Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Reno laguna 1.9 dci 2003-2005god...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Reno laguna 1.9 dci 2003-2005god...

    Ljudi ,


    Kakava je laguna 2003-2005 god . Isplati li se to uzimat?


    Mane, prednosti ? Citao sam da mu je motor 1,9 dizel odlican , a sa druge strane elektronika moze dosta da iritira ? Koliko bi njoj bio servis, vozi li je ko, kako se pokazala ?

    Planiram da tresnem do 12.000 za nju . Imate li kakvu preporuku, nju bi uzeo kako porodicni auto, i to ne karavan nego obicnu jer po meni nema velike razlike izmedju te dvije karoserije kao sto ima kod passata.


    Anyone ?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ja sam imao sluzbenu lagunu 2.2dci sa 150konja, mogu ti reci da stabilnije i udobnije auto nisam vozio do tada (posto su uglavnom bili njemci). Jako se lako navici na njega, iako nije prekomotan unutra prijatan je kad su duga putovanja u pitanju.

    Prosle godine je moja dobra drugarica uzela lagunu 1.9dci sa predjenih 80.000 (makar je tako pisalo). Tada je ona patila 10.000 2003god, pa ti preporucujem da se jos jednom preracunas za cijenu. Motor 1.9 se njoj odlicno pokazao, jeko stedljiva masina super ocuvana. Sto se elektronike tice taj koji ti je to rekao je imao pravo. Nije da smeta ali zna u pocetku da iritira sistem kontrole pritiska u gumama koji poslije promjene guma SVITKA na centralnoj kozoli. Zato covjek mora da ode u servis da bi resetovao pokazivace. Kad su troskovi odrzavanja elektronike u pitanju...sta da ti kazem, ili se navikni ili prezali od 500 do 1000e. Po mom misljenju, navikni se - isplativije je a ne skodi ni tebi ni autu. Sto se ukupnog odrzavanja tice, svako auto je skupo ako se pravilno odrzava. Laguna je kvalitetan auto. Sluzbena koju ti pominjem je prosla sve testove izdrzljivosti. Ako se odlucis, mozda ti mogu naci broj telefona ovog covjeka koji je dovezao lagunu mojoj drugarici a vidio sam da je i on poce sa nekim sromnim placem auta put Farmaka. Bas ima 2-3 lagune.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stinger View Post
    Ljudi ,


    Kakava je laguna 2003-2005 god . Isplati li se to uzimat?


    Mane, prednosti ? Citao sam da mu je motor 1,9 dizel odlican , a sa druge strane elektronika moze dosta da iritira ? Koliko bi njoj bio servis, vozi li je ko, kako se pokazala ?

    Planiram da tresnem do 12.000 za nju . Imate li kakvu preporuku, nju bi uzeo kako porodicni auto, i to ne karavan nego obicnu jer po meni nema velike razlike izmedju te dvije karoserije kao sto ima kod passata.


    Anyone ?
    ima ti ja broj momka koji dovodi najbolja francuska kola, i trenutno ima (makar prije 2 dana je imao) 2 lagune, jedna je bila 1.9 a druga 2.2, dizel, ovaj 2.2 je bila full oprema, koza navigacija bla bla bla, 11 300 stim sto mislim da bi mogao smanjiti za 500e ova 1.9 je bila nesto jeftinija al se ne mogu sjetiti, odlican izbor za auto
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boxu fala na iscrpnom komentaru !

    Didi , brate auto ti je bomba i za odlicne pare si ga uzeo . Box , juce sam vozio jednu bijelu karavan redizajniranu kraj 2003 i to stokazes stvarno je spucena unutra (bio sam u jakni i stiskali su me oni podupiraci na sicevima) ali kad bi coek se fino raskomotio , pretpostavljam da bi se covjek potpuno udobno smjestio u siceve. Motor je jak i oce da povuce pofino . Na kontrolnoj tabli pokazivac temperature je pokazivao od -11 do -20 u razmacima od 5 sec, tako da se odma pokazala istinita prica o problema sa elektonikom.

    Nisam pametan teba li uzimat posto za 12k eura moze full da se uzme ili da se ne zalijecem na opremu zbog problema iste ?

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Tu sam ako mogu pomoci, pronasao sam se u problematici koja tebe muci jer i sam hocu da uzmem auto i imam prezaljenih 10-12000e. Velika nedoumica kod mene je da li da kupim novo auto ili polovno auto vece klase. Konkretno mi se jako dopada mazda 6, mnogo je dobar i kvalitetan. Za njega ne bih zalio ni da je benzinac od 2000ccm3 i ako preferiram manje masine kad su u privatnom vlasnistvu. Vidio sam i jednu C klasu mercedes 2002 godiste 2.2cdi masina, odlican auto ali je on uzi od lagune unutra.

    Od novih za te pare mogu uzeti clio 1.2 ili seat cordoba 1.4 sa akcije.

    Prosto ne znam sta da radim.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Tu sam ako mogu pomoci, pronasao sam se u problematici koja tebe muci jer i sam hocu da uzmem auto i imam prezaljenih 10-12000e. Velika nedoumica kod mene je da li da kupim novo auto ili polovno auto vece klase. Konkretno mi se jako dopada mazda 6, mnogo je dobar i kvalitetan. Za njega ne bih zalio ni da je benzinac od 2000ccm3 i ako preferiram manje masine kad su u privatnom vlasnistvu. Vidio sam i jednu C klasu mercedes 2002 godiste 2.2cdi masina, odlican auto ali je on uzi od lagune unutra.

    Od novih za te pare mogu uzeti clio 1.2 ili seat cordoba 1.4 sa akcije.

    Prosto ne znam sta da radim.

    A ti si u istu muku ka' ja !

    Nesto mi i passati ulaze u oko , ali bi onda bio unifrmisan kako cijeli grad , i nesto mi izgledaju hladno strogo njemacki .

    A novo, mozda kia ceed , isfalise je dosta forumasi u neki post prije ovoga . Mada za 12k mozes kupit novo auto nize klase , dok polovno vec se uzima dobra limuzina i to ne previse izraubovana. Mazda 6 je isto extra auto, ali do sad sam vozio opel astru i malo mi je bila grka sa servisom dok se nije otvorio osmanagic. Zakon je kad imas ovlscenog provjerenog servisera. Jbsmmtr ako kosta kosta das pare preplaces ali znas da si kupio original dio i da nema vise problema sa tim. E ako ti cijeli auto pravi probleme to je vec druga prica. Meni je otisao na astru diode na alternatoru , tri puta su mi "nove" djelove stavljali 2 mjeseca mi je auto u servis ostao, i sada mi se cuje neki zvuk iz njega ka da mi auto na elktro pogon radi ! Mnogo jada, pih !!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti ovo gledas jel ?

    http://haugenmc.com/Intel/Album/Mazda6/M6_1.jpg

    vidish vidish ? Koliko je para , koja godista , ima li ga dje da se uzme ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by stinger View Post
    Ljudi ,


    Kakava je laguna 2003-2005 god . Isplati li se to uzimat?


    Mane, prednosti ? Citao sam da mu je motor 1,9 dizel odlican , a sa druge strane elektronika moze dosta da iritira ? Koliko bi njoj bio servis, vozi li je ko, kako se pokazala ?

    Planiram da tresnem do 12.000 za nju . Imate li kakvu preporuku, nju bi uzeo kako porodicni auto, i to ne karavan nego obicnu jer po meni nema velike razlike izmedju te dvije karoserije kao sto ima kod passata.


    Anyone ?
    Odlican izbor. Pogrijesices samo ako je ne kupis.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uzmi je za 11 000, ovu sto DIDI kaze.
    Ali vjeruj mi Laguna ima sitnih nedostataka, pocevsi od Tire Pressure Monitor, turbine im nisu izdrzljive do kartice za paljenje. Kocnice su joj za 5.
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stinger View Post
    ti ovo gledas jel ?

    http://haugenmc.com/Intel/Album/Mazda6/M6_1.jpg

    vidish vidish ? Koliko je para , koja godista , ima li ga dje da se uzme ?

    Jeste jeste, to je ta mazda. Krece se od 8k do 12k zavisi kako ocuvana koje godiste i koji motor. Bila je jedna u MBS-u, osrednje ocuvana prije 3-4mjeseca, ne znam da li je jos tamo. Inace mi covjek kojeg sam ti pomenuo za lagune nju nudi po 10-11k 3 godine staru. Kaze da je nasao jednu mnogo dobro ocuvanu 2.5godine 2L benzin motor cijena joj je malo ispod 10 nije puno presla.

    E da, Kia Ceed je nesto sto mi je zapalo za oko od novijih, zaboravih je pomenuti. Vozio sam 1.4 benzin, mogu ti reci da me je odusevila samo ne kapiram koliko su kvalitetne dje im je servis i kakav je...mnogo bitnih pitanja.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strah me od te litraze. Mogu da me ubjedjuju da ne trosi mnogo , ali poslije opelovog 1.7dti dizela i laguna 1.9dci ce puno da mi trosi . Tako nesto bih zaobisao benz sto se lagune tice , ali npr za mazdu6 prije bih izabrao 1.8 benz nego dizela.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Sad vozim 1.4benzin, to je OK sto se potrosnje tice...ali bih isto radije dizela sto kazes. BTW reci mi za 1.7 dizel opelov, kakvo je iskustvo osim tih falinki sto si nabrojao, kako ti se pokazao motor?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Sad vozim 1.4benzin, to je OK sto se potrosnje tice...ali bih isto radije dizela sto kazes. BTW reci mi za 1.7 dizel opelov, kakvo je iskustvo osim tih falinki sto si nabrojao, kako ti se pokazao motor?
    Motor radi kao sat. Cudo zivota mi. Potrosnja extemno niska, mnjenjac nije najsretnije namjesten. Prvom i drugom (za grad) strasno dugo mu treba da se navrti i cini se kao da mu fali snage , ali kad se dodje do trece i cetvrte (pogotovo na otvoreni put) leti . Inace mu je snaga izmedju 75 i 80 konja (posto sam nailazio na razlicite podatke, po autobildu 80 konja, fabricki deklarisan na 75) ali mnogo smeta taj mnjenjac sto me ustvari najvise nervira kod astre. Ostalo je tu i tamo, prosjek jedan, servis 90 eura (svi filteri i ulje sinteticko) i sto je stvarno dobro muzika fabricka 6 zvucnika sa odlicnim zvukom.

    Suma sumarum, poslije 3 godine i 30.000 km: auto koje ce ti zavrsit posao (po meni lijepog izgleda),stedljiv,ali nidje neces imati neki poseban gust da ga sa merakom vozis(udobnost,osjecaj voznje,snage). Totalni prosjek, ali da me neko pita ipak bih dao preporuku. (mozda je ovo zadnje malo konfuzno(ne mogu ni da falim, ni da kudim ))
    Last edited by stinger; 06-03-08 at 13:40.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    no ima li ko jos sto da iskomentarise za ovu lagunu ... ili da je uzimam bez pitanja . Koliko bi mogla proc astra 1.7dti 2001(jun), troje vrata , nema klime ?

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa i ja sam za Lagunu..

    Drug mi je upravo uzeo taj seat cordobu 1.4b -> sa akcije skroz ok kupovina (za nekih 10.000)
    Mercedes mi isto ima drug,auto je stvarno fenomenalno,ali za te pare nema trika da uzmesh da valja..
    Astra... nikako

    Sad pominjete clio i kia.. dodjoste sa srednje klase na mala auta,morate znat shto ocete..

    novo -> seat
    polovno -> laguna
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Evo ti link komentara ljudi:
    http://www.b92.net/automobili/koment...?nav_id=171011
    pa procitaj mozda nesto i saznas...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Evo ti link komentara ljudi:
    http://www.b92.net/automobili/koment...?nav_id=171011
    pa procitaj mozda nesto i saznas...

    Hvala brate, procitao vec

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    elektronika je renoov najveci problem
    naprave sve savrsheno ali te sitnice...
    blah
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj brat vozi taj auto, star je 4 godine i mogu ti reć da je savršen. Samo 12 000€ je mnogo para za nju, možeš mnogo jeftinije da je nađeš... Ova je plaćena prije godinu dana 7000€, doduše udarena sa strane. Popravka u CG koštala 200€. Od kad je ima do dana nanašnjeg njoj se samo sipa gorivo i mijenja ulje...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Cakir slazem se.Moze se full oprema naci za 7-8 hiljada evra i to extra.
    @acid sta je,nije valjda da i tebi elektronika na kliu steka?

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Mozes strasnu E klasu uzeti za 12000 i to CDI.....
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sa 12 000 eura mozes da izaberes bomba auto.
    Ja bih gledao Mazdu 6, Avensis, Accord.
    E sad, za te pare mozes da super 525d ili 320d, apotekar i jedan i drugi.


    Kad bih ja kupio novo auto, do 13-14000 eura, uzeo bih Kiu c'eed ili Hyundai i30. Bolje kupovine u Evropi nema.
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Cakir slazem se.Moze se full oprema naci za 7-8 hiljada evra i to extra.
    @acid sta je,nije valjda da i tebi elektronika na kliu steka?
    Ova koju moj brat vozi samo nema board computer, sve ostalo ima. Dobijao je on za nju 9000€ (nakon popravke) ali pošto je i više nego zadovoljan njome neće da je proda. To je realna cijena, znači ni cent preko 9000€ ne vrijedi taj auto... A za 12 hiljadarki care možeš uzet' masu dobrih kolica iz mercedesove ili BMW porodice...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima, polovni BMW

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    elektronika je renoov najveci problem
    naprave sve savrsheno ali te sitnice...
    blah

    Jes vala savrseno, gledao sam unutrasnjost nove Lagune.
    Zasu!
    TAKUMI

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U kakvoj formi su proizvodjachi automobila?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 22-09-06, 20:13
  2. Renault Laguna...redizajn!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 17-03-05, 23:14
  3. Mont Press Foto 2003
    By Danijela in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-05-04, 10:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •