Page 23 of 54 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast
Results 551 to 575 of 1340

Thread: Slavko Perovic

  1. #551
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa zar ta superkvalitetna partija(pošto očito tvrdiš da je tu postavljen na inicijativu iste, što vjerovatno i jeste) nema nikoga ko se makar amaterski bavio intelektualnom svojinom već na to mjesto postavlja istoričara, pa makar to bio najbolji istoričar na svijetu?! Da je postavljen za direktora muzeja ili nečeg sličnog što ima veze sa istorijom pa OK, pravilan potez, ali ovo previše podsjeća na slučaj ministra prosvjete
    Nemoj da smetneš s uma da je SDP već rasporedio na stotine i stotine svojih kadrova u državnoj upravi. Nijesu oni baš partija nepresušnih kadrovskih resursa. Nije to Konzervativna partija Dejvida Kamerona ili demohrišćani Angele Merkel. Govoriš o resursima SDP-a ko da su oni "Jedinstvena Rusija".
    Eto,...došao je red i na Adžića i on je raspoređen, a to mjesto direktora tog zavoda i nije neko visoko uzevši u obzir druga mjesta koje su popunili SDP-ovci. I ako baš hoćeš da budem do kraja iskren, mislim da je mudro postupio što je prihvatio baš to mjesto đe će sebe najbolje sačuvati da ga sjutra ne prozivaju mnogo za veze sa raznim mafijama i klanovima.

  2. #552
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Nije to amaterizam nego bezobrazluk, ako si već siguran da mu se ne može ništa onda prestani da na konto politike primaš apanaže i 13e poslaničke plate i slično i povuci se dok to ne bude bilo moguće.
    Slažem se naravno...

  3. #553
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Nemoj da smetneš s uma da je SDP već rasporedio na stotine i stotine svojih kadrova u državnoj upravi. Nijesu oni baš partija nepresušnih kadrovskih resursa. Nije to Konzervativna partija Dejvida Kamerona ili demohrišćani Angele Merkel. Govoriš o resursima SDP-a ko da su oni "Jedinstvena Rusija".
    Eto,...došao je red i na Adžića i on je raspoređen, a to mjesto direktora tog zavoda i nije neko visoko uzevši u obzir druga mjesta koje su popunili SDP-ovci. I ako baš hoćeš da budem do kraja iskren, mislim da je mudro postupio što je prihvatio baš to mjesto đe će sebe najbolje sačuvati da ga sjutra ne prozivaju mnogo za veze sa raznim mafijama i klanovima.
    U svim ozbiljnim državama direktor bilo čega što ima veze sa copyrightom je itekako ozbiljno mjesto (visinu ne bih poredio). Industrija copyrighta u svijetu obrće ogroman novac, i to je činjenica.

    Nisam od tebe očekivao da CG smatraš ovako neozbiljnom
    She is only here to annoy herself!

  4. #554
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    U svim ozbiljnim državama direktor bilo čega što ima veze sa copyrightom je itekako ozbiljno mjesto (visinu ne bih poredio). Industrija copyrighta u svijetu obrće ogroman novac, i to je činjenica.

    Nisam od tebe očekivao da CG smatraš ovako neozbiljnom
    Ma jeste NSX,..ali ne i u CG. Lijepo bi bilo da smo mi zemlja puna raznoraznih koji su zadužili čovječanstvo svojim izumima, pronalascima i radovima iz raznoraznih oblasti... Zaista bi bilo lijepo... Tu smo mi tek tačkica u Evropi. Tako da o nekom velikom novcu koji se tamo okreće nema ni govora. To može da služi samo kao fama.... Eto, da se Novak Adžić osjeća značajno...

  5. #555
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ponekad je zaista smijesna tvrdnja kako su bivsi liberali odma otisli u zagrljaj SDP, DPS ili ko zna koga. Smijesna jer politika nije zabava ili crkvena ustanova vec neko u politiku ulazi da bi ostvario neki svoj i partijski projekat i logicno je da za to bira odgovarajuće mjesto. Sa druge strane je smijesno jer su ti ljudi bili vrhunski strucnjaci u svojoj oblasti i sta su trebali uraditi prema kriticarima?
    Bataliti svoj posao i otići nedje u manastir i stvoriti monaski red bivsih liberala? Soć je trebao prestati lijeciti ljude jer boze moj radi u drzavnoj bolnici a zna se da je drzava tamo neka partija pa se garant prodao... Rotković je trebao prestati pisati knjige jer opet to samo citaju iz tamo one partije i clanovi udbe, a do juce je to bila savrsena lektira i .....
    Imputiranje da su se prodali je boze moj toliko opravdana da su sve do tada zivjeli asketskim zivotom samo "o vazduhu" kao i njihovi kriticari pa se izopšteni mogu smatrati kao Spinoza koji je trebao da bude proklet i kad spava i kad je budan kad lijeze i kad ustaje. Spinoza je prvi probio led ... i kad je rekao "Bože i mi smo kao i ti..." mozda bi se moglo pogledati cime se i bogovi hrane

  6. #556
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Ponoviću opet, Narodna Sloga je jedna precijenjena koalicija u čijim su se redovima nalazili i fašisti i nekadašnji i sadašnji. Ipak, bila je to koalicija koja nikad ne bi nastala da nije bilo tog izbornog zakona i vlast koja je tako bezočno na prepad promijenila prije raspuštanja skupštine takav zakon zaslužila je da bude poražena kako bi se novi izbori poslije godinu dana održali. Pobjeda opozicije je bila moguća samo u tom slučaju ujedinjenja. Narodna Sloga je to rebala da zamijeni, pokušala je i nije uspjela. Svako onaj ko priča o koaliciji u superlativu i govori o koaliciji koja je ''pomirila Crnu Goru'' ili je bio u komi u periodu 1997- 2006 ili žestoko prećeruje.
    Narodna Sloga je nešto najbolje što se u političkom životu Crne Gore desilo, jer se nije oformila oko nacionalističkih i fašističkih ideja već oko smjene totalitarne i apsolutne vlasti. Staviti u istu koaliciju procrnogorske i prosrpske partije u CG uspjelo je jedino LSCG. LSCG je to mogao samo zbog toga što je pitanje demokratizacije i nezavisnosti izjednačila po važnosti, s tim što u CG tada nije bilo, a ni danas nema nikakvih nezavisnih i samostalnih demokratskih državnih institucija, a određen stepen samostalnosti i državnosti CG ima konstantno. Državnost CG niko nije dovodio u pitanje. Uglavnom, Narodna Sloga jeste imala veličanstven cilj, naročito u vremenu u kojem je nastala, jer oformljena zbog nedemokratske državne vlasti koja i dalje opstaje i onemogućava dinamičniji ekonomski i svaki drugi razvoj CG. Totalitarna i apsolutna vlast drži monopol u svakoj oblasti života i time usporava promjene i razvoj. ... U toj koalicije je bilo različitih stranaka i neki od pripadnika tih stranaka su bili više ili manje deklarisani nacionalisti, šovinisti, pa čak i fašisti, ili su to danas, i na srpskoj i na crnogorskoj strani, kao i na muslimansko-bošnjačkoj, albanskoj, hrvatskoj i svakoj drugoj. Ta činjenica ništa ne znači u kontekstu nastanka Narodne Sloge, jer ona nije nastala radi promocije šovinističkih i fašističkih i ideja, već zbog demokratizacije društva. Do pobjede Narodne Sloge oficijelno nije došlo, što nije ni čudno, jer nijedna totalitarna i apsolutna vlast nije smijenjena na demokratski način, na izborima, već je došlo do nasilja i/ili velikih društvenih kriza (političkih, ekonomskih, vojnih itd.). ... Stoga, Narodna Sloga ne da nije precijenjena već predstavlja pravo čudo u političkom životu koje je moglo da se desi samo zahvaljujući prije svega njenim liderima, Novaku Kilibardi i Slavku Peroviću. Danas takva mogućnost praktično ne postoji, jer nema procrnogorske opozicije. Dio energije LSCG preuzeo je PzP, prije svega po pitanju demokratizacije CG, ali u suštini PzP je anacionalna partija, što u CG ne može da uspije sve dok ne dođe do narodnog ujedinjenja, tj. dok demokratizacija CG ne bude glavni cilj državne politike u CG. U CG još uvijek nemamo državnu politiku oko koje bi se usaglasili pozicija i opozicija, već konstantno vlada partijska politika. Narodna Sloga kao koalicija jeste prevazišla sukobe po nacionalnom pitanju i u prvi plan stavila demokratske i tu nema ništa precijenjeno. Izraz da je Narodna Sloga "pomirila Crnu Goru" ne znači da su politički sukobi prestali, već da je način njihovog rješavanja drugačiji. Sukobi i razlike svugdje postoje, i mogu da se rješavaju miroljubivo i demokratski, a može i nasilno i autokratski. U CG sukobi i razlike se koriste kao sredstvo vladanja partije na vlasti. Parola "zavadi pa vladaj" možda je najbolje bila korišćena od strane socijalističkih jednopartijskih sistema, a ovo što danas u CG imamo upravo je kriptokomunistički mutant, koji se služi sukobima i razlikama da bi vladao.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #557
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ponekad je zaista smijesna tvrdnja kako su bivsi liberali odma otisli u zagrljaj SDP, DPS ili ko zna koga. Smijesna jer politika nije zabava ili crkvena ustanova vec neko u politiku ulazi da bi ostvario neki svoj i partijski projekat i logicno je da za to bira odgovarajuće mjesto. Sa druge strane je smijesno jer su ti ljudi bili vrhunski strucnjaci u svojoj oblasti i sta su trebali uraditi prema kriticarima?
    Bataliti svoj posao i otići nedje u manastir i stvoriti monaski red bivsih liberala? Soć je trebao prestati lijeciti ljude jer boze moj radi u drzavnoj bolnici a zna se da je drzava tamo neka partija pa se garant prodao... Rotković je trebao prestati pisati knjige jer opet to samo citaju iz tamo one partije i clanovi udbe, a do juce je to bila savrsena lektira i .....
    Imputiranje da su se prodali je boze moj toliko opravdana da su sve do tada zivjeli asketskim zivotom samo "o vazduhu" kao i njihovi kriticari pa se izopšteni mogu smatrati kao Spinoza koji je trebao da bude proklet i kad spava i kad je budan kad lijeze i kad ustaje. Spinoza je prvi probio led ... i kad je rekao "Bože i mi smo kao i ti..." mozda bi se moglo pogledati cime se i bogovi hrane
    Dijelim tvoj rezon u potpunosti... Međutim ja ću uvijek biti mišljenja da se moglo i drugačije osim pasivizirati ili uključiti u SDP. Taj broj ljudi koji je bukvalno rastjeran iz LSCG je blago rečeno OGROMAN. Ti ljudi su i danas u velikoj većini živi. To je bio i ostao intelektualni krem ovog društva. Ne mislim ja da je SDP neka varijanta koja nije smjela nikom od otpalih doć u obzir nikako, ali mislim da im nije smjela (onima koji su ušli a bili bivši liberali) bit prva varijanta.
    Dobro si ti rekao, lako je bit posle bitke general, ali ja ne želim da pristanem na to da se nijesu ti svi kadrovi mogli naći, sresti, dogovoriti i preuzeti vođenje novog LSCG (pa zvao se on i potpuno drugačije) čime bi se nastavio kontinuitet LSCG s početka. Imali su gotov program, znali su kako se organizuje partija i sve... Ja čak mislim da oni u većini to nisu učinili, koliko god perverzno zvučalo, baš iz pijeteta prema Slavku čije su djelo poštovali čak i nakon što ih je svojim ponašanjem rastjerao. I ovo što Adžić piše, tvrdim da piše kao čovjek koji može biti u 3 SDP-a ali će dovijek ostati liberal! Prosto ljudi su kivni na Slavka jer je upropastio sve, a tvrdim da je većina bila spremna da prihvati i ličnu žrtvu da budu marginalizovani samo da projekat LSCG uspije.
    Kad više nije bilo LSCG ljudi su željeli da pomažu projekat i SDP je otvorio širom vrata ovom nenadanom daru s nebesa. Ono što mene boli i kad god pozdravim neko činjenje SDP-a jeste što je ideja LSCG bila bar 5 puta superiornija od one SDP-a i tužno je da "naši" kadrovi danas izigravaju "drugi ešalon" SDP-a. To boli svakog časnog liberala...
    A što se tiče Mika Živkovića meni je bilo jasno da on nema snage i kapaciteta da ponese na plećima ideju LSCG čim je propao pokušaj da privuče sve intelektualce iz LSCG koje je Slavko rastjerivao tokom '90-ih. Čak šta više ta Mikova rabota sa LP mi danas (a sad ću da zvučim taman ko Slavko), obzirom kako je završila, liči ko da je baš osmišljena u nekom podrumu tajne policije.
    Evo pitanje,...hipotetičko naravno,..koliko vas misli da bi snaga Slavkovih riječi bila ovolika da su se svi ti ljudi u međuvremenu okupili u jednu partiju koja bi vrlo brzo bila jača od Slavkove stranke u kojoj je ostao sa Aleksićem, Vesnom Perović i Mirjanom Kuljak? Tvrdim da bi ga ljudi zaboravili i da bi gotovo bio zbrisan s političke scene ko Ljupčo Georgijevski nekadašnji veliki vođa makedonskog VMRO koji je danas karikatura.
    Last edited by El Re; 12-09-10 at 13:29.

  8. #558
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam... Mozda bi trebalo gledati to u poredjenju i u kontekstu osnivanja Gradjanske Partije, prije nego li Mikove Liberalne... Steta sto GP nema sajt, da se prisjetimo malo, ko je tu sve bio, kad tacno, zbog cega... Mada je to meni u tom trenutku iskreno djelovalo i djeluje kao sharlatanski potez, kada se osnivalo.
    Just to slip the skin...

  9. #559
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ne znam... Mozda bi trebalo gledati to u poredjenju i u kontekstu osnivanja Gradjanske Partije, prije nego li Mikove Liberalne... Steta sto GP nema sajt, da se prisjetimo malo, ko je tu sve bio, kad tacno, zbog cega... Mada je to meni u tom trenutku iskreno djelovalo i djeluje kao sharlatanski potez, kada se osnivalo.
    Možeš i tako posmatrati... Ipak što se GP-a tiče stvar je malo drugačija od one sa LP-om. GP je imao svoj glas koji nije bio kalkulantski. Vjerovali su da mogu nešto... Ipak ne bih LP i GP gurao u isti koš. Krsto Pavićević je vazda bio gromada za Mika kalkulanta koji se prekalkulisao... ili je bar trebalo da to nama tako izgleda...

  10. #560
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To se i meni cini... Narocito citajuci zadnjih godina sasvim korektne izborne programe GP. Steta sto su marginalizovani, ali za to su sami krivi nekako... Opet, kad je sve to nastajalo - nekako sam se sa dosta bijesa u tom periodu odnosio prema njima. Na kraju krajeva - uvijek je to bilo rasipanje glasova koji ostanu ispod cenzusa, tako sam se i tada prema tome odnosio, jer od tadasnjih liberalnih 7% tesko da su ikako mogli otkinuti dovoljno veliki kolac da predju cenzus... A ideje su bile sasvim korektne, nedostajalo je politicke zrelosti prije svega. Na kraju su igrali samo ulogu silnih partija koje su svojim nastupom na izborima DPSu davale sansu da sa 45-47% ima nadpolovicnu vecinu u parlamentu.
    Just to slip the skin...

  11. #561
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    .... ali ja ne želim da pristanem na to da se nijesu ti svi kadrovi mogli naći, sresti, dogovoriti i preuzeti vođenje novog LSCG (pa zvao se on i potpuno drugačije) čime bi se nastavio kontinuitet LSCG s početka. Imali su gotov program, znali su kako se organizuje partija i sve... Ja čak mislim da oni u većini to nisu učinili, koliko god perverzno zvučalo, baš iz pijeteta prema Slavku čije su djelo poštovali čak i nakon što ih je svojim ponašanjem rastjerao.
    Mislim da je to pravi razlog jer ogromna većina nikad, bas nikad se nije upustila u demante nebuloza ili pravdanje da nijesu plaćeni udbasi, izdajnici... Postoje debilna etiketiranje na koje jednostavno treba spustiti zavjesu ćutanja jer koja je svrha nekom dokazivati da se nije kamila. Ovi potonji "udbasi" koji su daleko od nekog mog filma u kojima su glavni junaci i koje je Slavko ispratio takodje ćute jer sta reći kad se neko poslije dvadesetak godina śeti da ne valjaju i da su kao i svi ostali udbasi. Vjerovatno ne ćute zbog toga sto nebi imali sta reći već bas iz postovanja prema onom starom Slavku i onom sto je nekad bilo i opet se vraćam na onu tvrdnju koju sam ranije napisao da bi mnogi bivsi i danas poginuli za Slavka . Mozda ne ovakvog kakav je danas već onog pravog za kojeg neko rece da je bio za cijelo koplje iznad ostalih, sa svojom harizmom i svim onim sto je nesto znacilo. Mozda neke pragmatnicne klinke to danas i ne razumiju, ali će kao i mnogo stosta nekad shvatiti, ali....

  12. #562
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Da Gospodin Slavko Perovic nije bezgreshan,
    to i tetka Persa dobro zna,
    ali SAD JE SAM, PROTIV SVIH,
    zato i stajem uz njegovo rame, jer Slavko moze biti VITEZ CGe,
    za mladju generaciju,
    novi STARI Don Kihot, koji jurisha na vjetarnjache sa kopljem i Sanchom na magarcu.
    Prije par godina si tamo nekom drugom politicaru sa pravom rekao da ako nema demokratije u svoj partiji onda je nikad neće moći ni graditi bilo dje. Steta je sto te nije poslusao, a efekat mu se vidi kao sto se vidi i kod Slavka koji mnogo ranije to nije shvatio. Kod nasih politicara na veliku zalost ne vazi ona nasa poslovica " ako si i majka pokrij se" i dok se sve moderne i znacajne partije u svijetu odlikuju sirokim plurazmom raznih ideja kod nas se partije svode na sistem sekte dje je vodja a poslije daleke praznine Bog pa na kraju clanovi, a na sporedno mjesto tamo neki glasaci.
    Na izborima u Ceskoj samo par mjeseci prije izbora pojavile su se dvije partije "od niotkud" i za divno cudo osvojile skoro 30% glasova jer je onim nevaznim glasacima bilo dosta bogova, vodja, bezgesnihi nepogresivih.... Sve su prilike moj Milovane da vitestvo prolazi ne samo kod nas i sve bi se se moglo svesti na onu anegdotu kad je nas otisa preko okeana i otac mu poslao gusle da razveseli prijatelje. On se zafalio uz rijeci " odje ti je sve isto ili gudio ili prdio, no mi posalji prshutu da pocastim prijatelje i vide od cega Crnogorci zive."
    Prije par dana bio je neki simpozijum na kome se pricalo o jacini programa partija, koliko je vazan i .... pa su naveli primjer da je Orban iz Madjarske cekao osam godina da se dokopa vlasti. Pomalo sam se zabrinuo kako te neznalice ne znaju da nas Pedja ceka duplo vise, a odgovor je bio " a da li on stvarno zeli da pobijedi?"
    Kad se malo bolje pogleda ispadne da oni stranci bolje razumiju nas same nego sto mi sebe razumijemo. Treba zaista postaviti sebi to pitanje da li se zeli i kako se radi da ta zelja ispuni.

  13. #563
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ćitam ove vaše mudrolije i nikako mi nije jasno kako do sad niko ne napisa ono što je očigledno:

    1. Svekolika CG, a znamo da građani CG sve znaju, zna da je Slavko uzeo _____ eura (dopisati po želji) od DPS-a - UDBE - ANB-a.

    2. Još uvijek nismo dobili dokaz crno na bijelo o toj transakciji a znamo OZNA-i nije problem da nam to prezentuje.

    3. Zaključak je jasan: Slavko Perović je udbaš!

    Idem sad malo da odmorim poslije ručka a onima koji su tanki sa ručkom mogu samo da poručim: važno je da se ne puca a za ostalo ćemo lako.

  14. #564
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Znači li to da je velika muka kad su Slavka "reaktivirali"?

  15. #565
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a cemu ovoliko haoticnih reakcija a propo jednog intervjua u kojem nije receno nista sto do sada nismo znali?

  16. #566
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    a cemu ovoliko haoticnih reakcija a propo jednog intervjua u kojem nije receno nista sto do sada nismo znali?
    Vjerovatno nekom nije cista savjest.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  17. #567
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u cg nikome nije cista savjest, osim ako nedavno nije dozivio amneziju. svi su oni, ali svi do jednog za dovoljan broj stepeni skrenuli sa prvobitnog pravca kretanja, nekima dovoljno da se vrate unazad. i konstantno se pricaju suplje price. sa svih strana.

  18. #568
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Mislim da je to pravi razlog jer ogromna većina nikad, bas nikad se nije upustila u demante nebuloza ili pravdanje da nijesu plaćeni udbasi, izdajnici... Postoje debilna etiketiranje na koje jednostavno treba spustiti zavjesu ćutanja jer koja je svrha nekom dokazivati da se nije kamila. Ovi potonji "udbasi" koji su daleko od nekog mog filma u kojima su glavni junaci i koje je Slavko ispratio takodje ćute jer sta reći kad se neko poslije dvadesetak godina śeti da ne valjaju i da su kao i svi ostali udbasi. Vjerovatno ne ćute zbog toga sto nebi imali sta reći već bas iz postovanja prema onom starom Slavku i onom sto je nekad bilo i opet se vraćam na onu tvrdnju koju sam ranije napisao da bi mnogi bivsi i danas poginuli za Slavka . Mozda ne ovakvog kakav je danas već onog pravog za kojeg neko rece da je bio za cijelo koplje iznad ostalih, sa svojom harizmom i svim onim sto je nesto znacilo. Mozda neke pragmatnicne klinke to danas i ne razumiju, ali će kao i mnogo stosta nekad shvatiti, ali....
    Tako je Hari... Sva ta priča oko LSCG je zapravo jako mučna i više za rubriku vjerovali ili ne. I ja takođe mislim da mnogi bivši istaknuti liberali i dan-danas ne bi dozvolili da Slavko bude progonjen bez obzira što ih je on na najprimitivniji način vrijeđao i ponižavao. Valika većina ni dan danas neće ništa ružno da kaže o Slavku iako on ne prestaje da ih bruči kad god mu ovi padnu na pamet ili ih neko pomene...
    Zar nije indikativno i tako očigledno da se na kraju procesa koji je trajao tokom '90-ih gotovo 90% (ako ne i više) intelektualnog krema LSCG našlo van partije. Kako to da je bilo tolikih sukoba i osipanja a da niko nikad nije pokušao preuzimanje rukovođenja u LSCG iako je za to bilo mnogo više prilike nego tokom sukoba Slavko-Miko kad je partija već bila na izdisaju? Zašto su ti svi ljudi odustajali da i pomisle da preuzmu partiju iznutra? Postoji samo jedno objašnjenje - iz poštovanja prema Slavku i zajedničkim uspomenama.
    Danas među svim tim bivšim liberalima vlada neka teška i gorka tišina i neka gotovo prećutna saglasnost da ih je vodio čovjek koji je u jednom trenutku, valjda pod teretom svega što ga je opterećivalo toliko dugo a s čim više nije imao snage izaći na kraj, počeo prvo gubiti politički, zatim lični a na kraju i psihički kompas. A ko izgubi ovaj treći njega niko više ne pokušava demantovati, niti se osvrće niti mu što zamjera. Tu počinje žaljenje nad njim i njegovim svijetom demona.
    Gotovo kao da su se svi složili da kada je već odlučio ostati sam na tom velikom brodu zvanom LSCG, ne treba pokušavati ući na brod već ga treba puštiti da plutajući bez posade, prije ili kasnije propadne s njim. I to se nedugo zatim i desilo.
    Najinteresantnija stvar jeste da Slavko Perović u momentu osnivanja partije, ni svojom ulogom ni značajem, nije bio ni izbliza ono što će tek kasnije postati. Njemu je tek nakon određenog vremena zapravo ukazana čast kao dobrom govorniku za koga se vjerovalo da harizmom može privlačiti ljude u interesu same partije. No nikome ni na kraj pameti nije bilo da će Slavko svoju poziciju koristiti da privatizuje i partiju i njenu temeljnu ideju... Itd, itd,.. Sve ostalo je istorija...
    Last edited by El Re; 12-09-10 at 20:55.

  19. #569
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Da Gospodin Slavko Perovic nije bezgreshan,
    to i tetka Persa dobro zna,
    ali SAD JE SAM, PROTIV SVIH,
    zato i stajem uz njegovo rame, jer Slavko moze biti VITEZ CGe,
    za mladju generaciju,
    novi STARI Don Kihot, koji jurisha na vjetarnjache sa kopljem i Sanchom na magarcu.

    Niko bolje u CGi ne poznaje bolne tachke DPSDPovaca,
    niko ih tako britko ne sjecka na sitne komadice,
    a i nema ljudi sa toliko mOOdi kao Shata,
    ja mu oprashtam sve grshke, jer ko puno radi, taj puno i grishi,
    ali je malo koji pojedinac u CGi, zrtvovao sebe i svoju familiju tako nesebichno kao Gospodin Slavko Perovic.

    Crnoj Gori je potrebna LICHNOST,
    koja nije SADILA tikve sa djavolom.
    Ne želim da ovo zvuči ko poziv na polemiku... Ne zaista...Poštujem tvoje motive da podržiš onoga ko ti se čini da sam bije neku svoju bitku i za koga vjeruješ da puno trpi zbog toga...Sve je to lijepo i krasno...Ipak, s bespoštednim ratom koji je Slavko objavio svima, onako URBI ET ORBI 'ajde zaista da vidimo šta je on time "veliko" uradio. Da vidimo koji su to plemeniti dometi ovog njegovog senzacionalnog pojavljivanja i takvog mudrog postupanja:

    1. skrenuo je ponovo (i to zakratko) pažnju na sebe izrugujući se poimenice ljudima koje do sada nije uspio da obuhvati tokom dugogodišnjih javnih nastupa i dnevnika na svom blogu tako što im je bez ikakve potrebe i na najprimitivniji način javno zalijepio šamarčine. Svakom po pljusku...Tek toliko da ih etiketira i priključi svom dugom spisku onih koji iole znače na političkoj i javnoj sceni a što njega osobito iritira. Time je spisak onih koje je prekrižio u životu postao kompletan. Van spiska ostala je još samo njegova supruga i đeca.

    2. svojim djelovanjem ne samo da nije zbližio ni dvije babe u kakvoj zabiti već je uvećao ionako raširenu atmosferu mržnje i nepovjerenja

    3. svojim sumnjama i optužbama pojedinaca na opozicionom polu (jer se on uglavnom u nastupima i bavi pojedincima u opoziciji i njihovom moralnom čistotom) dodatno je kompromitovao ionako oslabljenu opoziciju kojoj nikada nije bilo teže nego sad

    4. ne samo što svojim nastupima uništava sve oko sebe već je i sebe samog predstavio kao potpuno ogorčenu ličnost lišenu ikakve sposobnosti samokontrole i opsjednutu idejom opšte zavjere, a na koju se ne može ozbiljno računati i kojoj je hitno potrebna pomoć struke, rodbine i prijatelja

    5. da nesreća bude kompletna - nije rekao ama baš ništa novo, a opozicionoj javnosti u CG bez ikakve potrebe jedna od velikih nada i uzdanica u koju se računalo kao na keca u rukavu, odlučila je da se javno i jeftino potroši i sagori a da niko nikad neće razumjeti zašto

    A možemo i ovako to posmatrati... Šta misliš Milovane, da li vlast poslije ovog nastupa nemirnije spava?
    Da li se sada primjećuje naznaka nastanka nekog talasanja koje treba da najavi neko novo vrijeme ili bilo šta novo?
    Je li se neko ugledan i uvažen oglasio da ga javno podrži? Neki, bilo koji, opozicionar ili makar nezavisni intelektualac? Napisa li ko kakav novinski osvrt na Slavkov intervju koji podstaknu na razmišljanje? Da li iđe iko ima da sada više nego ranije razmišlja da zaista izađe na ulicu i svoj bunt iskaže tako, izuzev naravno šake dokonih klinaca koji vode revolucije na Net-u svaki dan u nedjelji?
    Da li je u narodu nastupilo makar kakvo zatišje? Eto, makar toliko da se čovjek zapita može li ovo imat neke veze sa Slavkovim nastupom...
    Ne Milovane! Ne dešava se apsolutno ništa osim što se u SDPS-u kikoću ko tetke već danima uz kaficu opisujući jedan drugom kako je Slavko-struja svoj nastup poslije 5 godina iskoristio da im gratis izudara ionako nokautirane političke protivnike.
    Sem SDPS-a dijelom su zadovoljni i u TV "Vijesti" jer su 2 dana u gledanom terminu imali povećanu pažnju javnosti prikazivanjem "ekskluzivnog" intervjua. Dakle od tog šoua - imali su komercijalnu korist. Niko više na šaru zemaljskom nije dobio ništa ovim pojavljivanjem.

    Kad se sve svede Slavko je učinio prvo štetu sebi i slici koju drugi imaju o njemu, zatim ljudima koji su mu prirodni saveznici i saradnici i oni koji su ga godinama podržavali i kad niko drugi nije (poput nesretnog Aleksića) i na kraju nadi građana koji priželjkuju bolje društvo. Dakle, meni makar izgleda racionalno, da se prije treba zapitati da li onome ko je sklon da ovo učini sebi i drugima je prijateljski potez podržavati ga u tome ili mu makar ne aplaudirati u zanosu (samo)uništenja.
    Last edited by El Re; 12-09-10 at 22:40.

  20. #570
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Da Gospodin Slavko Perovic nije bezgreshan,
    to i tetka Persa dobro zna,
    ali SAD JE SAM, PROTIV SVIH,
    zato i stajem uz njegovo rame, jer Slavko moze biti VITEZ CGe,
    za mladju generaciju,
    novi STARI Don Kihot, koji jurisha na vjetarnjache sa kopljem i Sanchom na magarcu.

    Niko bolje u CGi ne poznaje bolne tachke DPSDPovaca,
    niko ih tako britko ne sjecka na sitne komadice,
    a i nema ljudi sa toliko mOOdi kao Shata,
    ja mu oprashtam sve grshke, jer ko puno radi, taj puno i grishi,
    ali je malo koji pojedinac u CGi, zrtvovao sebe i svoju familiju tako nesebichno kao Gospodin Slavko Perovic.

    Crnoj Gori je potrebna LICHNOST,
    koja nije SADILA tikve sa djavolom.
    Svaka cast Milovane!

    POSTOVANJE!!!
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  21. #571
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    El Re, ti si, što bi se ono reklo, politički analitičar, je l' de?
    Vidim ispisuješ čaršave teksta ko iz praćke, pa velim: što ovaj čovjek poznaje materiju, svaka mu čast. Nisam čitao što pišeš, dugačko je, ali odmah se vidi...

  22. #572
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    @nihil
    Cijenim tvoje stavove po pitanju Narodne Sloge ali ih ne dijelim.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Narodna Sloga je nešto najbolje što se u političkom životu Crne Gore desilo, jer se nije oformila oko nacionalističkih i fašističkih ideja već oko smjene totalitarne i apsolutne vlasti. Staviti u istu koaliciju procrnogorske i prosrpske partije u CG uspjelo je jedino LSCG. LSCG je to mogao samo zbog toga što je pitanje demokratizacije i nezavisnosti izjednačila po važnosti, s tim što u CG tada nije bilo, a ni danas nema nikakvih nezavisnih i samostalnih demokratskih državnih institucija, a određen stepen samostalnosti i državnosti CG ima konstantno. Državnost CG niko nije dovodio u pitanje. Uglavnom, Narodna Sloga jeste imala veličanstven cilj, naročito u vremenu u kojem je nastala, jer oformljena zbog nedemokratske državne vlasti koja i dalje opstaje i onemogućava dinamičniji ekonomski i svaki drugi razvoj CG. Totalitarna i apsolutna vlast drži monopol u svakoj oblasti života i time usporava promjene i razvoj. ... .


    Opet moram ponoviti. Dakle, Narodna Sloga je nastala kao plod jednog lopovskog izbornog sistema promijenjenog prije raspuštanja parlamenta 1996. Umjesto jedne bilo je deset izbornih jedinica. DPS se znajući da ne može osvojiti apsolutnu vlast sa tadašnjim a i sadašnim izbornim zakonom koji predviđa Crnu Goru kao jednu izbornu jedinicu (na izborima 1992 je osvojio apsolutnu vlast samo zahvaljujući rasipanju glasova) opredijelio za varijantu da sa 40 % podrške osvoji apsolutnu vlast. Jedini uslov da se to ne desi je bio da kompletna opozicija uđe u koaliciju čija je vjerovatnoća bila gotovo mizerna i da svi glasači opozicije podrže tu koaliciju što je bilo još teže za očekivati. Pokušaj Slavka Perovića i Novaka Kilibarde je bio da fingiraju cjelokupnu opoziciju. DPS je međutim imao spreman odgovor i postavio preko 10 satelitskih stranaka pa i onih komičnih kako bi se Narodna Sloga izgubila u tome. Ali da ne bježim od suštine jer Narodne Sloge nikad ne bi bilo da izborni zakon nije bio promijenjen. Da je kojim slučajem osnovana u tim uslovima ne bi mogla uz svu harizmatičnost lidera osvojiti preko 10 hiljada glasova. Sama priča za demokratske promjene je bila samo na papiru. Govori sa mitinga su se uglavnom svodili na prozivanje čelnika DPS vlasti nazivajući ih pogrdnim imenima i lopovima (daleko od toga da nijesu zaslužili ali je to bio veći dio govora) i sloganom ‘’Vratite pare’’. Naravno da sam glasao za njih ali ne treba pretjerivati.

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    U toj koalicije je bilo različitih stranaka i neki od pripadnika tih stranaka su bili više ili manje deklarisani nacionalisti, šovinisti, pa čak i fašisti, ili su to danas, i na srpskoj i na crnogorskoj strani, kao i na muslimansko-bošnjačkoj, albanskoj, hrvatskoj i svakoj drugoj. Ta činjenica ništa ne znači u kontekstu nastanka Narodne Sloge, jer ona nije nastala radi promocije šovinističkih i fašističkih i ideja, već zbog demokratizacije društva.
    Ja bih volio da navedeš koji su to nacional šovinisti i fašisti sa crnogorske, muslimansko bošnjačke, hrvatske ili albanske strane a bili su pripadnici Narodne Sloge. Jednostavno ta priča ne pije vodu jer niti jedna nacionalna stranka naroda koje si naveo nije bila u Narodnoj Slozi. Jedina nacionalna stranka članica koalicije je bila Narodna Stranka a mislim da nije potrebno govoriti ni kojeg naroda a o njenim prvacima počevši od samog Kilibarde ne treba govoriti u periodu 1990-1995. Ali on se makar pokajao a koliko je samo ljudi ostalo pri svom stavu i dan danas. Već sam ih nabrajao. Tako da nemojmo brkati lončiće jer je Liberalni Savez bio isključivo građanska stranka koja je pozivala na mir u navedenom periodu. Osim ako pod “pripadnike” ne podrazumijevaš glasače ali to je već potpuno nemoguće jer su postojale nacionalne stranke a koji bi recimo muslimansko bošnjački nacionalista dao glas Narodnoj Slozi a ima recimo u ponudi SDA?

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Narodna Sloga ne da nije precijenjena već predstavlja pravo čudo u političkom životu koje je moglo da se desi samo zahvaljujući prije svega njenim liderima, Novaku Kilibardi i Slavku Peroviću. Danas takva mogućnost praktično ne postoji, jer nema procrnogorske opozicije. Dio energije LSCG preuzeo je PzP, prije svega po pitanju demokratizacije CG, ali u suštini PzP je anacionalna partija, što u CG ne može da uspije sve dok ne dođe do narodnog ujedinjenja, tj. dok demokratizacija CG ne bude glavni cilj državne politike u CG. U CG još uvijek nemamo državnu politiku oko koje bi se usaglasili pozicija i opozicija, već konstantno vlada partijska politika.
    Danas ne da nema procrnogorske opozicione partije nego što je još gore današnja opozicija ne poštuje ni državu u kojoj živi i time cementira na vlasti koaliciju DPS-SDP. Sa ovom opozicijom ni nekadašnja stranka letača da je na vlasti ne bi imala problema a ne uhodana mašina koja vlada toliko godina. PzP je, iako je neke jade obećavao, politikom njegovog lidera sam sebe uništio. Tako je Medojević sad čovjek koji odgovara na facebooku narodu koji ga često narodski rečeno “pali” i time ne prestaje da uveseljava ovu vlast koja vjerujem nema trenutno omiljenijeg političara mada je konkurencija paklena.
    Dick Laurent is dead!

  23. #573
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    El Re, ti si, što bi se ono reklo, politički analitičar, je l' de?
    Vidim ispisuješ čaršave teksta ko iz praćke, pa velim: što ovaj čovjek poznaje materiju, svaka mu čast. Nisam čitao što pišeš, dugačko je, ali odmah se vidi...
    Ja sam samo vuk samotnjak, najgori od vas, kojem je tek interesantan fenomen naroda koji tako talentovano gubi vrijeme tumarajući od zlog do naopakog i balaveći nad slikama svakoraznih idola koji nisu uspjeli da za svoje djelo animiraju ni one u svojoj porodici a za koje HOĆE da vjeruju da su njihovi usrećitelji. Iza svega krije se primitivna glad za gospodarima koji treba da daju smisao i njihovim malenim životima.
    Ko voli da nosi tuđe slike i skandira bilo kom pojedincu ne treba da se zamara čitajući moje pisanije.

  24. #574
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Iza svega krije se primitivna glad za gospodarima koji treba da daju smisao i njihovim malenim životima.
    E,vidiš, upravo ovako nešto imao sam na umu kad sam te pohvalio. Ti si sad to tako lijepo formulisao, jer vazda sam se pitao koji su to motivi što čovjeka, iz čista mira, nagone da se stavi u službu i kao Orvelove ovce pjeva o dobrim i lošim nogama...
    Ova je tvoja priča u poslednjih deset-petnaest godina toliko puta prežvakana da je već, sigurno,uvrštena u kakav udžbenik domoljubivih pjesmica.

  25. #575
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    E,vidiš, upravo ovako nešto imao sam na umu kad sam te pohvalio. Ti si sad to tako lijepo formulisao, jer vazda sam se pitao koji su to motivi što čovjeka, iz čista mira, nagone da se stavi u službu i kao Orvelove ovce pjeva o dobrim i lošim nogama...
    Ova je tvoja priča u poslednjih deset-petnaest godina toliko puta prežvakana da je već, sigurno,uvrštena u kakav udžbenik domoljubivih pjesmica.
    Važi drug......
    Žao mi je ako sam pokvario tebi ili bilo kome njegovu idilčnu sliku koju je izgradio o bilo kom pojedincu. Zato i kažem - nije ovo štivo za tebe... Ne zamaraj se ubuduće...
    Davno je sociologija utvrdila da su ljudi ograničenog uma zapravo blagosloveni svojim hendikepom. Da li si negdje čuo da se objesila neka teška seoska budala ili da je nešto vrijedno pažnje učinio onaj koji je drugima pomagao čitavog života otvarajući im vrata da uđu u kola ili kancelariju, pridržavajući njihov sako ili kišobran. Ne takvi ne žive vlastiti život a još manje su sposobni da ga promišljaju. Čitav smisao njihovog života je da budu posmatrači onih koji žive. Tako i odlaze s ovog svijeta.

Page 23 of 54 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li pjesmu/text ?
    By Fidel Castro in forum Muzika
    Replies: 8958
    Last Post: 12-09-23, 11:32
  2. Slavko Perovic- kandidat za predsjednika RCG?
    By zdraljevovatz in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 12-06-07, 10:01
  3. Slavko Mrdovic, josh jedna donacija
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 14-09-05, 13:35
  4. U CRNOJ GORI, VEDRI I OBLACI TAJNA POLICIJA - MAFIJ
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-04, 10:41
  5. Misko Perovic (Monitor)je go
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •