Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 65 of 65

Thread: Statička IP adresa

  1. #51
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Valjalo bi kad bi sproveli neku anketu, pa da vide da je ljudima preko glave monopolu i izivljavanju Telekoma. Ja nekad imam osjecaj da ljudi iz Telekoma citaju forum i smiju se nasim mukama, i jos imaju obraza da dodju da napisu T-com naj ovo naj ono. Botovi.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #52
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Da se vratimo temi... Ljudi koji prodaju staticku IP adresu znaju da je ona uglavnom potrebna firmama radi VPN konekcije umrezavanja vise lokacija ili drugog komuniciranja sa udaljenim lokacijama. Takodje znaju da dyndns nije idealno rjesenje za njih, pogotovu kada se radi o protoku koji zahtijeva sigurnost. Iz tog razloga, koriste priliku da je dobro naplate krajnjim korisnicima, na taj nacin sto je upakuju u paket sa simetricnim protokom i iznajmljenom linijom. Pa jos kad ti daju SLA...To ti ispadne u najboljem slucaju 150€ + PDV za kapacitet linka od nekih 512K. Sa druge strane, taj korisnik nije tretiran kao obican vec kao kljucni korisnik koji ima 24/7 suport, garantova SLA i servis mu ima neku vrstu garancije. Eto razloga zasto je ova usluga skupa.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  3. #53
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Da se vratimo temi... Ljudi koji prodaju staticku IP adresu znaju da je ona uglavnom potrebna firmama radi VPN konekcije umrezavanja vise lokacija ili drugog komuniciranja sa udaljenim lokacijama. Takodje znaju da dyndns nije idealno rjesenje za njih, pogotovu kada se radi o protoku koji zahtijeva sigurnost. Iz tog razloga, koriste priliku da je dobro naplate krajnjim korisnicima, na taj nacin sto je upakuju u paket sa simetricnim protokom i iznajmljenom linijom. Pa jos kad ti daju SLA...To ti ispadne u najboljem slucaju 150€ + PDV za kapacitet linka od nekih 512K. Sa druge strane, taj korisnik nije tretiran kao obican vec kao kljucni korisnik koji ima 24/7 suport, garantova SLA i servis mu ima neku vrstu garancije. Eto razloga zasto je ova usluga skupa.
    i veoma vazno ako je SLA stvoren tako da daje service credits ako korisnik bude imao npr. konstantnih 15 minuta prekida interneta, dobija 1 dan gratis servisa.

    edit: samo što to kod nas još uvijek nema taj vid SLA, barem da sam vidio do sada.
    Web Hosting, VPS Hosting, Kolokacija, Google Apps, Microsoft Exchange
    www.victoriagroup.me

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Ali treba ostaviti korisniku da izabere STATIC ip over ADSL pa da nema zagarantovanu brzinu i servis, ali da ima cijenu nižu..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #55
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VGT View Post
    i veoma vazno ako je SLA stvoren tako da daje service credits ako korisnik bude imao npr. konstantnih 15 minuta prekida interneta, dobija 1 dan gratis servisa.

    edit: samo što to kod nas još uvijek nema taj vid SLA, barem da sam vidio do sada.
    Upravo ti je to sustina SLA. Neki standard ti je da na mjesecnom nivou imas samo 4 radna sata u downtime rezimu. Sve preko toga, operator mora da placa penale u skladu sa formulom iz ugovora. Vjeruj mi, ovo vec zivi kod nas ali samo kod malog broja korisnika kao sto su ministarstva, banke, strana dipl.predstavnistva i sl.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  6. #56
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali treba ostaviti korisniku da izabere STATIC ip over ADSL pa da nema zagarantovanu brzinu i servis, ali da ima cijenu nižu..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Tesko Bugi, vjeruj mi... Da ne kazem nemoguce jer svi znamo da je to moguce izvodljivo ali nerealno ocekivati jos duuuugo duuugo...
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Imale su određene institucije u CG tu opciju. Privatne naravno, bliske vlasti.

    Ono što mene čudi, je da recimo wimax Montenegro daje STATIC Ip za smiješan novac, da Wimax Mtel daje za malo veći novac.. Opravdanje od Telekoma je takvo da ti servisi nijesu stabilni. Znači oni pričaju o stabilnosti, kojima je Bar par dana bio odsječen i niko ništa..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se javim poslije 6 godina od otvaranja teme sa iskustvom od 2 operatora. 2008 smo uzeli Telekomovu iznajmljenu liniju za 500€ +PDV. Služila odlično, 4-5 puta godišnje prekidi zbog nekih kvarova ili održavanja. Uglavnom od 1 do 3 sata prekida. Poslije 2 godine, znači zadnje 4, smo kod MNNEWS za 250€ mjesečno. Isto 4-5 prekida godišnje, isto kao u Telekom. Ostalo i jedan i drugi uglavnom bez greške. Nijesu nam potrebni ogromni prenosi tako da je konekcija uvijek bila stabilna. Koristimo je inače za servis koji mora raditi 24 sata dnevno. Kod MNNEWS imamo 5 IP adresa za te pare. Prošle godine u Aprilu mjesecu je bio zadnji prekid u servisu koji je trajao oko sat vremena.
    Nakon ovoga iskustva, meni telekomova priča o pravdanju cijene sa kvalitetom konekcije apsolutno ne pije vodu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •