Results 1 to 15 of 15

Thread: Dual-Sim i ostali Kineski telefoni...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Uz more
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Dual-Sim i ostali Kineski telefoni...

    Na našim područjima su se javili telefoni sa Kineskog tržišta (dual sim telefoni i kopije poznatih modela), zanima me kakva su Vaša iskustva onih koji su ih koristili.

    Evo da počnem od sebe imao sam priliku imati dva takva uređaja, moram reći da sam oduševjen kvalitetom izrade. Evo napravio sam recenzije od CECT 599 i kopije iPhonea. Najbolja stvar su im baterija i kvaliteta zvuka.
    www.red-gsm.com - portal o mobitelima!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Uz more
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo imao sam priliku koristiti i jedan vrlo zanimljiv uređaj. Mobitel u ručnom satu. Doista je impresivno vidjeti touchscreen u tako malom uređaju, nadalje tu je bluetooth, proširiva memorija i čitav niz multimedije, također uređaj ima i kameru. Tu je i mali stylus, sve u svemu kvaliteta izrade je na zadovoljavajućem nivou. Evo detalje možete vidjeti ovdje, a evo i slika.

    www.red-gsm.com - portal o mobitelima!

  3. #3
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cao,

    Da ne znas dje se moze nabaviti ovaj model sa satom...

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    to je smece od nazovi telefona.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mario99 View Post
    Na našim područjima su se javili telefoni sa Kineskog tržišta (dual sim telefoni i kopije poznatih modela), zanima me kakva su Vaša iskustva onih koji su ih koristili.

    Evo da počnem od sebe imao sam priliku imati dva takva uređaja, moram reći da sam oduševjen kvalitetom izrade. Evo napravio sam recenzije od CECT 599 i kopije iPhonea. Najbolja stvar su im baterija i kvaliteta zvuka.
    Svaka ti cast na reviews! Bas su dobri telefoni, a na odnosu na Apple modele 50% jefiniji (ako nije ni vise). Ovi Kinezi prihvate postojeci disajn, ubace svoju techniku (koju inace Apple koristi) i za 50% procenti manje love skoro isti produkt!

    Ja sam prijed nekoliko dana/nedelja otvorio topic o Apple iTouch modelima, ali ljudi nisu bas nesto bili zainteresovani u taj topic nego vise alergicni.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=34389

    Ima razliciti HiPhone modeli na trziste (kao sto objavljujes u review) koji svi svoje razlicite specifikacije imaju.

    CECT F1, CECT F1+, (poznati i po CECT i32) iOrgane F1(+), NoName HiPhone, DigitalRise D800i

    Ovaj DigitalRise D800i nije 99% Apple iPhone clone, ego vec ovi CECT F1(=) i iOrgane F1 (+) serije. One imaju identican interface kao i original Apple iPhone.

    A svi modeli imaju razlicite specifikacije. 3,2" inch Multi-Touch screen, 3,5" inch Multi-Touch screen, 1100mAh battery, 1200mAh battery, 256MB TF card (Micro SD), 512MB ili 1GB TF card (Micro SD), European Power Adapter, ili UK, sve ali bas sve treba dobro da se predvidi i predpita prijed nego sto se bilo koji hiPhon ekupi zbog razlicitih specifikacija i accessoires.

    Ima takodje CECT T32 i i68. T32 je Windows Mobile 6 Apple iPhone clone sa Wifi i GPS dok je i68 naslednik CECT F1, CECT F1+, (poznati i po CECT i32) serije.

    Zanimljivi modeli su takodje CECT 168, 168 A8+. Ovaj CECT 599 iz tvog reviewa ima ruzan interfejs.

    Ovi modeli imaju naravno svi svoje pozitivne tacke i negativne. Tako imaju dual sim opciju, ali ta nazalost samo podrzava 1 aktivni sim, pa 3D sound (imaju vise speakera) multi-touch screen itd itd.

    Na zalost ne podrzavaju SDHC kartice (kartice vece od 2GB) sto je steta jer na danasnji dan 2GB ne dodje ista. A telefon takodje nema ugradjenu memoriju.

    Ja sam za sebe narucio iOrgane F1+ pa da vidimo sto ce biti da ga uporedim sa mojim Apple iPhone 8GB.

    Quote Originally Posted by peros View Post
    cao,

    Da ne znas dje se moze nabaviti ovaj model sa satom...
    Sve zavisi od modela i izbora. Poznati modeli su CECT W100 (~150,- eura) i M801 (~250,- eura). Svi naravno sa svojim extra opcijama.

    Mozes da ih narucis vjerovatno direktno iz Hong Konga. Tako bi ti ispalo mnogo jeftinije (na Evropsko trziste su naprimjer ovi gorepomenuti HiPhone's ~€200,- eura dok ih iz Hong Konga mozes naci za oko ~€150,- eura uz postarinom ako ne i manje. Naravno je garancija jedan problem, kao i uplata, ta cesto slijedi preko Paypal ili CreditCard.

    Vjerovatno ih mozes naruciti preko http://www.dealextreme.com/.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To je smece od nazovi telefona.
    To ce samo reci chovjek koji nimalo iskustva nema sa njima. Potrazi malo po koji YouTube preview ili review, itd pa onda dodji da zboris.

    Vi ste se svi navikli da kupujete original stvari itd, sa cim se hvalite itd, a zato kuci kukate da nemate ni hljeba na usta da postavite. :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozete li me uputiti gdje u cg bih mogao da nabavim ovaj model sa satom,ili ako neko narucuje neko iz kine ili odakle vec da mi jedan naruci jer se ja ne snalazim bas najbolje sa tim ,uz neku normalnu proviziju.

    Ince ima ih na ovom sajtu.http://www.dealextreme.com

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KUB-M View Post
    To ce samo reci chovjek koji nimalo iskustva nema sa njima. Potrazi malo po koji YouTube preview ili review, itd pa onda dodji da zboris.

    Vi ste se svi navikli da kupujete original stvari itd, sa cim se hvalite itd, a zato kuci kukate da nemate ni hljeba na usta da postavite. :lolblue:

    bas zbog toga sto sam imao iskustva sam ovo i rekao. kamera im je nula a plus zvuk im je kao u robota. jedino sto je dobro na neke modele je tac skrin ali to nikako ne moze da nadoknadi ostale nedostatke.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kade mozam da najdam specifikacia za n95-8gb kineskata verzia

  9. #9
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    bas zbog toga sto sam imao iskustva sam ovo i rekao. kamera im je nula a plus zvuk im je kao u robota. jedino sto je dobro na neke modele je tac skrin ali to nikako ne moze da nadoknadi ostale nedostatke.
    Sad ce da se pojavi onaj 'tako prica covjek koji nikad nije cuo a ni vidio robota...' :lolblue::lolblue:
    067-123456

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Tribina JUG
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko je sigurno da će stić i koliko bi trebalo čekat
    bolesno ljubomorno vreme i ljubomorne žene....

  11. #11
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    do 3 nedelje... takodje zavisi od provjerenosti sajta...
    067-123456

  12. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam ovaj u ponudi.Kada ga pogledate male su razlike u izgledu od orginala čak ima i znak Iphona.Sa njim je i memorijaska kartica 2GB.Isporuka 7 dana.Cijena 140 eura.Dosad ga nema u ponudi u Crnoj Gori .Moguća narudžba kineza po vašoj želji telefona samo mi dajte podatke za model koji vas interesuje.

    Last edited by Shajo13; 31-07-10 at 23:13.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shajo13 View Post
    Imam ovaj u ponudi.Kada ga pogledate male su razlike u izgledu od orginala čak ima i znak Iphona.Sa njim je i memorijaska kartica 2GB.Isporuka 7 dana.Cijena 140 eura.Dosad ga nema u ponudi u Crnoj Gori .Moguća narudžba kineza po vašoj želji telefona samo mi dajte podatke za model koji vas interesuje.

    jel jos prodajes ovaj telefon ili jos neke molim te ako prodajes daj slike da vidim zainteresovan sam!!!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    ZA DANICA:

    Operating Frequency


    • Automatic switching between bands and modes
    • WCDMA 2100 MHz (HSDPA), EGSM 900 MHz, GSM 850/1800/1900 MHz (EGPRS)

    Dimensions

    • Volume: 96 cc
    • Weight: 128 g
    • Length(max): 99 mm
    • Width(max): 53 mm
    • Thickness(max): 21 mm

    Memory Functions

    • Up to 100MB internal dynamic memory for messages, ringing tones, images, video clips, calendar notes, to-do list and applications - nema tolku
    • Up to 8GB internal flash memory for multimedia content such as music, pictures, ringing tones, map data - može i 16 ako staviš kartica od 16GB

    Changes to product details are possible without prior notice. Application offering may vary. Dynamic memory means that the available memory is shared between dynamic memory functions. When any of these functions is used, there is less available memory for other functions which are also dependent on dynamic memory.
    Power Management

    • Stand-by time: up to 11.5 days (WCDMA and GSM)
    • Battery: Nokia Battery (BL-6F) 1200mAH
    • Talk time: up to 3.5 hrs (WCDMA), up to 5 hrs (GSM)

    Display

    • Large 2.8″ QVGA (240 x 320 pixels) TFT display with ambient light detector and up to 16.7 million colors

    User Interface

    • Active standby screen
    • Dedicated media keys
    • Multimedia menu

    Call Management

    • Contacts: advanced contacts database with support for multiple phone and e-mail details per entry, also supports thumbnail pictures and groups
    • Supports fixed dialing number, which allows calls only to predefined numbers
    • Conference call
    • Nokia Push to talk (PoC)
    • Speed dialing
    • Logs: keeps lists of your dialed, received, and missed calls
    • Automatic redial
    • Automatic answer (works with compatible headset or car kit only)

    Voice Features

    • Speaker independent name dialing (SIND)
    • Voice recorder
    • Video ringtones
    • Integrated handsfree speaker
    • Voice commands

    Messaging

    • Text messaging: supports concatenated SMS, picture messaging, SMS distribution list
    • Predictive text input: support for all major languages in Europe and Asia-Pacific
    • Multimedia messaging: combine image, video, text, and audio clip and send as MMS to a compatible phone or PC; use MMS to tell your story with a multi-slide presentation
    • Automatic resizing of your megapixel images to fit MMS (max 300 KB size depending on the network)

    Data Transfer

    • WCDMA 2100 (HSDPA) with simultaneous voice and packet data (PS max speed UL/DL= 384/3.6MB, CS max speed 64kbps)
    • EGPRS class B, multi slot class 32, max speed DL/UL= 296 / 177.6 kbits/s
    • GPRS class B, multi slot class 32, max speed DL/UL= 107 / 64.2 kbits/s
    • Dual Transfer Mode (DTM) support for simultaneous voice and packet data connection in GSM/EDGE networks. Simple class A, multi slot class 11, max speed DL/UL: 177.6/118.4 kbits/s

    Imaging and video

    • Up to 5 megapixel (2592 x 1944 pixels) camera, Carl Zeiss optics, Tessar lens, MPEG-4 VGA video capture of up to 30 fps
    • Video call and video sharing support (WCDMA network services)
    • Integrated flash
    • Digital stereo microphone
    • Direct connection to compatible TV via Nokia Video Connectivity Cable (CA-75U, included in box) or wireless LAN/UPnP
    • Front camera, CIF (352 x 288) sensor
    • Flash modes: on, off, automatic, red-eye reduction
    • Video and still image editors
    • Online album/blog: photo/video uploading from gallery
    • Nokia Lifeblog 2.0 support

    Mobile Video

    • Video resolutions: up to VGA (640×480 pixels) at 30 fps
    • Audio recording: AAC mono
    • Digital video stabilization
    • Video capture: up to 215 min (VGA, 30fps)
    • Video file format .mp4 (default), .3gp (for MMS)
    • White balance: automatic, sunny, cloudy, incandescent, fluorescent
    • Scene: automatic, night
    • Color tones: normal, sepia, black & white, negative, vivid
    • Zoom: digital up to 10x (VGA up to 4x)

    Mobile Photography

    • Image resolution: up to 5 megapixel: (2592 x 1944 pixels)
    • Color tone: normal, sepia, black & white, negative, vivid
    • Zoom: digital up to 20x (5 megapixel up to 6x)
    • Viewfinder grid
    • Still image file format: JPEG/EXIF
    • Auto focus
    • Auto exposure – center weighted
    • White balance: automatic, sunny, cloudy, incandescent, fluorescent
    • Exposure compensation: +2 ~ -2EV at 0.5 step
    • Scene: automatic, user, close-up, portrait, landscape, sports, night, night portrait

    Camera Specifications

    • Focus range 10 cm ~ infinity
    • Sensor: CMOS 5 megapixel (2592 x 1944 pixels) so interpolacija - 1,3 Mpx e kamerata
    • Macro focus distance 10-50 cm
    • Shutter speed: mechanical shutter: 1/1000~1/4 s
    • Carl Zeiss optics: Tessar lens , kako da ne , vario tesar
    • Focal length 5.6 mm - ima duri i auto focus i makro :P


    OVA nema vrska, ovie telefoni se smeće!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,991
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    A Shajo13 kako da te kontaktiramo?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kineski Mobilni Telefoni
    By B0LE in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 25
    Last Post: 16-05-11, 18:16
  2. Dual Sim Telefoni
    By Mirjana0702 in forum Ostali oglasi
    Replies: 87
    Last Post: 06-02-08, 19:21
  3. Prodajem Kompjuter Dual Core
    By dule300 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-07, 20:24
  4. Dual Sim Telefoni
    By Mirjana0702 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 26-11-07, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •