Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 289

Thread: Kontaktna sociva

  1. #1
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kontaktna sociva

    Koja su po vama najkvalitetnija,najkomfornija,i koji oftalmolozi u CG imaju najveci izbor sociva ???
    Ja zasad nabavljam od jedne oftalmoloske odinacije iz Novog Sada...postoji li u CG uopste neki veci izbor dobavljaca ???

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Sto ce ti sociva,sto ne platis Lasik?
    Ja sam potrosio para i para na preglede i meka sociva i ima 2-3 infekcije i cuda....

  3. #3
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radicu sad zasad moram na sociva

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na vliku zalost, u CG ces tesko nac strucnjaka za sociva.
    Sve optike odje imaju meka, tvrda i gas-propusna, i to je sve ali i to bi bilo sjajno kad bi neko umio da odredi dioptriju. U poslednjih mjesec dana sam cula bar 5 ljudi kojima je pogresno odredjena dioptrija za sociva.

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li to moguce??? svasta. Ja jako dugo nosim sociva, gas-propusna, nikad stvarno nisam imala nikakvih problema, preglede sam uvijek radila u Monokl, u blok 5, kod lika koji je dolazio svake subote, iz Makedonije neki doktor...ne mogu se sjetit prezimena da me ubijes...
    Samo pazim sociva, higijena i to, kupim nova na svake 3-4 godine, zavisi kolko izdrze i sve je ok.
    Laserska nije losa stvar, ali bas nisam sigurna u ove nase strucnjake ovdje. Ima li ko iskustva po tom pitanju, voljela bih da cujem?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje ti je sigurno nece odradit. Najblize imas u BG da ja znam

  7. #7
    Join Date
    May 2008
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shta fali dobrim starim naocharima, uvijek bih prije nosio naochare nego sochiva...
    Josh ako ima neki mocan okvir

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    ja sam bio kod one jovovicke na zabjelo i odredila mi je neku dioptriju koja veze s vezom nema. samo sam je ljubazno pozdravio i izasao.

  9. #9
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Na vliku zalost, u CG ces tesko nac strucnjaka za sociva.
    Sve optike odje imaju meka, tvrda i gas-propusna, i to je sve ali i to bi bilo sjajno kad bi neko umio da odredi dioptriju. U poslednjih mjesec dana sam cula bar 5 ljudi kojima je pogresno odredjena dioptrija za sociva.

    Da to i ja mislim zasada...samo nisam nikada pitao ovako po forumima...
    meni su zasada bas losa iskustva sa bilo kojom klinikom ili optickom radnjom u CG...svi nekako rade ``ofrlje`` ili bar tako ostave utisak...imam osjecaj da svakog pacijenta koriste da bi ``ispekli zanat`` a ne da pomognu... zato sam i prinudjen da idem do Novog Sada...
    imate li nekih linkova gdje mogu da se pogledaju proizvodjaci i ponude ???
    Evo sta nam komsije proizvode : http://www.opto-centar.hr/
    Last edited by oops2; 31-05-08 at 19:51.

  10. #10
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ja sam bio kod one jovovicke na zabjelo i odredila mi je neku dioptriju koja veze s vezom nema. samo sam je ljubazno pozdravio i izasao.


    Da i ja sam isao kod nje prije Novog Sada !!!

  11. #11
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mustra View Post
    Laserska nije losa stvar, ali bas nisam sigurna u ove nase strucnjake ovdje. Ima li ko iskustva po tom pitanju, voljela bih da cujem?

    Ja sam isao na hirusku...a dio sam radio i sa laserom...nije nista strasno...radi se sa lokalnom anestezijom...malo je neprijatno..ali strpis se i ok je...uglavnom Rusi zavrse sve po planu...imaju jednog doktora ``picazla`` nevidjena...tako da eto...po mom misljenju Rusi generalno rade najkvalitetnije... Iza njih Je Boston u Americi...
    da sad ne kudim Sveti Vid...ja sigurno tamo ne bih krocio ni za pregled !!!!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Freaky-Tool View Post
    Shta fali dobrim starim naocharima, uvijek bih prije nosio naochare nego sochiva...
    Josh ako ima neki mocan okvir
    Fali im to sto su neefikasne i nepovoljne ako je izmedju dva oka veca razlika u dioptriji.Za to su neophodna sociva ili laser

    Ja ih nosim 18 godina, meka (Bausch & Lomb = 60 eura za godinu dana) i nadam se da cu ih ubrzo okachit o klin.
    U BD u sportski centar imate ordinaciju Miljkovic...kompjutersko utvrdjivanje i provjera dioptrije i sva potrebna aparatura. Pregled je bio 30 eura i treba zakazat prije.
    Open your minD

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja sam isao u kliniku Jovovic kod Dr, Jovovic
    Sa tim nalazima sam dosao ovdje i koji su se poklopili sa pregledima kojima sam uradio ovdje
    Operisan sam u Manhattan Lasik Centru,cijena je bila 3000$
    Tako ako ko oce da radi ispalo bi vas okio 2500e sa avio kartom.....
    Klinika je najpoznatija u NY od poznatih se Tiger Woods operisao i jos neki igraci iz NFL i NBA...

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    a zna li koliko kosta ono lasersko otklanjanje dioptrije u Sveti vid?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1000 po oku..al to sam chuo,nije zvanicna inf.
    Open your minD

  16. #16
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    a zna li koliko kosta ono lasersko otklanjanje dioptrije u Sveti vid?
    I ja isto tako ne znam bas tacno ...mislim da je kod Rusa u Kalugi nesto slicno...2000-2500,zavisi od operacija...sa tim da je uracunat put avionom,smjestaj,detaljni pregledi,operacije,izleti i (kvalitetna) hrana.
    (ovo izleti samo pacijentima kojima dozvole doktori)

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mustra View Post
    je li to moguce??? svasta. Ja jako dugo nosim sociva, gas-propusna, nikad stvarno nisam imala nikakvih problema, preglede sam uvijek radila u Monokl, u blok 5, kod lika koji je dolazio svake subote, iz Makedonije neki doktor...ne mogu se sjetit prezimena da me ubijes...
    Samo pazim sociva, higijena i to, kupim nova na svake 3-4 godine, zavisi kolko izdrze i sve je ok.
    Laserska nije losa stvar, ali bas nisam sigurna u ove nase strucnjake ovdje. Ima li ko iskustva po tom pitanju, voljela bih da cujem?
    U Monoklu je radio dr Trenevski...jeste Makedonac ali ovdje zivi 100 godina, vojni je ljekar, u penziji...ja nijesam bila zadovoljna, pa sam zavrsila kod dr Albijanic koja je tad radila u stadion BOMAR...2 puta mi je pogresno odredio dioptriju i bacila sam oba para sociva,,,mada znam ljude koji su bili jako zadovoljni njime...sve ti je to od iskustva do iskustva i ako ti je ok ne mijenjaj doktora
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja se nosam sa mekim sočivima od 7og osnovne. Zadnjih 5-6 godina sam u optici LENS, pored optike Monokl, blok 5. Čini mi se da je doktorica Poček tamo. Ova sočiva koja stavljam, nose se po 3-4 mjeseca i onda se nova stavljaju. 30€ košta 1 par + rezervno (3 sočiva znači). Dioptrija mi je -5 na oba oka i kanim se da se operišem neđe i za sva vremena raskrstim sa sočivima i naočarima. Pitanje je, đe se može normalno tj. sigurno operisat i skinut dioptrija i koliko košta to zadovoljstvo?
    Last edited by ThaHool; 01-06-08 at 20:50.
    Globetrotting

  19. #19
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to i mene zanima. Ima, dakle, taj Sveti vid i klinika <MIlos> u Bg, znam da su ovi u Milos radili nekim starijim ljudima komplikovanije ,zahvate", i bili su vrlo zadovoljni. Sad ne znam za ovo otklanjanje dioptrije...Je li to iko radio ovdje? ILi u Bg? KAko to funkcionise?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A sve nas to zanima.
    Jes' da sam navikao, al sanjam da mi je da se o5 probudim, itd. bez ikakvog cimanja oko sočiva i sl.
    Globetrotting

  21. #21
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    E moji coroskopi ljute vas muke more, shta ima da gledate...sto veli petar bozovic ADA NECESH NISHANIT SA NJIM
    Ja sam sa naochara presao na meka kontakt sochiva prije 3-4 mjeseca i prezadovoljan sam CUK CUK! Pregled sam radio kod jovovicke na zabjelo i stvarno mi je pogrijeshila dioptriju na jedno oko, ali ja razumijem da je to tezak i zajeban posao pa je ovom prilikom i pozdravljam! Poslije 2 dana sam navratio opet kod nje objasnio joj da se malo preshla i onda smo se smijali iz kurtoazije kiki kiki i dala mi je novu kutiju sochiva....

    Razlika izmedju naochara i sochiva je ogromna! Nema zamagljivanja naochara...zimi udjesh u kafic dje je toplo i odma ti se zamagle djozluci pa se osjecash ka kreten, mozesh da lezish i da gledash TV, da trchish na trim stazu, da djeljish ka choek i gledash draganu kako chudesa chini, ne osjecash da su ti na ochima! Zlatile se ruke tome sto ih je rodio!

    Iskustva iz BG su sledeca:
    jedan moj drug je radio u Sveti Vid, choek se muka namuchio, jer je poslije operacije morao 3-4 dana da boravi u zatamnjenoj prostoriji, imao je nesnosne bolove noc poslije operacije, nijesu ga upozorili da nishta nece vidjeti poslije operacije(sve je mutno pred ocima prvi dan) a on poshao sam pa su ga kao slijepca kroz BG vodili ljudi, koje ovom prilikom pozdravljam, posebno su ga zajebali zbog toga shto je morao da se vrace za BG sjutra dan zbog previjanja, a on se nije snashao za smjeshtaj u BG nego je ponovo avionom pare troshio...sipao je kapi pola godine nakon operacije! Kaze da su mu dali i trodone u sluchaju da ne mogne izdrzati prvu noc! On ih nije popio a cimao se nekoliko puta, pa mozete misliti kako je boljelo. Ovo se ne deshava svima poslije operacije, samo malerima On super vidi i operacija je uspjela! 1000e po oku.
    Drugi drug je radio u Milosh! Potpuno drugo iskustvo, oni valjda koriste drugu tehnologiju, on je poslije operacije morao da boravi u zatamnjenoj prostoriji samo taj jedan dan, sjutra je slobodno shetao po BG! Nose se zashtitne naochare da nebi pacijent dodirnuo oko, a to je u postoperativnom periodu( u ovom sluchaju 1 dan) strogo zabranjeno! I on sada odlichno vidi! 100o e po oku.

    Obojica kazu da su prezadovoljni, kazu da je operacija lagana za podnijeti, ima smijeshnih situacija. U klinici Milosh kaze doktor ,,A SADA DISHI NA USTA,, moj drug ludi za inat disao kroz nos i kaze ,,BRATE, MIRIS PALJEVINE OSJECAM, PRZI MI OKO,, mada bol ne osjecash. Druga shok scena je kada chiko doktor kaze ;;SADA SE NEMOJ PREPASTI NA TRENUTAK CES IZGUBITI VID,, i klik stvarno nishta na to oko za trenutak ne vidish, valjda ti izgasi prekidach neki u glavu hahhaha

    Posloji i na VMA od skoro i kako sam ja chuo koshta 1800e za oba oka!

    Eto moji dragi cjori ljudi nadam se da sam vam najplastichnije prikazao iskustva mojih drugova! Ja neshto ne smijem poci valjda sam piiiiiip imam trip da ce u toku operacije nestati struja i da ce doktor rec,, E U PIIII*KU MATERINU,,
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    A sve nas to zanima.
    Jes' da sam navikao, al sanjam da mi je da se o5 probudim, itd. bez ikakvog cimanja oko sočiva i sl.
    Mogu reci da sam se i te kako navikla ali mi je ponekad smorno sto kad mi se strasno spava moram prvo 5 minuta oko sociva da se zabavljam a ne vidim bijele kobile!

    Quote Originally Posted by mistery View Post

    Eto moji dragi cjori ljudi nadam se da sam vam najplastichnije prikazao iskustva mojih drugova! Ja neshto ne smijem poci valjda sam piiiiiip imam trip da ce u toku operacije nestati struja i da ce doktor rec,, E U PIIII*KU MATERINU,,
    e ja tek sad ne bih posla na nikakvu operaciju...isti trip i ja imam i pravo da ti kazem sociva su mi izvrsno pomagalo, ne vidi se, ne smeta pri bilo kojem poslu...tih pet minuta dnevno posla oko njih cu izdrzat! Nece mi niko prckat oko oka zaisto!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    May 2008
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Ja se nosam sa mekim sočivima od 7og osnovne. Zadnjih 5-6 godina sam u optici Asteria, pored optike Monokl, blok 5. Čini mi se da je doktorica Poček tamo. Ova sočiva koja stavljam, nose se po 3-4 mjeseca i onda se nova stavljaju. 30€ košta 1 par + rezervno (3 sočiva znači). Dioptrija mi je -5 na oba oka i kanim se da se operišem neđe i za sva vremena raskrstim sa sočivima i naočarima. Pitanje je, đe se može normalno tj. sigurno operisat i skinut dioptrija i koliko košta to zadovoljstvo?

    Pa kazem vam...moja iskustva sa Rusima su dobra...a cini mi se i ostalih...grupa od 19 ljudi koja je isla...svi su ok zavrseni...od dva strasno teska hiruski do lakih laserskih skidanja...cura je skinula -7 laserom opusteno bez problema...drugi decko je imao -2 na jedno a na drugo -5..i to je ok uradjeno...
    ne znam...ja nisam cuo da su nekoga uradili lose...oni ako sumnjaju onda nece da rade jednostavno !!!
    Last edited by oops2; 01-06-08 at 19:38.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mogu reci da sam se i te kako navikla ali mi je ponekad smorno sto kad mi se strasno spava moram prvo 5 minuta oko sociva da se zabavljam a ne vidim bijele kobile!

    e ja tek sad ne bih posla na nikakvu operaciju...isti trip i ja imam i pravo da ti kazem sociva su mi izvrsno pomagalo, ne vidi se, ne smeta pri bilo kojem poslu...tih pet minuta dnevno posla oko njih cu izdrzat! Nece mi niko prckat oko oka zaisto!
    Na sočiva se navikneš posle 3 dana. Što bi rekla za mene koji ih nosim preko 8 godina? Al pričam o onom osjećaju, koji sam imao do 2og osnovne, da kad se probudiš ne moraš ništa da radiš a da normalno sve vidiš.
    Takođe se slažem sa tvojom konstatacijom oko čačkanja očiju. Nisu frka pare za operaciju, al je frka sama operacija... Ne znam jel 100% sigurno, a i da jeste, nešto mi je milije 5min dnevno odvojit za stavljanje i skidanje sočiva.
    Takođe sam čuo priče da prije 22ge godine ne treba operisat oči, jer, tobošE, vid - dioptrija se formira do kraja 20/21ve godine.
    Globetrotting

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam odustao od sociva.Posle jedno 12 sati se totalno osuse i samo sto same ne ispanu a tada pocinju da se taloze proteini i pocinju da magle.Treba bas voditi higijenu a to je nekad nemoguce.Ponovo bi ih nosio samo kad bi kod nas stigla dnevna sociva.Ali sta ces jos smo zaostali.
    I ja se kanim za operaciju ali se jos nijesam informisao ni oko cega.
    Koliko traje potpuni oporavak,posledice i sl.

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sociva ili naocari?
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 87
    Last Post: 04-05-07, 20:20
  2. HITNO !!!! Gdje naci tecnost za meka sociva ?
    By crnogorac-nk in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 30-06-06, 00:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •