Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 67

Thread: CG Bankrot

  1. #26
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elizabeta
    I tako pametan covjek da 'zaboravi' password posle koliko ono postova?Garantujem hiljadu si napisao!?

    LeLeeeeeee BruKeeeeeeee!!! :shock: :oops:
    1300 tacnije. A nikad nisam ni pamtio password, logovao me je automatski, dok mi nedje ne nestade struje, PC se restartova, i kad se upalio - nidje passworda. Kako "forgotten passwors?" servis ne radi(bar u mom slucaju) - ostade ovako...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    A mjesto sto se usudjujes da dovodis u pitanje kredibilitet profesora sa Harvarda,
    Ne vodi drzavu profesor sa Harvarda, no Milo. Kredibilitet potonjeg ne dovodim samo ja u sumnju, no nas ima jos.

    Profesoru sa Harvarda su pokazali cifre s' kojima se ne smije u bas javnost zbog ocigledne lagarije. Na osnovu tijeh cifara svakome je buducnost svijetla. Nije cudo sto se profesor raspilavio, no je suva steta sto te cifre toliko nemaju veze s' mozgom da ne smiju ni da ih objave.

    Na grani visi kruska, a onda kruska satruli i.... PLOOOP!

  3. #28
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Kredibilitet potonjeg ne dovodim samo ja u sumnju, no nas ima jos.
    Ima vas..."DAN", SNP, SNS, i slicni...zaboga, pa u prirodi opozicije je da kritikuje sve sto radi vlast i sve sto ide na ruku vlasti. Ako ti nadjes u zadnjih godinu dana i jednu kritiku nekog stranog ekonomiste, diplomate, predstavnika...na racun ekonomske politike crnogorske vlade - svaka cast! To sto sva opozicija i njene pristalice kao jedan kritikuju svaki potez vlasti - ne treba da znaci da su u pravu. To je posao opozicije, i njihovih mnogobrojnih satelita(ti, npr.). Kad cujem nezavisnu kritiku, ja cu nju da uvazim, opozicionari se uglavnom ponavljaju.
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa bas zaboli stranog ekonomistu za cg - jedino progovoraju kad ih milo dovede na 'stan' da ih lidija pocasti kafom i provodaju ih po svetom stefanu......

    ali ajde sto njih zaboli, nego sto zaboli i milovu vladu..... u cg stampi nikad neces procitati konkretne zvanicne ekonomske statisticke podatke (eto od prosjecne mjesecne plate da krenu za pocetak), ne zato sto stampa o tome ne bi pisala vec sto nema sta da pise. a nemaju sta da pisu jer milo nece da daje nikakve podatke da narod ne bi pao u nesvjest i krenuo u socijalne nemire..... pa ni u slobinoj srbiji se 10 godina nije znao gdp, samo se nagadjalo...... g. marlboro je ista fela, izucio je zanat od gospodara svaka mu cast

    zato cuti sirotinjo i trpi, sto manje znas to si manje nesrecna... a ovako povremeno dovede nekog iz bijelog svijeta najede ga i napije i kao 'vjeruj mi na rijec crna goro, idemo u pravom smjeru, a ako meni ne vjerujete evo saksa sa ustima punih pecenja i prsuta da vam potvrdi'.

    ovde vise ni puka promjena vlasti nije dovoljna sta nam je ovo svercersko djubre ucinilo.

    i onaj ministar luksic mi bijase komsija, fin momak, dobar student - ali dzaba kad sad radi za 'the dark side' i posto tu vladaju posebni kodeksi i moralne vrijednosti mora decko da prica njihovu pricu. nije on glup covjek, vidi i on sve sto se cini ali vjerovatno i sam konta kao sto bi i 99% na njegovoj poziciji: "gdje cu ja u ovom cemeru od nazovi-drzave imati bolju platu i poziciju nego kao vezirov sluga. da necu mozda da bez ikakve veze pokusam da se sa diplomom zaposlim u nekoj firmi na izdisaju za 100 evra koje cu da primam sa zakasnjenjem od 4 mjeseca? zato cuti igore i ne talasaj - uzivaj dok mozes"

  5. #30
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pg City,Centar
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stanje je odje jadno to svi vidimo nazhalost.sad sam nedje doshla iz bg-a i prichala sam s drushtvom o cijenama tamo i odje,o standardu tamo i odje.shto se tiche cijena,odje je mnogo skuplje,vecina stvari,hrana,standard je tamo ipak malo bolji.vidite li vi da odje nijedna radnja skoro ne radi,nema posla,nema plata,a shta rade oni 'gore' :?: nishta,mijenjaju nazive ulicama...odje ce doc do boljeg zhivota i do promjena nekakvih kad narod ide po principu:izaberu pre$ednika,tu on bude 1,2 godine,ako nishta ne uradi za te dvije godine,shta on ima da trazhi tu vishe :?: :!: idemo dalje,biramo drugog...shta je tu frka
    ...Don`t Be Afraid 2 Touch
    I Know U Think I`m A Good Girl...

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eMoTiVna`LuDa
    odje je mnogo skuplje,vecina stvari,hrana,standard je tamo ipak malo bolji.
    Nije toliko bitno kako je sad, u ovom trenutku, no na koju se stranu stvari krecu, i kojom brzinom.

    Eeej, u Srbiji otvoreno 30 000 radnih mjesta u prvih 6 mjeseci ove godine!! To odgovara 15 novootvorenih fabrika velicine "OBOD Cetinje"...naravno, ako se gubici OBOD-a ostave po strani. Ipak ovih 30 000 novootvorenih radnih mjesta u Srbiji prave profit, a ne gubitke.

    Oce li neko da me podsjeti kad sam ono zadnji put cula da je u CG zabiljezen iole znacajan rast? Ja se ubi, no se nesto ne mogu sjetiti, sve mi se cini da je to bilo jos za vrijeme Tita...

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    To odgovara 15 novootvorenih fabrika velicine "OBOD Cetinje"........
    Ja se ubi, no se nesto ne mogu sjetiti, sve mi se cini da je to bilo jos za vrijeme Tita...
    Daleko pamtis a reci nam koliko to radnika zaposljava Obod.

  8. #33
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pg City,Centar
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Quote Originally Posted by eMoTiVna`LuDa
    odje je mnogo skuplje,vecina stvari,hrana,standard je tamo ipak malo bolji.
    Oce li neko da me podsjeti kad sam ono zadnji put cula da je u CG zabiljezen iole znacajan rast? Ja se ubi, no se nesto ne mogu sjetiti, sve mi se cini da je to bilo jos za vrijeme Tita...
    braFo :wink:
    ...Don`t Be Afraid 2 Touch
    I Know U Think I`m A Good Girl...

  9. #34
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeej, u Srbiji otvoreno 30 000 radnih mjesta u prvih 6 mjeseci ove godine
    Proporcija

    SERBIA 8.500.000 ljudi
    Monternegro 660.000

    8.500.000:660.000=12.87:1

    i sada uzimamo 30.000 radnih mjesta u SERBIJI i uporedimo to sa CG i dobijemo 30.000:12.87=2.331 ! ! ! veliki uspjeh! ! !

    U Serbiji je hrana jeftinija jer nijesu uveli jos PDV ali dzabe je to objasnjavati Janku i sl. a to ce morati da uvedu ako zele u EU!A PDV drze jer bi se narod digao na socijalni ustanak ako bi pecivo bilo skuplje...eto to je ta cuvena Srbija.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    2.331 ! ! ! veliki uspjeh! ! !.
    Pa hajdemo gledati proporcionalno: puta dva ispada da imamo oko 5000 novozaposlenih godisnje... daj nek me neko podsjeti, kada je posljednji put CG dobila 5000 radnih mjesta u odnosu na prethodnu godinu? Ma ja bih ipak rekla da to bilo jos za vrijeme Tita, ili za vrijeme obnove od zemljotresa. Gledajuci privredni rast, neupucenom sa strane mora izgledati kao su bombardovali Crnu Goru, a ne Srbiju.

    Ovo vrijeme neodoljivo podsjeca na posljednje godine Slobove vladavine u Srbiji, kada je i Srbija licila na zabokrecinu gdje se nije proizvodilo nista.

    Razlika je samo u tome sto ovom u CG nesto ne vidim kraj, dok su Gedze u Srbiji svog Slobodana davno najurili.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Monterico glup si. Uvodjenjem PDV-a ce proizvodi svi u Srbiji jos biti jeftiniji jer se PDV rasporedjuje proporcionalnije na sve ucesnike u prodaji finalnog proizvoda . Tako recimo bez PDV-a sav porez placao krajnji kupac a sada se placanje poreza rasporedjuje na jednake casti izmedju proizvodjaca prodavca i krajnjeg kupca sto znaci da ce sve u Srbiji uvodjenjem PDV-a biti jeftinije nego sad.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Uvodjenjem PDV-a ce proizvodi svi u Srbiji jos biti jeftiniji jer se PDV rasporedjuje proporcionalnije na sve ucesnike u prodaji finalnog proizvoda . Tako recimo bez PDV-a sav porez placao krajnji kupac a sada se placanje poreza rasporedjuje na jednake casti izmedju proizvodjaca prodavca i krajnjeg kupca sto znaci da ce sve u Srbiji uvodjenjem PDV-a biti jeftinije nego sad.

    Al' si mu ga objasnio, svaka ti cast.
    Ti si, Jankec, sto bi se ono reklo, multidisciplinarno na(e)obrazovan. Ja sam naivno mislio da ti od brojki znas samo one o pobijenima ili o zivima sto govore tvojim jezikom, (maternjim ) kad ono, medjutim...

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto Siptaru ti si ustvrdio da sam ja neobrazovan a nijednom rijecju nisi pokazao sta je netacno od ovoga sto sam ja izlozio i nijednom rijecju nisi pokazao to svoje "ogromno ekonomsko znanje". No Siptar i ekonomija to su dva razlicita pojma . Jedino sto vi Albanci znate da radite to je sverc droge, oruzja, ljudi, prostitucija, bureci, prodavanje semenki i kikirikija. I naravno cijepanja drva

    Koliko ste glupi i nepismeni valjda se dovoljno vidi na Kosovu. Prema rijecima holandskog ambasadora u SCG 60% Albanaca sa Kosova nema NI OSNOVNU SKOLU ZAVRSENU. Takodje nezaposlenost vam je 60% . Ali najeklatatniji primjer vase nesposobnosti i gluposti se moze vidjeti na polju energetike. Dok su eleketranama Kosovo A/B u Obilicu upravljali Srbi te elektrane su proizvodile dovoljno elektricne energije za sve gradjane ove srpske pokrajine plus su izvozile jos jedno 30% viska u ostale dijelove elektroenergetskog sistema. Od kada su upravu nad ovim elektrenama preuzeli "pametni i sposobni Siptari" na Kosovu i Metohiji svakodnevno vec 4 godine imam orestrikcije svakodnevne po principu 4 s ata ima struje a 4 je nema. Toliko o vasoj pameti i sposobnosti . Burekdzijo...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Burekdzijo...
    Stoko nepismena. Ne znas sopstveni (maternji ) jezik, a raspisao mi se o (ne)obrazovanju drugih. I o PDV-u... :roll:

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Palatalizacije u Republici Srpskoj ne uce, zato Monitore opreznije prema gostima koji su su uzivjeli u ulozi Srba iz Boke

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbilja, Janko uopste nije iz Crne Gore, niti u njoj zivi. I nista o njoj ne zna, bez sto procita sa Rakovicevog sajta. Sto se, koji *****, vazdan mota ovuda?
    Mora da mu je Crna Gora u opisu radnih zadataka... :wink:

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Perverzije su razne a njemu se bas dopada da glimi stanovnika Crne Gore s tim sto zaboravi da tako glupih u Crnoj Gori nema i lako se otkrije

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maternji ga jebe. Malo - malo pa mu se omakne pokoja ekavska. Pa ti se onda raspise koristeci neke arhaizme iz epske poezije...
    Otkad prekrstise srpski u maternji ne snalazi se bas najbolje.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Muka je na njega velika, zamisli dekret da moras pisati ekavicom kako bi se i ti ponasao, a jos da na silu 'oces da si iz Bele Crkve

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slicno je bilo i sa Slovenijom, Hrvatskom i Bosnom, dok se nisu razdruzili od nebeskog naroda.

    Ja ne znam dokle ce i Crnogorci trpiti zulum turskih bulgara sa anatolskim genima. Mozda ce se desiti nesto slijedeceg februara.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    Mozda ce se desiti nesto slijedeceg februara.

    Hoce. Mackama.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Quote Originally Posted by Kralj Tvrtko
    Mozda ce se desiti nesto slijedeceg februara.

    Hoce. Mackama.
    Pa to i mislim, mozda iz te dreke izadje nesto

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Palatalizacije u Republici Srpskoj ne uce, zato Monitore opreznije prema gostima koji su su uzivjeli u ulozi Srba iz Boke
    Ko, pa oni i ne znaju sta to znaci. U njihovim glavama su samo jednozicani instrumenti kao gusle.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ooooo Turci Siptari i ostala ***** . Znam da bi vi zeljeli da ste Crnogorci no vam to slabo ide. Da bi to bili morate prije svega biti Srbi i Pravoslavni a ti Hari Ture i ti Monitoru Siptare niste niti jedno niti drugo. Zato i imate te komplekse nize vrijednosti...

  25. #50
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Uvodjenjem PDV-a ce proizvodi svi u Srbiji jos biti jeftiniji...
    A u Crnoj Gori su sa PDV-om skupi proizvodi postali jos skuplji. Da SANU cuje za tebe, odma bi te primili kao akademika, zbog vrsnog poznavanja ekonomskih procesa...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •