Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 73 of 73

Thread: Skvosh

  1. #51
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    nebih rekao da je skvosh skup sport da bi toliko bio skup termin ... pogledaj kolike su cijene u okruzhenju pa ce ti sve bit jasno ... Tu je mozhda malo veca investicija za teren ali on posle toga nema neshto bog zna da ulazhe a sa ovim cijenama on dnevno ima nekih 200-300e samo od termina...pa kad to pogledash u odnosu na koliko je ulozheno u ta 2 terena nebih rekao da mu se nece veoma brzo isplatit ...
    Ne znam koje su cijene u regionu a ako ih ti znas postavi ih ovdje kad vec pricamo na ovu temu.Po tvojoj racunici ispada da svaki dan i jedan i drugi teren su zauzeti po 10 sati, svaki dan se 10 sati igra skvos, nema sanse!
    Kad sam rekao skup sport, mislio sam na investiciju po terenu.Skvos teren je prilicno skup za napravit, specijalna podloga, zidovi, staklo...itd itd ako se ne varam imaju i teretanu sa najskupljim spravama(kako sam cuo nove Technogym sprave) itd itd...ako zaradjuju 300 eura dnevno znaci da dobro rade i opet dolazimo na ono da sve ima svoju cijenu i svaka roba svog kupca...

  2. #52
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    da ali ochigledno ne shvataju da ako spuste cijenu i priblize ga "narodnim" masama da ce imati puno vishe musterija...po meni je puno bolje da su napravili josh dva ili 3 terena umjesto teretane i snizili cijene...ali opet to je samo moje mishljenje...ja bih vrlo rado ishao tamo ali me (pretpostavljam i vecinu drugih) odbija ubitachna cijena koja je prosto neisplativa na duze staze....

    drugo...evo sam sad malo guglao i nisam nashao cijenu vecu od 10 eura po sesiji...tako da ne bih neshto rekao da je skup sport ali eto...iskren da budem ne znam...


    glavni problem kod nas je shto god "novo" da se otvori obavezno napucaju cijenu jer su JEDINI u CG sa takvim nechim shto je po meni vrlo glup nachin da se prizovu musterije...
    e ja sam vidis za to da se neke stvari ne priblizavaju sdirokim narodnim masama i podrzavam cijenu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #53
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    javno ovako da se izvinm artemis sto nisam sa njom prvvi put posao na skvos, nego sa kumom.
    izvini artemis, idemo brzo ti i ja!
    bio sam danas prvi put. ludilo. kako sam i ocekivao. igrali smo 55 minuta, i sav bijes zivota mog sam izbacio iz sebe, a uz to se i mnogo dobro proveo.
    a inace prazni su im termini skroz prije podne, i da su skupi jesu, nema price.
    eto tako

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e ja sam vidis za to da se neke stvari ne priblizavaju sdirokim narodnim masama i podrzavam cijenu
    izvini ali zashto ne?mozesh li da pojasnish?
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  5. #55
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Talking

    Jebeni elitista. Najebaćete.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    naravno, uvijek je postojala podjela u svijetu pa zasto ne bi i za ovo, svugdje u svijetu ga igra malo elitniji sloj pa sto ne bi i kod nas, ako nemas para milion je drugih zaimacija kojim se mozes baviti , nego smo mi sve navikli da dobijamo cio vijek za dz pa nam sad sve skupo, mnogo smo se opustili i razmazili , ja recimo volim sve shto nije blisko sirokim narodnim masama, i prija mi uzivanje samim sa sobom ili sa uskim krugom ljudi, i sve ce to doc na svoje kad konacno mnogi od nas nauce da zive u skladu sa svojim mogucnostima i postanu zadovoljni sa tim , onda niko nece dovoditi u pitanje cijenu i sl stvari ,
    eh da i sve shto se priblizi sirokim masama postane katastrofa uvijek ili propadne brzo ili izgubi na drazi

    shto recimo tenis nije jeftiniji? ili golf ? ili ne znam shta jos slicno moze biti da se uporedi ? shto budva nije jeftina kao recimo ne znam ulcinj lupam , ili sv stefanska plaza kao buljarica , mozda i lupam opet, ne nije jer svako mora da ima svoje mjesto i kutak i sve mora da ima svoju ciljnu grupu, pa kome ne odgovara nek ide negdje drugo , odes li kad na rampu i zalis se na cijenu parkinga u bd , ili na ulaz u mogren !? ili jednostavno odes pa udjes na slovensku ili ricardovu ? kad kupujes robu ides li u zegnu ili kupis u vip odijelo ? i udjes li u zegnu i kazes shto je ovo shto ovo nije 150 eura nego 1000 objasnite mi zahsto ? odes li u roksped i pitas shto ovaj a8 nije ka golf 5 20 000 ja bi ga uzeo ? i zamisli da igras sada skvosa sa prodavcem paprika na tuskoj dzadi ?kakav sklop i kakva zanimljiva prica bi se tu pokrenula o jadu okopavanja i plijevljenja a ti njemu o wow-u pricas o kompovima i ljeotvanju u grckoj ?

    cujes zashto, shto kazes jafforidza a zasto da ne ?? sve ima podjelu i mjesto za druzenje u kafani sjedis sa kim god kad drago i cujes svasta i mixas zivot , stopiras i ko zna shta radis, a kad ides na posao, u igraonicu i sl stvari zoves li nekog ko nema veze sa tim da ide s tobom ne bogomi no podijelis drustvo i dobro ga proberes ? jel da ? plus uz to ovo nije stvar kojom bi se non stop bavio vec promjene radi s vremena na vrijeme, i zato tako gledano i nije skupo
    plus jopet kolko te kosta bilo koji drugi merak ? sigurno mnogi skuplje al ne pitas i ne dovodis pitanje cijene ? jel da, kolko te dan za zenom do bd ?pa jos da provozate skuter recimo ? il odete na parasail i intro zaron il nesto sl ? ili pojedete nesto u restoranu ? kolko kosta svaki dan na kafu izaci u grad, shto mi svi radimo, svaki vikend u grad i opet sve u krug ? neke stvari ne idu zajedno, nego ljudi dobro proberu izaberu i rade nesto, a mi bi sve i onda ako nam se nesto novo ne uklopi u to sve nego smo kratki i za to , to ne valja skupo je i sl , uf ne mogu vise da pricam, a imao bi jos milion primjera za sve i svasta
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    naravno, uvijek je postojala podjela u svijetu pa zasto ne bi i za ovo, svugdje u svijetu ga igra malo elitniji sloj pa sto ne bi i kod nas, ako nemas para milion je drugih zaimacija kojim se mozes baviti , nego smo mi sve navikli da dobijamo cio vijek za dz pa nam sad sve skupo, mnogo smo se opustili i razmazili , ja recimo volim sve shto nije blisko sirokim narodnim masama, i prija mi uzivanje samim sa sobom ili sa uskim krugom ljudi, i sve ce to doc na svoje kad konacno mnogi od nas nauce da zive u skladu sa svojim mogucnostima i postanu zadovoljni sa tim , onda niko nece dovoditi u pitanje cijenu i sl stvari ,
    eh da i sve shto se priblizi sirokim masama postane katastrofa uvijek ili propadne brzo ili izgubi na drazi

    shto recimo tenis nije jeftiniji? ili golf ? ili ne znam shta jos slicno moze biti da se uporedi ? shto budva nije jeftina kao recimo ne znam ulcinj lupam , ili sv stefanska plaza kao buljarica , mozda i lupam opet, ne nije jer svako mora da ima svoje mjesto i kutak i sve mora da ima svoju ciljnu grupu, pa kome ne odgovara nek ide negdje drugo , odes li kad na rampu i zalis se na cijenu parkinga u bd , ili na ulaz u mogren !? ili jednostavno odes pa udjes na slovensku ili ricardovu ? kad kupujes robu ides li u zegnu ili kupis u vip odijelo ? i udjes li u zegnu i kazes shto je ovo shto ovo nije 150 eura nego 1000 objasnite mi zahsto ? odes li u roksped i pitas shto ovaj a8 nije ka golf 5 20 000 ja bi ga uzeo ? i zamisli da igras sada skvosa sa prodavcem paprika na tuskoj dzadi ?kakav sklop i kakva zanimljiva prica bi se tu pokrenula o jadu okopavanja i plijevljenja a ti njemu o wow-u pricas o kompovima i ljeotvanju u grckoj ?

    cujes zashto, shto kazes jafforidza a zasto da ne ?? sve ima podjelu i mjesto za druzenje u kafani sjedis sa kim god kad drago i cujes svasta i mixas zivot , stopiras i ko zna shta radis, a kad ides na posao, u igraonicu i sl stvari zoves li nekog ko nema veze sa tim da ide s tobom ne bogomi no podijelis drustvo i dobro ga proberes ? jel da ? plus uz to ovo nije stvar kojom bi se non stop bavio vec promjene radi s vremena na vrijeme, i zato tako gledano i nije skupo
    plus jopet kolko te kosta bilo koji drugi merak ? sigurno mnogi skuplje al ne pitas i ne dovodis pitanje cijene ? jel da, kolko te dan za zenom do bd ?pa jos da provozate skuter recimo ? il odete na parasail i intro zaron il nesto sl ? ili pojedete nesto u restoranu ? kolko kosta svaki dan na kafu izaci u grad, shto mi svi radimo, svaki vikend u grad i opet sve u krug ? neke stvari ne idu zajedno, nego ljudi dobro proberu izaberu i rade nesto, a mi bi sve i onda ako nam se nesto novo ne uklopi u to sve nego smo kratki i za to , to ne valja skupo je i sl , uf ne mogu vise da pricam, a imao bi jos milion primjera za sve i svasta
    kao prvo...tri put je elitniji tenis nego skvosh ako cemo po tome.kao drugo...shto se tiche te podjele...treba li da te napomenem da smo mi rupa od drzave gdje nemash 3 stvari sa kojima mozesh da se bavish i da tamo gdje postoji ta podjela imash bar 50 razlichitih skvosh terena koji vjerovatno variraju po usluzi a tako i po cijeni...kao shto u bg-u imash "elitno" uredjenu kuglaonu u kojoj je sat 20e petkom i subotom a istim tim danima 5eura u SC koji nije ni primaci ovom prvom....

    kao drugo....trebalo bi da postoje 3 a ne dva sloja....siromasni, srednji i bogati sloj jelte...a ne bogatashi i siromasi kako si ti to plastichno predstavio...

    i mislim da taj "srednji sloj" ima najvishe mogucnosti jer neshto elitnih stvari i nemamo puno....zapravo kod nas ima jer chim ima neshto unikatno kod nas koliko god to bilo sasvim obichno u nekoj drugoj drzavi, ispada kao da su ga ovdje izmislili...

    bla bla bla
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  8. #58
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    kao prvo...tri put je elitniji tenis nego skvosh ako cemo po tome.kao drugo...shto se tiche te podjele...treba li da te napomenem da smo mi rupa od drzave gdje nemash 3 stvari sa kojima mozesh da se bavish i da tamo gdje postoji ta podjela imash bar 50 razlichitih skvosh terena koji vjerovatno variraju po usluzi a tako i po cijeni...kao shto u bg-u imash "elitno" uredjenu kuglaonu u kojoj je sat 20e petkom i subotom a istim tim danima 5eura u SC koji nije ni primaci ovom prvom....

    kao drugo....trebalo bi da postoje 3 a ne dva sloja....siromasni, srednji i bogati sloj jelte...a ne bogatashi i siromasi kako si ti to plastichno predstavio...

    i mislim da taj "srednji sloj" ima najvishe mogucnosti jer neshto elitnih stvari i nemamo puno....zapravo kod nas ima jer chim ima neshto unikatno kod nas koliko god to bilo sasvim obichno u nekoj drugoj drzavi, ispada kao da su ga ovdje izmislili...
    bla bla bla
    Tebe brate ubi nepravda! Toliko ti se igra skvos a nemas para za njega da bi se razbio sad od objasnjavanja da im je termin preskup i da si ti u pravu.Opusti se covjece i zaboravi na skvos.Ako nemas love za skvos termine izaberi drugi sport i uzivaj.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Tebe brate ubi nepravda! Toliko ti se igra skvos a nemas para za njega da bi se razbio sad od objasnjavanja da im je termin preskup i da si ti u pravu.Opusti se covjece i zaboravi na skvos.Ako nemas love za skvos termine izaberi drugi sport i uzivaj.
    a ja brate mislim da ili radish kod njih ili ti je to neko od blizih otvorio :P


    Ne treba da te podsjecam da su ovo forumi i da je PRIMARNA stvar ovdje razmjena mishljenja i zdrava RASPRAVA.Ako mislish da mi zachepish usta takvom prichom grdno se varash.To shto sam ja rekao da bih ga igrao ali ne mogu jer mi je skup je moje mishljenje koje imam kao i ti koji mislish da mene ubi nepravda...zato bih te zamolio da se klonish mojih postova sem ako necesh da normalno razgovaramo....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #60
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    a ja brate mislim da ili radish kod njih ili ti je to neko od blizih otvorio :P


    Ne treba da te podsjecam da su ovo forumi i da je PRIMARNA stvar ovdje razmjena mishljenja i zdrava RASPRAVA.Ako mislish da mi zachepish usta takvom prichom grdno se varash.To shto sam ja rekao da bih ga igrao ali ne mogu jer mi je skup je moje mishljenje koje imam kao i ti koji mislish da mene ubi nepravda...zato bih te zamolio da se klonish mojih postova sem ako necesh da normalno razgovaramo....
    Slabo mislis.Nemam nikakve veze sa njima a i misljenja sam da je to prilicno glup sport.Samo reagujem na tvoje "procjene" o cijeni i kako bi trebalo to korigovati jer ti ne mozes da igras(citaj izmedju redova)...uostalom procitaj opet sparcov post bice ti jasnije da se ja ne ponavljam...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Slabo mislis.Nemam nikakve veze sa njima a i misljenja sam da je to prilicno glup sport.Samo reagujem na tvoje "procjene" o cijeni i kako bi trebalo to korigovati jer ti ne mozes da igras(citaj izmedju redova)...uostalom procitaj opet sparcov post bice ti jasnije da se ja ne ponavljam...
    ja sam svoje zaljenje izrazio za to shto ljudi ne umiju da promovishu stvari na pravi nachin,ne samo oni nego svi koji otvore neshto novo u PG.velika cijena ne znachi da je neshto dobro.u buticima gdje je skupa roba te sa vrata procjenjuju da li si doshao da kupujesh ili samo da gledash. i po procjeni jedne ulicharke ti dobijash odgovarajucu uslugu(chitaj samo $edi i ne umije ni dobar dan da nazove)"elitni" velvet lokal takodje npr,izbacivach koji cijeli zivot zna samo da stavi majicu u farmerice i ima 5 razreda osnovne shkole procjenjuje koje su djevojke lijepe i kako su muskarci odjeveni....zna se shto je ELITNO a toga nema kod nas. i zna se ko ide u takve lokale,butike i slichno. i zna se kakvu uslugu dobijash za pare koje mislish da potroshish na takva mjesta.

    Dakle prochitaj ti josh jednom moje postove jer se ja ne zalim na chinjenicu da nemam para za neshto...kako si ti to procijenio....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  12. #62
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ja sam svoje zaljenje izrazio za to shto ljudi ne umiju da promovishu stvari na pravi nachin,ne samo oni nego svi koji otvore neshto novo u PG.velika cijena ne znachi da je neshto dobro.u buticima gdje je skupa roba te sa vrata procjenjuju da li si doshao da kupujesh ili samo da gledash. i po procjeni jedne ulicharke ti dobijash odgovarajucu uslugu(chitaj samo $edi i ne umije ni dobar dan da nazove)"elitni" velvet lokal takodje npr,izbacivach koji cijeli zivot zna samo da stavi majicu u farmerice i ima 5 razreda osnovne shkole procjenjuje koje su djevojke lijepe i kako su muskarci odjeveni....zna se shto je ELITNO a toga nema kod nas. i zna se ko ide u takve lokale,butike i slichno. i zna se kakvu uslugu dobijash za pare koje mislish da potroshish na takva mjesta.

    Dakle prochitaj ti josh jednom moje postove jer se ja ne zalim na chinjenicu da nemam para za neshto...kako si ti to procijenio....
    Uh, otisao si predaleko cak do velveta i polupismenih prodavacica, necu dalje...a ako si ti krenuo u pricu oko skvosa jer zalis sto oni ne znaju promovisati skvos a ti znas, podji kod njih i trazi posao u marketingu i nauci ih.
    Sad bi ti Vuk Draskovic rekao "you can not mix frogs and grandmothers"...e vrh!

    Uostalom da imas love da placas skvos i da ti se stvarno igra ne bi se mrcvario po forumu dokazivajuci da si u pravu i kalkulisao koliko je to litara goriva...
    Last edited by SECTOR; 13-04-09 at 11:18.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Uh, otisao si predaleko cak do velveta i polupismenih prodavacica, necu dalje...a ako si ti krenuo u pricu oko skvosa jer zalis sto oni ne znaju promovisati skvos a ti znas, podji kod njih i trazi posao u marketingu i nauci ih.
    Sad bi ti Vuk Draskovic rekao "you can not mix frogs and grandmothers"...e vrh!

    Uostalom da imas love da placas skvos i da ti se stvarno igra ne bi se mrcvario po forumu dokazivajuci da si u pravu i kalkulisao koliko je to litara goriva...
    zbog tvog razmishljanja i ljudi sa slichnim razmishljanjem nikad kod nas nece bit dovoljno razvijena razlichitost u ponudi tj ono o chemu je sparco prichao.tako da ce i tebe i sve slichne tebi tanjiti novchanik ljudi koji naduvavaju cijene a ne daju ono shto bi trebalo za pare koje im ti dajesh,bilo da se radi buticima,lokalima ili nechemu 3cem.Uostalom,da imam para ne bih bio gdje sam.al necemo tome....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #64
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    zbog tvog razmishljanja i ljudi sa slichnim razmishljanjem nikad kod nas nece bit dovoljno razvijena razlichitost u ponudi tj ono o chemu je sparco prichao.tako da ce i tebe i sve slichne tebi tanjiti novchanik ljudi koji naduvavaju cijene a ne daju ono shto bi trebalo za pare koje im ti dajesh,bilo da se radi buticima,lokalima ili nechemu 3cem.Uostalom,da imam para ne bih bio gdje sam.al necemo tome....
    Definitivno te ubila nepravda.Zavrsavam raspravu

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Definitivno te ubila nepravda.Zavrsavam raspravu
    hahahahahahahah aj dobro...hahahaha da je zavrshimo sa srecom.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Ne znam koje su cijene u regionu a ako ih ti znas postavi ih ovdje kad vec pricamo na ovu temu.Po tvojoj racunici ispada da svaki dan i jedan i drugi teren su zauzeti po 10 sati, svaki dan se 10 sati igra skvos, nema sanse!
    Kad sam rekao skup sport, mislio sam na investiciju po terenu.Skvos teren je prilicno skup za napravit, specijalna podloga, zidovi, staklo...itd itd ako se ne varam imaju i teretanu sa najskupljim spravama(kako sam cuo nove Technogym sprave) itd itd...ako zaradjuju 300 eura dnevno znaci da dobro rade i opet dolazimo na ono da sve ima svoju cijenu i svaka roba svog kupca...
    cijene u regionu su jeftinije nego kod nas

    evo na primjer u bg-u
    http://www.squashland.com/cenovnik.html


    dok u hrvatskoj

    članovi
    SQUASHer liga - mjesečno 50.00 kn
    termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn
    mjesečna
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 400.00 kn
    godišnja
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 4,400.00 kn

    ostali termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn

    posebna
    ponuda učenici i studenti pon-pet 10:00-16:00
    mjesečna 10x45 min / mjesec 240.00 kn

    shto ti mozhe da u hrvatskoj daleko jeftinije mozhe da se prodje a znamo da je jachi standard...

    Shto se tiche teretane ona sama sebe otplacuje ... nemoj nju da rachunash u investiciju za skvos...
    Cijene su tolike samo zato shto nemaju konkurenciju i toga sam i ja svjestan...ja samo kazhem da sam ubijedjen da bi se njima isplatilo i da idu sa malo nizim cijenama ...a i mi smo poznati po tome da nemamo smisla za pruzhanje usluga...shto ce ti potvrdit ponuda u hrvatskoj...nema popusta za studente... nema popusta ako uzmesh 10 ili vishe termina mjesechno ...
    malo bolje uzmi tu rachunicu ... ne igraju uvijek chlanovi...
    I uzmi nazovi nedje da rezhervishesh za popodne da vidish koliko imash slobodnih termina ...ja ti ovo ne pricham na pamet...


    Sparco je dao jedan fin post o tome ... ako ti se neshto svidja da radish platicesh to vishe nego bilo shto jer ti prichinjava zadovoljstvo,pa iako znash da je skupo ...
    Aco pa jeli tenis sport shirokih narodnih masa ili samo iskljuchivo bogatog dijela stanovnishtva ... a i skuplji je sport od squash-a kad pogledash za nijansu...


    edit :
    evo nadjoh u sloveniju u nekom wlnes centru
    1 ura (45 min) 6,40 €
    Dopoldan (9:30-13:00), sob (15:00-21:00) 6,40 €
    Popoldan (15:30-17:00) 7,20 €
    Zvečer (17:45-23:00) 8,50 €
    Last edited by B-A-N-E; 13-04-09 at 14:19.
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  17. #67
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    cijene u regionu su jeftinije nego kod nas

    evo na primjer u bg-u
    http://www.squashland.com/cenovnik.html


    dok u hrvatskoj

    članovi
    SQUASHer liga - mjesečno 50.00 kn
    termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn
    mjesečna
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 400.00 kn
    godišnja
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 4,400.00 kn

    ostali termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn

    posebna
    ponuda učenici i studenti pon-pet 10:00-16:00
    mjesečna 10x45 min / mjesec 240.00 kn

    shto ti mozhe da u hrvatskoj daleko jeftinije mozhe da se prodje a znamo da je jachi standard...

    Shto se tiche teretane ona sama sebe otplacuje ... nemoj nju da rachunash u investiciju za skvos...
    Cijene su tolike samo zato shto nemaju konkurenciju i toga sam i ja svjestan...ja samo kazhem da sam ubijedjen da bi se njima isplatilo i da idu sa malo nizim cijenama ...a i mi smo poznati po tome da nemamo smisla za pruzhanje usluga...shto ce ti potvrdit ponuda u hrvatskoj...nema popusta za studente... nema popusta ako uzmesh 10 ili vishe termina mjesechno ...
    malo bolje uzmi tu rachunicu ... ne igraju uvijek chlanovi...
    I uzmi nazovi nedje da rezhervishesh za popodne da vidish koliko imash slobodnih termina ...ja ti ovo ne pricham na pamet...


    Sparco je dao jedan fin post o tome ... ako ti se neshto svidja da radish platicesh to vishe nego bilo shto jer ti prichinjava zadovoljstvo,pa iako znash da je skupo ...
    Aco pa jeli tenis sport shirokih narodnih masa ili samo iskljuchivo bogatog dijela stanovnishtva ... a i skuplji je sport od squash-a kad pogledash za nijansu...


    edit :
    evo nadjoh u sloveniju u nekom wlnes centru
    1 ura (45 min) 6,40 €
    Dopoldan (9:30-13:00), sob (15:00-21:00) 6,40 €
    Popoldan (15:30-17:00) 7,20 €
    Zvečer (17:45-23:00) 8,50 €
    Bane hvala na ovim informacijama! I na trudu naravno, nije lako guglati ponekad :-))
    Prilicno su nize cijene u regionu sto je cinjenica.Negdje prije godinu dana kada sam saznao kada sam saznao da pocinje gradnja ovog objekta bzv sam guglao jer me je interesovala cijena jednog skvos terena, i nacin na koji se projektuje i izvodi.Nasao sam cini mi se da za jedan skvos teren treba uloziti 25 hiljada eura(koliko se sjecam).E sad obzirom na ono sto sam vidio u ovom podgorickom skvos centru ulozeno je prilicno love(i jos ako nije njihova zemlja) ihaha.Ako na ovoliko trziste dovedu cijene na nivo cijena u regiji ima da prdnu u cabar sto se kaze...neisplativa investicija.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    cijene u regionu su jeftinije nego kod nas

    evo na primjer u bg-u
    http://www.squashland.com/cenovnik.html


    dok u hrvatskoj

    članovi
    SQUASHer liga - mjesečno 50.00 kn
    termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn
    mjesečna
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 400.00 kn
    godišnja
    10x45 min / mjesec (pon-ned) 4,400.00 kn

    ostali termin 45 min (pon-pet 10:00-16:00) 30.00 kn
    termin 45 min (16:00 - 22:00) 60.00 kn
    termin 45 min (sub i ned) 60.00 kn

    posebna
    ponuda učenici i studenti pon-pet 10:00-16:00
    mjesečna 10x45 min / mjesec 240.00 kn

    shto ti mozhe da u hrvatskoj daleko jeftinije mozhe da se prodje a znamo da je jachi standard...

    Shto se tiche teretane ona sama sebe otplacuje ... nemoj nju da rachunash u investiciju za skvos...
    Cijene su tolike samo zato shto nemaju konkurenciju i toga sam i ja svjestan...ja samo kazhem da sam ubijedjen da bi se njima isplatilo i da idu sa malo nizim cijenama ...a i mi smo poznati po tome da nemamo smisla za pruzhanje usluga...shto ce ti potvrdit ponuda u hrvatskoj...nema popusta za studente... nema popusta ako uzmesh 10 ili vishe termina mjesechno ...
    malo bolje uzmi tu rachunicu ... ne igraju uvijek chlanovi...
    I uzmi nazovi nedje da rezhervishesh za popodne da vidish koliko imash slobodnih termina ...ja ti ovo ne pricham na pamet...


    Sparco je dao jedan fin post o tome ... ako ti se neshto svidja da radish platicesh to vishe nego bilo shto jer ti prichinjava zadovoljstvo,pa iako znash da je skupo ...
    Aco pa jeli tenis sport shirokih narodnih masa ili samo iskljuchivo bogatog dijela stanovnishtva ... a i skuplji je sport od squash-a kad pogledash za nijansu...


    edit :
    evo nadjoh u sloveniju u nekom wlnes centru
    1 ura (45 min) 6,40 €
    Dopoldan (9:30-13:00), sob (15:00-21:00) 6,40 €
    Popoldan (15:30-17:00) 7,20 €
    Zvečer (17:45-23:00) 8,50 €
    ne bih bash rekao....sat vremena je bio od 5-10 eura u zavisnosti od lokacije..dakle 2.5 do 5e po igrachu...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ja sam svoje zaljenje izrazio za to shto ljudi ne umiju da promovishu stvari na pravi nachin,ne samo oni nego svi koji otvore neshto novo u PG.velika cijena ne znachi da je neshto dobro.u buticima gdje je skupa roba te sa vrata procjenjuju da li si doshao da kupujesh ili samo da gledash. i po procjeni jedne ulicharke ti dobijash odgovarajucu uslugu(chitaj samo $edi i ne umije ni dobar dan da nazove)"elitni" velvet lokal takodje npr,izbacivach koji cijeli zivot zna samo da stavi majicu u farmerice i ima 5 razreda osnovne shkole procjenjuje koje su djevojke lijepe i kako su muskarci odjeveni....zna se shto je ELITNO a toga nema kod nas. i zna se ko ide u takve lokale,butike i slichno. i zna se kakvu uslugu dobijash za pare koje mislish da potroshish na takva mjesta.

    Dakle prochitaj ti josh jednom moje postove jer se ja ne zalim na chinjenicu da nemam para za neshto...kako si ti to procijenio....
    Prijatelju, ti stvarno imas neke frustracije! Taj ko je vlasnik skvosh centra je ocigledno zadovoljan, cim nema potrebu za bilo kavim promocijama ili sirokim narodnim masama. Normalno je kad si prvi i jedini u nekom poslu da ti odredjujes cijenu na trzistu. Jer osim sto je sport ( glup,kako rece sector i slazem se) to je za nekoga i biznis i oce da izvuce najvise sto moze. MIslim da 90% ljudi u CG nezna sto je skvosh, ali to je postaje moderno i svi bi da igraju. E zbog takvih treba tolika cijena, a ko stvarno hoce da se rekreira ima milon drugih nacina. A sto se tice tvog komentara izbacivaca u Velvet-u, stvarno se vidi da si neki vrlo iskomleksiran tip! Poznajem te momke odavno (jednog od njih vec 20 godina) I znaju mnogo vise nego sto ti mozda znas i ne rade to zato sto ne umiju nista drugo, vec zato sto ih je muka nacerala. MOgu mislit kaka si ti tip, kad nece da te usluze kako treba kad udjes u butik, kad ne mozes da ides na skvosh ili kad te ne pustaju u velvet . Opusti se jadan. Zamisli sto bi bio Mnte Carlo kad bi svi mogli da idu tamo?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Prijatelju, ti stvarno imas neke frustracije! Taj ko je vlasnik skvosh centra je ocigledno zadovoljan, cim nema potrebu za bilo kavim promocijama ili sirokim narodnim masama. Normalno je kad si prvi i jedini u nekom poslu da ti odredjujes cijenu na trzistu. Jer osim sto je sport ( glup,kako rece sector i slazem se) to je za nekoga i biznis i oce da izvuce najvise sto moze. MIslim da 90% ljudi u CG nezna sto je skvosh, ali to je postaje moderno i svi bi da igraju. E zbog takvih treba tolika cijena, a ko stvarno hoce da se rekreira ima milon drugih nacina. A sto se tice tvog komentara izbacivaca u Velvet-u, stvarno se vidi da si neki vrlo iskomleksiran tip! Poznajem te momke odavno (jednog od njih vec 20 godina) I znaju mnogo vise nego sto ti mozda znas i ne rade to zato sto ne umiju nista drugo, vec zato sto ih je muka nacerala. MOgu mislit kaka si ti tip, kad nece da te usluze kako treba kad udjes u butik, kad ne mozes da ides na skvosh ili kad te ne pustaju u velvet . Opusti se jadan. Zamisli sto bi bio Mnte Carlo kad bi svi mogli da idu tamo?

    hahahahha chovjeche pa ti stvarno ne shvatash svrhu moje priche,kompleksash nisam,isfrustriran takodje nisam.Ne na nachin na koji ti i sektor pokushavate to da slikovito prikazete.Poredish babe i zabe mili, Monte Karlo je Monte Karlo i tamo budi siguran da za stvari koje platish dobijesh adekvatnu uslugu za razliku od nas tj CG.Upravo si rekao ono shto je problem naseg drushtva.da ti i quotujem - "to je za nekoga i biznis i oce da izvuce najvise sto moze" .Zbog ovih stvari mi nemamo diskoteke sa stranom muzikom,lokale dje mozesh da chujesh nesto drugo sem narodnjaka i slicne stvari.Druga stvar, shto se tiche momaka za velvet.Ja ih ne znam,zato nisam rekao specifichno taj i taj.Isto kao shto bih mozda rekao da su pgrichanke takve i takve,a i ja i ti i svi znamo da nisu SVE.Umjesto velveta sam mogao culto da uzmem ili 111...potpuno je irelevantno.Zelio sam da kazem da ti hocesh da izadjesh i potroshish primjera radi 100 eura u grad i dodje ti lik i kaze ti ne mozesh unutra jer ti je koshulja bzvz ili mu se ne svidjaju tvoje patike,cipele i slichno...

    Svrha moje priche je da treba neke stvari pribliziti shto vecem krugu ljudi da bi dobili shto veci broj musterija.Naravno da su pare vazne,nema osobe kojem nisu,ne moze se zivjeti od vazduha i vode.A mexico,ja sam ozenjen chovjek moram da gledam na svaki cent jer je vrijeme takvo....ne drzim se za majkinu suknju i ne cimam tatu balav za rukav da mu trazim pare za gorivo i grad.Sami ih zaradjujemo i mislim da imam pravo da zahtijevam ako nishta pa makar uljudnost za ono shto placam ili mozda mislim da platim.Imam usta,nisam nijem i naravno da cu da kazem ako mi neshto ne odgovara ma kako god to tebi ili bilo kome zvuchalo...



    P.S.
    Postoji ogromna razlika izmedju chovjeka koji je zaljubljenik u neshto i zeli da otvori to da podijeli sa ostalima i chovjeka koji isto to otvara samo da bi zaradio...jer prvom je bitno da se svi osjecaju ugodno i da zavole to shto on pruza, a drugom je jedino bitno da ljudi ostavljaju pare u to shto ulozi i ako mu se ne vrate za 2-3 mjeseca onda mu je "propao" posao....o tome se radi...znam ja te priche pa shto ti ne uradish neshto onda kad tako mislish i slichno tome...ali nije kao da ja i hiljade drugih imam resursa da to odradimo...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 15-04-09 at 12:32.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ne bih bash rekao....sat vremena je bio od 5-10 eura u zavisnosti od lokacije..dakle 2.5 do 5e po igrachu...
    Aco ja ti pricham to iz josh jednog velikog razloga ... igrao sam i taj tenis dosta puta i ako ti uspijesh da se izigrash za sat vremena tenisa kao sat vremena skvosha onda svaka ti chast...mora da si nekad trenirao pa ti to dobro ide ... Da bi chovjek igrao tenis treba mnogo vishe vremena da se udje u rutinu da se dobije osjecaj da se nauchi servirat ....shto sa skvoshom je potpuna suprotnost ... nije sve u samoj cijeni ... bitno je koliko postignesh da uradish u tih sat vremena....(evo jedan podatak da je skvosh jedan od sportova dje se chovjek najbrzhe troshi) ... Meni je dovoljno sat vremena skvosha da panem sa noga i odem doma sav sretan ...dok se na tenios ne mogu umorit ...ispane mi kao maraton pa me vremenski smori...
    E sad ako ti rachunash da platish 2.5e i on ti danas da jedan reket koji pet para ne valja , pa dodjesh sjutra opet a on ti da drugi reket koji opet nishta ne valja ... tebe to mozhda zadovoljava jer sport vjerovatno shvatash samo kao rekreaciju i zajebanciju onda ok razumijem te shto ocesh da kazhesh...
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  22. #72
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    squash nije glup sport. podjite i probajte. moyda ce biti glup nekom ko je fiyicki potpuno nespreman koji ne mrda iz kuce izvaljenih stomaka.
    nedjeljno 2 puta igram fudbal, 2 puta basket, 2-3 puta mjesecno na tenis, svaki drugi dan na trim stazu, i pored svega toga najveci mi je gust poci 2 puta nedjeljno na squash.
    i mnoooooooogo je dobar sport

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    Aco ja ti pricham to iz josh jednog velikog razloga ... igrao sam i taj tenis dosta puta i ako ti uspijesh da se izigrash za sat vremena tenisa kao sat vremena skvosha onda svaka ti chast...mora da si nekad trenirao pa ti to dobro ide ... Da bi chovjek igrao tenis treba mnogo vishe vremena da se udje u rutinu da se dobije osjecaj da se nauchi servirat ....shto sa skvoshom je potpuna suprotnost ... nije sve u samoj cijeni ... bitno je koliko postignesh da uradish u tih sat vremena....(evo jedan podatak da je skvosh jedan od sportova dje se chovjek najbrzhe troshi) ... Meni je dovoljno sat vremena skvosha da panem sa noga i odem doma sav sretan ...dok se na tenios ne mogu umorit ...ispane mi kao maraton pa me vremenski smori...
    E sad ako ti rachunash da platish 2.5e i on ti danas da jedan reket koji pet para ne valja , pa dodjesh sjutra opet a on ti da drugi reket koji opet nishta ne valja ... tebe to mozhda zadovoljava jer sport vjerovatno shvatash samo kao rekreaciju i zajebanciju onda ok razumijem te shto ocesh da kazhesh...
    pa naravno...da mi se bilo shto od sportova svidjalo vjerovatno bih kao mali pocheo da to da treniram i ostao vjeran tome...sad shto se konkretno tiche shvosh-a na njega vishe gledam kao sredstvo za mrshanje nego kao neshto drugo.... al sobzirom da nije bash pristupachno moram da se zadovoljim toloshkom shumicom je li

    inache shto se tice zamaranja...i stoni tenis zna itekako da umori pa opet ne napravish vishe od jednog koraka a na tenis vazda zovesh nekog ko bolje zna od tebe da bi malo vishe trchao po terenu
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 15-04-09 at 12:59.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •