Results 1 to 7 of 7

Thread: Poludjeh od Avira AntiVir!

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Poludjeh od Avira AntiVir!

    Eo prijed nekoliko dana na jednom topicu na ovom forumu naleceh na link za slike pa i na neki trojan ili sta vec bjese. Barem, tako me prvi put kada posjetih taj link (Imagevenue) Avira AntiVir bar obavjestih.

    Evo podaci:

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    A da li ima ko pojma da li je ovo pravi virus ili samo greska u scriptu websajta pa ga zato vidi Avira AntiVir kao virus?

    Virus or unwanted program 'HTML/Infected.WebPage.Gen [virus]'
    detected in file ***.
    Sledece pute kada sam svracao na ovaj link ista se nije pojavilo. Trazio sam malo na google, ali nisam bas nasao neke ozbiljne podatke o ovom virusu.

    Evo danas, poslijed Avira AntiVir updejta, odlucih da instaliram PS CS2 koji mi odavno vec odlicno radi, i koji sam od davno davno po vise puta scanirao Avira AntiVir-om na viruse. Svaki put me Avira obavestih da je PS CS2 virusfree, i da "ne trebam da se brinem".

    Dok danas fino ubacih CD, otvorih i PAM! :mad::

    Quote Originally Posted by KUB-M
    1 Viruses or unwanted programs found!
    Virus or unwanted program 'WORM/Autorun.cxl [worm]'
    detected in file ***PS CS 2 krak***.
    Na tom sa takodje trazio ali samo nadje na google hits koji vode do Avira AntiVir websajt, i opet, bez ikakvih ozbiljnih podataka.

    Sto sada da radim? Da ovo opozorenje Avir-e uzmem za ozbiljno, i da ukapiram radnju HijackThis-a, i da HijackThis izvlacim na computer, ili da instaliram drugi Anti Virus i da ponovo skeniram, ili da negiram ovo Avir-ino upozorivanje.

    Skenirao sam falj za slucaj sa Online Skener od Kaspersky i taj nista nije nasao.

    Ovo upozorenje zbilja Avira AntiVir-in realtime/online guard upozorava.

    U naprijed hvala na savjete, i pomoc.

    Kub.
    Last edited by Nyquist; 24-05-08 at 03:16.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko sa savjetima?

    Ovaj AntiVir po vise puta izvjestava upozoravanja bez da ima ikakvog pravog razloga za to. Cesto se desi da je neka greska u script pa da AntiVir script izskraba kao virus/trojan i sta jos sve druge.

    Ovo se ne desava samo kod mene nego i kod vise naroda. Svaki put kad dobijem ovakvo obavestenje naletim na google, opet samo podatke o tim i tom virusu/trojanu na AntiVir websajt.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Resenje: skeniraj racunar u SAFE MODU

    * postoje situacije kod nortona (barem onda prije 3-4 godine kad sam ga ja koristio) da on propusti koji "virus-trojanac" kako bi pratili razvoj "virusa-trojanca", sve u tu svrhu da bi procijenili sta je njihov sledci korak i "zastitili" nas...
    ?

  4. #4
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nookie View Post
    Resenje: skeniraj racunar u SAFE MODU

    * postoje situacije kod nortona (barem onda prije 3-4 godine kad sam ga ja koristio) da on propusti koji "virus-trojanac" kako bi pratili razvoj "virusa-trojanca", sve u tu svrhu da bi procijenili sta je njihov sledci korak i "zastitili" nas...
    Hvala na odgovor.

    Ovo sam vec odma uradio. Naravno 0 Results found.

    Skenirao sam ovaj krak i cijeli cd vise puta (prijed 1/2 godine i na dan danas sa Kaspersky itd.) sa vise anti-virusima i svaki put je sve bilo uredu. Do zadnjeg updejt-a AntiVir-a je sve bilo okej. Nakon updejta izjednom javih AntiVir da je worm nasao u krak?

    Ovo mora da su zajebancije jer Trend-Micro, Kaspersy i McAfee poslijed skena objavljuju da je sve uredu.

    No cuo sam ovdje na forumu da AntiVir nije bas tako dobar za korist.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da ne trebas da brines...meni NOD32 javlja pri instalaciji nera da ima spyware...ali stvar je u tome sto nero u sebi sadrzi neki toolbar za IE koji detektuje kao spyware...

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze bit da ti je sam taj av zarazen, kao sto je kod mene bio problem sa kaspersky pa nisam mogao da ga updejtujem nisam imao zivaca da prckam oko toga pa sam ga jednostavno reinstalirao, kompletan win i av... ne znam sto da ti kazem, eksperimentisi
    ?

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    mislim da ne trebas da brines...meni NOD32 javlja pri instalaciji nera da ima spyware...ali stvar je u tome sto nero u sebi sadrzi neki toolbar za IE koji detektuje kao spyware...
    Moze bas da je, i ja sumnjam u to. Imam vec 4 godine iskustva sa AntiVir i mogu ti reci da nijedan AV nece vise laganih trojana/virusa i spyware naci koliko AntiVir. Vise ljudih ima problema sa tim.

    Quote Originally Posted by nookie View Post
    Moze bit da ti je sam taj av zarazen, kao sto je kod mene bio problem sa kaspersky pa nisam mogao da ga updejtujem nisam imao zivaca da prckam oko toga pa sam ga jednostavno reinstalirao, kompletan win i av... ne znam sto da ti kazem, eksperimentisi
    Reinstall sam vec uradio prijed nego sto sam nabacio problem na ovaj CdM PDF. A takodje sam i koristio image. Mora da je svakako do updejta AntiVir-a, jer onako bez updejta od 24-05-2008 sve oke radi i uopste ne izvedjava upozoravanja od tzv. worm-a.

    Cim nabacim updejt se problem pojavi. A ostali Anti-Virusi govore da se nista rizicno nije naslo.

    Hvala na odgovore ljudi!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •