Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: CDM vs MSN

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down CDM vs MSN

    Kopka me okle mi poznat dizajn www.cafemontenegro.com a kako ne posjecujem cesto www.msn.com tek sad zapazih ovo.
    Attachment 18796
    www.cafemontenegro.com

    Attachment 18797
    www.msn.com

    Znam da je kod nas nedostatak kvalitetnih web dizajnera(ne i web programera ), kao i ljudi koji se na profesionalan nacin bave osmisljanjem i razvojem jednog web-a, znam i da je trziste malo, i sve...al ipak ....
    Podrzavam to sto je CDM krenuo agresivno da pravi dobar portal, sa svjezim informacijama, dobrim fotografijama i timom novinara. Ovako nesto i jeste bilo potrebno Crnoj Gori. Ali ako je vec to tako onda su trebali misliti i o tome da imaju autentican dizajn, da nadju profesionalce za to, mozda i strance. Bolje jednom platiti vise nego 10 puta po malo, a opet ne valja
    Mozda su CDM-u ovo podvalili, al' mislim da bi trebali na ovo da obrate paznju.

    Jos jednom, moraju se gledati drugi sajtovi radi ideja i sl, ali potpuno ukrasti dizajn za sajt koji planira da ima veliku posjecenost... ccc...los izbor.

    samo moje zapazanje

    poz

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    je odavno zapazeno, ali sta ces, bolje je nego prije, pa kako bilo .

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Samo je korišćena provjerena šema rasporeda informacija na stranici... Ovom tvojom logikom mogao bi da napadaš npr. KDE za krađu šeme Windows Explorera

    Relax. Have a beer

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Samo je korišćena provjerena šema rasporeda informacija
    hihihihihihihi lijep eufemizam

    aj ako ti kazes, ja sam mali i neznaven

    Al' bas me interesuje je l' su svjesno isli na to da izgledaju kao MSN ili su im podvalili ovi koji su pravili sajt.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    To vec ne znam

    Ne shvati me pogrešno, nisam advokatisao jer ne poznajem ni jedne ni druge, tako da nema potrebe da to nazivaš eufemizmom.
    Ne poznajem ni tebe niti sam rekao da si mali i neznaven

    Pogledaj većinu sajtova koji vole sebe nazivati portalom, svi imaju sličan layout, to je sve što želim reći

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Blah...onda 4617163 sajtova kopira MSN...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slicnosti ima, u pravu si limeni, ali ako tako gledas onda je svaki sajt radnjen po npr. WEB 2.0 "standardu" manje vise isti. Veliki headeri, ikonice, refkleksij...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam ja sta je web 2.0 standard, mada to nije standard, ali i znam da je ovo cista kradja.
    Dajte ljudi... reklama na potpuno isto mjesto, linkovi se isto prikazuju i tako dalje i tako blize...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cista kradja, ovo smo davno komentarisali nedje.
    ako su vec trazili inspiraciju mogli su da pogledaju index.hr, t-portal.hr...
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Samo je korišćena provjerena šema rasporeda informacija na stranici... Ovom tvojom logikom mogao bi da napadaš npr. KDE za krađu šeme Windows Explorera

    Relax. Have a beer
    TO nije "koriscenje provjerene seme rasporeda informacija", nego kopiranje najobicnije... 'bem ti, sto ne dadose koju kintu da se i to napravi, da se ponosimo malo btw sta KDE krade od Windows Explorera? Ne skontah taj dio.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Dobro, nazovimo to kopiranjem, whatever... Ne znam na kakvoj se tu originalnosti moglo insistirati, da npr. reklama bude s lijeve a ne s desne strane, a vijesti da budu 20 piksela šire, da se vlasi ne dosjete?
    Pravljenje portala nije polje za izmišljanje tople vode i nekakve egzibicije...

    Da li su ljudi snimili naslovnu stranu msn.com i mijenjali je u Front Page-u ne znam, da li im div-ovi imaju iste id-je i klase ne znam ni to, nije me ni volja da provjeravam.
    Ako imaju onda je neka bude da je krađa.

    Ipak, galamiti ovdje o krađi i "dršte lopova" je klasično sičijanje, hipokrizija i konkurentska pizma, a ne profi razgovor.

    A ovo za KDE pomenuh jer vidjeh da je čo'ek linux-ovac... Eto, ko bi htio da to nazove krađom (ja neću ) mogao bi da kaže ponešto za npr. taskbar, sat u desnom uglu taskbara, dugme za dodatni meni s programima u lijevom, desktop s pozadinom, bla-bla...

    Sve u svemu, relax, have a beer

    PS. Samo da se zna, nemam nikakve veze s ovima što su to radili, niti bih ga ja pravio tako kako je napravljen, samo zastupam realno gledište na stvar

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^^^^
    profi razgovor...

    Usput vidjoh danas da http://www.vijesti.cg.yu/ ima novi dizajn...a slican sadrzaj... moramo ih obavijestiti da ne koriste PROVJERENE SEME RASPOREDA INFORMACIJA... od sad cu ovo tako da zovem... I one plavuse u beogradu su samo koristile provjerene seme raspreda informacija. I onaj narkoman sto mi po komsiluku lopinga bice da koristi provjerene seme

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma to je msn uzeo od cdm

    ne znam cdm ima sličnosti sa msn, ali vijesti-nešto i ne vidim (a žao mi je što su vijesti promijenili sajt-stari mi je nekako više ličio na njihovu novinu (stilom), iako je ovaj sajt moderniji ipak mislim da je bilo bolje malo doraditi stari sajt)

    takođe cdm je osjetno (programerski) lošije urađen-probaj na primjer dok si offline da smanjiš broj vijesti na msn, i broj vijesti na cdm, pa ćeš vidjeti razliku..

    msn ima i neke fine opcije-tipa da se mijenja boja sajta (preko AJAX-a, tako da je to brzo i sa slabijom internet konekcijom) što cdm nema


    cdm takođe i nije baš "pravi" (iliti "punokrvni") ajax sajt jer ne koristi xml za dinamički dio (koliko sam ja primijetio, mada nisam detaljno gledao)

    rekao bih da je cdm samo pokušaj kopiranja msn-a (ali je msn ipak osjetno kvalitetnije urađen)...

    mada ne vidim baš što je tu loše (osim što je slabije (programerski) odrađeno). mislim malo je teže (čitaj skuplje) odraditi nešto novo nego što cdm ima para, a opet ako valja bi to neko preuzeo od njih, tako da ne bi dugo bili originalni, mada ne valja ni ovoliko kopirati nekog
    ....

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,548
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da je to neki template za glavni site, koji se moze napraviti.
    zato su skoro isti

  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    ma to je msn uzeo od cdm

    ne znam cdm ima sličnosti sa msn, ali vijesti-nešto i ne vidim (a žao mi je što su vijesti promijenili sajt-stari mi je nekako više ličio na njihovu novinu (stilom), iako je ovaj sajt moderniji ipak mislim da je bilo bolje malo doraditi stari sajt)

    takođe cdm je osjetno (programerski) lošije urađen-probaj na primjer dok si offline da smanjiš broj vijesti na msn, i broj vijesti na cdm, pa ćeš vidjeti razliku..

    msn ima i neke fine opcije-tipa da se mijenja boja sajta (preko AJAX-a, tako da je to brzo i sa slabijom internet konekcijom) što cdm nema


    cdm takođe i nije baš "pravi" (iliti "punokrvni") ajax sajt jer ne koristi xml za dinamički dio (koliko sam ja primijetio, mada nisam detaljno gledao)

    rekao bih da je cdm samo pokušaj kopiranja msn-a (ali je msn ipak osjetno kvalitetnije urađen)...

    mada ne vidim baš što je tu loše (osim što je slabije (programerski) odrađeno). mislim malo je teže (čitaj skuplje) odraditi nešto novo nego što cdm ima para, a opet ako valja bi to neko preuzeo od njih, tako da ne bi dugo bili originalni, mada ne valja ni ovoliko kopirati nekog
    Istina, iza MSN-a stoji valjda Microsoft ?

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.webopedia.com/TERM/M/MSN.htm

    I nisam rekao da vijesti.cg.yu izgledaju isto kao MSN vec suprotno...da me cudi sto zasto nisu koristili isti dobro poznat raspored informacija.
    Last edited by MrLimeni; 28-03-08 at 05:35.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrLimeni View Post
    http://www.webopedia.com/TERM/M/MSN.htm

    I nisam rekao da vijesti.cg.yu izgledaju isto kao MSN vec suprotno...da me cudi sto zasto nisu koristili isti dobro poznat raspored informacija.
    izvinjavam se onda....jbg oni (vijesti) kasne i ne znaju što je moderno (ne znaju što je dobro poznat raspored informacija)


    ma zna se da ms krade stvari-to je on sigurno ukrao od cdm
    ....

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije tajna da je CdM koristio kao inspiraciju MSN. To je i bio zadatak dizajnera. Takodje, radi se o provjerenom rasporedu. Nije isti vec veoma slican to je jasno. Ako potrazite alo boilje vidjecete da postoje portali koji su slican dizajn koristili prije MSN-a, ali nisu ni blizu tako poznati.

    Moglu smo kako neki rekoste da koristimo i neke druge pomenute portale ali nismo jer su po nasem misljenju dizajnerski promasaji. (Index je sada nesto bolji tada je bio smijesan)

    Dalje, ne postoje vise originalni portali ako ce istovremeno da budu i funkcionalni.

    Korisni komentari su svakako dobrodosli. Smatramo da riječ krađa kod web dizajna nema bas mnogo smisla.

    Mišljenja smo da je sadržaj najvažniji.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrLimeni View Post
    ^^^^
    profi razgovor...

    Usput vidjoh danas da http://www.vijesti.cg.yu/ ima novi dizajn...a slican sadrzaj... moramo ih obavijestiti da ne koriste PROVJERENE SEME RASPOREDA INFORMACIJA... od sad cu ovo tako da zovem... I one plavuse u beogradu su samo koristile provjerene seme raspreda informacija. I onaj narkoman sto mi po komsiluku lopinga bice da koristi provjerene seme
    Veoma neukusan komentar, moram da primjetim. A ne znam i zasto MrLimeni lici na nekog ko eventulano programira, dizanira, priprema ili nesto radi u vezi sa ili na sajtu vijesti . Mozda grijesim, samo tako liči.
    Last edited by Administrator; 28-03-08 at 20:38.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Zabjelo
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prva stvar...grijesis da imam ikakve veze sa vijestima.
    Drugo...ovo je klasicna kradja..Da se kod nas postuje zakon, cdm bi bio tuzen za krsenje prava intelektualne svojine. Prije nego sto mlatite o RASPOREDU INFORMACIJA i sl procitajte nesto o INTELEKTUALNOJ SVOJINI.
    Isto kao sto ste vi ukrali dizajn tako i vama kradu tekstove bez navodjenja izvora.
    Sadrzaj je bitan zbog vase popularnosti, ali i dizajn je bitan..a vi ste ga ukrali.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrLimeni View Post
    Prva stvar...grijesis da imam ikakve veze sa vijestima.
    Drugo...ovo je klasicna kradja..Da se kod nas postuje zakon, cdm bi bio tuzen za krsenje prava intelektualne svojine. Prije nego sto mlatite o RASPOREDU INFORMACIJA i sl procitajte nesto o INTELEKTUALNOJ SVOJINI.
    Isto kao sto ste vi ukrali dizajn tako i vama kradu tekstove bez navodjenja izvora.
    Sadrzaj je bitan zbog vase popularnosti, ali i dizajn je bitan..a vi ste ga ukrali.
    Koliko ti je taj zakon poznat i koliko si ga citao vidi se a i koliko ti je poznato koliko ko koga kopira vidim jos manje. Najnesrecnije je MrLimeni sto u ovoj drzavi svako moze da mlati ko maksim po diviziji i da ostane ziv, da svako moze da kaze da neko krade i da ne odgovara za to (mislim sad bas na tebe). Ne smeta nam da nam neko krade tekstove i neka krade koliko oce. Ovdje smo da sirimo informacije i da se ljudi lakse i bolje informisu i da lakse dolaze do informacija. Lijepo bi bilo da navode izvore ali ako nece ne moraju, nek im je prosto.
    MSN mi s ebas svidja i jos cemo neke fore od njih iskopirati jer su super. sad radimo na kopiranju nekih widget-a google-a. Njih je prvi poceo da kopira Yahoo, a MSN ih je kopirao za sistem pretrage i web adverta-a itd itd....ali ti to vec znas.
    Nastavi raspravu slobodno samo bez vrijedjanja, jer to necemo tolerisati i pod cijenu da nas optuze za cenzuru. Mislim da je iz nekih nasih ranijih diskusija to poptuno jasno.
    Iskljucujem se iz dalje rasprave.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa dobro krađa je prejak pojam, kopiranje...nije baš tačno (preciznije je reći pokušaj kopiranja jer su programeri ipak slabije odradili posao na cdm), inspiracija (ipak je malo više od toga),...

    dobra bi bilo i pokušati iskopirati (to jest "koristiti kao inspiraciju") foru sa promjenom boja/stila (bez ponovnog učitavanja sajta) i slično
    ....

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrLimeni View Post
    ...ovo je klasicna kradja..
    DECHKO....to su ozbiljne optuzbe :mrgreen:
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    A ovo za KDE pomenuh jer vidjeh da je čo'ek linux-ovac... Eto, ko bi htio da to nazove krađom (ja neću ) mogao bi da kaže ponešto za npr. taskbar, sat u desnom uglu taskbara, dugme za dodatni meni s programima u lijevom, desktop s pozadinom, bla-bla...
    Mrzi me da objasnjavam sta je sve KDE 3 donio u svijet desktopa, sto tada nije postojalo u Windowsu... sta je imao jos tada, mogao si da imas taj djavolji taskbar dje ti je merak, sat u desnom uglu taskbara je postojao prije 5 ( PET) godina kad je dosao taj KDE 3.0, odlicno se sjecam, slackware 9.0, dugme za dodatni meni sa programima je moglo da se postavi GDJE HOCES jos tada, mogao si da imas deset start menija ako ti je merak bio, a da ne spominjem sta je sve imao na desni klik u "eksploreru", tj Konqueroru, kad kliknes na neki fajl, to jos sve nema Vista, ali je dosta stvari dodato u Vistu koje je KDE imao jos prije pet godina, rekoh ti... nego ti stvarno nemas veze sa tim, vidim ja, taj KDE si vidio kod komsije prije 2 dana na blic, i rekao "vidji sram ih bilo kopiraju Vistu"... ako mi ne vjerujes skini neku staru distribuciju, ima ih, sa KDE 3.0 ili 3.1, vidji od kojeg je to datuma, pa pogledaj sta ima... dakle lako provjeriti ako si empirista, sta je kopirala Vista od KDE-a od prije PET GODINA, a sta je kopirao KDE od Viste... nema potrebe da spominjemo ovaj zadnji KDE dakle, za ovu raspravu je dovoljan stari Ne znam jesu li to kopirali od Mac OSa btw, uvijek postoji ta mogucnost, sumnjicim ih da vecina od njih kopiraju, ipak su oni zakon Tako drugar, kad budes vidio malo vise Linuxa i Windowsa onda se javi sa takvim komentatorima o kopiranju... zivio...

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by denxho View Post
    mislim da je to neki template za glavni site, koji se moze napraviti.
    zato su skoro isti
    sta ti znas jadan...cu za glavni sajt...

    moguce je da je dizajner iskoristio isti template a templejti su besplatani...tako da to sigurno nije kradja,a portal je extra...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •