Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 253

Thread: Video - istjerivanje đavola

  1. #26
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Taman tako...radije da ne kazem kako ja ovo gledam i zovem
    Ko vjeruje- vjeruje, a onome ko ne vjeruje ovo nece biti ni razlog ni dokaz da pocne vjerovati
    Taman, tako.

    Samo da dodadnem ovom cici pod mene da se prekrscivanje Pravoslavnog i Katolickog naroda na Balkanu prijed evo vec 600 godina zavrsilo. (I da je modifikovanje Drzavnog Grba Crne Gore zabranjeno po ustavu?)

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Koja je poenta komentarisanja onoga čemu ne vidiš poentu? Čista nekultura ili su jedino tvoje poente valjane? Naziv podforuma je RELIGIJA.

    Mabus, svaka čast za odrađeni posao. Drago mi je da je Ferid pristao da se ovo objavi na youtube-u. Nadam se da su uklonjeni djelovi lica da bi se sačuvala privatnost usnimljenih osoba.

    Ako neko ima što protiv ovoga neka iznese argumente ili neka ne SPAM-uje. Jedni forumaši (spambot-ovi izgleda) konstantno druge forumaše "utjeruju u laž", a onda, kada se ovi drugi dobrano potrude da prilože dokaze (5 video snimaka od po 10-tak minuta) opet im nije dosta.

    Nemojte da jednog dana POJEDETE ovo što ste ovuda "sijali".

    Ako nekog interesuje (tj. vidi poentu u) prisustvovanje jednoj od seansi neka kontaktira Ferida --- može ga naći praktično svakog petka u poslije 13:45h (nakon džume) u centru Podgorice u džamiji Osmanagića.

    Možda bi Mabus mogao da im pomogne oko kontaktiranja Ferida?
    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Primarius, the sorrow, Scuba i ostali. Ja ovaj snimak nisam postavio da bi takvi poput vas prišli Islamu ili da bi naučili ili spoznali nešto novo.
    A da vas ja pitam; da li ste vi ikada prisli Hriscanskoj Vjeri, (Pravoslavnoj, Katolickoj, ili bilo kojoj drugoj) i da li ste naucili ili spoznali nesto novo o njoj, ili da li ste jos uvijek uvjerni da je vasa, 'jedini pravi korak'? (A da su svi ostali koji u tu vasu religiju ne vjeruju tzv nevjernici?)
    Last edited by KUB-M; 08-04-08 at 18:14.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kub-M naravno da sam pročitao Bibliju više puta. Možemo na nekoj drugoj temi pričati o tome koliko god hoćeš. Evo otvori neku temu i ja ću doći i vjerovatno te iznenaditi kada vidiš koliko je dobro poznajem.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Kub-M naravno da sam pročitao Bibliju više puta. Možemo na nekoj drugoj temi pričati o tome koliko god hoćeš. Evo otvori neku temu i ja ću doći i vjerovatno te iznenaditi kada vidiš koliko je dobro poznajem.
    Ma odlicno covjece, ja takodje znam po nesto o vasoj religiji (moze te iznenaditi).

    Nego samo pojedine komentare, simbole i tako dalje ne shvatim.

    Gle tvoj profile avatar, user avatar Edina, ovaj topic, ostale izjave i tako dalje, kao da bi ste sa silom da ljude prekrscavate?

    Malo vise flexibilnosti je dobrodoslo. :mrgreen:

    Ali mi jos uvijek nijesi odgovorio na zadnje pitanje.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ja bih zaista bio razočaran kada bi Bog s.w.t. takvima poput vas ukazao na pravi put, tj. zaista bih bio potrešen kada bi vi postali muslimani euzubillahi.
    Ne valja ti ovo... Nego ajde...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Mabuse prijatelju nije ti ovo mjesto za ovakve topike...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    ^ Da li moras da budes vjernik da bi ovo radilo na tebe?

    Evo ja bih da napravimo mali test, svi da skupe pare sto su zainteresovani sa foruma(ako ovaj naplacuje) i da testiramo ovoga cudotvorca.
    Ne no je dzabe...
    Skupicemo pare, jos da nadjemo dobrovoljca da na njega proba , da nisi zanitresovan da te doticni razmagnetise ?
    Kreč, kolica i mešalica.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    razmagnetise? ne mislis valjda na onu foru buksovaca?

  8. #33
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Jesam eo :P

  9. #34
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Kada je vec neko spomenu booksovce cini mi se da su oni vec pricali sa nekim hodzama i dervisima itd.

  10. #35
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    Ma odlicno covjece, ja takodje znam po nesto o vasoj religiji (moze te iznenaditi).

    Nego samo pojedine komentare, simbole i tako dalje ne shvatim.

    Gle tvoj profile avatar, user avatar Edina, ovaj topic, ostale izjave i tako dalje, kao da bi ste sa silom da ljude prekrscavate?

    Malo vise flexibilnosti je dobrodoslo. :mrgreen:

    Ali mi jos uvijek nijesi odgovorio na zadnje pitanje.
    Ja sam već par puta pisao zbog čega Mabus. Po zapadnom tumačenju on je antihrist, međutim sve što ne odgovara zapadu nama odgovara. Nego to je malo duža priča koja se tiče Kudsa.
    Što se tiče prekršćavanja ono nikada neće biti zasvršeno jer je religija stvar spoznaje a ne stvar nasljedstva od predaka. A ko je koliko spoznao to možemo utvrditi činjeničnim stanjem iz Biblije i Kur'ana, tragom kontradikcija, predaja itd.
    I naravno da smo uvjereni u pravom smislu te riječi da je naša vjera JEDINA kojom je Bog dž.š. zadovoljan.
    Last edited by Mabus; 08-04-08 at 21:16.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Što se tiče prekršćavanja ono nikada neće biti zasvršeno jer je religija stvar spoznaje a ne stvar nasljedstva od predaka. A ko je koliko spoznao to možemo utvrditi činjeničnim stanjem iz Biblije i Kur'ana, tragom kontradikcija, predaja itd.
    Da naravno da nije nasljednistvo predjaka. To kazu samo oni koji su prijed imali drugu vjeru, i jedinci kojima je tesko prihvatiti da je Jevrejstvo funkcionosalo kao baza za ostale dvije (najvece) vjere.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    I naravno da smo uvjereni u pravom smislu te riječi da je naša vjera JEDINA kojom je Bog dž.š. zadovoljan.
    Neznam sto da na ovo odgovorim. Ne slazem se. Svako ima pravo da svoju vjeru prati, pa bilo koja da je. Ako pripadnici neke vjere misle da je njihova jedina, ok. Ali se to ne treba zvanicno prenesavati.

    Ako je tako, da mi svi sluzimo jednog Boga, dje je onda problem? Svako ga na svoj nacin sluzi. To je to.
    Last edited by KUB-M; 08-04-08 at 21:49.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse,

    Pesimizam mi je daleko od dushe. Elhamdulillah. Ono sto osjecas iz mojih rijeci se zove opreznost i misljenja sam da se u sferi dzina treba biti jako oprezan! Ne shvataj moje kritike kao napade, iste su tu iz zelje da se ne opechesh! A mnogi su, znaj. Nisi ti jedini koji si dobio entuzijazam za lijecenje ljudi. Ne zaboravi da se treba biti duhovno jak na tom putu. Veoma jak! To nije za svakoga. Uz svo postovanje tebi osjecam da si u opasnim sferama. Ne poznajem te, ali imam veoma jak osjecaj da ne bi trebao da radis sto radis. Mozda jos vrijeme nije za to. Pazi da se ne istrosis. Dzinni troshe! Boze ojjachaj nas!

    Mudrije bi bilo da ne radish shto radish, mislim. Uz svo postovanje tebi, mislim da nisi jos dorastao tom poslu! Prije nego sto neko krene da lijeci ljude od dzinna treba da ima jedan jak, dug i temeljit trening uz nekoga koji je vrsno savladao isto polje. Ne radi se ovdje o mjesecima Mabuse, vec o godinama. Ovo sto osjecam iz tebe je jedan nedoradjen entuzijazam! Nekompletan si na ovom polju, mislim. Zato bi pametnije bilo da pauzirash neko vrijeme dok se ne kompletirash i ojjachash u ovom domeneu. Inshallah onda od tebe da bude i jedan veliki sejh! To ti iz srca zelim. Boze oprosti.

    Ne primaj moje rijeci kao kritiku. Radi se samo o budjenju opreza kod tebe. Dajesh mi osjecaj da si se zaletio u nesto sto ne poznajes totalno, s time sam dao sebi za pravo da te upozorim na opasnosti. Mnogi su, Mabuse, vjeruj mi, od dzinna ili poludjeli ili neshvatljivo preselili na onaj svijet. Shejtan je chudna rabota. Eudhubiljahi mine shejtani radzim.

    Ne zaboravi josh neshto. Svako od nas ima svoga djavola, shejtana koji teche nashim venama, kao shto potvrdjuje hadis. Cesto ljudi nisu istinsko posjednuti od dzinna, vec im proradi samo njihov lichni shejtan. Onaj unutar njih samih. Znash mnogo je vaznije upucivati ljude na molitvu i zikr, ili ih okupljati oko istog. Tako ljudi dobijaju kljucheve da ulaze u njih same i da rade na sebi, a nema nichega bez rada na sebi uz molitvu i zikr. Niko ne moze da ti promijeni unutrasnjost kao shto to moze Bog kroz regularnu molitvu i zikr. Uz regularno praktikovanje se covjek lijechi od svakakvih bolesti. Lijeci se. Jacha. Shiri dushu i um. Priblizhava se Bogu i zrachi njegovom svijetloshcu. Boze pomozi nam.

    Osjecam da si tvrdoglavog karaktera ali se ipak nadam da ces uzeti moj savjet kao bratski i prestati sa vadjenjem dzinna iz ljudi, bar na neko vrijeme. Misljenja sam da bi ti odrzavanje i zvanje ljudi oko jednog kruga zikra mnogo ljepse stajalo. Ovo je ipak samo moje skromno misljenje. Boze uputi nas.

    Ne reche mi ima li u tebi entuzijazma za osnivanje jednog takvog kruga. Koliko znam nema ih u okolini Podgorice.

    Selam

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    I naravno da smo uvjereni u pravom smislu te riječi da je naša vjera JEDINA kojom je Bog dž.š. zadovoljan.
    zar ne mislis da svi vjernici misle da je njihova vjera JEDINA kojom je bog zadovoljan...a da ateisti upravo iz tog razloga vjeruju da boga nema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    I naravno da smo uvjereni u pravom smislu te riječi da je naša vjera JEDINA kojom je Bog dž.š. zadovoljan.
    A šta ćemo sa polovinom koji tako ne misle?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nema sto mabuse dok ne naucimo da iscerujemo djavola preko neta pa da odje grupnu seansu napravimo...

    A iz nekih i nemozesh iscerat djavola.... jer ga iz samog sebe nemosh procerat.

    A ljuska ko ljuska sto ona zna.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    međutim sve što ne odgovara zapadu nama odgovara.
    Zaista? Bas sve?

  17. #42
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    View Post
    I naravno da smo uvjereni u pravom smislu te riječi da je naša vjera JEDINA kojom je Bog dž.š. zadovoljan.

    ovo jedan vjernik,pravi vjernik,ne bi smio da reche...
    Shto,ti mislish,da Ja,kao Pravoslavac,ne mislim da je moja vjera jedina PRAVA?!
    Ne razumijem se previshe u religiju,ali znam neshto povrshno,ali chovjek,kao laik, da li bi povjerovao da je tvoja vjera prava i ona koja zastupa boga a poziva na dzihade itd?!
    Mozda ne poziva vjera ali njeni vjernici?! A da li je uradio shto islam po tom pitanju?! NE!

    Ajde,u nekim ranijim periodima,sistem komunikacije je bio na nuli,i chovjek nije znao kako uopshte izgleda hrishcanin odnosno obratno,i imali su neke vizije,ali danas?! Kada vidimo kakvi su islamisti,hrishcani,jevreji,budisti(...),da li treba pozivati na dzihade,krstashke ratove itd!?
    Mislim smijeshno je i prichat da je bilo koja vjera SAVRSHENA?! I da je Bog sa njom zadovoljan! Nek mi Bog oprosti ukoliko grijeshim,ali moje mishljenje je takvo!

    Odma,sa tom chinjenicom,mogu ja da rechem da je moja vjera prava jer ne poziva na kojekakve dzihade i krstashke ratove... sad,moze neko reci shto se radilo 90ih,to je druga pricha,i to su pojedini sveshtenici radili,ali Rat kao napadachki Rat je osudjen od strane moje vjere,a oko odbrane otadzbine...to je druga stvar!
    A,koliko znam,to dzihad ne zastupa,ne? Grijeshim?!
    Намјерно Другачији...

  18. #43
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ficoole View Post
    sad,moze neko reci shto se radilo 90ih,to je druga pricha,i to su pojedini sveshtenici radili,ali Rat kao napadachki Rat je osudjen od strane moje vjere,a oko odbrane otadzbine...to je druga stvar!
    Druga prica, druga stvar? Hm, mhm, ovo mi lici na malo vrdanje i izvlacenje... malo samo

    Usput, ne zaboravi da pravoslavni ogranak hriscanstva nikada nije ni imao dovoljno snage, niti bio u poziciji da na malo "konkretniji" nacin obrazloze svoje stavove. To je iskljucivo posljedica istorijskog razvoja dogadaja, a ne neke pretjerano velike razlike u mentalitetu.
    Last edited by MadGod; 09-04-08 at 14:09.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne zaboravi josh neshto. Svako od nas ima svoga djavola, shejtana koji teche nashim venama, kao shto potvrdjuje hadis. Cesto ljudi nisu istinsko posjednuti od dzinna, vec im proradi samo njihov lichni shejtan.
    Misliš na KARINA...

    Ne reche mi ima li u tebi entuzijazma za osnivanje jednog takvog kruga. Koliko znam nema ih u okolini Podgorice.
    http://dzematpg.webng.com
    Stranica još nije završena, ali biće ubrzo suhanAllah.
    A znam da su ljudi od džinna nestajali bez traga i glasa, obolijevali, umirali i ludi postajali.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nema sto mabuse dok ne naucimo da iscerujemo djavola preko neta pa da odje grupnu seansu napravimo...
    I to je vrlo moguće. Dakle IZGOVORITE tihim glasom dolje navedene riječi čitajući POLAKO a zatim progutajte pljuvačku. Prilikom izgovaranja riječi, ili nakon što progutate pljuvačku možete osjetiti bol u stomaku, poigravanje želudca, otežano disanje, poigravanje mišića, trnjenje ruke ili noge, nagon za povraćanje, bol glave i sl. Dakle idemo na ubijanje šejtana - ihaaaaa:

    Elhamdulillahi rabbil alemin; er rahmanir rahim; maliki jewmidin; ijjake na`budu we ijake neste`in; ihdines siratal mustakim; siratalledine en amte alejhim gajril magdubi alejhim we led-daalliin.
    Bismillahi Rahmanir Rahim
    Elif lam mim
    Zalikel kitabu la rejbe fih; huden lil muttekin; elledine ju`minune bil gajbi we jukimunessalate we mimma rezaknahum junfikun;
    welledine ju`minune bima unzile ilejke we me uznile min kablik; we bil ahireti hum jukinun; ulaike ala huden mir rabihim we ulaike humul muflihun.
    Vettebeu ma tetluš šejatinu ala mulki sulejman; ve ma kefere sulejmanu ve lakinneš šejatine keferu juallimunen nasas sihre ve ma unzile alel melekejni bi babile harute ve marut; ve ma juallimani min ehadin hatta jekula innema nahnu fitnetun fe la tekfur; fe jeteallemune minhuma ma juferrikune bihi bejnel mer'i ve zevdžih; ve ma hum bi darrine bihi min ehadin illa bi iznillah; ve jeteallemune ma jedurruhum ve la jenfeuhum; ve le kad alimu le meništerahu ma lehu fil ahirati min halak ve le bi'se ma šerav bihi enfusehum; lev kanu ja'lemun (Bekare-102)
    we ilahukum ilahun wahid; la illahe illa huwer-rahmanur-rahim;Inne fi halkis-semawati wel erdi wahtilafil-lejli wen-nehari wel fulkilleti tedžri fil bahri bima jenfe`unnase we ma enzelallahu mines-semai min main fe ahja bihil erda ba`de mewtiha we bes-se fiha min kulli dabbetin we tasrifirrijahi wes seahabil musahhari bejnes-semai wel erdi le ajatin li kawmin ja`kilun
    Allahu la ilahe lla hu wel hajjul kajjum; la te`huzuhu sinetun we la newm; lehu ma fis-semavati we ma fil erd men zellezi ješfe`u indehi illa bi iznih ja lemu ma bejne ejdihim we ma halfehum we la juhitune bi šej`in min illmihi illa bi ma ša`; wesia kursijjuhus-semavati wel erd we la je uduhu hifzuhuma we huwel alijjul azim.


    Drugi nacin liječenja se vrši izgovaranjem rijeci Bismillahi evvelihi ve ahirihi nakon čega se usta zatvaraju, a udiše se kroz nos. Postupak se uzastopno u navratima ponavlja što je moguće više. Ukoliko imate u sebi šejtana (a ima ga svaki treći čovjek, onoga dodatnog) osjetićete već navedene simptome.
    Last edited by Mabus; 09-04-08 at 14:26.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #46
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    zajebajes li me? ja bih vas u golu vodu bio da sve ovo prevalim preko jezika, pa nije ni cudo da bih sve te navedene simptome posle ima.... neka,no i mnoge druge....

  22. #47
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ficoole View Post
    Ne razumijem se previshe u religiju,ali znam neshto povrshno,ali chovjek,kao laik, da li bi povjerovao da je tvoja vjera prava i ona koja zastupa boga a poziva na dzihade itd?!
    Mozda ne poziva vjera ali njeni vjernici?! A da li je uradio shto islam po tom pitanju?! NE!
    Kao što reče, vidi se da se ne razumiješ dovoljno. Kao prvo ne znaš definiciju riječi džihad. Evo NPR. ovo je vrsta džihada:
    Sporazumi koje su Muhammed s.a.w.s. i njegovi sljedbenici načinili sa Kršćanima, Jevrejima i ostalim vjerskim grupacijama danas se čuvaju kao zasebni dokumenti. Ilustracije radi, nakon stavke u tekstu sporazuma načinjenog sa kršćaninom Ibn Harrisom b. Kabom i njegovim pristalicama, a koji je načinjen na inijacitivu Muhammeda, a. s. glasi: “Svi kršćani, koji žive na istoku i na zapadu, njihove vjere, crkve, životi, časti i njihova imovina pod zaštitom su Pejgambera (Muhammeda s.a.w.s.) i svih vjernika. Niko od onih koji žive po kršćanskoj vjeri neće nasilno biti prisiljavan da prihvati islam. Ako neko od kršćana bude podložen bilo kojem teroru ili nepravdi, muslimani su dužni da im pomognu.
    Dakle, džihad je pomoći SVIMA bilo koje vjere bili ukoliko su ugroženi.

    I još nešto. Kažeš da tvoja vjera ne poziva na ubijanja, bar si tako mislio. E sad ja ne znam da li si mislio na Bibliju tj. da li ona poziva ili na Džordža Buša i ostalu kompaniju... Što se tiče Kur'ana naravno da ne poziva na ubijanja, već samo na samoodbranu...
    Last edited by Mabus; 09-04-08 at 14:38.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    zajebajes li me? ja bih vas u golu vodu bio da sve ovo prevalim preko jezika, pa nije ni cudo da bih sve te navedene simptome posle ima.... neka,no i mnoge druge....
    OK. Isprobaj ovaj drugi način koji sam naveo na dnu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #49
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Isprobacu ovo cim budem u malo pogodnijoj situaciji (tj ne bude petoro ljudi u istoj prostoriji ).

    U medjuvremenu mi objasni ovo:

    1) Zar ne rece ovaj da je za to lijecenje potrebna vjera i duhovna snaga?
    2) Ako je lijecenje moguce na ovaj nacin, zbog cega bi neko placao onom gospodinu koga pomenu u prvom postu za istu uslugu?

  25. #50
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Što se tiče Kur'ana naravno da ne poziva na ubijanja, već samo na samoodbranu...
    samoodbranu kojom se poklalo stotine hiljada neduznih ljudi,poturcilo pola naseg naroda.... samoodbrana kojom se bombasi samoubice brane od gomile zena i djece na pijaci..... uf,majko sveta... :cry:

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Video kartica "Miro Video DC30"
    By motorsport in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 21-01-10, 02:02
  2. Predsjednicki izbori u Srbiji 2008.
    By Hrko in forum Politika generalno
    Replies: 221
    Last Post: 24-01-08, 07:28
  3. dvd video
    By KRisSLer in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 08-09-06, 04:14
  4. VMA's - MTV Video Music Awards (2005) Miami
    By ChromeRimz in forum Muzika
    Replies: 27
    Last Post: 04-09-05, 13:53
  5. Replies: 0
    Last Post: 22-02-05, 17:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •