Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: Cudno zar ner ?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Slažem se sa jednim dijelom tvojeg posta...
    Kako sa jednim, kad svaki dio mog posta kaze isto?

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ckreku ne mlati ,eo ti si dokaz da ima pravoslavaca koji su tu da brane /zastite muslimane ,vidis ti skoci na mene odma ka munja a takvijeh ka ti ima masu u CG ! I poslije svega njima je blizi somalijac no ti !
    ps . Ckreku ima Crnogoraca vise no dovoljno da osude bilo cesovo " KLANJE " bilo koga eo ja sam jedan odnjih a neznam trebali da ti podvucem okle sam ja ????



    UUUPPPSSSSS ne vidjo ovije komata tri ( 3 ) povise ,eto vidis Ckreku ima ve ima
    Iznenadio bi se koliko malo ima ljudi koji razmisljaju kao ja. Iako to forsira politicka elita, ne moze se preko noci zavoljeti onaj na koga se do juce jurisalo ili se podrzavalo jurisanje ili se skrstenih ruku na to gledalo.
    Prisjeti se Zveksone 90tih i prisjeti se uz koju je politiku tada bila vecinska Crna Gora i vecinska Srbija i shvatices zasto im je blizi bijeli svijet nego mi.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Dio posta, jer nijesu svi htjeli ratove niti su svi to odobravali...

    Zato se ne slažem u poptunosti.
    A ti pročitaj šta sma ja napisao dolje...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja nidje nijesam ni rekao "svi" nego vecina. Ili se mozda ne slazes da je vecina tada bila ratnicki raspolozena, pa su ratne opcije dobijale na izbore uz pomoc glasova sa Marsa?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Dobijale su kao i danas. Isto tako bi i dobijali da počne priča od vlasti da smo mi u stvari Arijevci... Ali to nije poenta priče
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ja nidje nijesam ni rekao "svi" nego vecina. Ili se mozda ne slazes da je vecina tada bila ratnicki raspolozena, pa su ratne opcije dobijale na izbore uz pomoc glasova sa Marsa?
    Ckrek NIJE VECINA no "" N E K I """ kreteni odrodjeni POSERbljni !


    CKREKU NIJESU ALBANCI I NAROD ( ?) MUSLIMANSKE VJEROISPOVIJESTI "DARIVALI" CRNOGORCIMA DRZAVNOST NO CRNOGORCI KA JA TI I OSTALI ,VAKAT JE DA SE BATALI SERINJANJE O DRZAVNOSTI CRNE GORE CRNOGORCI SU IZGLASALI SVOJE KOME SE NESVIDJA NEKA IDE SIROKO MU POLJE "!
    Last edited by Zvek_Zivi; 30-04-08 at 21:23.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #31
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ckrek NIJE VECINA no "" N E K I """ kreteni odrodjeni POSERbljni !
    To je do skoro bila vecina, zar ne. I to neka 70-procentna vecina, cini mi se?

    Nego, ova tema definitivno zasluzuje da se nadje u najnizem krugu pakla forumaskih tema.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ono jes ako pitas ristalja sotonu ali akopitas normalni narod sto ne zivi od bajki i pjesmica onda toi sto ti velis je alaz inista do L A Z !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #33
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Hm, da, definitivno najnizi krug.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Boze dragi na svem tebe fala ,brzi li su ovi nadri ljudji da osude donose i presudjuju ,nije ni cudo te pobise tolko sile naroda komunisti , pa cetnjaci , pa Milosevci pa ...........ja mnim e bi svaki posebito sa foruma najradije bio sudija i izvrsioc presude ujedno ! Kad citam kako ni rade "sudije " sa foruma sve velim nedaj gospode boze da oni dodju na cesovu "VLAST" e bi ni crne tice pojale ,zabravio bi se Staljin i tantarice ,tu ziva oka nebi preteklo !
    ps. Eto ja nikat nijesam bio da se kolje narod po bivsoj YU ,a ni da ja znam niko moj ,a sto je najljepce neznam NIKOGA sa Cetinja da je to cinio ,i sad slusam SUDIJE koje je bog licno odredio kako prdnjave odje !!!!! Misim straota koje ljige sve zive po Crnoj Gori !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Interesantno.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali to nije poenta priče
    pa sto se ne drzis poente?

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    NIJESU ALBANCI I NAROD ( ?) MUSLIMANSKE VJEROISPOVIJESTI "DARIVALI" CRNOGORCIMA DRZAVNOST
    Mnogi Albanci i Muslimani su pocetkom 90tih, uz LSCG, bili za nezavisnu Crnu Goru, dok su mnogi Crnogorci, koji su 21 maja "darivali" nezavisnost, do juce bili zaslijepljeni velikosrpskom ideologijom. Mnogi bi i sjutra ponovo bili ono sto su bili tokom 90tih, samo kad bi im to bilo u interesu, tako da bjezanje od realnosti i pogresno tumacenje proslosti najmanje ide u prilog Crnoj Gori, iako se tebi ne cini tako.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Boze dragi na svem tebe fala ,brzi li su ovi nadri ljudji da osude donose i presudjuju ,nije ni cudo te pobise tolko sile naroda komunisti , pa cetnjaci , pa Milosevci pa ...........ja mnim e bi svaki posebito sa foruma najradije bio sudija i izvrsioc presude ujedno ! Kad citam kako ni rade "sudije " sa foruma sve velim nedaj gospode boze da oni dodju na cesovu "VLAST" e bi ni crne tice pojale ,zabravio bi se Staljin i tantarice ,tu ziva oka nebi preteklo !
    Ovo ti potpisujem Zvek, vidi se da si i ti proveo malo vise vremena van ove zemlje, jerbo ni ja nidje osim u Srbiji i Crnoj Gori ne vidjeh da narod toliko brzo sudi i prosudjuje; i to sve otprilike, ovlash i najvise metodom rekla-kazala, "pricinilo mi se" i "ti nisi moj pa sta me za tebe briga", a presude su uglavnom lose
    A onda se cude pogresnim procjenama, bilo precjenjenim ili potcijenjenim... Da ne pricamo da cvrsto mislim da je upravo to i uzrok takvih krvavih balkanskih ratova, tolika bezdusnost prema svemu sto nije "moje" ili sto ne koristi....
    Btw bas nedavno branih ovaj narod od jednog njegovog slavnog potomka koji je odrastao bas u Svedskoj a dosao ovdje na mjesec dana da posjeti babu, pa se samo sve vrijeme shokirao bezdusnosti ovdje, kako rece..

    A inace jos primijetih da narod ovdje brka pojmove - iskrenu otvorenu pricu oci u oci o sustini problema izbjegava iako je to jedini nacin da se problem resi, dok tolerise traceve i ocigledne uvrede ako su 'umotane u celofan'... Ne znam kako na taj nacin narod ovde planira da poradi na prevazilazenju medjusobih razlika i izmirenju (razlicitih vjera, posvadjanih komsija, dojucerasnjih prijatelja itd.) ?

    Inace, svi ti narodi i vjere koji se ovdje poklase su maltene potpuno isti u ovim nerealnim stetnim rabotama, tu bi trebalo da se ugledaju na to kako su Francuzi i NIjemci rijesili svoje stogodisnje ratove - sjeli su i popricali o zajednickim interesima, i stvorili Evropsku uniju gdje ih prepoznati zajednicki interesi drze da se opet ne pokolju... tako bismo trebali i mi, a bog zna da su nam svima interesi zajednicki...
    Last edited by odli; 06-05-08 at 15:50.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne znam kako na taj nacin narod ovde planira da poradi na prevazilazenju medjusobih razlika i izmirenju
    Na jedini moguci nacin: tako sto ce pustiti jedne druge da vjeruju u sta hoce i ostaviti jedne druge na miru po tim pitanjima i nastaviti da vjeruju u sta hoce (i drze to za sebe).

    I koji su to stogodisnji ratovi izmedju Francuza i Njemaca? Njemci, kao jedna od najmladjih nacija u Evropi, cak ni ne postoje citavih 100 godina.

    Mozda Francuza i Engleza, s tim sto su njihovi ratovi bili u srednjem vijeku, nisu bili na ideoloskoj osnovi, nemaju nikakve veze sa onim o cemu ti pricas, i kao takvi su potpuno promasena analogija.

    Ali naravno, pretpostavljam da sada opet nisu bitne istorijske cinjenice, nego nekakva "sustina", jel?
    Last edited by MadGod; 06-05-08 at 20:04.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mad God ,cinjenice su itekako bitne ,to i Shreku pokusavam da objasnim ,napr: Kad cujem nekoga da kaze (primjer) siptari su ti dali drzavu ,ust*se su ti dali drzavi ,muslimani su ti dali drzavu ,malezezezijsko ludilo me fata , kud se djede onije iljadu godina slavne ni istorije ???????????????????? Misim automacki ti nesoj koji lane tako nesto nacini da, pa sve da su mi sinovi bi im se krvi naloka sladje no Crmnickoga vina ! Postovanje za one koji su glasali za Suverenitet Crne Gore ,no nijesu glasali radi mene i vas ,no radi njih samijeh ,radi njine buducnosti ,radi S E B E ! Ja sam glasa za Moderate ,koji nesto nevole strance no bi im se krvi napili pa opet ne lajem Swedjaninu kako sam mu da vladu i kraljevinu !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ovo ti potpisujem Zvek, vidi se da si i ti proveo malo vise vremena van ove zemlje, jerbo ni ja nidje osim u Srbiji i Crnoj Gori ne vidjeh da narod toliko brzo sudi i prosudjuje; i to sve otprilike, ovlash i najvise metodom rekla-kazala, "pricinilo mi se" i "ti nisi moj pa sta me za tebe briga", a presude su uglavnom lose
    A onda se cude pogresnim procjenama, bilo precjenjenim ili potcijenjenim... Da ne pricamo da cvrsto mislim da je upravo to i uzrok takvih krvavih balkanskih ratova, tolika bezdusnost prema svemu sto nije "moje" ili sto ne koristi....
    Btw bas nedavno branih ovaj narod od jednog njegovog slavnog potomka koji je odrastao bas u Svedskoj a dosao ovdje na mjesec dana da posjeti babu, pa se samo sve vrijeme shokirao bezdusnosti ovdje, kako rece..

    A inace jos primijetih da narod ovdje brka pojmove - iskrenu otvorenu pricu oci u oci o sustini problema izbjegava iako je to jedini nacin da se problem resi, dok tolerise traceve i ocigledne uvrede ako su 'umotane u celofan'... Ne znam kako na taj nacin narod ovde planira da poradi na prevazilazenju medjusobih razlika i izmirenju (razlicitih vjera, posvadjanih komsija, dojucerasnjih prijatelja itd.) ?

    Inace, svi ti narodi i vjere koji se ovdje poklase su maltene potpuno isti u ovim nerealnim stetnim rabotama, tu bi trebalo da se ugledaju na to kako su Francuzi i NIjemci rijesili svoje stogodisnje ratove - sjeli su i popricali o zajednickim interesima, i stvorili Evropsku uniju gdje ih prepoznati zajednicki interesi drze da se opet ne pokolju... tako bismo trebali i mi, a bog zna da su nam svima interesi zajednicki...
    Vidis odli nijesam ja tolko los koko poneko odjenako misli e sam
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #41
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Na jedini moguci nacin: tako sto ce pustiti jedne druge da vjeruju u sta hoce i ostaviti jedne druge na miru po tim pitanjima i nastaviti da vjeruju u sta hoce (i drze to za sebe).

    I koji su to stogodisnji ratovi izmedju Francuza i Njemaca? Njemci, kao jedna od najmladjih nacija u Evropi, cak ni ne postoje citavih 100 godina.

    Mozda Francuza i Engleza, s tim sto su njihovi ratovi bili u srednjem vijeku, nisu bili na ideoloskoj osnovi, nemaju nikakve veze sa onim o cemu ti pricas, i kao takvi su potpuno promasena analogija.

    Ali naravno, pretpostavljam da sada opet nisu bitne istorijske cinjenice, nego nekakva "sustina", jel?
    Ti si se kao i obicno izletio sa osudom moga pisanja kao povrsnoga a da o tome nisi podrobno promislio.
    Ali, vazno da se stvara neka dinamika odje..

    Naravno da je sustina najvaznija, i naravno da se moraju gledati kontekst i uzroci necega, a ne izdvojeno samo povrsni dogadjaji.

    Dakle,

    Ono sto se danas zove Njemacka nekada je imalo drugacija imena, ali narod je isti, zar ne?

    Sto se tice neprijateljstva izmedju Francuza i Nijemaca, ono je cak i vaznije nego to izmedju Francuza i Engleza (jer su oba naroda kontinentalna, i od njihovih ratova su uvijek stradavali i drugi) koji se takodje dandanas mrze ali isto vise medjosobno ne ratuju, a u sustini je pocelo otkako se raspcjepkalo carstvo Karla velikog na par dijelova, i Francuzi i Nijemci se u sustini poceli boriti za prevlast u Evropi, sto je kasnije izrodilo mnoge ratove...

    U 17. vijeku se izmedju njih vodio 30-godisnji rat, a neprijateljstvo sa povremenim krvavim ratovima medju njima, od kojih su prvi i drugi svjetski rat i odtali narodi osjetili na svojoj kozi, nije prestalo sve dok nisu razmislili o onome sto rade i tome da to neprijateljstvo ni jedne ni druge nije unaprijedilo, dok nisu sjeli, izdogovarali se i stvorili Evropsku uniju.

    Mislim da je to jedino rjesenje za narode ovdje, da se ugledaju i uce iz njihovog primjera, da im je samo "dogovor kucu izgradio".

    @ Zvek, ti se meni cinis kao realan covjek koji stoji nogama cvrsto na zemlji, za razliku od nekih koji o tebi pretpostavljaju ovo i ono...
    Last edited by odli; 07-05-08 at 12:27.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #42
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Ono sto se danas zove Njemacka nekada je imalo drugacija imena, ali narod je isti, zar ne?
    Ne. Ono sto se danas zove Njemacka nije imalo drugacija imena, jer ono sto se danas zove Njemacka nije ni postojalo. Ne radi se o razlici u imenu.

    Ali dobro, priznajem - danasnji njemci su mahom bioloski potomci naroda koji je tu zivio u 17. vijeku.
    Pa se takodje moze reci i da su potomci naroda koji je tu zivio u dobu Karolinga.
    Pa su potomci i Tevtonaca, Cimbra, i ostalih plemena koja su tu zivjela prije nove ere.
    Pa i praistorijskih zajednica na tom prostoru.
    Ako povlacis neku paralelu, povlaci je do kraja - pa ces vidjeti koliko je to apsurdno.


    S obzirom da ocigledno ne umijes razdvojiti pojam naroda od pojma nacije, obrati paznju:

    Ni u 17. ni u 13. vijeku covjek nije o sebi razmisljao kao o "Njemcu", "Bavarcu" i sl (osim kao sopstvenoj geografskoj odrednici). Tadasnji covjek nema:
    a) nacionalnu pripadnost
    b) nacionalno osjecanje
    c) patriotizam
    d) bilo kakve emocije na tu temu.

    Taj covjek je (uglavnom) imao gospodara kojem je odgovarao, a taj gospodar je vrlo lako mogao biti iz bilo kog dijela Evrope - s obzirom na sve medjudinasticke ratove, brakove i slicno. Taj covjek je za toga gospodara radio, ratovao i povremeno mu slao svoje kceri (razonode radi).

    Eventualna netrpeljivost na nacionalnoj osnovi izmedju Francuza i Njemaca moze se jedino izvuci iz Drugog Svjetskog Rata. Mada, s obzirom da se Francuzi tu i nisu previse opterecivali ratovanjem, i da su jednako rado prilazili i SS divizijama i pokretu otpora, ni tu nema bas mnogo materijala.


    Quote Originally Posted by odli View Post
    od kojih su prvi i drugi svjetski rat i odtali narodi osjetili na svojoj kozi, nije prestalo sve dok nisu razmislili o onome sto rade i tome da to neprijateljstvo ni jedne ni druge nije unaprijedilo, dok nisu sjeli, izdogovarali se i stvorili Evropsku uniju.
    Aha. Vidim. Hoces da kazes da su svjetski ratovi nastali na osnovu ranijih sukoba Francuza i Njemaca (kojih nije bilo).

    Iako je povod za prvi bilo rivalstvo izmedju Njemacke i Engleske - zamisli.
    A u drugom je Njemacka krenula na potpuno suprotnu stranu svijeta od Francuske (invazijom na Poljsku).

    Tako da ne samo da nije bilo mrznje na nacionalnoj osnovi koja potice iz 13 vijeka, nego ni na kraju tih ratova nije bilo nikakvog zasijedanja, prijateljskog razgovora i dogovaranja.

    Njemacka je, narodski receno, pukla, i saveznici su je reformisali od temelja po sopstvenom nahodjenju. Peh, cak su je i podijelili na dva dijela.

    I da zavrsimo istorijsko putesestvije, EU nisu napravile "Francuska i Njemacka" nakon svog "dogovora" (kao da su svi ostali bili beznacajni posmatraci koji su ljubaznosti radi pozvani da se pridruze). Niti je EU stvorena onakva kakva je danas. Dovoljno je reci da je EU prije svega rezultat iskljucivo ekonomskih interesa (cini mi se da su poceli regulacijama u trgovini celikom).

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Mislim da je to jedino rjesenje za narode ovdje, da se ugledaju i uce iz njihovog primjera, da im je samo "dogovor kucu izgradio".
    Elem, na kraju ispade da nema ni primjera ni dogovora, a o "kuci" (nekako mi je ironicno da ti idolizujes EU) cemo tek vidjeti narednih godina.

    Za drzave ovdje je, kao sto se i pokazalo, najpametnije da gledaju svoja posla i grade svoje sopstvene kuce.
    Last edited by MadGod; 14-05-08 at 01:56.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Jedna kuća je za sve dovoljna...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #44
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Kako god, sve dok to nije moja kuca.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tarko View Post
    Posto je ovaj thread u kategoriji religija i filozofija pretpostavljam da zvek misli na koriscenje arapskog jezika u vezi religije i u vjerskim ceremonijama a to nije zbog toga sto nema prevoda sa arapskog nego sto muslimani vjeruju da je Kuran sveta Bozija knjiga i da se rijeci Boziji ne mogu i ne smiju mijenjat. Ne vidim nista cudno u tome, mislim cak da i u pravoslavnoj crkvi se moli i drze liturgije na crkvenoslavenskom jeziku i u katolickoj na latinskom.

    A sto se tice Zvekijeve tvrdnje ko je Crnogorcu muslimanu najblizi mogu samo reci da je meni najblizi komsija onaj ko je dobar prema meni bez obzira na to da li je on jevrej, musliman, hriscanin, Svedjanin, Srbin, Hrvat, Rus, Iracanin itd...
    Aj sad lijepo objasni šta si htio da kažeš.
    Never Complain, Never Explain

  21. #46
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    287
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tarko View Post
    nego sto muslimani vjeruju da je Kuran sveta Bozija knjiga i da se rijeci Boziji ne mogu i ne smiju mijenjat.
    bila knjiga sveta ili nebila, ona se treba prevest na jezik lokalnog stanovnistva, knjiga sluzi da se iz nje nauci nesto i da srz pouke dopre do svijesti covjeka a ne da se mashe s knjigom ili vjeruje da ce se bog naljutit ako se kojim slucajem prevede...sto bismo cinjeli da se sveti spisi hijeroglifa s piramida nisu preveli ili mozda ep o gilgamesu, morali bismo s onija plocica citat i to s prstom ka u bukvar :lolblue:
    "...nahrani gladne svojim očima,dodirni dlanom nedodirljive i spasi nas neuhvatljive..."

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tarko View Post
    Posto je ovaj thread u kategoriji religija i filozofija pretpostavljam da zvek misli na koriscenje arapskog jezika u vezi religije i u vjerskim ceremonijama a to nije zbog toga sto nema prevoda sa arapskog nego sto muslimani vjeruju da je Kuran sveta Bozija knjiga i da se rijeci Boziji ne mogu i ne smiju mijenjat. Ne vidim nista cudno u tome, mislim cak da i u pravoslavnoj crkvi se moli i drze liturgije na crkvenoslavenskom jeziku i u katolickoj na latinskom.

    A sto se tice Zvekijeve tvrdnje ko je Crnogorcu muslimanu najblizi mogu samo reci da je meni najblizi komsija onaj ko je dobar prema meni bez obzira na to da li je on jevrej, musliman, hriscanin, Svedjanin, Srbin, Hrvat, Rus, Iracanin itd...
    A nije komsija samo to no i a vidju e su u Swecku ,kako ti zvuci ono kad bosanceros kaze uola jag svär hahahahahahahaahhahahah ono UOLA arapsko nema nista sa muamedom kuranom religijom qrcima palcima ,no priznaj blizi su vi arapi no mi Crnogorci ! Gledam ja to dome gledam potonjijeh 20 kusur godina posebito bosnje postase sve vehabije i odze ma do skoro veze blage nijesu imali sto je to !
    A za ono ko ti je najblizi definisi prvo ko je Crnogorac ko musliman ko komsija itd itd ,e onda kad je sve jasno kazi ko je TEBE najbilzi !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #48
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    @ Zvek, ti se meni cinis kao realan covjek koji stoji nogama cvrsto na zemlji, za razliku od nekih koji o tebi pretpostavljaju ovo i ono...
    To "veliko skolovani/obrazovani" ljudi kao MadGod i Shrek nikad nece priznati iako je istina. Mozda da u cast ovo trojice uz Milovanom naravno, naskrabamo ja i ti koju knjigu za ove nase 3 CdM Bogova?

  24. #49
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Zahvaljujem na upucenim komplimentima.

  25. #50
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih samo naveo da je vjernik vjerniku bliži, makar taj vjernik bio sa drugog kraja svijeta nego li nevjernik vjerniku, kada je u pitanju prijateljstvo. Stoga se u Kur'anu kaže:
    Neka vjernici ne uzimaju za prijatelje nevjernike kad ima vjernika; a onoga ko to čini - Allah neće štititi. ( 3, 28 )
    Međutim što se tiče komšija muslimanima je dužnost ma ko oni bili da se lijepo ophode prema njima.
    Tako se u jednom hadisu od Enesa r.a. prenosi da je Muhammed s.a.w.s. rekao:
    Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, nijedan rob neće vjerovati sve dok svom susjedu ne bude volio ono što voli i sam sebi.
    U drugom hadisu Ebu Šurejh el-Huzai r.a. prenosi da je Muhammed s.a.w.s. rekao: Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan, neka čini dobro svome komšiji. Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan neka počasti svoga gosta. Ko vjeruje u Allaha i Sudnji dan, neka govori dobro ili neka šuti.
    Ebu Hurejre r.a. prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s. rekao: Neće ući u Džennet onaj od čije zlobe nije siguran njegov komšija. (Ps. mnoge crnogorce, tzv. muslimane, albance, srbe i ostale na našim prostorima ovaj hadis pogađa pravo u srce).
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cudno pitanje
    By kuglica in forum Ljubav
    Replies: 54
    Last Post: 17-04-08, 20:51
  2. Pješaci vs. vozači vs. "vozači"
    By Tica in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 40
    Last Post: 04-11-06, 21:33
  3. PZP i Ustav
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 01-11-06, 23:43
  4. malo cudno, ali vele: SAD nisu razumele rat u Jugoslaviji
    By Njegus in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-05, 19:12
  5. Replies: 2
    Last Post: 02-04-04, 23:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •