Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Muska depilacija ...?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Muska depilacija ...?

    Kao prvo, topic je informativni, nije o tome sto bilo ko od vas misli o tome, mislim da je to vec prezvakano dovoljno odje... Tako da ako nemate konkretnih savjeta i informacija, molio bi da se zaobidje ...
    Na zenski je kutak jer se uzdam u zene odje da mogu pomoc nesto

    Ko u Pg radi dobro musku depilaciju (grudi), koji su saloni?
    Preporucuje li se hladni ili topli vosak?

    Probao sam vec 2x do sad, sa hladnim valjda (trake se koriste), u 2 razlicita salona... Prvi put je bilo ubitacno bolno, drugi put vec znacajno bolje, dal zato sto je ova bolje radila ili sam se navikao, pojma nemam... Inace imam prilicno guste i jake dlake na grudima, sto je i razlog primarni sto su mi mrzne
    Problem je sto je posle bilo zajebancije, iritacija je trajala 3-4 dana sigurno, a dlake su vrlo brzo pocele da rastu (posle 10 dana mozda), dje je bilo dosta problema sa urastanjem dlaka, pa sam se o jadu zabavio to da rijesim...
    Posle ta 2 pokusaja sam bio siguran da je necu ponavljat, ali evo sad cisto da se informisem da li postoji neki pametniji izbor tu..
    Sad, ako neko ima neke sugestije, samo neka prica...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pokusaj vosak jos koji put, i meni je prvi put (mada noge, ne grudi) bilo urastanja i jako brzo su opet porasle, ali kasnijih puta je bilo ok.
    Getting lost never felt so good

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    boli bogomi, samo sto se ziv covjek na sve navikne pa se nekako lakse podnosi posle...Imaju neka sredstva protiv urastanja dlaka pa se raspitaj ili neka neka od ovih cura koja je to koristila napise svoja iskustva. To je vrlo cest pratilac depilacije i malo kome se ne desi. Cak i posle najobicnijeg brijanja, cak i cesce nego posle depilacije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    ja kad bih cupa dlake s grudi, mora bih nekakav razdeljak da napravim, jer mi se krzno spaja sa dlakama ispod pazuha
    a inace bi grdno bilo skinuti dlake sa grudi, ljeto je, svi vide kakav si ka ribica gore... a noge ka u majmuna...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ti odradi kompletnu

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije bol tolika frka, jes da uzasno boli, ali cini mi se lakse svaki put ... Samo sam ceka vas zene da pocnete pricu o bolu i kako vi trpite
    Veci problem je to kasnije, najvise iritacija i urastanje dlaka... Ova kozmeticarka mi je preporucila neku veet kremu protiv urastanja dlaka, pa sam i to malo koristio; nije bilo nekog efekta... Dajte malo savjeta oko ovoga?
    A i cuh nedje da je za muskarce bolje radit sa toplim voskom (maze se vosak i direktno skida, bez traka, valjda je to topli); kao jes malo manje higijenski ali bolje cupa dlake i manje je bolno ... Pa vi recite....

    A i dje radit..?

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Depilacija mushkih grudi je vrlo komplikovana za rad zato shto dlake rastu u vise pravaca. Iole iskusnija kozmeticharka bi trebala da o tome vodi racuna i da nanosi vosak (stvarno nije bitno koji, mada ja preferiram hladni, jer onaj topli se kasnije prekuvava i o jadu chini) u pravcu rasta dlake. Vrlo je moguce da si imao problema sa urastanjem, jer kozmeticharka nije o tome brinula.

    Ne bih znala da ti preporuchim neku, jer nisam sigurna da li ove moje to obavljaju, u svakom sluchaju ti treba ISKUSNA PEDANTNA kozmeticharka (long term).

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Kao prvo, topic je informativni, nije o tome sto bilo ko od vas misli o tome, mislim da je to vec prezvakano dovoljno odje... Tako da ako nemate konkretnih savjeta i informacija, molio bi da se zaobidje ...
    Na zenski je kutak jer se uzdam u zene odje da mogu pomoc nesto

    Ko u Pg radi dobro musku depilaciju (grudi), koji su saloni?
    Preporucuje li se hladni ili topli vosak?

    Probao sam vec 2x do sad, sa hladnim valjda (trake se koriste), u 2 razlicita salona... Prvi put je bilo ubitacno bolno, drugi put vec znacajno bolje, dal zato sto je ova bolje radila ili sam se navikao, pojma nemam... Inace imam prilicno guste i jake dlake na grudima, sto je i razlog primarni sto su mi mrzne
    Problem je sto je posle bilo zajebancije, iritacija je trajala 3-4 dana sigurno, a dlake su vrlo brzo pocele da rastu (posle 10 dana mozda), dje je bilo dosta problema sa urastanjem dlaka, pa sam se o jadu zabavio to da rijesim...
    Posle ta 2 pokusaja sam bio siguran da je necu ponavljat, ali evo sad cisto da se informisem da li postoji neki pametniji izbor tu..
    Sad, ako neko ima neke sugestije, samo neka prica...

    Cisto informativno, a zasto se depiliras?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Kao prvo, topic je informativni, nije o tome sto bilo ko od vas misli o tome, mislim da je to vec prezvakano dovoljno odje... Tako da ako nemate konkretnih savjeta i informacija, molio bi da se zaobidje ...
    Na zenski je kutak jer se uzdam u zene odje da mogu pomoc nesto

    Ko u Pg radi dobro musku depilaciju (grudi), koji su saloni?
    Preporucuje li se hladni ili topli vosak?

    Probao sam vec 2x do sad, sa hladnim valjda (trake se koriste), u 2 razlicita salona... Prvi put je bilo ubitacno bolno, drugi put vec znacajno bolje, dal zato sto je ova bolje radila ili sam se navikao, pojma nemam... Inace imam prilicno guste i jake dlake na grudima, sto je i razlog primarni sto su mi mrzne
    Problem je sto je posle bilo zajebancije, iritacija je trajala 3-4 dana sigurno, a dlake su vrlo brzo pocele da rastu (posle 10 dana mozda), dje je bilo dosta problema sa urastanjem dlaka, pa sam se o jadu zabavio to da rijesim...
    Posle ta 2 pokusaja sam bio siguran da je necu ponavljat, ali evo sad cisto da se informisem da li postoji neki pametniji izbor tu..
    Sad, ako neko ima neke sugestije, samo neka prica...


    Ovak'.. da se odmah ogradim od preporuke salona u Pg poshto sam iz Bg...
    Nemam dobra iskustva, samim tim ni mishljenje o depilaciji sa "hladnim" voskom... kida dlaku vishe povrshinski, bolnije je (meni makar)
    Tebi preporuchujem da malo skratish dlachice pre depilacije, ali ne previshe... Topli vosak -ZA, ali pozheljno bi bilo da imash lichno svoj (ma koliko chudno zvuchalo, mishljenja su podeljena, ja ne bih da rizikujem...da li se virusi ubijaju na ovoliko ili onoliko stepeni..)
    Shto se urastanja tiche, postoji krema "flugocid" koja se pokazala efikasnom protiv urastanja, i raznih iritacija...moj savet je da nekoliko puta pre depilacije uradish piling tela, tj dela tela, jer pilingom otvarash pore na kozhi i samim tim olakshavash da se dlachice uklone bez problema.
    U krajnjem sl ti preostaje trajna epilacija...(lasersko uklanjanje dl)Ako imash zivhaca, novca i zhelje za ovakvu exurziju...go ahead





  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ samo me interesuje, ta trajna epilacija, jeli stvarno trajna ili?

    Samo informativno, ne treba mi heh

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj drug depilira ledja, kaze da ga bas boli... I mislim da i on ima problema sa urastanjem dlacica. Odlicna stvar je prati ledja sa onom malo ostrijom cetkom ili lufom.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za iritiranu kozu poslije depilacije pantenol. preporucijem kremu ili rastvor, nikako mast.
    Mast koju neko preporuci je Flogocid, inace za zivotinje- za gnojne i otvorene rane u zivotinja. Bez zezanja. Stvrno vele da je efikasna protiv urastanja.
    Ima acidi borici- bornu kisjelinu- u sastavu, koja se koristi kod gnojnih rana i sam rastvor borne kisjeline se koristi[o] kod ostecenja koze, najcesce opekotina. Izzaziva prijatan osjecaj hladjenja koze, pa mozda ti rastvor borne kisjeline pomogne neposredno poslije depilacije, a djeluje i kao blagi antiseptik.
    Piling obavezno izmedju depilacija.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zahvaljujem svima na savjetima, tako nesto mi je trebalo da znam ...
    Samo jos kad bi neko dao konkretno preporuku DJE da to odradim?

    cupka, skidam dlake zato sto mi se ne svidjaju i imam ih podosta, valjda je to logicno

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja baš volim muževne momčine...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    probaj depilator
    Kako Vaša bolest ?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trajna epilacija ali kostalo bi te malo bogatstvo.
    dva i dva su tri

  17. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    trajna epilacija ali kostalo bi te malo bogatstvo.
    jel se to po jednoj dlaci naplacuje ili ... ?
    the World's leading dance event
    Sensation


  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    jel se to po jednoj dlaci naplacuje ili ... ?
    ne nego po povrsini, tipa 1cm ili sl a treba po nekolikjo tretmana samo na jednom istom mjestu, djelotvorno ali papreno pa ti porastu sijede na tom mjestu dok skupis pare
    dva i dva su tri

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    pa onda sijede dlake moras da depiliras opet
    jesu one skuplje?
    the World's leading dance event
    Sensation


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koja je to skupoca o kojoj vi govorite za fotoepilaciju uopste, ima li iko konkretnu informaciju ili samo mozete rec kako cu da bankrotiram od toga?
    Posto cuh od par ljudi (zenskih ljudi sa stazom), da je to prilicno pristupacno sad...

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijena za epilaciju je pristupačna. Recimo za nausnice je tretman 50 eura ali moraš ne znam koliko puta tretman ponavljati. Premda ja nijesam još čula nikoga ko je radio epilaciju da mu nijesu dlake rasle. Poslije nekih godinu dana (vrijeme zavisi od rada hormona kod osobe) otprilike je svakome počelo opet da se javljaju dlake, doduše u maloj mjeri ali ipak. U zgradi Šofranac preko puta Nikića ima jedan salon koji radi epilacije, mada je prošle godine (mislim) počeo sa radom iste pa ne znam kako je djelotvorno, pa se tamo raspitajte.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    evo ti sad uporedi...povrsina kod nausnica je znamo kolika i cijena je 50 eura, a za grudni kos bi bilo...i$aaaaaaaa

    Kazu da je epilacija kad se dobro i strucno uradi stvarno trajna, uz 3-4 tretmana, zavisi od dlake, ali sam takodje cula da kod nas ti tretmani ne rade bas kako treba...samo sam cula od par osoba, a ne znam koliko je istina. Treba u svakom slucaju pazljivo birati kozmeticara.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Depilacija nausnica je 3 eura a nogu 10, tako da nije neka velika razlika što se cijene tiče iako je površina veća.
    Najbolje bi bilo da se informiše koja je cijena, jer sam ja samo za nausnice pitala, a ukoliko budem išla danas put grada pitaću i za grudi.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    dobro,ali opet mislim da koliko god nije 100% djelotvorna ,valjda ih dosta dobro prorijedi spobzirom da strujom ili laserom prze korijen dlake.

    evo se malo edukovah

    shto se tiche elektrichne epilacije,strujom se unishtavaju mjesta koja generishu dlake...

    laserska tehnologija je najbolja kada osoba ima svijetli ten i crne dlake i radi se izmedju 3 i 8 tretmana zavisno od osobe

    IPL je trenutno najeftinija i najbrza varijanta medjutim neshto mi se ne svidja ishod slichan je laserskoj,upotrebljava snop svjetlosti koji se pretvara u toplotu i dizentegrishe korijen kao i vecinu dlake.

    evo slike posle 4h tretmana time

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Arm_IPL.jpg

    pishe da se posle 3-4 dana sve normalizuje...


    uglavnog,gdje god sam prochitao,uspjeshnost najvishe zavisi od profesionalnosti onog koji to radi....a u manjim sluchajevima hormonalni poremecaji....


    ja bih rado skinuo dlake sa ledja,iako ih nema mnogo uzasno me nerviraju jer su rashtrkane kud koji mili moji........
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imaju IPL tamo u Galu, zgrada Maxima, ima ko kakve preporuke za njih il nesto?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija
    By Daca_cg in forum Ženski kutak
    Replies: 1
    Last Post: 13-03-08, 16:21
  2. depilacija
    By zvoncica in forum Ženski kutak
    Replies: 84
    Last Post: 06-07-07, 16:51
  3. Muska posla
    By gingis kan in forum CdM Arhiva
    Replies: 46
    Last Post: 26-04-07, 16:51
  4. Depilacija
    By DiDa in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 17-09-05, 15:54
  5. Depilacija...
    By _senorita_ in forum Ženski kutak
    Replies: 52
    Last Post: 04-07-05, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •