Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 219

Thread: Srpska Lista

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srpska Lista

    Neki je nazivaju rezimskom marionetom, neki zastitnicom prava srpskog naroda u Crnoj Gori. Bilo kako bilo, 64473 glasaca, mahom (a vjerujem 100%) srpske nacionalnosti, su glasalli za nju i time pokazali da je najjaca opoziciona grupacija i najjaca predstavnica srpskog naroda u Crnoj Gori, i da su u odnosu na parlamentarne izbore iz 2006 jaci za nekih 15000 glasova (opet Srba).
    Da li u narednim godinama ocekujete vece grupisanje Srba oko Srpske Liste? Zasto da/ne?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    Da li u narednim godinama ocekujete vece grupisanje Srba oko Srpske Liste? Zasto da/ne?
    nek se grupisu oko cega god zele,samo da zaobidju DPS nekako..... od dobrog dijela Srba sa sjevera DPS je napravio najvjernije svoje glasace,tako da..... a to da li ce oni da se prelivaju u SL,SNP,PZP..... meni je sasvim svejedno,sve dok ne predju na drugi tas......

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    mislim da jeste rezimska marioneta da bi taj odredjeni broj srpskih glasova drzala na okupu
    , koje smatram ekstremnim srbima, ljudima koji podrzavaju srpski nacionalizam ,
    da bi imali vodje koji prichaju sve i svashta, kojekakve gluposti i kojekakve priche koje loshe utichu na njihov rejting.
    Samim tim nijedan crnogorac ih nece glasati jer su srpska nacionalistichka stranka, a odredjeni broj srba ce se zapitati jel taj mandic normalan i izgubice glas od istih.

    Mislim da su veoma jaka mehanizacija DPS-a

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    mislim da jeste rezimska marioneta da bi taj odredjeni broj srpskih glasova drzala na okupu
    , koje smatram ekstremnim srbima, ljudima koji podrzavaju srpski nacionalizam ,
    da bi imali vodje koji prichaju sve i svashta, kojekakve gluposti i kojekakve priche koje loshe utichu na njihov rejting.
    Samim tim nijedan crnogorac ih nece glasati jer su srpska nacionalistichka stranka, a odredjeni broj srba ce se zapitati jel taj mandic normalan i izgubice glas od istih.

    Mislim da su veoma jaka mehanizacija DPS-a
    U cemu se ogleda srpski nacionalizam Srpske Liste? Zar zaista mislis da postoji toliki broj ekstremnih Srba, uopste ljudi u Crnoj Gori?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sledeca VLADA,
    MILO&MANDA,
    OPOZICIJA,
    MEDO&RANKO
    SUNCE VAM ZARKO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Sledeca VLADA,
    MILO&MANDA,
    OPOZICIJA,
    MEDO&RANKO
    SUNCE VAM ZARKO.
    A nemoj iste stihove na dvije teme...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Jedino se pitam da li svjesno ili nesvjesno, ali i te kako idu na ruku DPS-u
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Jedino se pitam da li svjesno ili nesvjesno, ali i te kako idu na ruku DPS-u
    Koji su sve argumenti za ovu tvoju tvrdnju? Vjerujem da ih imas mnogo, ali istakni one osnovne

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    mislim da jeste rezimska marioneta da bi taj odredjeni broj srpskih glasova drzala na okupu
    , koje smatram ekstremnim srbima, ljudima koji podrzavaju srpski nacionalizam ,
    da bi imali vodje koji prichaju sve i svashta, kojekakve gluposti i kojekakve priche koje loshe utichu na njihov rejting.
    Samim tim nijedan crnogorac ih nece glasati jer su srpska nacionalistichka stranka, a odredjeni broj srba ce se zapitati jel taj mandic normalan i izgubice glas od istih.

    Mislim da su veoma jaka mehanizacija DPS-a
    Andrija Mandic,lice sa platnog spiska DPS-a!
    to se i meni cinilo,ali..... moram da priznam da sam ja,uprkos ovako bolnom porazu sto je DPS svojim kandidatom nanio opoziciji,itekako zadovoljan kampanjom koju su opozicioni kandidati vodili i da sam potpuno nesto drugo ocekivao. pogotovo kada je rijec o Mandicu.... on je uoci kampanje valjao neke gluposti kako ce,ukoliko Medojevic bude taj koji ce izgurati da izadje Ficku na liniju u drugom krugu,pozvati svoje birace da apstiniraju,ali..... cim je startovala kampanje,sve se promijenilo! promijenio je to svoje misljenje i rekao pravu stvar,kako je ipak od svega mnogo bitnije da se ovoj vlasti nanese poraz,ma ko bio taj ko uspije da se progura u drugi krug... pa je konstantno govorio o tom ujedinjenju.... pa niti jedan kandidat iz opozicije,kao sto je nerijetko u proslosti to bio slucaj,nije lajao i na svoje oponente iz opozicije,vec cu se svi ISKLJUCIVO okomili samo na Fica i na rezim! tako je bilo i u onom suceljavanju i na svim konvencijama,intervjuima...... ne znam za vas,ali je meni to bio jedan veliki korak unaprijed za nasu opoziciju i dokaz i znak jedne dugo cekane zrelosti i svjesnosti teske situacije i problema sa kojim se suocavaju....

    p.s. molim vas ljudi,moze li mi neko reci odakle je ona muzika sto se koristila kao pozadina za njegove spotove??? neka svjeza filmska muzika,cini mi se.... ali trika nema da se mogu sjetiti.... glavu sam sebi otvorio bio,ali nikako da provalim :mad:

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    U cemu se ogleda srpski nacionalizam Srpske Liste? Zar zaista mislis da postoji toliki broj ekstremnih Srba, uopste ljudi u Crnoj Gori?
    pa postoji veliki broj extrema u srpskoj listi, znam iz iskustva, znam jer zivim u jednom jatu od istih.

    znam kome su na haubi osvicale 4 s na kola, pored chije se kuce prolazilo i pljuvalo.

    extremni su , dovoljno je da kazem Srpska lista, promashena politika , olichava sve ono shto ne treba da se deshava,

    sinonim CHETNIK itd itd

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Andrija Mandic,lice sa platnog spiska DPS-a!
    to se i meni cinilo,ali..... moram da priznam da sam ja,uprkos ovako bolnom porazu sto je DPS svojim kandidatom nanio opoziciji,itekako zadovoljan kampanjom koju su opozicioni kandidati vodili i da sam potpuno nesto drugo ocekivao. pogotovo kada je rijec o Mandicu.... on je uoci kampanje valjao neke gluposti kako ce,ukoliko Medojevic bude taj koji ce izgurati da izadje Ficku na liniju u drugom krugu,pozvati svoje birace da apstiniraju,ali..... cim je startovala kampanje,sve se promijenilo! promijenio je to svoje misljenje i rekao pravu stvar,kako je ipak od svega mnogo bitnije da se ovoj vlasti nanese poraz,ma ko bio taj ko uspije da se progura u drugi krug... pa je konstantno govorio o tom ujedinjenju.... pa niti jedan kandidat iz opozicije,kao sto je nerijetko u proslosti to bio slucaj,nije lajao i na svoje oponente iz opozicije,vec cu se svi ISKLJUCIVO okomili samo na Fica i na rezim! tako je bilo i u onom suceljavanju i na svim konvencijama,intervjuima...... ne znam za vas,ali je meni to bio jedan veliki korak unaprijed za nasu opoziciju i dokaz i znak jedne dugo cekane zrelosti i svjesnosti teske situacije i problema sa kojim se suocavaju....

    p.s. molim vas ljudi,moze li mi neko reci odakle je ona muzika sto se koristila kao pozadina za njegove spotove??? neka svjeza filmska muzika,cini mi se.... ali trika nema da se mogu sjetiti.... glavu sam sebi otvorio bio,ali nikako da provalim :mad:


    onda sam ja lud. mozda je malo primirio mandic, ali pozadina ostaje ista.

    shto kaze milovan slatko fasistichka hushkachka politika

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default



    eto,to je ta muzika,samo sto ja ovu reklamicu prvi put vidim,iskreno....
    ova muzika se pustala uz neke usporene,tripozne snimke njegovih strastvenih govora i bas je ludilo ispalo.... taman ka neki firer,tito,fidel.... velicina neka,sunce ti...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    pa postoji veliki broj extrema u srpskoj listi, znam iz iskustva, znam jer zivim u jednom jatu od istih.

    znam kome su na haubi osvicale 4 s na kola, pored chije se kuce prolazilo i pljuvalo.

    extremni su , dovoljno je da kazem Srpska lista, promashena politika , olichava sve ono shto ne treba da se deshava,

    sinonim CHETNIK itd itd
    Pisalo je i "Srbe na vrbe" u sred Crne Gore za vrijeme referenduma, pa ne mislim da je to pisalo 55% ljudi Crne Gore nego nekoliko pijanih budaletina.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    Pisalo je i "Srbe na vrbe" u sred Crne Gore za vrijeme referenduma,
    A prije toga poklao clan NS-a i SNS-a Cetinjane...

    No, izvini, za mozak jednog pulena Amfilohijevog ipak je vazniji jedan grafit nego to sto je clan SNS-a poklao jenu cijelu porodicu sa Cetinja.

    Izvini, bas sam glup i neuvidjavan, grafit je gora stvar od klanja.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A prije toga poklao clan NS-a i SNS-a Cetinjane...

    No, izvini, za mozak jednog pulena Amfilohijevog ipak je vazniji jedan grafit nego to sto je clan SNS-a poklao jenu cijelu porodicu sa Cetinja.

    Izvini, bas sam glup i neuvidjavan, grafit je gora stvar od klanja.
    Volio bih da me uputis u to sto pricas.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default



    evo jos jedne verzije sa tom muzikicom,ali nikako da nadjem ono sto sam ja gleda..... na kraju kampanje,kao zakljucni spot sa snimcima njegovih nastupa po cijeloj CG..... ljudi,ja se izvinjavam sto malo utezacih sa ovom pricom o muzici,ali mu je bar 5000 novih glasova ona donijela,vjerujte mi....
    i molim vas,NEKA MI NEKO KAZE VEC JEDNOM O KOJOJ STVARI JE RIJEC?!? :mad:

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    Koji su sve argumenti za ovu tvoju tvrdnju? Vjerujem da ih imas mnogo, ali istakni one osnovne
    Recimo da bi ujedinjena opozicija, po mom misljenju, bitno ugrozila vladajucu koaliciju...ko je onaj ko ni pod razno nece da se ujedini, cak ni da podrzi kolegu opozicionog kandidata u slucaju on prodje u drugi krug? - Andrija Mandic!
    Uz njega su oni najekstremniji Srbi, ali ima jos tri prosprske stranke u cg koje imaju svoje pristalice i glasacko tijelo se dijeli. Mandic bi privukao veliki broj tih Srba kad bi samo malo ublazio stavove.

    Takodje izjava, da ni kad Srbija prizna Kosovo, on ga nece priznati, kao i jos neke koje je davao prilikom ove kampanje su izazvale smijeh i kod Srba a kamoli kod ovih drugih...ja sam imala utisak da mu je to bio "adut" da odbije one koji nijesu ni tamo ni ovamo, koji jos vagaju da li ce prici ekstremima ili ovima "malo meksima"...dakle, direktno u korist DPS-u...da ne pricam o izjavama da "Crnogorci nece vladati Crnom Gorom" (ne, no ce marsovci), da ce ponovo biti zajednicka drzava, da ce vratiti simbole i srpsku zastavu i himnu Boze pravde...mislim...sta on time postize? Da i oni koji nikad nijesu glasali, a ne zele da Srbi provode samovolju po CG kako se njima oce i to sa Mandicem na celu, izadju na biralista i zaokruze onoga ko ima najstabilnije biracko tijelo.
    On, kao neko ko ne priznaje drzavu i simbole, nikako ne moze biti predsjednik, zar nije logicno da mu bude jasno da ce ga glasati samo Srbi i apsolutno niko drugi, cak nece ni svi Srbi, zar opet nije logicno, s obzirom da zna da nikad nece moci biti izabran za predsjednika, malo je 20 %, da trazi nacin da smijeni ovu vlast na drugom mjestu i na drugi nacin? Ako to zeli?
    Kandidat kojeg ce svi oni podrzati, koji ne pripada ama bas ni jednoj stranci...tad bi mi dokazao da ZELI da DPS ode s vlasti, i da bi zelio promjene...ovako, samo sam sigurna da njemu bas ovo odgovara...tamte za amte...on ovakvu politiku, a zenina firma ofarba citavo primorje...ne bi on moga plastit para da nema DPS i da nastupe promjene
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    Volio bih da me uputis u to sto pricas.
    Idi na arhive novina od 3. januara 2006. pa ces se sjetit. Izvini, ipak je tebi u svijesti vazniji jedan grafit nego poklana cetinjska porodica. Tako funkcionise mozak pulena Ristovih.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujem da ce i postati malo meksi, upravo da bi okupio Srbe oko sebe i tako postao ubjedljivo najjaca opoziciona partija. Tvrdnje da je SL dio rezimskog aparata su za mene veoma neosnovane i nelogicne, pa ih kao takve ne mogu ni komentarisati. Nadam se da ce se opozicija uskoro ujediniti (vidim da i PZP ima to na umu) i napokon maci DPSDP sa vlasti.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Supruga PITURA PRIMORJE ZAVALU & AVALU,
    a SUPRUG PITURA SEVER & PLJEVLJA & BERANE,
    NA TESHKE SMO PALI GRANE, moj DRAGANE,
    iz LJESHANSKE BARUTANE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kovace ekstremna retorika mandiceva direktno donosi indipendisticke glasove dpsu. Ja ne mogu da smislim krace pojasnjenje. A siguran sam da mandic nije toliko glup da ne zna da ono sto prica nije i nikada nece biti moguce. Znaci on sasvim svjesno prica budalastine, a privatan biznis mu jako dobro ide. Ostavio sam ti link na onaj tekst pa ga jos jednom procitaj.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Idi na arhive novina od 3. januara 2006. pa ces se sjetit. Izvini, ipak je tebi u svijesti vazniji jedan grafit nego poklana cetinjska porodica. Tako funkcionise mozak pulena Ristovih.
    Kao sto se vidi iz clanka (Pobjeda 05.01.2006) rec je o bolesnom covjeku, za koga je smrtna kazna premala. Ja kao i svaki normalan covjek to vidim. Zgrozen sam sada kao sto sam bio i tada.
    Ti sa druge strane vidis samo Srbina koji je ubio Crnogorce, sto te cini najodvratnijim likom na ovom forumu.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    Kovace ekstremna retorika mandiceva direktno donosi indipendisticke glasove dpsu. Ja ne mogu da smislim krace pojasnjenje. A siguran sam da mandic nije toliko glup da ne zna da ono sto prica nije i nikada nece biti moguce. Znaci on sasvim svjesno prica budalastine, a privatan biznis mu jako dobro ide. Ostavio sam ti link na onaj tekst pa ga jos jednom procitaj.
    Procitao sam ga vise puta, i volio bih da mi nadjes jos ponesto od Sjekloce.
    I zasto se ti indipendisticki glasovi ne okrenu onda ka PZP-u?

  24. #24
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bitno ko ga je pisao a taj tabloid i toga novinara ne pratim. Bitno je sto pise i sto je istina.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    Tvrdnje da je SL dio rezimskog aparata su za mene veoma neosnovane i nelogicne, pa ih kao takve ne mogu ni komentarisati.
    ja cu opet reci,ranije me je taj covjek dosta puta nevo na ovakva razmisljanja.... ali mislim da rezimski igrac ne bi propustio ovako idealnu priliku,da tokom kampanje ispira svoja usta i sa Medojevicem,koji je Srbima sa Ustavom "zabio noz u ledja".... i tako pokusao da povrati one glasove Srba za koje svi znamo da ih ima u glasackom tijelu PZP-a na proslim parlamentarnim..... ali je bio skroz uzdrzan po svim tim pitanjima i svaka cast,brate....

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Replies: 182
    Last Post: 03-01-09, 02:19
  3. Samostalna Crna Gora i njena Srpska nacionalna manjina
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 37
    Last Post: 23-02-05, 16:04
  4. Srpska propaganda protiv Crne Gore
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 16-07-04, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •