Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 63 of 63

Thread: Ljudska prava

  1. #51
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Kako se zove ta knjiga?




    Pa i po ovom popisu je doslo do povecanja ostalih od 1961 do 1981 za 40tak hiljada. Koliko su imale stanovnika te opstine koje su pripojene?
    Treba uzeti u obzir i cinjenicu da je dosta Srba prodalo svoju imovinu i svojevoljno napustilo Kosovo.
    Sve u svemu, slozices se da ovi popisi ne ukazuju na to da je bilo etnickog ciscenja.

    1961 godine Srba i Crnogoraca na Kosmetu je bilo 264.604 a 1991 godine ih je 215.346

    Izgleda bez prirodnog priraštaja. A ovi sa Kosmeta prodavali dolje zemlju pa pokupovaše placeve na Sv. Stefanu. Sve od čiste razonode. A crkve i groblja im porušio cunami... Mrak, mrak, mrak.

  2. #52
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ROVCA View Post

    Ja sam tražio konkretne primjere srpskog genocida na Kosmetu, a vi servirate dane bombardovanja i ratnog stanja u SRJ 1999. godine.
    Dani bombardovanja su koliko ja znam bili poslioje Račka, bili su zbog događaja u Račku. U vrijeme kad je likvidirano selo Račak, kad su likvidirani seljaci iz Račka, mislim da nije bilo ratnih dešavanja ni vanrednog stanja, zar ne?

  3. #53
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari,
    ako je tema ljudska prava, par osnovnih preduslova za inteligentnu diskusiju o tome je:
    - da se zna sta se podrazumijeva pod terminom
    - da se bude principijelan i da se ne koriste dvostruki standardi za "nase" i "njihove"
    - izdici se iznad sebe, emocija, predrasuda, stereotipa i uskih vidika [koliko je to kome moguce]

    Za pocetak mozda mozete da bacite pogled na Univerzalnu deklaraciju....

  4. #54
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Kako se zove ta knjiga?
    Lov
    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa i po ovom popisu je doslo do povecanja ostalih od 1961 do 1981 za 40tak hiljada. Koliko su imale stanovnika te opstine koje su pripojene?
    Leposavić-19 000,Zubin Potok 15 000,Zvečan 16 000-,ukupno oko 50 000 to je sadašnja situacija.

  5. #55
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Otimali ljude zbog trgovine organima

    Haško tužilaštvo je tokom istrage o zločinima OVK 1999. nad Srbima, Romima i drugim etničkim zajednicama imalo ozbiljna saznanja da je najmanje 300 ljudi otetih na Kosovu odvedeno na sever Albanije, gde su im vađeni organi, koji su potom prodavani na crnoj berzi! Ovo u svojoj knjizi „Lov" otkriva bivša glavna tužiteljka Karla del Ponte. Haški izvori Pressa navode da je u ovaj stravičan zločin bio umešan lično Hašim Tači!


    Strašne muke otetih


    Prema haškim izvorima, mlađe i vitalnije zatvorenike pregledali bi lekari, dobijali su kvalitetnu hranu i niko ih nije tukao, a zatim bi bili prebačeni u pritvor u druge centre, u mesto Burel i njegovu okolinu. Grupa njih bila je pritvorena u baraci iza jedne žute kuće dvadesetak kilometara južno od tog grada, navodi tužiteljka.

    Jedna soba u toj žutoj kući, kako su naveli izvori, služila je kao operaciona sala u kojoj su hirurzi vadili organe zatvorenicima! Organe bi zatim, prema rečima izvora, preko aerodroma Rinas kod Tirane slali u hirurške klinike u inostranstvu, gde su korišćeni za presađivanje bogatim klijentima koji bi to debelo plaćali.

    Jedan izvor tvrdio je da je lično učestvovao u jednoj od isporuka na aerodromu. Žrtve koji bi ostale bez jednog bubrega ponovo bi bile zatvarane u istu baraku, do trenutka kada bi ih ubijali zbog drugih vitalnih organa.

    „Na taj način drugi zatvorenici u baraci znali su kakva sudbina čeka i njih, i preklinjali su, prestravljeni, da odmah budu ubijeni", prenosi Del Ponteova navode izveštaja.

    Među zatvorenicima dovedenim u tu baraku bilo je i žena sa Kosova, iz Albanije, ali i iz Rusije i bivših jugoslovenskih republika, a dva izvora tvrdila su da su pomagala u sahranjivanju tela žrtava oko „žute kuće" i na jednom obližnjem groblju.

    Prema navodima haškog izvora, za operaciju krijumčarenja organa znali su i u nju bili aktivno uključeni čak i visoki pripadnici OVK! Naši haški izvori tvrde da je za ovu operaciju znao lično i Hašim Tači.

    Sve osobe za koje izvori navode da su bile prisutne u kampovima u Albaniji u kasno leto 1999. proglašene su, naime, nestalim u leto 1999. i od tada više nikada nisu viđene.

    „Imajući u vidu izuzetno ozbiljnu prirodu tih slučajeva, činjenicu da praktično nijedna žrtva OVK nije pronađena u ekshumacijama na Kosovu, kao i to da su ti zločini počinjeni navodno pod nadzorom ili komandom vođa OVK visokog ili srednjeg ranga, profesionalni i iskusni istražitelji treba da sprovedu što detaljnije istrage", prenosi Del Ponteova nalaze iz izveštaja Tužilaštva o tom slučaju.

    Tim forenzičara otkrio je, koristeći hemijske supstance, tragove prskanja krvi po zidovima i podu jedne sobe u toj kući, u kojoj je samo jedna zona na podu, dužine 180 i širine 60 centimetara, bila čista.

    „Vlasnik je ponudio istražiteljima niz objašnjenja o tragovima krvi. Prvo je rekao da se u toj sobi pre više godina porodila njegova žena. Zatim, kada je žena izjavila da su deca rođena na drugom mestu, tvrdio je da je njegova porodica tu sobu koristila za klanje životinja radi proslave jednog muslimanskog praznika", navodi Del Ponteova.

    ...

    http://www.pressonline.co.yu/vest.js...9&sectionId=37
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    press :lolblue:

  7. #57
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    press :lolblue:
    i b 92
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=290212

    i NIN,Politika,Blic,i druge novine.

    Kakve veze ima koje novine prenose tekst?Reč je o memoarima Karle Del Ponte,a nije bitno koje novine prenose fragmente iz knjige.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja imam jednu foru strashnu za ljude koji to rade. nije to samo sluchaj tu, to svaki rat nosi, to je biznis buducnosti.

    e ljude koje to rade fino treba zavezat bodljikavom zicom za bor, da vise po mogucnosti, pa onda fino kidat dio po dio, naravno bez anestezije.
    nazovite me kretenom ali ja bih to uradio :P

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    nije to samo sluchaj tu, to svaki rat nosi, to je biznis buducnosti.
    U siromasnim zemljama gdje Ameri imaju svoju shapu je to uobicajeno, recimo u Latinskoj Americi..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #60
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,388
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    U siromasnim zemljama gdje Ameri imaju svoju shapu je to uobicajeno, recimo u Latinskoj Americi..
    Ah...opet ta prokleta Amerika. A mi fini i kulturni balkanci se zgražavamo nad time. uf...

  11. #61
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i meni je zbog srpskih ratova upropašteno najljepših 16 godina života i NATO me gađao, pa me niko ne žali :mad:

    živjela sam ko pas pod sankcijama ko u zatvoru

    i zbog njih ne mogu da idem više u dubrovnik ko čovjek

    i unakazili su mi sarajevo ... sad se sami izvlačite iz svojih g....

    ne zanima me

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Boli njih naZijonalistichka KITA,
    za nashe DUSHEVNE BOLOVE, shto nam vishe razdiru DUSHU, to je njima uzitak veci, samo da se izoluju od CIPANCIJELOGABIJELOGASVIJETA,
    oni nikad nebi ni posjetili Dubrovnik,
    jer ne vole URBANO,
    oni kami na kami nijesu ostavili lishe Kotora, kad su nas OSLOBADJALI, Nemanjici.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #63
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    i meni je zbog srpskih ratova upropašteno najljepših 16 godina života i NATO me gađao, pa me niko ne žali :mad:

    živjela sam ko pas pod sankcijama ko u zatvoru

    i zbog njih ne mogu da idem više u dubrovnik ko čovjek

    i unakazili su mi sarajevo ... sad se sami izvlačite iz svojih g....

    ne zanima me
    ziva istina. shto smo sve morali da radimo da bi prezivjeli, samo shto prkno nismo prodavali za pare.

    kako je to lijepo kad u godinama odrastanja nemate nishta, a shverceri goriva imaju sve,
    kad sad ne mozesh na stradun kafu popit a da ne mislish kako ce ti neko slomit kola.

    e srbijo srbijo. posa se na nas ka na livadu

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Organizacija za lezbejska ljudska prava
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-06, 13:58
  2. Ljudska prava
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-05, 17:44
  3. ZAKON O OSTVARIVANJU SLOBODA I PRAVA NACIONALNIH MANJINA
    By Plannco Rufius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 30-01-05, 19:01
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  5. Moved: Osnovna ljudska prava
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •