Results 1 to 14 of 14

Thread: Izgradnja na CT

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izgradnja na CT

    evo danas cuh dje treba da se gradi zgrada i zaprepastih se. Cuh da je opstina dodijelila bolnici plac za gradnju zgrade i to ni manje ni vise, nego plac na koji se nalazi parking ispod opstine. Ne znam, mozda grijesim, ali meni je nezamisljivo onamo graditi zgradu jer onaj parking je od velikog znacaja za grad, a sad ako onamo bude zgrada, u grad ce biti jos veci kolaps u saobracaju. I ne samo kolaps u saobracaju, nego sama zgrada onamo mi se uopste ne uklapa, uzasna mi je ta pomisao :mad:


  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Location
    Dolina Bogova...
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je katastrofa, izgradice se josh masu zgrada 100 % svi znaju da su cijene stanova ogromne i neko to mora da iskoristi.... Shto se tiche gradnje u Ct primijetio sam da su na dvije stambene zgrade podignuti spratovi, shto izgleda presmijehsno. Cetinje polako gubi svoje pravo lice, gledam korzo, bankomati, banke, svijetlece reklame....
    My crime is that of curiosity ! ! !

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZeroC00L View Post
    Naravno da je katastrofa, izgradice se josh masu zgrada 100 % svi znaju da su cijene stanova ogromne i neko to mora da iskoristi.... Shto se tiche gradnje u Ct primijetio sam da su na dvije stambene zgrade podignuti spratovi, shto izgleda presmijehsno. Cetinje polako gubi svoje pravo lice, gledam korzo, bankomati, banke, svijetlece reklame....
    uzas, definitivno, samo se pitam ima li cetinjski narod oci za cem drugo sem za pare :mad:


  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    evo danas cuh dje treba da se gradi zgrada i zaprepastih se. Cuh da je opstina dodijelila bolnici plac za gradnju zgrade i to ni manje ni vise, nego plac na koji se nalazi parking ispod opstine. Ne znam, mozda grijesim, ali meni je nezamisljivo onamo graditi zgradu jer onaj parking je od velikog znacaja za grad, a sad ako onamo bude zgrada, u grad ce biti jos veci kolaps u saobracaju. I ne samo kolaps u saobracaju, nego sama zgrada onamo mi se uopste ne uklapa, uzasna mi je ta pomisao :mad:
    bolje da se na mjesto parka napravi jedno 10 zgrada no da diraju parking
    inace, bas me cudi sto im je nestalo placeva kod groblja... ima jedna atraktivna lokacija gore u vrh lovcenske

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    bolje da se na mjesto parka napravi jedno 10 zgrada no da diraju parking
    inace, bas me cudi sto im je nestalo placeva kod groblja... ima jedna atraktivna lokacija gore u vrh lovcenske
    pa meni je nocas sinula ideja da na mjesto parkova izgrade zgrade :mad:, dje godj se moze zgrada ograditi neka grade, ne trebaju nam parkovi, trgovi, nista :mad:


  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sumnjam da ce pravit zgradu na mjesto parkinga. Znam da ce se gradit na mjesto stare Tarine garaze i to podrzavam. Da se makne ono ruglo.

    Svidja mi se sto vecina ljudi koja je u zadnje vrijeme radila fasade kroz ct je radila u starom maniru ( ima par teskih ispada). Cetinje zadrzava duh ne gubi ga. Nije duh Cetinja ruglo na koje smo navikli mi koji smo rodjeni u zadnjih 30 godina nego upravo sjaj modernog doba uz tradicionalne vrijednosti. Cetinje je prije 100 godina bio moderan grad zasto ne bi i sad licio na grad umjesto na zapusteno selo. Ne kazem da treba rokat zgrade po parkovima (sto se i ne moze desit) samo da izgleda uredno. Moze da prica ko sto oce ali Cetinje ja ne pamtim u boljem izdanju. Naravno da ima jos mnogo toga da se uradi i nece se povratit ni za 50 godina ono sto je izgubljeno zadnjih 15-20 ali ide na bolje i optimista sam da ce poboljsanja bit u brzem tempu.
    Ali mislim da je nas mentalitet takav da kad nesto nemamo kritikujemo kako nema toga a kad pocnemo da dobijamo onda je bolje da nijesmo.
    Kako jedan prijatelj u pjesmi kaze "Ukleta kotlina". I stvarno je tako.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    pa meni je nocas sinula ideja da na mjesto parkova izgrade zgrade :mad:, dje godj se moze zgrada ograditi neka grade, ne trebaju nam parkovi, trgovi, nista :mad:
    ne trebaju nam parkovi, i trgovi ?! phahh

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    evo danas cuh dje treba da se gradi zgrada i zaprepastih se. Cuh da je opstina dodijelila bolnici plac za gradnju zgrade i to ni manje ni vise, nego plac na koji se nalazi parking ispod opstine. Ne znam, mozda grijesim, ali meni je nezamisljivo onamo graditi zgradu jer onaj parking je od velikog znacaja za grad, a sad ako onamo bude zgrada, u grad ce biti jos veci kolaps u saobracaju. I ne samo kolaps u saobracaju, nego sama zgrada onamo mi se uopste ne uklapa, uzasna mi je ta pomisao :mad:
    Ja mislim da ce se naci kriticari i kad se djecija bolnica bude renovirala u HITNU SLUZBU da je ljepse onako da stoji kakva je sad nego da se tu radi HITNA.....

    SLazem sa sa tobom da je lokacija KATASTROFA, ali se ne slazem da je onaj parking iskoriscen, ja jos ne pamtim da je onaj parking nekad bio ``fuliran``, i to tvrdim, a mozemo ga obici kad mislis da je najveca guzva u grad i ja tvrdim da nece biti na onaj parking nikog sem onih 10_tak porodica koji zive tamo ili mozda neki auto policije...

    Quote Originally Posted by ZeroC00L View Post
    Shto se tiche gradnje u Ct primijetio sam da su na dvije stambene zgrade podignuti spratovi, shto izgleda presmijehsno. Cetinje polako gubi svoje pravo lice, gledam korzo, bankomati, banke, svijetlece reklame....
    Podizanje ``potkrovlja`` na zgrade, recimo konkretno na onu zgradu preko puta katolicke crkve, je fino ako je u skladu sa cijelom zgradom jer se taj neko obavezuje da sredi fasadu na cijelu zgradu i naravno krov koji prokisnjava. TO je jedan od odlicnih poteza bivse opstinske garniture. Naravno ne podizanje dje to izlazi iz okvira nekog duha.
    Sto se tice Njegoseve ulice i banaka... ne znam sto ti smeta... mogu da zamislim onda tovje misljenje kad pocne trg da se poplocava (kuce koje se nalaze na trgu su trenutno oko 70cm ispod trga)...

    Quote Originally Posted by Uptempo View Post
    Sumnjam da ce pravit zgradu na mjesto parkinga. Znam da ce se gradit na mjesto stare Tarine garaze i to podrzavam. Da se makne ono ruglo.

    Svidja mi se sto vecina ljudi koja je u zadnje vrijeme radila fasade kroz ct je radila u starom maniru ( ima par teskih ispada). Cetinje zadrzava duh ne gubi ga. Nije duh Cetinja ruglo na koje smo navikli mi koji smo rodjeni u zadnjih 30 godina nego upravo sjaj modernog doba uz tradicionalne vrijednosti. Cetinje je prije 100 godina bio moderan grad zasto ne bi i sad licio na grad umjesto na zapusteno selo. Ne kazem da treba rokat zgrade po parkovima (sto se i ne moze desit) samo da izgleda uredno. Moze da prica ko sto oce ali Cetinje ja ne pamtim u boljem izdanju. Naravno da ima jos mnogo toga da se uradi i nece se povratit ni za 50 godina ono sto je izgubljeno zadnjih 15-20 ali ide na bolje i optimista sam da ce poboljsanja bit u brzem tempu.
    Ali mislim da je nas mentalitet takav da kad nesto nemamo kritikujemo kako nema toga a kad pocnemo da dobijamo onda je bolje da nijesmo.
    Kako jedan prijatelj u pjesmi kaze "Ukleta kotlina". I stvarno je tako.
    ovaj komentar je po mom gledanju stvari realno napisan
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Ja mislim da ce se naci kriticari i kad se djecija bolnica bude renovirala u HITNU SLUZBU da je ljepse onako da stoji kakva je sad nego da se tu radi HITNA.....

    SLazem sa sa tobom da je lokacija KATASTROFA, ali se ne slazem da je onaj parking iskoriscen, ja jos ne pamtim da je onaj parking nekad bio ``fuliran``, i to tvrdim, a mozemo ga obici kad mislis da je najveca guzva u grad i ja tvrdim da nece biti na onaj parking nikog sem onih 10_tak porodica koji zive tamo ili mozda neki auto policije...



    Podizanje ``potkrovlja`` na zgrade, recimo konkretno na onu zgradu preko puta katolicke crkve, je fino ako je u skladu sa cijelom zgradom jer se taj neko obavezuje da sredi fasadu na cijelu zgradu i naravno krov koji prokisnjava. TO je jedan od odlicnih poteza bivse opstinske garniture. Naravno ne podizanje dje to izlazi iz okvira nekog duha.
    Sto se tice Njegoseve ulice i banaka... ne znam sto ti smeta... mogu da zamislim onda tovje misljenje kad pocne trg da se poplocava (kuce koje se nalaze na trgu su trenutno oko 70cm ispod trga)...



    ovaj komentar je po mom gledanju stvari realno napisan
    pa recimo da dosta puta nije fulliran zato sto je nekoj gospodi tesko parkirati se na parking, nego se parkiraju tacno ispred vrata opstine


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    u zadnje vrijeme je non stop fuliran
    a npr CKB ne moze dobiti upotrebnu dozvolu jer je skinula balkon sa turskog groblja

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Location
    Dolina Bogova...
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Komsija, ona zgrada je Ok, ali jedna od takozvane "tri sestre" je katastrofa.... A shto se tiche svijetlecih reklama na njegosevu van svakog urbanog plana su, ali ok napravice oni i koji soliter na korzo samo pare da zarade.....
    My crime is that of curiosity ! ! !

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam sto da kazem
    ne svidja mi se CKB umjesto starog turskog i jos 1000 stvari mi se ne svidja ....


    a najmanje mi se svidja da stavljaju zgradu na mjesto onog parkinga, pa koliko god bio funkcionalan


  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cetinje - Dolina Bogova
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uptempo View Post
    Sumnjam da ce pravit zgradu na mjesto parkinga. Znam da ce se gradit na mjesto stare Tarine garaze i to podrzavam. Da se makne ono ruglo.

    Svidja mi se sto vecina ljudi koja je u zadnje vrijeme radila fasade kroz ct je radila u starom maniru ( ima par teskih ispada). Cetinje zadrzava duh ne gubi ga. Nije duh Cetinja ruglo na koje smo navikli mi koji smo rodjeni u zadnjih 30 godina nego upravo sjaj modernog doba uz tradicionalne vrijednosti. Cetinje je prije 100 godina bio moderan grad zasto ne bi i sad licio na grad umjesto na zapusteno selo. Ne kazem da treba rokat zgrade po parkovima (sto se i ne moze desit) samo da izgleda uredno. Moze da prica ko sto oce ali Cetinje ja ne pamtim u boljem izdanju. Naravno da ima jos mnogo toga da se uradi i nece se povratit ni za 50 godina ono sto je izgubljeno zadnjih 15-20 ali ide na bolje i optimista sam da ce poboljsanja bit u brzem tempu.
    Ali mislim da je nas mentalitet takav da kad nesto nemamo kritikujemo kako nema toga a kad pocnemo da dobijamo onda je bolje da nijesmo.
    Kako jedan prijatelj u pjesmi kaze "Ukleta kotlina". I stvarno je tako.
    znaci,najpametni post do sad.sve je dobro receno.samo jos dodas "narod osporava napredak zbog straha od napretka" i recena je najveca istina.

    svaka cast.

    topic lock!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZeroC00L View Post
    Komsija, ona zgrada je Ok, ali jedna od takozvane "tri sestre" je katastrofa.... A shto se tiche svijetlecih reklama na njegosevu van svakog urbanog plana su, ali ok napravice oni i koji soliter na korzo samo pare da zarade.....
    danas sam se sjetio ovog posta i bio dokon da podejm i da pogledam tu zgradu... Stvarno je grdno ono, mada mislim da nema onog ``eluksiranog`` balkona tj. 1/2 da bi izgledalo mnogo bolje
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kapitalni projekti
    By ATAMAH in forum Primorski
    Replies: 63
    Last Post: 27-06-08, 13:22
  2. Izgradnja grada kotora
    By Dark_Side in forum Primorski
    Replies: 29
    Last Post: 30-10-07, 11:42
  3. Danci ulazu u NeUM, zashto ne BEZ -UMenistan
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-07, 14:13
  4. Udruzenje Krstas-Lovcenac: Uskoro izgradnja hrama CPC
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 13-08-05, 11:46
  5. izgradnja hidrocentrale na tari
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 15-12-04, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •