View Poll Results: Sandzak, glupost ili pravo?!

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Sandzak je pravo koje treba pripasti svim gradjanima na toj teritoriji.

    3 10.71%
  • Sandzak je pri nzv. CG i pri usvajanju novog Ustava CG glupost i svakako nelegitimno.

    18 64.29%
  • Nemam stav.

    7 25.00%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 91

Thread: Sandzak, glupost ili pravo?!

  1. #26
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ja ipak mislim da trebaju da stanu u red. ako bude daljih cjepkanja, sledeca na redu je Republika Srpska. tu je bez sumnje najmanje 90% stanovnistva za samostalnost...
    Zivis u iluziji da je uopste bitno sta bilo kakav procenat stanovnistva misli i hoce.

    Nije.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,248
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Zivis u iluziji da je uopste bitno sta bilo kakav procenat stanovnistva misli i hoce.

    Nije.
    vrijeme ce pokazati.... ja kazem da je nemoguce IKAD taj narod odvratiti od ideje nezavisnosti, a takva rijesenost jednog naroda prije ili kasnije ce uroditi plodom. zivi bili...

  3. #28
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    vrijeme ce pokazati.... ja kazem da je nemoguce IKAD taj narod odvratiti od ideje nezavisnosti, a takva rijesenost jednog naroda prije ili kasnije ce uroditi plodom. zivi bili...
    Urodice plodom onda kada (odnosno ako) to bude odgovaralo nekoj mocnoj interesnoj strani. Rijesenost naroda tu ne znaci nista.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    vrijeme ce pokazati.... ja kazem da je nemoguce IKAD taj narod odvratiti od ideje nezavisnosti, a takva rijesenost jednog naroda prije ili kasnije ce uroditi plodom. zivi bili...
    Entitet RS je geografski neodrziv za zamostalnost od BiH. Kosovo je silom postalo nezavisno, RS to nikad nece moc (pukla bi na dva dijela, a glavni grad RS (Banja Luka) bi pao u Bosnjacko-Hrvatske ruke). RS nikad nece dobit saglasnost Amerike za nezavisnost (sto je presudno bilo za nezavisnost Kosova).

    E sad, to sto ste vi zeljni cekat i 500 godina je vas problem.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,248
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    pa, odgovarace, odgovarace....
    inace, koliko znas takvih primjera u svijetu gdje BUKVALNO polovina jedne zemlje zeli svoju nezavisnost? tu su vec malo naglavacke stvari postavljene i to je svima jasno... samo je pitanje vremena...

  6. #31
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Pa ako je ta zastava za njih postojeca onda je i logicno smatrati taj narod Bosanski i da pripadaju (postojecoj Bosanskoj) Drzavi BiX ili ne-Crnogorski. Jer djeluju sa simbolima i zastavom koje uopste nista nemaju sa Drzavom Crnom Gorom kao i istorijom.

    Jeli ne? .
    Pa to nije zastava Bosne i Hercegovine, razlikuje se malo. Na Bosanskoj zastavi se nalazi 6 ljiljana a na Sandzackoj 3 ljiljana i 3 polumjeseca.
    U svakom slucaju ja da se pitam zabranio bi isticanje bilo cije zastave ako pored nje nema i crnogorske.


    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    To sile nema, niti koga koji bi ovak zakon zeljio regulisati. Nase zastave na dan danas svuda smije da se kace, pa bile stojale tu i bilo kojeg razloga, prljave, iscijepljene itd. A ne da kontrolisu da li je uz bilo koje tudje zastave iz CG zastava. :zzz:.


    Imalo bi sanse zemljace, opeci ih po dzepu pa ces da vidis kako slusaju. Prekjuce citam neki albanac iz Ulcinja vristi sto su mu iscijepali zastavu koju je postavio iznad svoje mesare? PA zar je tu mjesto zastavi aman za aman!!!

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Mislim, ako se izjasnjavas kao Crnogorac, onda i trebas samo voditi jednu zastavu i smatrati Drzavu Crnu Goru jednom, bez ikakvih drugih zelja o autonomne teritorije, specialne opstine itd. .
    Za mene postoji samo oficijelna crnogorska i niti jedna druga...


    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    A ta "Sandzak" zastava i Grb su izmisljene za nepostojecu teritoriju, a to mozemo prihvatiti kao nepostovanje Drzavnih Simbola Drzava Crne Gore i Srbije.
    Sa ovim se bas nebih slozio. Ne znam zasto te to toliko bode u oci ta zastava i grb!!!

  7. #32
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    kako to "obican"? mislis kao Kosovo u Srbiji? da, slazem se...
    Ne vidim kako tvorevina iz 1992 godine moze da se uporedjuje sa Kosovom i tim problemom?

  8. #33
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije Sandzaka taj se dio Balkana zvao Raska, a prije Raske sta je tu bilo? Koliko daleko da se ide u istoriju da bi se utvrdila pocetan tacka i pravo necije da odredjene terene zove svojim ceifom i imenom?
    Sad je dio Polimlja crnogorski (nije sad nego ima skoro 100 godina od kako SMO to oslobodili od Turaka i zauzeli) a dio srbjanski. Sandzak je jedna interesantna tema za gubljenje vremena, koja nazalost moze da preraste i u opsesiju koja zavrsi gubljenjem glave. Narodu crnogorskog Polimlja je potrebno pomoci da udje u 21. vijek, a ne da se ratuje i priprema za ratove koji su morali biti okoncani u 19. i 20. vijeku.
    SPES MEA IN DEO EST

  9. #34
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cakir View Post
    Imalo bi sanse zemljace, opeci ih po dzepu pa ces da vidis kako slusaju. Prekjuce citam neki albanac iz Ulcinja vristi sto su mu iscijepali zastavu koju je postavio iznad svoje mesare? PA zar je tu mjesto zastavi aman za aman!!!
    Potpunijih informacija radi, iscijepana je al. zastava koja je stojala pored crnogorske, koju je takodje on postavio.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Delmat View Post
    Ha, osobno vjerujem da crnogorski dio Sandžaka nikad neće biti nekakva krizna točka, crnogorci su se na vrijeme izvukli iz sranja. A što će biti sa srpskim dijelom Sandžaka, to je teško reći, zavisi najviše od samih Srba i hoće li neke stvari shvatiti na vrijeme....


    Čitam vas malo, te bi bosanci sutorinu te bi hrvati prevlaku (btw to je ionako samo sigurnosno pitanje, prevlaka jeste hrvatska) te bi muslimani sandžak, te bi albanc ulcinj.......

    Zajebano to kad ti drugi komadaju i svojataju domovinu i rade kojekakve srao krajine
    Rvoje cita ti cita no na kraju (koncu, ali ne za sivenje) ti isto ka ti komsije svi velis nesto traze ali samo TI imas pravo hahahahahahahah ,no znasli ti kako zavrse ti koji oce da imaju pravo nad Crnogorskom teritorijom ,uci malacko od istorije rvoje uci !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto veli Cakir opeci ih po usi sa par stotki eura pa da vidis kako bi potalusili usi brzinski svi ! U CG netreba nijedna tudja zastava da se vijori ukoliko nema CRNOGORSKE pored ,kazna zatvorom ili novcano ,usled nedostaka finasija zatvorski u u trajanju protuvrednosti novcano tacka kraj konjec filozofija daleko od ovoga !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #37
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ОutLook View Post
    Potpunijih informacija radi, iscijepana je al. zastava koja je stojala pored crnogorske, koju je takodje on postavio.
    Kad su Crnogorci usli na Kosovo Crnogorskom zastavom je izbila buka.
    A to jos zapalili zastavu ljudima koji su ih doprimili u svoju zemlju tokom rata i NATO napada.

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ne vidim kako tvorevina iz 1992 godine moze da se uporedjuje sa Kosovom i tim problemom?
    Srbima treba poboljsati PR u Republiku Srpsku, kreiratui neki interesantan detalj zbog kog bi se Amerikanci zainteresovali i to je to. Dobovas istu situaciju kao i na Kosovo.

    Zamislite nadju Srbi naprimjer u Republiku Srpsku velike kolicine nafte, Amerikanci ce prvi biti za nezavisnost (naravno uz nekoj kompenzaciji).

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Sto veli Cakir opeci ih po usi sa par stotki eura pa da vidis kako bi potalusili usi brzinski svi ! U CG netreba nijedna tudja zastava da se vijori ukoliko nema CRNOGORSKE pored ,kazna zatvorom ili novcano ,usled nedostaka finasija zatvorski u u trajanju protuvrednosti novcano tacka kraj konjec filozofija daleko od ovoga !
    A da chovjece, par stotina eura. Da im ih dadnes ili oduzmes? Sve je jedno, bice bogatih simpatizera iz Amerike, i daljeg svijeta koji ce drago platiti kaznu tom narodu koji nose zastavu svoj porijekla.

    Treba zabraniti te zastave voditi vani, osim samo Crnogorske. Ajde reci Zvek, da li ja i ti u Swecku (naprimjer) nosimo CG zasytavu vani, ili je samo drzimo unutra? Ne izjasnjavamo se kao naprimjer Svedjani nego Crnogorci, a iz respekta Svecke i nase otacbine mi ne vodimo ni (napr.) Svecku zastavu vani ni CG! Tak treba i ovdje da je.
    Last edited by KUB-M; 27-05-08 at 12:55.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj topic je jako opasan i predlazem da ga zakljucate, jer jedino sto ce se iskristalisati i postici je povecanje straha i neprijateljstva prema jednom dijelu crnogorskih gradjana.
    Odgovor na pitanje o odnosu prema Sandzaku stanovnika Sandzaka mozete naci tumacenjem rezultata referenduma za nezavisnu CG, jer su snage koje su se protivile nezavisnosti istovremeno i politicke snage koje zastupaju ideju nekakve autonomije Sandzaka. Pronadjite one tabele sa rezultatima, izdvojte CG gradove koji se nalaze u istorijskim granicama novopazarskog Sandzaka [lise Berana i Andrijevice, jer su tamo rezultati za "ne" iz sasvim drugacijih motiva], i dobicete odgovor na ovo pitanje.

    Naravno, kada se dio gradjana stalno izdvaja i ne prihvata i ne tretira kao jednak i ravnopravan, to nerijetko vodi trazenju alternativa, tj mjesta ili sistema dje ce se osjecati prihvacenim, jednakim i da pripadaju. Ako ovo bude slucaj recimo sa bosnjackim i muslimanskim narodom u CG, sigurna sam da ce kao opciju prije odabrati emigraciju [kao 20-tih, 50-tih i 90-tih godina], nego neku politicku ili bilo kakvu borbu koja ce rezultirati bilo kakvom drzavom-icom.
    Zato, manite se corava posla i pretpostavki, hipoteza i projekcija, gledajte kako da se oslobodite opasnih strahova i predrasuda.

    l

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovaj topik nije sijanje GLUPOSTI,
    nego sijanje ZLA I MRZNJE u CGi, sijanje podjela ksenofobije i predrasuda,
    najveceg KOROVA I KOPRIVA koje nichu shirom BALKANA.

    Nakrivite kapu i volite bliznjega svoga,
    a granice ostavite na miru, vec smo vidhjeli kojom se bojom crtaju, toliko bratske krvi je malo dhje proliveno.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #40
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Ajde reci Zvek, da li ja i ti u Swecku (naprimjer) nosimo CG zasytavu vani, ili je samo drzimo unutra? Ne izjasnjavamo se kao naprimjer Svedjani nego Crnogorci, a iz respekta Svecke i nase otacbine mi ne vodimo ni (napr.) Svecku zastavu vani ni CG! Tak treba i ovdje da je.
    Sad da izidjem vani sa CG zastavom ljudi glave okrenuli nebi da vide o cemu se radi. Puca njima ona muska rabota za bilo cije zastave. Ovdje na zapadu su vise preokupirani ekonomskim stanjem drzave, politika im je zadnja rupa na sviralji sto nije slucaj kod nas. Kod nas je najbitnije da li si pristalica Srpske liste ili DPS-a pa sve ostalo...

    Na referendumu se je jasno vidjelo za koju ideju su stanovnici Muslimanske, iliti Bosnjacke, vjeroispovijesti crnogorskog dijela regije Sandzak. Zna se ko je bio zagovornik ocuvanja cjelovitog Sandzaka i ko je slao pune buseve iz Novog Pazara, Raske, Sjenice, Tutina na miting bloka za zajednicku drzavu u PG.

    Ne znam zasto pravit´bauka od te zastave!!! Dok god nikome ne nanosi stetu mislim da ne treba ni da se polemise o njoj.
    Ovo mi lici na ovu situaciju iz Srbije sa majorom Emirom Sisicem (ko shvata zna na sta mislim)

  16. #41
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    pa, odgovarace, odgovarace....
    Eh, sad, kojoj li ce to velikoj sili odgovarati nezavisnost nekakve Republike Srpske koja je zbog svog polozaja svakome beskorisna, plus sto bi imao velikih problema (= finansijskih troskova) da odrzava stabilnost tamo?

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    inace, koliko znas takvih primjera u svijetu gdje BUKVALNO polovina jedne zemlje zeli svoju nezavisnost?
    Sjeverna Irska.

    Samo sto je misljenje naroda i dalje potpuno nebitno. Sem, naravno, ukoliko ne planiraju da nezavisnost izbore silom. Za sta nemaju niti volje, niti para, niti uslova, niti spoljnopoliticku podrsku.
    Last edited by MadGod; 27-05-08 at 21:27.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Eh, sad, kojoj li ce to velikoj sili odgovarati nezavisnost nekakve Republike Srpske koja je zbog svog polozaja svakome beskorisna, plus sto bi imao velikih problema (= finansijskih troskova) da odrzava stabilnost tamo?
    Mnogo veći troškovi su održavanje stabilnosti BiH kao zajednice BH Federacije i Republike Srpske, nego da se te 2 konstitutivne jedinice odvoje.
    BIH je protektorat koji se na silu održava uz velike troškove


    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Sjeverna Irska.
    Severna Irska nije polovina UK nego 1-2%, a u samoj S.Irskoj većinu čine protestanti koji neće odvajanje od UK.Potpuno neuporediva situacija sa RS koja čini mnogo značajniji deo BIH.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cakir View Post
    Da Tile nije roknuo Rifata Burdzovica danas bi i postojala autonomija, ako ne i republika Sandzak, no na svu srecu roknuo ga je pa od toga danas nema nista.
    Ja sam iz te regije i nista mi mrznije nema no kad mi neko rece "ti si Sandzaklija"!!! Nikad nebih svoj glas dao nikakvoj autonomiji niti, daleko bilo, drzavi Sandzak. U Crnoj Gori su mi rodjeni cukundjed, paradjed, djed, otac i ja tako da ja druge, rezervne drzave nemam niti mi treba, cak naprotiv, bas sam ponosan sto sam Crnogorac.
    Zamislite samo drzavu kojoj bi glavni grad bio jedan Novi Pazar!!! Pa na planeti Zemlji ona zabit moze jedino da se poredi sa nekim Kineskim cetvrtima ili u najboljem slucaju nekim Avganistanskim prcijama.
    I sto veli Zvek Zivi bilo bi krajnje vrijeme da se Sandzak da Srbiji, Boka Kotorska Hrvatskoj, Ulcinj i Bar Albaniji a to sto ostane raspisat tender pa ko da vise njegovo je a mi cemo odselit na neku drugu planetu ili iznajmit neki svjetski cosak jer definitivno drugog rjesenja nema.
    Svaka tebi cast!

    Takav post kao tvoj mi je melem na dusu.....iako je Zvek grub-taman je tako-svi imaj ASPRIRACIJE (gadne li rijeci!) na malo nasega.....i zato se mora Montenegro postavit iznad svega, osim Boga velikoga!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sat je nekima kojima je bilo milo gledat kako se cijepa susjedna država bolna i pomisao na to da se njina cijepa. Zanima me kako ovi te nemaju ništa protiv nezavisnog Kosova sad imaju nešto protiv Sandžaka. Na osnovu kojih argumenata? E da mi ne da sam naopak pa da istim tim ljudima to i poželim no je to i moja domovina pa me i boli ka da je moja.
    A što se tiče Sandžaka, ako mu se da bilo koji vid autonomije ili sličnoga to bi bio poziv svim mjesnim zajednicama u Crnu Goru da zatraže isto. To bi povuklo prvo Tuzi i Golubovicu pa Ulcinj pa Boku itd. Davanje opštine (Tuzima) je samo prvi korak ka tome. Nemote pričat e prećerujem e svi dobro znate da smo balkanci. Mada je i to za neke učesnike foruma diskutabilno jer se toliko razlikujemo od svih u okruženju da nam ni krv nije iste boje (ova naša je crnogorske a sve ostale su crvene boje)
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Mnogo veći troškovi su održavanje stabilnosti BiH kao zajednice BH Federacije i Republike Srpske, nego da se te 2 konstitutivne jedinice odvoje.
    BIH je protektorat koji se na silu održava uz velike troškove
    Pa dobro, kada si sve tako fino izracunao, zasto se onda RS "jednostavno" ne odvoji i proglasi nezavisnost? Sta je u pitanju, gjde je taj misteriozni problem? Da nije u pitanju duboka posvecenost medjunarodnom pravu i nepovredivosti granica?

  21. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Sat je nekima kojima je bilo milo gledat kako se cijepa susjedna država bolna i pomisao na to da se njina cijepa. Zanima me kako ovi te nemaju ništa protiv nezavisnog Kosova sad imaju nešto protiv Sandžaka. Na osnovu kojih argumenata? E da mi ne da sam naopak pa da istim tim ljudima to i poželim no je to i moja domovina pa me i boli ka da je moja.
    A što se tiče Sandžaka, ako mu se da bilo koji vid autonomije ili sličnoga to bi bio poziv svim mjesnim zajednicama u Crnu Goru da zatraže isto. To bi povuklo prvo Tuzi i Golubovicu pa Ulcinj pa Boku itd. Davanje opštine (Tuzima) je samo prvi korak ka tome. Nemote pričat e prećerujem e svi dobro znate da smo balkanci. Mada je i to za neke učesnike foruma diskutabilno jer se toliko razlikujemo od svih u okruženju da nam ni krv nije iste boje (ova naša je crnogorske a sve ostale su crvene boje)
    Zelio bih da me razumijes da ne zelim da brinem srpske brige vise! OD SRBIJE boli glava...................
    NIJE MI MILO, ali mi je bilo PREDVIDLJIVO, isto kao STO MI JE PREDVIDLJIVO DA CE SRBIJA DA SNOSI KONSEKVENCE SVOGA OSIONOG ODNOSA PREMA PREPORUKAMA EU I USA KOD OVIH IZBORA....kad jednog Ivicu Gljivicu pozove predsjednik Socijalisticke Ingternacioale ( i sin legendarnog predsjednika Grcke, milionera koji je bio i clan Trilateralne komisije itd.itd-dakle vrh evropske aristokracije) Papanreua, a Ivica po povratku zahebantski odgovori da taj poziv nije imao veze sa formiranjem nove vlade i da je takoreci OBAVEZA te institucije da primi u clansvo tu duhovnu elitu od SPS-PA STO SE MOZE OCEKIVATI OSIM LAGANOG GUSENJA SRBIJE VODJENE NJIMA.....UPRKOS SVOJ RUSKOJ PODSCI, KOJA CE BITI NEDOVOLJNA NA SREDNJE, A POGOTOVO NA DUGE STAZE.

    SRBIJA JE KAZNJENA, KAO I SVAKI DELIKVENT!


    Molio buh te da ovo shvatis kao moj STAV NA KOJI IMAM PRAVO....samo tako...ne kao neko advokatrisanje *konacne istine* o ovom teskom problemu.
    Pozdrav,
    ________
    Last edited by Old Bone; 28-05-08 at 14:09.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #47
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Rvoje cita ti cita no na kraju (koncu, ali ne za sivenje) ti isto ka ti komsije svi velis nesto traze ali samo TI imas pravo hahahahahahahah ,no znasli ti kako zavrse ti koji oce da imaju pravo nad Crnogorskom teritorijom ,uci malacko od istorije rvoje uci !
    Ne znam čemu takav ton, nisam imao namjeru nikog provocirati.....

    Pogledaj malo kronologiju oko Prevlake

    http://www.un.int/croatia/statement/doc/doc_011299.htm

    BILATERAL NEGOTIATIONS

    On various occasions, including during the Dayton peace talks, FRY proposed to Croatia the exchange of Prevlaka for some other territory. Croatia refused these offers, but accepted to search for a mutually acceptable security arrangement. Pursuant to the commitments contained in the Vance Plan, several Security Council resolutions, and especially, the Geneva Joint Declaration (see Fact Sheet on UN Military Observers on Prevlaka), the Republic of Croatia and the Federal Republic of Yugoslavia (FRY) included the issue of Prevlaka in their Agreement on Normalization of Relations, signed in Belgrade on 23 August 1996 (S/1996/706, Annex). Thus, further to all bilateral agreements and positions taken by the international community, the overall security of Dubrovnik and Boka Kotorska remained the only outstanding issue to be negotiated.
    The Republic of Croatia formally submitted its draft text for an agreement on a permanent solution of the security issue of Prevlaka to the FRY on 15 June 1998 (S/1998/533). The Croatian proposal advanced the following points: (i) demarcation of the existing international land border; (ii) permanent opening of the border crossing points Debeli Brijeg and Konfin; (iii) delimitation of border at sea; (iv) asymmetrical demilitarization according to the 1:2.5 ratio in favor of the Yugoslav side for a period of five years; (v) verification regime by a joint inter-state commission.
    The FRY then submitted its proposal to the Croatian side on 10 July 1998 (S/1998/632). The FRY proposal advanced the following points: (i) delimitation on land and at sea; (ii) Prevlaka will be used solely for peaceful purposes and possibly be permanently demilitarized; (iii) a permanent border crossing point shall be established “along the Herceg Novi-Sutorina-Dubrovnik motorway”, (iv) border traffic regime shall be established for specific counties in FRY/Montenegro and in Croatia.
    Following the establishment of the Joint Commission on Prevlaka, the negotiating teams have so far held three meetings: the first in Zagreb on 16 September 1998, the second in Belgrade on 9 October 1998, and the third in Zagreb on 23 December 1998. The representatives of Montenegro participated in the first and boycotted the other two rounds of negotiations over the disagreement with the refusal of the FRY federal authorities to open border crossing points between Montenegro and Croatia.
    Due to lack of willingness of FRY to engage in bona fidae negotiations -- from refusal to receive maps and other documentation offered by the Croatian team to repeated postponement of previously agreed meetings -- no substantive progress has been made (Letter of the Croatian Foreign Minister Granić to the Foreign Minister of FRY of 9 December 1998, S/1999/19, Annex). The withdrawal of the Montenegrin Government appointed representatives from the Yugoslav negotiating team is a direct result of the refusal of the federal authorities of FRY to accept the opening of border crossing points with the Republic of Croatia in the area of Prevlaka. While Croatia’s unilateral opening of the border crossing points Debeli Brijeg and Konfin in the area of Prevlaka for the All Saints and Christmas holiday season 1998/1999 was welcomed by the population and leadership of Montenegro, the federal authorities of FRY formally protested this act, and in that manner clearly indicated where the problem lies. Croatia firmly believes that the opening of the border crossing points Debeli Brijeg and Konfin is beneficial not only for the local population on both sides of the border, but also positively reflects on confidence building and regional stability.
    The nature of the disagreement became finally transparent to all only on 24 December 1998 when FRY submitted to the Security Council its Memorandum on the negotiating position on Prevlaka (S/1998/1225, Annex II). The Memorandum states that FRY “considers Prevlaka its own territory on the basis of the principle of uti possidetis de facto”, that “no delimitation has ever been carried out in history in the disputed region”, that the Security Council has been considering Prevlaka under the agenda item “Situation in Croatia” as “the result of inertia”, and that “there are no private owners of land in Cape Oštro, i.e., Prevlaka”.
    Following six Security Council resolutions dealing exclusively with Prevlaka and six extensions of the UNMOP mandate, the record suggests that the continuation of the UNMOP mandate without decisive impetus from the Security Council shall be pointless

    Srpsko crnogorske igrice, kako možeš nekom predlagati razmjenu teritorija a kad ovaj to odbije, tvrditi da je to tvoj teritorij?

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto svi imaju neke svoje razloge da pretenduju za svoje teritorije. Isto kao što ti imaš svoje hipoteze imamo i mi naše. Ali nam nijeste vi krivi što se mi između nas ne možemo dogovorit ko smo i što smo mi. Uglavnom smo za sve susjede postali kolač koji treba podijelit onako kako je ko gladan. Niko nam za to nije kriv
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  24. #49
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ali nam nijeste vi krivi što se mi između nas ne možemo dogovorit ko smo i što smo mi.
    Odrasloj, zdravoj, zreloj i formiranoj osobi nije potrebno ocajnicko identifikovanje sa grupom ili hordom. JA ne zelim da budem prepoznata kao bilo kakvi MI, i da nekoga drugoga prepoznajem kao NJIH ili ONE DRUGE.
    Ne zelim da imam bilo kakve karakteristike koje ce me bez greske smjestiti u grupu ovi, ovakvi... Nemam sto s kim da se dogovaram ko sam, dobro to znam, pa ako se to ne poklapa sa necijim kalupom, too bad. Ne treba mi nicije odobrenje ili potvrda, dogovor ili konvencija da budem ono sto zelim i sto jesam.
    Na ovom nesrecnom Balkanu, tako je uzaludan posao ispolirati identitetske karakteristike po prevazidjenim kriterijumima koji bi odvojili bilo koji grupu bez greske i preklapanja od druge. Mjesavina kultura, obicaja, jezika, navika, kodeksa je takva i tolika da zelim da uzmem i prihvatim najbolje od svih. Pa ne samo ovih nasih, balkanskih, nego i daljih. Voljela bih da naucim americku direktnost i otvorenost, a i japansku marljivost i trpeljivost... To je ono sto me samo cini boljom, bogatijom i stabilnijom osobom, a ne nikakav hendikep.
    Jedini MI u koje zelim da se svrstam je mala dvoclana, a kasnije bozezdravlja i viseclana grupica...

  25. #50
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
    Odrasloj, zdravoj, zreloj i formiranoj osobi nije potrebno ocajnicko identifikovanje sa grupom ili hordom. JA ne zelim da budem prepoznata kao bilo kakvi MI, i da nekoga drugoga prepoznajem kao NJIH ili ONE DRUGE.
    Koliko god ta osoba bila odrasla, zdrava i zdrela, cinjenica je da je niko nece ni pitati da li joj je potrebna kategorizacija i identifikovanje sa grupom. U svakom trenutku, i pri svakom iskazanom stavu, bilo koja osoba ce biti prepoznata i identifikovana sa nekim "NJIMA" - drustvo to pojedincu radi po inerciji.

    To su na kraju krajeva provjereni mehanizmi na kojima se zasniva manipulacija narodnim masama, od kojih je cutanje jedina prakticna zastita. A to cutanje je nekome, opet, vrlo korisno.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravo prve bracne noci - dio istorije
    By -GRAD in forum Istorija
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-05, 08:26
  2. Pravo glasa crnogoraca iz Dijaspore
    By monteboy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 18-06-05, 08:18
  3. Replies: 34
    Last Post: 08-05-05, 18:57
  4. 265.000 gradjana Crne Gore trazi pravo glasa
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 05-05-05, 17:37
  5. I oni imaju pravo
    By Lexus in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-04, 10:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •