View Poll Results: Fakultet?

Voters
162. You may not vote on this poll
  • Završio/la sam fakultet

    49 30.25%
  • Studiram

    81 50.00%
  • Bio sam upisao/la, nešto dao, al nemam namjeru završiti

    12 7.41%
  • Nijesam nikad upisao/la fakultet

    8 4.94%
  • Kad završim srednju školu upisaću fakultet

    12 7.41%
Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 171

Thread: Ko je od forumaša završio fakultet?

  1. #51
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Ja to gledam ovako:
    Nekome treba 12 godina da se školuje i pušti se u život (kao npr. mene, Ćipuru i Artemis) a nekima, nažalost, više...
    Mnogo puta je bolje da se zavrsi ta srednja i da se pushti u zivot, nego da se studira godinama i da se ne zavrsi nista ili da se zavrsi posle ihaaa vremena!

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da se i ja pohvalim kad me vec Lommy pominje...Klik na "nijesam"...

    A cudo je koliko ljudi pita "studiras li" i koliko istih sa faxom bira sa partnera takodje fakultetski obrazovanog iliti, "Ne studiras,nemas zavrsen fax?!E pa nista onda"...:roll:
    Nazalost, mnogo ljudi razmislja tako... To je cisto glupiranje, ako mene pitas!
    Last edited by Luximus; 12-04-08 at 12:55.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kako stari rekose, nema vece budale od skolovane budale
    u ovo sam se uvjerio 'iljadu puta. 90% ljudi koje znam, a koji studiraju, zavrsice fakultet, a pojma nece imati sa onim sto su studirali... bitno je da kad se babe, majke,... sretnu kroz grad, da mogu da kazu: moj/a mali/mala studira, zavrsi, oposli,...

  3. #53
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bitno ko sta i kako studira i da li studira uopste, nego sto napravi od zivota...
    Evo kokaina, npr., zavrsila fakultet, magistrira, pa ce jos jedan da upishe, ko zna na kakvu poziciju puca, ali vjerovatno nikad nece biti premijer drzhave! A nash Milo, samo diplomir'o i to nije coek ni prosjek ganj'o, pa premijer, pa predsjednik drzave, pa opet premijer i opet i opet... :mrgreen:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  4. #54
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    jos 7 komada ispita

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Do koliko ste vi godina razpolozeni da ucite???? Dozivotno?

    Ja ne bih moga. Koliko ce biti vecina forumasa godina kada zavrsi? 25? 28? :devil: Pa onda do koje radnja? 65e? :lolblue: I sta ostadne od zivota?
    E jes, vjerovatno je bolje imat samo srednju skolu nego zavrsen fakultet, a to naravno kazu oni koji nisu zavrsili fakultet... Ti ako si odlucio da ne zavrsis fakultet vec si se zadovoljio srednjom spremom, ne moras da imas kompleks zbog toga pa da razmisljas ovako nezrelo... Niko ne kaze da cu ja sa zavrsenim fakultetom bit pametniji od tebe, ali svakako ocu obrazovaniji, sto opet ne znaci da cu bolje proc od tebe u zivotu...

    U svakom slucaju ja evo zavrsavam sad, sa 25 godina i nista u zivotu nisam propustio zbog fakulteta. Ti mozda zamisljas studente kao ljude koji sjede i ne izlaze iz kuce no samo za knjigu znaju, a takvih je mnogo manje nego onih koje fakultet ne sputava ni u cemu, zato ova tvoja prica nema veze s mozgom.

    Dakle da se razumijemo, ne smatram ja da sam bolji od tebe ili da te gledam drugacije nego sto bih te gledao da si mozda zavrsio fakultet, ali ti napisa to kao da si ti ispao pametniji zato sto nisi "gubio vrijeme" uceci no si prozivio nesto sto mi studenti nismo imali prilike da dozivimo zbog fakulteta...

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da se i ja pohvalim kad me vec Lommy pominje...Klik na "nijesam"...

    A cudo je koliko ljudi pita "studiras li" i koliko istih sa faxom bira sa partnera takodje fakultetski obrazovanog iliti, "Ne studiras,nemas zavrsen fax?!E pa nista onda"...:roll:
    A dobro to su izuzeci... Jednostavno imas kretena svakakvih, pa i onih sto misle da su cudo napravili ako su zavrsili fakultet i sto smatraju da su iznad onih sto nisu zavrsili, a to naravno nema veze sa zivotom.
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Niko ne kaze da cu ja sa zavrsenim fakultetom bit pametniji od tebe, ali svakako ocu obrazovaniji
    ovo je veeeoooma diskutabilno. ne mislim konkretno na tebe, nego taj odnos ljudi koji su zavrsili i koji nijesu. znam ljude koji su zavrsili fax, a bas mi je tesko da zamislim da mogu biti manje obrazovani nego sto jesu... A sa druge strane znam ljude koji nijesu zavrsili fax, sa kojima je uzivanje razgovarati....

  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne mislim da ista gubim time sto sam upisala fax i nisam se zaposlila sa 18. Jeste da je danas za dobar ili bilo kakav posao potrebna debela veza ali ja idem na to da moje sposobnosti i mogucnosti dodju do izrazaja kad jednog dana budem "aplicirala " :lolblue: za neki posao a ne veza babe tetke i stricevi. Imam cilj u zivotu i tezim da ga ostvarim.
    Konkretno, sa svojom srednjom skolom sam mogla da se zaposlim u piljari ili butiku, dok, sa fakultetom mogu da konkurisem za profesora jer je smjer koji specijaliziram u deficitu sa kadrom.
    dva i dva su tri

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    studiram...
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jadim i ja nechesa ......
    Last edited by lovergirl; 12-04-08 at 18:37.
    ....love is in the air....

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Game Over :monkey:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    nema vece budale od skolovane budale
    Tačno se vidi da si preduzetništvo završio.
    Ko zna zna...

    Ekonomija, druga godina.
    Globetrotting

  12. #62
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    E jes, vjerovatno je bolje imat samo srednju skolu nego zavrsen fakultet, a to naravno kazu oni koji nisu zavrsili fakultet... Ti ako si odlucio da ne zavrsis fakultet vec si se zadovoljio srednjom spremom, ne moras da imas kompleks zbog toga pa da razmisljas ovako nezrelo... Niko ne kaze da cu ja sa zavrsenim fakultetom bit pametniji od tebe, ali svakako ocu obrazovaniji, sto opet ne znaci da cu bolje proc od tebe u zivotu...
    Alooo moj komentar je samo postavljen kao pitanje.
    Neki vec uce godinama, i u blizinu su trideset godina, mislim da li nije vrijeme misliti na dalju budcnost? Odma poslijed mojeg komentara dodjosu drugi; sada malo ucenja a puno slavlje, a kasnije radnje i drugih frka. Mislim, neki se premnogo zadrzavaju na te fakultete dokle zivot prolazi, a kada zavrse, ce biti radnje. Bez radnje nema para, a bez para nema 'zivota'.

    Sve zavisi od zemlje gde se uci, radi i zivi. Mislim naprimjer, poslijed skole ce doci radnja do 65e godine, i kako ce izgledati zivot covjeka? Kao zivot mrava. Dignes se, doruckujes, radis, dodjes kuci, jedes, gledas malo tv i opet u krevet. Sjutradan opet ista prica, do 65e.

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    U svakom slucaju ja evo zavrsavam sad, sa 25 godina i nista u zivotu nisam propustio zbog fakulteta. Ti mozda zamisljas studente kao ljude koji sjede i ne izlaze iz kuce no samo za knjigu znaju, a takvih je mnogo manje nego onih koje fakultet ne sputava ni u cemu, zato ova tvoja prica nema veze s mozgom.
    Ja neznam kakav je sistem tamo u Crnu Goru, ali uglavno ovdje nije tako jeftino pratiti nesto kao fakultet. Zato se i ljudi ovdje u skolovanje manje zadrzavaju, ili to bar probaju. Iz finansijskih razloga. Sistem skolovanja je ovdje tezi, i slabijeg kvaliteta nego kod vas dolje. Vjeruj me ili ne, vidji kako god hoces. Ovdje uzamljujemo pare, da se skolujemo na necem kao fakultet, da ga na kraju zbog slabijeg kvaliteta i finansijskih razloga napustimo. A te uzamljene pare se na kraju trebaju vracati, pa imao diplomu ili ne. Znaci, na kraju te moze trefiti da ne zavrsis nista, i da jos imas dug od toliko xxx para. Ovo su velike igre na mlade godine, pa si valjda ukopcao (citajuci ovo) da i ljudih ima koje ovo zastrasava da probaju da prate ili zavrse nesto.

    Nema svako jednake sanse na svijetu. U skolovanje su roditelji veliki faktor. Ako oni ne mogu da finansiraju ovakve stvari je to vec jedan problem, a drugi je naci nesto kvalitetno, i nesto sto ce garantovati tvoj uspijeh (diplomiranje).

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Ti mozda zamisljas studente kao ljude koji sjede i ne izlaze iz kuce no samo za knjigu znaju, a takvih je mnogo manje nego onih koje fakultet ne sputava ni u cemu.
    Ti mozda zamisljas samo one studente iz Crne Gore kao ljude koji do fakulteta jos imaju masu vremena da nista ne propuste u zivotu. Ali to ne vazi za sve.

    Vi ovdje mnogo luptetate, a u stvari vam je mnogo lakse. Ajde nam primjer; koliki dio omladine CG (u procentima) ima do sada vec vozacku dozvolu da uporedimo sa omladinom drugih zemalja? U inostranstvo je razvoj sporije, zbog kao sto vec rece, razlicitnih razloga.

    Takodje moras da znas da je nivo sistem ovdje drugaciji nego kod vas dolje. Sta sledi poslijed osnovne skole i srednje kod vas? Fakultet? A ovdje kod mene trebas 4 skole da zavrsis dok stignes u necem slicno fakulteta.

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Dakle da se razumijemo, ne smatram ja da sam bolji od tebe ili da te gledam drugacije nego sto bih te gledao da si mozda zavrsio fakultet, ali ti napisa to kao da si ti ispao pametniji zato sto nisi "gubio vrijeme" uceci no si prozivio nesto sto mi studenti nismo imali prilike da dozivimo zbog fakulteta.
    Dakle, da se razumijemo, ja uopste nidje na ovaj topic nisam objavio da ne pratim nesto kao fakultet ili slicno, tako da ja nisam napisao moj komentar da bih ispao pametniji 'jer nisam gubio vrijeme'.

    EDIT: Da dodadnem; vecina naroda koji prate fakultete imaju kao neke kapsone, kao da su bolji ili veci od drugog (naprimjer nekoga zanata), a Drzava Crna Gora takav odnos prema ne ili manje skolovanih samo podrzava. Samo najbolji trideset (takva cifra) studenata ce dobiti prve nove pasose CG, jer ce oni kao sto je vlada CG izjavila 'promocirati CG sirom kugle'. A pitam se, ko ce dovesti CG- infrastrukturu na nivo 21-vog vijeka? Ko ce izradjivati planove inzinjera CG? Itd?
    Last edited by KUB-M; 12-04-08 at 20:12.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sa obzirom da vozači imaju veću platu od ljudi koji imaju fakultet, onda je mnogo bolje da sam svoje vrijeme potrošio u teretanu, nego u biblioteku...:yipiiii:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    3godina prava... imam 21..jos koliko ne znam
    f6

  15. #65
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sa obzirom da vozači imaju veću platu od ljudi koji imaju fakultet, onda je mnogo bolje da sam svoje vrijeme potrošio u teretanu, nego u biblioteku...:yipiiii:
    Vozach je opet rizicniji posao nego neka funkcija dje se svaki dan moze grajati na radnicima (management). :mrgreen:

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    CCC a ako explodira klima?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #67
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Etf ...

    Diplomirao sam, davno, na Elektrotehnickom fakultetu u Titogradu ... Neko je pominjao, u perthodnim javljanjima, da ima podatke o obrazovnoj strukturi stanovnistva Crne Gore - bilo bi interesantno to objaviti ...
    Doljani forever ...

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    ovo je veeeoooma diskutabilno. ne mislim konkretno na tebe, nego taj odnos ljudi koji su zavrsili i koji nijesu. znam ljude koji su zavrsili fax, a bas mi je tesko da zamislim da mogu biti manje obrazovani nego sto jesu... A sa druge strane znam ljude koji nijesu zavrsili fax, sa kojima je uzivanje razgovarati....
    Stari to je cista matematika, ja imam veci stepen obrazovanja nego neko sa srednjom skolom i to je to... Nisam ja rekao da je vece uzivanje pricati sa mnom nego sa nekim ko nije zavrsio fakultet, niti da sam ja inteligentniji (jer ne moras ti previse bit inteligentan da bi zavrsio fakultet, treba bit uporan), ali cinjenica je da sam ja obrazovaniji
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  19. #69
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja diplomirala prosle godine
    Bilo je stvari kojih smo se bojali, a nije trebalo... trebalo je zivjeti.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ja sam do fakulteta bio samo turisticki i imam jedno pitanje u vezi naseg skolstva,
    kakav je to fakultet recimo elektro kad 90 posto svrsenih studenata ne umije da napravi nista sto radi na struju?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    NIksic,moj grad!
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3.god Prava, jos 4 ispita do bechalora

  22. #72
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja sam do fakulteta bio samo turisticki i imam jedno pitanje u vezi naseg skolstva,
    kakav je to fakultet recimo elektro kad 90 posto svrsenih studenata ne umije da napravi nista sto radi na struju?
    ali zato umijemo da programiramo
    nadam se da znate da na ETFu ne studiraju samo energeticari...

  23. #73
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Do koliko ste vi godina razpolozeni da ucite???? Dozivotno?
    Dozivotno Pod uslovom da birAm, sto se podrazumijeva ali naglasavam
    Kako Vaša bolest ?

  24. #74
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ada, no sto no dozivotno? A ne no da citam samo "pobjedu" cio vijek.
    - Ladan ko taština duša -

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Tačno se vidi da si preduzetništvo završio.
    Ko zna zna...
    Ohhh my God...
    Tacno se vidi da ne znas nijednu staru izreku:!:
    Jes ovu sam izreku samo od Vukotica cuo i nikoga vishe :roll: nijesu mi je pominjali baba i djed, otac i majka da ne pricam.
    Nego ko zna zna
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet Za Informacione Tehnologije
    By adrenaline in forum Software
    Replies: 401
    Last Post: 20-05-12, 12:02
  2. Replies: 248
    Last Post: 01-11-07, 09:18
  3. Fakultet u Bijelom Polju
    By G R A D in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 27-09-05, 15:05
  4. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 22:35
  5. privatni fakultet u Baru
    By wodokotlic in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •