Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Fuji S 5700

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default Fuji S 5700

    Zna li mozda neko gdje bi se mogao pronaci,mislim u kojoj prodavnici, u Pg.ovaj fotoaparat,Fuji S 5700?Mozda neko zna i cijenu?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zna li mozda neko gdje bi se mogao pronaci,mislim u kojoj prodavnici, u Pg.ovaj fotoaparat,Fuji S 5700?Mozda neko zna i cijenu?
    Fujifilm S5700 se vise ne proizvodi a takodje noviji model sa 1 Megapixel vise Fujifilm S5800.

    Fujifilm S5800 ovdje moze da se kupi za €170,- eura uz Fujifilm koznom tasnicom. Bolje ti je traziti Fujifilm S5800, taj je malo bolji a i cijene su skoro iste sa tim Fujifilm S5700 (ako ga jos mozes naci).

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema vise tog modela u prodaji, osim polovan da trazis. Ako se odlucis za neki drugi Fuji aparat, ne preporucujem novije modele serije S5, bolje pokusaj da nadjes S6500, on nema premca jos uvijek u prosumer klasi.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Nema vise tog modela u prodaji, osim polovan da trazis. Ako se odlucis za neki drugi Fuji aparat, ne preporucujem novije modele serije S5, bolje pokusaj da nadjes S6500, on nema premca jos uvijek u prosumer klasi.
    Onda je bolje da ide za Fujifilm S9600. No je problem sto su te serije sve vise stare. Ali Fujifilm S5800 jos moze da se nabavi i ovdje kod mene za ~€170,- za original koznom Fujifilm torbicom. Ako ne moze u CG ne mora da znaci da ne moze van CG.

    Nego Zvoncice, odgovori nam zasto bi ti da kupis perse ovaj Fujifilm S5700? Ovaj model ima neke probleme kao "purple friring", sto znaci da se u slici oko objekata pojavljuju lila (purple) zaokruzenja.

    A takodje ovaj nema Optical Image Stabilization, koji je mnogo vazan kod aparata koji imaju preko 3x Opticni Zoom (ovaj ima 10x). Ovaj model ima nekakvu stabilizaciju, ali to nije prava, ovaj aparat samo povecavaja ISO da bi dostigao neku ostrosti i kompenzirao neostri opticki zoom. Na slike ce ti ispasti vise snijega kad digne ISO nego na aparat koji ima pravu Opticnu Stabilizaciju.

    Plus je opet da mozes sa aparatom dok snimas da i koristis Optical Zoom (10x) i da koristis dvije razlicite memory cards (Picture XD Card i SD card) ne SDHC karte navarno, sto znaci da SD kartice preko 2 GB nece podrzati i u neke slucaje niti priznati ako ih ipak ubacis.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    S6500, on nema premca jos uvijek u prosumer klasi.

    Potpuno se slazem
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Potpuno se slazem
    Slaze se svako ko ga je koristio

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam njegov zadovoljni korisnik (S6500). Mogle bi se navesti dvije mane (uslovno):
    1. U nocnom modu kad se snima kamerom ima malo grumuljica. Inace ima filmsku rezoluciju i odlicnu kameru.
    2. Brisanje slika. Obrisati sliku i obrisati sve je jedno iznad drugog tako da se moze desiti da nehoticno ocistite sve sa kartice.
    E sad da nabrajam dobre osobine, mrzi me...
    Mene odusevljava nacin zumiranja koji je jako dobar i brz.
    Sa aparatom ne dolazi memory card. Ja sam je kupio vani i platio 22e prije pola godine (2 GB).
    Mogu fotografije i u RAW sto je za ljude koji se bave obradom fotografije velika prednost.
    Sve u svemu odlican aparat...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ok narode, hvala na preporuci, dakle, gdje mogu da nadjem S6500fd?
    Uvazavam vase misljenje (svakako bolje znate od mene) pa ako neko zna gdje mogu da nadjem ovaj model i po kojoj cijeni, javite mi.

    Posto ja ne znam nista o tome, bih djetetu da kupim aparat jer je odlucio pomalo da fotografise (vec to radi ali imamo digitalni apartic koji je preprosjecan) pa posto je to tek pocetak pitala sam vas sto biste mi preporucili.
    Zasto Fuji?
    Nemam pojma, onaj sam model nasla na netu i ucinjele su mi se ok performanse za ovo sto nama treba, ali eto nijesam znala da se ne proizvodi vise.
    Ni cijena nije nebitna, tako da je ovo okvirno neka cijena (maksimum do 250 eura) za aparat koji bih uzela.
    Ako mislite da postoji nesto sto bi za ovo sto nama treba bilo bolje, a da se uklapa u ovakvu vijenu, onda predlozite...posebno je bitno da moze u PG da se nadje.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kutuzov View Post
    Ja sam njegov zadovoljni korisnik (S6500). Mogle bi se navesti dvije mane (uslovno):
    1. U nocnom modu kad se snima kamerom ima malo grumuljica. Inace ima filmsku rezoluciju i odlicnu kameru.
    2. Brisanje slika. Obrisati sliku i obrisati sve je jedno iznad drugog tako da se moze desiti da nehoticno ocistite sve sa kartice.
    E sad da nabrajam dobre osobine, mrzi me...
    Mene odusevljava nacin zumiranja koji je jako dobar i brz.
    Sa aparatom ne dolazi memory card. Ja sam je kupio vani i platio 22e prije pola godine (2 GB).
    Mogu fotografije i u RAW sto je za ljude koji se bave obradom fotografije velika prednost.
    Sve u svemu odlican aparat...
    gdje si ga kupio? Jal negdje vani ili si ga nasao u CG? Ili mozda znas da negdje kod nasih prodavaca moze da se naruci?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zvoncice, ako je dijete odlucilo da se ozbiljnije posveti fotografiji, onda mu je prosumer serija aparata najbolji izbor. Sto se tice kupovinenovih u Crnoj Gori, u klasi oko 250 evra su skuplji oko 50 evra nego u Srbiji, pa ti preporucujem da razmislis o kupovini u BGu, ako ima ko da ti donese. Problem je sto se i u Srbiji tesko nalazi S5600, vjerujem da je i ovdje tako. Ranije mu je cijena bila oko 270 evra, tako da bi te uz baterije, punjac i karticu i futrolu sigurno izasao oko 300. Obzirom da je sad pravi rariter, a da je i dalje popularan vjerujem da je jos i malo skuplji ako ga dje ima. Jos uvijek ga ima u inostranstvu, pa vidi da li mozes da ga narucis preko neta. Razmisli i o nabavci dobro ocuvaog polovnog.

    Iskreno, mislim da ne mozes kupiti dobar prosumer ispod 350 evra (osim S6500). S5700 i S5800 su se lose pokazali, jer imaju najobicniji Sony CCD. Ako ce slikati po kuci i malo u dvoristu, onda ok. Sve preko toga nece odraditi posao.

    Mozda bi najbolje bilo da ti nama kazes sta ce on konkretno da radi sa njim, tj. da li planira da se ozbiljno posveti fotografiji, pa da onda nesto predlozimo.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Zvoncice, ako je dijete odlucilo da se ozbiljnije posveti fotografiji, onda mu je prosumer serija aparata najbolji izbor. Sto se tice kupovinenovih u Crnoj Gori, u klasi oko 250 evra su skuplji oko 50 evra nego u Srbiji, pa ti preporucujem da razmislis o kupovini u BGu, ako ima ko da ti donese. Problem je sto se i u Srbiji tesko nalazi S5600, vjerujem da je i ovdje tako. Ranije mu je cijena bila oko 270 evra, tako da bi te uz baterije, punjac i karticu i futrolu sigurno izasao oko 300. Obzirom da je sad pravi rariter, a da je i dalje popularan vjerujem da je jos i malo skuplji ako ga dje ima. Jos uvijek ga ima u inostranstvu, pa vidi da li mozes da ga narucis preko neta. Razmisli i o nabavci dobro ocuvaog polovnog.

    Iskreno, mislim da ne mozes kupiti dobar prosumer ispod 350 evra (osim S6500). S5700 i S5800 su se lose pokazali, jer imaju najobicniji Sony CCD. Ako ce slikati po kuci i malo u dvoristu, onda ok. Sve preko toga nece odraditi posao.

    Mozda bi najbolje bilo da ti nama kazes sta ce on konkretno da radi sa njim, tj. da li planira da se ozbiljno posveti fotografiji, pa da onda nesto predlozimo.
    Ja i pitam za taj S6500, sad kad ste mi rekli da se onaj prvi za koji sam pitala ne proizvodi vise, onda sam spremna za ovaj S6500.
    Ovo moje momce jako voli da fotografise i to mahom Podgoricu, gdje god ode pravi fotografije nekih znamenitosti ili prirode ukoliko je njemu to interesantno, zalaske i izlaske sunca...i strasno voli da nesto slika sa strane, ukoso...nekako najmanje fotografise onako pravo, kako meni djeluje logicno, no ja nemam pojma o tome, samo vidim da li mi se fotka svidja ili ne. Takodje uziva da pravi neke montaze, da uklapa sliku u sliku...da od vise fotografija napravi jednu a da ona izgleda kao jedna...tako nekako...
    Mi cemo za mjesec, dva put Srbije, moguce da cemo tamo naci lakse i jeftinije nego ovdje!

    Da dodam, nije bas dijete, punoljetno momce, pa bih da mu za rodjendan to kupim...ne znam da li ce se ozbiljno posvetiti ali sada dok se uci racunam da bi mu nesto tako odgovaralo a ako se bas posveti fotografiji znam da mu treba "mocnija masina", ali otom/potom
    Last edited by zvoncica; 29-05-08 at 16:31.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ga kupio u Americi 360 $, dok je u Beogradu bio 360 eura ,http://www.bmfoto.co.yu/ mislim da ga ima , kao i http://www.axelfoto.com/ .... http://www.foto-oprema.com/cenovnik.php


    Sada je vjerovatno 60 - 70 eura jeftiniji . A sve ove slike iz potpisa su napravljene Fuji-jem (doduse nisu neke , ali .... )
    Last edited by Tattoo; 29-05-08 at 16:50.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #13
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nema ga vise nidje u prodaji u BGu na ovim sajtovima, uzeo bih ga za sebe. Btw Tattoo, bi li prodao ti taj tvoj slucajno

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.bmfoto.co.yu/katalog/prosumer-fotoaparati

    ima i www.axelfoto.com ali nesto ne mogu sajt da im otvorim . Ovi iz axela ti donose opremu na kucnu adresu (da u podgoricu!) sa tim sto dodas na cijenu 20 eura.


    Meni se cini da ti je ostalo samo da se odlucis

    Over&out

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stanje: Artikal nedostupan, proizvodnja obustavljena! Nema ga ni kod Axela vise.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka izabere sto joj odgovara sa parama i kvalitetom. ima izbora zisto vala. Zaboravio sam da recem placas kad ti dodju na vrata i daju ti ga u ruke !!!! provjereno

  17. #17
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja i pitam za taj S6500, sad kad ste mi rekli da se onaj prvi za koji sam pitala ne proizvodi vise, onda sam spremna za ovaj S6500.
    Ovo moje momce jako voli da fotografise i to mahom Podgoricu, gdje god ode pravi fotografije nekih znamenitosti ili prirode ukoliko je njemu to interesantno, zalaske i izlaske sunca...i strasno voli da nesto slika sa strane, ukoso...nekako najmanje fotografise onako pravo, kako meni djeluje logicno, no ja nemam pojma o tome, samo vidim da li mi se fotka svidja ili ne. Takodje uziva da pravi neke montaze, da uklapa sliku u sliku...da od vise fotografija napravi jednu a da ona izgleda kao jedna...tako nekako...
    Mi cemo za mjesec, dva put Srbije, moguce da cemo tamo naci lakse i jeftinije nego ovdje!

    Da dodam, nije bas dijete, punoljetno momce, pa bih da mu za rodjendan to kupim...ne znam da li ce se ozbiljno posvetiti ali sada dok se uci racunam da bi mu nesto tako odgovaralo a ako se bas posveti fotografiji znam da mu treba "mocnija masina", ali otom/potom
    Ja neznam zasto sam se mucio da napisem ono ovuda, je ronako inace niko nece da obrati paznju. Izvinjavam se ako je korist Crnogorskog jezika ispao Spanski i nerazumljiv.

    Zvoncice, ako si ti vec preporucena da postavis €250,- eura za fotoaparat, daj 50 ili bar 100 vise.

    Ovi gospodini ce ti ovuda preporucuju Fujifilm S6500 a taj je uz S9600 model iz 2006 godine. Zastarjeli su, iako jos voljaju, a do toga ih slabo dje mozes naci. Ja znam da Fujifilm S5800 sigurno mozes da nabavis u Srbiju.

    Nego kao sto rece ako vec bacas €250,- eura dobaci bar jos €100,- eura i kupi sinu fino Panasonic Lumix DMC-FZ18.

    8 MP, 18x Opticni Zoom uz fantasticnim Opticnim Image Stabilization. Ovaj ces sigurno naci u CG ili u SRB, a isplatilo bih ti se vise kupiti ovaj nego one Fujifilmove koji ti drugi preporucuju. Ovaj podrzava SD kartice (koje vjerovatno vec imate) kao i SDHC kartice (veci kapacitet). A takodje ima bateriju od 710mAh koja se puni uz adapterom, a drugu (rezervnu) original mozes kupiti za €30,- eura.

    Ove Fujifilm koje Octavian i Kutuzov prdlazu pucaju slike na Compact Flash Card i Picture XD, za cem ti opet valjda i treba cardreader itd.
    Bit ce ti jefinije uzeti ovaj Panasonic od kojeg pricam, jer ce te ustediti na troskove baterija (svi gorepomenuti Fujifilm modeli koriste 4xAA baterije), a do toga ima fantasticnu opticnu stabilizaciju, 18x zoom!, SDHC podrsku i slikanje u RAW. (Obrati se Kutuzovom posto za objasnjivanje oko RAW-a).

    Jeste tako da i neki od ovih Fujifilm modela podrzavaju slikanje u RAW formatu, ali kasnije zajebancije dolaze sa konvertiranjem RAW slike tokom prebacanja na komputeru. To kod ovog Panasonica nije potrebno.

    Kod Panasonica takodje dodje kapa za lens, pa kapa protiv sunca, skoro sve sto je potrebno.

    Vidji sama sto hoces, ali mislim, ako si vec razpolozena toliko para da izdvajes za kameru, izdvoji nesto extra i kupi sinu dobru kameru koja ce mu biti dobra za nekoliko godina.

    (Sa strane mu mozes kupiti Nikon D40 + 18-55VR II DSLR Kit za oko €300,- eura ukupno. Mada mislim da mu je bolkje poceti sa non ili look-a-like DSLR).

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stinger View Post
    http://www.bmfoto.co.yu/katalog/prosumer-fotoaparati

    ima i www.axelfoto.com ali nesto ne mogu sajt da im otvorim . Ovi iz axela ti donose opremu na kucnu adresu (da u podgoricu!) sa tim sto dodas na cijenu 20 eura.


    Meni se cini da ti je ostalo samo da se odlucis

    Over&out
    Quote Originally Posted by stinger View Post
    neka izabere sto joj odgovara sa parama i kvalitetom. ima izbora zisto vala. Zaboravio sam da recem placas kad ti dodju na vrata i daju ti ga u ruke !!!! provjereno
    Hvala na informacijama, sve cu se raspitati i odluciti koliko sjutra!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Ja neznam zasto sam se mucio da napisem ono ovuda, je ronako inace niko nece da obrati paznju. Izvinjavam se ako je korist Crnogorskog jezika ispao Spanski i nerazumljiv.

    Zvoncice, ako si ti vec preporucena da postavis €250,- eura za fotoaparat, daj 50 ili bar 100 vise.

    Ovi gospodini ce ti ovuda preporucuju Fujifilm S6500 a taj je uz S9600 model iz 2006 godine. Zastarjeli su, iako jos voljaju, a do toga ih slabo dje mozes naci. Ja znam da Fujifilm S5800 sigurno mozes da nabavis u Srbiju.

    Nego kao sto rece ako vec bacas €250,- eura dobaci bar jos €100,- eura i kupi sinu fino Panasonic Lumix DMC-FZ18.

    8 MP, 18x Opticni Zoom uz fantasticnim Opticnim Image Stabilization. Ovaj ces sigurno naci u CG ili u SRB, a isplatilo bih ti se vise kupiti ovaj nego one Fujifilmove koji ti drugi preporucuju. Ovaj podrzava SD kartice (koje vjerovatno vec imate) kao i SDHC kartice (veci kapacitet). A takodje ima bateriju od 710mAh koja se puni uz adapterom, a drugu (rezervnu) original mozes kupiti za €30,- eura.

    Ove Fujifilm koje Octavian i Kutuzov prdlazu pucaju slike na Compact Flash Card i Picture XD, za cem ti opet valjda i treba cardreader itd.
    Bit ce ti jefinije uzeti ovaj Panasonic od kojeg pricam, jer ce te ustediti na troskove baterija (svi gorepomenuti Fujifilm modeli koriste 4xAA baterije), a do toga ima fantasticnu opticnu stabilizaciju, 18x zoom!, SDHC podrsku i slikanje u RAW. (Obrati se Kutuzovom posto za objasnjivanje oko RAW-a).

    Jeste tako da i neki od ovih Fujifilm modela podrzavaju slikanje u RAW formatu, ali kasnije zajebancije dolaze sa konvertiranjem RAW slike tokom prebacanja na komputeru. To kod ovog Panasonica nije potrebno.

    Kod Panasonica takodje dodje kapa za lens, pa kapa protiv sunca, skoro sve sto je potrebno.

    Vidji sama sto hoces, ali mislim, ako si vec razpolozena toliko para da izdvajes za kameru, izdvoji nesto extra i kupi sinu dobru kameru koja ce mu biti dobra za nekoliko godina.

    (Sa strane mu mozes kupiti Nikon D40 + 18-55VR II DSLR Kit za oko €300,- eura ukupno. Mada mislim da mu je bolkje poceti sa non ili look-a-like DSLR).
    Hvala, ja ti ovo sto si napisao nista ne razumijem, ali ujutro cu cojeku dat da iscita, i njemu ce svakako nesto znaciti ovi podaci koje si dao. Ipak ne bih preko onoga za sad placala, pa cemo lako kupiti nesto mnogo bolje ukoliko bas bude odlucio da ce se ozbilnije baviti fotografijom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je tako, onda mu kupi S5700, pa kasnije direktno u DSLR vode

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je S6500 toliko zastarjeo, ne znam...
    Ja sam ga dobio na poklon i kupljen je u BG! Zasto moras card rieder imati? Sa njim dodje i USB kabal. Kolika ti treba kolicina svjetlosti da bi izvukao kvalitet na zumu 18x?

  22. #22
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Hvala, ja ti ovo sto si napisao nista ne razumijem, ali ujutro cu cojeku dat da iscita, i njemu ce svakako nesto znaciti ovi podaci koje si dao. Ipak ne bih preko onoga za sad placala, pa cemo lako kupiti nesto mnogo bolje ukoliko bas bude odlucio da ce se ozbilnije baviti fotografijom
    Ma precerao sam malo ne trebas da me zahvaljujes, samo sam htjeo da dadnem svoje misljenje oko ovih aparata i da malo naucim CG-ski. :mrgreen:

    Valjda sam ti (kao i drugi na topicu) nesto pomogao oko birke aparata.

    Quote Originally Posted by Kutuzov View Post
    Da je S6500 toliko zastarjeo, ne znam...
    Ja sam ga dobio na poklon i kupljen je u BG! Zasto moras card rieder imati? Sa njim dodje i USB kabal. Kolika ti treba kolicina svjetlosti da bi izvukao kvalitet na zumu 18x?
    Pa uz card-readerom je pisanje i citanje brze, (nije bas tolika razlika medju card-readera i kamere) nema motanja sa kablovima i kamere pri komputeru, a do toga ti je lakse mjenjati kartice jednu za drugom u C-R.

    Ta kolicina svjetlosti je dovoljno velika da izvedes sliku na kvalitet u zumu 18x. Kazem ti, provjeri You-Tube previews i reviews sta se ove kamere tice (Panasonic DMC-FZ18 ) pa ce ti sve biti jasnije.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupio sam FZ-18 prije desetak dana. Sve preporuke!
    http://www.foto-global.com/-Panasoni...onic_1333.html

  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    KUB-M, ti si napisao toliko nebuloza da je to nevjerovatno Prije svega, ne mozes uporedjivati Prosumer aparate (S6500, S9500, Lumix FZ-50) sa Ultrazum aparatima (S5700, Lumix FZ-18, Canon S5, Sony H7), to su razlicite klase. Sa Ultrazumovima moze da skljoca i dijete od 3 godine, dok su Prosumeri ozbiljnije masine, i zato ih preporucujem nekome ko namjerava da se ozbiljnije bavi fotografijom.
    Koristio sam FZ-18 nekih desetak dana, i sve preporuke, ali opet to nije aparat na kome ce neko nauciti ista o fotografiji. Sto se tice Opticke Stabilizacije, odlicna je, ali ne pomaze prilikom slikanja iz ruke na uvecanjima preko 10x, mora se koristiti stativ. Inace i sam imam Panasonic aparat, stvarnosu odlicni (ali skupi).

    Zakljucak: fotografija je skup hobi, za manje od 350 evra se ne moze uzeti nista ozbiljnije. Ultrazum aparati su ok, ali ne za ucenje i ozbiljnije poduhvate

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Hvala narode...ne mogu reci da mi je nesto mnogo jasnije, posto veze nemam o ovome, ali sam ipak odlucila da je cijena od 250 eura, onako, prihvatljiva, bar za pocetak, pa cu se potruditi da pronadjem (a nadam se da cu uspjeti, vec sam se malo potrudila) S6500. Lijepo ste ga ishvalili, mahom, cijena je okvirno ta (+,- 20 eura...nece me to vala razbit) pa ako ga uspijem nabaviti javljam vam dje i za koliko.
    Hvala jos jednom na pomoci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fuji a345
    By CHABI in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 17-05-07, 18:43
  2. fuji s6500
    By tathagata in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 26-02-07, 15:05
  3. fuji 5500 prodajem
    By swinger in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-07, 20:16
  4. NVIDIA GeForce FX 5700
    By IceAge in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 04-08-06, 19:54
  5. kupujem FUJI s5500
    By Obican_Deterdzent in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-05, 23:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •