranaka koje su bile protiv DPS-a. I ovaj blok bi uzeo ne manje od 60.000 glasova što bi zbirno (i u tom izbornom sistemu) dovelo do poraza DPS-a koji ne bi mogao namaknut preko 140.000 glasova.
    Jedinstveni DPS je imao tada preko 40 % podrške i morao bi biti žešći baksuz da te izbore ne dobije po tom izbornom zakonu. Koalicija sa strankama manjinskih naroda nije bila moguća a Rakčević je, narodski rečeno, pokušao da ušićari neki glas i tako SDP i pored podrške koja bi mu po sadašnjem izbornom sistemu omogućila jedno 5 mandata tada nije po tadašnjem osvojio niti jedan. O tome i o stvaranju Narodne Sloge govori Novak Kilibarda u svojoj ''ispovijesti''. Ne kažem da je to što govori ''Sveto Pismo'' ali je vjerovatno istina. Evo linka http://montenegrina.net/pages/pages1..._kilibarde.htm

    Ponoviću opet, Narodna Sloga je jedna precijenjena koalicija u čijim su se redovima nalazili i fašisti i nekadašnji i sadašnji. Ipak, bila je to koalicija koja nikad ne bi nastala da nije bilo tog izbornog zakona i vlast koja je tako bezočno na prepad promijenila prije raspuštanja skupštine takav zakon zaslužila je da bude poražena kako bi se novi izbori poslije godinu dana održali. Pobjeda opozicije je bila moguća samo u tom slučaju ujedinjenja. Narodna Sloga je to rebala da zamijeni, pokušala je i nije uspjela. Svako onaj ko priča o koaliciji u superlativu i govori o koaliciji koja je ''pomirila Crnu Goru'' ili je bio u komi u periodu 1997- 2006 ili žestoko prećeruje.
    Dick Laurent is dead!

  9. #509
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Velike su ZABLUDE i LSCGe i PzP,
    da se PATRIOKRATSKE GLAVESHINE uticat na NARODNU SLOGU,
    NARODU HVALA BOGU,
    ni BOG ne pomaze, kad su puni MRZNJE I PREDRASUDA,
    koje CGu predaju iz chistog INATA MILU&Co,
    da vrshlja i sa jednima i sa drugima do MILEvolje.

    Te tehnichke koalicije, su samo osakatile LSCGe i PzP,
    jer su i jedni i drugi izgubili PRAVE LIBERALE iz manjinskih naroda,
    koji su DOKAZALI i pokazali LJUBAV ZA CGu, za razliku od CIRILICE koji su bili protivnici svojoj drzavi i vidjeli BUDUCNOST u zajednici sa Shesheljem & Co.

    Politika ochigledno nije laka nauka,
    a previshe SAMOUKA i SAMOZVANACA je sebe vidjelo kao PUTOKAZ u SVIJETLU BUDUCNOST,
    sve da su ti politichari bili u pravu,
    ako nijesu u mogucnosti MOTIVISAT OGROMNU VECINU za njihov PROGRAM,
    treba da napuste i promijene PROFESIJU.
    '
    MILO je od neprijatelja pravio poslushnike i podanike,
    a Slavko i Medo,
    od SIMPATIZERA neprijatelje i izdajnike,
    zato smo tu dhje jesmo, sa MILOM na chelu.
    Last edited by milovan; 11-09-10 at 17:01.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #510
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post

    Opet oko Narodne Sloge. Nijesam, vjeruj mi, slučajno napisao da je udio od 75 000 glasova Narodne Sloge bio oko 60 % (gruba procjena) u korist narodnjaka iako bih volio da si ti u pravu. Podsjetiću da je broj glasova otprilike bio na nivou zbira broja glasova LSCG-a i NS-a sa izbora 1992. Juče sam tražio ima li na internetu đe tih rezultata po opštinama kao i rezultata 1992. Ukoliko ih neđe nađeš molim te da ih uporediš.
    Evo rezultati pa da se cidi koliko je LSCG "dobio" eksperimentom zvani Narodna sloga.

  11. #511
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako chovjek iskreno osjeca LJUBAV prema nekim likovima,
    koji otvorenog SRCA iznose svoje STAVOVE, sa kojima se lichno ne slazem, ali osjecam toplinu, ISKRENOST I DOBRE NAMJERE,
    ja ne smatram PREJAKIM, da moje emocije JAVNO SAOPSHTIM,
    ukusi su razlichiti,
    i o tome necu raspravljat.

    pozdrav,
    hvala lijepa

    Ma nema problema, nisam uopshte ni mislio na Vas, kapiram da je to, na neki nachin, Vash nachin govora, za razliku od mnogih virtuelnih likova koji takve rijechi koriste uglavnom ironicno. Ja ne znam da osjecam iskrenu ljubav prema nekome koga nikad nisam ni vidio (u virtuelnom svijetu ljubavi nema) pa mi je mozda zbog toga "chudno"...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  12. #512
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    El Re, pravo je zadovoljstvo čitati tvoje postove i da nije bilo ove teme sigurno da ne bih saznao za njih. Samo da me ne zapališ i ja da budem redovan na temi ''Politika'' jer za to nemam živaca. Nevjerovatno je koliko nam se mišljenja podudaraju i rekao bih preko 97 %. Ono malo procenata što se ne slažemo govori samo da mislimo svojom glavom a ne kao ja do 2001. glavom jednog političara.

    Dobro, što se tiče ulaska LSCG-a u vladu 1993. se nećemo složiti i to nije ništa strašno. Ostajem pri tvrdnji da je hajka na liberale makar malo splasnula tim potezom a i sam si napisao da su to bila marginalna ministarstva koja nijesu mogla uticati na bilo što bitno. I sam Slavko Perović je rekao kad je pristao da LSCG uđe u vladu (iako taj ulazak nije zaslužen izbornim rezultatom) da su mu nuđena i jača ministarstva što je on odbio govoreći kako to treba da pripadne DPS-u. Bilo kako bilo, ako je razlog spašavanje golog života onda je sve oprošteno. A i ako se ne složimo oko toga nikakva šteta.

    Opet oko Narodne Sloge. Nijesam, vjeruj mi, slučajno napisao da je udio od 75 000 glasova Narodne Sloge bio oko 60 % (gruba procjena) u korist narodnjaka iako bih volio da si ti u pravu. Podsjetiću da je broj glasova otprilike bio na nivou zbira broja glasova LSCG-a i NS-a sa izbora 1992. Juče sam tražio ima li na internetu đe tih rezultata po opštinama kao i rezultata 1992. Ukoliko ih neđe nađeš molim te da ih uporediš. Ja sam se, sjećam se, zaprepastio kad sam ih vidio. Naime, jedna od glavnih uporišta glasača LSCG-a 1992 su bila Bar, Bijelo Polje, Plav, Tuzi, Rožaje pa i Ulcinj. Osim Cetinja, naravno. Dakle, glavni glasači su bili Bošnjaci/ Muslimani kao i Albanci. Ovim (da se ogradim) ne želim da prebrojavam glasače po nacionalnosti već samo analiziram rezultate izbora. Naprotiv, to je bila ogromna prednost LSCG-a koji je okupio oko sebe manjinske narode kao prava građanska stranka i ti glasači su bili ponos LSCG-a dok su u to u vrijeme njihovi sunarodnici bukvalno masakrirani u Zvorniku, Foči i drugim gradovima Istočne Bosne. Kad se pogledaju rezultati izbora 1996. vidjećeš da je Narodna Sloga na tim mjestima dobila minoran broj glasova tako da je DPS prvi put došao na vlast u Baru poslije 2 poraza 1990. i 1992. Inače Narodna Sloga je u sjeveroistočnom dijelu Crne Gore najgore prošla. Ni dan danas mi neće biti jasno kako je DPS dobio veliki procenat (možda i najveći) u Rožajama godinu dana poslije masakra u Srebrenici. I ko je mogao tada glasati za Hasana Kurtagića? Vjerovatno je tu bilo krađe ali kažem ti nemoguće baš toliko. Tvoje razmišljanje je vjerovatno takvo zato što si iz Podgorice kao i ja đe ja ne sporim da je LSCG bio Jači od NS-a. Bio je to i 1992. i sigurno je makar 55 % glasova osvojenih 1996. bilo glasova LSCG-a. Ali u Podgorici je Narodna Sloga debelo poražena jer je to bila posebna izborna jedinica u tom lopovskom izbornom sistemu i odnos u mandatima je bio 12 prema 5 u korist DPS-a. Narodna Sloga je donekle parirala u Pljevljima i Herceg Novom što dovoljno govori čiji su glasovi tu presudili. Ubjedljivo najbolji rezultat je ostvaren u Nikšiću đe ću se usuditi da kažem da je sigurno Narodna Sloga bez izborne krađe odnijela pobjedu. Ta izborna jedinica je nosila 9 mandata i tu je bio odmjer samo 5 prema 4 u korist DPS-a. Pozabaviću se malo rezultatima u izbornoj jedinici Nikšić. Naime, opet ću se osloniti na pamćenje jer mi je dusa da tražim rezultate izbora 1992. DPS je tada osvojio blizu 10 puta više glasova od LSCG-a a NS oko duplo. Dobro, računajmo da je u periodu 1992-1996 LSCG dosta napredovao u podršci ali ćemo se složiti da su liberali uvijek imali glavnu podršku u gradskim jezgrima dok je na periferiji ta podrška bila zanemarljiva. Upravo u Nikšiću je na moje zaprepašćenje DPS dobio na svim gradskim izbornim mjestima dok je Narodna Sloga trijumfovala u prigradskim i seoskim. To nam govori čiji su to glasovi zapravo bili. Ako zapravo izuzmemo Cetinje i ne u tako velikom procentu Podgoricu uz sav napredak koji je LSCG u periodu 1992-1996 kod glasača napravio ne treba zaboraviti da je izgubio oko trećinu bivših glasača (manjinski narodi) većina glasača Narodne Sloge bila, nažalost, od strane podržavaoca nekadašnjeg DPS proizvoda zvanog Narodna Stranka. Kasnije je Božidar Bojović rekao da je 50 000 bilo glasova Narodne Stranke. Nije toliko, ali je dosta. Srećom, kažem, i pored toga što je većina glasova kasnije pošla Bulatoviću u Podgorici znam mnoge koji su kroz Narodnu Slogu napravili transfer iz NS u LSCG što bi ranije bilo nezamislivo. To je većina današnjih ''liberala od prvog dana''
    Amnesiac,

    zadovoljstvo čitanja koje pominješ je obostrano, a koliko je najbolje nek govori to da bih želio da te ohrabrim da navraćaš na ovaj pdf češće. U jednom sigurno daješ svoj doprinos a to je kultura dijaloga, mada ja mislim da činiš i mnogo više od toga. Shvatio sam da si i ti podgoričanin, pa uz činjenicu da smo nešto stariji i LSCG prestali podržavati u istoj godini (2001) eto makar tri stvari koje imamo zajedničke.
    Iskreno ti hvala na širem obrazloženju koje ipak samo djelimično prihvatam. Ipak jesi me natjerao da se malo presaberem i prisjetim ali i dalje stojim pri stavu da smo mi u LSCG bili jači od NS. A kako? Objasniću ti a ti budi dovoljno otvoren da makar razmisliš o ovome što ću ti reći. Ti praviš jednu ključnu grešku. 1992. godinu i rezultate iz nje grubo prenosiš u 1996 računajući da se stanje odnosa dvije partije preslikava po inerciji. Ja ti tvrdim, a ne mogu to naravno ničim egzaktno dokazati jer se ovdje radi o predizbornoj koaliciji, da ti glasovi (40 hiljada o kojima ti govoriš) nijesu ni izdaleka udio NS. Balans se već bio pomjerio i mnogi ljudi su se počeli otvarati za ideje LSCG i toga su u NS bili svjesni. Mnogi ljudi koji nisu podržali LSCG 1992. već 1996. su Narodnu Slogu podržali upravo zbog liberala u njoj a ne zbog Bojovića, Bakrača, Kadića i njihovih masnih jurišlija. I sam Novak Kilibarda je govorio da je htio Narodnom Slogom da se otrese onih koji se kupaju samo jednom nedeljno (ili čak rjeđe) i koji smatraju da je i to više nego dovoljno. Sjećam se da je čak za svoje pristalice govorio da je bio u iskušenju da pita neke jesu li čuli za dezodorans...To su njegove riječi. No, na stranu to...Prihvatam da je u nekim opštinama NS povukla jače no to nije ni izbliza bilo pravilo. Kada se sve svede mislim da je Narodna Sloga više rastjerala ljudi, jer narod u principu ne gleda baš blagonaklono na saveze tako raznorodnih stranaka, nego što ih je privukla. To je uostalom pokazao i izborni rezultat...
    Ipak, jesi u pravu da je za neke ljude koji su srbovali Narodna Sloga bila most prema LSCG i lično poznajem neke takve koji su vremenom postali iskreno vezani za ideje liberala. Tu ne mislim na ove poražene Srbe koji su tek poslije referenduma počeli naprasno "plakat" za LSCG-om i Slavkom Perovićem. Ti mi zaista izazivaju mučninu... Ipak na šta je ličio taj savez najbolje govori činjenica da su partijska rukovodstva vodila računa da se dva podmladka ne srijeću pa čak i ne stoje jedni do drugih gdje god je to bilo moguće. Išao je princip da svako radi svoj teren i da tamo đe je jači njegovi aktivisti budu vidljiviji. Ja se ne sjećam da smo 1996. išta radili u nekim zajedničkim timovima mada priznajem da u toj kampanji nijesam (zbog obaveza na fakultetu) ni izbliza učestvovao ko u onoj 1992. To su već bili preuzeli neki mlađi ali jesam bio u čestom kontaktu sa liberalima koji su vodili obije te kampanje za Podgoricu...
    No da se vratim... Amnesiac, kad se sve svede lako se zaključuje da je Narodna Sloga sum sumare bila katastrofa iz koje je samo NS profitirala opravši krvavu biografiju i proširivši svoj manevarski prostor da se umjesto da bude prezrena kasnije prostituiše sa svakim ko joj ponudi dobru cijenu i pritom izigrava moralnu gromadu. To bi bilo nemoguće bez Narodne Sloge i poklona kojim ih je (iz nedoraslosti a ne loše namjere prema LSCG) častio Slavko Perović lično...
    I još nešto moram da dodam bez želje da širim raspravu, a još manje zaista da umanjujem doprinos naše bošnjačke/muslimanske braće... Tačno je da je udio Bošnjaka/Muslimana u prvim godinama LSCG bio značajan međutim već 1996. on se nije mogao porediti sa 1992., iako ti jesi u pravu da smo mi u nekim sredinama đe oni žive: BP, Plavu, Tuzima, Ulcinju, Baru i nekim podgoričkim naseljima (tipa Stara varoš, Drač) imali još jaka uporišta no naša snaga među pravoslavnim življem 1996. je bila značajno bolja. Mi smo već bili ušli u omladinu značajno i to znam iz prve ruke (makar za PG) međutim problem s mlađim glasačima je bio taj što su mnogi glasači te dobi (a sjetimo se to su prve godine višestranačja) glasali po komandi svojih roditelja. Pošto sam tada još uvijek studirao sjećam se da je moj (pravni) fakultet vrvio od omladine koja je organizovano išla na mitinge Narodne Sloge ali sa ikonografijom LSCG. Nije baš da smo zaklanjali nebo ali takav broj je bio nezamisliv 1992,3,4..
    O ovoj tezi da su Muslimani bili ustravljeni DPS-om koji ih je progonio sam si sebe demantovao ustvrdivši kako je DPS prošao te godine u Rožajama ali i drugim sredinama đe žive Bošnjaci i Muslimani.
    I na kraju, da ti se opet zahvalim kao inspirativnom sagovorniku. S tobom je čast i ne složiti se. No naši različiti utisci i gledanja nisu tako brojni, a uostalom čemu bi i služio razgovor ukoliko bi smo se u svemu slagali?...
    Last edited by El Re; 11-09-10 at 20:37.

  13. #513
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Kada se sve svede mislim da je Narodna Sloga više rastjerala ljudi, jer narod u principu ne gleda baš blagonaklono na saveze tako raznorodnih stranaka, nego što ih je privukla.
    ........
    Narodna Sloga sum sumare bila katastrofa iz koje je samo NS profitirala opravši krvavu biografiju i proširivši svoj manevarski prostor da se umjesto da bude prezrena kasnije prostituiše sa svakim ko joj ponudi dobru cijenu i pritom izigrava moralnu gromadu. To bi bilo nemoguće bez Narodne Sloge i poklona kojim ih je (iz nedoraslosti a ne loše namjere prema LSCG) častio Slavko Perović lično.......
    Poslije bitke svi su generali i sad je to ocito, ali su mnogi Liberali to govorili i kad je trebalo, ali Slavko je mislio drugacije i tada su se u njegov rjecnik pojavili sadasnji epiteti "udbasi, izdajnici...." Mnogi su se ocesali o LSCG bas da bi sebi dali neki legitimitet, a sad se pisu legende kako je Narodna sloga bila pomirenje... i trta vrta, ali bas niko ni da zucne oko cega su se to pomirili ili da postavi taaj zajednicki nazovimo program.

  14. #514
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Novak Adžić o Slavku Peroviću

    UDAR TITANIKA U LEDENI BRIJEG

    Prilog za politički portret Slavka Perovića

    Piše: Novak ADŽIĆ




    Ovo što pišem je čin svjedočenja o jednom vremenu za nama, akt evokacije uspomena na neke događaje iz tog doba i individualna percepcija i aksiološki stav i sud o političkom učinku jedne ličnosti – o Slavku Peroviću, bivšem lideru bivšeg LSCG. Ovo pišem kao aktivni sudionik zbivanja u bivšem LSCG, čiji sam bio aktivisita i funkcioner od 1991. do 7. decembra 1997.godine, u formi atipične memoarske i analitičko evokativno-reminiscentne retrospektive na zbivanja jednog perioda iz novije crnogorske političke povijesti.

    O Slavku Peroviću ne želim govoriti u ličnom smislu, jer me, istini za volju, to ne zanima, a i na to nemam pravo. Ali, kao nekadašnji, akter i svjedok zbivanja u LS, u vrijeme njegovog procvata, ali i u izvjesnom smislu i doba koje je bilo vjesnik prolegomene njegovog početka kraja, kao njegov aktivni član, aktivista i funkcioner od 1991. do 7. decembra 1997. godine, (u to doba bio sam višegodišnji član Glavnog Odbora, Predsjednik Omladine LSCG i član Izvršnog odbora; tada sam govorio na brojnim skupovima, mitinzima LS, nastupao u ime LS u štampi, radiju i tv kao funkcioner LS, davao intervjue itd), kad sam dobrovoljno podnio ostavku na sve funkcije u stranci i napuštio istu, imam moralno pravo da saopštim svoj stav o uzročnicima, kako sam ih percipirao nekad i sad, rasula i sloma bivšeg LS.

    Definitivno zarobljenici jedne anahrone svijesti i modela ne mogu izaći iz vječitog okretanja u začaranom krugu. Politički gubitnici, u politički paranoidnoj autodestrukciji, trče medijskom halabukom već neko vrijeme, bez predaha, svoj posljednji krug. Slavko Perovic napada svoje bivše pione, epigone i lakeje. To liči na svojevrski scenski nastup politike života u nerealnom, imaginarnom, svijetu. Pridavanje važnosti nečemu sto je davno ostalo, kada se LSCG tiče, na nivou izbijedljele uspomene. To bi bila detekcija stanja ostataka ostataka bivšeg LS. Davno su s vihorom pruhujali dani ponosa i slave LSCG. Pomrčina je prekrila nepovratno nekadašnji njegov sunčani sjaj. Sasa Aleksic, braća Martinovici, Sasa Markovic itd., nikada u LSCG nijesu od 1990. do 1998. godine bili faktori koji bi se značajnije javno prepoznali. Nijesu to bila ni imena Vesne Perović, Helene Vučetić, Mirjane Kuljak itd. Ona su bila, sumarno, simbol naknadnog kalema na nekadašnje biće LS, kojeg su, po nalogu Slavka Perovića, pretvorili u negaciju izvornog LS, praveći od nekadašnje partije, koja je imala svoje zlatno doba, korozivno zdanje u kojemu vlada duh političkih mutanta i kentaura. Ili došljaka koji su prisvojili tradiciju domicila i svoju došljačku političku dogmatiku nametnuli autentičnom ideološkom stranačkom miljeu.

    Slavko Perovic je vec do 2001. godine, staljinističkim modelom autoritarnog i samoljubivog lidera, prognao iz stranke intelektualnu elitu i korifeje LS. Politička pokvarenost postala je njegov moto djelovanja. “Vojska” davnašnjih pravih liberala, koji su se borili za Crnu Goru, davno je ili prognana iz bivšeg, zamrnutog, LSCG ili dobrovoljno otišla i napustila taj Titanik, kojeg je svjesno, interesno ili iz neznanja i uobrazilje autokratski kapetan u liku Perovica nasukao na ledeni brijeg, nakon čega je i potonuo. Slavko Perovic je odavno ostao usamljen, i na koncu kad ne bude imao koga više napadati i optuživati da je "špijun", "izdajnik", "udbaš", "tvor", "funjara", "džukela", "ološ", "sluga", "prodana duša režimu", u političkoj patologiji zamišljene i izmišljene zavjere, ostaje mu jedino da pošto taj spisak isprazni na njemu upise i svoje ime, jer će na epilogu priče ono jedino i preostati u njegovoj folklornoj i primitivnoj logoreji. Da usamljenik optužbama i uvredama napadne sebe samoga-to može biti finale Perovićeve javne drame ili melodrame, političke epike, čiji je scenarista, režiser i jedini artist. Vokabular koji Slavko Perović koristi je jako grub, bez mjere, i kompromitantan, ali ne po one koji su mu target, nego po njega samoga. Očevidno je da on ne može, u svojim vulgaritetima u komunikaciji, postići nikakav efekat. Niti njegov kočijaški rječnik može imalo ličiti na Tomasa Mana, koji je grubim rječnikom nekada raskrinkavao njemački nacizam i Hitlerove glavešine. Nema Slavko Perovic taj telenat, ni tako ubojito pero, bez obzira što je nekad bio dobar populisticki govornik, ali i ostao neostvareni i nedaroviti pjesnik. Dobro mu je Marko Vešovic napisao: “Mržnja prema Milu Đukanovicu, jača je od ljubavi prema Crnoj Gori”.

    "Sve sto je u istoriji propalo, propalo je iz valjanog razloga"- kaze Hegel. Propale su i velike svjetske imperije, a ne jedna politicka stranka-LS. LS je propao jer je politikom njegovog vođe bio osuđen na propast. Niko LS sa strane nije uništio, već se on sam od sebe urušio, zato što njegova unutrašnja struktura nije bila demokratska i što je njegov lider, u odsudnim momentima za Crnu Goru, u periodu kad je krenuo proces obnove njene nezavisnosti, izgubio kompas i politicki lutao, paktirao sa unitaristima i unionistima, a blatio crnogorske suvereniste, svoje prirodne saveznike, a to sve iz ličnog nezadovoljstva sto ga nije zapalo da bude na čelu projekta, širokog fronta, za nezavisnost Crne Gore, a LS je bio nekad prva politička partija u crnogorskom višepartizmu koja je jasno programski istakla ideju obnove nezavisnosti Crne Gore. Ali, vodja LS bio je samo trkač na srednjim prugama. Slavko je zamrznuo ostatke LS, nakon posljednjeg raskola u njemu, ne iz ideoloskih, idejnih, principijelnih razloga, nego zato sto je LS na prethodnim lokalnim izborima dozivio totalni fijasko. Uradio je to Perovic jer je bio svjestan da bi njegova stranka, bolje reći, nakon potonjeg raskola u njoj, ostaci stranke, koja je od ranije bila realno kao razbijeno ogledalo, na parlamentarnim izborima koji su potom slijedili postala vanparlamentarna. On piše i govori da je on jedina prijetnja vlasti Mila Đukanovica, a zaboravlja da, u vrijeme prije zamrzavanja LS u Vladinom domu na Cetinju, on nije bio ozbiljnija prijetnja ni Liberalnoj partiji Miodraga Živkovica, koja je ubjedljivo osvojila glasova više na lokalnim izborima od Slavkovog LS. Pa je Perovićev kandidat za gradonacelnika Cetinja Sasa Aleksic, koji je ranije bio gradonačelnik, dok je LS bio u fazi kad se nije desio potonji raskol, ubjedjivo izgubio izbore od Mila Jankovica. A Aleskic je, to je javnosti znano, pisao česte ode Perovicu i bio mu politički poslušnik, a ovaj njega forsirao, a danas politički fedulalac govori sve najgore o svom, već bivšem, revnosnom političkom kmetu.

    Slavko Perovic je svojom autokratskom politikom i nekorektnim odnosom smijenio ili natjerao na povlačenje mnoge istaknute licnosti iz LSCG, koji su ostali dosljednji Crnoj Gori i programskim uvjerenjima, koje je baštinio LS iz vremena ponosa, časti i prkosa velikosrpskoj pošasti. Nekoliko primjera: Smijenio je 1998. godine iz ličnih razloga i trgovinskih motiva barski odbor LS, najuspjesniji u istoriji LS u Baru, čija je odbornicka lista na prethodnim izborima za barski parlament osvojio najveci broj glasova koje je u toj opstini do tada osvojio LS. Tada su isključeni nepravedno iz stranke prvoborci LS iz Bara na čelu s predsjednikom Petrom Bokanom i cio odbornički klub; smijenjeni su tada i dr Jadran Orlandic, dr Dubravka Lekic, Savo Pavlovic, Branko Rajkovic i drugi. Nakon tog diktatorskog poteza Perovica i saradnika mu protiv Bokana i drugova, LS u Baru ušao je u fazu ne samo stagnacije, nego i rapidnog osipanja.

    Slavko Perovic je svojom politikom prognao iz LS ili su se povukli iz LS zbog diktatorske i autistične politike njegovog lidera mnogi istaknuti funkcioneri i osnivači LS. Prognao je iz LS ili nagnao na demisiju: Miodraga Vukmanovica, Predraga Vulikića, Steva Vucinića, Radoslava Rotkovića, Slobodana Franovića, Stanku Vučinic, Miodraga Vlahovića, Novaka Adžića, Mihaila Mila Pavlovica, Zorana Ljumovića, Micka Vukotića, Vlada Nikaljevića, Rajka Cerovića, Petra Kankaraša, Dejana Vučinića, Branislava Bana-Radulovica, Purka Ivančevića, Peđu Vušurovića, Krsta Pavićevića, Mladena Lompara, Milorada Musu Mrdjenovica, Sretena Senja Vujovića, Peka Nikčevića, Vlada Nikćevica, Momira M. Markovica, Vasa Kašćelana, Boba Zekovića, Ivana Vujovića i stotine drugih funkcionera, članova Glavnog odbora, Izvršnog odbora, Predsjedništva LS, te opštinskih odbora. Nijesu oni odgovarali ovdašnjem autokrati iz “Banskih stanova” i potom iz Praga.
    Last edited by Ćipur; 11-09-10 at 20:59.

  15. #515
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default .........

    Na osnovu montiranih političkih procesa, urađenih po principu Staljina i Višinskog, u savremenim uslovima, Slavko Perović je pripremao teren za obračun sa brojnim svojim saradnicima, koji su bili u LS iz svoje privrženosti Crnoj Gori, dosljeni borbi za njenu slobodu i demokratiju, za afirmaciju multikulturnog i multivjerskog društva, za Crnogorsku crkvu, crnogorski jezik i nacionalni identitet. Prognani iz LSCG ili oni koji su sticajem okolnosti otišli iz LS, bez skepse, ostali su vjerni svojim uvjerenjima i svojoj borbi, sto njihov docniji put na javnoj sceni i potvrđuje. Nijesu oni izdali LS nego je vođa LS realno otpisao njih i iznevjerio njihove nade i očekivanja. Nekadašnji vođa LS, koji je bio u Crnoj Gori i glasao na referendumu za njenu nezavisnost, je, ipak, sjetimo se, odbio, ili nije se pojavio, da javno učestvuje u referendumskoj kampanji za nezavisnost 2006. godine.

    Uz sijaset drugih stvari, dogodilo se i to da tradiciju LS otimaju i prisvajaju sebi oni koji je nijesu u najtežim danima i odprva gradili, već su se na nju kasno nakalemili. I bili na prirodno stablo vještački kalem. Slavkovi glavni skutonoše i eksponenti, koje je nakon 7-8 dugih godina uveo, kao u pozoriste, u LS i postavio ih na celne funkcije, a on iz sjenke komandovao s funkcije rizničara, ili kapa od kase, ćupa, počeli su, na čelu sa svojim vođom, da blate stare crnogorske liberale, koji su bili ranije u LS i da tradiciju, koju su oni i plejada crnogorske mladosti pune hrabrosti, ponosa i ljubavi prema Crnoj Gori gradili, mukama stvarali, sebi prisvajaju, a tvorce LS i njegove dorske stubove da klevetaju. Tada su u LS glavnu rolu dobili oni koji su to tada bili anonimni ili neangazovani, za koje se nije skoro ništa ni znalo. Period osipanja i raspada LS zakonomjerno je morao uslijediti zbog ekstremnog egoizma njegovog lidera, koji je izigrao ukazano povjerenje da nakon sjajnog Velimira Koka Vujovića preuzme vođstvo stranke, i pretvorio LS u privatnu latifundiju. Nijesu Slavku odgovarali ni Ranko Đonovic, poslanik i bivši direktor stranke, ni Nebojša Čagorovic, sekretar za spoljne poslove u LS, pa su davno morali otići iz LS. Nijesu Slavku odgovarali intelektualci, već klimoglavci; zato je on partiju pretvorio u poligon svojih ličnih frustracija i megalomanskih želja. A ranije je često bio spreman da napravi političku trgovinu s vlasću, za koju je, naravno, posvemašan novac tražio da mu se isplati. Sukob sa Miodragom Živkovicem, kojega je Slavko instalirao za lidera LS, nije bio koncepcijske, vec profiterske prirode. Kad je LS preuzeo vlast u Kotoru, Perović je htio da milionsku euro svotu oko kombinacija za prodaju zemljista - Trsteno kod Budve inkasira pod firmom navodno za partiju. A oni koji ga dobro poznaju znaju da je Perović volio pare posebno. Nekada se obračunavao javno s Blažom Sredanovićem, a prije toga tražio pare od njega, što je Sredanović objavio u svojoj knjzi, u čijem se anesku nalazi polemika s Perovićem i njegovim kumom. Ali, u cijeloj ovoj priči, ima i jedan važan detalj. Slavku Perovicu je dopušteno da bez granica u pojedinim medijima i preko svog bloga psuje i vrijedja ljude; da daje o njima najgore epitete koji se mogu izreći, a drugi ljudi treba da trpe i slušaju sto im on govori. Može se naslutiti na šta sto liči rečenica Slavka Perovića, kad je hiljade i hiljade svojih ex sljedbenika i saradnika izvrijedjao tako sto im je rekao. "Prostitutke iz amsterdamskih bordela imaju vise casti nego izdajnici LS". To sve govori o autoru te stupidnosti.

    Nijedna partija i njen program ne mogu se širiti na taj način sto će gubiti kadrove i pristalice, vec sto ce ih pridobijati. LS, pod dirigentskom palicom gospodina Slavka Perovica je nekad snažno mobilisao antiratne i suverenističke mase u Crnoj Gori, ali zbog politike njegovog lidera nije umio da ih sačuva i racionalno, u interesu Crne Gore, efektura njihovu iskrenu patriotsku energiju. Kada se proučava istorija bivšeg LS treba znati da je gospodin Perovic postao lider te partije, ne samopostavljeni, nego izabrani od organa stranke. I oni ljudi koji su ga izabrali za lidera i vjerovali mu osjetili su se da ih je taj lider napustio. I on je iz partije istjerao najveći broj onih koji su ga forumski izabrali na lidersku funkciju. Takođe, istaknute članove LS Perović nije pitao kada je htio da s Momirom Bulatovicem, u vrijeme rasklola u DPS ruši Mila Đukanovica (tada su Novak Kilibarda i njegova tadašnja NS odbili da mu pomognu); on ih nije pitao ni kad je napravio savez sa unionistima i unitaristima u vrijeme prije referenduma. I normalno je da su brojni ljudi iz LS shvatili da su izmanipulisani i izigrani i otisli su.

    Od Slavka su otišli, distancirali se, jer je krenuo političkom stranputicom, ne samo brojni novinari, nego i brojne druge javne ličnosti, koje su imale i danas imaju uporiste na javnoj sceni. Pomenuću i nekadasnjeg fudbalera Mojaša Radonjica, nekad sekretara za sport IO LS, te prof. dr Grujicu Radunovica, takodje sekretara za sport LS. Svi bivši predsjednici opstinskih odbora LS na Cetinju bili su prisiljeni da naprave otklon od Perovica - Musa Mrđenovic, Sreto Krstićevic, (otisao za Makenoniju), Milo Pavlović, slikar, Zoran Radonjić, vec duže vrijeme sekretar Ministarstva pomorstva i saobracaja, i Senjo Vujovic, pa je Perovic kasnije vrlo nekorektno smijenio sa pozicije gradonačelnika Cetinja jednog sjajnog čovjeka i rodoljuba Miša Vujovica. A navodim da Perovic nije dugo razgovarao sa prof. Dusanom-Dujom Martinovicem, ocem Dejana i Ivana s kojim se ovih dana obračunava, jer se on nije slagao sa politikom koju Perović vodi.

    Nije se čovjek s obale Vltave, podno dvorca Hradcana, šetajuci Karlovim mostom, pokraj Keplerove kuce ili kaldrmom pokraj Kafkinog muzeja i kavane dje je nekad osnovan NK Hajduk, živjeci pod svjetlima tog skupog velegrada, nikad zapitao kako žive i možda treba li im kakva pomoć mnogi patrioti, liberali, ostavljeni u domovini, koji su vjerovali u njega, a on savio barjak i zaputio se u samo njemu znano dobrovoljno izgnanstvo. A niko i nikad ga na to primorao nije. Otišao je u svijet bijeli, a “vojsku” i sljedbenike ostavio da žive bez posla, dobrim dijelom u siromastvu, što se posebno ogleda na Cetinju. Cetinjska mladost, a i druga crnogorska mladost, iz svih crnogorskih gradova, gajila je nadu i vjeru u njega i danas, a i od ranije, mnogi osjećaju izgubljene godine i otrježnjenje koga su slijedili toliko vremena. Priča Slavko o vučedolskom barjaku, a bez zazora ga je svojedobno udruzio s četnickim kokardama. Deficit kredibiliteta za tu svoju priču o svetinji barjaka-to je to.

    Ne treba zaboraviti kako su najureni iz LS ili natjerani da se razocarani povuku dr Jakov Mrvaljevic, jedan od osnivaca stranke, te Andje Kapicic, te nekadasnji ministri LS Vukić Pulevic i Miodrag Burzan. Spisak tih imena koje je Slavko najurio je predučak. Neshvatljivo je i izvan svakog ukusa kako je mogao nekad zaslužnom predsjedniku LS dr Radoslavu Rotkovicu, prije nego ga je iz stranke najurio reci, najužasnije riječi, to je slicno rekao i Marku Vesovicu, nekad počasnom predsjendiku LS, ali mu Vesovic u brojnim tekstovima i knjigama nije ostao dužan. Slavni književnik Mirko Kovač, koji je gajio simpatije prema LS, objasnio je Perovicu smisao i uzročnike njegove gubitnicke politike, a ovaj je i njega oprao bez vode i sapuna. Pa Perovicu nijesu odgovarali ni nekadasnji urednici lista Liberal-Zoran Stanojević, Nebojsa Redžic i.t.d.

    Sjećamo se nekad sjajnih poslanika LS mr Vesne Vicevic i dr Vjere Djurišić. I one su otišle iz LS, a sjajno su branile program, ideje stranke. Pa 1990. godine i crnogorski slikar iz Pariza Dado Đurić je bio član LS. Bio je član LS i pokojni prof. dr Vojislav P. Nikčević. Svi su se oni razisli sa Slavkom, ali nijesu ga napadali nikad i niđe, ali Slavko se, zapravo, razisao i posvađao sa svima i ostao kao neki novi Robinson Kruso na Pustom ostrvu da se na koncu svađa sam sa sobom, jer mu niko nije izgleda više preostao. Istorija ce pisati o Slavku Perovicu, naravno, i ono pozitivno, a bilo je nekad toga zaista puno, ali i ono negativno, čega je bilo neuporedivo više u njegovoj kontroverznoj politickoj karijeri. Nekad je naslovnica jednog nedjeljnika bila s njegovim likom i natpisom ispod njega –“Poleće soko i nisko pade”.

  16. #516
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default .........

    Sjecam se kad je novinar i urednik Draško Đuranović s pravom kriticki opservirao postupke Slavka Perovica, a kako ga je potom Perović neviteški, u njegovom olohom stilu, denuncijatorski okarakterisao. Gospodin Perovic je, inače, bio u ratu sa nezavisnim novinarima i medijima, od kojih je u poznatom egocentricnom i partikokratskom stilu neuspješno nastojao da napravi svoje propagandno-političke pulene i ekspotiture. Oni, koji su to odbili s indignacijom, bili su od njega popljuvani. Sjećamo se mi dobro da se Slavko nije samo neviteski odnio prema Drasku Djuranovicu, učinio je to i prema Darku Šukovicu, nekada članu LS, učinio je to i prema Veliboru Čoviću, nekad sekretaru za informisanje LS. Od Slavka su otisli i novinari poput Velja Brajovica, Sloba Rackovica, Slavka Raspopovića i drugih.

    Nekada se, to lično znam, Slavko divio poljskom disidentu Adamu Mihnjiku, pričao o českim disidentima iz praskog proljeca, a ostaje nejasno kad danas prošeta od skvera kod zgrade u kojoj se svake godine održavaju muzičke manifestacije u slavu praškog proljeća, kad cita “Barikade” Borisa Budena, koje je vazda volio citirati, sjeti li se kako je htio crnogorske patriote i slobodomisleće ljude pretvoriti u sopstene pione, koje bi on povlačio na svojoj šahovskoj politickoj tabli?. Sjeti li se zašto zatvara krug?. Razmisli li zasto se sukobljavao, bez ikakve potrebe i razloga, sa SDP CG, sa Maticom Crnogorskom, sa PEN Centrom, sa CDNK, sa nezavisnim novinarima i intelektualcima, sa svima, koji su ga nekad podržavali, htjeli principjelnu saradnju i političu koaliciju sa njim?. Pa nece valjda biti da niko u Crnoj Gori ne valja, da su svi "robovlasnicke sluge" a da on u daljini svijetli kao Aleksandrijski Svjetionik?!. Mnogo pretenciozno, odista.

    Iz LS je otisao nečujno njegov istaknuti član akademik Sreten Asanovic. Nije se slagao sa politikom koju grubo nameće Perovic. A za Perovica se na koncu ipak ispostavlja da njemu Crna Gora nije bio cilj nego sredstvo za osvajanje vlasti i privilegija. Zaboravio je Perovic na brojne liberale i crnogorske rodoljube koji su trpjeli torture na Slijepac Mostu, pa i one koji su sprijecili kod Budosa najavljeni politički pohod Šeselja na Niksic. Zaboravio je brojne neustrašive momke, koji su svoja prsa isticali uvijek i svuda, praveći u svim teskim situacijama, prsen oko njega da mu dlaka ne fali sa glave. I nije danas shvatljivo kako je mogao ono napisati sa sjajnog mrtvog Miodraga Vukmanovica, potpredsjednika LS, koji je do posljednjeg izdisaja ostao vjeran Crnoj Gori i koji je iz sred Beograda pisao one nezaboravne čojske antiratne i suverenisticke tekstove u tadašnjem “Monitoru”. Njega skoro nijedan i nikad od njegovih bivših saradnika nije ničim javno uvrijedio, ali on njih jeste često i grubo. Iz dana u dan kod Perovića se vrti, kao ploča na pokvarenom gramofonu, ista priča s njegove strane, iste mete, iste kvaifikacije o "izdajnicima", "špijunima", "prodanim dušama", "olosima". To je njegov rječnik. On se u svojim nastupima prije odlaska u Prag i poslije odlaska non stop okomio da psuje pojedinačno po ljudima. Optužuje ih za “mafijaštvo” i kojekakve fantazmagorije. Čak je napao žestoko, a i davno, u nekadasnjem preminulom listu koji se zvao “Glas Crnogoraca” i mitropolita CPC Mihaila. Na kraju, logično se nameće samo jedno pitanje: pa ostade li iko u ovoj Crnoj Gori od nekadasnjih liberala i Crnogoraca da valja ili samo on valja i njemu je sve dopusteno?.

    Posebno je zanimljiv Perovićev odnos prema slobodnim i nezavisnim intelektualcima. Promovišući politiku Potemkinovih sela, Slavko Perović se okomio na brojne crnogorske intelektualce i stvaraoce, koji su svojim djelima zadužili Crnu Goru, samo zato što, kao afirmisani slobodomisleći ljudi, nijesu mogli da shvate i podrže njegove nerealne i problematične stavove i htjenja. Zato su oni bili nepravedna i nezaslužena meta skalpela njegove zlonamjerne političke vivisekcije, jer se nijesu uklapali, kao ljudi i naučnici od integriteta i kredibiliteta, u njegov ekstremni i destruktivni ideološko-politički rakurs i monokl. Neshvatljivo je i neprihvatljivo, kako sa znanstvenog stanovišta, tako i sa načela savjesnosti i poštenja (bona fides), kako je mogao onako pisati i govoriti o akademiku prof. dr Šerbu Rastoderu, koji je svojim kapitalnim istraživačkim radom i naučnim istoriografskim dometima, suptilnošću i lucidnošću znanstvenika, svojim mnogobrojnim djelima zadužio Crnu Goru i njenu kulturu i dao nemjerljiv doprinos otkrivanju skrivanih stranica iz novije crnogorske istorije, koje govore o tragediji Crne Gore u periodu od 1918-1941. Portretisati akademika Rastodera, na način kako je više puta učinio Perović, najbolje objašnjava Perovićevu nekulturu i širenje neistina s jedne strane, a, s druge strane, eklatantno pokazuje koliko je Slavko Perović odavno izgubio smisao da činjenicama pogleda realno u oči. Ali, to nije ni čudo s obzirom da Slavko Perović već duže vrijeme živi u ideološko-političkom svijetu Prokrustove postelje.

    http://www.montenegro.org.au/adzicperovic.html

  17. #517
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve mu je do posljednjeg slova tačno!... Na žalost!... A eto, što drugo reći...Lijepo je bilo prisjetiti se mnogih, sad već uveliko zaboravljenih ljudi. Ostala mi je samo dilema je li ovo Ćipure neki tekst iz arhive ili neki "friški" Novakov osvrt pod utiskom ovog Slavkovog nedavnog pojavljivanja?
    Last edited by El Re; 11-09-10 at 21:35.

  18. #518
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćipure, ni ti ne bi ovo bolje ispisao...:mrgreen:

  19. #519
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skratite priču: Slavko nije ima s kim. Falilo mu je ljudskog materijala. Taj je bio je lako kvarljiv. Čim bi se uvjerili da se s liberalima neće ovajditi, crkavao je frižider....
    Last edited by monitor; 11-09-10 at 21:57.

  20. #520
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ostala mi je samo dilema je li ovo Ćipure neki tekst iz arhive ili neki "friški" Novakov osvrt pod utiskom ovog Slavkovog nedavnog pojavljivanja?
    http://www.montenegro.org.au/

  21. #521
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svjezi cim pominje Martinoviće i Aliksića, a zbilja je LSCG bio kuca velikih ljudi koje je ona djecurlija oko LSCG slusala sa postovanjem i divljenjem. Ne znam da li se sjećate Dejana Vučinića uvijek ozbiljnog konkretnog poslanika a uspio je plasirati najbolji parlamentarni humor. Kad je onaj Radulović zabubnja on se javio "proceduralno" da mu se oduzme rijec ili da tise prica jer u zadnjim redovima spavaju. Ne znam koliko je istina ali se pricalo da je poslije pokojnog Mira bio najduhovitiji u LSCG. NEdje kad se spremao govor i jedan poceo"... sve ćemo promijeniti..." on prekinuo i kaze " mici to 'sve' jer ce neko pomisliti da kad dodje kući a ono nema mu zene, kljuc od kuće ne valja....
    Last edited by Hari Krisna; 11-09-10 at 22:15.

  22. #522
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Sve mu je do posljednjeg slova tačno!... Na žalost!... A eto, što drugo reći...Lijepo je bilo prisjetiti se mnogih, sad već uveliko zaboravljenih ljudi.
    I ja bih potpisao tekst iznad.

    Dovoljno je samo pročitati sva pomenuta imena (a spisak nije ni blizu kompletnog), i baš me zanima ima li bilo ko osim Perovića obraza nazvati sve njih, imenom i prezimenom, izdajnicima i udbašima.

    Bar medju ovim malo starijim koji znaju ko su ti ljudi, i koji znaju (koliko god to negirali) KO je stvarno osnovao i izgradio izvorni i jedini pravi LSCG, i KO je začeo i pokrenuo ideju nezavisnosti.
    Last edited by MadGod; 11-09-10 at 22:11.

  23. #523
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svjezi cim pominje Martinoviće i Aliksića, a zbilja je LSCG bio kuca velikih ljudi koje je ona djecurlija oko LSCD slusala sa postovanjem i divljenjem. Ne znam da li se sjećate Dejana Vučinića uvijek ozbiljnog konkretnog poslanika a uspio je plasirati najbolji parlamentarni humor. Kad je onaj Radulović zabubnja on se javio "proceduralno" da mu se oduzme rijec ili da tise prica jer u zadnjim redovima spavaju. Ne znam koliko je istina ali se pricalo da je poslije pokojnog Mira bio najduhovitiji u LSCG. NEdje kad se spremao govor i jedan poceo"... sve ćemo promijeniti..." on prekinuo i kaze " mici to 'sve' jer ce neko pomisliti da kad dodje kući a ono nema mu zene, kljuc od kuće ne valja....
    Potpuno se slažem za Deja Vučinića... No piperski šeret se u Skupštini pojavio čini mi se tek od 2002. Naravno Miro Vicković je bio No.1 u tome laka mu zemlja bila... Znaš da mi je prijalo ovo prisjećanje... Kad su poslanici u pitanju lično sam nakon R. Rotkovića (čije istjerivanje je meni lično bila kap koja je prelila čašu) i već pomenutih zaista obožavao slušati Stanku Vučinić, Zorana Ljumovića, arhitekte Miška Burzana i Ljuba Stjepčevića, Vesnu Vičević,... zaboraviću neke... Čudo su bili ti nekadašnji (stari) timovi LSCG-a u Parlamentu. Oni su puno učinili na popularizaciji partije i nikad to nije bilo samo Slavkovo djelo i zasluga.
    Dobar je ovaj termin "kalemi" koji Novak koristi za ove došljake iz sredina van CG što su se pojavili i isplivali naprasno visoko u LSCG naknadno (Vesnu Perović i Mirjanu Kuljak i njima slične) jer to jesu bili "kalemi" uz svo poštovanje prema njima i kao osobama i kao ženama. Sve je to bila i simbolično zavjesa na jednu veliku partiju.

  24. #524
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post

    Bar medju ovim malo starijim koji znaju ko su ti ljudi, i koji znaju (koliko god to negirali) KO je stvarno osnovao i izgradio izvorni i jedini pravi LSCG, i KO je začeo i pokrenuo ideju nezavisnosti.
    Ja sam 'malo stariji', ali bih, ipak, da mi kažeš ko je to 'stvarno' osnovao LSCG?

  25. #525
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesu to "kalemi" no snajke crnogorske

Page 21 of 54 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li pjesmu/text ?
    By Fidel Castro in forum Muzika
    Replies: 8958
    Last Post: 12-09-23, 11:32
  2. Slavko Perovic- kandidat za predsjednika RCG?
    By zdraljevovatz in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 12-06-07, 10:01
  3. Slavko Mrdovic, josh jedna donacija
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 14-09-05, 13:35
  4. U CRNOJ GORI, VEDRI I OBLACI TAJNA POLICIJA - MAFIJ
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-04, 10:41
  5. Misko Perovic (Monitor)je go
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •