Results 1 to 18 of 18

Thread: Zene su ponekad veci muzjaci od muzjaka?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zene su ponekad veci muzjaci od muzjaka?

    Zanimljiv intervju.

    http://www.glasistre.hr/?a9d5ae7c06a...,17444,,218295,,

    I ženama i muškarcima totalno je nepodnošljivo tri ili više godina biti u vezi s istim ljudskim bićem. Da nema kredita koje treba otplatiti, imovine koju treba dijeliti i djece o kojoj većina žena sama ne može brinuti, brakovi i veze trajali bi najdulje šest mjeseci. Ovako, formalna, dugogodišnja veza robija je koju podnošljivom mogu učiniti samo česte »nevjere«
    - Statistike pokazuju da ima sve više razvoda, institucija braka izumire, a žene su i dalje žrtve obiteljskog nasilja. Zašto se to događa? Je li možda kriva emancipacija s kojom se patrijarhalni obrasci nikako ne mogu pomiriti?
    - Kako pitate ispada da je nasilja sve više zato što žene u posljednje vrijeme češće traže slobodu. Ne slažem se. Žene se sve manje bune jer moraju sve više raditi. Robijaši rijetko dižu revoluciju. Danas nema više nasilja nego ranije, samo se o njemu više govori. Iako imamo zakone po kojima bi sudovi mogli zlostavljače maknuti od žrtve ili ih strpati u zatvor, to se rijetko događa. I suci su samo muškarci. Mene posebno rastužuje što su najgori muškarci među sucima - sutkinje. Bešćutne žene pune milosti prema nasilnicima svih profila, silovateljima posebno. Što je to što ženu nagoni da bude veći mužjak od mužjaka, pitanje je na koje psihijatri nikako da odgovore.
    - U kolumnama često ne štedite ni djecu. Ispadaju nezahvalna, sebična, razmažena i zapravo velik teret na grbači roditelja. Jesu li Vam prigovarali zbog takvog stava, jer ipak živimo u društvu koje djecu ističe kao najveću svetinju?
    - Jesu li mi prigovarali? Ne razumijem pitanje. Tko mi smije prigovarati? Nikad me nije bilo briga što netko misli o mojim stavovima. Djeca roditeljima jesu veliki teret. Djeca su i naša jedina, bezuvjetna, doživotna ljubav. Što nikako ne znači da je to i velika i doživotna radost. Dapače. Imati djecu znači dovijeka biti u strahu. Kako s djecom pobjeći od rata? Kako s djecom preživjeti bijedu u miru? Mnoga su djeca teško bolesna ili potpuno nesposobna za samostalan život. Neka se drogiraju, opijaju, žive s partnerima koji po našem sudu imaju pretamnu put ili se mole tuđem bogu. U školi su loša. Naše kćeri žele postati glumice, a mi mislimo da su sve glumice kurve. Kako susjedu objasniti da nam sin nije ***** iako su ga oko ponoći vidjeli na rivi kako se ljulja na visokim ružičastim petama odjeven u žarkocrvenu haljinu? Život s djecom pravi je užas. Nažalost, roditelji ništa o tome ne znaju dok im se ne dogodi dijete. A onda je prekasno. U modernim društvima djecu se prikazuje kao »svetinju« zato što roditelji zbog emocija koje gaje prema svojoj djeci osjećaju žestoku krivnju.
    Last edited by Argonaut; 21-03-08 at 12:50.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    ...Djeca roditeljima jesu veliki teret. Djeca su i naša jedina, bezuvjetna, doživotna ljubav. Što nikako ne znači da je to i velika i doživotna radost. Dapače. Imati djecu znači dovijeka biti u strahu. Kako s djecom pobjeći od rata? Kako s djecom preživjeti bijedu u miru? Mnoga su djeca teško bolesna ili potpuno nesposobna za samostalan život. Neka se drogiraju, opijaju, žive s partnerima koji po našem sudu imaju pretamnu put ili se mole tuđem bogu. U školi su loša. Naše kćeri žele postati glumice, a mi mislimo da su sve glumice kurve. Kako susjedu objasniti da nam sin nije ***** iako su ga oko ponoći vidjeli na rivi kako se ljulja na visokim ružičastim petama odjeven u žarkocrvenu haljinu? Život s djecom pravi je užas. Nažalost, roditelji ništa o tome ne znaju dok im se ne dogodi dijete. A onda je prekasno. U modernim društvima djecu se prikazuje kao »svetinju« zato što roditelji zbog emocija koje gaje prema svojoj djeci osjećaju žestoku krivnju.

    Tako nekako, upravo.
    Nego, what's the, um, point?
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Point je da novinar mora da nase*e nesto da bi zaradio tu bijednu platu.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda sam luda, al ja ne razmisljam na ovaj nacin.
    Bilo je stvari kojih smo se bojali, a nije trebalo... trebalo je zivjeti.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    ^ Ne brini se, spadaš u normalnu većinu.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    ^ Ne brini se, spadaš u normalnu većinu.
    Znaci da su svi koji ne razmisljaju tako - nenormalni?
    Malo preteska kvalifikacija, ne mislis li?

    Ako mislis da je ono sto je Rudana u intervju rekla - pogresno, molio bih te da kazes sto je to ogresno i zasto tako mislis. To je i poanta posta, ne da se kaze "to je tako ili nije tako", nego da se daju argumentizasto je to pogresno ili zasto nije pogresno.

    Ja mislim da zena razmislja realno, na nacin koji svi mozda pomisle ali se boje priznati sami sebi i/ili okolini.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da, razmislja realno jer je to u svijetu "hit" ybi sto stignes i siri noge kome hoces... aj ne **** zivota ti
    Last edited by Artemis; 22-03-08 at 22:12.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Ma da, razmislja realno jer je to u svijetu "hit" ybi sto stignes i siri noge kome hoces... aj ne **** zivota ti
    Jel ti to samo ....... bez veze, ili imas sto konkretno za reci?
    Da cujem, sto je to zena KRIVO napisala?
    Last edited by Artemis; 22-03-08 at 22:13.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post

    Ja mislim da zena razmislja realno, na nacin koji svi mozda pomisle ali se boje priznati sami sebi i/ili okolini.
    Argo, kritikujes nekoga sto je rekao da je drugacije razmisljanje normalno (sto samo po sebi ne mora da znaci da je drugacije, obavezno, nenormalno), a u ovoj recenici tvrdis da je ovakakv stav "realan" i da SVI tako misle ali se boje da to priznaju?
    Cinjenica je da su ljudi vrlo "subjektivni" kad su licni stavovi u pitanju (sto je i logicno, jel?) i da na sustu suprotnost reaguju sa "gardom", kao i ti sto si u ovom slucaju.

    Ja ne mislim da je realno razmisljanje da se sa jednom osobom ne bi provelo vise od sest mjeseci da se moze zivjeti sa jednom platom i da se moze samostalno podizati dijete!
    Takodje ne mislim da je realno da se mora biti nevjeran da bi se ta "tortura" zvana zajednicki zivot (jedan partner za 30 godina) mogla izdrzati!
    Definitivno ne mislim da su djeca roditeljima veliki teret, niti da je zivot sa djecom "pravi uzas"?!

    Ima nas raznih, onima koji su promiskuitetni je vjerovatno grozna pomisao da moraju 30 godina provesti sa jednom osobom, ali nekima drugima je jedina radost mirna luka koju moze predstavljati ta osoba koju voli i sa kojom je odlucio provesti zivot.
    Ne cvjeta cvijece u svakoj sekundi zivota, ima problema uvijek (a gospodja koja je intervjuisana ima mnooogo problema, definitivno) ali jedna lijepa stvar koja se dogodi potisne milion ruznih!
    Ima trenutaka kad bih svog supruznika zafrljacila sa terase, ali u sledecem trenutku se raspilavim od jedne lijepe rijeci, pogleda ili gesta...
    Covjek nije stvoren da bude sam sa svojim egom i da sam sebi bude dovoljan! To je sebican covjek!
    A nebulozno mi je razmisljanje da bi svi bili razvedeni posle 6 mjeseci da nije kredita koji se moraju vracat i kao lakse je podizati dijete u dvoje?!
    Iz svake rijeci doticne gospodje izbija nevidjena sebicnost i bijes prema sopstvenom zivotu.

    Ma sta mislio, a mislis slicno rekla bih po ovom postu, ja uzivam u mom zivotu ovakav kakav mi je, djeca mi pricinjavaju samo radost, a nije uzas to sto provedem noc uz postelju djeteta koje ima temperaturu, nego ljubav i briga za njega, nacin da mu pokazem koliko mi je stalo, jer ga moj sjednik nece ozdraviti...Zar treba jedna jedinica u skoli, dolazak kuci u nevrijeme, sitna laz da opravda svoj postupak, zar to treba da me ubijedi da je zivot sa djecom uzas?!
    a sta je sa zagrljajem, sa najljepsim osmijehom koji mozes dobiti, najsladjim poljupcem kad dodje sa priprema, najumilnijim glasicem i zavodnickim okicama kad oce nesto da te smuti, da sakrije...sta je sa pozivom da ga ususkas u krevetu i da mu das poljubac prije laku noc...zar je to "uzas zivljenja sa djecom"?

    Ni jedna rijec nije na mjestu u ovom intervjuu. Trazio si misljenje, jedno imas.
    Sve je krivo napisala sto se mene tice, ona vjerovatno tako i misli i nije nista slagala, ali samo u svoje ime...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Argo, kritikujes nekoga sto je rekao da je drugacije razmisljanje normalno (sto samo po sebi ne mora da znaci da je drugacije, obavezno, nenormalno), a u ovoj recenici tvrdis da je ovakakv stav "realan" i da SVI tako misle ali se boje da to priznaju?
    Rekao sam: mozda svi. I to je istina. Mozda. Dakle, ne svi. Vecina sigurno da.
    Sto ne znaci da je nenormalno/normalno, whatever.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    i logicno, jel?) i da na sustu suprotnost reaguju sa "gardom", kao i ti sto si u ovom slucaju.
    Gdje ti vidis gard?

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ima nas raznih, onima koji su promiskuitetni je vjerovatno grozna pomisao da moraju 30 godina provesti sa jednom osobom,
    Nisam promiskuitetan, ali i meni je ta pomisao grozna. Iako, zamisli, volim svoju curu!
    Ali isto tako, kao i svako normalno ljudsko bice imam potrebu za novim. Osoba sam koja se nikad ne zadovoljava posstojećim stanjem.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne cvjeta cvijece u svakoj sekundi zivota, ima problema uvijek (a gospodja koja je intervjuisana ima mnooogo problema,
    Prvo mene napadas da reagiram sa gardom, a onda ovdje pises da zena koja je ono napisala ima "mnoooogo problema". Hej, zasto? Zato sto je iskreno rekla ono sto misli, i sto je zapravo u svoj svojoj sustini istina?
    Samo sto ljudi ne vole pogledati istini u oci!
    Daj se skuliraj.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A nebulozno mi je razmisljanje da bi svi bili razvedeni posle 6 mjeseci da nije kredita koji se moraju vracat i kao lakse je podizati dijete u dvoje?!
    O, bi, i te kako bi! Ne zanosi se.


    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Iz svake rijeci doticne gospodje izbija nevidjena sebicnost i bijes prema sopstvenom zivotu.
    Gospodja je, za razliku od tebe i mene ,prozivila puno toga u zivotu i podigla dvoje odrasle i skolovane djece. Malo priouci tko je i sto je doticna gospodja prije nego pocnes sa neosnovanim kavlifikacijama.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ma sta mislio, a mislis slicno rekla bih po ovom postu, ja uzivam u mom zivotu ovakav kakav mi je, djeca mi pricinjavaju samo radost, a nije uzas to sto provedem noc uz postelju djeteta koje ima temperaturu, nego ljubav i briga za njega, nacin da mu pokazem koliko mi je stalo, jer ga moj sjednik nece ozdraviti...Zar treba jedna jedinica u skoli, dolazak kuci u nevrijeme, sitna laz da opravda svoj postupak, zar to treba da me ubijedi da je zivot sa djecom uzas?!
    Kao i vecina na ovom forumu, nista ti shvatila nisi jer sve shvacas doslovno. Previse usko gledas. Skuliraj se.

    Meni je gust postati "misljenja drugacija od drugih" jer jednostavno uzivam u tome kako se ljudi dizu na sttraznje noge napadne li se njihov sustav vrijednosti m,pa bio on ispravan ili ne (u necijim drugim ocima). Jednostavno me uzasava politicka korektnost kakva ovdje prevladava i to je razlog zasto cesto postam nest oovakvo provokativno. Slagao se ja sa onim sto sam posao ili ne. A ti si, zvonce, dosla do zakljucka, a ne znam kako, da se ja sa Vedranom slazem, al iako pazljivo procitas, nigdje nisam rekao da je zena u pravu i da ja tako razmsiljam. JEsam li?
    VIdis problema gdje ih nema.
    SKuliraj se.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Rekao sam: mozda svi. I to je istina. Mozda. Dakle, ne svi. Vecina sigurno da.
    Sto ne znaci da je nenormalno/normalno, whatever.
    vidis, ja mislim da vecina misli drugacije, sto takodje ne znaci da je nenormalno bilo sto od ponudjenoga.



    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Gdje ti vidis gard?
    vidjela sam otpor misljenju da je normalno razmisljanje suprotno od onoga sto je gospodja napisala, a onda tvoj post sa onom recenicom gore (koja je kljucna za moje javljanje) a na kraju poziv useru da kaze sta je KRIVO receno u onom postu!
    To me navelo da pomislim da ti mislis da je pravo, ali ne sporim da sam mogla da pogrijesim.



    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Nisam promiskuitetan, ali i meni je ta pomisao grozna. Iako, zamisli, volim svoju curu!
    Ali isto tako, kao i svako normalno ljudsko bice imam potrebu za novim. Osoba sam koja se nikad ne zadovoljava posstojećim stanjem.
    Ja mislim da nikad nijesam ni dovela u pitanje tvoju ljubav prema curi sa kojom zivis, ti najbolje znas da li je volis ili ne, takodje ne mislim da se voli samo jednom i citav zivot i potpuno je normalno da se stanje promijeni...o tome nijesam ni govorila.

    Evo ovdje si napisao "...kao i svako normalno ljudsko bice imam potrebu za novim..."
    Sad bih ja trebala da "skocim" kako si mislio da sam nenormalna jer ja ne osjecam apsolutno nikakvu potrebu za novim?
    Ja sebe smatram za normalno bice iako nemam potrebe za novim...a slozicu se da je i tvoja potreba potpuno normalna i regularna


    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Prvo mene napadas da reagiram sa gardom, a onda ovdje pises da zena koja je ono napisala ima "mnoooogo problema". Hej, zasto? Zato sto je iskreno rekla ono sto misli, i sto je zapravo u svoj svojoj sustini istina?
    Samo sto ljudi ne vole pogledati istini u oci!
    Daj se skuliraj.
    (moras mi objasniti termin "skulirati" vise puta si ga spomenuo)

    Ne, nijesam te napala da si reagovao sa gardom, nego da si na gard odgovori gardom...moze biti da si pregrubo shvatio to sto sam htjela reci, uglavnom sam mislila na odbranu (malo agresivniju) svoga prvoga posta. Trazio si da komentarisemo, i kad smo iskomentarisali malo si se "nasao pogodjen", ne shvatam zasto, jer ako se ne slazem sa necijim misljenjem ja cu to i reci.
    Opet se kod sustine necemo razumjeti!
    Ja i rekoh da je ona vjerovatno rekla SVOJU istinu, i da nista nije slagala ali se nikako ne mogu sloziti da je to sto je rekla u svojoj sustini istina! I ne bjezim od istine, prosto se ne slazem ni sa jednim slovom koje je izrekla. I po mom misljenju, ima problema, bas mnogo! Brak joj definitivno nije bio kako treba, zivot s djecom joj je bio "uzas" to su njene rijeci, i nego sto cu drugo da pomislim nego da je imala mnogo problema u zivotu?







    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Gospodja je, za razliku od tebe i mene ,prozivila puno toga u zivotu i podigla dvoje odrasle i skolovane djece. Malo priouci tko je i sto je doticna gospodja prije nego pocnes sa neosnovanim kavlifikacijama.
    Da li to sto je prozivila mnogo znaci da nema problema?
    Da li je zivotni uspjeh iskolovati dvoje djece uz relativno dobre uslove zivota?
    Znatno se razlikuje moj i tvoj pogled sto znaci uspjesan roditelj!
    Nikad se ne bih ponosila da moji roditelji kazu da sam im bila teret i da je bio "uzasan" zivot sa mnom kao sa njihovim djetetom!?
    Zao mi je, ali ja tako razmisljam!



    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Kao i vecina na ovom forumu, nista ti shvatila nisi jer sve shvacas doslovno. Previse usko gledas. Skuliraj se.
    opet da se skuliram...bih, ali ne znam kako

    OK, interesuje me da li bi da sam rekla-tacno, zena je u pravu, ova djeca su samo teret i briga, da nije njih razvrla bih se prije osamnaest ipo godina, ali imam dva kredita od po 10000 pa ih treba vracat...-da li bih tada siroko gledala?
    Sta je po tebi "siroko" gledanje u ovom slucaju?
    Nesto sto je slicno tvome pogledu?
    Zasto ti smeta ako neko ne dozivljava zivot kao uvazena gospodja?

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Meni je gust postati "misljenja drugacija od drugih" jer jednostavno uzivam u tome kako se ljudi dizu na sttraznje noge napadne li se njihov sustav vrijednosti m,pa bio on ispravan ili ne (u necijim drugim ocima). Jednostavno me uzasava politicka korektnost kakva ovdje prevladava i to je razlog zasto cesto postam nest oovakvo provokativno. Slagao se ja sa onim sto sam posao ili ne. A ti si, zvonce, dosla do zakljucka, a ne znam kako, da se ja sa Vedranom slazem, al iako pazljivo procitas, nigdje nisam rekao da je zena u pravu i da ja tako razmsiljam. JEsam li?
    VIdis problema gdje ih nema.
    SKuliraj se.
    Evo opet cu da se skuliram...dakle, trazio si komentar, dobio ga...zasto ti je problem sto sam iznijela misljenje koje se ama bas ni malo ne slaze sa Vedraninim?
    Zasto odmah usko gledanje, zasto "dizanje na straznje noge" kad neko kaze stav koji nije po volji?

    Vec sam elaborirala sa su tvoje reakcije na postove bile razlog da pomislim da se slazes sa njom, ali moguce da grijesim, ok?

    Ovaj sistem vrijednosti se ne slaze sa mojim i ne dozivljavam ga kao napad na moj sistem vrijednosti, samo ga komentarisem onako kako ga vrednujem...ili bi ti vise volio da se niko nije javio za komentar na ovu temu?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Znaci da su svi koji ne razmisljaju tako - nenormalni?
    Malo preteska kvalifikacija, ne mislis li?

    Ako mislis...

    To beše stilska figura, mislila sam da možda neću morati da crtam.

    Pre će biti da se Vedranin stav (od strane - aj'mo reć - nek've većine) smatra bolesnim i bezosećajnim, blago rečeno. Ko ne želi decu i pri pogledu na tuđu plavooku žgepčad se ne topi poput vodenastog sladoleda na podnevnom avgustovskom suncu u ekvatorijalnom pojasu, taj nije sav svoj.
    Ne bih da se upuštam ni u kakvu diskusiju, pointless je, nema kome šta da se dokazuje, tema je prežvakana stotinama puta, ljudi kojima niko s IQ>35 ni na esidu ne bi na čuvanje dao višestruko iskorištenu kartu GSP-a će se i dalje veselo razmnožavati, ne dopuštajući da se šareni lanac nesreće, nasilja, trauma i drugih poremećaja raznih profila prekine. Sve to, mnim, tako treba da bude.

    'nite.
    Last edited by cowgir|; 23-03-08 at 01:53.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Denial
    Posts
    1,249
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Tek sad ponešto pročitah od ostatka, i ne mogah da se ne osvrnem: no offense, Zvončice, ali definitivno nisi u stanju da sagledaš i razumno prihvatiš tuđi stav kao istinit/ispravan. Nevezano za temu (i vezano za temu). A pritom smatraš da si sooo open-minded. Baš mi se ne da da multi-quotam sad, ima toga dosta, i ne samo ovde. Mada, niš' novoga...
    I totally have a case, just can't bother to state it now.

    Over&out.
    ​Ne čitam s razumevanjem.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo glasno kaže ono što bi mnogi rekli ali se plaše božje kazne

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgir| View Post
    Tek sad ponešto pročitah od ostatka, i ne mogah da se ne osvrnem: no offense, Zvončice, ali definitivno nisi u stanju da sagledaš i razumno prihvatiš tuđi stav kao istinit/ispravan. Nevezano za temu (i vezano za temu). A pritom smatraš da si sooo open-minded. Baš mi se ne da da multi-quotam sad, ima toga dosta, i ne samo ovde. Mada, niš' novoga...
    I totally have a case, just can't bother to state it now.

    Over&out.
    Zasto ne prihvatam? Ne branim ti da razmisljas kao Vedrana ili kao Argo ili kao Cowgirl... i ne vidim zasto mislis da tvoj stav ne prihvatam kao istinit? Ja sam iznijela svoj stav a to ne znaci da je ispravan i normalan a tvoj neispravan i nenormalan...prosto je moj...ti si rekla tvoj.
    Da li ovo tvoje neslaganje sa mojim stavom znaci da si ti "so open-minded"?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cowgirl
    Tek sad ponešto pročitah od ostatka, i ne mogah da se ne osvrnem: no offense, Zvončice, ali definitivno nisi u stanju da sagledaš i razumno prihvatiš tuđi stav kao istinit/ispravan. Nevezano za temu (i vezano za temu). A pritom smatraš da si sooo open-minded. Baš mi se ne da da multi-quotam sad, ima toga dosta, i ne samo ovde. Mada, niš' novoga...
    I totally have a case, just can't bother to state it now.
    Dijelim isto misljenje.

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Statistike pokazuju da ima sve više razvoda, institucija braka izumire, a žene su i dalje žrtve obiteljskog nasilja. Zašto se to događa? Je li možda kriva emancipacija s kojom se patrijarhalni obrasci nikako ne mogu pomiriti?
    - Kako pitate ispada da je nasilja sve više zato što žene u posljednje vrijeme češće traže slobodu. Ne slažem se. Žene se sve manje bune jer moraju sve više raditi. Robijaši rijetko dižu revoluciju. Danas nema više nasilja nego ranije, samo se o njemu više govori. Iako imamo zakone po kojima bi sudovi mogli zlostavljače maknuti od žrtve ili ih strpati u zatvor, to se rijetko događa. I suci su samo muškarci. Mene posebno rastužuje što su najgori muškarci među sucima - sutkinje. Bešćutne žene pune milosti prema nasilnicima svih profila, silovateljima posebno. Što je to što ženu nagoni da bude veći mužjak od mužjaka, pitanje je na koje psihijatri nikako da odgovore.

    - U kolumnama često ne štedite ni djecu. Ispadaju nezahvalna, sebična, razmažena i zapravo velik teret na grbači roditelja. Jesu li Vam prigovarali zbog takvog stava, jer ipak živimo u društvu koje djecu ističe kao najveću svetinju?
    - Jesu li mi prigovarali? Ne razumijem pitanje. Tko mi smije prigovarati? Nikad me nije bilo briga što netko misli o mojim stavovima. Djeca roditeljima jesu veliki teret. Djeca su i naša jedina, bezuvjetna, doživotna ljubav. Što nikako ne znači da je to i velika i doživotna radost. Dapače. Imati djecu znači dovijeka biti u strahu. Kako s djecom pobjeći od rata? Kako s djecom preživjeti bijedu u miru? Mnoga su djeca teško bolesna ili potpuno nesposobna za samostalan život. Neka se drogiraju, opijaju, žive s partnerima koji po našem sudu imaju pretamnu put ili se mole tuđem bogu. U školi su loša. Naše kćeri žele postati glumice, a mi mislimo da su sve glumice kurve. Kako susjedu objasniti da nam sin nije ***** iako su ga oko ponoći vidjeli na rivi kako se ljulja na visokim ružičastim petama odjeven u žarkocrvenu haljinu? Život s djecom pravi je užas. Nažalost, roditelji ništa o tome ne znaju dok im se ne dogodi dijete. A onda je prekasno. U modernim društvima djecu se prikazuje kao »svetinju« zato što roditelji zbog emocija koje gaje prema svojoj djeci osjećaju žestoku krivnju.
    Prvo, ne shvatam bas sto to znaci biti "veci muzjak od muzjaka"?

    Sto se tice ovoga sto je rekla o djeci, mislim da ona jeste to sagledala dvostrano, samo je malo prenaglasila pricu o problemima koju ionako svako zna....Niko ne moze osporiti da ima itekakvih briga oko djece, ali i sama autorka kaze da su djeca najveca ljubav koja nadoknadjuje sve "zrtve".

    (mislim da su i autorka i zvoncica, gledano iz shire perspektive, zapravo rekle isto, samo sto je zvonce vise naglasila pozitivnu stranu )
    Last edited by odli; 29-03-08 at 13:08.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konacno da su se javili neki koji su shvatili o cemu ja to trubim cijelo vrijeme...


    Glavna namjera mog copy/pasta dijelova intervjua je pokazati da svijet oko nas nije crno bijeli i da nas politicka korektnost i kad treba i kad ne treba moze dovesti do cesto nezeljenih posljedica. Vec sam prije spomenuo kako me te stvari, pogotovo na ovom forumu, uzasavaju i kako postam takve stvari u namjeri da se ljude koji ovdje citaju potakne na razmisljanje, i to na nacin da budu u stanju iobjektivno i realno sagledati obje strane medalje. Svi se "rastapaju" kad vide malu djecu ili nesto slicno, no to ne znaci da su iskreni, a niti to znaci da su oni koji se ne rastapaju pri pogledu na malu djecu - nenormalni, iako se takvo sto ovdje cesto prikazuje kao nesto nenormalno.

    Odli, naklon. Shvatila si bit. KAd te vodim na kavu?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Jel ti to samo ....... bez veze, ili imas sto konkretno za reci?
    Da cujem, sto je to zena KRIVO napisala?
    ma meni je takav stav toliko pesimistican, da to ne moze biti zdravo
    Bilo je stvari kojih smo se bojali, a nije trebalo... trebalo je zivjeti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ravnopravnost polova
    By Blitzkrieg in forum Religija i filozofija
    Replies: 151
    Last Post: 24-02-06, 13:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •