View Poll Results: Wimax internetom do konkurencije je do sada bio

Voters
56. You may not vote on this poll
  • Uspjeh

    40 71.43%
  • Razocarenje

    16 28.57%
Results 1 to 24 of 24

Thread: wimax internet uspjeh ili razocarenje

  1. #1
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default wimax internet uspjeh ili razocarenje

    Sta reci jos od dodjele licenci i pucanja na sva zvona da je dosao kraj internet monopolu t-coma i da ce konacno moci da se odabere provajder a da to nije t-com izgleda da nije ostalo nista. Od cetri firme koje su dobile lecencu a bilo je planirano pet licenci samo je m-tel djelimicno poceo da pruza usluge wimax interneta (uz sve djecije bolesti koje su pratile ovo jos od pocetka prije tacno 6 mjeseci pa do danas ). Ostala tri provajdera nisu ili se nezna da su pocela ili da li ce i kada poceti tacno. Ja sam iskreno mnogo vise ocekivo od ovoga generalno a vi >.?
    Last edited by exm; 27-04-08 at 20:40.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    5-6 mjeseci cekanja na ugradnju, a da me niko nije kontaktirao od dana prijave, za mene je razocarenje
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    razocarenje kako za koga i kako u kojem smilslu! znaci o razocaenju se moze govoriti samo ako bi smo rekli npr sto se tice m-tel-a upogledu toga sto nisu pokrili veci dio teritorije crne gore, a sto se tice pruzenog kavaliteta wimaxa onima koji imaju wimax nikako se ne moze reci da su razocarani, bar ja tako mislim!
    zato ...
    the World's leading dance event
    Sensation


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko se nije ochekivao da ce biti velika potrazhnja, mislim da su premashili plan za dvije godine, zato sad imaju poteshkoca sa ugradjivanjem.
    Shto se tiche kvaliteta usluga koliko ja znam sve funkcionishe u okviru normalnih parametara (OK je).
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Kad bi sve faktore uzeli u obzir , definitivno da je uspjeh.

    Skroz je nerealno da neko može očekivati da će cijela CG odmah biti odmah pokrivena, i da će svima odmah biti ugradjen wimax. Za sve ovo treba vremena.
    Isto tako i ostali ISP-i će komercialno početi sa pružanjem wimax-a, onda kad budu spremni da kvalitetno pruže tu uslugu.

    Jednostavno, shvatite da treba vremena za sve ovo, a ne da to bude razlog vašeg razočarenja.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice funkcionisanja, funkcionise kao da smo na zapadu! Sve je OK, nema pucanja veze, brzina nikada ispod one koju placas, a cesto i malo veca, sve u svemu VRH.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam jel mi neko izbrisao komentar al ajde da pokusam opet.

    Rekoh, mislim da je rano za ove ankete barem jos pola godine jer kao sto neko vec pomenu na neki topic uveliko su ispravljanja instalacija sto zbog pocetnickih gresaka sto zbog proljeca jer je i meni slucaj bio da se opet vrse neke ispravke zbog procvjetalog drveca i neispravne instalacije.

    Sve u svemu glasao sam za uspjeh.

    Radilo i radi i dalje fenomenalno. Tih par dana cekanja zbog ispravki i nijesu bili neki problem jer sam i dalje imao konekciju al slabiju

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije mi jasno kako velika kompanija kao shto je Telekom Srbije , nije malo istrazila trziste da vidi kakva ce traznja da bude, i nije spremila ekipe koje ugradjuju wimax prije pocetka ugradnje ,no su se uchili na teren pa sad ispravljaju... Nego to je ka skoro svaki posa ovdje, kako cemo, lako cemo...
    Ima ljudi koji cekaju po pola godine i svaki dan im operateri govore , prvi ste nam na spisku, te sjutra, te za 20 dana , ne ugradjujemo vishe , svako svoju prichu...
    Meni su ga ugradili krajem decembra i prezadovoljan sam. Problem sam imao jednom i nazvao sam kasno popodne, i ujutro su odma dosli, za to svaka cast!
    Sve u svemu glasao sam za uspjeh, ali ipak mogli su to malo ozbiljnije da odrade...
    Kreč, kolica i mešalica.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    White Field
    Posts
    426
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    5-6 mjeseci cekanja na ugradnju, a da me niko nije kontaktirao od dana prijave, za mene je razocarenje
    Tvrdim isto... Moj drug je naruchio prije 3 mjeseca wimax i niko ga nije kontaktirao ni jednom... Ode u m-telovu poslovnicu i oni mu kazu uskoro

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    a ne no treba da mu kazu: bice kad bude
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    5-6 mjeseci cekanja na ugradnju, a da me niko nije kontaktirao od dana prijave, za mene je razocarenje
    Nisi jedini ne boj se.:mad:

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    uspjeh definitivno, svi smo čekali jbg ali to što smo dočekali je OK, bez nervoze i kidanja živaca, uzaludnih poziva podršci i mlaćenja prazne slame, restartovanja, i svih gadosti

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    neozbiljno je da nemaju nikakav plan, nikakve zvanicne informacije, nikakve liste cekanja, a ponajvise sto djeluju tako nezainteresovano za pruzanje internet usluga u trenutku kad je jedina konkurencija na najnizim granama, kad su korisnici iste nikad nezadovoljniji, i kada nikakva reklama nije potrebna za plasiranje robe na trziste... i kad bi mogli da za tren oka preuzmu ogroman dio trzista. ja mislim da su zavrsili na svim lokacijama sa postavljanjem antena oko nove godine, do sad bi imali preko 50% trzista.
    Last edited by moon safari; 28-04-08 at 20:43.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default uspjeh

    Ja sam malo razocaran visinom pinga,posto sam u fazi izbora next gen konzole,koju sam naravno planirao da igram preko neta....ali koliko vidim :-( mada jos nisam probao to ce biti nemoguce sa velikim pingom,koji se kod mene krece oko 100 pa na vise.
    Ali glasao sam za Wimax kao uspjeh,jer to stvarno i jeste...znaci ni jednom do sad nije doslo do pucanja veze,nikakvi vremenski uslovi mu ne smetaju,nije bilo nekog ozbiljnog pada ostalih parametara(down-uplo),skinuo sam mnogo( ne smem ni da vam kazem koliko )podataka,sto sa rapida sto sa torrenta...sve u svemu USPJEH !!! :-)

    m-telu zelim sve najbolje !
    Last edited by maxpower; 28-04-08 at 21:28. Reason: new info

  15. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VELIKI USPJEH !!! PREZADOVOLjAN SAM !!!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,199
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Bas steta sto nisu uspjeli na vrijeme da omoguce svim korisnicima pristup njihovoj mrezi jer bi onda svi mislili pozitivno od njima. A ovako ima ljudi koji misle negativno. Moje licno misljenje je da su odlicni, ni jednom do sada nisam imao potrebu da zovnem tehnicku podrsku a koristim ga odavno, tj od prvog dana kada je poceo da radi u CG

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Ja sam glasao za USPJEH jer prije svega je pojava Mtela uvela pojam ALTERNATIVE T-Comu (ne računajući MINU). Ja nisam imao tehničke mogućnosti da uvedem telefonsku liniju (a samim tim ni ADSL) u svoj stan tako da mi je izbor internet provajdera bio olakšan srećom uopšte nisam pogriješio... Jeste da sam malo čekao ali kad vidim od kada najavljuju BBM kablovski internet ja sam na konju :mrgreen:
    Jedini razlog zbog čega sam donekle bio skeptičan je početni period gdje sam očekivao probleme sa stabilnošću ali se to nije desilo...
    Sada je možda tek malo sporiji od deklarisanih 512/128 ali nedovoljno da cimam tehničku podršku.
    Budući da mi net ne treba za igranje igrica ping mi uopšte nije od presudnog značaja...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    5-6 mjeseci cekanja na ugradnju, a da me niko nije kontaktirao od dana prijave, za mene je razocarenje
    Same, same.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uspjeh...
    Nemam nikakvih zamjerki...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxpower View Post
    ,skinuo sam mnogo( ne smem ni da vam kazem koliko )podataka,sto sa rapida sto sa torrenta...
    a sto ne smijes :roll: ja sam skinuo evo samo ovaj mjsec 130 gb :lolblue:slabo a?

    a sto se tice plana vidi se da su neorganizovano usli u sve to, ali da se i primjetiti da rade na tome! bolje ista nego nista
    the World's leading dance event
    Sensation


  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    a sto ne smijes :roll: ja sam skinuo evo samo ovaj mjsec 130 gb :lolblue:slabo a?

    a sto se tice plana vidi se da su neorganizovano usli u sve to, ali da se i primjetiti da rade na tome! bolje ista nego nista
    Salim se za to da ne smijem,prebacio sam 150 GB,M-TEL-u hvala za to.:yipiiii:

  22. #22
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxpower View Post
    M-TEL-u hvala za to.:yipiiii:
    \

    ovdje jos Fali ono Bog ce ti vratiti
    the World's leading dance event
    Sensation


  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    \

    ovdje jos Fali ono Bog ce ti vratiti
    hahahahaha

  24. #24
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uspjeh naravnooo....
    volio bih da T-COM ima sve manje i manje korisnikaaaaaaaa
    sto i pokazuju ankete ..eto samo npr za mobilnu telefoniju..a da ne pricam tek stga ce sve biti za internet..pa i fiksnu mrezu...jedi spas za T-COM je da smanji cijene troduplo...


    takodje sam imao npr prilike da gledam na stranim njemackim kanalima neke nove pakete interneta itd,,koji kostaju tamo u NJEMACKOJ po 20-25 eura..dje je prosjek plata 2500 eura..a kod nas je isti taj paket takodje 25 dje je prosjek 300 eura plata..pa vidite koji su to LOPOVIIIIIIII
    :)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. WiMax internet?
    By Undead in forum Internet
    Replies: 51
    Last Post: 24-07-07, 09:52
  2. Novi internet paket za dial-up korisnike!
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 73
    Last Post: 28-03-06, 06:39
  3. Internet prevare-veliki telefonski racuni
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 12-07-05, 17:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •