Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Cudno pitanje

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cudno pitanje

    Postoje li ljudi koji ne mogu da se zaljube?
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije cudno pitanje AJ, na kraju milion pitanja koja sebi postavim se cesto svedu na jedno takvo, krajnje jednostavno Vidi, postoje ljudi koji se jednostavno... prepanu; ili ljudi koji mozda previse racionalizuju bash sve sve, i gledaju sa 2 kraja, i ne zele rizik, ne zele otvaranje, jednostavno ni ne razmisljaju o tome. Postoje i oni koji imaju sasvim izgradjenu sliku veze kakve zele, naravno sa mnogo povjerenja, sa mnogo strasti... ima tu cak vjeruj mi i razmisljanja "veza koja ce mi maksimalno olaksati, sa nekim koga cijenim i ko mi je blizak i ko me fizicki privlaci", ali opet da tu nema zaljubljenosti. Dakle, ne radi se o onome "jednom patili, jednom se zeznuli, ostao oziljak pa otupljeli i ne otvaraju se" - nego jednostavno, to nemaju u sebi, i to je neko sivilo povuceno iz odrastanja, porodice, drustva; ta promisljenost, mirnoca, sracunatost... Postoji jos nesto crnje - osobe koje je u nekom trenutku neko itekako bio pogodio, ali su ono sto su osjetile protumacili kao sopstvenu nesigurnost, strah, cak i nelagodu i krivicu pred tom osobom - i automatski se povukle, i to stalno rade...

    Jednostavno, neko zbog svoje sigurnosti, mira, naucenog nacina funkcionisanja, ne zeli to, ili nema to u sebi. I dzaba mu je, sva rjecitost, sva finoca, elokventnost, inteligencija, sharm... ako je neko drvezina, i emotivno zatucana osoba. I mene je vjeruj mi dusa zaboljela u par navrata zbog jedne ili dvije osobe, ali opet... Mozda ih na kraju neko i pokrene. A korak od tihe tuge i patnje ka naucenoj hladnoci, potiskivanju... je kod njih savrseno naucen, ili opet; mozda nikad ni nece imati nesto drugo u sebi.

    Ali sa druge strane, njihove su veze... nasmijane, iskrene, znaju koliko daju i koliko umiju, bez trzavica, kod njih je lako i otici i ostati, prost sistem izbora, cist racun, bez nesanica, za njih je pjesma "samo pjesma, rijeci, gluposti", za njih je cijet "samo cvijet"... Sve one drugarice koje "traze iskrenog koji ce ih zasmijavati", i drugovi "idemo nocas ja i ona malo da se provozamo, pa valjda i malo iza Tehnike"... Ko zna, mozda su u pravu, i sigurno i jesu na neki nacin.

    Ali opet, "samo pjesma" pa stvarno Reci ti meni, je li ovo "samo pjesma", taman da je podijelim sa nekim nocas:
    Just to slip the skin...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Postoje li ljudi koji ne mogu da se zaljube?
    Jok. Znam jednoga koji je tako tvrdio, a poslije se tako zatreska da mu je ta bila sve zivo. Cak i registraciju auta promijenio na njeno ime pa kad se slupa i cuo kako stranci speluju Džandža bio srećan sto mu se draga ne zove Minja

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Postoje li ljudi koji ne mogu da se zaljube?
    Postoje ljudi koje mogu da se ne zaljube zato jer nece. A postoje i oni koji bi htjeli da se zaljube ali im ne uspijeva. Takodje, postoje oni koji tvrde da su stalno zaljubljeni a nisu nikako. I tako, ima tu varijanti ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Postoje ljudi koje mogu da se ne zaljube zato jer nece. A postoje i oni koji bi htjeli da se zaljube ali im ne uspijeva. Takodje, postoje oni koji tvrde da su stalno zaljubljeni a nisu nikako. I tako, ima tu varijanti ...
    Jasno mi je da postoje oni koji bi htjeli i vape za zaljubljivanjem, ali im ne uspijeva...pa i ovi koji tvrde da jesu a u stvari nijesu, i oni koji tvrde da nijesu a i te kako jesu...ali ne shvatam ovu prvu opciju, "mogu da se ne zaljube zato jer nece" ?
    Da li ti podrazumijevas zaljubljivanje pod unaprijed programiranu aktivnost ?
    Ja vjerujem da se ljudi ne zaljubljuju jer su tako nesto odlucili...valjda se to jednostavno desi, skoro pa nesvjesno?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Postoje li ljudi koji ne mogu da se zaljube?

    Vjerujem u to kao na nesto kratkog daha(kod nekih,kao kod mene recimo,nesto malo duze)ali ne,nikako za sav zivot...Prije ili kasnije covjek dozivi da se zaljubi,i najcesce bas onda kad na to najmanje pomislja...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    A postoje i oni koji bi htjeli da se zaljube ali im ne uspijeva ...
    Taj sam, nazalost

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Reci ti meni, je li ovo "samo pjesma", taman da je podijelim sa nekim nocas:
    Dobra ova pjesma covjece, a i Marija isto

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Postoje ljudi koje mogu da se ne zaljube zato jer nece.
    to su obicno ljudi koji su se jednom grdno opekli, pa nikad vise ne zele da osjete toliku kolicinu slasti, jer misle da se ona na kraju mora zaliti sa jos vecom kolicnom zuci, ka sto Njegos slicno zborase.... vec se drze iskljucivo neke zlatne i umirujuce sredine, dje nema nikakvih turbulencija.... bem ti takav zivot.....

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cetinje - Dolina Bogova
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne postoje,kao sto rece nihil,samo ima onih koji to ne zele

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Postoje li ljudi koji ne mogu da se zaljube?
    Postoje naravno. To su obicno ljudi koji su zaljubljeni sami u sebe.
    A postoje li oni koji su konstantno zaljubljeni iliti zaljubljeni u svoju zaljubljenost?

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cetinje - Dolina Bogova
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :shock:
    @cupka,boli li tebe glava uvece,mene prskava...?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da li ti podrazumijevas zaljubljivanje pod unaprijed programiranu aktivnost ?
    Ja vjerujem da se ljudi ne zaljubljuju jer su tako nesto odlucili...valjda se to jednostavno desi, skoro pa nesvjesno?
    A kako razumijes da postoje oni koji hoce da se zaljube ako ne mislis da je za zaljubljivanje potrebna odredjena kolicina programiranosti? Onaj koji hoce da se zaljubi je programiran, vaspitanjem su mu ubacene odredjene kolicine stavova i shvatanja o tome da je dobro biti zaljubljen.
    Ovi koji mogu da se ne zaljube zato sto nece znaju da im zaljubljenost ne prija i zato mogu svijescu da sprijece zaljubljivanje. To je kao da znas dejstvo alkohola pa svjesno odlucis da ga pijes u ogranicenim koliicinama ili da pijes odredjenu vrstu ili da uopste ne pijes zato sto ti efekti alkoholisanosti ne prijaju.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    to su obicno ljudi koji su se jednom grdno opekli, pa nikad vise ne zele da osjete toliku kolicinu slasti, jer misle da se ona na kraju mora zaliti sa jos vecom kolicnom zuci, ka sto Njegos slicno zborase.... vec se drze iskljucivo neke zlatne i umirujuce sredine, dje nema nikakvih turbulencija.... bem ti takav zivot.....
    To je tvoja predrasuda stecena programiranoscu da je zaljubljivanje nesto posebno. Uopste se ne moras opeci grdno, a ni bilo kako da bi shvatio da ti nesto ne odgovara. Mozes samo da osjetis vrstu vrucine koja ti ne prija. Mozes da se ogrijes na vatri emocija ili da osvijetlis zivot i emocijama, ali ne skaces u vatru da izgoris niti buljis u svjetlo dok ne obnevidis. Zaljubljenost izaziva sljepilo. Vid emocija je u ljubavi a ne u zaljubljenosti. ... Krajnosti ubijaju. Zivot je izmedju rodjenja i smrti. Zaljubljenost je gubljenje (samo)svijesti, opijenost, omamljenost, egzaltiranost, ... stanje kada zivot prolazi u magnovenju. Zaljubljeni gube dodir sa stvarnoscu, sa zivotom, poput narkomana opijaju svoj duh predoziranim kolicinom idealizujucih osjecanja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    To je tvoja predrasuda stecena programiranoscu da je zaljubljivanje nesto posebno. Uopste se ne moras opeci grdno, a ni bilo kako da bi shvatio da ti nesto ne odgovara. Mozes samo da osjetis vrstu vrucine koja ti ne prija. Mozes da se ogrijes na vatri emocija ili da osvijetlis zivot i emocijama, ali ne skaces u vatru da izgoris niti buljis u svjetlo dok ne obnevidis. Zaljubljenost izaziva sljepilo. Vid emocija je u ljubavi a ne u zaljubljenosti. ... Krajnosti ubijaju. Zivot je izmedju rodjenja i smrti. Zaljubljenost je gubljenje (samo)svijesti, opijenost, omamljenost, egzaltiranost, ... stanje kada zivot prolazi u magnovenju. Zaljubljeni gube dodir sa stvarnoscu, sa zivotom, poput narkomana opijaju svoj duh predoziranim kolicinom idealizujucih osjecanja.
    bogome,ovo si tako fino opisa,da mi tek sad nisu jasni ti koji ne zele da se zaljube. ko bi ludi odbacio sve ove predivne stvari....

    p.s. stvarno hoces da kazes da tvoj stav o zaljubljenosti nije proizvod licnog ruznog iskustva,vec sudis iskljucivo na osnovu tudjih?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    bogome,ovo si tako fino opisa,da mi tek sad nisu jasni ti koji ne zele da se zaljube. ko bi ludi odbacio sve ove predivne stvari....

    p.s. stvarno hoces da kazes da tvoj stav o zaljubljenosti nije proizvod licnog ruznog iskustva,vec sudis iskljucivo na osnovu tudjih?
    Jesi li procitao poredjenje sa konzumiranjem alkohola, a mozes dodati i konzumiranje lakih i (polu)teskih droga, i sl.? Zaljubljenost ima efekat slican njima. Hoces li da kazes da je nalivanje alkoholom, dimljenje, smrkanje, zobanje, bodenje i sl. predstavljaju "predivne stvari"?
    P.S. Ne moras imati ruzno iskustvo da bi shvatio da ti nesto ne prija. Ne moras postati zavisan od alkohola i droga da bi shvatio da to nije za tebe. Vec sa prvim probanjima mozes da odustanes. Naprosto ti ne prija. Probao si, vidio kako to izgleda, ali u tome se ne nalazis i tacka.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Vidi Nihile, ja se slazem da zaljubljenost nije isto sto i ljubav, ali ja ne bih ulazila u intimnu vezu ako nisam osjetila zaljubljenost, mislim da je ona ipak indikator te neke posebne privlacnosti koja nas opredjeljuje za najbliskiju vezu u zivotu..

    Voljeti mogu svakoga, ali ne mogu u svakoga biti zaljubljena, i zato mi je zaljubljenost putokaz koji me opredijeljuje hocu li ili necu stupiti u intinmu vezu sa osobom koju volim.

    Vrlo vazna primjedba: ja ni u zaljubljenosti nisam nikada bila slijepa, jer je kod mene to uvijek islo i ruku pod ruku sa ljubavlju, a ljubav jako dobro vidi..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Vidi Nihile, ja se slazem da zaljubljenost nije isto sto i ljubav, ali ja ne bih ulazila u intimnu vezu ako nisam osjetila zaljubljenost, mislim da je ona ipak indikator te neke posebne privlacnosti koja nas opredjeljuje za najbliskiju vezu u zivotu..

    Voljeti mogu svakoga, ali ne mogu u svakoga biti zaljubljena, i zato mi je zaljubljenost putokaz koji me opredijeljuje hocu li ili necu stupiti u intinmu vezu sa osobom koju volim.

    Vrlo vazna primjedba: ja ni u zaljubljenosti nisam nikada bila slijepa, jer je kod mene to uvijek islo i ruku pod ruku sa ljubavlju, a ljubav jako dobro vidi..
    Pazi, kako to odlucujes pomocu zaljubljenosti da li ces sa nekim stupiti u intimnu vezu ili ne? Odlucivanje je stvar razuma, a zaljubljenost sa razumom nema nikakve veze? Kod tebe zaljubljenost ispade nekakva proracunatost?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ne moras postati zavisan od alkohola i droga da bi shvatio da to nije za tebe.
    neka,djaole.... alkoholizam i narkomanija osudjuju zavisnika na ruzan i bolan kraj ili pak bolan "rastanak" sa tim supstancama... sto nije slucaj sa zaljubljenoscu. tu vec nije tako cista situacija,vec kako ko ima srece u zivotu. neko stvarno dozivi uzasan bol i patnju,a kod nekoga ona preraste u ljubav i onda je to ono pravo. period fanaticne strasti izmedju dvoje "stranaca" se polako transformise u dubok i iskren odnos, jer su spoznali da njihova zaljubljenost nije bila laz, niti da su idealizovali jedno drugo,vec su zaista bili opcinjeni jednom slikom partnera koja je uistinu realna.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    A kako razumijes da postoje oni koji hoce da se zaljube ako ne mislis da je za zaljubljivanje potrebna odredjena kolicina programiranosti? Onaj koji hoce da se zaljubi je programiran, vaspitanjem su mu ubacene odredjene kolicine stavova i shvatanja o tome da je dobro biti zaljubljen.
    Ovi koji mogu da se ne zaljube zato sto nece znaju da im zaljubljenost ne prija i zato mogu svijescu da sprijece zaljubljivanje. To je kao da znas dejstvo alkohola pa svjesno odlucis da ga pijes u ogranicenim koliicinama ili da pijes odredjenu vrstu ili da uopste ne pijes zato sto ti efekti alkoholisanosti ne prijaju.

    Quote:

    Pa upravo zato i razumijem da neko HOCE da se zaljubi ali mu nesto ne ide, kao i neki NE BI ali se zaljube...zato sto nije programirano jer da jeste ovi koji hoce momentalno bi se zaljubili a ovi koji nece nikad ne bi iskusili to zadovoljstvo.

    Da li u drugom dijelu posta govoris da znas i razumijes ljude koji nece da se zaljube (jer je taj osjecaj slican stanju opijenosti drogom i alkoholom...), ili je to bas tvoj stav i opis zaljubljenosti, tvoje licno vidjenje zaljubljenosti?

    Ako je to tvoje vidjenje zaljubljenosti (sa kojim se apsolutno ne slazem, pogotovo poredjenjem sa opijenoscu drogom...droga srozava, unizava, unistava, pospjesuje negativan odnos prema zivotu uopste, blokira osjecanja i cula...razara i donosi samo negativnost, a zaljubljenost je jedna pozitivna emocija koja daje polet, radost, osmijeh...) da pretpostavimo da si sebi "naredio" da se nikad ne zaljubis i nemam nista protiv toga, ako mozes to da kontrolises, samo me zanima odakle onda znas kakav uticaj zaljubljenost ima na dusu...i zasto tako negativan stav (poredjenje sa narkoticima i alkoholom?!)?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Pazi, kako to odlucujes pomocu zaljubljenosti da li ces sa nekim stupiti u intimnu vezu ili ne? Odlucivanje je stvar razuma, a zaljubljenost sa razumom nema nikakve veze? Kod tebe zaljubljenost ispade nekakva proracunatost?
    haha kakva proracunatost... ne moze zaljubljenost da se proracuna, ona se desi ili se ne desi, ne mozemo svjesno niti da je naredimo niti izbjegnemo.

    a rekoh da mi je zaljubljenost indikator da li hocu ili necu stupiti u intinmu vezu sa nekim.

    jer, ljubav je univerzalna kategorija, univerzalno osjecanje; npr. mogu da volim prijatelje ali da ne zelim sa njima intimnu vezu jer me ne privlace u tom smislu kao oni u koje se zaljubim...
    (dakle, zaljubljenost je i fizicko osjecanje, dok je ljubav samo duhovno osjecanje, rekla bih...)

    zaljubljenost je strast koja je pokazatelj za intinmu vezu, eto...

    ako uz nju postoji ljubav, onda je to-to, a ako postoji samo zaljubljenost bez istinske ljubavi, onda je osudjena na propast...
    Last edited by odli; 13-04-08 at 01:40.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    neka,djaole.... alkoholizam i narkomanija osudjuju zavisnika na ruzan i bolan kraj ili pak bolan "rastanak" sa tim supstancama... sto nije slucaj sa zaljubljenoscu. tu vec nije tako cista situacija,vec kako ko ima srece u zivotu. neko stvarno dozivi uzasan bol i patnju,a kod nekoga ona preraste u ljubav i onda je to ono pravo. period fanaticne strasti izmedju dvoje "stranaca" se polako transformise u dubok i iskren odnos, jer su spoznali da njihova zaljubljenost nije bila laz, niti da su idealizovali jedno drugo,vec su zaista bili opcinjeni jednom slikom partnera koja je uistinu realna.
    Nema svaki alkoholizam i narmkomnija bolan i ruzan kraj bas kao sto ni svako zaljubljivanje nema bezbolan kraj. Postoji period odvikavanja i od jednog i od drugog. Kao sto alkoholizam i narkomanija izoblicavaju stvarnost i sa njom nemaju veze tako ni zaljubljenost sa stvarnoscu i ljubavlju nema nikakve veze. I za zaljubljenost i za bolesti zavisnosti karakteristicno je suzeno stanje svijesti i gubljenje dodira sa stvarnoscu. Ako se preko zaljubljenost imoze doci do ljubavi onda se i preko alkohola moze doci do istine.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    haha kakva proracunatost... ne moze zaljubljenost da se proracuna, ona se desi ili se ne desi, ne mozemo svjesno niti da je naredimo niti izbjegnemo.

    a rekoh da mi je zaljubljenost indikator da li hocu ili necu stupiti u intinmu vezu sa nekim.
    Kako to pomocu necega sto nije racionalno donosis racionalnu odluku? Zaljubljenost nije racionalna a ti na osnovu nje donosis racionalnu odluku da sa njim stupis u intimnu vezu?!?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da li u drugom dijelu posta govoris da znas i razumijes ljude koji nece da se zaljube (jer je taj osjecaj slican stanju opijenosti drogom i alkoholom...), ili je to bas tvoj stav i opis zaljubljenosti, tvoje licno vidjenje zaljubljenosti?
    Kakve veze ima da li je to moj stav i opis, moje licno vidjenje ili ne? Zasto je bitno ciji je stav i misljenje koje navodim?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Kako to pomocu necega sto nije racionalno donosis racionalnu odluku? Zaljubljenost nije racionalna a ti na osnovu nje donosis racionalnu odluku da sa njim stupis u intimnu vezu?!?
    Da malo obrnemo:

    racionalna odluka bi bila da kada nisam zaljubljena, znam da kvalitetna intimna veza nije na vidiku, pa racionalno odlucim da se u tom slucaju u intimnu vezu ne upustam...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Kakve veze ima da li je to moj stav i opis, moje licno vidjenje ili ne? Zasto je bitno ciji je stav i misljenje koje navodim?
    Zbog pitanja koje sam postavila, a na koje ne moras da odgovoris, naravno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Da malo obrnemo:

    racionalna odluka bi bila da kada nisam zaljubljena, znam da kvalitetna intimna veza nije na vidiku, pa racionalno odlucim da se u nju ne upustam...
    Pa jes, ti si stvar obrnula u smislu izokrenula naglavacke. Odluka o tome da stupis sa nekim u intimnu vezu ne dolazi zbog zaljubljenosti jer zaljubljenost nije racionalna, a donosenje odluje jeste racionalno. Racionalno donosenje odluke ima veze sa zadovoljenjem zelja, potreba, interesa i sl., a ne sa zaljubljenoscu. Zaljubljeni ne donose odluke, njima se stvari desavaju kao i pijancu koji se nepogresivo hvata za bocu. Zaljubljeni se pita o tome sto radi kao i pijanac sa nogama i rukama.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 02:39
  2. Pitanje
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 22-03-05, 13:24
  3. Prakticno pitanje
    By apsolutno_nemoguca in forum Ljubav
    Replies: 42
    Last Post: 03-03-05, 01:54
  4. Medojevic -"KAPOV" dug vektri je pitanje buducnos
    By Milos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 31-01-04, 18:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •