Results 1 to 12 of 12

Thread: Specijalan tretman

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Specijalan tretman

    Pismo predsedniku Srbije Borisu Tadiću


    Specijalni tretman


    DRAGI GOSPODINE PREDSEDNIČE,

    1. EVROPA: Već gotovo 20 godina živim i radim veoma uspešno, kao arhitekta, u Londonu. Napustio sam zemlju koja je bila u tehnološkom razvoju ne mnogo iza Zapadne Evrope. Desili su se ratovi, i dok je ceo svet išao napred, mi smo išli samo nazad. Onda je pao jedan režim kojeg smo odmah okrivili za sva zla koja su se dešavala u našoj novijoj istoriji. Izgledalo je da nas ništa ne može sprečiti da krenemo napred!

    2. TEHNOLOGIJA: Danas sam na Internetu naišao na stranicu vaše partije. Izgleda "svetski". Dizajn je dobar, može se naći puno korisnih informacija, čak se može direktno kontaktirati Predsednik. Super! Sad vidimo šta znači demokratija. Gledajući to, čovek ne može a da ne zaključi da smo na pravom putu ka toj obećanoj Evropi.

    3. STVARNOST: Pre neki dan (tačnije 11/07/04), moja mama - starica od 78 godina - putovala je iz Beograda za London. Na aerodromu su je izdvojili iz reda, i odveli u prostoriju za pretres bez ikakvog objašnjenja. Sve su stvari izvadili iz torbe i pregledali svaki detalj. Novčanik su pregledali i spolja i iznutra. Našli su (o zločin!) da nije prijavila tačnu količinu novca koji nosi - rekla je da ima oko 1.500 evra, a imala je više (nešto oko 2.000, uzimajući u obzir sitne novčanice i nešto funti koje sam joj ja dao). Onda je došla službenica koja vrši lični pretres. Skinuli su joj maramu (tipična marama koju većina muslimanskih žena nosi), i pregledali kosu - znate li vi, pobogu, šta se sve može u kosi sakriti! Zatim je morala da skine bluzu i podigne pantalone (starica od 78 godina) da bi je detaljno pregledali. Suze su pošle i nije mogla izdržati da u strahu ne upita šta to traže, na šta je dobila odgovor da oni samo rade svoj posao (kakvo glupo pitanje!) Kad je sve bilo gotovo, uplakana žena se obukla, spakovala svoje stvari, i ponovo sela u kolica. Da, zamalo da zaboravim, ona se slabo kreće, pa koristi kolica.

    Nijedna reč izvinjenja!

    Nijedna reč objašnjenja!

    E, sad ono glavno. Prošle godina, tačnije 14/06/03, ponovo su ISTU ženu izdvojili iz reda, i ponovo pretresli. Doduše taj put nije morala da se svlači - super je prošla. Kakva koincidencija! Dva puta na aerodromu, na izlasku iz SVOJE zemlje, i oba puta "specijalni tretman".

    Možete samo zamisliti šta se sad u muslimanskim krugovima priča. Jedina žena obučena prepoznatljivo kao muslimanka, je već dva puta, moram da kažem, maltretirana. Kod tih ljudi još ne mogu da izađu iz glave sećanja na izdvajanja iz redova u Štrpcima i Severinu. Muftija je već obavešten, kao i ministar za prava manjina. To se, normalno, tumači provokacijom muslimana, a i kako bi drugačije.

    Možda to za većinu ljudi u Srbiji nije bitno, tih nekoliko stotina hiljada ljudi treba da ćute i rade ono što im se kaže, ali nemoj da nas čudi kad se oni osećaju otuđeni i zapostavljeni u svojoj rođenoj zemlji.

    Ja lično znam puno ljudi koji su slično tretirani u prošlosti i više nikad ne putuju preko Beograda - strah ih je, kažu! Sada idu preko Sarajeva ili Skoplja i onda putuju autobusom.

    4. ZAKLJUČAK: Ako se i udaljimo od nacionalnih konotacija (što bih ja stvarno hteo), ponašanje osoblja na aerodromu je bilo vrlo daleko od Evrope kojoj težimo. Pretresati osobu (pogotovu staricu u kolicima) na IZLASKU iz zemlje je, najblaže rečeno, neuobičajena stvar, a da se ne kaže razlog, i da se posle neuspešne "istrage" ne kaže ni reč izvinjenja - to je, izvinite, mnogo više "balkanski" postupak.

    Ko je to uradio (dva puta), zašto je to uradio, kako to često rade, kako biraju "žrtve", to se nije moglo saznati ni u prošlom režimu, a nažalost ni sada. Pozvati nekog na odgovornost za zloupotrebu svoga položaja je u našoj zemlji i dalje onoliko daleko koliko smo i mi udaljeni od Evrope.

    MNOGO !

    Nažalost.

    S POŠTOVANJEM,
    Faris Kapetanović LONDON


    P.S.: Jako mi je drago kad vidim da se u mojoj (i dalje mojoj) zemlji, dešavaju pozitivne stvari - DS se jako dobro kompjuterizovao i sl.- ali me užasno rastuži kad shvatim gde smo, i da nijedna promena režima neće učiniti da se tako lako pomerimo.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IZVINJENJE TADIĆA | 11:43 -> 12:41 | Izvor: SRNA

    Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić izvinio se zbog neprijatnosti koje je jedna žena doživela na aerodromu “Beograd”.

    Tadić se izvinio londonskom arhitekti Farisu Kapetanoviću zbog neprijatnosti koje je njegova majka doživela prilikom pregleda na aerodromu i dodao kako se nada da takvih slučajeva više neće biti.

    List "Danas" je nedavno objavio Kapetanovićevo pismo "Specijalan tretman", u kojem on iznosi detalje o neprijatnostima kojima je njegova majka bila izložena na aerodromu "Beograd". Tadić je u izvinjenju naveo da će učiniti sve što je u njegovoj moći da utvrdi da li je neko od službenika prekoračio ovlašćenja.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne opravdavam ovo, ali, ako cesto putujes po zapadnoj evropi i amerikama, znaces da su ovakve stvari najnormalnije, tacnije, da iz cista mira izdvoje iz reda putnike i pretresaju - neke do pojasa neke ne

    kad sam pricao zasto su mi majku jednom izdvojili u Amsterdamu, (ni moja majka nije mlada) reko mi carinik da je bila 14-ta u redu, i da svakog 14 izdvaja...jer nemogu bas svakog da pretresu pa onda nasumice...
    to nije bio povod da moja majka pise pismo predsedniku holandije i da optuzuje holandiju za diskriminaciju prema niksicanima....
    al onaj ko oce da vidi u paranoji non stop neku diskriminaciju i mrznju, to vidi verovatno po svom primeru pa nezna za drugo...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Perovicu nisi ti Niksicanin ,ti si serbin :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e kad bi ti natuka jedan post a da ne spomenes serbe i serbiju , ja bi bio najsrecniji coek na svijetu bijelome !!! :wink:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Perovicu nisi ti Niksicanin ,ti si serbin :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    dragane smiri se malo i prestani da maltretiras ove smajlice...nemoras na svaku temu da se javis....
    i ovaj rec je bio o mojoj majci ne znam zasto je tesko da ukapiras....

    pa naravno da sam srbin kad sam rodjen u Niksicu- svasta :twisted: ninsam sigurno bosnjijak ili monteniger il sta ti ja znam vec sta jos ne \svedianmontenigr :twisted:

    svedska je moja sudbina, svedska me je tebi uzela :hardrock:

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E "brate serbine" :wink: ,nemo i Svecka da ti je kriva za svakodnevno smanjivanje seerba u CG ,ipak cemo se mi PRAVI CRNOGORCI odvojit od serbije i sve ce bit dobro a :wink: Crna Gora ce ostat Crnogorcima a manjine ce imat "svoje" mjesto (ka i svudj dje su manjine)


    ps. Manijak vidis da ve ja volim zato ve i pominjem :wink: Esmo braca ili nismo ???

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragance pratis li ti popis u CG? 1991. je bilo 9% Srba a 2003. 30% Srba u CG. To ti je rast od 300% . Ako ovako nastavimo za 20 godina u Crnoj Gori zivjece 210% Srba

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A tek za jedno 256-392 godina (samo ako tako nastavite) bice vas vise no kineza ,jel de :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :yipiiii: :yipiiii:

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Е мој Добруски, Србине муслиманске вероисповести! Очигледно је да ниси много (довољно) путовао авионима после Једанаестог Септембра! Па провере су драстичне буразеру! Мене су извлачили из редова и сам незнам колико пута! Па ми скидају ципеле, па ме пипају између ногу, и то све ИСПРЕД свих остали путника који немо посматрају! Свима је јасно да је све ово неминовност од када је група исламских теротриста Једанаестог Септембра искористила авион као оружје за масовно уништење!

    93-е или 94-те, не сећам се тачно, у Тел Авиву ме нису пустили да уђем у авион зато што сам на аеродром дошао 35 минута пре лета, а минимум је два сата!

    Дакле, остави се Добруски Србине муслиманске вероисповести оваквих јефтиних коментара и новинарских чланака! са тим можеш да превариш само клинце, наивне и глупе људе.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :joint: svjecki Hhahahahah !

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Quote Originally Posted by Homoljac1
    Е мој Добруски, Србине муслиманске вероисповести! Очигледно је да ниси много (довољно) путовао авионима после Једанаестог Септембра! Па провере су драстичне буразеру! Мене су извлачили из редова и сам незнам колико пута! Па ми скидају ципеле, па ме пипају између ногу, и то све ИСПРЕД свих остали путника који немо посматрају! Свима је јасно да је све ово неминовност од када је група исламских теротриста Једанаестог Септембра искористила авион као оружје за масовно уништење!

    93-е или 94-те, не сећам се тачно, у Тел Авиву ме нису пустили да уђем у авион зато што сам на аеродром дошао 35 минута пре лета, а минимум је два сата!

    Дакле, остави се Добруски Србине муслиманске вероисповести оваквих јефтиних коментара и новинарских чланака! са тим можеш да превариш само клинце, наивне и глупе људе.
    Ne zanima nas to ni malo. Eto ti Beograd pa te vashe priche shiri tamo. Imate li vi o chemu drugo razgovarat' nego o tome kako vas neko maltretira ? A kako nece samo gledate kako cete zaratit s nekim. Ishh od nas !
    Бленто, нисам реко` да ме ико малтретиира! Реко` сам да су појачане мере безбедности на аеродромима неминовност. Ако ћеш да путјеш авионом, припреми се на све непријатности укључујући и скидање ципела, панталона и претрес личног пртљага!

    А то што се "десило" старијој госпођи се дешава сваки дан широм света многим од нас који (често) летимо!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •