Page 27 of 54 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 651 to 675 of 1340

Thread: Slavko Perovic

  1. #651
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto se chini od obavestajaca SDP-a. Evo se josh nisu dozvali kulturi vodjenja diskusije, no po starom - komunistichko logorashkom...
    Cini mi se da su za Ega ovako raspitivali kad im je javno lomio teoriju "sefa drustveno korisne partije" i to preko puno drzavnih projekata s kojim su se igrali pa logicno i prokockali, a sada nikako da se sjete ko bi to mogao bit da opet dojave Dereku Trotteru ko je kome iza ledja - kalkulacije mogucih prijetnji i tako to - saranada..
    Sto je najzalosnije, ne znaju da je to sve odavno podvuceno gdje treba.
    Toliko o konstantnom javnom isticanju SDP karakternih odlika.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-01-11 at 09:22.

  2. #652
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nažalost Slavko Perović je podbacio kao ličnost u CG. Više mi je muka da određeni sloj ljudi koji se pokrenuo u nevjerovatno teškom momentu i pravio promjene da gleda u ovog čovjeka kao u nekog mesiju i da očekuje njegov povratak.
    Sve neko idealizovanje ličnosti.

    Jedna mas ljudi u CG se pokrenula, nije ona Slavko Perović niti je on nju napravio i ideološki osmislio. Nadenuo se kao nesuđeni vođa tog pokreta, iskoristio je misao i želju naroda da se napravi transformacija i bolje društvo.

    Svi koji su u ono vrijeme i mislili o Crnoj Gori pozitivno a kamoli se za nju zalagali na bilo koji način su loše prolazili. Nažalost i danas.

    Šta je Crna Gora danas ?

    Kakva smo mi tvorevina?

    Zemlja lažova i lopova. Pogledajte malo okolo sebe pa se zapitajte ko nas je to okupirao.
    Isti Slavko Perović se iskristalisao u pokretu koji je zveckao nacionalnim i patriotskim i sa onim poštenim stvarima dizao glas protiv nepravde i lošeg.
    Otišao je u momentu kada je zadobio kompletno povjerenje i kada je 'rat' bio pri kraju.

    Svi smo postali lažovi,lopovi i kriminalci, htjeli to ili ne!

    Bilo da odemo na posao, u nekoj od institucija...svi podmićujemo,lažemo i prećutkujemo. Više i ne tonemo mislim da smo dotakli dno, a samo zurimo kao ćurke u Slavka Perovića da nam se vrati.

    Ipak je izdajica...što bi narod rekao :' 'il ga kuj, 'il ga ne mrči'!

  3. #653
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Nažalost Slavko Perović je podbacio kao ličnost u CG. Više mi je muka da određeni sloj ljudi koji se pokrenuo u nevjerovatno teškom momentu i pravio promjene da gleda u ovog čovjeka kao u nekog mesiju i da očekuje njegov povratak.
    Ni on ni citav LSCG se ne bi pokretao bez ljudi, tako da, chija je ko i sta zasluga... Vrckavo
    Sve neko idealizovanje ličnosti.
    Dobro, nije sve idealizovanje, ima tu i postovanja za mnogo sto sta, a ima i ljutnje zbog razocaranosti..

    Jedna mas ljudi u CG se pokrenula, nije ona Slavko Perović niti je on nju napravio i ideološki osmislio. Nadenuo se kao nesuđeni vođa tog pokreta, iskoristio je misao i želju naroda da se napravi transformacija i bolje društvo.
    Kao sto rekoh, masa je sluzila Vodji, a da li je Vodja uzvratio istima ili je iz sopstvene nemoci da pridobije josh vise k' svojoj masi nagrdio i nevine? Pitanje...

    Svi koji su u ono vrijeme i mislili o Crnoj Gori pozitivno a kamoli se za nju zalagali na bilo koji način su loše prolazili. Nažalost i danas.
    Ne bih se sa ovom konstatacijom slozila. Mnoge su bogato smjestili, udali, ozenili, zaposlili, prestruktuirali, izveli put inostranstva (indirektno i direktno), malo je njih ostalo u "nerijesenom" statusu, i to kasnije prikljucheni...

    Šta je Crna Gora danas ?
    Nezavisna Drzava.
    Kakva smo mi tvorevina?
    Onakva kakvu vecina prihvata.

    Zemlja lažova i lopova.
    Takvih ima u bilo kojoj drzavi na svijetu, to je do kucnog vaspitanja i obrazovnog profila..
    Pogledajte malo okolo sebe pa se zapitajte ko nas je to okupirao.
    Turisticka Drzava.
    Isti Slavko Perović se iskristalisao u pokretu koji je zveckao nacionalnim i patriotskim i sa onim poštenim stvarima dizao glas protiv nepravde i lošeg.
    To je ono sto zbunjuje mlade ljude i one koji nisu pratili tok njegovog politichkog "razvitka".
    Otišao je u momentu kada je zadobio kompletno povjerenje i kada je 'rat' bio pri kraju.
    Ovo ima smisla.

    Svi smo postali lažovi,lopovi i kriminalci, htjeli to ili ne!
    I Vas je ubijedio u to?
    Nemojmo o tome da covjek kad govori o "svima" misli kroz svoje vrednosne kodekse. Uvredljivo je, ali u svakom slucaju ne pije vodu.

    Bilo da odemo na posao, u nekoj od institucija...svi podmićujemo,lažemo i prećutkujemo. Više i ne tonemo mislim da smo dotakli dno, a samo zurimo kao ćurke u Slavka Perovića da nam se vrati.
    E sad ste me totalno zbunili. Ko ste to vi?
    Covjek je jedinka i kao lichnost odgovoran sam za svoje postupke, nedjela i djela. Masa ni u ratu ne moze da se procijeni u "kompletu", a kamoli da postoji razlog da se u mirnodopskom vremenu ocjenjuje na ovaj nachin.

    Ipak je izdajica...
    A mozda on nije izdajica, mozda je u stvari sve ovako i hteo? Ako jeste hteo da mu ovo bude politicki limit onda nije izdao sebe.

    što bi narod rekao :' 'il ga kuj, 'il ga ne mrči'!
    Mnogo "narod" prica, i dobacuje, ali nesto na lichnim primjerima i ne dokazase u kolichini u kojoj su kreativno spremni da sricu sopstvene umotvorine...Pamet - dakako.

    Hvala Lepo

  4. #654
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poštovana,

    Ne možete njegovo političko dijelovanje prepoloviti. Ipak kao zaokruženo dijelovanje on je prevario Crnu Goru. Kao što sam već naveo da je na koncu nekih stvari uništio istu tu energiju, koju kako sada sagledavam stvari isti cijelo vrijeme kontrolisao da ne bi preuzela stvari u svoje ruke i na kraju je raspršio.

    Slažem se da laž i lopovluk jeste dio sopstvene ličnosti, ali da bi ste funkcionisali danas u CG,isto tako i u okolnim bivših nam bratskih država, vi morate da se bavite nepošteniim stvarima, aktivno ili pasivno, isto vam dođe.
    Ma koliko se tješili da sami upravo to nismo, ali ipak kamenčić u moru ne znači ništa.

    Može se vidjeti prekrajanje istorije,događaja. Upravo onih kojismo i sami bili svjedoci,vidjeli i čuli. Sve se farba sa nekim veselim bojama i dosta toga se baca pod tepih naivnosti i nesazrelosti.
    Nažalost ne samo neka modernija istorija,bojim se da je u pitanju i ona malko nam dalja i do skora veoma draga.

    kažete mnogi su se fino udomili...

    Nažalost malo je njih, mnogo je više onih koji su ostali...da ne kažem što.

    Kažete da sam vas zbunio?
    Ko smo to mi?

    Narod, baza svake države. Malo mi je izlišno navoditi korumpiranost koja je dostigla apsolut. Samovolja namještenika i činovnika u najgorim varijantama, gotovo da možete na našem primjeru putovati kroz vrijeme i vidjeti kako je nakda davno bilo kod nekih. U svom bestijalnom uređenju da bi ste funkcionisali i sam morate raditi nečasne radnje.

    Grijeh i nedjelo leži i u pasivnosti...

  5. #655
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sudiće istorija crnogorska svakome onome ko se usudio da ne bude do kraja veran grudi ovoj dukljanskoj, sudiće i slavku peroviću koji beše veliki gospodin, ali danas svojim nerazumnim delovanjem uništava svoju sopstvenu sliku! to je lična mržnja prema vitezu i jednom od najvećih crnogoraca milu đukanoviću, a tu mržnju možete da osetite u slavkovoj priči, pogledajte ovaj zadnji intervju kako mu se glas promeni kad izgovora milovo ime, to je opsesija i mržnja! a sudiće narod crnogorski i istorija svakom ponaosob a gospoda boga ima pa da je kolko miš!
    sveti đorđe i ilija i ostroški vasilija

  6. #656
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Javio se Slavko...a kako se javio u ovom intervjuu BH TV-bolje da se nije ni javljao!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #657
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rogavcevic View Post
    sudiće istorija crnogorska svakome onome ko se usudio da ne bude do kraja veran grudi ovoj dukljanskoj, sudiće i slavku peroviću koji beše veliki gospodin, ali danas svojim nerazumnim delovanjem uništava svoju sopstvenu sliku! to je lična mržnja prema vitezu i jednom od najvećih crnogoraca milu đukanoviću, a tu mržnju možete da osetite u slavkovoj priči, pogledajte ovaj zadnji intervju kako mu se glas promeni kad izgovora milovo ime, to je opsesija i mržnja! a sudiće narod crnogorski i istorija svakom ponaosob a gospoda boga ima pa da je kolko miš!
    Kome to crnogorska istorija pravedno dade sud...

    Marko Miljanov nam je napisao primjere čojstva i junaštva...

    Petrovići liše sv.Petra su pomogli Crnoj gori...

    Milo Đukanović je vitez...

    i tako u nedogled...

  8. #658
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Vjerujem da nisi u toku. To negira aktuelno cg pravosudje, ovih dana su oslobodjeni osumnjiceni za Bukovicu.
    Upoznat sam sa tim. Međutim, radi se o tome da je nad ljudima učinjen zločin. Ubijeni i prognani. Neko je to učinio i ja ne mogu tvrditi ko, odnosno jesu li svi ljudi koji su bili optuženi ili dio njih ili potpuno drugi ljudi jer neću da griješim dušu kad ne znam, ali je problem što očigledno niko za to neće odgovarati. Kao što je izvjesno da će još jedna crnogorska sramota tj. Morinj takođe ostati bez krivca. Na kraju će ispasti da su se ljudi sami zatvorili i da je to bila grupa dubrovačkih mazohista. To ujedno govori i o crnogorskom pravosuđu koje je spalo na najniže moguće grane. Nemoguće je da ima toliko optužbi koje na kraju nijesu dokazane (tu ne mislim samo na ratne zločine). Simptomatično je i da protiv Milike Čeka Dačevića nije pokrenut nikakav postupak a zna se što je činio u Pljevljima za vrijeme rata u ex-Yu. Vjerovatno i zato što bi otkucao ponekoga iz DPS-a koji je u tome učestvovao. Nema sumnje da bi ga naši sudovi oslobodili zbog "nedostatka dokaza". Malo sam skrenuo sa teme pa praštajte.
    Last edited by amnesiac; 12-01-11 at 07:44.
    Dick Laurent is dead!

  9. #659
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Sto mislis da Ceka nema? Pa gdje je Ceko nego u DPS. Ovo i Morinj je trebao da bude lagan slucaj, zna se ko je i tada i danas vedrio i oblacio, i ako ce se suditi po komandnoj odgovornosti, onda je jasno ko bi trebao biti prvooptuzeni. Ja licno nikakvih moralnih dilema nemam da ko god nesto lose napravi, neka brate odgovara. A jaka sam siguran da ako bi samo ovi sto su oslobodjeni robijali, pa kakva bi to pravda bila.

    P.S. Apropo naglog dps(demokrate) Ceka Dacevica. Stariji forumasi se sjecaju opskurnog Mirka Jovica. E pa taj Mirko je danas zestoki evropejac, kuca na Dedinju, evropska prica, stvarno da povratis.
    P.P.S. Principijelna Bosnjacka stranka se tek juce oglasila.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  10. #660
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Interesantno da nam u lijepoj našoj...ups to je već viđeno...bolje rečeno u dragoj našoj domovini, niko nije kriv nizašta.

    Dobro rečeno da će na kraju biti da su grupe samoubica i mazohista koji su ispunjavali svoje bolesne ciljeve da bi naštetili evropskoj i široko-poglednoj politici i demokratskim procesima.

    Neovisno da li je neko direktni učesnik ili ne, apsolutno postava vojske,policije i ministartsva odbrane i unutrašnjih poslova mora da bude kažnjeno.
    Valjda sve to postoji radi zaštite, a tu spada i preventiva.

    Nažalost, svi su oni još politički živi i aktivni i još uvijek se gicaju po političkom bunjištu CG. Jedinu štetu i stid osjeća onaj pošteni narod koji sa time apsolutno nema veze.

    Osjećaj stida i nemoći da upravo svaki normalan čovjek koji je ujedno i građanin CG ima te prelive loših emocija. Naša tadašnjo-sadašnja vlast je ubijala naše građane, na veoma svirep način. Ako sagledamo da smo još prije više od pola vijeka stali rame uz rame sa demokratskim silama i ginuli protiv fašizma, naprosto da se zapitamo odakle se izrodiše sva ova dešavanja.

    Ah da, tu je Slobodan Milošević pa ćemo sve prišiti njemu, on je sve išao kroz CG i tukao narod sa drškom od metle da bude zao i pokvaren.

    Sve će ovo po starom običaju da se završi, eleminiši one koji pričaju, asfaltiraj nekoliko kilometara ulica, turi sirotinji neku crkavicu i to je to...idemo dalje u EU.

    Naravno i dalje se nadamo da će Slavko Perović se oglasiti iza nekog budžaka u trenucima sopstvene dokonosti i dati mudrost crnogorcima.

  11. #661
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Sto mislis da Ceka nema? Pa gdje je Ceko nego u DPS. Ovo i Morinj je trebao da bude lagan slucaj, zna se ko je i tada i danas vedrio i oblacio, i ako ce se suditi po komandnoj odgovornosti, onda je jasno ko bi trebao biti prvooptuzeni. Ja licno nikakvih moralnih dilema nemam da ko god nesto lose napravi, neka brate odgovara. A jaka sam siguran da ako bi samo ovi sto su oslobodjeni robijali, pa kakva bi to pravda bila.

    P.S. Apropo naglog dps(demokrate) Ceka Dacevica. Stariji forumasi se sjecaju opskurnog Mirka Jovica. E pa taj Mirko je danas zestoki evropejac, kuca na Dedinju, evropska prica, stvarno da povratis.
    P.P.S. Principijelna Bosnjacka stranka se tek juce oglasila.
    Ostaje mi samo da se složim sa tobom.
    Dick Laurent is dead!

  12. #662
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Milo je PRAV,
    a Slavko je KRIV,
    shto je ZIV, jer zbori ISTINU o nama, i drzi nam ZRCALO,
    da se ogledamo i vidimo nash LIK&DJELO UCIJELO, takvih nakaza ni Kvazimodo i njegovo mOOdo nije svijetom chepalo, od kad se VLASTI BEZ CHASTI DOCHEPALO.

    Ajde LJUDI da se ULJUDIMO,
    da ne negiramo ono OCHIGLEDNO, i da pochnemo da stvaramo NESHTO LJUDSKO I VRIJEDNO,
    dosta je bilo TRTOMUDJENJA,
    NACIJONALNOG; VJERSKOG I IDEOLOSHKOG,
    kako ZABORAVISMO CHAST, POSHTENJE I SLOBODU ZLATNU,
    vidite li Vi, shto se radi po CGi, ili ste OBNEVIDJELI.????
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #663
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Milovan Vukov Jankovic, on 9. Januar 2011. at 4:00 pm said:
    Ne treba zaboravit,
    da je pochetkom devedesitih bilo 90 % za ZLOBA&MOMIRA&MILA,
    a mozda 10% za Slavka&LSCGe.
    E kako je tim majmunima stati pred zrcalo,
    i vidhjeti svoje izkezene naZijonalistichke ochnjake, pravoslavlja narodnog veselja, i ideloshke komunistichke proshlosti, to niko od ove ELITE , niti SLAVKO ne uzima u obzir.
    Sa tom neslavnom proshloshcu,
    ce generacije da biju bitku, ali svaljivanjem krivice samo na pojedince iz vlasti, nas udaljava od ISTINE, jer nije toliki problem u VLADAJUCOJ ELITI, koliki je problem u Brskutu i drugim VUKOJEBINAMA, eno mi pola rodhjaka po FBu slave DRAZU I NJEGOVU STRAZU,
    ko je kriv za takvo stanje ne-SVIJESTI OBICHNOGA PUKA.
    Sa mnogima nebi pristao uci u CRKVU,
    trgovat na TUSHKU DZADU,
    ili ici na STOCHNI PAZAR, dhje se vi krecete, da je mene znat, oko mene ima vishe od pola , koji bi josh uvijek klali po kucama, njima su za sva zla ovoga svijeta krive PRVE KOMSHIJE, druge vjere, nacije i ideologije;
    KOLEKTIVNO LUDILO SE SAMO POKRILO PONJAVOM, i chekaju prvu shansu, da iskazu svoj patriotizam.
    Tako je zlokoban ovaj tvoj post, prijatelju moj...i sto je najgore-i ja to isto osjecam u mome kraju.
    Ako pod hitno ne bude nadjena mogucnost ZAPOSLJAVANJA OPOZICIJE ( i to onog najnizeg socijalnog sloja) od strane vlade, I NA TAJ NACIN IM SKRENUT ZLU MISAO I ZAVIST NA STICANJE I BIZNIS-ZLO!
    Gospodo iz vlade, obratite paznju sto vi mudri i dobronamjerni Milovan kaze i nalazite neko rjesenje...POVJERUJTE DA SE NEKAD BOLJE VIDI IZ DANSKE NO SA LICA MJESTA!
    Pozdrav mudracu i iskrenom i dokazanom prijatelju, sa kojim se ponosim,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #664
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema grama ZLOBE u mom postu,
    slichno sam komentarisa sadashnje stanje na ZIDU Igora Lukshica na FBu,
    ZALUDU BIJEMO KOMARCE POJEDINACHNO,
    ako ne ISUSHIMO BARU,
    iz koje se REPRODUKUJU MALARIJOM ZARAZENI KOMARCI,
    sve ce otici u CHETIRI LIJEPE MATERINE,
    pola CGe ce lezat po ZATVORA,
    SISTEM PROIZVODI MALARIJU I SHIRI ZARAZU, HILJADU JAVNIH DOBAVLJACHA NA POLA KOPENHAGENA, SA BNPom deset puta manjim od POLA OPSHTINE KOPENHAGEN, plus vojska i policija.

    BARJAKTARU DARIVAT JEVROPU,
    mnogo je dragi moj prijatelju,
    molim se svevishnjeme za tvoje ZDRAVLJE I TVOJIH POTOMAKA.

    Srdachan pozdrav.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #665
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milovane kandidujte se za predsednika crne gore ili osnujte partiju svi ćemo mi odavde glasati za vas i naše familije računajte na to veliki gospodine!
    sveti đorđe i ilija i ostroški vasilija

  16. #666
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njegov povratak je praktično nemoguć, jer 2005 je zvanično ugasio ostatke (formalnih) institucija, zajedno sa LS. Danas, sve i da hoće - a htio bi - nema sa kime da se vrati, a budimo realni: skoro sve što se u onoj fazi "bijelog usijanja" u LSCG moglo uraditi ili makar pokrenuti - on je prekidao, suzbijao ili gasio. Zato je besmisleno očekivati da je danas u stanju da uradi išta više ili bolje od toga, upravo obrnuto, mada su meni ova njegova sve učestalija javljanja u sve očiglednijem stanju psiho rastroja čak i nakorisnije što je ikada radio: jer do kraja obesmišljavaju svaku od strana jednog sistema koji se pokrenuo 90-tih i koji danas polako klizi ka sveopštoj entropiji. Valjda će nakon toga, sa novim doći i nešto bolje.

  17. #667
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Slavko je odličan lik, uvek sam ga poštovao i cenio i i dalje ga poštujem i cenim. On najmanje od svih bivših i aktuelnih političara na prostorima ex-yu ima razloga da se stidi i da se pravda. I nije nikad bio ničija marioneta, ni Srbije ni zapada, ni službi ovih i onih uključujući i crnogorske, uvek samo svoj i istinoljubiv, on je za mene zaista Crnogorac u najpozitivnijem smislu.

    Jedino sto ne volim kod njega je mozda takodje deo sireg crnogorskog mentaliteta. Ono ja pa ja, i samo ja. Suvise je strog prema drugima, verujem i prema sebi isto tako, a za (moguceg) buduceg drzavnika nije dovoljno samo da bude u pravu. Ok i harizma je tu, to ne moze da skodi. Ono sto nedostaje je malo prakticnih smernica, za obicnog coveka u Crnoj Gori, nekih konkretnih stvari, treba uraditi ovo i ono, opste je poznato da se mase, čak i kada su ljudi jako nezadovoljni, ne mogu mobilisati golom pricom o slobodi i casti i postenju, vec nekim konkretnijim stvarima.

    Doduse ja citavu tu pricu i ne vidim kao nekakvu revoluciju nego kao proces, proces menjanja ljudi na bolje, prema postovanju i sebe i drugih na jednom visem nivou, prema vecem postovanju zajednicki utvrdjenih pravila, drzave i institucija, a Slavko je tu vazna figura svojim radom u proteklih dvadesetak godina, i istorijska perspektiva ce sigurno pokazati koliko je vazan lik bio Slavko u ovom periodu za CG, pa i sire.

    Takodje, Slavko je jedan od retkih crnogorskih politicara i intelektualaca koji je jasno van srpskog tabora a koji je shvatio da ideoloska srbofobija koja se ispoljava u boljsevistickom maniru razara demokratiju u CG i podmece jednu pricu da bi se zamaskirale druge stvari, i zato mu skidam kapu.

    Mislim da ako trajno prodje ta prica o "unutrasnjim neprijateljima" koja se potura , jer ideologizovana svest mora imati nase i njihove, stalne neprijatelje i stalne zavere, ova inkarnacija Crne Gore nema svetlu budućnost i Slavko to zna (inace retko dobru moc predvidjanja ima Slavko Perovic) i zato nastoji da ne prodje mnogo vremena za ono što je krivo nasadjeno da sraste i da nastavi da raste ukrivo jer ce takvo drvo gravitacija oboriti, pasce samo od sebe ne treba mu ni vetar ni nista spolja.

    To je razog što mislim da Slavko gleda da što pre nekako udari pouzdanije i jače i trajnije temelje CG za budućnost, a o tome sadašnja društvena elita u CG ne zna ništa, ne haje niti mari za to, a to je najbitnija stvar od svega kad govorimo o politici i drzavnosti.
    Last edited by ssin; 19-01-11 at 09:46.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  18. #668
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam koliko je Slavkov poziv na pobunu protiv robovlasnickog sistema danas izvodljiv i realan ..na kraju krajeva ,tesko da moze naici na razumijevanje kod vecinske porobljene Crne Gore , tome su nas barem poslednje dvije decenije naucile ... Zelim ipak primijetiti cinizam i malicioznost u mnogim komentarima ovdje prisutnih .. koji Perovica ,bas kao i 90 ih , smatraju "mentalno izvitoperenom" osobom ... Uz prisjecanje da se svaka njegova analiza i dijagnoza Crnogorskog drustva ,u zadnjih 20 godina ,pokazala tacnom , samo sto su je Crnogorci prepoznavali sa nekih 10tak godina zakasnjenja ... na veliko zaljenje svih nas ... Zato svima pomenutim komentatorima dobronamjerna preporuka da preskoce ovu temu i posvete se vec raspravama o zastavama , amfilohiju , crkvama , reprezentacijama ,dokazivanju lojalnosti Crne Gore itd itd itd ... dakle svim koskama koje je Djukanovic bacio pred Crnogorce da se oko njih glodju kao neizevljeni Papuanci ... Uzivajte

  19. #669
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tempi pasati
    Last edited by saputnik plavetnila; 20-01-11 at 02:10.

  20. #670
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nema on šta i koga da pozove: 2001 je istrgovao glasove koje smo mu dali, a dali smo ih da uhvati DPS za vrat. Pare se izgleda istopile, on se suočio sa beznačajem sebe i svega što je napravio, pa u sudaru tih poraznih krajnosti neumitno tone k sedmom pečatu ludila. Nego, sjeća li se ko njegovih odgovora na prigovore od čega živi u Pragu: "Imam bogatog kuma koji me pomaže!".
    Ko ga izdržava ovih pola godine, nakon što se raskantao sa kumom?

  21. #671
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kome to crnogorska istorija pravedno dade sud...

    Marko Miljanov nam je napisao primjere čojstva i junaštva...
    Sto je sporno u Marku? Shvatio sam da si bio ironican, po izreci, samo malo modifikovano "ko o cemu, Marko o cojstvu..."?

  22. #672
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nixon View Post
    Ne znam koliko je Slavkov poziv na pobunu protiv robovlasnickog sistema danas izvodljiv i realan ..na kraju krajeva ,tesko da moze naici na razumijevanje kod vecinske porobljene Crne Gore , tome su nas barem poslednje dvije decenije naucile ... Zelim ipak primijetiti cinizam i malicioznost u mnogim komentarima ovdje prisutnih .. koji Perovica ,bas kao i 90 ih , smatraju "mentalno izvitoperenom" osobom ... Uz prisjecanje da se svaka njegova analiza i dijagnoza Crnogorskog drustva ,u zadnjih 20 godina ,pokazala tacnom , samo sto su je Crnogorci prepoznavali sa nekih 10tak godina zakasnjenja ... na veliko zaljenje svih nas ... Zato svima pomenutim komentatorima dobronamjerna preporuka da preskoce ovu temu i posvete se vec raspravama o zastavama , amfilohiju , crkvama , reprezentacijama ,dokazivanju lojalnosti Crne Gore itd itd itd ... dakle svim koskama koje je Djukanovic bacio pred Crnogorce da se oko njih glodju kao neizevljeni Papuanci ... Uzivajte
    To je to, sebe pogledat u ogledalo je najcrnje.

  23. #673
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    birziminium
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi,on je sam reka vraticu se,ali samo na mjesto predsjednika il premijera,drugo nista.Slavko za predsjenika

  24. #674
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    podgorica montenegro
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naidjoh na ovaj link ... Da se posjetite kako se nekada govorilo u parlamentu ... sjecam se da su ove Slavkove replike mnogi u skupstini slusali pognute glave

    http://www.youtube.com/user/liberaln...12/mJLus96r784

  25. #675
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ne sjećam da je iko obarao glavu, makar u Skupštini. Al da mu je jednom Miško Vuković, 1999, u histeričnom zanosu replicirao da začepi gubicu jer će početi da priča sve "što zna o njemu i njegovoj kombi partiji", a Slavni mu uzvratio kratkim izvinjenjem koje je pred narodom trebalo da izgleda posprdno - ali je bilo suštinsko, e toga se sjećam. Četiri ili pet godina kasnije je krenula priča o tome kako je Vaso Mijović dovezao vreće DM koje su kod Karađorđevog parka pretovarene u Banićevićev kombi i odvezene Slavku u Prčanj. Draganu bačena dva štosa da pokrije dugove, petina data Ranku Đonoviću da do narednih izbora tim novcima proširi glasačko preduzeće i vlasniku obezbjedi još bolju reket poziciju za poslije najavljenih vanrednih parlamentarnih izbora. Ostatak dukata otišao sa Slavkom ka Pragu i londonskoj berzi. Đonović odnio partijski dio u Frankfurt i propao sa poslom, LSCG se survao na 6,3% a Perović morao da čeka naredne tri godine sljedeću šansu za naplatu. Što bi rekao onaj kabare performer u "Bure baruta": "Ja sam poštena qrva. Devica, kompleksna qrva".

Page 27 of 54 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li pjesmu/text ?
    By Fidel Castro in forum Muzika
    Replies: 8958
    Last Post: 12-09-23, 11:32
  2. Slavko Perovic- kandidat za predsjednika RCG?
    By zdraljevovatz in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 116
    Last Post: 12-06-07, 10:01
  3. Slavko Mrdovic, josh jedna donacija
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 14-09-05, 13:35
  4. U CRNOJ GORI, VEDRI I OBLACI TAJNA POLICIJA - MAFIJ
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-04, 10:41
  5. Misko Perovic (Monitor)je go
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 15-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •